Stad en Lande maakt bezwaar tegen camping Eerste Weegje Streekarchivaris Uil zet knelpunten op een rijtje Welstandscommissie betrekken bij eerste fasen van bouwplan College Bruinisse teleurgesteld over lokatie glastuinbouw Zierikzeeënaar.verkracht nietje aangezicht Opnieuw bestuderen van subsidie peuterspeelzaal Vergadering commissie openbare werken Commissie Tijdens voorjaarsvergadering Stad en Lande Notitie wordt dinsdag besproken MAANDAG 6 APRIL 1992 NR 25132 5 ZIERIKZEE - Kippevel, verkrachting van het aange zicht. Voorzitter H. Doeleman Hzn. Doeleman van de Vereniging Stad en Lande Schouwen-Duiveland sprak vrijdagavond tijdens de voorjaarsvergadering in de Concertzaal (Zierikzee) klare taal over het in richten van een camping aan het Eerste Weegje. In verband hiermee riep hij de leden op om bezwaar aan te tekenen bij de gemeente Zierikzee. Uitkomst gesprek b en w en Leger des Heils ZIERIKZEE - Het Zierikzeese college van b en w en een afvaardiging van de Stichting Welzijns- en Ge zondheidszorg van het Leger des Heils hebben vrij dag een uur lang met elkaar gesproken over het ver hogen van de subsidie voor het peuterspeelzaal- werk. Dit gesprek heeft er toe geleid dat het college de subsidie voor het peuterpseelzaalwerk opnieuw zal bestuderen. Stad en Lande zelf dient in ie der geval een bezwaarschrift in tegen de komst van een cam ping in de open, groene zone tussen oud Zierikzee en de nieuwbouwwijk Poortam bacht. Een plan dat Stad en Lande volgens Doeleman „kip pevel" heeft bezorgd. Reden van dit bezwaar is dat de ver eniging vindt dat het silhouet van Zierikzee zichtbaar moet blijven. Zierikzee is immers nog een van de weinige stadjes zonder massale bebouwing buiten de wallen. Dat moet van Stad en Lande ook zo blijven. Daarom opk waarschuwde Doeleman Zierikzee ervoor om niet „het eigen aangezicht te verkrachten". Verwerpelijk Doelemans woorden werden door dr A. de Vin nog eens ex tra onderstreept. De streektaal-specialist had bo vendien geen goed woord over voor het besluit van de ge meenteraad. Die verweet hij een „rare en verwerpelijke ma nier van gemeèntepolitiek be drijven" omdat het belang van enkele groepen aanleiding geeft tot het veranderen van In een periode waarin de slo pershamer nogal makkelijk werd losgelaten op oude gebou wen ontstond in 1928 door toe doen van een aantal welgestel de burgers de Vereniging Dorp, Stad en Land; een vereniging van gemeenten in Zuid-Hol land en Zeeland die hun bouw plannen op basis van allerlei welstandscriteria laten beoor delen. Ook elders in den lande verrezen soortgelijke vereni gingen. Dat bleek geen overbodige luxe, want omwille van de vooruitgang werden fraaie bouwsels afgebroken en ver vangen door bouwkundige le lijke eendjes. Die gedachten- gang dat er op het gebied van bouwen en verbouwen meer vrijheid zou moeten zijn was ook begin jaren tachtig weer volop actueel. De zorg voor de visuele kant Bij het streekarchivariaat zijn naast de streekarchivaris nog een adjunct-streekarchivaris en een andere parttime mede werker werkzaam (2,5 forma tieplaats). Op hen wordt in toe nemende mate een beroep ge daan door bezoekers, brief schrijvers met vragen en men sen die telefonische inlichtin gen willen. Door deze ontwikkeling komt het accent meer en meer te liggen op de dienstverlening, hetgeen ten koste gaat van het toeganke lijk maken van de archieven en een bestemmingsplan.. Voor het standpunt van het CDA dat zo'n camping ook positieve in vloed op de omzet van de win keliers kan hebben had hij he lemaal geen begrip. Hij advi seerde Stad en Lande dan ook om indien nodig hogerop (tot en met het inschakelen van de Raad van State) steun te zoe ken voor de bezwaren van deze „gezichtsvervuilende" cam ping. Continue aantasting De camping aan het Eerste Weegje in Zierikzee waarover al heel veel maar nog lang niet alles is gezegd was niet de eni ge ongewenste ruimtelijke ont wikkeling waarvoor voorzitter Doeleman aandacht vroeg. Over de gehele linie is er spra ke van een continue aantasting van de stedelijke en landschap pelijke schoonheid van de re gio, waardoor het leefmilieu m kwaliteit achteruit gaat. Om dat dit proces zich heel geleide lijk voltrekt zal dit niet door iedereen worden opgemerkt, waardoor te weinig wordt ge protesteerd tegen allerlei plan nen en ontwikkelingen. De kern van alle problemen is van de leefomgeving kent nu een beter tij. Dit komt onder meer tot uitdrukking in de vierde nota ruimtelijke orde ning en de nieuwe woningwet die dit jaar van kracht wordt. Volgens deze nieuwe wet moe ten monumenten nu voortaan ook aan de hand van welstandsnormen worden be oordeeld. Daarbij moeten, zo stelde Van den Meiracker rede lijke eisen worden gesteld. Er zijn echter nog altijd beperkin gen voor de welstandscommis sie om handelend op te treden, maar ook geeft die welstands commissie zelf wel eens een ad vies dat later wordt betreurd. Ook dat komt volgens Van den Meiracker voor. Een van de grootste problemen die de welstandscommissie te genkomt is het feit dat deze pas in de laatste fase van een bouwplan wordt geraad pleegd. Beter zou zijn om de verzamelingen en het inlopen van de achterstanden. Met na me in Zierikzee en Wester- schouwen is die accentver schuiving duidelijk waar neembaar. Achterstanden Doordat steeds meer mensen het archief bezoeken is er zeker in Zierikzee geen sprake meer van het inlopen van achterstan den. Sterker nog, deze worden alleen groter in plaats van klei- dat Schouwen-Duiveland in de zomermaanden vol is, te vol ei genlijk om de schoonheid van dorp, stad en land in tact te houden. Die drukte kan ertoe leiden dat de naar rust zoeken de recreant op den duur weg blijft en plaats maakt voor een massatoerist die zweert bij dis co en pretpark. Schouwen- Duiveland zal het daarom meer in de richting van kwali teitsverbetering moeten zoe ken. Het accent blijven leggen op de kwantiteit zal een verloe dering van Schouwen-Duive land met zich meebrengen. Doeleman: „Er is ons inziens de laatste jaren al genoeg ge wijzigd en daar voelt Stad en Lande zich zeer ongelukkig mee". Windmolens Zoals bijvoorbeeld voor het op nieuw uit de (ijs)kast halen van plan De Bout door de gemeente Middenschouwen. Stad en Lan de blijft daar bezwaar tegen maken evenals tegen het te pas en te onpas plaatsen van wind molens. Die horen niet thuis in een open polderlandschap. Stad en Lande onderschrijft op dit punt het standpunt van de Stichting het Zeeuwse Land schap. De komst van kassen naar Schouwen-Duiveland acht Stad en Lande evenmin een goede zaak: het levert nau welijks werkgelegenheid op en bovendien is het een industrië le activiteit die beter in in dustriegebieden kan worden uitgevoerd. Niet alleen allerlei ruimtelijke welstandscommissie al van meet af aan te betrekken bij het opstellen van structuur- en bestemmingsplannen. Dit ge beurt echter nog te weinig. Op welke manier de visuele kwaliteit geweld wordt aange daan illustreerde Van den Mei racker met enkele dia's. Schreeuwende reclameborden, gigantische billboards en dak kapellen die als een puist op een huis zijn bevestigd, zijn daarvan een goed voorbeeld en ook het feit dat de kavelgrootte in de vrije sector is terugge bracht van 800 m2 tot 350 m2 is de oorzaak van een wat rom melig geheel. Zeker wanneer er nog een tuinhuisje wordt ge plaatst. Vrijheid De nieuwe woningwet geeft bo vendien nog de vrijheid om kleine veranderingen aan ge vels en kleine bouwsels te rea liseren zonder daarvoor eerst de welstandscommissie te raadplegen. Daarnaast noemt deze nieuwe wet ook mel- dingsplichtige projecten die aan de welstandscommissie voorgelegd kunnen worden en projecten waarvoor zonder meer toestemming van de wel standscommissie nodig is. Hoewel er nogal eens een span ningsveld optreedt tussen wen- ner. Het uitbreiden van de werktijd in Zierikzee van acht tot tien dagen heeft niet kun nen voorkomen dat de werk druk hier aanmerkelijk toege nomen is. De beheersvorm van het streekarchivariaat is boven dien niet echt doelmatig. De archiefmedewerkers moeten zes archiefbewaarplaatsen op verschillende locaties beheren, waardoor veel tijd verloren gaat met reizen. Een ander na deel is dat het streekarchiva riaat slechts in beperkte mate direct kan reageren op vragen van publiek, waterschapsgrif fie of secretarie en ook de be perkte openstelling op de meeste locaties vormt een pro bleem. Stadsarchief Een en ander brengt met zich mee dat een aantal werkzaam heden buiten de kantooruren processen en besluiten bedrei gen de landschappelijke en ste delijke schoonheid van Schou wen-Duiveland, ook het zwerf vuil dat rijkelijk aanwezig is in bermen en sloten doet af breuk hieraan. Het zou een goede zaak zijn als groepen en/of verenigingen op dit punt actie zouden ondernemen. Stad en Lande heeft hiervoor echter te weinig mankracht. Nieuwe folder Om als vereniging sterker te staan zijn dan ook meer leden nodig. Met het oog op deze le denwerving heeft Stad en Lan de een nieuwe vouwfolder ont wikkeld. Deze folder met op de omslag het vignet van de ver eniging en een tekening van beeldend kunstenaar Hedi Bo- gaers hebben de leden tegelijk met het mededelingenblad ont vangen. Hiermee kunnen de le den in familie- en/of kennis senkring proberen nieuwe le den voor Stad en Lande te wer ven. „Maak uw buurman of - vrouw ook lid van Stad en Lan de of geef een uw studerende zoon of dochter eens een lid maatschap cadeau" adviseerde voorzitter Doeleman de aanwe zigen. Vrijpoortje Niet alleen Stad en Lande uitte kritiek, ook zelf bleek de ver eniging het mikpunt van enke le kritische opmerkingen te zijn. Die kritiek spitste zich toe op een artikel in het mede- sen en mogelijkheden die de desbetreffende bouwvorm biedt is het volgens Van den Meiracker goed mogelijk om bouwwerken uit het verleden een eigentijdse invulling te ge ven, mits deze invulling dusda nig geschiedt dat het karakter ervan in harmonie met de om geving is. Impasse Restauratie-architect J. Wal- raad bleek wat minder opti mistisch gestemd te zijn dan zijn voorganger. Volgens de ar chitect is het niet goed gesteld met de monumenten en ver keert de monumentenzorg -in een impasse. In het bijzonder de decentralisatie - een gevolg van de Monumentenwet van '88 - heeft zeker voor de wat klei nere gemeenten met slechts en kele monumenten voor veel na righeid gezorgd omdat deze door het ontbreken van vol doende deskundigheid niet op gewassen zijn tegen deze uitda ging. Daarnaast slinken ook de bud getten voor het onderhoud van monumenten. Voor de 40.000 monumenten die Nederland telt is nu nog 80 miljoen gulden beschikbaar, hetgeen neer komt op tweeduizend gulden per monument. Dit bedrag wordt bijna gehalveerd omdat er- naar verwacht nog eens 15 tot 20.000 monumenten (uit de periode 1850-1940) bij zullen komen, terwijl het totale bud get tot 60 miljoen wordt terug gebracht. Hoe een restauratie verloopt en wat daarbij alle maal mis kan gaan illustreerde Walraad vervolgens aan de hand van enkele tientallen dia's. moet worden verricht en ook kan niet verder worden ge werkt aan het inventariseren van het stadsarchief van Zie rikzee. Dit is zo'n beetje het laatste stadsarchief in Holland en Zeeland dat nog slechts in beperkte mate toegankelijk is. Streekarchivaris Uil is een van de weinige archivarissen in Ne derland dit voor dit specialisti sche werk de nodige deskun digheid in huis heeft. Door de veelheid aan werkzaamheden blijft dit werk echter noodge dwongen liggen. Bovendien zorgen allerlei een voudige administratieve werk zaamheden ervoor dat de streekarchivaris relatief veel tijd kwijt is aan eenvoudige werkzaamheden, hetgeen ten koste gaat van andere belang rijke werkzaamheden zoals het inventariseren van de stadsar chieven. Het aantrekken van een parttime medewerker voor de meer administratieve werk zaamheden zou een verbete ring zijn. Een andere oplossing zou het omvormen van het streekarchi variaat in een streekarchief kunnen zijn omdat dit doelma tiger werken mogelijk maakt. Momenteel is het zo dat de ge meenten en het waterschap een eigen verantwoordelijkheid hebben wat het betreft het in standhouden van een eigen ar- delingenblad (maart-uitgave) waarin een artikel over Zierik- zee-monumentenstad? is opge nomen. Architect W. J. Kraa- mer begreep de kritiek op de Zierikzeese ontwikkelingen niet erg. Zijns inziens was Zie rikzee wat het behoud van het cultureel erfgoed betreft nog „roomser dan Maastricht" doordat de welstandscommis sie zijn taak goed uitvoert. De kritiek dat in Zierikzee te hoog zou worden gebouwd deelde hij niet. Bepaalde ei gentijdse toevoegingen moeten mits zorgvuldig ontworpen ook mogelijk blijven anders treedt er een verstarring op. Daarom ook verdient een stad met monumenten de voorkeur boven het predikaat monumen- tenstad. Ook het Vrijpoortje werd door de architect aange haald. Mocht het zo zijn dat restauratie alleen mogelijk is als het pand een horecabestem- ming krijgt dan zou Stad en Lande er bij de gemeente op aan moeten dringen om in dit uitzonderlijke geval een uit zondering te maken. Iets waar tegen Ria Geluk duidelijk be zwaar aantekende. Kraamer suggereerde dat het weieens zo zou kunnen zijn dat de eige naar van het Vrijpoorte die ho- recavergunning alleen wil om dit pand waardevoller te ma ken. Door voorwaarden aan de vergunning te verbinden moet dit te voorkomen zijn. Stad en Lande lid Joppe ten slotte vroeg het bestuur van' Stad en Lande om bij Beter Wo nen aan te dringen op meer di versiteit in de gevels van de woningen (straatzijde) van het nieuwe wooncomplex in de Manhuisstraat. De (summiere) tekeningen laten nogal saai$ gevels zien vond Joppe. Dat meer diversifcatie in bduw ge volgen kan hebben voor de huur vond de vroeger reform winkelier geen bezwaar. Di vers wonen mag best verschil len in huurprijzen tot gevolg hebben. DEN HAAG - Een groep van 36 Iraniërs heeft zondagmiddag de Iraanse ambassade in Den Haag bestormd en grote ver nielingen aangericht. BRUINISSE - De reconstructie van de Dorpsweg is één van de agendapunten bij de vergade ring van de commissie openba re werken. Deze vergadering wordt op dinsdag 7 april ge houden in het gemeentehuis. Aanvangstijd is 19.30 uur. De reconstructie van de Dorps weg is noodzakelijk vanwege de slechte staat waarin het wegdek en het rijwielpad ver keert en de hoge snelheid waarmee automobilisten over deze weg rijden. Door de Tbchnische Dienst Bruinisse en Middenschouwen is een rioolbeheerplan opge steld. Hierin staan de omvang, de leeftijdsopbouw en progno ses over vervanging van de vrijvervalriolering weergege ven. In het kostendek- kingsplan worden de financië le gevolgen van het rioolbe heerplan voor de komende de cennia geïndiceerd. Naast bovengenoemde onder werpen wordt verder onder meer gesproken over de aan schaf van een afzuiginstallatie voor de kopieerruimte, de planningslijst woningbouw en -verbetering en het voorstel tot aanpassing van de ijsbaan aan de Deltastraat. chiefplaats. Alleen de geza menlijke (personeels)kosten worden via een gemeenschap pelijke rekening vergoed. Centrale bewaarplaats Deze constructie brengt met zich mee dat de archiefmede werkers tussen Zierikzee, Wes- terschouwen, Brouwershaven, Bruinisse, Sint Philipsland en Nieuwerkerk moeten pende len. Een centrale archiefbe waarplaats zoals een streekar chief zou een behoorlijke besparing op de (exploitatie en reis-)kosten kunnen beteke nen. Bovendien biedt een cen trale werkplaats ook het voor deel van een ruimere openstel ling en een betere serviceverle ning. Een aantal streekarchivariaten hebben besloten om in de toe komst verder te gaan als streekarchief. Overwogen wordt of een streekarchief ook op Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland gewenst is. Om alle voor- en nadelen van dergelijke streekarchieven op een rijtje te zetten zou de streekarchiefcommissie dit na jaar een kijkje kunnen gaan nemen bij de streekarchieven van Nassau-Brabant (Zeven bergen) en het land van Heus- den en Altena te brengen. Zoals eerder in deze krant ge meld speelt de Stichting Wel zijns- en Gezondheidzorg van het Leger des Heils met de ge dachte om in '94 een dikke streep te trekken onder het peuterspeelzaalwerk wanneer de gemeente Zierikzee deze voorziening niet voor de volle honderd procent wil subsidië ren. Momenteel subsidieert de ge meente driekwart van de per soneelskosten en de helft van de huisvestingskosten. In abso lute bedragen uitgedrukt bete kent dit dat de gemeente voor het peuterspeelzaalwerk jaar lijks 70.000 gulden betaalt. Daarnaast krijgt het club- en buurthuiswerk nog eens 170.000 gemeentelijke guldens. Dit is echter bij lange na niet toereikend: het tekort voor 1992 bedraagt ruim honderd duizend gulden, hetgeen door het Leger des Heils moet wor den bijgespijkerd. Taak gemeente Daar de stichting het peu terspeelzaalwerk een taak voor de gemeente acht en het feit dat het voor de welzijns- en gezondheidstichting niet haal baar is om jaarlijks dergelijke bedragen te moeten betalen voor het in stand houden van het peuterspeelzaalwerk heeft de stichting een begin gemaakt met een AROB-procedure (AROB Administratieve Rechtspraak Overheidsbeslis- singen). Daarbij heeft de stich ting te kennen gegeven dat ze overweegt om in 1994 te stop pen met het peuterspeelzaal werk als de gemeente Zierik zee deze voorziening niet voor De stuurgroep doet aan gede puteerde staten de aanbeveling om projecten die op Zuid- Beveland worden opgestart te ondersteunen. Begin april hoopt men een definitieve keus voor wat betreft een concrete lokatie te maken. Het Bruse college is het vooral niet eens met de beargumente ring voor de keuze van Zuid- Beveland als lokatie. Met name is er kritiek op de verkeerde hantering van de schiltheorie. Deze theorie gaat er vanuit dat wanneer de mogelijkheden voor glastuinbouw op de Zuid- Hollandse eilanden (de bin nenste schil) ontbreken, de keus op Noord-Zeeland zou moeten vallen (de dichtstbij zijnde buiten-provinciale schil). Aangezien men op de Zuid-Hollandse eilanden tot nu toe geen medewerking heeft toegezegd aan een grootschali ge tuinbouwontwikkeling zou het voor de hand liggen, vol gens het college, dat Noord- Zeeland het meest aantrekke lijk alternatief vormt. „De door u uitgesproken voorkeur voor glastuinbouwontwikke- ling op Zuid-Beveland staat naar ons oordeel op gespannen voet met de door u genoemde schiltheorie", aldus staat te le zen in de brief. Het argument van de stuur groep dat de lokaties in Noord- Zeeland onvoldoende goed ont sloten zijn voor het snel trans port van kwetsbare produkten bevreemdt het college in hoge mate. „In onze aanmelding hebben wij onder meer gewe zen op de strategische ligging van Bruinisse en de goede aan- en afvoermogelijkhcden over land en over water", zo rea geert zij. Bovendien meent het college dat de ligging van Bruinisse tot de veiling in het Westland beter is als de ligging van Zuid- Beveland tot de veiling Breda. Tbt slot geeft het college van Bru aan dat, ondanks het feit dat de realisering van een der gelijk project binnen de eigen gemeente de voorkeur heeft, dit niet uitsluit dat men bereid is tot een gesprek over samen- honderd procent wil subsidië ren. In het kader van deze procedu re schaarden het dagelijks be stuur en een afvaardiging van de stichting rond de tafel om eikaars argumenten te horen. Een uur lang werd volgens wet houder J. Groen op zakelijke wijze van gedachten gewisseld, waarbij vertegenwoordigers van het Leger des Heils er be grip voor had dat het voor een gemeente als Zierikzee moei lijk is om naast de subsidie van 240.000 gulden (1,7 ton voor het buurt- en clubhuiswerk en 70.000 gulden voor de peuter speelzalen) nog eens 100.000 gulden extra te betalen. Een bedrag dat elk jaar opnieuw te rugkeert. Signaal Daarom ook heeft de wel- zijns/gezondheidsstichting van het Leger des Heils de gemeen te gevraagd om in ieder geval „een duidelijk signaal" te ge ven dat het de gemeente ernst is om iets aan het ongedekte te kort van ruim een ton te doen. Het college van b en w zal zich nü beraden over de mogelijk heden om hieraan bij te dra gen. Daarbij zal worden nage gaan aan welke kosten cq ver goedingen er eventueel nog iets kan worden gesleuteld. Dit standpunt zal op korte termijn aan de raad worden voorgelegd en ook donderdag 9 april in de vergaderingvan de welzijns- commissie zal dit punt worden aangesneden. Beoordeelt de stichting de inspanningen van de gemeente op dit punt onvol doende dan wordt de AROB- procedure voortgezet. werking met andere gemeen ten op Schouwen-Duiveland. De stuurgroep wordt nadruk kelijk verzocht de reactie van het college mee te nemen bij de bepaling van een definitief standpunt. BRUINISSE - In de raadzaal van het gemeentehuis van Bruinisse wordt op woensdag 8 april een vergadering gehou den van de commissie finan ciën. De vergadering is open baar en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de reconstructie van de Dorps weg. Gezien de slechte staat van het rijwielpad en het asfalt en het feit dat langs deze weg te hard wordt gereden moet de si tuatie op deze weg worden aan gepast. Het plan voorziet in een versmalling van de rijba nen, het aanbrengen van een afscheiding van lage beplan ting tussen de rijbaan en het rijwielpad en het herbetegelen van dit rijwielpad. Tbr verbete ring van de verkeersveiligheid moet ook een tweetal zoge naamde verkeersgeleiders wor den aangebracht. Op 16 maart is over dit plan een inspraak avond gehouden. De verkeers- commissie heeft reeds een posi tief advies uitgebracht. Naast de reconstructie van de Dorpsweg komt ook het plan, ingediend door ijsvereniging Nooitgedacht, tot vergroting en aanpassing van de ijsbaan ter sprake. Kosten van het plan dat voorziet in het aanpassen van de diepte en omvang van de huidige baan, de aanleg van een drainagesysteem en het verplaatsen van de ingang, worden geschat op 25.000 gul den. Andere agendapunten zijn on der meer een subsidieverzoek van Thfeltje-Dek-Je, het ver zoek tot een verhoging van de subsidie van de Stichting Sportcentrum Onderdak en het aanbrengen van een afzuigi nstallatie in de kopieerruimte van het gemeentehuis. ZIERIKZEE - De grappen over het dakkapelletje dat net een fractie te hoog is uitgevallen of het met veel vlijt getimmerde hondehok dat toch afgebroken moet worden zijn legio. Dat zo'n afwijzing door de welstandscommissie geen muggezifterij is maar in gegeven wordt door de wens om de zichtbare kwali teit van de leefomgeving te bewaren lichtten F. B. van den Meiracker en restauratie-architect van de vereniging Dorp, Stad en Land vrijdagavond tijdens de vergadering van Stad en Lande uitvoerig toe aan de hand van een reeks dia's. ZIERIKZEE - Een toenemende werkdruk, een ach terstand en een weinig doelmatige beheersvorm waardoor veel kostbare tijd verloren gaat met het op en neer reizen naar de verschillende locaties van het streekarchivariaat. Dat zijn de belangrijkste knel punten die streekarchivaris H. Uil signaleert in zijn knelpuntennotitie. Deze notitie bespreekt de Stree karchiefcommissie dinsdag 7 april in haar vergade ring in het stadhuis van Zierikzee. De aanvangstijd van deze vergadering is 16.00 uur. BRUINISSE - Het college van burgemeesters en wethouders van Bruinisse heeft in een brief aan de provinciale Stuurgroep Glastuinbouw haar teleur stelling uitgesproken. De stuurgroep heeft namelijk de voorkeur uitgesproken voor een projectmatige glastuinbouwontwikkeling op Zuid-Beveland boven een dergelijk project in Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5