T®PSC®RERS PROGRAMMA Nog meer averij Zierikzee 'MLTC gelijk een zware' Voshart behoort tot kanshebbers De Haan krijgt het nog lastig genoeg Hoogste score voor Brinckman en Boot Atletiekfestijn op sportpark Bannink Middagvullend programma Hoofdklasser Hoek maakt met 1-3 zege einde aan bekeravontuur Zeeuwse sportverkiezing Competitie Zierikzeeèe bridgeclub Handhaven staat wederom voorop voor tennissers Nieuwerkerk VRIJDAG 4 APRIL 1997 NR 26157 9 ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport komt zaterdag 5 april met een middagvullend programma. Het Nutsspaarbank Atletiek Fes tijn begint met een tienkamp en eindigt met de uitreiking van premies en bonnen voor gelever de prestaties in 1996. De Zierikzeese vereniging opent om 13.00 uur haar poorten voor de 'doe-mee- dag' voor basisleerlingen van groep vier tot en met acht. Zij houden zich tot kwart over drie bezig met een tienkamp, waarin de basiselementen van atle tiek (lopen, springen en werpen) ruimschoots zijn verwerkt. Na de tienkamp krijgt de jeugd pannenkoeken en staat er een recreantenpro gramma voor ouderen op de rol. Vanaf vijf uur krijgen een aantal leden van Delta Sport een geldpremie of cd- bonnen voor hun geleverde prestaties in 1996. Het be treft hier atleten die een club-, Zeeuws of nationaal record hebben gevestigd. ZIERIKZEE - Peter de Haan is nog lang niet zeker van de titel beste topschutter van Schouwen-Duive- land. De spits van Brouwershaven voelt nadrukke lijk de hete adem van Mischa van den Hoek in zijn nek. Dejniddenvelder van Renes- se was tegen Sluis, de laatste competitiewedstrijd weer eens matchwinnaar. Met zijn zeventiende treffer bena derde hij De Haan tot op twee goals. Wilco de Valk (SKNWK) en de geblesseerde Peter Simons (Zonnemaire) bleven op zestien steken. Peter de Haan (Brouwersha ven) 19, Mischa van den Hoek (Renesse) 17, Peter Simons (Zonnemaire), Wilco de Valk (SKNWK), Youri Pankow (Ouwerkerk) 16, Erik-Jan Elenbaas (ZSC), Michel Flik- weert (SKNWK) 15, Peter Willemse (Bruse Boys) 12, Dick van Splunder (Brou wershaven) 11, Niels van de Moezel (ZSC) 10, André Goudzwaard (Brouwersha ven), Elmar Verhage, Erik- Jan Kort (WIK), Eric Wijs man (MEVO), Martin Kie- senberg (ZSC) 9, Peter Moer land (Renesse), Bayunga Te- kadiamona, Jaime Tiggel- man (Dreischor) 8, Lucien Vroegh (Dreischor), Leon Bakker (Renesse) 7, Erik Ble- iji (Bruse Boys), Jacco Heij- boer (ZSC), Jacky de Bruine (SKNWK), Anco van der Lin de (DFS), Clement van Splunder (Brouwershaven) 6, 4 spelers met 5 goals, 9 spe lers met 4 goals, 14 spelers met 3 goals, 25 spelers met 2 goals, 48 spelers met 1 goal en 3 eigen goals tegenstan der. Totaalscore: 475, week- score: 28. ZELFMOORD LIMA (EFE) - Een 15-jarige Peruaan heeft zelfmoord ge pleegd nadat het nationale elftal in een WK-kwalifica- tiewedstrijd met 1-1 gelijk speelde tegen Ecuador. Vic tor Vicente Chambi Cari bekeek het duel met vrien den met wie hij werkte in een bakkerij. Tijdens de wed strijd was hij zeer emotio neel. Na afloop verdween Chambi Cari naar zijn kamer en dronk rattengif. Vrijdag 4 april Basketbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, nacompetitie, 19.45 uur: Coltof MEVO'80- Marathon. Biljarten Zierikzee, Old Dutch, 19.00 uur: finale libre zesde klasse. Tafeltennis Middelburg, 19.30 uur: 't Zand-Scaldina. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, bekerfinale, 19.00 uur: ZV Haamstede-AZC. Zaterdag 5 april Atletiek Zierikzee, sportpark Ban nink, 13.00 uur: Doe-mee- dag. Badminton Middelburg, sporthal de Kruitmolen, 9.30 uur: toer nooi (met BC Zierikzee). Biljarten Zierikzee, Old Dutch, 15.00 uur: finale libre zesde klasse. Dammen Nieuwerkerk, dorpshuis, damvereniging Zierikzee, 10.00 uur: jubileumtoernooi. Hockey Zierikzee, sportpark Ban nink: HSD-Goes (jongens 6E), HSD-Breda (meisjes B), uitwedstrijden: Gilze Rijen- HSD (jongens A), Olympia- HSD (meisjes A), Goes-HSD (meisjes 8D). Schaken Uitwedstrijd, competitie: Zierikzee I-Goes I. Volleybal Uitwedstrijden: Kangoeroes II-WEA/MEVO'80 (dames I), YVC-WEA/MEVO'80 (heren I), Kangoeroes II-WEA/ME- VO'80 (heren II), Vollido- Kwiek (meisje Al), Ekspalvo 5-Kwiek (heren I), Hou Stand-Kwiek (dames I), Ibis I-Kwiek (meisjes C), Ibis II- Kwiek (heren II). Zondag 6 april Badminton Middelburg, sporthal de Kruitmolen, 10.00 uur: toer nooi (met BC Zierikzee). Biljarten Zierikzee, Old Dutch, 12.00 uur: finale libre zesde klas se. Hockey Zierikzee, sportpark Ban nink: HSD-Oudenbosch (ve teranen A), uitwedstrijden: Vlissingen-HSD (heren I), Push-HSD (heren II), Gilze Rijen-HSD (dames I). Paardensport Renesse, RV Renesse: NBVR- dressuurwedstrijden. Maandag 7 april Schaken Zierikzee, UW-gebouw, 19.30 uur: 27e ronde huishou delijke competitie. Dinsdag 8 april Tafeltennis Kapelle, 19.30 uur: Kapelle- Scaldina. Woensdag 9 april Voetbal Zierikzee, sportpark Den Hogen Blok, 13.30 uur: finale schoolvoetbal Schouwen- Duiveland. Donderdag 10 april Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, 19.00 uur: Van Vossen Soccer X-ZV Haam stede, 19.40 uur: AZC-PJZ, 20.20 uur: Ankies Kadoshop- SHZ/SRW. 21.00 uur: Fennet Boys-Pigalle, 21.40 uur: Stulp/Schovers-Neffen d'Eu- le, 22.20 uur: Delta Waren huis-Eetcafé Scharendijke. MIDDELBURG - Dennis Voshart is één van de kans hebbers op de titel Zeeuwse sportman van het jaar. De korfballer uit Scharendijke dankt zijn nomina tie onder meer aan een andere titel, die van beste speler van 1996. De bekendmaking is vrijdag 25 april in Sportpunt Zeeland in Goes. De andere individueel geno mineerde sporters op het achtste Sportgala van de Zeeuwse Sportraad zijn tri atlete Irma Heeren, wielren ner Davy Dubbeldam, rally rijder De jan Markovic en atleet Erwin Simpelaar. Deze namen werden gisteren tijdens een bijeenkomst van de Zeeuwse Sportraad naar voren geschoven. De beste Zeeuwse sportploeg komt uit het eerste voetbalelftal van hoofdklasser Hoek, schaak club Het Witte Paard en de Middelburgse handbalver eniging EMM. Dit team werd onlangs kampioen van de tweede divisie C ten koste van Delta Sport. ZIERIKZEE - Het bridgekoppel Brinckman en Boot behaalde afgelopen dinsdag de hoogste score op de derde avond van de laatste periode. De leden van de Zierikzeese bridgevereniging scoorde in groep 3 125 punten. Dit aantal was goed voor 65.10 procent. De gemiddelde score in de vier groepen was in groep A en C 96 punten, in groep B 120 punen en in groep D 40 cq. 48 punten. Uitslag Groep A: 1. mevr. Van Win- gerden/hr Blonk 121.00 pun ten/ 63.02 procent, 2. heren Van Ast/Kegels 112.00/58.33, 3. mevr Tuinman hr Van As sendelft 106.00/55.21, 4. hrn Schot/De Zeeuw, ep Van de Berg 100.00/52.08, 6. ep Stok- la 97.00/50.52, 7. ds Flohil/ Deïst 96.00/50.00, 8. ds Van Geesbergen Sluyter 82.00 42.71, 9. ds Van de Duijn/ Henderson 77.00/40.10, 10. ep Hollander 69.00/35.94. Groep B: 1. ep Pomper 137.00/57.08, 2. ds Van 't Le ven/ Schaalje 130.00/54.17, 3.' hrn Du Buf/Van Mulligen 129.00/53.75, 4. ds Stoutjes- dijk/VanTiggelhoven 126.00/ 52.50, 4. hrn Van de Maas/De Vries 126.00/52.50, 6. ep Oost- woud/Wijdenes, Schot/ Ver- 't kaart 123.00/51.25, 8. hr De Jongh/mevr. Van Reisen 118.00/49.17, 9. hrn Does/ Eekman 111.00/46.25, 10. ds Steutel/ Hogerheyde 108.00/ 45.00, 11. ds Geluk/Van de Zande(R) 105.00/43.75, 12. ds Van Assendelft Lievense 104.00/43.33. Groep C: 1. mevr. Brinck- man/hr Bodt 125.00/65.10. 2. ep Dijkstra 121.00/63.02, 3. mevr. Quik/hr VanTiggelho- ven 106.00/55.21, 4. ep Kui pers 103.00/53.65, 5. ds Does/ Eekman 102.00/53.13, 5. ep Schell 102.00/53.13, 7. ep Holm 83.00/43.23, 8. ds Hor dijk/Zondag 82.00/42.71, 9. mevr Holty/hr Holty (C), hrn Hogerheyde/Van de Wekken 68.00/35.42. Groep D: 1. mevr. Van de Mark/hr Arends 51.00 ptn/ 63.75. 2. ep 't Hart 56.00/ 58.33, 3. ep. Van Schie 43.00/ 53.75, 4. ds de Jonge/Schiffer 36.00/45.00, 4. ds Brooshooft/ Brouwer, ds Gaanderse (J)/ Gaanderse (W) 36.00/45.00, 7. hrn Fonteijn/Lafeber 30.00/ 37.50. BROUWERSHAVEN - Zierikzee is niet zonder kleerscheuren uit het bekerduel met Hoek geko men. Het verloor gisteren in Brouwershaven niet al leen - verwacht - met 1-3 in de zevende ronde van het KNVB District Zuid 1-bekertoernooi, maar ook Mi chel Winkels (knieblessure) en Patrick Roggeband (rode kaart). Onverwachte tikken die zondag tegen Unitas'30 nog wel eens na kunnen werken. Bekerduels, wat levert het eigenlijk op? Goed, de win naar van het toernooi plaatst zich voor de Amstelcup en mag in poules tegèn betaald voetbalverenigingen uitko men. Vooral om de clubkas te spekken, meer levert het nauwelijks op. Eenmaal op het veld blijft er van deze gedachte weinig tot niets meer over en als dan ook nog eens een scheids rechter iets te nadrukkelijk met twee maten gaat meten, is het hek snel van de dam of wordt er wel eens eens obber- tje gevochten zoals gisteren op sportpark Onder de Mo len in Brouwershaven. De bekerwedstrijd tussen Zierikzee en Hoek werd na melijk ontsierd door een vechtpartij, een klein kwar tier voor het laatste fluitsig naal. Hier en daar viel een klap. Uiteindelijk werden Patrick Roggeband van Zie rikzee en Hoek-voetballer Kurt Pacqué door leidsman Sardjoe met rood naar de kant gestuurd. Het relletje ontstond omdat Patrick Roggeband zijn broer Robbert in bescher ming nam omdat die door Pacqué op een vuile manier werd gevloerd. Deze overtre ding liet de fluitist uit Vlis- singen onbestraft, net als ve le andere charges die vooral Zierikzeese spelers onaange naam troffen. Gestrekt been Nu is Toon van Tiggelhoven, interim-trainer van degrada tiekandidaat Zierikzee, er niet de man naar de schuld snel bij de scheidsrechter te leggen. In een aantal geval len stond de oefenmeester volkomen in zijn recht. Te vaak mochten de spelers van Hoek met gestrekt been in komen. Gestraft werd er niet. In een onschuldige tack le van Johan Heikamp zag Sardjoe wel geel. Nadat de leidsman voor de zoveelste keer in de ogen van Van Tiggelhoven faalde, wil de Sardjoe de trainer bijna van het veld verwijderen. Nog geen minuut na hun woordenwisseling trok Sardjoe wel geel voor een Hoek-speler om aan te tonen 1 de Zeeuwse hoofdklasser de hand niet boven het hoofd te houden. Een belachelijk goedmakertje, want Hoek maakte overtreding die wer kelijk nergens op sloegen. Genoeg (na)geschopt. On danks de rampzalige positie op de ranglijst kan Zierikzee dit seizoen wel in het beker toernooi goed voetballen en wel met bezieling, die er af gelopen maandag tegen Pa trijzen niet was, spelen. Het rijtje tot aan de zevende ron de mocht er zijn: Brouwers haven (0-7), Renesse (1-1), SKNWK (7-2), Krabbendijke (2-2), Steen (1-2) en HW'24 (0- 1). Met een tegenstander van het kaliber Hoek had Zierik zee nog niet te maken gehad. De rode lantaarndrager uit de derde klasse A hoefde zich niet te schamen voor de ver toning tegen de hoofdklas ser. Hoek maakte nimmer zijn status waar en wilde4 maar één ding: winnen. ,,De enige vereiste is winnen," sprak Hoek-trainer Johan Ballegeer duidelijk taal. Hoe maakte hem weinig uit. Door deze instelling bleef het lang spannend onder de Patrick Roggeband, liep in de bekerwedstrijd met Hoek op tegen zijn derde gele kaart van het seizoen. (Foto: Marieke Mandemaker) lichtmasten van ASV Brou wershaven. Wat heet, de 350 toeschouwers (volgens een schatting van de gastvereni- ging) zagen Zierikzee in de 34e minuut voorkomen. Mar co Jonker scoorde uit een pass van Jarno Vermeulen, die volgens vele mensen in buitenspel-positie de bal ont vangen had. Toch werd het 1- 1 door Angelo Nijskens. Nau welijks vier minuten had Hoek aan de eerste, echte kans genoeg om gelijk te ma ken. Wreed verstoord Het uitvallen van Winkels deed Van Tiggelhoven kort voor rust meer pijn dan de gelijkmaker. Het solide op treden van de verdediger werd wreed verstoord door een ongelukkige botsing met zijn eigen doelman Jacco van der Schee. Gelukkig voor hem raakte hij geblesseerd aan zijn goede, nog gezonde knie. Zondag doet Winkels net als Peter van Beveren niet mee, de rest van de* Zie rikzeese selectie is wel fit. De Jonge en John van der Have werden in de tweede helft uit voorzorg naar de kant ge haald. Vlak na rust was Hoek-spits Nijskens weer trefzeker. Vo gelvrij en een paar meter voor Van der Schee had hij weinig moeite een voorzet vanaf de achterlijn binnen te leggen, 1-2. Jarno Vermeulen had de wedstrijd springle vend kunnen maken, maar twee minuten na de tweede Hoek-treffer faalde hij al leen voor doelman Mario Harte. Martin de Jonge: ,,Dat is nu het verschil tussen Hoek en ons." Na het tumult in de 77e mi nuut waarin Roggeband al weer zijn derde rode kaart van dit seizoen incasseerde, was Hoek in de 83e minuut zeker van plaatsing voor kwartfinale van het beker toernooi. Met een scherpe counter^werd het 1-3. Dat le verde afgelopen maandag ook al geen punten op. Zierikzee - Hoek 1-3 (1-1) - 34. Jonker 1-0, 38. Nijskens 1-1, 52. Nijskens 1-2, 83. De Smet 1-3, gele kaarten: Heikamp (Zierikzee), Kayser (Hoek), rode kaarten: P. Roggeband (Zierikzee), Pacqué (Hoek), scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissingen). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Hage, De Jonge (76. Hendrikse), Winkels (40. Kommer), Heikamp, P. Rog geband, Jonker, R. Rogge band, Van der Have, M. van der Schee, J. Vermeulen. ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van tennisver eniging Duiveland had zich een makkelijkere start van de competitie kunnen voorstellen. De Nieuwer- kerkse ploeg ontmoet de hoofdklasse-kampioen uit 1996, het Middelburgse MLTC. ,,Dat zal gelijk een hele zware worden," blikt Erwin Verbraak, één van de vier spelers uit Duiveland I, vooruit. vorig jaar handhaven in de hoofdklasse. Volgens Ver braak zijn 't Halve Maantje, Game'78 en MLTC de sterk ste teams. Het eerste herenteam van Westenschouwen wil ook naar de afdeling van Duive land. De ploeg die al jaren in de eerste klasse speelt, is vol gens Chris Schoneman nog nooit zo sterk geweest. „We worden elk jaar tweede. Dat moet eens een keer over zijn," vindt de tennisser. Schoneman vormt met Arno de Koning, Jacco Geleijnse, Wim Dettingmeijer en Mar cel van de Berge Westen- schouwén I, In deze opstel ling is De Koning nieuw en ging Frans Verspeek weg omdat hij geen tijd meer had. Westenschouwen treft in één van de zevencompetitiewed strijden het eerste heren- team van LTC Zierikzee. In deze eerste klasse B spelen Wim Mulders, Frank van de Vliet, Piet van Gelder, Ro nald Haze en Jack de Co- ninck. Bru-tèn komt uit als enige Schouwse ploeg uit in de eerste klasse A. De Bruse formatie bestaat uit Hans Bouma, Cees Stouten, Peter Coppoolse Jack van de Werf en Rinus Geense. Eïlandelijke jeugdtennis- sers, zij het beperkt, komen vanaf woensdag in actie. Door de Zeeuwse tennisbond is er een Schouwse poule ge- Woensdag Jeugd tot en met 13 jaar 2e klasse, poule G: Zierikzee I. Brouwershaven I. Bru-tèn I, Seelveringhe I. De tenniscompetitie start morgen, zaterdag, al. Door deze vroege start kunnen de teams zich amper fatsoenlijk voorbereiden op een nieuwe krachtmeting. Het weer in de buitenlucht spelen en het langzame gravel zijn facto ren die een goed begin zeker niet eenvoudig maken. De zondagteams hebben een week extra trainingstijd. Zij starten pas 13 april. Duiveland I, het hoogst spe lende zaterdagteam op 'Schouwen-Duiveland, ver schijnt met bekende gezich ten op het gemalen baksteen. *Hans-Jan Goedegebure, Piet ^reeke, Erwin Verbraak en •Peter Weijermans maakten vorig jaar ook deel uit van jdeze formatie. Jacco Folmer verdween. Hij verhuisde naar de zondagcompetitie [waarin hij met Peter Vrij, Ri chard Folmer, Mark Lode- wijk en René van Dijke in de •yijfde klasse speelt. Dit team werd in 1996 kampioen van de zesde klasse. j ïNoodgevallen André Goedegebure is bij het iiaterdagteam eerste reserve- speler. De broer van Hans- Van woont en werkt in Delft £n komt alleen in noodgeval len naar Nieuwerkerk. Dui veland I bestaat louter uit pi-spelers en wil zich net als Hans-Jan Goedegebure speelt net als vorig jaar in het eerste herenteam van tennisvereniging Duiveland. Het team wordt verder gevormd door Piet Vreeke, Erwin Verbraak en Peter Weijermans en komt uit in de hoogste afdeling in de zater dagcompetitie van Zeeland. (Foto: Marijke Folkertsma) vormd met teams uit Brui- nisse, Zierikzee, Brouwers haven en Renesse. Ze spelen allen in de de tweede klasse. Indeling Schouwse teams Zaterdag Heren Hoofdklasse: Duiveland I, le klasse A: Bru-tèn I, le klasse B: Westerschouwen I, Zierik zee I, 2e klasse C: Duiveland II, 3e klasse C: Bru-tèn II, Niels Gebraad Westerschouwen II, 4e klasse A: Zierikzee II, 4e klasse C: Zierikzee III, 4e klasse D: Westerschouwen III, Zierik zee IV, Bru-tèn III, 5e klasse F: Bru-tèn IV, Den Haene I, Duiveland III, le klasse A 35 Brouwershaven I, Scel- veringhe I, 2e klasse B 35 Westerschouwen I. Gemengd 35 le klasse, poule 5: Scelve- ringhe I, 2e klasse, poule 10: Zierikzee I, Westerschouwen I, 3e klasse, poule 12: Scelve- ringhe II, poule 13: Wester schouwen II, WIK. Gemengd Hoofdklasse, poule 15: Wes terschouwen I, le klasse, poule 20: Brouwershaven I, Duiveland I, 2e klasse, poule 21: WIK I, poule 25: Brou wershaven II, poule 28: Bru- tèn, 3e klasse, poule 30: Scel- veringhe I, Zierikzee I. 4e klasse, poule 38: Wester schouwen II, poule 39: Zie rikzee II. Scelveringhe II, poule 41: Duiveland II.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9