end Hoofdprijs voor foto kleinzoons met cavia Van leerlingautomonteur tot technisch specialist Hommelexpositie EXTRA Groter laadvermogen en verbeterd comfort Expositie De Parterre HET NIEUWSBLAD QhUfnkt VMt km(t eW mmm In NCRV-wedstrijd7De beestende baas7 Johan van den Hoek 25 jaar bij Goedbloed Auto's Veelzijdigenieuwe Opel Campo WOENSDAG 2 APRIL 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. ■êVrV^V.'cV Tot en met vrijdag 4 april Burgh-Haamstede Schilderijen C. Tieleman- Verton. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Toten met zaterdag 5 april Ouddorp Versierde eieren van me vrouw De Voogd, 't Blaeuwe Huus. Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 8.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur. Tot en met vrijdag 11 april Middelharnis Schilderijen Trijntje Schoon en Jopie Vroegop. Croissan- terie Croissy, Beneden Zand pad 1. Van dinsdag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren croissanterie. Tot en met vrijdag 11 april Renesse Poolse paaseieren. Blikmu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 31 maart van 12.00 tot 16.00 uur. Toten met zaterdag 12 april Zierikzee Voorjaarstentoonstelling kunsthandel Sterkenburg. Oude Haven 19. Op werkda gen van 13.30 tot 17.30 uur. Tot en met woensdag 16 april Sommelsdijk Schilderijen R. van den Bosch en tekeningen-poëzie en plastiek C. Berghout. Ga lerie De Parterre. Donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met donderdag 17 april Herkingen Beschilderde paaseieren Van kwartel tot struisvogel. Theetuin De Bongerd. Dage lijks behalve donderdag. Tot en met woensdag 30 april Ouddorp Bomen in het landschap, fo to's van Tonnie Outermans. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 3 mei Middelharnis Geuren. Gemeenschaps bibliotheek. Tijdens openingsuren bibliotheek. Burgh-Haamstede Paasshow met werk van Robert Ottens, Miems van Citters en W. A. van der Salm. Galerie Borsboom. Op vrijdag en zaterdag en op tweede paasdag van 11.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 17 mei Goedereede Flakkeese impressies van Co Schellevis. Röderhaus. Woensdag, donderdag en za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur of op afspraak via 0187-493077. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en schilderen van SKW De Lichtboei. Expositiegang Cornelia- stichting. Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Tot en met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Donderdag 3 april Dirksland Vergadering adviescommis sie algemene bestuurszaken. Raadzaal gemeentehuis. 19.00 uur. Geld bingo. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Uitvoering 'Drie Stuivers opera' Bertold Brecht door RSGO-leerlingen. Aula RSGO. 20.00 uur. Filmcomedy 'Une Ete A la goulette'. Diekhuus. 20.00 uur. Oude-Tonge Kunst en kitsch. SWOO-info- centrum. 10.00 uur. Vrijdag 4 april Middelharnis Uitvoering 'Drie Stuivers opera' Bertold Brecht door RSGO-leerlingen. Aula RSGO. 20.00 uur. Jaarvergadering IJsclub Middelharnis/Sommelsdijk. Clubgebouw bij ijsbaan Oostvoorgors. 20.00 uur. Zaterdag 5 april Stellendam Omloop van Goeree Stelle- runners. Vanaf ijsbaan. 13.30 uur. Middelharnis Lezing OM-directeur J. den Ouden. Diekhuus. 19.30 uur. Zondag 6 april Dirksland Interkerkelijke kerkdienst voor verstandelijk gehandi capten. Nederlandse Her vormde kerk. 14.45 uur. Sommelsdijk Jeugddienst met theoloog/liedjesschrijver Rob Favier. Exoduskerk. 10.00 uur. Dinsdag 8 april Middelharnis Regionale ontmoetingsdag leden EO. Technische chool, Schoolstraat 11.19.30 uur. Woensdag 9 april Melissant Kledingbeurs. Melishof. 19.00 tot 21.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Donderdag 3 april Zierikzee Start cursus beter slapen. Wijkgebouw Jannewekken 10.19.30-21.30 uur. Brouwershaven Openbare vergadering com missie GGZ/OW-Milieu, Stadhuis, 19.30 uur. Vrijdag 4 april Zierikzee Openbare fractievergade ring van de PvdA in het ge meentehuis. Vergaderkamer 78.15.00 uur. Inleveren artikelen voor- jaarskinderkledingbeurs. 't Kofschip. 19.30-21.30 uur. Concert in de Nieuwe kerk van een Hongaars koor en een oratoriumvereniging uit Middelharnis. 20.15 uur. Brouwershaven Overhandiging eerste exemplaar boek Het palet van hun leven aan burge meester Asselbergs. Stadhuis. 15.30 uur. Bruinisse Huldigingsavond afdeling Duiveland Bouw- Hout bond FNV in het Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 5 april Zierikzee Cursus 'Dromen een weg tot zelfkennis'. De Lichtboei, MFC. 10.00-16.00 uur. Open huis Odd Fellow Loge Luctor et Emergo. Sint Ja- cobshofje, Vismarkt. 10.00- 16.00 uur. Voorjaarskinderkleding- beurs. 't Kofschip. 10.00- 11.30 uur. Interkerkelijk festival en volleybal. Sportcentrum Onderdak. 14.00-18.00 uur. C JV disco voor jeugd van 6 tot 14 jaar. De Driehoek. 19.30-22.00 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering kinderkoor de Smalstadtertjes. Tonnen- magazijn. 19.30 uur. Noordgouwe Concert Belgische blues rockband Ruthless 3. Hotel Van der Weijde. 22.00 uur. Zondag 6 april Zierikzee Zingen paasliederen. Leger des Heils, Poststraat 37. 17.00 uur. Haamstede Fotopuzzeltocht in Haamste de. Verzamelen om 14.00 uur voor Slot Haamstede. Renesse Concert duo Black Orpheus. De Babbel. 15.00 tot 18.00 uur. Maandag 7 april Neeltje Jans Televisie-opname Tussen Kunst en Kitsch. Wa terland Delta Expo. 11.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 8 april Themamiddag PCOB 'Leven en gezondheid'. MFC. 13.45 uur. Informatie-avond Zeeuwse Muziekschool. 19.15 uur. Woensdag 9 april Zierikzee Themadag zelfstandig wonen voor ouderen in MFC. 14.00 uur. Informatie-avond Zeeuwse Muziekschool. 19.15 uur. Lezing 'Kunnen breuklijnen sporen worden?' door E. van der Wel-Ardon. MFC. 19.30- 21.30 uur. Nieuwerkerk Eerste algemene ledenverga dering GroenLinks. Dorpshuis. 19.30 uur. EETSTOORNISSEN MIDDELHARNIS - Bij de Gezondheidswijzer aan de Sportlaan 5 in Middelharnis is deze maand een informa tiepakketje over eetstoornis sen verkrijgbaar. In dit pak ketje is informatie te lezen over anorexia nervosa, buli mia nervosa en obesitas. Aan de orde komt wat de ver schillen zijn tussen bovenge noemde eetstoornissen en welke behandelingen moge lijk zijn. De informatie is ook telefonisch aan te vragen via 0181-652404. ROB FAVIER SOMMELSDIJK - Theo loog/liedjesschrijver Rob Favier treedt zondag 6 april op tijdens de jeugddienst in de Exoduskerk aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. Zijn optreden omvat een mengeling van prediking en liedjes waarbij het humoris tische aspect vaak een rol speelt. Favier maakt zijn he le leven al muziek, op ver schillende plaatsen; behalve kerkdiensten verzorgt hij ook diverse programma's, van kleine bijeenkomsten tot grote congressen. De dienst begint om 10.00 uur. KUR1A LANGSTRAAT - De Stich- ting Kuria houdt maandag 7 april een Open Avond in de Nederlandse Hervormde kerk in Langstraat. Ds. J. B. ten Hove opent de bijeen komst. Verder wordt een en ander verteld over het werk van Kuria, een diaserie ver toond en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De Stichting Kuria is gevestigd in een woning aan het Valeri- usplein in Amsterdam, waar verzorging van terminale pa tiënten mogelijk is. De avond begint om 20.00 uur. AAN DE GROND STELLENDAM - De viskot- ter GO 7, die op weg was naar de haven van Stellen dam, raakte bij het binnen komen van het Slijkgat aan de grond. De Zeemanspot van de reddingsmaatschap pij trok de kotter weer in die per water, waarna zij de thuisreis kon vervolgen. Advertentie NIEUWE HAVEN 21. ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 DREISCHOR - ,,Toen mijn kleinzoons hier vorig jaar op vakantie waren hadden ze ook hun cavia bij zich. Op een gegeven moment zat dat dier op de buik van mijn kleinzoon Koos, terwijl ze alle bei aan een punt van dezelfde winterwortel knabbelden. Dat was zo'n grappig gezicht, dat ik er direct een foto van heb gemaakt." Toen M. Braber-Vos uit Dreischor de oproep voor de NCRV-foto wedstrijd 'de beesten, de baas' in het Ex tra Nieuwsblad zag, kwam ze op het idee die foto in te sturen. Met succes, want de afbeelding bleek goed voor een van de hoofdprijzen. Me vrouw Braber won er het boekje 'De Beesten, de baas' van Jan Fillekers mee plus een jaarabbonnement op het nieuwe dierenmaandblad 'Staart Co'. Hoewel ze vaker foto's in stuurde voor een wedstrijd was dit de eerste keer dat mevrouw Braber een prijs won. ,,Ik loop altijd met een foto camera rond. Mijn kleinkin deren en hun dieren zijn een geliefd onderwerp. Behalve cavia's hebben ze ook visjes en wandelende takken, maar die zijn wat moeilijker te fotograferen." Mevrouw Braber wil haar kleinzoons Koos en Christi- aan Kamering uit Brielle, die op de winnende foto staan, laten meeprofiteren van de prijzen die zij won. „Wanneer ik het boekje heb gelezen neem ik het voor ze mee en misschien laat ik ook het abonnement naar hun adres sturen." Behave mevrouw Braber le verde de wedstrijd nog twee winnaars op in de regio. Het zijn R. E. Post uit Zierikzee en H. K, F. Schoenmakers uit Ooltgensplaat. Zij won nen geen hoofdprijs, maar wel een exemplaar van het boekje 'De dieren, de baas'. In totaal kwamen bij de NCRV 89 inzendingen bin nen vanuit heel Nederland. Tien daarvan kregen een hoofdprijs. ZIERIKZEE - Op dinsdag 1 april is het precies 25 jaar geleden dat Johan van den Hoek als 16-jarige leerlingmonteur ging werken bij Auto Louis Goed bloed in Noordwelle. Inmiddels is Van den Hoek technisch specialist bij dit bedrijf. Het, indertijd nog kleine au tobedrijf nam met Johan van den Hoek het eerste perso neelslid in dienst. Niemand kontoen vermoeden dat Van den Hoek van een jonge sleu telaar zou uitgroeien tot een technische alleskunner. Mo menteel is hij als technsich specialist aansprakelijk voor alle technische zaken bij Goedbloed Auto's. Gedurende de 25 jaar dat Van den Hoek in de autobranche werkt, behaalde hij alle di ploma's die mogelijk zijn op zijn vakgebied: Onder meer tweede monteur, eerste mon- Johan van den Hoek wordt bij Auto Goedbloed omschreven als 'Het hart van het bedrijf teur, eerste monteur auto- elektro, APK keurmeester, gasinbouwspcialist, alarm- inbouwspecialist, autotele- fooninbouwspecialist, elek- tronikaspecialist. Dat houdt in dat Johan van den Hoek van elk technisch traject afweet. Hij ontwik kelde zich in de loop van de jaren niet alleen tot Citroën specialist, ook andere mer ken en werksoorten zijn hem niet vreemd. Zo onderhoudt Van den Hoek bij Goedbloed Auto's al sinds jaar en dag het (rijdend) machinepark van Thermecon Isolatietech niek en is hij aansprakelijk voor het technisch onder houd van het wagenpark van Taxi Lemsom. Johan van den Hoek wordt in het bedrijf aangeduid als 'het hart is van Goedbloed Auto's'. Ook privé is hij de stuwende kracht achter heel wat organisaties op Schou wen Duiveland en daarbui ten: Delta Sport, de brand weer, Oranjevereniging, Beachpop, en de marathon van Rotterdam. Op vrijdag 4 april wordt in Grand Café Mondragon een receptie ge houden ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij Goedbloed Auto's. Belang stellenden kunnen Johan van den Hoek van 17.30 tot 19.30 uur geluk kan komen wensen met deze mijlpaal. De nieuwe Opel Campo. NOORDGOUWE/MIDDELHARNIS - Een grote ver scheidenheid aan varianten, een krachtig uiterlijk, duurzaamheid en economisch in gebruik. Dat zijn de sterke punten van de nieuwe lichte bedrijfswa gen van Opel: de Campo. Dankzij een groter laadver mogen en verbeterd comfort werd de robuuste pick-up nog aantrekkelijker. De Op el Campo is beschikbaar in drie modellen, twee motoren en met twee- of vierwielaan- drijving. Alle Campo's zijn uitgerust met met een direct ingespoten 2,5-liter turbodie sel met een vermogen van 56 kW/76 pk. Bij twee modellen kan ook een 3,1 liter turbo diesel worden aangebracht. De vormgeving van de Cam po oogt rustiger dan die van het vorige model. De ronde vormen van de motorkap, de gewijzigde grille en de witte lampen van de richtingaan wijzer doen denken aan Eu ropa's meest verkochte ter reinwagen de Open Frontera. Het gedeelte vóór de voorwielen is met 65 mili- meter verlengd, waardoor de contouren van de Campo iet wat gestrekter lijken. De wand rond de laadbak kreeg een dubbele huid en werd wat verhoogd. Het toegesta ne gewicht op de assen van de auto werd hoger. Met een laadvermogen van 905 tot 1120 kilo bevindt de Campo zich in de top van zijn seg ment. Achter de cabine be vindt zich een beschermend laadrek met variabele schroefbevestigingen, waar door het gemakkelijk is te in stalleren of verwijderen. De auto beschikt over een comfortabel interieur. De Nieuwe Campo wordt op Schouwen-Duiveland gele verd door autogarage Ak kerdaas in Noordgouwe. Op Goeree-Overflakkee kunnen belangstellenden terecht bij Knöps BV in Middelharnis. In Bezoekerscentrum De Grevelingen OUDDORP - 'Het leven van hommels' is de titel van de tentoonstelling die tot en met zaterdag 26 april is te zien in Bezoekerscentrum De Grevelingen op de Brouwersdam nabij Ouddorp. Het gaat om een natuurexpo- sitie over hommels; de bruin/geel gestreepte insek- ten die al vroeg in het voor jaar beginnen rond te vliegen. Zodra de buitentem peratuur hoger wordt dan tien graden vliegen de konin ginnen uit op zoek naar voed sel. Hommels zijn van belang voor de bestuiving van bloe men, zodat deze weer zaad kunnen maken. Het zijn goedmoedige brommers die slechts zelden steken. Op de tentoonstelling is te zien hoe hommels leven en welk voedsel ze zoeken. Ook wor den koekoekshommels en in brekende hommels getoond en kunnen bezoekers zien hoe ze zelf een hommelvrien- delijke tuin kunnen maken of onderzoek doen naar de hommels die in Nederland rondvliegen. Het Bezoekerscentrum is da gelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Er is ook een per manente expositie over het Grevelingenmeer. DICK STERKENBURG Het indemniteitsbeginsel houdt, vrij vertaald, in dat men geen belang mag hebben bij een schade om er beter van te worden. Het vorige artikel eindigde met een aantal 'vragen' en deze alle samengevat zijn te ver talen in 'hoe schilderijen te verzekeren". Zoals al eerder opgemerkt dient u in principe altijd uw schade te kunnen aantonen. Bij een 'normale' schade met 'normale' bedragen voor 'normale' goederen zal een verzekeraar van dat begrip 'aantonen'niet of nauwe lijks gebruik maken. Een paar schilderijen die 'nor maal' passen in het schadebedrag zal dan ook vast geen problemen geven. In bovengeschetste situatie volstaat naar mijn mening een taxatie van uw schilderijen in de vorm van een goe de documentatie, zoals een goede omschrijving, foto en indien mogelijk een aankoopnota. Overleg hierover met uw assurantieadviseur is zeer aan te bevelen. Schilderijen gekocht bij een goede kunsthandel of gale rie zijn meestal vergezeld van bovengenoemde gege vens. (In mijn geval is dat bijvoorbeeld een certificaat met foto en een nota met aankoopbedrag en de waarde voor verzekering.) Voor een dergelijke taxatie zoals hiervoor omschreven kunt u bijvoorbeeld in overleg met uw assurantieadvi seur meestal volstaan' met een voor alle partijen 'ter goede naam en faam' bekendstaande deskundige. Dit hoeft dan géén beëdigd taxateur te zijn. De kosten hier aan verbonden zullen dan zeker niet zo hoog zijn. Anders kan het zijn wanneer u in verhouding veel of du re schilderijen hebt. In zo'n geval is een taxatie volgens art. 275 W.v.K. (de zogenaamde vaste taxatie) wel be langrijk en kan dit veel ellende voorkomen bij eventu ele schade. De geldigheidsduur van zo'n taxatie is overi gens meestal beperkt tot drie jaar. Indien geen hertaxatie plaatsvindt volgt vaak automatisch verzeke ring op basis van art. 274 W.v.K., de zogenaamde voor taxatie of partijentaxatie. De kosten voor bovenge noemde taxatie zijn echter wel vrij hoog. Het Ven duehuis der Notarissen in Rotterdam rekent bijvoor beeld voor een taxatie voor verzekering 3 procent 3 ,- per duizend) van het getaxeerde bedrag met een mini mum van 450,- (buiten de regio Zuid-Holland) exclusief BTW. Bij hertaxatie zijn deze bedragen iets lager. Er zijn echter ook (vaak kleine zelfstandige) taxateurs of taxatiebureaus die op zogenaamde declaratiebasis wer ken. Dit is een vast tarief, bijvoorbeeld per uur plus au tokosten en dergelijke, onafhankelijk van de hoogte van het taxatiebedrag. Zo'n taxatie valt dan ook vaak aanmerkelijk goedkoper uit. Toch kan ik me voor voorstellen dat u na het lezen van dit artikeltje nog vragen hebt voor wat betreft uw per soonlijke situatie. Een goed advies is zeker; neem con tact op met uw assurantieadviseur en bespreek dat met hem of haar, want zij of hij kan de beste voorinschatting maken. Zoek daarna, eventueel samen, een deskundige die de voor u van toepassing zijnde beste taxatie kan maken. En hebt u nóg (meer) vragen, kunt u mij natuurlijk ge rust kosteloos bellen. Telefoon 414810. Kunstwerken R. van den Bosch en C. Berghout SOMMELSDIJK - In galerie De Parterre in Som melsdijk is tot en met woensdag 16 april een exposi tie van kunstwerken van Ruud van den Bosch en Cathrien Berghout. Van den Bosch maakt schil derijen waarvan de beelden en kleuren, naast een estheti sche, ook een symbolische functie hebben. Elk schilde rij van Van den Bosch heeft te maken met ruimte. Fysie ke ruimte, geestelijke ruimte of symbolische ruimte. De weg van geboorte tot graf en de opdracht van de mens om in die periode zoveel moge lijk te leren over wie we zijn en wat we doen is belangrijk in het werk van de kunste naar. Cathrien Berghout maakt tekeningen in combi- patie met gedichten en klein- plastiek. De kunstenares is van mening dat kunst en poë zie elkaar kunnen inspire ren. Haar bundel gedichten 'De zon halveert de straat' kwam uit in de Sondereeks van de Rotterdamse Kunst stichting. Galerie Parterre is geopend op donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Telefoon 0187-483523. FILMCOMEDY MIDDELHARNIS - Op ini tiatief van Filmhuis Middel harnis wordt donderdag 3 april in het Diekhuus de filmcomedy 'Un Ete A la Goulette' vertoond. De film speelt zich af in het haven stadje La Goulette, dat ooit bekend stond als het multi culturele paradijs van het noorden. Na de overwinning van Israël in de zesdaagse oorlog veranderde dat. De film is een ode van filmregis seur Bougehedir aan zijn middelbare schooltijd. De filmvertoning begint om 20.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 - 453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30 -17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00 - 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10