Van Grunsven gevierde man Bruse Boys raakt voorsprong kwijt Gevoelig verlies Mevo SKNWK brengt spanning terug Duiveland bezegelt het lot van Waarde DFS mist slag om tweede periodetitel Geluk bij ongeluk voor SV Dreischor Zonnemaire wint met 3-1 MAANDAG 6 APRIL 1992 NR 25132 7 HEINKENSZAND - Het eerste elftal van de Zierik- zeese zaterdagvereniging Mevo leed afgelopen zater dag in de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Heinkenszand een gevoelige 4-2 nederlaag. Niet al leen voor de ploeg was deze nederlaag gevoelig, maar zeer zeker ook voor de scheidende trainer Toi- ne Tïggelman die graag met een periodetitel op zak afscheid zou willen nemen van de Zierikzeeënaren. Hoewel het behalen van de tweede periodetitel nog steeds tot de mogelijkheden behoort is de kans van slagen* door de nederlaag in Heinkenszand met een aanzienlijk percentage gedaald. Trainer Tiggelman was na afloop van het duel in Heinkenszand danig teleur gesteld over het eindresultaat. „Het gaat me te ver om deze nederlaag alleen toe te dichten aan het zwakke fluiten van de scheidsrechter maar als je twee strafschoppen tegen krijgt, waarvan ik zeer zeker bij de tweede mijn vraagtekens plaats en hij keurt dan ook nog eens in mijn ogen twee glaszui- vere doelpunten van ons af, dan krijg ik daar toch een vreemde smaak van in mijn mond". Na een nagenoeg gelijkopgaan- de eerste helft keek de ploeg van trainer Tiggelman bij rust toch tegen een 3-1 achterstand aan. Nadat Dick van Splunder in de 11e minuut een doelpunt wegens vermeend buitenspel zag afgekeurd scoorde Hein- kenszandspeler Alex Braamse in de 16e en in de 28e minuut tweemaal vanaf de strafschop stip: 2-0. Vijf minuten na Hein- kenszand's tweede strafschop mocht Dick van Splunder aan de andere zijde na zelf in het strafschopgebied te zijn onder uit gehaald eveneens vanaf elf meter raak schieten. Van Splunder faalde niet en schoot zijn ploeg naar 2-1. Binnen vier minuten tijd viel daarna de genadeklap voor Tiggelman en de zijnen. In de 43e minuut sloeg een volley van één der spelers van de thuisclub als een raket achter doelman Goudzwaard: 3-1. In de 47e minuut werd het na een snelle uitval zelfs 4-1. Vanaf dat moment was het alleen nog maar Mevo wat de klok sloeg. De thuisclub beperkte zich al leen nog maar tot het consoli deren van de 4-1 voorsprong. Nadat de oranjehemden een drietal goede scoringsmoge- lijkheden om zeep had gehol pen was het tenslotte Dick van Splunder die in de 83e minuut op aangeven van Rudy Dekker de stand een draaglijker aan zien gaf: 4-2. Twee minuten la ter zag diezelfde Van Splunder wederom een treffer wegens buitenspel geannuleerd en had Patrick Renger pech toen een door hem ingeschoten bal door een Heinkenszand-verdediger van de doellijn werd gehaald. LONDEN - Graeme Souness. manager van Liverpool, moet een by-pass operatie onder gaan. Momenteel loopt de 38- jarige oud international van Schotland groot risico een hart-aanval te krijgen. Britse kranten maakten zondag mel ding van het feit dat Souness van zijn doktoren een ernstige waarschuwing heeft gekregen. Hij zal op korte termijn wor den geopereerd. Maandag meldde hij zich in het zieken huis. De verwachting is dat de manager van de Engelse top club tot juni niet zal kunnen werken. BRUINISSE - Het eerste elftal van VV Bruse Boys is haar één punt voorsprong op mede degradatiekandidaat Arnemuiden kwijtgeraakt. Door het 0-1 verlies tegen het bezoekende Achilles Veen, en het gelijkspel dat de concurrent boekte, bezetten beide ploegen momenteel de twee-na-laatste plaats op de ranglijst. De teleurstelling bij de Bruenaren was des te groot, daar zaterdag een onterecht verlies werd geleden en Veen slechts kon winnen door een eigen Bru's doelpunt. Met nog twee zware laatste duels op het programma (tegen Hoek en Oranje Wit) gaan de paarshemden nu enkele cruciale weken tegemoet. in de 25e minuut was de eerste serieuze mogelijkheid van Veen te aanschouwen. Rechts back Johnny van Dijke kopte de bal fraai van de doellijn. Bruse Boys daarentegen pakte gevaarlijker uit. Zo kwam Ro bin Ruitenbeek alleen voor keeper Marcel van de Broek, maar zijn uiteindelijk schot was te zacht. Vijf minuten voor de rust kreeg Achilles Veen via h^ar voorstopper Tbm Smits de beste kans op de openingstref fer. In dit geval werd de bal echter gekeerd door de dwarsligger. Na de hervatting drong Veen meteeh fanatiek aan, waarbij Bruse Boys reeds in de eerste minuut met kunst en vlieg werk overeind kon blijven. In de vijfde minuut evenwel sloeg het noodlot toe. Uit een ver warde situatie voor het doel van Jacob Muller verdween de bal vervolgens via de voet van de onfortuinlijke verdediger Johnny van Dijke over de doel lijn: 0-1. Verrassend Robin Ruitenbeek (l) probeert een speler van Achilles Veen de bal afhandig te maken. (Foto: Joop van Houdt). Hoewel ook trainer Cees van Dijk zich bewust is van de voor Bruse Boys nog twee laatste te spelen lastige wedstrijden, zou hij geen Van Dijk heten als hij niet alsnog een lichtpuntje zag. „Natuurlijk hebben we nog een zwaar programma. Maar de ervaring leert dat Bruse Boys juist beter kan voetballen tegen de wat sterkere ploegen. Dus alles is nog niet verloren", vertelt de gebrilde oefenmees- ter dit alles met een strak ge zicht. Gelijkspel Terugkijkend op de zojuist met 0-1 verloren wedstrijd kon Van Dijk zich niet vinden in de ne derlaag. „Veen is betrekkelijk weinig gevaarlijk geweest. In de eerste helft kregen wij zelfs nog de betere kansen. Daarom had een gelijkspel mijns in ziens toch minstens verdiend geweest". Collega-trainer Ad van de Broek, die na drie seizoenen Achilles Veen de volgende com petitieronde verruilt voor Wil- helmina '26, toonde zich uiter aard blij met de winst. „Maar er is slecht gespeeld. Vooral Veen was vandaag enorm zwak, we hebben weinig kan sen gehad. Je moet daarom blij zijn dat je alsnog wint door zo'n eigen doelpunt", was Van de èroek de mening toege daan. Bruse Boys kon zaterdag niet beschikken over de kwaliteiten van haar rappe spits Jacob van den Berge. De aanvaller kon wegens rugproblemen de wed strijd slechts van langs de zij lijn meemaken. Ook Kees-Jan van Nieuwenhuize kampte met een dergelijke kwetsuur en kon niet worden opgesteld. Bruse Boys kon derhalve in de voorhoede amper een vuist ma ken. Counters Tijdens de doelpuntloze eerste helft lieten de gastheren, ge heel volgens afspraak, Veen het spel maken. Zelf mikten de Bruenaren op dp snelje coun ters. De bezoekers sprongen overigens bijzonder slordig om met de gecreëerde kansen. Pas Na in de eerste helft de verras sende rol van verdedigende middenvelder te hebben uitge oefend, bemoeide Tonny van den Berge zich in het tweede gedeelte beduidend meer met de aanval. Ook voorstopper Martin Verspoor was regelma tig in de voorhoede te vinden. Hij speelde overigens een voor beeldig duel. „Van mij krijgt hij een tien", waardeerde ook trainer Van Dijk zijn inzet. Ondanks de enorme inzet die Bruse Boys in de tweede helft aan de dag legde, kon het niet tot scoren komen. Ook Veen bleef hadr kansen verprutsen. In de slotfase gelukte het de kappende en draaiende Tbnny van den Berge nog een drietal vrije trappen net buiten het zestienmetergebied te 'versie ren'. Er kwam echter geen en kel gevaar uit de door hemzelf genomen dode spelmomenten. NIEUWERKERK - Het Nieuwerkerkse SKNWK bracht afgelopen zaterdag door een 4-2 zege op koploper WIK de spanning terug in de eerste klas van het zater dag afdelingsvoetbal. Twee cruciale verdedigingsfouten in het eerste bedrijf van de wedstrijd kostten het ogenschijnlijk onaantastbare WIK uiteindelijk de wedstrijd. Ondanks het verlies blijft het Kerkwerfse WIK koploper, alhoewel de concurentie op één punt genaderd is. weert verzuimde om alleen voor doelman Hendrikse aan gekomen het karwei af te ma ken. Uiteindelijk werd het vier minuten voor tijd toch 4-1 toen de voor Peter van de Cingel in gevallen Adrie Mathijsse een door Hendrikse gelost schot van dichtbij binnenschoof. Strafschop De ploeg uit Kerkwerve begon het duel overigens zonder aan voerder Han van de Sande en middenvelder Erik-Jan Kort die beiden op de bank vertoef den. Met name de afwezigheid van laatstgenoemde bleek bin nen de gelederen van de Kerk- wervenaren in de eerste helft een enorm gemis te zijn. De ploeg uit Kerkwerve is op zijn sterkst als het de bal via het middenveld in de ploeg kan houden en van daaruit de spit sen Theo Wittenberg en Joost Rotte kan bedienen. Aan banden Afgelopen zaterdag was hier echter nauwelijks sprake van, de ballen werden van achteruit met een lange trap richting het spitsenduo gezonden en kwa men meestal met dezelfde snel heid retour daar Rotte en Wit tenberg door de goed georgani seerde SKNWK-verdediging aan banden werden gelegd. De thuisploeg, die blijkbaar le ring had getroffen uit het eer ste duel tussen beide ploegen, startte overigens voortvarend want in de 7e minuut strafte Michel Flikweert een te korte terugspeelbal van Theo Stou ten genadeloos af: 1-0. Vier minuten later liet Flik weert die met vlagen ongrijp baar was voor zijn directe op ponent Jan-Kees Noordijke de kans op een snelle 2-0 voor sprong liggen. Alleen voor WIK-doelman Krijn Hendrikse aangekomen zag Flikweert zijn inzet via de bovenkant van de lat over het vijandelijke doel scheren. In de 23e minuut werd het dan toch 2-0. Weder om stond een te kort terug ge speelde bal, (Jitmaal van Eric van de Sande aan de basis. SKNWK's linkerspits Peter van de Cingel was attent en met enig meeval lukte het Van de Cingel uiteindelijk de 2-0 op het scorebord te brengen. WIK trachtte hierna de bakens te verzetten en had middels Kees Verwest een paar minieme kansjes om de aanslui tingstreffer te realiseren. Ver- west's vizier stond echter niet scherp afgesteld zodat de te gentreffer vooralsnog op zich liet wachten. In de 44e minuut kwam deze alsnog toen Edwin Ganzeman een hoekschop van broer Marco bij de eerste paal ongehinderd binnen mocht koppen: 2-1. Met Erik-Jan Kort na de rust in de ploeg voor Theo Stouten trokken de Kerk- wervenaren na rust in de aan val. Ondanks het feit dat de be zoekers vanaf dat moment meer in balbezit waren bleef de thuisclub met de snelle Michel Flikweert en Peter van de Cin gel het gevaarlijkst. In de 54e minuut viel uiteindelijk de ga- nadeklap voor de bezoekers toen Ronnie de Bruine onge hinderd het strafschopgebied binnen mocht soleren en doel man Krijn Hendrikse met een diagonale schuiver het nakij ken gaf: 3-1. WIK stortte zich hierna met man en macht in de aanval en kwam er met een 3-1 achterstand vooralsnog gena dig vanaf doordat Michel Flik- Eén minuut later bepaalde Marco Ganzeman uit een straf schop gegeven na een ongeluk kige handsbal binnen de be ruchte lijnen van SKNWK's uitblinker Frans Kommer, de uiteindelijke 4-2 eindstand. WOLPHAARTSDIJK - In een rechtstreeks treffen met de mede-koploper om de tweede periodetitel, Wolfaartsdijk, heeft het eerste elftal van DFS de slag verloren. Met nog twee wedstrijden te gaan volgen de mannen van trainer Nico Kind nu derhalve op twee punten. „We hebben natuurlijk nog een kans, het is het proberen waard", aldus oefenmeester Kind. DFS bond uitermate brutaal de strijd aan met het thuisspe- lende Wolfaartsdijk. Met maar liefst vier spitsen kwamen de Burgh-Haamsteedse voetbal lers meteen furieus uit de start blokken. En niet zonder succes. In de 10e minuut reeds kon de openingstreffer op de naam worden gebracht. Voorsprong Na een voorbereiding op de rechtervleugel, via Arco Dek ker en Richard Eertmans. Laatstgenoemde gaf vervol gens voor op Eddy Dijkman, die vanaf zestienmeter DFS op 0-1 voorsprong kon brengen. Weer tien minuten later had Anco van de Linde het tweede doelpunt op zijn schoen, maar de bal werd ternauwernood van de doellijn gered. DREISCHOR - Omdat ook naaste concurrent Cortgene toevalligerwijs zondag even eens slechts één winstpuntje verdiende, heeft dit het eerste elftal van S V Dreischor niet in verdere problemen gebracht. De Dreister elf kwamen name lijk ook niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Goes 3. Door deze score blijven beide ploe gen de ranglijst aanvoeren, en eveneens - toevallig - op het ge lijk aantal gescoorde doelpun ten staan van momenteel 77. Gezien de veldverhoudingen had Dreischor het bezoekende Goes 3 twee in plaats van één punt afhandig moeten maken. Zo vlot als het scoren ze in de eerste helft van de competitie verging, zo moeizaam verloopt dit evenwel de laatste weken. Mede door het wegvallen van Luck Heijboer, die na een bles sure zijn wedstrijdjes voor het tweede team afwerkt, weet Dreischor opvallend weinig meer tot scoren te komen. Afwezig Ook de afwezigheid van spits Marco Dijst, die getooid met een blauwe baret onlangs is af gereisd naar Joegoslavië, bete kende voor Dreischor een ge mis. In de eerste helft was het Goes 3 dat in de 15e minuut de openingstreffer scoorde: 0-1. Dit ondanks het feit dat de gastheren massaal de aanval zochten, maar geen enkele mo gelijkheid konden afronden. Na een 0-1 ruststand werd Ser ge van de Bos in de 8e minuut van de tweede helft in het zestienmetergebied onderuit gelopen. De terecht toegekende penalty werd beheerst door Marcel Schouls benut: 1-1. Hoe zeer de mannen van trainer Tb- ny Tfetteroo het hierna ook pro beerden, de bal wilde er 'ge- woonweg niet in. ZONNEMAIRE - De selectie van VV Zonnemaire heeft zon dag een verdiende overwin ning weten te behalen. Het be zoekende Patrijzen 5 werd met 3-1 verslagen. Hiermede revan- cheerdè de Zonnemaire èïf zich op het eerder dit' seizoen gele den 2-1 verlies. Zonnemaire kwam meteen na de eerste aftrap sterk uit de startblokken. Een lobje van Marco Thnis ging echter net over en ook een trap van Edwin de Vlieger stuitte vooralsnog op het staande houtwerk. Het was zelfs Matrijzen 5 dat in de 30e minuut dankbaar gebruik maakte van een verkeerde te rugspeelbal. van Erik Stoel op zijn keeper: 0-1. Onnauwkeurig Het spel van Zonnemaire was echter in het eerste bedrijf te ongecontroleerd en te onnauw keurig. En pech in de afwer king speelde eveneens een gro te rol. Na de 0-1 ruststand kop te Marco Thnis in de 15e minuut evenwel raak, waardoor Zon nemaire langszij kon komen: 1- 1. Nadat Danny Jonker na een so lo Zonnemaire in de 30e mi nuut op voorsprong bracht, wa ren de bezoekers definitief op de knieën gedwongen. Uit een voorzet van Marcel de Vlieger was het Peter 't Hart die bij de tweede paal zijn ploeg mede aan een 3-1 overwinning hielp. Michel Flikweert (r) van SKNWK in een direct duel gewikkeld m<et WIK-speler Marco Ganzeman. (Foto: Joop van Houdt). Tben Wolfaartsdijk in de 25e minuut gelijkmaakte, na niet adequaat genoeg ingrijpen in de DFS-defensie, zakte hun spel langzaam maar zeker in elkaar. Tb weinig spelers ge loofden nog in het behalen van de tweede periodetitel. Na een 1-1 ruststand bouwde Wol faartsdijk na de hervatting de score verder uit naar 3-1. BROUWERSHAVEN - Marcel van Grunsven was af gelopen zaterdag in de door zijn ploeg met 3-2 ge wonnen wedstrijd tegen het Koudekerkse VCK de meest gevierde man binnen de Brouwershaven formatie. Door het voor zijn rekening nemen van al le Brouwse doelpunten bewees Van Grunsven ander maal zijn waarde voor de ploeg van Van Tiggelhoven die door de recente overwinning definitief afscheid neemt van de onderste regionen in de eerste klas van het zaterdagvoetbal. In een van twee zijden open en leuk gespeeld duel kwam de overwinning uiteindelijk te recht bij de ploeg die daar de meeste aanspraak op mocht maken. De Brouwenaren toon den de gehele wedstrijd iets meer initiatief en waren door de al eerder vermelde Marcel van Grunsven doelgerichter in het verzilveren van de kansen dan hun tegenstrevers uit Kou- dekerke. Voorsprong In de 24e minuut van de wed strijd gelukte het de thuis ploeg om op voorsprong te ko men. Een aanval opgezet over de rechterzijde van het veld werd door Marcel van Gruns ven met het hoofd afgerond na dat Marcel Duinhouwer de bal middels een gave wegdraaien de voorzet op het hoofd van de Brouwse spits had gedepo neerd: 1-0. Negen minuten later was het andermaal raak voor de thuisclub. Een lange bal van achteruit van de voet van Leo Nou wen werd door Van Gruns ven in een één tegen één situa tie aan- en meegenomen en ten slotte achter de VCK-doelman geschoten: 2-0. Brouwershaven-doelman Henk-Jan Slager hield kort voor de rust zijn ploeg op de been. Tien minuten na de rust moest Slager uiteindelijk toch capituleren na slecht uitverde digen van de Brouw-defensie: 2-1. Twintig minuten voor tijd gelukte het de thuisploeg om wederom een marge van twee doelpunten verschil op te bou wen. Na een snelle uitval van de Brouwenaren belandde dë bal bij René Dalebout die op zijn beurt Marcel van Gruns ven in staat stelde om koppend zijn en Brouwershaven's derde treffer aan te tekenen: 3-1. VCK wist hierna op bijna identieke wijze dan het door hen gescoor de eerste doelpunt tegen te sco ren: 3-2. De toen ontstane mar ge van één doelpunt verschil bleek uiteindelijk voor de thuisploeg voldoende om de volle winst en de daarbij beho rende twee punten binnen te halen. WAARDE - Door de uitwedstrijd in en tegen Waarde met Ó-l te winnen bezegelde het Oosterlandse Duive land het lot van Waarde. Door de nederlaag van afge lopen zaterdag degradeert de Zuid-Bevelandse club na een tweejarig verblijf in de eerste klas naar de tweede klas van het zaterdag afdelingsvoetbal. Het duel tussen Waarde en Dui veland was allèsbehalve een inspirerende wedstrijd. De thuisclub geloofde vooraf al niet in een wonder om het vege lijf te redden en de Oosterland se bezoekers kampen nog steeds met een waslijst aan blessures. Duiveland-trainer Cees Willemse typeerde de strijd na afloop van het duel dan ook terecht met de woor den: „Zomeravondvoetbal". Gezapig tempo De typering zomeravondvoet bal sloeg met name op het ver toonde spel welke beide ploe gen in de eerste helft op de grasmat legden. In een gezapig tempo kabbelden beide ploe gen naar het rustsignaal. Kan sen deden zich in het eerste be drijf dan ook niet of nauwe lijks voor, hoewel Marcel de Bruine eenmaal geheel alleen voor de Waarde-doelman op dook en zelfs nog eenmaal pech had, toen een door hem inge schoten bal via de lat terug het veld in kwam. De tweede helft was gelukkig en dan met name van Duiveland-zijde iets beter, zo kreeg René van der Werf in het begin van die tweede helft tot tweemaal toe de kans om zijn ploeg op voorsprong te bren gen. Na even zovele keren ge faald te hebben gelukte het Van der Werf uiteindelijk toch om in de 61e minuut voor het enigste doelpunt van de wed strijd te zorgen. Na een aanval door het centrum van de Waarde-verdediging werd Van der Werf binnen het strafschop gebied door twee tegenstan ders onreglementair van de bal afgezet. De scheidsrechter han teerde echter de voordeelregel omdat Van der Werf met han gen en wurgen in balbezit bleef en alleen voor de doelman aan gekomen maakte hij dit keer geen fout en scoorde beheerst de naar later bleek winnende treffer: 0-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7