Harlekijn start Actie Speelhuis Onderweg naar Kent Postzegeldames staken hun strijd tegen de tocht EXPOSITIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i Grote brand Zierikzee Keerwantverplichting schietfuiken van de baan Bij Marco Holm Coiffures SD-nummers van kotters is aprilgrap LEIDT GEBREK AAN WIPHAASJE I TOT EEN JEUGDTRAUMA? dé krant van schouwen -duiveland! j 'Nu we verhuizen willen we er ook iets moois van maken' Geen stand meer hij Golff-supermarkt ZIERIKZEESCHE DONDERDAG 3 APRIL 1 997 1 52e JAARGANG NR 26156 WAARIN OPGENOMEN OE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Cursisten van de kursus tekenen schilderen van "SKW de Lichtboei" tonen hun werk Zaterdag 5 april van 11.00 - 17.00 uur in het Multifunctioneel Centrum de Huybertstraat 35, Zierikzee ZIERIKZEE - Bij kapsalon Marco Holm Coiffures in de Lange Nobelstraat 16 in Zierikzee ontstond vanmiddag omstreeks 12.30 uur een uitslaande brand op de zolderverdieping van het pand. In een mum tijd sloegen de vlammen door het dak heen. Volgens de talrijke omstan ders duurde het na de brand melding meer dan tien minu ten voor de brandweer arriveerde. Het brandweer korps Zierikzee trachtte de Advertentie Uw hypotheek aanpassen vanwege de laKe rente? 'Ijl van Bruggen 'jl0idviesgroep haalt méér uit uu> hypotheek Vr.-uiu de ur.ilis ffypnthccKStan r 0800- ÏSOO (liratii) brand zowel aan de voorzijde in de Lange Nobelstraat als aan de achterzijde vanaf het parkeerterrein aan de Gast huisboomgaard te bestrij den. Vanaf de achterzijde, waar in korte tijd het boven ste gedeelte van de gevel door het vuur was vernield, duurde het nog ongeveer tien minuten voor de watertoe voer voor het bluswerk was geregeld. Brandweercommandant Juf fermans besloot direct de as sistentie van een ladderwa gen uit Goes in te roepen. Tijdens deze uitslaande brand is er ook groot gevaar voorde belendende panden. Bij het ter perse gaan van de ze krant, waren de bluswerk zaamheden nog bezig. ZIERIKZEE - Het ver haal dinsdag in deze krant dat alle Zierikzee- se en Bruse mosselkot- ters worden voorzien van boegnummers met de let- tercode 'SD' is een april grap. Op de Zierikzeese 'kaoie' waren de nieuwe num mers dinsdagavond het gesprek van de dag. Ook via marifoon en telefoon werd druk overleg ge voerd over de jongste maatregel aangaande de schelpdiervisserij Onze correspondent in Bruinisse werd gebeld met de vraag of het echt waar was dat de Bru 19 voortaan SD 19 zou gaan heten. Maar voor het 'overleg' dinsdagavond in Burgh-Haamstede heeft zich - voor zover na te gaan - niemand ge meld. BEZOEK Turkse delegatie op bezoek in de Haagse Schilderswijk. RENOVATIE De renovatie van de Plompe Toren bij Burghsluis zal in september gereed zijn. GEKLEURD Gekleurd Schouwen-Duiveland wil meer begrip kweken voor mensen met een andere cultuur. SPORTBEURS De succesvolle Zeeuwse sportbeurs krijgt volgend jaar een vervolg. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Durf te dwalen en te dromen; een diepe zin ligt er vaak in kinderlijk spel. Schiller i i Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, i met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 i KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 I HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! j Naam Dhr./mevr Adres I Postcode Plaats Telefoon Geb.datum:i Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I l I I r~] I bank-/gironummer vermelden: II II II II II II II II II Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. ZZN ZIERIKZEE - Actie Speelhuis. Dat is de naam van de actie die Peuterspeelzaal Harlekijn uit Zierikzee binnenkort start. De peuterspeelzaal is op zoek naar sponsors die hen in staat stellen om verschillende speeltoestellen te kopen. Daarvoor is 11.000 gulden nodig. Met de verhuizing deze zo- mer van het onderkomen aan de Mosselboomgaard naar het verbouwde schoolge bouw aan het Jannewekken komt er - zo hoopt men van ganser harte - een einde aan een trits van verhuizingen. ,,We hopen dat dit nu onze definitieve behuizing wordt," stelt leidster Elies Meeles. ;,En dan willen we er ook graag wat moois van maken." selboomgaard betrokken. Dat gebouw moest worden gedeeld met Speel-o-theek Leentje Buur. De speel-o- theek is al verhuisd, maar de mensen van Harlekijn moe ten nog even geduld oefenen. Niet simpel want het ge bouwtje begint steeds meer gebreken te vertonen. Het dak lekt en de ramen toch ten. Geen ideale omstandig heden voor een peuterspeel zaal. MIDDELBURG - Rechtbankpresident mr. T. Dara- steegt uit Middelburg acht het 'uiterst onaanneme lijk dat jonge zeehonden in een schietfuik zonder keerwant zullen sterven'. Deze uitspraak deed de rechtbankpresident in een bodemprocedure die de beroepsvissers firma A. van de Hoek Zn (MS 1/MS 3) uit Kerkwerve en J. J. van Stee (YE 67) uit Yerse- ke hebben aangespannen tegen het ministerie van LNV. Vorig jaar maart tekenden de Oosterscheldevissers Van den Hoek en Van Stee be zwaar aan tegen het ver plicht gebruik van keérwant in hun schietfuiken. Van meet af aan (1994) stuitte de ze regelgeving bij de Zeeuw se fuikenvissers op veel on begrip. De verweerders verklaarden bij monde van mr. H. van Pijkeren uit Zie rikzee dat de vangsten sinds de keerwantverplichting ge middeld met 28 procent wa ren teruggelopen. Om het bezwaar kracht bij te zetten demonstreerden Van den Hoek en Van Stee tijdens de zitting een confrontatie tussen een zeehond en een schietfuik. Hieruit conclu deerde de rechtbankpresi dent dat de kans erg klein is dat de enkele jonge zeehond, die de Oosterschelde als ver blijfplaats heeft, zich in een schietfuik kan wurmen. In de besluitvorming nam de rechter tevens mee dat het gebruik van keerwant in vangstgebieden met rijke lijk veel wier en zeesla de deur voor de beroepsvissers letterlijk en figuurlijk op slot doet. Advocaat Van Pijkeren re ageerde dolblij met dit suc ces. Hij verwacht dat de ver gunningen voor de overige fuikenvissers ook snel wor den aangepast. ,,De presi dent heeft aan de hand van een kansberekening een nuchtere afweging gemaakt tussen visserij- en natuurbe- langen. Dat kom je vandaag de dag weieens anders tegen. Ik ga er vanuit dat de overige vissers op de Oosterschelde met deze uitsprak hun voor deel zullen doen", aldus de raadsman. Van den Hoek en Van Stee worden vanaf 1 april onthe ven van de keerwantver plichting. Over de gevolgen voor de overige 18 vergun ninghouders op de Ooster schelde yrordt op het minis terie van LNV (in over leg met de Directie Natuur en beroepsvissersvereniging Zuid-West Nederland) nog nagedacht. Volgens beleids medewerker Angelo Kou- wenhoven stonden alle zei len bij om een standpunt in te nemen naar aanleiding van deze belangrijke uit spraak. Hij zei het in elk ge val niet waarschijnlijk te achten dat fuikenvissers op de Waddenzee hiervan zullen profiteren. Geen drie maal maar zeven maal moet scheepsrecht wor den voor dé Zierikzeese peu terspeelzaal. Harlekijn, res sorterend onder SKW De Lichtboei, ging van start in het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat. Van daaruit werd verhuisd naar het toenmalige CJV-ge- bouw aan de Visstraat. Ver volgens ging het weer terug naar de Poststraat waar een nieuwe ruimte betrokken werd en na verloop van tijd diende een volgende verhui zing zich aan. Een ruimte aan de achterzijde va» de toen malige Corneliastichting aan het Havenpark werd het vierde onderkomen. De vijfde stek voor de peu terspeelplaats werd de Nuts- kleuterschool aan de Baden Powellweg en zo'n jaar of tien geleden, werd het huidi ge onderkomen aan de Mos- Speelhuis De mensen van Harlekijn zien dan ook halsreikend uit naar de op handen zijnde ver huizing. En, zo redeneren ze, als we dan toch verhuizen la ten we dan meteen ook pro beren bij het nieuwe onder komen een leuke speelplaats te realiseren. Kinderen moeten gewoon buiten kun nen klimmen en klauteren, en hier hebben we alleen een zandbak." De nieuwe stek - met een bui tenspeelruimte op het zuiden - leent zich volgens de leid sters van Harlekijn uitste kend voor het realiseren van een bescheiden speeltuin. Geknipt voor het wip-Haasje en het Speelhuis dat de men sen van de peuterspeelzaal op het oog hebben. Dergelij ke speeltoestellen zijn be- Nu hebben de kinderen bij peuterspeelzaal Harlekijn alleen de beschikking over een zandbak. hoorlijk prijzig. De salaris- en behuizingskosten worden door de gemeente gesubsi dieerd, maar dat biedt onvol doende financiële speelruim te voor zo'n investering. De mensen van Harlekijn willen allereerst proberen zelf zo veel mogelijk geld bij elkaar te sprokkelen. Het is de be doeling dat binnenkort een brief uitgaat naar alle onder nemers op Schouwen-Duive land waarin hen om een fi nanciële bijdrage gevraagd wordt. „We hebben ook geld nodig voor het onderhoud van die speeltoestellen. Je zou je ook voor kunnen stel len dat een bedrijf dat onder houd op zich neemt bij wijze van sponsoring. Alles is wel kom," aldus Ria van Vossen van de oudercommissie van Harlekijn. Zij - en met haar ook de leidsters van de peu- tex-speelzaal - heeft goede (Foto: Marijke Folkertsma) hoop dat het benodigde geld er komt. „Ik denk dat we heel wat goodwill hebben." Wanneer de peuterspeelzaal gaat verhuizen is nog niet precies bekend, maar het wordt in ieder geval zomer 1997. De derde groep Nieuwsbode-reizigers is van ochtend in alle vroegte vertrokken naar het Engelse graafschap Kent. Bij de trap van Westenschouwen werd de groep om 7.30 uur „als een stel jonge honden" de bus uitgejaagd om te poseren voor de traditionele vertrekfo- to. De reis gaat onder meer naar Canterbury, Royal Tunbridge Wells, Londen en het idylli sche havenstadje Rye in Sussex. Zaterdag avond keert de groep terug. Volgende week donderdag wordt de laatste van de vier Nieuwsbode-reizen gehouden. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Het Comité Zomerpostzegels Schou wen-Duiveland stqpt met de verkoop van ouderen- postzegels en kaarten bij supermarkt Golff in Zie rikzee. „Doordat er te weinig ruimte is en vrijwilligers op de tocht zitten, hebben we besloten om alleen nog bestellingen uit te voeren," vertelt mevrouw L. Willemse van het comité. Jarenlang heeft het comité een stand bemand in het Zie rikzeese postkantoor. Toen de PTT een zelfstandig be drijf werdi konden de dames van de Zomerpostzegels daar niet meer terecht. „Het be drijf begon zelf met de ver koop van allerlei kaarten," zegt Willemse. Vervolgens zocht het comité zijn heil bij Albert Heijn. „Daar hebben we een tijdje gezeten, maar de bedrijfsleider had liever niet dat we de verkoop voort zetten. Het was woekeren met de ruimte," aldus Wil lemse. Bij supermarkt Quist aan het Havenplein mochten de dolende dames wel hun as sortiment aan de man bren gen. Ook Golff, sinds vorig jaar gevestigd in de zaak waar voorheen Quist zat, zag geen probleem. „Vorig jaar zaten we bij Golff, maar je zit er toch onhandig, midden in een paadje en onze vrijwil ligers, mensen van een be hoorlijke leeftijd, vonden het er te koud doordat ze op de tocht zaten," vertelt Wil lemse. Het gevolg was dat steeds meer dames afhaak ten en er niets anders op zat dan stoppen met de verkoop activiteiten bij de super markt. Instellingen Het Comité Zomerpostzegels verkoopt vanaf 15 april wel weer ouderenpostzegels en kaarten bij instellingen, zo als verpleeghuis Cornelia stichting, verzorgingshuis Borrendamme, servicewo- ningencomplex De Veste in Zierikzee en woonzorgcen trum De Poortershof in Brouwershaven. Verder stuurt Willemse bestelbrie ven naar bedrijven en verza melaars. Bedrijven wordt bijvoor beeld gevraagd een maand lang postzegels te plakken in plaats van een frankeerauto- maat te gebruiken. „Vier a vijf bedrijven werken daar aan mee en we hopen op meer, zegt Willemse. Men sen kunnen overigens ook postzegels en kaarten bij haarzelf bestellen. „De be stellingen lopen heel goed. Ik ben nog steeds enthousiast. Alles wat opgehaald wordt, is meegenomen." Bowlsclub Eenderde deel van de op brengst van de verkoop be steedt het comité aan projec ten op Schouwen-Duiveland. „Dat geld gaat naar ouderen- projecten die niet gesubsi dieerd worden, bijvoorbeeld de bowlsclub, de koersbal- club of bejaardensosen," al dus Willemse. Het hoofdkan toor in Bunnik bedenkt een bestemming voor het overige tweederde deel. De vrijwilligers van het Comité Zomerpostzegels staken hun zwerftocht langs de diverse be drijven. (Archieffoto). Buien met hagel HET WEER Wisselend bewolkt en enkele buien, waarvan sommige met hagel en windstoten. Min. temp. van 5 graden aan zee tot 1 graad plaatselijk in het zuiden van het land. Middagtemp. ongeveer 8 graden. Wind, noord westelijk, matig, kracht 3 tot 4. Aan de kust meest krachtig, 6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1