Sterke start Westerschouwen VOETBAL Winst dammer Smalheer In de schijnwerper Acceptabele belangstelling voor de 'doe-mee-middag' Derde plaats ZV Onderdak Degradatie fataal voor MEVO-dames Nipte nederlaag van volleyballers Kwiek Volleybaldames Kwiek laten een punt liggen U T L G N - V WTA acht Steffi Graf onschuldig 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE LTC Zierikzee, Bru-tèn en TV Duiveland verliezen op eerste competitiedag ZIERIKZEE - Het herenteam van TC Westerschou wen startte van de eilandelijke zaterdagteams als enige met winst in de tenniscompetitie. Slagvast bleek weinig met zijn naam op te hebben, 5-1 voor het team uit Burgh-Haamstede. De ploegen van LTC Zierikzee, Bru-tèn en TV Duiveland werden afgelo pen zaterdag op de openingsdag gevloerd. TC Westerschouwen, dat in de eerste klasse B hoge ogen wil gooien, legde de basis voor de overwinning in de twee dubbelspelen. Onder winterse omstandigheden re kenden Chris Schoneman en Wim Dettingmeijer in twee sets af met de Kamperlan- ders René de Looff en Philip de Wilde. De tweede dubbel, Jacco Geleynse en Marcel van de Berg, deed het potje af door maar zeven games te verliezen, 6-4 6-3. Dettingmeijer won ook zijn tweede partij. Nadat De Looff hem de eerste set af snoepte, at de Rotterdammer zijn tegenstander op, 4-6 6-1 6-2. De enige smet op de vlek keloze start van TC Wester schouwen was het verlies in de single van Geleynse. Deze tennisser vond in de 53-jarige Frans van der Weijde zijn Waterloo, tweemaal 6-7. Minder goed begon LTC Zie rikzee aan de herencompeti tie, dat in dezelfde poule als Westerschouwen zit. In de uitwedstrijd tegen Smash uit Clinge hadden de heren niets in te brengen. Alle wedstrij den (vier singels en twee dub bel) waren in twee sets een prooi voor de thuisploeg, 6-0. Bru-tèn schoot tegen Schelde net tekort om een puntende- ling van het Bruse gravel weg te halen, 2-4. Waar Chris Stouten in de derde set met 7- 6 gelukkiger dan Van de Lin den was, miste Hans Bouma tegen Kats de mogelijkheid om de tie-break van de be slissende set te pakken. Winst was er derhalve voor Stouten en het dubbel van Rinus Geense en Jack van der Werf, 6-4 6-4. Geen probleem De competitiestart van TV Duiveland in de hoofdklasse had heel wat voeten in aarde. De Nieuwerkerkse ploeg moest op zaterdag in Middel burg tegen MLTC spelen. Re gen was echter spelbreker. In onderling overleg besloten Duiveland en MLTC de vol gende dag, zondag, in te ha len. Omdat het tennispark van MLTC door een andere activiteit bezet was, bood Duiveland 'uit' aan in Nieu- werkerk te spelen. Geen enkel probleem, oor deelden de Middelburgers. Onder een stralende zon en een fris lentewindje werd de Ondanks de winst die Wim Dettingmeyer en Chris Schoneman (rechts) behaalden, was het slecht toeven op de eerste competi tiedag. Regen en wind verstoorden de spelvreugde op de tennisbanen van TC Westerschouwen. (Foto: Marijke Folkertsma) wedstrijd evenmin een pro bleem, 1-5. Slechts Hans-Jan Goedegebure troggelde de kampioenskandidaat een puntje af. Hij versloeg Sven Vermeulen met 5-7 6-2 6-4. Het dubbel met Peter Weijer- mans draaide uit op 'een kansloze onderneming, twee keer 6-0 voor de titelhouder in de Zeeuwse hoofdklasse. Zaterdag speelt Duiveland thuis tegen Eikenhof. Het tennisteam uit Koewacht kwam in de eerste ontmoe ting met Game'78 niet verder dan een gelijkspel. Een dag later barst de zondagcompe titie op Schouwen-Duive- land los. Oud-lid zegeviert op jubileumtoernooi NIEUWERKERK - Het jubileumtoernooi van dam vereniging Zierikzee, die dit jaar veertig jaar be staat, is gewonnen door Koos Smalheer. Het oud-lid van de club was samen met Goes-speler Johan Til- roe onverslaanbaar en mocht na loting als eerste een prijs uitzoeken. Het dorpshuis in Nieuwer- kerk was afgelopen zaterdag de plaats van handeling voor het damtoernooi. De deelne mers speelden in groepen van vier mensen met gelijke sterkte. Er waren tien senio- rengroepen en een jeugdpou- le. Smalheer won in de derde ronde van oud-voorzitter Ri nus de Wild en haalde zo de zes volle punten binnen in groep negen. Goesenaar Til- roe versloeg in de slotronde mede-organisator Rinus van der Wielen en scoorde zo in groep zeven ook honderd procent. In de hoofdgroep had Aart Walraven in de eer ste ronde tegen de sterke Theo Voorspuy uit Gorin- chem te weinig tijd over. Hij kon zich niet meer redden en moest opgeven. Walraven herstelde zich door goede ze ges op Middelburger Daaf Kasse en Frans Keizer uit Papendrecht. Voorspuy werd winnaar in deze poule. Kees Bakker had bij het jeugdtoernooi geen beste dag. De dammer uit Brou wershaven was niet in vorm en eindigde als negende. Bennie Provoost uit Aagte- kerke werd overtuigend win- Hockey Jongens A: Gilze-Rijen-HSD 4-3, jongens C: HSD-Vlissin- gen 1-3, jongens E: HSD-Goes 4-1, meisjes B: HSD-Breda 2-2, meisjes D: Goes-HSD 6-1, heren II: Push-HSD 1-0, vete ranen A: HSD-Oudenbosch 4-1. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallende manier in het nieuws komen, worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Reginald Weeber 'In de schijnwerper'. De volley baller van MEVO'80 heeft nog drie wedstrijden te gaan alvo rens hij stopt met de sport bij de Zierikzeese vereniging. Tijdgebrek, last van zijn rug en motivatieproblemen zijn de hoofdredenen van zijn af scheid. Naam: Reginald Weeber. Geboren: 9 januari 1965 in Lichtenvoor de. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Volleybal. Partner: Jacqueline Weeber. Club(s): Longa'59, WEA/MEVO'80. Beroep: Bakkerij-adviseur. Hobby's: Volleybal en voetbal. Favoriete sporten: Alles leuk om te zien. Laatste boek: De schaduw van het beest. Schrijver: William Diehl. TV-programma's: Voornamelijk sportprogram- ~a's en wat speelfilms. ïten/tijdschriften: een Dagblad, maanda- geditie Zierikzeesche Nieuws bode, Sport'International, Vol leybal. Muziek: Heel breed, skybox-music, soft rock. Eten: Indonesisch en Italiaans. Drinken: Grolsch-bier. Uitgaan: Te weinig. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Domeinen in combinatie met het strand daar vind ik erg mooi. Favoriete stad in Nederland: Lichtenvoorde. Vakantie: Meestal in Nederland. Geloof: RK. Heeft hekel aan: Verliezen. Slechtste eigenschap: Kan niet tegen mijn verlies. Beste eigenschap: Moeten anderen maar over oordelen. Mooiste sportmoment: Kampioenschap drie jaar gele den in de promotieklasse. Vervelendste sportmoment: Niet gehad. Blessures: Laatste tijd veel last van mijn rug. Sportief doel: Heb ik niet meer. Sportvrouw/sportman uit de regio: Gerrit van Splunder. Beste trainer: Elke trainer heeft goede en zwakke punten. Slechtste trainer: Zie vorige vraag. Afscheid: Nog drie wedstrijden. MEVO'80: Fijne vereniging met een te smalle bpsis. Kwiek: Die andere vereniging uit Bruinisse. Volleybal op Schouwen-Duive- land: Absoluut tijd voor één vereniging. Er mag zeker bij Kwiek meer over nagedacht worden om in toekomst verzekerd te zijn van volleybal op Schouwen- Duiveland. Het dreigt een beetje weg te zakken. Waar blijf je voor thuis: Voor een goed sportevenement op tv en een goede film. Grootste angst: Dat mijn kinderen wat overkomt en ernstige ziektes. Lente in Zeeland: Erg prettig, het gevolg is dat aanwas toeristen enorm is. De eerste doe-mee-middag, een kennisma king met jeugdatletiek bij Delta Sport, is re delijk bezocht. Ondanks de regen en lage temperatuur meldden zich zaterdag 75 kinde ren op sportpark Bannink aan om mee te doen aan een tienkamp, die op een speels- prestatieve manier in elkaar was gezet. Aan het einde van de middag ontvingen een aan tal atleten van de Zierikzeese vereniging een premie van de Nutsspaarbank voor hun gele verde prestaties uit 1996. Tot de gelukkigen behoorden Jannie Schot, Kees Verkerke, Marleen de Graaf en Robert van der Vegt. Zestien jeugdleden, die een bepaald aantal punten hadden, ontvingen in plaats van een premie een cd-bon. (Foto: Marijke Folkertsma) Tekort aan sterke jongens blijft club nekken KAPELLE - Het gebrek aan sterke jongens blijft zwemvereniging Onderdak voorlopig de das om doen. Meer dan een derde plaats zat er afgelopen weekeinde bij de laatste districtswedstrijden in Ka- pelle niet in. De Zierikzeese club behaalde eveneens een derde stek in het eindklassement van de winter competitie. Youri Vaes is één van de wei nige positieve uitzonderin gen voor ZV Onderdak. Als jongste deelnemer bij de 200 meter vrije slag voor jon gens. Met bijna vier secon den voorsprong op de num mer twee zwom hij naar de zege. Clubgenoot Evert Schiettekatte bleef ver ach ter bij Vaes en eindigde twaalf seconden later. Vaes schreef ook 50 meter vlinderslag op zijn naam, Je roen van Gastel de 50 meter schoolslag. Bij de meisjes won Glenn Letterie de 50 me ter schoolslag en toonde An- tje van 't Westende zich de beste op de 100 meter vrije slag. Uitslagen 200 m vrijcslag heren: 9. R. Lauffer 2.47.2. 100 m schoolslag dames: 3. S. van Dijk 1.31.3, 5. J. Stoel 1.34.1, 6. I. van der Meer 1.34.6. 50 m vlinderslag jongens 83/84: 1. Y. Vaes 0.34.9. 50 meter rugslag meisjes 83/84: 5. D. Robberegt 0.47.4. 50 m schoolslag jongens 86 en later: 1. J. van Gastel 0.51.8, 3. M. Struyk 0.52.6, 6. B. Lauffer 0.54.3. 50 m schoolslag meisjes 86 en later: 1. G. Letterie 0.46.8, 2. F. Plaisier 0.49.1, 5. C. Rob beregt 0.54.0, 7. L. van 't Wes tende 0.54.8. 100 m vrijeslag jongens 79 en later: 4. E. Schiettekatte 1.07.8, 5. Y. Vaes 1.09.6, 10. M. de Ronde 1.37.9. 200 m vrijeslag jongens 81 en later: 1. Y. Vaes 2.32.3, 6. E. Schiettekatte 2.44.2. 50 in vlinderslag jongens 85: 3. D. van Antwerpen 0.42.4, 4. R. Vaes 0.44.8. 100 m vlinderslag meisjes 81 en later: 4. A. van 't Westen- de 1.40.0. 100 m rugslag meisjes 79 en later: 3. S. van Dijk 1.34.5, 4. A. van 't Westende 1.37.0. 50 m vrijeslag jongens 86 en later: 2. J. Terpstra 0.40.4, 3. M. Struyk 0.41.6, 4. B. Lauffer 0.42.2, 5. X. Nibbe- link 0.43.9, 6. J. van Gastel 0.45.9. 100 m vrijeslag meisjes 83/84: 2. D. Robberegt 1.23.8. 100 m wisselslag jongens 85: 3. R. Vaes 1.35.6, 4. D. Schrei- nemacher 1.36.9. 100 m vlinderslag dames: 2. J. Stoel 1.24.2, 5. S. van Dijk 1.43.1. 100 m vrijeslag meisjes 81 en later: 1. A. van 't Westende 1.17.2. 8 x 50 m vrijeslag estafette mix: 2. Onderdak 4.29.2. Eindstand 1. De Dolfijn 3796.3 punten, 2. Zeelandia 3801.5, 3. ZV On derdak 4066.8, 4. Zuidwester 4177.6, 5. Stelleduikers 42.08.9. LOS ANGELES (DPA) - Ten- nisvedette Steffi Graf hoeft niet meer te vrezen voor sancties van de internationa le vrouwenbond fWTA). De organisatie achtte de Duitse topspeelster niet schuldig aan het aannemen van illegale startgelden. In diverse media is Graf be schuldigd van het innen van verboden premies. Na een grondig onderzoek kwam de WTA tot de conclu sie dat de voormalige num mer 1 van de wereldranglijst onschuldig is. Drie volleybalsters stoppen OOSTVOORNE - Het 3-1 verlies van de volleybalda mes van WEA/MEVO'80 tegen Kangoeroes 2 kwam dubbelhard aan. Omdat degradatie voor 99.99 pro cent een voldongen feit is, stoppen Petra Jasperse, Mariska Peltenburg en Nardy Krabben er waar schijnlijk mee. Coach Dirk Verbeek wil niet van het zwartste scenario spreken en gaat er vanuit dat er volgend jaar een team staat waarmee hij op een goe de manier in de derde klasse kan uitkomen. Hij verwacht namelijk dat er meisjes uit de jeugd doorstromen. Dat er een stuk ervaring wegvalt, kan de trainer niet ontken- Diezelfde routine was niet in staat MEVO'80 dit jaar voor de tweede klasse D te behou den. ,„Als je de punten niet pakt, hoor je er niet thuis," legde Verbeek zich neer bij de degradatie. De Zierikzee se trainer was zelf niet aan wezig bij het duel tegen Kan goeroes en liet de coaching over aan Anette van Wan rooi j. Zij stuurde Nardy Krabben, Marieke Kok, Esmeralda Schot, Leonie Merle, Conny Papeveld en Mieke van der Post het veld in. Een te grote achterstand (10-4) maakte de Zierikzeese formatie in de eerste net niet meer goed, 15- 13. De pass was in het tweede bedrijf het grote manco, 15-8. In de derde periode liep ME- VO uit naar 3-11 en maakte het met 8-15 keurig af. De achterstand in de vierde set was te groot om nog on schadelijk te maken, 15-6. Geen ideale voorbereiding ROTTERDAM - Was er de afgelopen weken een stij gende lijn te zien in het spel van Kwiek, zo slecht verging het de ploeg afgelopen zaterdag. In de uit wedstrijd tegen Hou Stand, een ploeg die degra deert, konden de dames zich niet onderscheiden, 2-2 (15-7, 9-15, 5-15,15-11). De voorbereiding van deze wedstrijd was verre van ide aal. Kwiek kampt nog steeds met blessures. Zowel Louise en Lidewey Vleugel waren niet in staat met de ploeg mee te doen. Coach Peter Da ver had het gezelschap daar om aangevuld met Lia de Ke- ijser. Kwiek begon met Marjo Arensman, Lia de Ke- ijser, Hennie van Liere, Mar jan Polfliet, Janita van der Have en Addy van der Zande in de basis. In de eerste set was hét spel van Kwiek niet echt best. Door de afwezigheid van Louise Vleugel was Daver genoodzaakt enige wisselin gen in het team door te voe ren. Dit kwam het spel zeker niet ten goede. De Bruse ploeg speelde onwennig en weinig geconcentreerd. In de tweede en derde set hervond de ploeg de concentratie en werd de tegenstander wegge- serveerd. Deze setoverwin ning zorgde ervoor dat Kwiek teveel met het hoofd in de wolken ging lopen en het concentratieverlies de ploeg binnensloop. In de vierde set liep de ploeg ach ter de feiten aan, de time outs en wisselingen van coaéh Daver ten spijt. Hij had geen verklaring voor het vertoonde spel. ,,Ik, maar zeker ook de ploeg, is teleurgesteld over het resul taat. Als dit gelijkspel tot stand was gekomen met goed en gedegen spel, dan had ik er nog vrede mee kunnen hebben, maar dit was zeker in de vierde set zeer slecht." Overige uitslagen 3e klasse H: Ibis-Kwiek 2 2-2, Kangoeroes 2-WEA/ME- VO'80 2 3-0, meisjes A top klasse: Vollido-Kwiek 1-3, meisjes C poule C: Ibis- Kwiek 0-3. Spannend en lang duel DORDRECHT - Net niet voldoende. Dat was de uit komst van de zaterdag gespeelde wedstrijd van de herenploeg van Kwiek tegen Ekspalvo. In de ruim twee en een half uur durende wedstrijd kwamen de Bruse volleyballers met name in het Iaaste deel van de sets net tekort, 3-1 (15-1214-16 16-14 16-14). Als enig excuus kon Kwiek de afwezigheid en blessures van spelers aanvoeren. René Giljam is nog herstellende van een enkelblessure en Eelco van Lenten was afwe zig wegens werkzaamheden. Dit noopte coach Tonie van Breda tot het meenemen van Alex Wals, een speler van Kwiek 2. Door de vele afwe zigen had Van Breda geen wisselmogelijkheden. Kwiek begon met Erik en Tonie van Breda, Michel Ver- saevel, Michel van Duiven- dijk, Dirk Roest en Alex Wals. In de eerste set ging het redelijk qua spel, maar al snel werd duidelijk dat Kwiek geen echte vuist kon maken. Aanvallend schoot de ploeg tekort. Als de pass goed kwam, kon het niet worden afgemaakt, iets wat de tegenstander wel deed. Minder gelukkig In dé volgende sets was het heel spannend en ging het spel over en weer. Ekspalvo was echter gerichter in de af werking en won de sets nipt. Erik van Breda vond dat de wedstrijd hetzelfde beeld liet zien. ,,Echt slecht speel den we niet, maar we waren minder gelukkig in de afwer king en tegen een zeer erva ren ploeg als Ekspalvo heeft dat ons duidelijk de kop ge kost." Terneuzen A2 - Zierikzee Al 2-3, DFS Al - Arnemuiden Al 4-2, SKNWK Al - Apollo'69 Al 5-0. Zierikzee BI - Halsteren BI 2-4. Spui BI - SKNWK BI 4-0, SSV'65 BI - DFS BI afg., Zonnemaire BI - Noorman nen BI 3-4, Oostkapelle BI - Duiveland BI 0-5, Renesse Bl-RCS B4 4-4. Terneuzen Cl - Zierikzee Cl 8-1. SKNWK Cl - SSV'65 Cl 0-5, Brouwershaven Cl - Re- nesse Cl 7-0, WIK Cl - DFS Cl 0-8, Bruse Boys Cl - Zie rikzee C2 8-1MEVO Cl - ZSC Cl (07/04). Zierikzee Dl - Terneuzen D2 3-2, Patrijzen Dl - MEVO Dl 10-1, SKNWK Dl - Kruinin- gen Dl (07/04), Zierikzee D2 - Kloetingen D4 8-0, Luctor '88 Dl - Bruse Boys Dl 0-5, DFS D2 - Renesse Dl 1-6, Zonne maire Dl - Zierikzee D3 10-0, ZSC Dl - Duiveland Dl 1-4, Brouwershaven Dl - Drei- schor Dl 8-3, RCS C3 - DFS Dl 2-4. Bruse Boys BI - Zierikzee BI (beker) 0-1. SKNWK Cl - Duiveland Cl 13-0, ZSC Cl - Bruse Boys Cl 1-10. Kruiningen Dl - Bruse Boys Dl 2-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6