'Opkomen voor vervolgden omdat we zelf zo vrij zijn' Concert Continental Six Dolblij met 'mollentrotter' deurloo intermeubel Duizendste 'voorproever' in Zeeuwse Stromen Lokker automaterialen wordt AD-Zierikzee DROOMBANK - Kom kijken bij... Dorkas draagt mensenrechten-activiteiten over aan Jubilee Campaign Laatste concert jazzseizoen Swarte Schaep Verhuizing naar nieuwe industrieterrein Boerenweg HET ?;m NIEUWSBLAD K'MJiHiHtiWJilllUVM HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-412946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond delijke Amnesty Interna tional-afdeling, met wie hun activiteiten veel overeen komsten vertoont. „Wij re specteren elkaar. Amnesty is een mensenrechtenorganisa tie die niet kerkelijk is ge bonden, terwijl wij ons spe ciaal richten op de christenen in de regio." Contactpersonen Karin Volkeri en Margreet van Duin streven ernaar om in elke kerkelijke gemeente of kerkenraad een contact persoon te werven voor Jubi lee Campaign. Zij zijn reeds verzekerd van de medewer king van de veertien contact personen van de Dorkas-af- deling, die deel uitmaken van verschillende kerkge nootschappen. „Via contact personen willen we onze acti viteiten organiseren. Zij krijgen het tijdschrift van Jubilee Campaign toege stuurd, waarin de thema's worden beschreven, die die maand centraal staan. Het is de bedoeling dat ze die infor matie overbrengen in hun kerkgemeenschap en schrijf- of handtekeningenacties op touw zetten." Bidstonden Verder willen Karin Volkeri en Margreet van Duin bid stonden houden om vervolg de christenen, joden en straatkinderen te steunen. „We beginnen daarmee in particuliere woningen om dat we momenteel nog maar enkele mensen hebben om daaraan mee te doen. We ho pen dat dat aantal groeit via een oproep in de kerkbladen. Dan zoeken we een grotere ruimte voor de bidstonden." De nieuwe, eilandelijke af deling van Jubilee Campaign is telefonisch bereikbaar via nummer 416843. SPORTPUNT GOES - Zwembad Sportpunt Zeeland in Goes bestaat woensdag 16 april vijf jaar. Dit eerste lustrum wordt in de week van 14 tot en met 19 april gevierd met diverse ac tiviteiten. Kinderen kunnen woensdag 16 april gratis ijs en pannenkoeken eten en za terdag 19 april deelnemen aan een kleurwedstrijd. Ook is er een verloting. De mil joenste bezoeker van het zwembad wordt in de feest- week verwacht. WILGETEEN RENESSE - Ineke Visser uit Ammerstol geeft zaterdag 12 april in Hotel de Tweespan in Renesse een workshop wilgeteen vlechten. Uit een bos wilgetenen, waarvan vroeger manden werden gevlochten, wordt een dierfiguur ter grootte van veertig a zestig centime ter gemaakt. Met een snoei- schaar en een bos wilgetenen wordt door middel van we ven een basisvorm gevloch ten. De workshop is van 9.00 tot 17.00 uur. Wie zich aan wil melden kan 462570 bellen. KLAVERJASMIDDAG ZIERIKZEE - In het U W-ge- bouw aan het Kerkhof 3a in Zierikzee wordt woensdag 16 april een klaverjasmiddag gehouden waarbij prijzen zijn te winnen. Het gaat om een initiatief van de afdeling Schouwen- Duiveland van de Unie Van Vrijwilligers (UW). De wed strijd begint om 13.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met vrijdag 11 april aanmelden voor deel name via 413136. ONDERNEMERSKRING ZIERIKZEE - De Onderne merskring Schouwen-Duive land houdt maandag 14 april een algemene ledenvergade ring in de foyer van Theater Mondragon in Zierikzee. Op de agenda staat een be stuursverkiezing. P. Schotte en J. Ribbens zijn aftredend en herkiesbaar. Wethouder C. Veerhoek houdt een inlei ding over 'het meenemen van de economische aspecten in de Structuurvisie voor Schouwen-Duiveland'. De vergadering begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - „We zijn hier in Nederland zo vrij. Ie dereen kan zonder consequenties de godsdienst van zijn keuze belijden of een politieke mening verkon digen. In veel andere landen is dat niet mogelijk zonder ingrijpende gevolgen als gevangenisstraf en marteling. Daarom hebben we de verantwoordelijk heid om op te komen voor die mensen. We moeten een stem zijn voor hen die moeten zwijgen." Karin Volkeri uit Zierikzee en Margreet van Duin uit Zonnemaire zijn de coördina trices van de afdeling Schou wen-Duiveland van Jubilee Campaign Nederland; een nieuwe afdeling probeert het lot van vervolgde christenen, joden en straatkinderen te verbeteren. Jubilee Cam paign is een Engelse, christe lijke organisatie die de acti viteiten op het gebied van mensenrechten heeft overge nomen van Dorkas Hulp aan Vervolgden in Nederland. Spanningen „De combinatie van nood hulp en mensenrechten le verde spanningen op. Het werd moeilijk voor Dorkas om in één land de mensen rechten aan te kaarten en on der dezelfde naam hulp te verlenen. Het ene moment bekritiseer je als Dorkasme- dewerker de autoriteiten, terwijl je even later op hun hulp bent aangewezen." Zo motiveert directeur Dorkas Nederland, D. J. de Groot het besluit om een van de 'Dor- kaskindjes' af te staan aan Jubilee Campaign. Dorkas blijft actief met haar andere activiteiten; het inzamelen van kleding en voedsel en het opbouwen en toerusten van kerkelijke gemeenten in der de wereldlanden. De landelijke splitsing van de activiteiten betekent te vens een splitsing voor de af deling Schouwen-Duiveland van Dorkas. Hoewel ze be grip heeft voor de beslissing Van het landelijk bestuur, is eilandelijk coördinator Wil- ma Slaager uit Burgh-Haam- stede er eigenlijk niet zo blij mee. „Ik voel de overdracht als een amputatie. Ik ben in dertijd actief geworden voor Dorkas om me te kunnen in zetten voor de mensenrech ten." Inzamelingen Nu die activiteiten ook op Schouwen-Duiveland wor den overgedragen aan de nieuwe Jubilee Campaign- afdeling gaat de eilandelijke Dorkas-afdeling verder met het inzamelen van kleding en voedsel voor vervolgde christenen, joden en straat kinderen, die aan de rand van de maatschappij terecht kwamen. Op Schouwen-Dui veland zijn 24 inzamelpun ten, die regelmatig het cen trum zijn van inzamelingen. Volgens Wilma Slaager zijn de veertien contactpersonen, die op Schouwen-Duiveland actief zijn voor Dorkas, bereid om mee te werken aan de activiteiten van de nieu we, eilandelijke Jubilee Campaign-afdeling. De afde ling krijgt de eerste drie jaar ook financiële steun van Dorkas. Angst Karin Volkeri en Margreet van Duin gaan de nieuwe af deling vorm geyen omdat ze zich geraakt voelen door de nood van mensen die gevan gen zitten of in angst leven vanwege hun geloof. „Het is afschuwelijk om vol angst naar de kerk te moeten gaan, omdat je daarmee het risico loopt gemarteld te worden." Beide coördinatrices gaan al le kerkelijke gemeenten en kerkenraden op Schouwen- Duiveland persoonlijk bena De Continental Six tijdens een jazz party in Accra, Ghana. BROUWERSHAVEN - 'Continental Six' is de naam van een groep jazzmuzikanten, die zondag 13 april optreedt in 't Swarte Schaep in Brouwershaven. Het concert is het laatste in de serie, die gedurende het winterseizoen was te horen tijdens de jazzmiddagen in het eetcafé aan de Brouwse haven. De Continental Six werd in 1988 opgericht toen een Am sterdamse impressario met spoed een 'pakkend' orkest zocht voor een toernee door het Midden Oosten. Omdat geen bestaand orkest be schikbaar was, werd een aantal 'losse' muzikanten per telefoon benaderd. Een dag later was de Continetal Six opgericht. De toernee door het Midden Oosten werd een succes en de jazzmusici besloten met el kaar te blijven musiceren. De muziek sloeg zo aan dat de Continental Six bekend heid verwierf in alle Europe se landen. Sinds 1990 treedt het orkest op in de hele we reld, vaak onder auspiciën van de Nederlandse over heid. Daarbij wordt zowel ge speeld op internationale fes tivals en evenementen als in top-hotels, beroemde jazz clubs en exclusieve feesten. Ook is het orkest regelmatig te zien op de buitenlandse te levisie. De band presenteert een combinatie van swing, zang, show en presentatie die ten grondslag ligt aan die in ternationale succes. De muziek van de Continen tal Six is een mengeling van swing, dixieland en main stream. Gezellige, swingen de muziek waarop goed kan worden gedanst. Hoewel de band tegenwoordig uit zeven leden bestaat bleef de naam ongewijzigd. Het concert in 't Swarte Schaep begint om 15.00 uur. de toegang is gra tis. Het nieuwe jazzseizoen in het jazzcafé begint 14 sep tember, volgens traditie op de tweede zondag van de maand. deren om de doelstelling van de nieuwe Jubilee Cam- paign-afdeling uit te leggen en daarvoor medewerking te vragen. „Wij willen opko men voor de rechten van ver volgde christenen, joden en straatkinderen. We verzet ten ons onder meer tegen kin derprostitutie." Protestbrieven tigd. Zolang dit het geval is, biedt het hotel dagelijks een viergangen-diner aan voor halfgeld. Daarnaast kunnen gasten die dit leuk vinden een rondleiding maken door het in aanbouw zijnde hotel. Ook wordt in een model- hoek, die in het tijdelijke pa viljoen is gecreëerd, een in druk gegeven van de inrichting. Ook mensen die al eerder gebruik hebben ge maakt van de aanbieding zijn van harte welkom. Zij krijgen een nieuw menu voorgeschoteld en krijgen ook nieuwe informatie over de vorderingen van de bouw en een attentie bij vertrek. Voor meer informatie over de mogelijkheden kan men contact opnemen met het ho tel (462040). ft Om dat doel te bereiken wil len Karin Volkeri en Margr eet van Duin kerkgenoot schappen en particulieren op Schouwen-Duiveland stimu leren om protestbrieven te schrijven naar de regerings leiders van de landen waar de mensenrechten niet wor den gerespecteerd. Ook door middel van handtekeningen acties en protestkaarten wordt bij de regeringsleiders aangedrongen op een meer humanitair beleid. Iedere maand staan bij Jubi lee Campaign een of twee vervolgden centraal waar de protestbrieven en handteke ningenacties zich speciaal op richten. In april is dat de kin derprostitutie in Thailand en het Pakistaanse dorp Shanti- nagar, waar dertien kerken en een moskee door moslim extremisten werden ver woest omdat één christen de islam zou hebben beledigd. „Zoiets is toch ongelooflijk wanneer je je zo'n situatie voorstelt in Zierikzee, waar Karin Volkeri (links) en Margreet van Duin: Geraakt door de nood van mensen die gevangen zitten vanwege hun geloof.(Foto: Marieke Mandemaker) ook ongeveer zoveel kerken De coördinatrices van de bilee Campaign-afdeling zijn," aldus Karin Volkeri. Schouwen-Duivelandse Ju- hadden contact met de eilan- ZIERIKZEE - Vooral bij doe-het-zelvers in de auto- en motorbranche heeft de naam Lokker Automate rialen een bekende klank. Sinds kort kunnen zij te recht bij AD-Zierikzee op het nieuwe industrieter rein aan de Boerenweg. Het bedrijf verhuisde en kreeg een nieuwe naam omdat het onderdeel werd van de AD-Groep. AD betekent AutoDistribu- tion. Een organisatie die op Europese schaal merkartike len inkoopt op het gebied van automaterialen en ge reedschappen. Op vrijdag 11 april wordt AD-Zierikzee om 15.00 uur officieel geopend door de voormalige directie leden Cees en Johan van der Peijl. Daarna volgt een Open Huis, waarbij belangstellen den tot 19.00 uur een kijkje kunnen nemen in de nieuwe automaterialenzaak. De vloeroppervlakte van de nieuwe vestiging is twee keer zo groot dan het voor malige onderkomen van de automaterialenhandel aan de Schelphoekstraat. Mede SCHUDDEBEURS - „Mama, mama! Ik heb de BP- truck gewonnen". Met deze enthousiaste uitroep re ageerde de negen-jarige David van de Velde uit Schuddebeurs op het telefoontje, waaruit bleek dat de hoofdprijs van de wedstrijd van BP tankstation Gouwe naar het gezin in Schuddebeurs ging. De wedstrijd werd door Mol Schuddebeurs georganiseerd vanwege de heropening van het bedrijf op 15 februari, na een ingrijpende verbouwing en uitbreiding. Kinderen werden daarbij in de gelegenheid gesteld een originele naam te bedenken voor een kindertruck met electromotor, die met een snelheid van vijftien kilome ter per uur kan rijden. David van de Velde en zijn broers en zusjes bedachten de naam 'Mollentrotter'. Een schot in de roos volgens de jury, die voor dit originele idee de hoofdprijs toekende: de 'Mollentrotter' zelf. De prijs werd in het tankstation aan de overgelukkige win naar uitgereikt door Marcel Mol. De truck met electromotor werkte zo inspirerend op de kinderen die in februari de Open Dag van Mol bezoch ten, dat ruim driehonderd in zendingen binnen kwamen met namen voor het voer tuig. „In de weken daarna kwamen hier regelmatig kin deren aan de deur om te vra gen of de prijswinnaar al be kend was", vertelde Corine Mol. Behalve de hoofdprijs winnaar werden nog zestien andere kinderen gelukkig gemaakt met prijzen, be staande uit afstandbestuur- bare geleidetrucks en barbie poppen. daardoor is het assortiment materialen en de voorraad aanzienlijk uitgebreid. Het nieuwe pand is opgezet in 'AD-stijl'. In een ruime opzet wordt een groot assortiment kwaliteitsautomaterialen en gereedschappen gepresen teerd. Daarnaast omvat het assorti ment een basispakket op het gebied van aandrijf techniek, persoonlijke beschermings middelen, smeermiddelen en autolakken. Alle materialen kunnen gratis aan huis wor den bezorgd via een bezorg dienst die twee keer per dag 'uitrukt'. De AD-groep heeft inmiddels vier vestigingen in Zeeland. Behalve in Zie rikzee zitten ook AD-auto- materialenzaken in Axel, Oostburg en Goes. VERKOPING BRUINISSE - In het Her vormd Verenigingsge bouw aan de Deestraat in Bruinisse wordt zater dag 12 april een verko ping gehouden ten bate van De Schutse. De vrijwilligers die voor deze instelling ten dien ste van gehandicapten actief zijn, presenteren een assortiment zelfge maakte artikelen. Aan geboden worden onder meer verse cakes, ouder wetse babbelaars, advo caat, warme oliebollen en vers gebakken vis. Daarnaast zijn er hoe den, ondergoed, en een grote sortering borduur- paketten verkrijgbaar. De verkoping begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. RENESSE - Hotel de Zeeuwse Stromen ontving de duizendste gast die gebruik maakte van het voor- proef-arrangement. En ook al was het die dag 1 april, een grap was het zeker niet. De duizendste voorproever was H. van Buren uit Ooster- land. Hij ontving een cheque die recht geeft op een vier gangendiner voor twee per- De winnaar van de hoofdprijs David van de Velde apetrots in zijn 'Mollentrotter\ sonen in het nieuwe restau- (Foto: Marieke Mandemaker) rant van Hotel De Zeeuwse Stromen. De nieuwbouw be reikte onlangs zijn hoogste punt. Medio juli wordt het nieuwe restaurant geopend. Op dit moment is het restau rant in een paviljoen geves-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9