Veel ellende, weinig voetbal AZC 'werkt' voor derde keer in acht dagen mee Herenteam heeft vele vraagtekens u TLG Dreischor vergeet de goals te maken N De Bruin eist titel driebanden weer op Vijfde overwinning op rij voor dames WIK MEVO-volleyballers snel klaar Biervliet valt enorm tegen Elftal op vierde plaats Ouwerkerk ivandelt over Zonnemaire in bedroevend slechte derby, 1-6 ZV Haamstede verovert na titel ook beker MAANDAG 7 APRIL 1997 NR 26158 OOSTBURG - De simpele zege van de WEA/ME- VO'80-volleyballers op YVC (0-3) van afgelopen zaterdag doet niets af aan de twijfelachtige we ken die het herenteam tegemoet gaat. Coach Cle mens van de Berg is duidelijk over de huidige si tuatie. „Zoals het nu is, blijf ik niet." Voor een verlengd verblijf iedere week afwachten of heeft Van de Berg twee er er wel genoeg mensen op voorwaarden. Hij wil af de training komen. „Je van het trainingszaaltje in bent meer bezigheidsthera- Dreischor en gewoon in de peut dan je aan het trainen Zierikzeese sporthal On- bent." derdak trainen. „Want nu heb je geen thuisvoordeel." Voor het duel tegen de num- Verder moet erna de zomer mer laatst van de afdeling, een team staan dat vol- ,YVC uit IJzendijke, had waardig in de derde divisie 'MEVO weinig hoeven trai- F kan'ballen'. nen. „Een walk-over, twee Van het huidige spelersma- vingers in de neus," zei Van teriaal stopt Reginald We- de Berg. Het basiszestal ber en zijn het doorgaan Joost Timmermans, Hans van aanvoerder Gerrit van van Eijk, Gerrit van Splun- Splunder en de terugkomst der, Peter Langerak, Onno van Marcel Bal vraagte- Baal en Reginald Weber kens. Bovendien is het de had het zo makkelijk dat vraag in welke mate Van de het af en toe wat uitpro- Berg op Ralph Koper kan beerde en zich freewheel- rekenen, die een zeilschool end naar 4-15 8-15 7-15 heeft. Aanvulling uit de ei- speelde. Arnaud de Graaf gen club is er niet. viel sterk in, verdedigde Ondanks de prachtige re- volgens Van de Berg als een sultatenreeks van de laat- beest en was passend en ste weken moet de trainer aanvallend ook goed. Bowling Renesse Woensdagavondleague Drogisterij Belladonna - Jan Piet Staal 1-3, Eetcafé Marktzicht - Restaurant Zee- lust 1-3, Restaurant De Wig - Bungalowverhuur de Kam 4- 0, Bowling Renesse - Naam loos 3,5-0,5. Stand J. P. Staal 57 Belladonna 52 Marktzicht 41,5 De Wig 40 Zeelust 37,5 Naamloos 34,5 Bowling Renesse 30,5 De Kam, Renesse 11 Hoogste gemiddelde dames: Marjan Dijkman 171. Hoogste gemiddelde heren: Raymon de Jong 206. Donderdagavondleague De Keijzer - Schovers 3-1, Al- prokon 2 - Jaap Plandsoen 2- 2, Schouwen - Alprokon 1 2-2, De Jonge - Schipper 3-1 Stand Camping Schouwen, Renesse 51 Alprokon I, Zierikzee 48 Schipper, Zierikzee 43 De Jonge, Renesse 42 Jaap Plandsoen, Renesse 33 Schovers, Renesse 32 Alprolfon II, Zierikzee 29 Taxi De Keijzer, Renesse 26 Hoogste gemiddelde dames: Jacolien de Bruyn 171. Hoogste gemiddelde heren: Adriaan Hanse 202. DREISCHOR - Toine Tiggelman, trainer van Drei schor, calculeerde een nederlaag tegen Biervliet in, maar had achteraf voor een stunt moeten zorgen. Binnen vijf minuten speelde de kampioenskandi daat zich in Dreischor veilig, 0-2. „We waren veel sterker," antwoordt de oefenmeester van Dreischor op de vraag hoe de krachtsverhoudingen gistermiddag lagen. Gezien de omstandigheden kon Tig- gelman tevreden zijn. Serge van den Bos (schorsing) en Jaime Tiggelman (knie) de den niet mee en Piet de Jonge en Lucien Vroegh speelden vanwege blessures op halve kracht. Toch kreeg Dreischor vooral in de eerste helft de beste kansen: in het eerste kwar tier al meteen drie. Het ge mis aan rugdekking gaf Doe selaar bij een uitgooi van Biervliet de kans alleen op doelman John van de Zande ^f te gaan, 0-1. Vlak erna ging verdediger Jan Pankow in de fout en profiteerde We der, 0-2. „Het was niet te zien dat Biervliet voor het kam pioenschap speelde," oor deelde Tiggelman. Kijkend naar de ranglijst doen ze dat wèl. Dreischor - Biervliet 0-2 (0-2) - 33. Doeselaar 0-1, 37. Weder 0-2, scheidsrechter: J. Capel- lo. Opstelling Dreischor: Van de Zande, Verwest, Blaken- burg, Pankow, P. van der Linde, De Jonge, Regeer, Van de Berg (65. Meintema), W. van der Linde, Vroegh (85. Kloet), Tekadiamona. KERKWERVE - De voetballende dames van WIK boekten zaterdag-middag een knappe 1-3 overwin ning in en op Sliedrecht. WIK toonde zich vooral aanvallend slagvaardiger dan de tegenstrever. Dit alles deed vooral trainer coach Denny de Vos deugd. Vooraf was de trainer er niet gerust op. „Sliedrecht is een compact spelende ploeg met een overbezetting op het middenveld. En verder han teren ze vaak en goed de bui- tenspelval." Juist op dat laatste had De Vos 'zijn' mei den goed voorbereid. Een pass van Veronica Berre- voets belandde achter de ver dediging. Jaimy van Beve- ren rondde fraai af. Door de snelle achterstand, na negen minuten, werd de thuisploeg wakker geschud. „Het veld spel-van. Sliedrecht was ver zorgder," aldus "De Vos. Tot uitgespeelde kansen kwam het echter niet, daarvoor speelde WIK te bedacht zaam. Zelf bleef WIK aanval lend veel meer dreiging in de ploeg te hebben. Toch werd het vlak voor rust gelijk. Een kwartier na rust profi teerde WIK optimaal van een foutje van de laatste man. Berrevoets behield keurig het overzicht, Ellen Vaane tikte de breedgelegde bal binnen. Kort voor het einde ontweek Jaimy van Beveren de buitenspelval en besliste de wedstrijd definitief in WIK's voordeel. Sliedrecht - WIK'57 1-3 (1-1) - 9. Jaimy van Beveren 0-1, 44. 1-1, 60. Vaane 1-2, 90. Jaimy van Beveren 1-3. Opstelling WIK'57: Dugar- dein, Schot (45. De Vlieger), Van der Meer, Stouten, R. Hart (59. Den Boer), Ja. van Beveren, Jo. van Beveren, Van Grunsven, Vaane, Ber revoets, Wittenberg. GYMNASTIEK BRUINISSE - Gymnastiek- vereniging Kwiek houdt donderdag 10 april een 'Kwiek actief'. Op deze avond die om 18.30 uur in de Bruse sportzaal de Vanger begint, laat leden van de club zien wat ze leren op de gym lessen die ze volgen. Vierde kampioenschap Zierikzeeënaar Richard de Bruin:.vierde Zeeuwse titel driebanden. (Foto: Marieke Mandemaker) HULST - Richard de Bruin heeft de Zeeuwse ti tel driebanden gisteren in Hulst geprolongeerd. De Zierikzeese biljarter veroverde ongeslagen het kampioenschap. Op weg naar de titel zette hij onder anderen zijn vader, Ruud de Bruin, aan de kant. Het behaalde kampioen schap was alweer de vierde die De Bruin in zijn biljart- carrière mocht bijschrijven. Eerdere titels waren er in 1990, 1993 en 1996. Als hij in de toekomst het toernooi nog een keer wint, mag hij de wisselbeker in zijn prijzen- kast zetten. De wedstrijd tegen zijn va der was volgens De Bruin de slechtste van het toernooi. Familiaire gevoelens zullen ongetwijfeld hebben meege speeld. De finale tegen Wim Brinkman uit Oost-Souburg, die tot de eindstrijd niet ver loren had, was daarentegen van een beter kaliber. „Het was de beste wedstrijd van het toernooi," zei de oude en nieuwe Zeeuwse kampioen. Marco van de Hout, Jo d'Hooge, Robin Claerhoudt en Eddy Goethem versloeg De Bruin voor de finale. Het seizoen zit er bijna op voor De Bruin. De drieban- der wacht twee nationale ranking-toernooien in Veld hoven en Rotterdam. Op de nationale lijst staat hij nu twintigste. Met zijn club Par tyservice Ockenburg uit Goes neemt de biljarter een derde stek in de eerste divi sie in. Volgend seizoen speelt De Bruin ook in deze één na hoogste afdeling van Neder land. ZONNEMAIRE - Zonnemaire-Ouwerkerk stond gis termiddag in het teken van ellende, veel ellende. Een afwezige scheidsrechter, een bereidwillige leidsman, een kwade doelman en rood voor Piet van de Kassteele en een emotionele Erik Stoel. Tussen alle bedrijven door leidde Jouri Pankow met vier treffers Ouwerkerk naar een 1-6 zege in een slechte derby, bedroevend slecht. Het 'gedonder' begon al met de KNVB, of liever hoe de ge herstructureerde voetbal bond weer eens wanhopig faalde. Voor de streekwed- strijd was Telleman in eerste instantie als scheidsrechter aangewezen. Die had het karwei doorgeschoven naar ene Seghers uit Hulst. Stof fel Duinhouwer, bestuurslid van Zonnemaire, begreep niet dat de KNVB iemand uit Hulst hierheen (Zonnemaire, red.) stuurde. „Ze hebben een scheidsrech- tersprobleem, dat weet ik wel, maar Seghers heeft niets van zich laten horen." Een telefoontje naar Wilgers, de verantwoordelijke man binnen de KNVB die over de scheidsrechtersaanstellin- gen gaat, gaf nul op rekest. De goede man was volgens zijn vrouw niet thuis. Nu werd Zonnemaire niet voor het eerst getroffen met een fluitist die zijn werk niet kwam doen. Eerder gebeur de dat al tegen Dreischor, een duel dat overigens donder dag 17 april wordt inge haald. Er was Zoïmemaire dus veel aan gelegen de wed strijd gewoon te spelen. Al spoedig keken veel mensen naar Cees Dalebout, KNVB- scheidsrechter uit Nieuwer- kerk, die langs de kant klaar stond om de twee Schouwse elftallen te aanschouwen. Biertje In plaats van lekker in de zon naar voetballen te kijken ging Dalebout overstag, stapte zijn auto in en kwam niet veel later terug met zijn spullen. Van harte ging het niet. „Ik doe liever een bier tje." Met applaus werd hij bij opkomst begroet. Te recht, want hij offerde zijn vrije, zonnige zondagmiddag op- Op Dalebouts leiding viel, op de slotminuut na, gisteren weinig aan te merken. Nooit kwam de Nieuwerkerker in de problemen omdat Zonne maire en Ouwerkerk er een gezapig potje van maakten. Waarom zouden ze zich druk maken als er dit jaar in de zesde klasse A voor hen niets meer op het spel staat? De vraag was alleen hoe groot de overwinning van Ouwer kerk zou uitvallen. Vergelijk het met Nederland-San Mari no van vorige week. Je weet dat de reus wint, maar met hoeveel, dat is gissen. Het eerste doelpunt viel al in de tweede minuut. Uit een corner van Jacky Kenters to rende laatste man Olivier Verwest hoog boven alles en iedereen uit en kopte hard 0- 1 binnen. Halverwege de eer ste periode nam Kenters weer een hoekschop voor Ou werkerk. Deze keer zette Wouter van Marle zijn kruin ertegen, 0-2. Drie minuten na het tweede doelpunt startte Jouri Pan kow zijn persoonlijke zege tocht. Koppend, ook hij, maakte hij 0-3 uit een vrije trap van aanvoerder Jakkoo Brouwer. Het feit dat Ou werkerk drie keer uit een 'dood' moment raak knalde, zei al genoeg over het niveau van de wedstrijd. Geen van beide ploegen bleek in staat een fatsoenlijke aanval of combinatie óp te zetten. Het was gewoon armoe troef. Net voor rust maakte Pankow zijn tweede uit een rebound van een solo-actie van Brou wer, 0-4. Stevig Waar op het veld weinig te beleven was, ging het er in de pauze in de kleedkamer van Zonnemaire stevig aan toe. Voetballers van Zonnemaire beklaagden zich bij trainer Wim Kommer over het com mentaar van hun keeper, Marcel Schouls en stand-in Rutger Eijskoot van Zonnemaire en Ouwerkerker Olivier Verwest vonden niet alleen elkaar, maar ook allebei een keer het doel voor hun club. (Fotor Marijke Folkertsma) voor Erwin van der Wekken. „Dan moet je voor mij maar een ander zoeken," ant woordde de goalie die zijn spullen uittrok en verdween. Ook Erik Stoel liet zich in een emotionele bui ontvallen het geouwehoer van de laat ste weken zat te zijn en dreig de met opstappen. Stoel werd omgepraat en voor Schouls betekende het zijn laatste wedstrijd voor het eerste van Zonnemaire. „Ik voetbal niet meer bij Zonne maire," sprak Schouls, die zelf vond niet schuldig te zijn aan de eerste drie Ouwer- kerkse doelpunten. Kommer over Schouls: „Hij hoeft niet meer op de trai ning te komen. Ik hoef die jongen niet meer." Het be stuur moet volgens Kommer maar uitzoeken wat er nu verder gebeurt. 'Schouls, die wel bestuurlijk werk voor Zonnemaire blijft doen, liet gisteren zijn interesse al blij ken in andere clubs. Voor MEVO of Brouwershaven („Niet het eerste")' zou hij wel wat voelen. Het 'gedoe' in de kleedkamer schreeuwde natuurlijk om een verklaring omdat Rien Walebper, keeper van Zonne maire 2, in de tweede helft tussen de palen stond. Tegen de derde en vierde goal van Pankow kon Waleboer wei nig uitrichten. Met de vier goals tegen Zonnemaire komt de Ouwerkerkse spits op een totaal van twintig, net zoveel als Peter de Haan van Brouwershaven. Benieuwd wie de laatste weken het meeste vuur in zijn benen heeft. Rood De eretreffer van Rutger Eijskoot was er ook ééntje om het warm van te krijgen. Van ruim 25 metei; verraste hij Pascal Dalebout met een vuurbal in de winkelhaak van de linkerbovenhoek; 1-6. Met de zevende goal van de middag was bijna alles ge zegd. Bijna, want in de slot fase liep 'good old' Piet van de Kassteele tegen zijn twee de gele kaart op. Rood was zijn deel, evenals een trieste afgang voor de kersverse vijftiger. Rood had René Mannie vol gens Kommer moet krijgen omdat de Ouwerkerker in de laatste seconden de bal met zijn handen in het doel sloeg. Kommer beklaagde zich bij Dalebout. De leidsman vond het er de wedstrijd niet naar om daar rood voor te geven. „Ieder zijn eigen mening," weerlegde hij de kritiek van Kommer. De mening over de wed strijd, zoals gezegd, bar, boos efi bitter. Voor de echte die hards staat er volgende week weer een wedstrijd tussen Zonnemaire en Ouwerkerk op het programma. Komt dat zien Zonnemaire - Ouwerkerk 1-6 (0-4) - 2. Verwest 0-1, 26. Van Marle 0-2, 29. Pankow 0-3, 37. Pankow 0-4, 58. Pankow 0-5, 59. Pankow 0-6, 24. Eijskoot 1-6, rode kaart: Van de Kassteele (Zonnemaire, tweemaal geel), gele kaart: Mannie (Ouwerkerk), scheidsrechter: C. Dalebout (Nieuwerkérk). Zonnemaire: Schouls (46. Wa leboer), Hart (55. Schenk), M. de Vlieger, Stoel, Van de Kassteele, Eijskoot, E. de Vlieger, Van der Wekken, Volkeri, De Bilde, Stouten. Ouwerkerk: P. Dalebout, Verwest, Kunst, Mannie, Van Vlies, Van Dongen, J. Brouwer (56. B. Brouwer), Hillebrand, Van Marle, Pan kow, Kenters a Leon Verhage haalt uit in de bekerfinale tussen zijn ploeg ZV Haamstede en AZC. Het werd 4-1. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Voor de derde keer binnen acht dagen legde de ploeg van het asielzoekerscen trum (AZC) in Burgh-Haamstede de zaalvoetballers van ZV Haamstede geen strobreed in de weg. Vrij dagavond leverde de 'bereidwilligheid' van AZC in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen ZV Haamstede de beker op. Het betekende de tweede prijs binnen acht dagen voor ZV Haamstede, dat uit Ro bert Tak, Arjan van de Zan de, Michel Bouwman, Ad van Nieuwenhuijze, Kees Dijkman en Leon Verhage bestaat. Een week eerder was het kampioenschap al eenvoudig opgeëist. Steeds hielp AZC een handje mee in het succes van ZV Haamste de. In eerste instantie maak te het de kampioenswed strijd van de titelhouder- tegen PJZ overbodig door de wedstrijd ervoor te verliezen waardoor het gat dit seizoen onoverbrugbaar werd. Don derdagavond leed AZC een mentale nederlaag door in het niet meer belangrijke competitieduel met 4-1 van ZV Haamstede te verliezen. De winnende ploeg speelde in deze partij overigens zon der Tak en zonder reserve spelers. Een dag later, afge lopen vrijdag dus, bleek ZV Haamstede met dezelfde cij fers in de bekerfinale beter. Het enige dat ZV Haamstede tegen had was het feit dat de ploeg nog nooit een bekerfi nale had gewonnen sinds de invoering, in 1993, van de zaalvoetbalcompetitie in Burgh-Haamstede. Eerdere uitgaven werden in 1995 en 1996 verloren. Van het verle den bleek de samenstelling uit Burgh-Haamstede weinig last te hebben. AZC leek het mentaal veel moeilijker te hebben met het verlies van een dag eerder. Na een aftas tend begin zette Verhage ZV Haamstede op 1-0. Met zijn knalharde linkerpoot gaf hij de AZC-doelman geen schijn van kans. Van Nieuwenhuij ze en Tak verzuimden voor rust de score te verdubbelen. Twee minuten na de pauze le verde het vroege stoorwerk van AZC twee loeiharde pe gels op. Doelman Bouwman deed zijn werk naar behoren. Een minuut later deelde Tak na een combinatie met Ver hage AZC een mokerslag toe door 2-0 te maken, e machte loosheid van AZC, gevormd door een Armeense en Soma lische spelers, kwam in de ze vende minuut aan het licht toen een speler een hoge bal bewust met zijn hand stopte. In de tijd dat hij als straf twee minuten moest toekij ken, maakte ZV Haamstede meteen gebruik van de man- meer-situatie. Van Nieuwen huijze pikte zijn goaltje mee, 3-0. Halverwege de tweede helft werd een AZC-voetbal- ler door Rinu's Kooman uit het veld verwijderd. De sportleider van het sportcen trum werd er op attent ge maakt dat de speler met zwarte zolen op de vloer stond. Het wegwerpgebaar van de AZC'er ten spijt, het was terecht dat hij eraf moest. Zwarte zolen in welke sportzaal dan ook zijn ten strengste verboden. Het inci dentje ontsierde de sportieve sfeer, waarin de bekerfinale zich voltrok, niet. Solomon redde de eer voor AZC en Tak zette in de slotminuut de eindstand op het bord, 4-1. Het verlies weerhield AZC- begeleider Ton de Jong er niet van zijn jongens een rondje te geven. „Zo werkt dat. Voor de goede dien sten," antwoordt hij. Hoe het team er volgend seizoen uitziet, weet De Jong, ook KNVB-scheidsrechter, niet. Het AZC heeft een redelijk verloop en er gaan regelma tig mensen weg of komen er bij. „Het team is elk jaar an ders. Soms schiet je met een technische speler in de roos." Zoals in 1993 toen AZC in het eerste jaar van de zaalvoet balcompetitie kampioen werd. ZV Haamstede - AZC 3-1 (1-0) - 10. Verhage 1-0, 23. Tak 2-0, 28. Van Nieuwenhuijze 3-0, 37. Solomon 3-1, 40. Tak 3-1. Uitslagen lc klasse SHZ/SRW-PJZ 8-0 Ankics Kadoshop - Fcnnct Boys 1-3 Pigallc - Slulp/Schovcrs 8-1 Ncffcn d'culc - Delta Warenhuis I -3 Ecfcafc Scharend. - v. Vossen Soccer X 0-1 ZV Haamstede - AZC 4-1 ZV Haamstede 19 18 0 I 54 114- 36 Fcnnct Boys 19 12 2 5 38 69- 48 Ncffcn d'eule 18 11 0 7 33 95- 53 AZC 19 Jl O 833 66- 47 Pigallc 19 10 2 7 32 85- 40 SHZ/SRW 19 9 3 7 30 85- 63 v. Vossen Soccer X18 9 1 8 28 62- 68 Djlta Warenhuis 19 7 3 9 24 61- 57 Stulp/Schovcrs 19 8 0 1124 59-107 Ecfcafc Scharend. 19 6 0 13 18 39 - 92 Ankics Kadoshop 19 5 1 13 16 46- 72 PJZ 19 1 0 18 3 37-135

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9