Delta Sport naar eredivisie gedronken Gezelligheid kenmerkt reünie in Borrendamme r UW KRANT VAH n smmmwEum Dankzij tip aantal inbraken opgelost Goedbloed Autoverhuur Avis Autoverhuur Zierikzee 3 5? O O 4 5 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BÉ Opkomst van 90 a 95% dé krant van schouwen-duiveland! j Vernielingen aan tankstation ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE wordt m.l.v. 10 april 1992 Telefoon 01110-17902 I MAANDAG 6 APRIL 1992 148e JAARGANG NR 25132 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het verzorgingshuis dat 19 ja nuari 1972 werd geopend door mr Van Aartsen (de toenmalige commissaris der koningin) is inmiddels uitgegroeid tot een thuishaven voor zo'n 99 oude ren die gemiddeld gezien aan merkelijk ouder (87)zijn dan de eerste bewoners van Borren- damme, waarvan de gemiddel de leeftijd zo rond de zeventig jaar schommelde. Nu is het zelfs zo dat meer dan een kwart van de Borrendammers ouder is dan negentig jaar en veelal meer hulp behoeft. Absoluut de oudste is mevrouw M. J. van den Ouden- Zoeter, die inmid dels de respectabele leeftijd van 102 jaar heeft bereikt. Sa men met de dame$ M. de Kloet- De Jonge en T. Douw-Van Burgh is behoort zij tot de eer ste bewoners van Borrendam- me. Die hogere gemiddelde leeftijd heeft het werk wel wat veranderd. De behoefte aan hulp tis groter geworden, maar de mógelijkheden om die hulp te bieden zijn niet evenredig toegenomen. Door de toegeno men werkdruk kunnen ex traatjes zoals even wandelen met iemand vaak niet meer worden ingepast. MODESHOW Er was veel belangstelling voor de bijzondere mode show van Wereldwinkel en Vrouw en Geloof. RADIO Ziekenomroep Nomen Nescio verzorgde een uitzen ding vanuit De Zuidhoek. CAMPING Stad en Lande ziet niets in een camping aan het Eer ste Weegje. HANDBAL Delta Sport ging ploeterend en zwoegend langs Loréal. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's met elkaar nog eens terug te gaan naar de tijd dat men in Borrendamme werkzaam was. Voor de een is dat een periode van enkele jaren, maar voor anderen heeft die periode lan ger geduurd. Zoals bij voor beeld voor hoofd verzorging H. M. den Haan en haar collega's M. Hogerheide en G. Krista- lijn, die al twintig jaar mee draaien in het verzorgingshuis genoemd naar het door het wa ter verzwolgen dorpje Borren damme. Anderen kunnen u een kans geven. Gij alleen kunt haar nemen. Zakenwereldepgr. Later kans op zon HET WEER In de nacht en ochtend veel be wolking. In de middag ook af en toe zon. Minimumtemp. omstreeks 5 graden. Middagtemp. ongeveer 12 graden. Wind draaiend van zuid naar oost, zwak tot matig, rond kracht 3. schijnt zaterdag in levende lij ve in Borrendamme om oude herinneringen met collega's op te halen en om kennis te maken met het huidige personeel. Alanti Deze morgen behoeft het ijs be- ZIERIKZEE - Met de aanhouding afgelopen week van L. V. uit Scharendijke heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland in één klap 27 inbraken opge lost. Het betreft hier inbraken in winkels, woonhui zen en auto's die de afgelopen maand zijn gepleegd. L. V. kon door ,de rijkspplitie ha ëeii tip van een getuige wor den aangehouden. V. bleek sinds begin maart in een va kantiewoning in Scharendijke te wonen. Bij aanhouding werd in deze woning een grote hoe veelheid gestolen artikelen aangetroffen, zoals stereo installaties, een tv, kleding, drank, gereedschappen, auto radio's en een schotel-antenne. Tijdens het onderzoek bekende V. de afgelopen maand vele in braken op Schouwen-Duive land te hebben gepleegd. Hier door konden zeventien auto inbraken in Scharendijke (drie keer), Ellemeet (vijf keer), Ouddorp (vijf keer), Renesse (drie keer)en Brouwershaven (een keerl) worden opgelost. Ook bekende V. verschillende keren te hebben ingebroken in woonhuizen in Scharendijke (twee maal), Brouwershaven (een keer) en Ouddorp (een keer). Daarnaast werd door V. ook ingebroken in verschillen de winkels en een café. V. is in middels voorgeleid aan de rechtercommissaris in Middel burg en is vervolgens in bewa ring gesteld. In verband hiermee werden zaterdagavond in Scharendijke W. O. en A. K., beiden uit Gel- dermalsen, aangehouden op verdenking van heling. Beiden zijn vrienden van V. In de auto van beiden trof de rijkspolitie een grote hoeveelheid artike len zoals autoradio's, CD's en drogisterij-artikelen aan die vermoedelijk afkomstig zijn van inbraken. De twee ver dachten zijn ingesloten in het politiebureau in Zierikzee. De politie vermoedt dat de twee mannen uit Geldermalsen ook verantwoordelijk zijn voor een vijftiental inbraken in wonin gen en auto's in Geldermalsen. De rijkspolitie op Schouwen- Duiveland zet het onderzoek voort. ZUTPHEN - Doordat de daders met hun auto terechtkwamen in een sloot, is zaterdagochtend omstreeks half zeven een eind gekomen aan de ontvoering van een 19-jarige inwoonster van Zutphen. Dit deelde de po litie van Zutphen zondagmid dag mee. Over het motief van de ontvoering bestaat nog geen duidelijkheid. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een- kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2! Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De auto van de heer K. werd door de politie aangehouden voor een routinecontrole. Tben uit een eerste blaastest bleek dat de bestuurder teveel op had werd hij meegenomen naar het politiebureau voor een proef met het ademanalyseapparaat. Daaruit bleek dat de hoeveel heid alcohol in zijn bloed zo hoog was dat geen schikking kon worden getroffen. K. moet zich binnen tien weken verant woorden voor de politierechter te Middelburg. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. ZIERIKZEE - Het aantal decibellen gekwebbel over treft waarschijnlijk alle wettelijke normen, maar deze zaterdag mag dat voor een keertje. Het weer zien met collega's en oud-collega's tijdens een perso- neelsreünie in Borrendamme (Zierikzee) is een zeer geldig excuus voor deze vorm van „geluidsoverlast". Na al die jaren roept het weerzien met het verzor gingscentrum, zijn bewoners en medewerkers zoveel herinneringen op aan die voorbije twintig jaar. Dat de reünie van medewer kers en -oud-medewerkers van Borrendamme, dat dit jaar twintig jaar bestaat druk wordt bezocht blijkt al buiten, waar de heilige koe beslag heeft genomen van elke vier kante meter parkeerruimte. Binnen wordt die conclusie nog eens bevestigd. In de recreatie zaal is het een drukte van be lang; er wordt deze dag heel wat afgekletst door de circa tachtig bezoekers van deze reü nie, die het sluitstuk van de ju bileumactiviteiten rond het twintigjarig bestaan van Bor rendamme vormt. Speurwerk Om al die medewerkers bij el kaar te krijgen hebben de da mes W. Visser, L. de Keizer en oud-directrice L. de Kok heel wat speurwerk verricht. Het oude archief is uitgeplozen en ook via via en met een adver tentie in de krant zijn de nodi ge adressen van oud-perso neelsleden opgespoord. Deze inspanningen blijven niet zon der resultaat. Zo'n negentig a vijfennegentig procent van alle genodigden, uit alle hoeken en gaten van» Nederland, ver- paald rifè't te wbltien gebroken.' Wanneer de reünisten vanaf 10.00 uur binnendruppelen neemt het aantal decibellen ge babbel gestadig toe. Zo zeer zelfs dat het voor directeur H. F. Zeegers nog even moeilijk is om zijn zegje te doen. Het kan niet anders want een wel komstwoord hoort nu eenmaal bij een reünie. Praten maakt dorstig en daar om ook wordt er behalve koffie ook eenaperitief geserveerd, terwijl draaiorgel Alanti de sfeer nog wat verhoogt met een flinke mop muziek. Iets waar voor 's middags ook een dixie- landbandje zorgt. De meeste tijd is echter vrijgemaakt om Visueel Het ophalen van oude herinne ringen over het wel en wee in Borrendamme gebeurde zater dag niet alleen verbaal maar ook visueel. Een film met frag menten van allerlei activitei ten en hoogtepunten uit de af gelopen twintig jaar en een een fototentoonstelling herinner den eveneens aan allerlei mooie, grappige gebeurtenis sen en voorvallen. Zoals bij voorbeeld het suikerdorpje dat met eindeloos geduld en met behulp van talloze suiker klontjes ooit in Borrendamme verrees maar dat door de on bedwingbare zoete trek van een van de bewoners een roem loos einde kreeg. Door steeds 'maar weer een suikerklontje uit de bouwwerken te peuteren stortte het geheel uiteindelijk in. Een zoete herinnering die in het geheugen van heel wat reu- nisten staat gegrift en die za terdag weer even actueel werd. ZIERIKZEE - Zondagavond werd de heer K. uit de gemeen te Westerschouwen aangehou den omdat hij een auto be stuurde terwijl hij teveel alco hol gedronken bleek te heb ben. ZIERIKZEE In de nacht van zaterdag op zondag werden di verse vernielingen aangericht bij een tankstation aan de Weg naar de Val te Zierikzee. ZIERIKZEE - Waar het reeds maanden naar heeft uitgezien is gisteren, zondag 5 april 1992. dan toch eindelijk bewaarheid. Het eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport heeft definitief de stap naar de 'grote' eredivisie gezet. Met dank aan Aalsmeer 3 dat naaste concurrent Saturnus '72 pootje lichtte. Bovenstaand tonen Bert de Vos (l.) en aanvoerder Francois Verrijzer hun emotie. Zelf voldeden de blauwhemden. hoewel moeizaam, wel aan hun verplichtingen en wisten het bezoekende Loréal met 13-11 te verslaan. Nadat in sporthal Onderdak de nederlaag van Saturnus bekend was gemaakt stonden nog nooit in de Schouwen-Duivelandse sport wereld zoveel grote kerels zo massaal te janken. De spanning van maanden ontlaadde zich. Lees meer over de euforie in de sportko- lommen van vandaag. (Foto: Joop van Houdt). Van een gaspomp werd het tel werk geheel vernield. Ook heb ben vandalen de lucht- en wate rinstallatie, de papierauto maat en de handschoenenauto maat kapot gemaakt. De wa terslang werd om een kast ge bonden, er werd een afvalbak uit de grond getrokken en aan de dijk gegooid, twee vlag- gestokken werden losgemaakt en de nabijheid van het tank station neergegooid en twee handgrepen van dieselpompen werden omgebogen. De bena deelde is de heer T. uit Zierik zee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1