Ploegen worden niets wijzer Bruse Boys niet veilig SKNWK loopt uit op de concurrent Van Dijk nieuwe man Bevelanders Renesse voelt zich niet uitgeschakeld Matige hervatting Zierikzee staat op punt van degraderen Rood voorHage en Kommer 2-0 overwinning op Wolf aartsdijk Opvolger Kees Bastiaansen DFS en WIK bestrijden elkaar in aantrekkelijk en doelpuntrijk duel, 3-3 Nederlaag voor All-Ready, 11-7 Harold van den Berge viert rentree tegen SSV'65 Dames MEVO weer in dering MAANDAG 7 APRIL 1997 NR 26158 7 ZIERIKZEE - Officieel is Zierikzee nog niet gede gradeerd maar het heeft er na het verlies tegen Uni- tas'30 (2-1) meer dan alle schijn van dat de degrada tie slechts een kwestie van zeven dagen is. Acht punten achterstand met nog drie wedstrijden te gaan. „Het is nu gewoon uithuilen en opnieuw be ginnen," zag ook Toon van Tiggelhoven somber in. De iriterim-trainer heeft nog een laatste strohalm. „Het gevalletje Unit as met het op stellen van een ongerechtig de speler. Wat gaat de KNVB daar mee doen? Zeggen ze ge woon: 'Unitas, doe maar een stapje terug'? Dinsdag of woensdag worden ze gehoord door de tuchtcommissie. Maar ik verwacht pas een uitspraak na het einde van de competitie." Zierikzee kan in afwachting daarvan slechts één ding doen. „Pro beren de laatste drie wed strijden te winnen en boven Beek Vooruit en Sprundel te eindigen," weet ook Van Tig gelhoven. Tegen Unitas liep Zierikzee ongelukkig tegen een 1-0 ach terstand op. Een voorzet van af links leek te worden opge pakt door keeper Jacco van der Schee, ware het niet dat laatste man Martin de Jonge de bal nog beroerde. Van Tig gelhoven: „Unitas heeft ei genlijk de eerste helft geen kans gehad." Zierikzee wel. Na de tegengoal belandde een schot van Robbert Rog geband op de lat en kwam John van der Have twee keer voor de keeper. Terwijl ie dereen de 1-1 verwachtte werd het 2-0. Bij een corner zaten De Jonge en Van der Schee weer niet op één lijn. De weggekopte bal werd door René Oomen onhoud baar ingeschoten. Na rust forceerde Zierikzee de 2-1, via John van der Ha ve. Daarna vond er nog een vervelend incident plaats. Een potje duwen ontaardde in een vechtpartij waarna El Allouchi, Barry Hage en Frans Kommer rood voorge schoteld kregen. Zelfs met negen tegen tien kreeg Zie rikzee via Van der Have, Jonker en Vermeulen nog kansen op de gelijkmaker. Maar het zat er wederom niet meer in. En was dat niet bij na het gehele seizoen al zo? Unitas'30 - Zierikzee 2-1 (2-0) - 21. De Jonge (e.d.) 1-0, 27. Oomen 2-0, 74. Van der Have 2-1. rode kaarten: Kommer en Hage (Zierikzee), El Al louchi (Unitas). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Hage, De Jonge, Kommer, Heikamp, P. Rog geband, Jonker, R. Rogge band, Van der Have, M. van der Schee (70. Hendrikse), Vermeulen. NIEUWERKERK - SKNWK-coach Cees Willemse waakt voor al teveel optimisme bij zijn ploeg. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft zijn elftal wel mooi een gat van vier punten geslagen met Terneu- zense Boys. SKNWK boekte op eigen veld een zwaarbevochten 2-0 overwinning tegen Wolfaarts- dijk, Terneuzense Boys kwam thuis niet verder dan een gelijkspel (1-1) tegen Colijnsplaatse Boys. „Achteraf hoor je dat Ter- neuzen zeven minuten voor tijd nog met 1-0 achterstaat. Je wilt natuurlijk altijd meer," doelde Willemse op de 'winst' van twee punten ten opzichte van de Zeeuws- Vlaamse ploeg. Toch wil Wil lemse nog niet teveel over het naderende kampioens feest kwijt. Hij heeft zijn spelers de wedstrijd die hij ooit als speler van Bruse Boys speelde in Krabbendij- ke voorgehouden. De bestel de bloemen en broodmaal tijd voor Krabbendijke kon afgezegd worden. Willemse: „Op zich moeten wij gewoon twee keer winnen, al kun je je nu een gelijkspelletje ver oorloven." Tegen Wolfaartsdijk toonde de koploper zich vooral ge vaarlijker voor de goal. Wolfaartsdijk bleek een stugge agressieve tegenstan der die vecht voor de derde plaats. Via schoten van Mi chel Flikweert en Martijn Neele liet SKNWK in de eer ste helft nog het meest van zich spreken. Willemse: „Voor rust was het een typi sche 0-0 wedstrijd." De wissel in de rust, Erwin Theunisse voor de licht ge blesseerde Kees-Jan van Nieuwenhuijze, pakte goed uit. Naast meer rust en coaching op het middenveld zorgde Theunisse ook nog eens voor meer aanvoer rich ting aanvalslinie. En voor de 1-0. Uit een Vrije trap van Theunisse, na een gemaakte fout op De Valk, had keeper Westveer geen antwoord. Acht minuten voor tijd, toen Wolfaartsdijk achterin meer en meer ruimte ging wegge ven, counterde Wilco de Valk naar 0-2. Slechts WIK en het al gedegradeerde Zaamslag kunnen SKNWK nog van de tweede klasse afhouden. SKNWK - Wolfaartsdijk 2-0 (0-0) - 29. Theunisse 1-0, 82. De Valk 2-0. Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, R. de Bruine, Neele, Den Haan, Van Nieuwen huijze (45. Theunisse), J. de Bruine, Van de Cingel (65. S. Flikweert), De Valk, Pad mos, Flikweert (80. Van Mar ie). SIRJANSLAND - Cees van Dijk uit Sirjansland wordt de nieuwe trainer van Bevelanders. De ploeg uit Kamperland speelt in de derde klasse Af de afde ling van SKNWK, WIK en DFS, en staat na het afge lopen weekeinde zelfs aan kop van de derde periode. Er zijn dus uitzichten op de nacompetitie. Van Dijk volgt bij Bevelan ders Kees Bastiaansen op, die vanwege persoonlijke re denen vertrekt. De scheiden de coach belde Van Dijk zelf op of hij interesse had in een trainerschap in Kamper land. De twee trainers ken nen elkaar van de trainers cursus waar ze samen op hebben gezeten. Het contact was dus snel gelegd. Het be stuur van de Noord-Beve- landse ploeg kwam naar Sir jansland en kreeg een goede indruk van Van Dijk. Op tweede paasdag is alles afge rond. Van Dijk tekende een contract voor onbepaalde tijd, maar gaat in principe uit van zeker twee jaar. Bij zijn huidige club Flakkee vertoefde de 43-jarige oefen- meeste^ drie seizoenen. Daarvoor trainde Van Dijk vijf jaar Bruse Boys, vijf jaar Renesse en een jaargang Brouwershaven. De Sirjans- lander had overigens over belangstelling van clubs niet te klagen. Maar liefst zes ver enigingen waren in beeld. Een paar vond hij zelf niets, anderen vonden Van Dijk niet bij hun club passen. On danks ^dat Bevelanders een kans maakt om volgend sei zoen tweede klasse te spelen, zijn er met Van Dijk geen doelstellingen overeengeko men. „Niet echt bepaald," zegt hij. „Ik zie gewoon wie er aan het begin van de com petitie staan." HONTENISSE - „Het kan gebeurd zijn," houdt Re- nesse-trainer Nico Kind nog enige reserves ten aan zien van het mislopen van een eventueel kampioen schap. Met zes punten achterstand, als het de inhaalwedstrijd wint, zou het inderdaad kunnen. Een zege, gisteren op Hontenisse, had er er zeker aan bijgedragen. Maar Renesse won niet in en van Hontenisse, het verloor zeer schlemielig door een goal van Michael Goosen. Een pass van Clement Rijn berg, die door het midden te- rugverdedigde, luidde het verlies in. Buiten het enige tegendoelpunt was Kind ui termate tevreden over zijn jongens. „Afgaande op de in stelling, inzet en uitgevoerde opdrachten hebben ze van daag goed gevoetbald," com plimenteerde de oefenmees- ter. Renesse startte tegen Honte nisse zonder de geschorste voetballers Peter Bouterse en Leon Bakker. Ondanks het gemis van twee spelers uit de as van het elftal had Renesse in de eerste helft een behoorlijk overwicht. Maar vijf hoekschoppen en kansen van Peter Moerland en Mi- scha van den Hoek waren niet aan Renesse besteed. Na het wegvallen van Robert- Jan Canters, tien minuten voor rust, moest Kind zijn elftal weer omgooien. Maar met jongens van het tweede en derde, met alle respect laat Kind we^en, moest de ploeg een veer laten. „We konden geen vuist maken." Het enige waar Kind in de rust op hamerde was het ont lopen van kaarten want die kunnen aan het begin van het volgend seizoen hun weer slag krijgen. „Want door weinig kaarten en blessures hebben we het nu zo lang vol kunnen houden," stelt Kind terecht vast. Hontenisse - Renesse 1-0 (1-0) - 20. Goosen 1-0, scheidsrech ter: M. Weezepoel. Opstelling Renesse: Ver boom, Kanters (35. Kooi man), Willemse, Hoogerhuis, Van de Stolpe, Van den Hoek, Rijnberg, Tak, De Jon ge (55. Welbers), Moerland, Wolters. MIDDELHARNIS - De korfballers van AU-Ready hebben afgelopen zaterdag de veldcompetitie matig hervat. Good Luck was in Middelharnis met 11-7 te sterk. Het gaat niet zo goed met de Zierikzeese ploeg want vorige week werd het door Zaamslag al uit de beker geknikkerd. Coach Jan Voshart moest net als in het bekerduel Esther Snoek vanwege een voetope ratie missen en doet de vol gende partij tegen Schelde- vogels ook niet mee. Daar kwam zaterdagochtend de afmelding van Wim in 't Veld bij omdat zijn vrouw in ver wachting is. Deze twee goal- tjesmakers werden tegen Good Luck wel gemist. AU-Ready kon lange tijd ge lijke tred houden in het duel van de standaardklasse Zuid-West, maar stond toch steeds een doelpunt achter. Na een 6-3 voorsprong liep de zaalkampioen uit tot 11-7. Doelpuntenmakers All-Rea dy: Den Dekker 2. R. Snoek 2, Evertse 2. Van Nieuwen huijze 1. Overige uitslagen: Good Luck 2-All-Ready 2, 8-6, All- Ready B-OIympia B 2-2, All- Ready E-Olympia E 0-0. tempo zijn warming-up af en verving de behoorlijk balen de en vloekende Wittenberg. Nauwelijks was WIK van de ze tik bekomen of het moest de volgende incasseren. Bij een aanval van de thuisploeg kopte Joost Rotte door het midden weg. De middenvel der kon echter niet weten dat Johnny de Meij de bal lekker aan zou nemen en goed uit haalde. Door het natte veld kreeg de bal extra vaart mee. Het enige dat WIK-doelman Tonnie Hendrikse mocht doen, was de bal uit het net vissen, 1-0. Losse flodders Ondanks de voorsprong be hield WIK een licht over wicht, Meer dan losse flod ders vuurde het elftal echter niet af op Peter Brussé. De DFS-goalie verloor twee mi nuten voor rust een luchtdu el met Erik-Jan Kort. Pa trick de Broekert kreeg de bal zomaar voor zijn voeten. Vanaf amper drie meter en voor een leeg doel schoot de laatste man over. Drie minuten na de pauze vond DFS-verdediger Ro nald Braam wel het net. Uit een corner van doelpunten maker De Meij kopte Braam temiddden van alles en ie dereen de tweede treffer bin nen. De al niet terechte voor sprong van DFS maakte Van Poortvliet er niet vrolijker op. De hoop op iets goeds gaf hij bij deze stand op, erkende hij later. De herinneringen aan de laatste tijd waren na melijk vers. „Bij een achter stand hebben we het moei lijk." Zijn ploeg logenstrafte de re aliteit en scoorde redelijk snel de aansluitingstreffer, zes minuten na de 2-0. Bij een aanval over links kreeg El- mar Verhage de bal. Die twij felde niet in het strafschop gebied en haalde met zijn linkervoet.stevig uit. Brussé verkeek zich erop, 2-1. Na deze treffer gingen de goals als zoete broodjes over de toonbank. De derde goal van DFS, een minuut later, was identiek aan de tweede. De Meij nam de corner en Braam zette zijn hoofd erte gen. Weer twee minuten erna kende scheidsrechter Rijsin gen WIK een terechte straf schop toe. Joost Rotte werd gevloerd, Verhage rondde vanaf de stip af, 3-2. DFS- trainer Kees Joosse over het bizarre score verloop. „Ze konden de rust niet opbren gen om 2-0 en 3-1 vast te hou den." Na een kansje van Anco van der Linde, maakte De Broe kert zijn misser uit de eerste helft meer dan goed. Kop pend legde hij een verre, vrije trap van Kees Verwest, die over alles en iedereen vloog, bij de tweede paal in de hoek, 3-3. Gebrek aan scherpte bracht WIK niet de misschien wel drie verdiende punten. Mis Naast het verlies van twee punten voor DFS of WIK, het is maar aan wiens kant je staat, verloor de thuisploeg vlak na de gelijkmaker ver dediger Bram Nortier. Hevig schreeuwend maakte hij om standers erop attent dat er iets mis was met zijn knie. Onderzoek wees uit dat de banden van zijn rechterknie waren verrekt. Met een inge pakte knie en gedragen kwam hij terug op het sport park toen DFS en WIK el kaar al hadden gevonden in een puntendeling. Het was een leuke derby, maar het le verde niets op. DFS - WIK 3-3 (1-0) - 19. De Meij 1-0, 52. Braam 2-0, 58. Verhage 2-1, 59. Braam 3-1, 61. Verhage 3-2 (penalty), 72. De Broekert 3-3, scheidsrech ter: J. van Rijsingen (Box tel). Opstelling DFS: P. Brussé, Goudswaard, Nortier (73. Verhage), Van de Zande, Rijnberg, R. Brussé, Braam, De Meij, Dekker (53. Jansen), Hogenstein, Van der Linde. Opstelling WIK: T. Hendrik se, Van de sande, De Broe kert, E. Ganzeman, Van de Hoek, Rotte, Verwest, Stou ten, Verhage, Kort (81. Otte), Wittenberg (21. M. Ganze man). BURGH-HAAMSTEDE - Als er iets onvoorspelbaar was, was het wel het gelijke spel tussen DFS en WIK, zaterdagmiddag op sportpark Van Zuijen. De derby kon alle kanten op, maar eindigde eigenlijk voor beide teams in een ongunstige uitslag. De 3-3 was leuk voor de neutrale toeschouwer, DFS en WIK werden er geen steek wijzer van. De remise bewees maar weer eens dat de punten aan het einde-van de competitie hele dure zijn. Of je er nu één of drie haalt. En als dan ook nog eens twee eilandelijke ploegen tegenover elkaar staan, is slechts de eer (lees: niet verliezen) belangrijk. Aan de consequenties wordt door spelers en trainers nau- welijk gedacht. Die worden pas achteraf bekeken, als de andere uitslagen uit de afde ling, in dit geval de derde klasse A, vanuit de kantine bekend worden gemaakt. WIK kan nog het meest te vreden zijn met de uitslagen van de twintigste speeldag. Het bleef op derde plaats staan, maar kreeg wel gezel schap van Bevelanders dat rode lantaarndrager Zaam slag versloeg. De derde stek geeft waarschijnlijk recht op deelname aan de nacompeti tie. Uitgerekend de derde ei- landelijke ploeg in de derde klasse A, SKNWK, kan WIK behoorlijk dwarszitten in zijn streven dat prijsje mee te pikken'. De twee elftallen ontmoeten elkaar over twee weken. Winst van WIK bete kent een goede kans op de na- competitie. Een zege van de Nieuwerkerkse formatie is, mits Terneuzense Boys pun ten morst, goed voor het kampioenschap. Spannend Voor DFS wordt het onderin heel spannend erin te blij ven. Ondanks de prachtige reeks van de laatste zes we ken - vier overwinningen, een nederlaag en een gelijk spel - kroop de ploeg uit Burgh-Haamstedè niet uit de degradatiezone weg omdat de concurrentie ook goed scoorde. De hoop opgeven doet DFS niet, zeker niet met het programma voor ogen: Zaamslag-DFS en Wemeldin- ge-Colijnsplaatse Boys. Dat de beslissingen pas over twee weken vallen, maakte de derby tussen DFS en WIK er niet minder fraai om. Dat zijn en blijven aparte wed strijden. Toch zaten de voet ballers uit Burgh-Haamste- de en Kerkwerve niet lekker in hun vel. Vorige week was er namelijk door beiden ver loren. Tijd voor eerherstel dus. WIK, technisch de betere ploeg, kreeg snel de eerste te genslag. Een met zijn been trekkende Theo Wittenberg, die na veel blessureleed in de basis begon, zag het na ruim een kwartier niet meer zit ten. „Laat maar iemand warmlopen," riep hij tot coach Van Poortvliet. Marco Ganzeman werkte in rap Bram Nortier (midden) en Theo Wittenberg voeren een duel der geblesseerden uit. De WIK-voetballer viel na twintig minuten met een oude blessure uit, de DFS'er was er later met een verdraaide knie veel ernstiger aanrtoe. (Foto: Marijke Folkèrtsma) veld. „Bij de eerste gele kaart maakte hij een over treding. Na de 2-2 trapte hij aan de zijkant van het veld de bal weg." Van Keulen was teleurge steld. „Vooraf heb ik op de groep ingepraat. Wij hebben geen ploeg om te degraderen. Dat heb ik ontzenuwd. Van daag was het belangrijkste dat we niet zouden verliezen. Je pakt een punt, maar eigen lijk twee te weinig." Bruse Boys - SSV'65 2-2 (2-0) - 30. T. van den Berge 1-0, 39. eigen doel SSV'65 2-0, 64. Flore 1-2, 83. Bom 2-2, rode kaart: Willemse (Bruse Boys) na twee maal geel, gele kaart: Burgers (Bruse Boys), scheidsrechter: C. Sprong (Ammerzoden). Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Th. van den Berge, Van Dijke, R. van den Ouden, Hanzen, Willemse, Burgers, T. van den Berge, H. van den Berge (60. Bleije, 88. De Ou de), J. van den Berge, Webers (70. Van der Maas). BURGH-HAAMSTEDE De basketbaldames van Coltof MEVO'80 hebben hun eerste oefenwedstrijd verloren. Het was een aantal jaren ge leden dat de vereniging über haupt een damesploeg op de been kon brengen. Dat de oefenpartij afgelopen vrijdag in Sport- en Recre atiecentrum Westerschou- wen verloren ging, wekte geen verwondering bij coach Bob Noomen. Na slechts tien trainingen kan niemand ver wachten dat het al meteen op rolletjes verloopt. Marathon, de tegenstander in Burgh-Haamstede, was met 52-12 duidelijk te sterk omdat deze ploeg op dit mo ment logischerwijs het bas ketbalspel beter begrijpt dan de MEVO-dames. De Schouwse ploeg speelt de ko mende tijd nog een paar oe fenwedstrijden. Naar alle waarschijnlijkheid kan het team deelnemen aan beker wedstrijden. (Foto: Marijke Folkèrtsma) kaartje af. Uit zijn voorzet kopte maatje Willemse - sa men werden ze ooit van de A- junioren bij de eerste selectie gevoegd - over. Nadat een pe gel van Leo Burgers geen doel trof deed een afstand schot van Tonnie van den Berge, zij het van richting veranderd, dat wel. SSV'65 kon slechts uit een corner (kopbal net over) wat terug doen. Een verre ingooi van Tonnie van den Berge, met de wind in de rug, werd door de SSV-verdediging en door goed storend werk van Jacob van den Berge achter de ei gen doelman gewerkt. Na rust startte Bruse Boys goed. Van Keulen: „Tien mi nuten voetbalden we zoals het hoort." Toch kwam SSV terug, via een treffer van Erik Flore. Bruse Boys kreeg daarna de kans om de wed strijd te beslissen. Willemse lanceerde Jacob van den Ber ge, zijn schot werd gekeerd en de meegekomen Willemse zag direct daarna zijn inzet van de doellijn gewerkt. SSV drukte Bruse Boys daarna verder terug zonder daarbij tot uitgespeelde kan sen te komen. Daarvoor was de hulp van scheidsrechter Sprong nodig. Sprong zond na de gelijkmaker Willemse na twee maal geel van het BRUINISSE - Scheidsrechter Cees Sprong uit Am merzoden noemde de wedstrijd tussen Bruse Boys en SSV'65 (2-2) er één met twee gezichten. „Bruse Boys was voor rust beter, SSV daarna." Sprong ech ter was na afloop bij thuisploeg Bruse Boys de gebe ten hond door in de slotfase van het duel de Goesse ploeg een strafschop te geven. Sprongs visie over het voor val was duidelijk. „Een spe ler van SSV (Paul Bom, red.) was vrij om te schieten. Net toen hij wilde uithalen werd zijn been weggetikt. Het was op het randje van de zestien maar er binnen is er binnen. Twintig centimeter. Leendert Geelhoed, eerste jaars verantwoordelijke en ook komend seizoen trainer van SSV'65, deed het Bruse vuurtje en vermoedens over een 'krijgertje' oplaaien. „Hij legde hem er binnen en maakte bewegingen waar ik niks van snapte. Maar hij heeft wel meer gedaan wat ik niet snap. Bru is daardoor zé ker gedupeerd." Collega Alexander van Keu len gaf Sprong na afloop een hand maar dat was meer uit fatsoen dan uit waardering. „Die penalty was cruciaal. Het was een duel om de bal. Bom liet zich vallen. Hij legt hem er eerst buiten en dan pas op de stip. Schijnbaar wilde Sprong vanmiddag een hoofdrol spelen." Die hoofd rol deed de Bruse gemoede ren hoog doen oplopen. Aan de ene kant had Bruse Boys zich dat zeker aan zich zelf te wijten. Met de rust 2-0 voor staan en kort in de tweede helft een unieke kans op de 3-0 laten liggen, dan roep je de problemen over je af. Het wedstrijdformulier van het als bestempelde de gradatieduel kende bij Bruse Boys-zijde een verrassing in de opstelling. Harold van den Berge maakte als links half zijn comeback. „Harold komt regelmatig trainen en heeft vorige week al een hele wedstrijd in het tweede ge speeld. Hij heeft al meer ge zien van het voetbalwereldje en kan op links wat extra's brengen." De oudere broer van Theunis-Henk was we gens studie en verhuizing ge stopt met voetballen. Na tien minuten spel gaf de 'nieuwkomer' zijn visite- Tonnie van den Berge en een SSV'er kruisen eikaars pad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7