Verbouw school duurder dan verwacht - kplaati Koninginnedag met sport en spel Eis van half miljoen tegen Dow Benelux Mosselhandel op laag pitje Collecte sport gehandicapten Compromis tennisclub voor klagers onvoldoende STREEKNIEUWS Landelijke meldweek over de nieuwe ziekenfondswet Concert door Osdorp Posse EXPOSITIES VRIJDAG 11 APRIL 1997 NR 26161 8 R. Geluk: 'Berichten hierover zijn zeer verontrustend.' ZIERIKZEE - De kosten van de aanpassing van het schoolgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee vallen hoger uit dan verwacht. R. Geluk noemde de berichten hieromtrent eerder deze week ,,zeer ver ontrustend". Wethouder D. van der Wek ken, geeft toe dat er sprake is van een overschrijding van de raming. Deze bedroeg 1,7 miljoen. Dit bedrag is vol gens hem echter „niet vol doende om de kosten te dek ken". Hij wilde nog geen mededelingen doen over de mate van overschrijding. „Daar kan en wil ik nog niets van zeggen. Ambtenaren zijn er mee bezig. Die ga ik niet voor de voeten lopen.," aldus Van der Wekken. Uit de woorden van R. Ge luk, die over deze zaak eer der deze week vragen stelde tijdens een commissieverga dering, valt echter op te ma ken, dat het in ieder geval om een aanzienlijk bedrag gaat. Zij noemde de brief, waarin gewag werd gemaakt van de overschrijding, „zeer verontrustend". Groot bedrag Deze kwalificatie werd des gevraagd door J. Bos (WD) volmondig ondersteund. „Als je ziet wat er allemaal nog moet gebeuren, waarbij in de raming van de kosten geen rekening is gehouden, dan kun je op je vingers na tellen, dat het om een groot bedrag gaat." Hoe groot, weet ook zij niet. Er worden nog geen bedragen genoemd en ik waag me er ook niet aan. Met een politiek oordeel wil Bos pas komen wanneer er over deze zaak overleg is gepleegd binnen de fractie. De toenmalige en huidige fractievoorzitter van de VVD, J. Geleijnse, vergeleek de aanpassing zelfs met de Stormvloedkering. „Die mocht aanvankelijk ook niet meer dan vier miljard kos ten. En we weten allemaal wat er van gekomen is." Zijn waarschuwing lijkt nu be waarheid te worden. „En dat is erg genoeg", zei hij vanmorgen in een reactie. „We hebben de verantwoor delijke wethouder (Van der Wekken, red.) er verschillen de keren op gewezen, dat het met dit gebouw dezelfde kant op zou gaan als het mul tifunctioneel centrum. Daar moest ook steeds een tikje geld bij." Voor de VVD was dat ook een reden om te zeg gen: 'Dit is het bedrag en geen cent meer'. „Dat is ook toegezegd. Maar nu blijkt on ze verontrusting in deze he laas bewaarheid te worden," aldus Geleijnse. Hij wilde nog niet vooruitlo pen op de vraag waar het geld vandaan moet komen. „Dat is ook het vervelende van deze zaak. Je zit in een rijdende trein. Je kunt deze wel laten stoppen, maar niet achteruit laten rijden. Het is een kwestie van slikken en kijken waar ergens anders geld gehaald kan worden." Tegenvallers Tot de verbouw van het schoolgebouw, om het ge schikt te maken voor een peuterspeelzaal, volwasse nenonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs, werd eind 1995 door de gemeente raad van Zierikzee besloten. De fractie van de VVD, inclu sief de toenmalig wethouder L. van Gastel stemde als eni ge tegen. Reden hiervoor was de mogelijkheid van finan ciële tegenvallers. De VVD verkoos sloop van het gebouw en vervangende nieuwbouw ergens anders in Zierikzee. Aan het Janne- wekken konden volgens de liberalen vervolgens senio renwoningen worden ge bouwd. Na meerder uitvoerige dis cussie binnen de gemeente raad van Zierikzee ging een ruime meerderheid (elf tegen drie stemmen) uiteindelijk in oktober 1995 akkoord met de aanpassing van het ge bouw. De kosten hiervan werden mede op basis van een rapport van de Bouw- winkel Zeeland geraamd op 1,7 miljoen gulden. De werk zaamheden gingen begin van dit jaar van start. Het werk zit op schema. In het nieuwe schooljaar wordt het gebouw in gebruik geno men. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 31 maart tot en met 5 april werden slechts vier ladingen mosselen op de veiling in Yerseke aange voerd, met een totaalgewicht van 1.162 ton netto. Dat is on geveer 1.600 minder dan in de voorgaande week, toen 2.768 tonnen mosselen van eige naar verwisselen. De gemiddelde prijs bedroeg 80,25 per ton, tegen enkele dubbeltjes meer in de voor gaande week. De verzending was volgens opgave: België 2.337 ton, Frankrijk 3.471 ton, binnenland 653 ton en di verse landen 203 ton. Dinsdag 1 april meerde de YE 2 als enige aanvoerder af met 373 nettoton. Delta Mos sel betaalde de hoogste prijs voor deze lading met een stukstal van 188 en een vlees gewicht van 18,1 kilo-. Op donderdag 3 april arriveerde het trio YE 2, YE 73 en YE 82 aan de veiling. De YE 2 ver scheen met 355 ton, de YE 73 met 148 ton en de YE 82 met 286 ton. Delta Mossel, André Verwijs en Mieras sleepten deze partijen in de wacht. Delta Mossel voteerde het hoogste bedrag, 92,11 per ton. GOES - De Nationale collec teweek voor gehandicapten sport wordt opnieuw gehou den en wel in de week van 13 tot en met 19 april. Na de enorme sucsessen die de paralympische ploeg in Atlanta boekte is duidelijk geworden welke perspectie ven de sport mensen kan bie den, ook als ze gehandicapt zijn. Omdat de voorzienin gen en begeleiding duur zijn bij het aan gepast sporten, niet alleen in de topsport maar ook voor recreatiespor ten, is er veel geld nodig. Doordat de overheid steeds minder geld beschikbaar stelt, wordt de collecte steeds belangrijker. De offi ciële start van de collecte vindt plaats in Sportpunt Zeeland te Goes op zaterdag 12 april. MANAGEMENT MIDDELBURG - NIVE Ne- derlandse Vereniging voor Management houdt dinsdag 13 mei een bijeenkomst in Hotel Arneville in Middel burg. Het thema is: Teambased or ganisation: succesvol ont wikkelen van teams. A. H. Pijl, senior-adviseur bij Bak kenist Management Consul tants en manager dr. M. P, Naan houden een inleiding over het onderwerp. De bij eenkomst is van 16.45 tot 19.30 uur. NIEUWERKERK - Een optocht, vrijmarkt en hier daar wat sportieve strijd. In vele kernen op Schou- wen-Duiveland zijn de eerste voorbereiding-en voor de Koninginnedagviering woensdag 30 april in volle gang. Koninginnedag in de nieuwe gemeente betekent voor en kele kernen het ontbreken van een burgemeestersbe- zoek op deze feestelijke dag. In het programmaboekje van de Nieuwerkerkse Oranje vereniging licht burgervader J. Asselbergs toe waarom. De grote hoeveelheid kernen maakt het voor de burge meester onmogelijk een vol ledige tournee aan te gaan. „Ieder jaar zal ik een keuze maken uit enkele kernen om daar acte de présence te ge ven. In andere kernen zullen andere leden van het college van burgemeester en wet houders van hun belangstel ling getuigen," aldus Assel bergs. Van enkele van de dorpen is het programma voor Koning innedag al bekend. Hopend op goed weer starten de acti viteiten vroeg in de morgen. Om 9.00 uur is er een aubade bij de toren door de bevol king van Nieuwerkerk. Mu ziekvereniging Oefening en Uitspanning en enkele leer lingen van scholen uit Nieu werkerk en Sirjansland la ten hier van zich horen. In Oosterland worden rond de ze zelfde tijd ballonnen uit gedeeld aan de kinderen van peuter- en basisscholen. Een muzikale rondgang, onder leiding van Oosterlands Fan fare, brengt de stoet - met on der meer versierde fietsen - van Oosterhof naar 't Hof plein. Daar worden de balon- nen losgelaten. In Scharendijke is 10.00 uur het verzameltijdstip voor de optocht die is opgebouwd rond het thema Boerderij. Kinderen tot acht jaar kun nen meerijden op boerenkar ren en worden begeleid door een muziekband. De kernen hebben allen een gevarieerd programma sa mengesteld. In Bruinisse vormen de Brulympics tradi tiegetrouw het hoogtepunt van de dag. Bij dit spektakel strijden verschillende groe pen om de eer in een sport- en spelprogramma. Ook in Nieuwerkerk wordt de be volking uitgedaagd om een sportieve strijd te leveren. Om 14.00 uur zal er een stormbaan bij de vijver en op de ring zijn opgesteld. In Scharendijke staat er ook heel wat sportiefs op het pro gramma. Om 12.30 uur zijn er kinderspelen in de Dorps straat voor kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 7 jaar. Om 14.15 uur is er een zeskamp rondom het Bethle- hemplein. Ook vindt er nog een puzzeltocht te voet voor kinderen plaats. Het Oranjebal in Oosterland gaat om 20.30 uur in Neffen d'Eule van start. In Nieuwer kerk verhuist de Oranjedisco en het Oranjebal naar vrij dag 2 mei. Om 18.45 uur gaan de activiteiten in Ons Dorps huis van start. Kwestie lampen voor Raad van State DEN HAAG - De omwonenden van het tennispark in Zierikzee vinden het compromisvoorstel van de Lawn Tennisclub Zierikzee, om de geplaatste licht masten beperkt te grebuiken niet voldoende. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling van het schor- singsverzoek van de milieuvergunning van de om wonenden bij de Raad van State in Den Haag. De omwonenden willen dat de milieuvergunning die door de gemeente aan de ten nisclub is afgegeven wordt geschorst. Dat zou betekenen dat de lampen rond het ten nispark in ieder geval tot de uitspraak in de bodemproce dure niet aan mogen. Namens de tennisclub en de gemeente deed penningmees ter en vice-voorzitter M. Coolbergen gisteren een com promisvoorstel. Dat komt er op neer dat de lichten rond de velden die het verst van de huizen in de Krabstraat staan gebruikt mogen wor den tot 23.00 uur. De overige FOTO JOOP VAN HOUDT Mensen huivert! Dit is een graancirkel in een gemaaid veld," grapt één van de mensen die deze week een gooi deden naar de cadeaubon, de beloning voor wie de juiste oplossing weet van het zoekplaatje. Genoemde inzender maakt er een mooi science-fictionverhaal van, maar meldt niet de juiste oplos sing. Op de foto van Joop van Houdt is niet een veld in de buurt van de Plompe Toren van Koudekerke maar de speel weide bij de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven te zien. En dat hadden de overige negen inzenders wél goed gezien. Uit de stapel goede inzendingen werd die van Francois van der Meide, Provinciale Straatweg 3, 4318 AS Brouwershaven getrokken. Hij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toege stuurd. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt boven staand Zoekplaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplos sing per brief of briefkaart opsturen naar de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. In zendingen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee gedepo neerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 16 april 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden. lichten tot 22.00 uur en twee keer, in de maand tot 23.00 uur. Maar in het laatste geval moet er wel sprake zijn van een toernooi of iets derge lijks. Daarbij wordt door de tennisclub aan een systeem gewerkt waarbij lichthinder voor de omwonenden zo veel mogelijk wordt beperkt. „Op deze manier kan ieder een zorgvuldig toetsen en testen of er lichthinder is en in welke mate," lichtte Cool bergen desgevraagd toe. Voor de omwonenden gaat het voorstel niet ver genoeg. Zij willen totaal geen hinder van de lampen ondervinden. Dat betekent of dat ze niet aan mogen of dat er zodanige voorzieningen moeten wor den getroffen, dat er van hin der geen sprake meer kan zijn. De tennisclub plaatste vorig jaar lichtmasten rond de ten nisvelden, na toestemming van de gemeente. Deze toe stemming bleek later onte recht, omdat er geen vergun ningen waren afgegeven. De president van de rechtbank in Middelburg bepaalde dat de lampen niet gebruikt mochten worden en legde hiertoe een dwangsom op. Sinds deze tijd staan de licht masten er werkloos bij. Voor de tennisclub betekent de hele kwestie een flinke fi nanciële tegenvaller. „Voor het eerst in 45 jaar hebben we geen positieve begroting in kunnen dienen," zo bracht Coolbergen gisteren naar vo ren. Hij voegde daar later aan toe, dat de club op jaarbasisi een financieel nadeel kan op lopen van 22.000 gulden, wanneer de lampen niet ge bruikt mogen worden. Staadsraad J. Leyten, doet volgende week uitspraak. THEMAMORGEN MIDDELBURG - De Neder landse Christen Vrouwen bond houdt op dinsdag 22 april een open themamorgen. Het thema van deze morgen zal zijn 'dank je wel'. Dominee Wullschlëger uit Middelburg houdt een inlei ding over 'dank je wel' dankbaarheid en schuldge voelens, waarna erover dit thema gepraat wordt. De thema morgen wordt ge houden in dc bibliotheek Kousteensedijk 7 te Middel burg. Van 10.00 totl2.00 uur. ZIERIKZEE Pit-dag Jeugdsoos The Pit houdt za terdag 26 juli de eerste zoge noemde Pit-dag; een dag waarop alle inwoners van Schouwen-Duiveland kennis kunnen maken met de Zie- rikzeese jeugdsoos en diens activiteiten. Tussen 13,00 en 22.00 uur treden er onder meer drie bandjes op. Er wordt een rommelmarkt ge houden, er zijn kermisattrac ties en volop drankjes en hapjes verkrijgbaar. Om de ze dag tot een succes te ma ken is The Pit nog op zoek naar sponsors, belangstel lenden kunnen hiervoor con tact opnemen met Wendy Boshoven (421810). Muzikale uitvoering Leerlingen van de Willibror- dusschool presenteren zich vrijdag 18 april samen met de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer tijdens een mu zikale uitvoering in het MFC in de De Huybertstraat. De kinderen spelen onder be geleiding van de harmonie op zelfgemaakte ritme-in strumenten, zoals trommels, pvc-buizen en een instru ment gemaakt van stokjes en bierdopjes. Zij zingen ook liedjes met Kunst en Eer. Na de pauze mogen de leer lingen zich uitdossen in Zuid- Amerikaanse kleding en kunnen zij geschminkt wor den. De uitvoering begint om 18.45 en duurt tot 20.30 uur. GOES - De Nederlandse Patiënten/Consumenten Federatie (NP/CF) houdt in samenwerking met de gehandicaptenraad een landelijke meldweek over de eigen bijdragen in de ziekenfondswet. De belweek wordt onder steund door het Informatie- en Klachtenbureau Gezond heidszorg Zeeland (IKG) .Pa tiënten/verzekerden kunnen in de week van 14 tot en met 18 april hun opvattingen over de algemene eigen bij dragen in de ziekenfondswet kenbaar maken. Zij kunnen hun zegje ook na de meldweek doen bij het IKG. Zeeland. De meldingen worden geregistreerd en aan de NP/CF en de Gehandicap tenraad doorgegeven. Het I.K.G. Zeeland is bereikbaar van maandag tot en met vrij dag van 09.30 'tot 12.00 uur onder telefoonnummer 0113- 249490. Aan mensen die bellen wordt gevraagd of ze ded regeling begrijpen, of ze voldoende informatie over de regeling hebben gekregen en of ze de maatregelen reevhtvaardig vinden. De binnengekomen telefoon tjes worden geregistreerd en hierover wordt gerappor teerd aan minister Borst en de Tweede Kamer. De Twee de Kamer wil voor de zomer nog debatteren over de tus sentijdse evaluatie van de maatregel algemene eigen bijdragen. Het IKG hoopt door middel van de verza melde klachten en met de rapportage de politiek ervan te overtuigen dat deze maat regel zo snel mogelijk van de tafel moet. MIDDELBURG (ANP) - Tegen het chemieconcern Dow Benelux uit Terneuzen is donderdag voor de rechtbank in Middelburg een boete van een half mil joen gulden geëist. Het bedrijf wordt ernstige nalatigheid verweten met het plaatsen van een verleng stuk op een afsluiter bij Elle- woutsdijk op 18 november vorig jaar. Daardoor is ruim 248.000 liter nafta met het kankerverwekkende ben zeen de sloten, weilanden en een deel van de Westerschel- de ingelopen. Volgens officier van justitie mr. A. de Lange had Dow het ongeval kunnen voorkomen door het passtuk op de voor geschreven wijze te laten fa briceren in plaats van er een haastklus van te maken. Ook had het personeel in de con trolekamer veel te laat in de gaten dat er iets mis was bij het pompstation. Total Nederland, die de naf ta vanuit het Vlissingse Sloe- gebied naar Dow Benelux pompt, wordt eveneens ver volgd wegens grove nalatig heid. Daar ontdekte de con trolekamer door een alarm dat er plotseling druk was weggevallen. Twee uur later werd er pas gereageerd door de telefoon te pakken en te melden dat er iets mis was. Afgegraven In totaal moest er 1500 kubie ke meter vervuilde grond worden afgegraven. De hele schoningsoperatie heeft Dow Benelux circa drie miljoen gulden gekost. De uitspraak is 24 april. GOES - nadat Osdorp Posse vorig jaar voor 400 fans in 't Beest speelden, komen ze nu terug, en wel op za terdag 19 april. En met goede reden, want de nieuwe CD 'Geendagsvlieg' moet door iedereen in het Zeeuwse gehoord worden. Er worden muzikale uitstapjes gemaakt met de underg round beatmaster Ebulon en zelfs een nummer van Neder- popper Hennie Vrienten wordt verhiphopt. De Osdor pers vinden het niet erg om van de sucsesvolle paden af te wijken en te experimente ren. Een van de leden van de band, Def P, vindt het leuk verschillende stijlen samen te laten vloeien, maar dan moet de stijl waarmee ge mengd wordt wel echt en puur zijn. Papa Seeq komt met zijn band 'de Doopste Rijms' in het voorprogramma van een optreden van Osdorp Posse te staan. Papa Seeq verzint zijn raps waar je bijstaat, hun optredens zijn dan ook een groot live-spektakel. Het concert op zaterdag 19 april begin 21.00 uur. De zaal is open vanaf 20.30 uur. Tot en met zaterdag 12 april Zierikzee Voorjaarstentoonstelling kunsthandel Sterkenburg. Oude Haven 19. Op werkda gen van 13.30 tot 17.30 uur. Tot en met zaterdag 3 mei Burgh-Haamstede Paasshow met werk van Robert Ottens, Miems van Citters en W. A. van der Salm. Galerie Borsboom. Van dinsdag 15 tot en met vrijdag 30 mei Renesse Hindelooper schilderkunst. Blikmuseum De Blikvanger. Capelweg 13. Op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Ook op 8,11 en 19 mei van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en Schilderen van SKW De Lichtboei. Expo sitiegang Corneliastichting. Dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur. (Foto: Marijke Folkertsma) In het schoolgebouw is onder meer een compleet nieuwe entree gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5