Eigenaren willen zwembad Zeeuwse luchten Fietsen voor senioren Abdijplein hoofdstad niet pluis Grof vuil in de berm Tij dsduur vergadering Speciale kerkdienst kerkberichten RPF wil maatregelen na overval Van Dijke INGEZONDEN STUKKEN Aan orde tijdens collegebezoek Port Greve DONDERDAG 10 APRIL 1997 NR 26160 ZIERIKZEE - De Interkerke lijke Werkgroep Zierikzee houdt op zondag 13 april een kerkdienst met en voor be woners van Schouwenoord en de Keeten en deelnemers aan Brugzicht. Deze speciale dienst is elk jaar weer een feestelijk ge beuren. Dit jaar is gekozen voor het thema God kent jouw naam. De voorganger is da. J. van den Beukei en als organist werkt mee M. van der Veer. De kerkdienst be gint om 17.00 uur. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Oldenzaal (SoW): W. Blanken te Epe; te Niekerk-Oldekerk-Faan: W. P. Sarolea te Roodeschool- Oosternieland - Oldenzijl (part-time), die dit beroep heeft aangenomen; te Vrie- zenveen (wijk 3) (toez.): J. F. Tanghé te Katwijk aan den Rijn. Aangenomen naar Vries: mevr. I. G. Clement, predi kant voor buitengewone werkzaamheden (geestelijk verzorger St. Nieuw Unicum te Zandvoort); naar Vorden: M. Beitler te Zoelen (part time). Bedankt voor Daarle: H. de Jong te Windesheim; voor Wapenveld (2e predikants plaats): J. Veldhuijzen te Putten; voor Koudekerk aan den Rijn (Hazerswoude/ Rijndijk): J. Kamerling te Sexbierum - Pietersbierum; voor Streekkerk: J. R. Volk te Lekkerkerk (deelgemeen te); voor Zoetermeer: J. West- land te Putten; voor Oude- Tonge: A. D. Goijert te Bunschoten. Gereformeerde Kerken Beroepen te Nijverdal: P. Boomsma te Apeldoorn; te Hoogeveen als geestelijk verzorger verpleeghuis 'Wei- destein' (part-time): mw. drs. A. G. van Beijeren, Ber gen en Henegouwen-Schui- lenberg, kandidaat te Roden, die dit beroep heeft aangeno men; te Leiden (Oecumeni sche Geloofgemeenschap De Merenwijk) (beiden part-ti me): J. F. Boon te Maarssen en mw. drs. E. S. Smidt te Maarssen (beiden part-time); te Rossum (Gld.) (part-time): drs. W. L. de Koeijer, kandi daat te Veldhoven, die dit be roep heeft aangenomen; te Veenendaal als predikant voor bijzondere werkzaam heden (algemeen secretaris van de Raad van Kerken): mevr. drs. H. J. Bakker, pro ponent te Veenendaal, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Den Dol- der (SoW): drs. Th. Fossen te 's-Gravenhage-West (part time); naar Nijverdal: P. Boomsma te Apeldoorn. Beroepbaarstelling: mevr. H. J. Bakker, proponent te Veenendaal. Benoemd te Amsterdam (part-time) als studentenpas tor voor studenten uit Azië, Afrika en Latijns-Amerika: mevr. drs. J. K. Meijer, kan didaat te Amsterdam, die de ze benoeming heeft aangeno men. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Surhuisterveen i.c.m. Opende: H. van Dij ken, kandidaat te Kampen; te Axel (wijk west): R. van der Wolf te Alblasserdam in combinatie met Nieuw-Lek- kerland; te Zwolle-Centrum: drs. J. Kruidhof te Zwolle. Bedankt voor Hattem: L. W. de Graaff te Zuidlaren; te Middelharnis i.c.m. Bergen op Zoom: H. van Dijken, kandidaat te Kampen. Aangenomen naar Ten Boer (2e pred. plaats): A. de Braak te Smilde. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Doesburg en Doe- tinchem en Nijmegen: drs. M. Visser, kandidaat te Slie- drecht en J. Trommel te Kornhorn. Beroepen te Noorscheschut: P. van Dolderen te Gouda; te Kampen: S. Otten te Rotter dam-Zuid; te Woerden: J. Verhage te Broek op Lange- dijk. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse: J. Roos te Opheusden. Bedankt voor Vriezenveen, voor Elspeet, voor Barne- veld en voor Veenendaal: J. Roos te Opheusden. Bruinisse beroept ds. J. Roos BRUINISSE - De Gerefor meerde Gemeente in Neder land te Bruinisse heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Roos te Opheusden. Deze ge meente is sinds 1977 vacant door het vertrek van ds. A. van den Berg naar Gouda (buiten synodaal verband). Bruinisse telt ongeveer 790 leden. Ds. Roos werd gebo ren op 23 april 1954 erl is sinds 1994 predikant in Op heusden. FOTO MARIEKE MANDEMAKER ZIERIKZEE - Het Comité Senioren Fietstochten Schouwen-Duiveland organiseert dit jaar tien fiets tochten. De eerste van deze reeks vindt plaats op dinsdag 29 april en staat als route Pepermolen te boek. Vanaf eind april staat er elke veertien dagen een tocht over Schouwen-Duiveland op het programma. Drei- schor, Zonnemaire en Port Greve zijn enkele van de be stemmingen die in de loop van het zomerseizoen wor den aangedaan. Van de tien tochten hebben er acht een lengte van circa vijfentwin tig kilometer. De twee overi ge routes hebben een lengte van vijfenveertig en vijftig kilometer. Het programma van de tochten is te verkrij gen bij de Stichting Welzijn Ouderen tussen 10.00 en 12.00 uur (413224)of aan de start van de eerste fietstocht om 13.30 uur op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Als de fietstocht door weer somstandigheden op dinsdag niet doorgaat, wordt deze - zonder berichtgeving - ver plaatst naar de vrijdag daar opvolgend. MIDDELBURG (ANP) - De overval op het RPF- Tweede Kamerlid Leen van Dijke is voor zijn partijgenoten in de Middelburgse gemeenteraad aanleiding te vragen om maatregelen op het Ab dijplein. De raadsfractie maakt zich grote zorgen wegens alle be richten over criminaliteit op het plein. De aanval op Van Dijke is de spreekwoordelij ke druppel. Vrijdagavond sloegen drie jongemannen de voorzitter van de Tweede-Kamerfrac tie van het RPF met een gummiknuppel. Ze probeer den hem zijn portemonnee en documentenkoffer afhan dig te maken. Van Dijke wist het gevecht te winnen, maar liep wel bulten op zijn hoofd, duize lingen en nekklachten op. Drugsspuiten Volgens de Middelburgse RPF/GPV-fractie vinden er op en rond het Abdijplein dagelijks vernielingen plaats, zijn er meerdere ma len lege drugsspuiten gevon den en voelt het personeel van het provinciehuis aan het plein zich onveilig. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonder stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Het is februari 1996, krokus vakantie. Tijdens een wan deling langs de zeedijk onder Zonnemaire signaleren wij illegaal gestort grof vuil, on der meer een gedeelte van een tuinstel, een tent, een of ander soort rek, een spuit bus, gipsplaten en een plastic tas met behalve een paar Noorse schaatsen, ook een viskaart. Wij bellen de poli tie, die nog dezelfde dag pols hoogte komt nemen. Naam en adres op de viskaart zijn niet ingevuld, zodat de eige naar van de troep niet ach terhaald kan worden. De po litie zal de Reinigingsdienst op de hoogte stellen. De troep blijft liggen, waar het ligt. De Reinigingsdienst deelt ons mede, dat* het een zaak van de gemeente (de voormalige gemeente Brou wershaven) is. In juni 1996 krijg ik te horen, dat de gemeente actie heeft ondernomen: Ze hebben de eigenaar van het aangrenzende perceel en de agrariër die in diens op dracht het land bewerkt, ie der een brief gestuurd met het verzoek er zorg voor te dragen om de rotzooi daar weg te (laten) halen.... Eigenaar en agrariër voelen zich hier uiteraard niet toe geroepen. In augustus 1996 hebben wij nogmaals de Rei nigingsdienst gevraagd of zij alsjeblieft die zooi daar weg willen halen. We zijn nu ruim een jaar ver der. April 1997: de troep ligt ér nog steeds. In een laatste poging ben ik woensdag 26 maart zelf naar de Reini gingsdienst gegaan. Daar werd de zaak weer doorge schoven. Dit keer naar een andere instantie: Water schap Zeeuwse Eilanden in Goes. Ik kreeg het telefoon nummer mee. De weg is ten slotte in eigendom van het waterschap en die komt wel vaker illegaal gestort afval bij de vuilnisstort brengen, vertellen ze me bij de Reini gingsdienst. Dit laatste heb ik nog niet ge daan. Maar: beste mensen van Reinigingsdienst, Ge meente, Waterschap en weet ik veel welke instanties deze zaak nog meer willen door schuiven, een vraag: Hoelang moet illegaal ge stort afval blijven liggen, voordat men tot actie over gaat en de zooi gaat oprui men?!?! J. VAN DE ERVE Zonnemaire Grof afval in de berm langs de zeedijk onder Zonnemaire. In de commissie Ruimtelijke Ordening van afgelopen dinsdagavond is voorgesteld de tijdsduur van deze com missievergadering vast te stellen tot uiterlijk 23.00 uur. De reden van de lengte van deze vergaderingen heeft echter niets te maken met de agenda of de aard van de on derwerpen, maar met de per soon van de heer Veerhoek. Het was in de voormalige ge meente Westerschouwen steeds voorspelbaar dat, in dien hij een commissie voor-» zat, de vergadering tot de klok van ruim 23.00 uur uit liep. Als voorzitter nam hij de gelegenheid te baat zich zelf steeds bij elk onderwerp te presenteren!. Zelfs nu hij geen voorzitter is, weet hij dit te bereiken. In vergaderingen vertoont hij een zodanig onmogelijk ge drag dat dit ongemak zich ook in de nieuwe gemeente weer voordoet. Hij is immers een „witte raaf". Deze term bezigde hij in zijn bescheide nheid over zichzelf immers graag. Het is aan de huidige voorzitter hem zo te 'tem men' dat hij deze kans niet meer zal krijgen. J. L. DEN HOLLANDER Haamstede DIDLIV-y I nCCK Vrijdag Zierikzee Openbare bibliotheek De Stolpe. 14.00-17.00 uur. Kerkwerve Christelijke Bibliotheek Tolle Lege. In Chr. Geref. Kerk, Beatrixstraat. 19.00-20.00 uur. Burgh-H aamstede Openb. bibliotheek De Schut- se. 10.00-12.00 en 19.00-21.00 uur. Bruinisse Openb. bibliotheek De Zaete. 14.00-17.00 en 18.30-20.30 uur. Zaterdag Zierikzee Openbare bibliotheek De Stolpe. 9.30-12.00 uur. Maandag Zierikzee Openb. bibliotheek De Stolpe. 14.00-17.00 en 18.30-20.00 uur. Burgh-H aamstede Openb. bibliotheek De Schut- se. 13.30-16.30 en 19.00-21.00 uur. Dinsdag Burgli-Haamstede Openb. bibliotheek De Schut- se. 13.30-16.30 uur Oosterland Bibliotheek in consistorie Herv. kerk. 19.00-19.30 uur. Bruinisse Openbare bibliotheek De Zaete. 10.00-12.00 en 18.30-20.30 uur. Strip-o-theek (in De Zaete). 18.30-19.30 uur. Woensdag Zierikzee Openb. bibliotheek De Stolpe. 14.00-17.00 uur. Burgh-Haamstede Openb. bibliotheek De Schut- se. 13.30-16.30 uur. Bruinisse Openbare bibliotheek De Zae te. 14.00-17.00 uur. Donderdag Zierikzee Openbare bibliotheek De Stolpe. 9.30-12.00. 14.00-17.00 en 18.30-20.00 uur. Nieuwerkerk Bibliotheek Rehoboth. 18.30- 19.15 uur. ROOSTER BIBLIOBUS Maandag Renesse Mauritsweg 13.15-14.30 uur. Scharendijke Dijkstraat 15.00-16.15 uur. Dinsdag Brouwershaven Schuitkade 12.45-13.45 uur. Ellemeet Deensestraat 14.00-14.30 uur. Zonnemaire I. M. v. d. Bijlstraat 15.15-16.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis 16.15-17.30 uur. Woensdag Sirjansland Lageweg 11.30-12.00 uur. Oosterland Sporthal 12.45-14.00 uur. Ouwerkerk Ring 14.15-15.00 uur. Schuddebeurs Donkereweg 15.30-16.00 uur. Donderdag Noordgouwc Vijverbergstraat 13.00-13.45 uur. Kerkwerve Vloedstraat 13.55-14.40 uur. Noordwelle Ingridstraat 15.20-15.50 uur. Serooskerke Dorpsplein 16.00-16.30 uur. Renesse Oude Moolweg 16.45-17.30 uur. Brouwershaven Markt 18.45-19.45 uur. Vrijdag Nieuwerkerk Burg. v. Eetenstraat 13.00- 14.15 uur. Dreischor Nieuwe Schoolstraat 14.30- 15.30 uur. Oosterland Markt 16.00-17.00 uur, wel ook voorzieningen voor de brandweer worden getrof fen," merkte wethouder G. van de Velde-de Wilde op. Zowel directie als de verte genwoordigers van huiseige naren drongen aan op een 'duidelijke overlegstructuur met het gemeentebestuur. Plannen daartoe werden door het voormalige gemeen tebestuur van Brouwersha ven wel gelanceerd, maar kregen nooit echt gestalte, zo werd geconstateerd. Riolering Het college van b en w laat zich informeren over de verkeersonveilige situatie bij Recreatiepark Port Greve. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - Het zwembad in Recreatie park Port Greve ligt er nog steeds stil en vervuild bij. De verenigingen van huiseigenaren willen het zwembad aankopen. Directeur J. Kok verwacht, dat er minstens drie weken nodig zijn om de failliete voorziening weer operationeel te maken. Hij hoopt dat het zwembad tussen Hemelvaartsdag en Pink steren kan worden geopend. Dit kwam aan de orde tij dens het bezoek, dat het col lege van burgemeester en wethouders woensdagmid dag bracht aan dit recreatie park als onderdeel van de kennismakingsronde in de kern Brouwershaven. Zestig procent van de huisei genaren op Port Greve is be legger en stelt groot belang in voorzieningen als een zwembad. Kok bevestigt dat de verhuur van de bunga lows behoorlijk stagneert sinds de gedwongen sluiting van het zwembad. Voorzitter J. van Dorp van de huiseige- narenvereniging Port Greve 1 en 2 betreurt, dat curator en bank niet eerder serieus zijn ingegaan op het voorstel tot onderhandeling. Volgens hem was men liever met een commerciële exploitant in zee gegaan om een hogere prijs te kunnen bedingen. Hij heeft er vertrouwen in, dat de zaak nu toch snel rond kan zijn. Knelpunten Mede-directeur J. van Hoorn wees het college op de onvei lige verkeerssituatie bij de ingang van het ï-ecreatie- park. Tijdens de rondgang werd de gevaarlijke bocht in ogenschouw genomen. „Ty pisch een voorbeeld voor een drempel," constateerde bur gemeester Asselbergs. „Ik denk meer aan een rotonde," zei Kok. Van Hoorn wilde verder graag verbetering in de on duidelijkheden over verant woordelijkheden tussen pro jectontwikkelaar en gemeen te. Scheefgroei tussen de extra lasten voor de bewo ners van de oudere en dè nieuwere bungalows ligt vol gens hem aan het niet nako men van verplichtingen of aan verkeerde beslissingen van de projectontwikkelaar in het verleden. Zo bleek de aanvankelijk aangebrachte groenvoorziening niet te vol doen en gaven de huiseigena ren op eigen kosten een ande re hovenier opdracht de zaak in orde te brengen. Kleine criminaliteit vormt een ander knelpunt op Port Greve. Van Hoorn drong bij het college aan op het meebe talen in het aanbrengen van slagbomen. „Er moeten dan Met de riolering op één van de oudere parken, Zomer- dorp Grevelingen, gaat het niet goed, volgens J. Koster, secretaris van de vereniging van huiseigenaren aldaar. Sinds 1995 toen de gemeente de verantwoordelijkheid voor de riolering heeft over genomen, ontvangen de be woners de normale riool- heffing, maar de gemeente is volgens Koster haar beloften nog niet nagekomen. Die be lofte houdt in de eerste plaats uitbreiding en verbe tering in. De woordvoerder wees op de noodzaak daar van: Bij een flinke regen bui staan hier vaak giganti sche plassen." De bewoners op Zomerdorp Grevelingen willen ook graag de bermen op het park aanpassen, maar kunnen dat niet voordat ze op de hoogte zijn van de rio leringsplannen van de ge meente. Koster drong aan op informatie op korte termijn. „Dat op korte termijn is niet al te eenvoudig," liet Assel bergs weten. „We zullen nu niet alle pro blemen in één keer op tafel feggen, dan ga je een zeker bevattingsvermogen te bo ven," stelde Van Dorp aan het einde, van de gespreks ronde vast. „Is het zo erg?", vroeg de burgemeester zich af. Hij werd echter gerustge steld. Directie en huiseigena ren van Port Greve willen niet meteen bakken met geld binnenhalen van het gemeen tebestuur, maar wel begrip voor soms moeilijke situa ties.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7