HV Delta Sport naar eredivisie Ploeterend en zwoegend langs Loréal De blijdschap in woorden gevangen Jankend over de finish MAANDAG 6 APRIL 1992 NR 25132 8 Doelpuntenmakers De scores voor HV Delta Sport kwamen op naam van: Jean Marie Toubia- na 5x, Peter Lefèvre 4x, Bert Nuijens 2x, Bert de Vos lx, Erwin Schaalje lx. Rob de Vos (trainer) „Wat er nu allemaal gaat gebeuren, ik weet het niet. Ik ga in ieder geval mee naar de eredivise, dat was afgesproken. Je hoopt altijd het hoogst mogelijke te bereiken, en nu overkomt ons dat. Het zat er natuurlijk al lang in. We ne men reeds in een heel vroeg stadium de leiding met vijf punten voorsprong en met goed spel. Maar tijdens de laat ste wedstrijden blijf je met hangen en wurgen overeind. Je probeert de druk van de ketel te nemen, maar veel helpt het niet. Hoewel het vandaag ook weer heel stroef ging, moet ik toch zeggen dat we beter gespeeld hebben dan de laatste we ken". Franpois Verrijzer (aanvoerder) ,,We hebben vandaag heel slecht gespeeld. Maar je ziet dat het vechtershart van Delta Sport het heeft gewonnen. En aan het einde van de competitie mag best eens gezegd wor den, dat niet alleen Peter Lefèvre hiervoor gezorgd heeft. Harde werkers als Erwin Schaalje, Jean-Marie Toubiana, Bert Nuijens en zeker Bert de Vos hebben een grote pluim verdiend. Zij zijn altijd wel wat minder in de publiciteit ge komen, maar waren zeker niet minder belangrijk voor Del ta Sport. Volgend seizoen? Ja, eigenlijk kan dat gewoon niet. Zo'n kleine vereniging met zo'n smalle selectie, wat heb je er te zoeken? Maar we gaan het natuurlijk wel probe ren". Bert de Vos (opbouwer) ,,Ik besef het eigenlijk nog niet zo goed. Er is natuurlijk wel vreugde, maar ik denk pas over een paar uur te realise- 'sreri wat er allemaal gebéurd is vahdaag. De wedstrijd tegen Loréal vandaag is zeer en zeer moeizaam gegaan. Waar we bang voor waren is eigenlijk gebeurd. Vandaag hebben we duidelijk met de handrem erop gespeeld. En mede door on gelukkig fluiten zo nu en dan hebben we feitelijk meer te gen onszelf lopen handballen". Jaco Vleeshouwer (aanvaller) „Blij. Ik ben enorm blij. We hebben het gehele seizoen door gepresteerd, met meer hoogte- dan dieptepunten. Het was wel niet altijd overtuigend, maar toch zijn met name in de eerste helft van de competitie de sterren van de hemel ge speeld. Met betrekking tot het volgend seizoen ben ik daar nog niet zo bewust mee bezig geweest. Je wilt natuurlijk al tijd het hoogst mogelijk bereiken, en dat is in ieder geval gelukt". Bert Nuijens (rechterhoekspeler) „Ik voel het niet zo dat ik voor deze overwinning heb ge zorgd, omdat nu toevallig de twee laatste doelpunten van mij afkwamen. We hebben het met de gehele ploeg gedaan. Momenteel besef ik het trouwens allemaal nog niet zo goed, dat komt later pas denk ik". Jean Marie Toubiana (cirkelspeler) „Ik ga zeker feesten vanavond. In deze groep zijn we ge woon allemaal kameraden van elkaar. Het is een hecht team zonder buitenbeentjes. Daarom lukt het ook volgend seizoen. We zien dan wel hoever we komen. Dat hebben we namelijk ook gezegd toen we twee jaar geleden naar de eer ste divisie promoveerden. Niemand had toen durven zeggen dat we ooit nog zover zouden komen. Dus je weet maar nooit". Ricky Evertse (linkerhoekspeler) „Je hoopt natuurlijk wel stilletjes op zo'n kampioenschap. En we wisten ook dat Aalsmeer, behalve tegen ons, hun ver dere thuiswedstrijden allemaal hadden gewonnen. Nu kun nen we het volgend seizoen in de eredivisie gaan proberen. Zoiets maak je als handballer niet elke dag mee". Matthé Pipping (keeper) „Het is wat om zo te lopen brullen. Op dit moment valt ech ter het hele afgelopen seizoen van me af. Tbt op de dag van vandaag hebben we onder een constante druk moeten spe len. Vandaag ging het inderdaad weer goed ja. Maar dat is ook je taak hè, daar doe je het allemaal voor". Peter Lefèvre (aanvaller) „Ja, zo'n grote vent en dan toch tranen in je ogen. Er zijn echter in geheel Zeeland maar weinig handballers die kun nen zeggen in de eredivisie te hebben gespeeld. Dat reali seer ik me op dit moment. Vandaag heb ik gewoon slecht ge speeld. Maar net als de overige spelers had ook ik last van de druk waaronder we de laatste weken moeten zien te presteren". Erwin Schaalje (hoekspeler) „Wat er vlak na zo'n wedstrijd door je heengaat is niet te be schrijven. In het begin van de competitie hebben we na tuurlijk riant met vijf punten voorgestaan, maar daarna is het steeds spannender geworden. Maar iedereen heeft het goed gedaan. Voor het volgende seizoen verwacht ik toch dat we in de onderste middenmoot kunnen meedraaien. Het mooiste is toch dat je in de eredivisie kan meedoen". Harald van Zwieten (invaller) Ik speel mijn wedstrijden met name in het tweede team en sta altijd bij het eerste reserve. Maar dat doe ik graag voor Rob (De Vos, red.) en ik vind het mooi om mee te maken. Je wordt overigens bij Delta Sport helemaal niet als een bank zitter beschouwd. Ik word gewoon in de groep opgenomen. Wat ik wil? Nou, het hoogst mogelijke met Delta Sport be reiken". Matthé Pipping en zelfs de ro buuste aanvaller Peter Lefèvre konden de waterlanders niet meer bedwingen. Een grote op geluchte en uitzinnige groep handballers liet zich helemaal gaan. Een spelersgroep die pp dat moment de verpersoonlij king was van én blijdschap én één hechte formatie teamgpor- ters. Een zegening om zoiets van dichtbij te mogen meema ken. Echt waar Ook waren 'er de felicitaties en bloemen van supporters, fami lieleden, vrienden en kennis sen. Vele handen werden ge schud en een meervoud aan kussen verdween diep in de wangen van de Zierikzeese handbalhelden, de enige Zeeuwse balspelers die ooit tot een in hun sport zo hoog niveau zijn weten door te dringen; de EREDIVISIE. Is het echt waar? Ja, het is echt waar! Het ontkurken van de cham pagneflessen was een ritueel welke eveneens niet werd over geslagen. Reeds weken wachtte het mousserende vocht totdat het bevrijd zou worden van haar omhulsel. Niet alleen de kelen maar ook de lichamen werden gesmeerd en ge koesterd in het rijkelijk stro mende overwinnings vocht. Spelers en trainer zwembad in ZIERIKZEE - De manier waarop het eerste heren team van HV Delta Sport de overwinning tot stand bracht gisteren, zondag, had in beginsel weinig van doen met handbal. Zo werd pas na vijf minuten de openingstreffer gescoord en kwam er een bijna 'voetbal'-ruststand van 4-4 op de borden. Ploete rend, zwoegend en stijf van de zenuwen werd het massaal opgekomen publiek in de tweede helft op wat meer doelpunten getrakteerd. Echter geen enke le keer gelukte het definitief afstand te nemen van de bezoekers uit Venlo. De nipte winst van 13-11 én het verlies van Saturnus '72 bleek evenwel juist vol doende. Na enkele missers' aan beide zijden, waarbij Delta Sport overeind bleef door enkele pri ma reddingen van de nog altijd minst gepasseerde keeper in de eerste divisie B, Matthé Pip ping, tekende Peter Lefèvre voor de openingstreffer. Echter op de klok waren toen reeds 5.30 minuten weggetikt: 1-0. Zenuwen De schoten hierna van de even als zijn medespelers duidelijk last van zenuwen hebbende Le fèvre misten allen hun uitwer king. Pas weer in de 13e mi nuut kon de tijdwaarnemer één nummertje op zijn bord omdraaien. Deze keer evenwel in het voordeel van de bezoe kers, zodat er een 1-1 gelijke stand tevoorschijn kwam. De strijd bleef zich gespannen voortbewegen. Vele missers en onnodige overtredingen, waar mee gele kaarten verkregen werden, waren meer regel dan uitzondering. Tien minuten voor de rust ging het er voor Delta Sport zelfs steeds hache lijker uitzien. Loréal realiseer de via een benutte strafworp van Wilbert Thijssen en een score van Reno Berretty een 1-3 voorsprong. Twee snelle doelpunten van Jean Marie Tbubiana, die als een duveltje uit een doosje doelman Geraedts verraste, bracht de aansluiting: 3-4. In de 26e minuut kreeg Tbubiana de kans via een strafworp de .'and gelijk te trekken. Hij miste echter van zeven meter. Eén minuut later revancheerde hij zich echter en bracht de blauwhemden alsnog langszij: 4-4, tevens ruststand. Break-out Na de hervatting kreeg aan voerder Verrijzer via een break-out dé mogelijkheid om Delta Sport weer op voor sprong te brengen. In plaats van zelf te schieten passte hij echter te scherp op Tbubiana. „Allemaal zenuwen, dat was gewoon pure stress", verklaar de de Goese spelverdeler na af loop. In diezelfde minuut kwamen de bezoekers wel tot scoren: 4- 5. Zij kregen zelfs weer de kans verder uit te lopen middels een toegewezen strafworp. Doel man Pipping toonde weer eens zijn klasse en bracht redding. Lange tijd ging de score gelijk op. In de 10e minuut namen de gastheren via een snelle break out van Tbubiana definitief de leiding: 9-8. Vijf minuten voor het einde ge lukte het de Limburgers echter alsnog langszij te komen: 11-11. Tot overmaat van ramp kreeg Erwin Schaalje op dat moment de enige door het arbitrale duo tijdens dit duel uitgedeelde twee strafminuten. Nu was het echter de tot dan toe in de scha duw acterende Bert Nuijens die de twee belangrijkste doel punten van de gehele competi tie voor zijn rekening nam: 13- 11. In polonaise onderweg naar het zwembad, v.l.n.r. Erwin Schaalje, Piet Bos en Peter Lefèvre. (Foto: Joop van Houdt). De gevierde trainer/coach Rob de Vos (l.) wordt door hoofdsponsor Marco de Rijke (m.) en spelbepaler BeH de Vos (r.) in dè armen gesloten. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Waar het reeds maanden naar heeft uitgezien is gisteren, zondag 5 april 1992, dan toch einde lijk bewaarheid. Het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport heeft definitief de stap naar de 'grote' eredivisie gezet. Met dank aan Aalsmeer 3 dat naaste concurrent Saturnus '72 pootje lichtte. Zelf vol deden de blauwhemden, hoewel moeizaam, wel aan hun verplichtingen en wisten het bezoekende Loréal met 13-11 te verslaan. Nadat in sporthal Onderdak de nederlaag van Saturnus bekend was gemaakt stonden nog nooit in de Schouwen-Duivelandse sportwereld zoveel grote kerels zo massaal te janken. De spanning van maanden ontlaadde zich. Handballers hébben kennelijk iets met vocht in het algemeen. Trainer/coach Rob de Vos moest er namelijk aan geloven en werd door 'zijn' jongens in het nabij gelegen zwembad ge gooid. Ook de spelers lieten zich evenwel niet onbetuigd en doken massaal hun keuzeheer na in het warme helblauwe wa ter. De meesten hadden niet eens de moeite genomen hun sportieve werkplunje uit te trekken. Na afloop van de moeizaam met 13-11 van Loréal gewonnen wedstrijd, kon Delta Sport zich nóg niet ontspannen. Er volgden nog vijf ellenlange mi nuten. Driehonderd seconden die uren leken te duren. Dan pas namelijk was de uitgelo pen cruciale ontmoeting tussen Aalsmeer 3 en het Ridderkerk- se Saturnus '72 afgelopen. Tele fonisch was reeds vernomen dat de Ridderkerkers op dat moment tegen een 19-14 achter stand aankeken. Zenuwachtig Het zondag wederom met ruim driehonderd meelevende per sonen opgekomen Delta Sport publiek bleef eveneens wach ten op die zo belangrijke ande re uitslag in Aalsmeer. Enige honderden nieuwsgierigen probeerden zich rondom het op dat moment meest importante communicatiemiddel, de tele foon, te scharen. Trainer/coach Rob de Vos en de zijnen dren telden zenuwachtig door de zaal. Slechts een enkeling kon het veelal strakke gezicht in een alleszeggende grimas trek ken. „Ik sta te trillen op mijn be nen", vertrouwde de moe gestreden aanvoerder Frangois Verrijzer ons toe. De vijf minu ten bleven duren, maar daar was dan toch de goede tijding. Als een golfbeweging bewoog zich de blijdschap door de Oosterscheldehal van sporthal Onderdak. Spelers vlogen el kaar dolgelukkig in de armen en de meesten lieten hun tra nen de vrije loop." Een enkeling kon het klaarblijkelijk nog hiet:bevatten en keek bedrem meld rond.. Tbtdat ook hij in het feestgedruis werd opgeno men. Spelmaker Bert de Vos, de technisch begaafde Jaco Vlees houwer, de andèrs altijd zo nuchtere Rob de Vos, de sympa thieke aanvoerder Frangois Verrijzer, de altijd' al gevoelige Kleine uurtjes In het restaurant van sporthal Onderdak werd het kam pioensfeest door de supporters inmiddels op gang gebracht. Nadat de feestvarkens zich de vermoeidheid, het gloorwater en de resten champagne van het lijf hadden gespoeld meng den ook zij zich in het feestge woel. Een festijn welke tot in de kleine uurtjes duurde. Bert de Vos (l.) en Jaco Vleeshouwer wachten gespannen af op de uitslag van Saturnus'72. Het ble ken de vijf langste minuten uit hun carrière te worden. (Foto: Joop van Houdt). Eerste divisie B WIK-PSV 24-24 Quintus-Pius X 21-21 Aalsmeer 3-Saturnus '72 22-16 UDSV-NOAV 28-24 Delta Sport-Loreal 13-11 Delta Sport 17 13 I 3 27 345 - 313 Saturnus '72 17 12 0 5 24 408 - 348 Aalsmeer 3 17 9 0 8 18 357 - 347 NOAV 17 8 2 7 18 341 - 356 Quintus 17 7 3 7 17 341 - 330 Loreal 18 7 3 8 17 327 - 336 UDSV 17 6 4 7 16 367 - 365 Pius X 17 6 I 10 13 350 - 375 WIK 18 5 3 10 13 380 - 391 PSV 17 3 3 II 9 331 - 386 De minst gepasseerde keeper van de eerste divisie, Matthé Pipping, laat zijn tranen de vrije loop. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9