Scheidsrechter is kluts kwijt VOETBAL Basketballers MEV0'80 met In de schijnwerper vertrouwennacompetitiein Dreischor verliest Nico Schouwenaar Zonnemaire houdt de schade binnen perken Ouwerkerk ondergaat vertekende nederlaag Pershonk Vierde plaats Cl-jeugd DFS 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Twee keer winst voor Renesse in paasweekend Clement Rijnberg (links) was vooral in de eerste helft goed op dreef aan de linkerflank. In deze situatie bewaarde scheids rechter Daniels (midden) het overzicht, veel later was hij helemaal de tel kwijt. n/rn* RENESSE - Tellen is soms een vak apart. Eén en één is twee, dat weet iedereen. Tenminste, bijna ieder een. Geel en geel is rood, ook dat weet iedereen. Ten minste, ook bijna iedereen. Scheidsrechter Alex Da niels uit Goes ging tijdens de wedstrijd tussen Renesse en Lewedorpse Boys (3-1) flink de fout in. Hij verzuimde zesendertig seconden voor tijd Peter Bouterse na twee keer geel van het veld te zenden. Wat kunnen voetballers soms slim en doortrapt zijn. Op het moment dat Peter Bouterse kort voor tijd een overtreding beging, draai den zowel hij als Arjan van de Stolpe zich om voor het to nen van het rugnummer. Let op, nu volgt enige logica. Bouterse, nummer vijftien, plus Van de Stolpe, nummer vier is Lenny Welbers, num mer veertien. Althans, in de ogen van arbi ter Daniëls die veertien in zijn boekje neerkalkte. De arme Welbers, normaliter derde elftalspeler, kreeg de prent toegewezen. En dat ter wijl hij zelf op de rechtsbui ten positie bivakkeerde en daar zelden of nooit vanaf kwam. Een nacht na de wedstrijd was Daniëls zich van geen kwaad bewust. „Ik heb geen enkele speler met twee gele kaarten op het wedstrijdfor mulier gezet. Dat zal me dan ontgaan zijn." Toch moet Da niëls zaterdag na afloop van de wedstrijd al nattigheid gevoeld hebben. ,,De trainer van Lebo kwam naar me toe. 'Hoe zit het met die tweede gele kaart?', vroeg hij. Lebo weigerde ook in de bestuurs kamer te komen voor het on dertekenen van het formu lier. De aanvoerder heeft uiteindelijk getekend." Rapporteur Overigens, Daniëls leidde het treffen tussen Renesse en Lewedorpse Boys over het algemeen goed. Daniëls: „Dat kreeg ik tenminste ook te horen van de rapporteur." En ook die ging dus de fout in. Renesse tegen Lewedorp se Boys kon zaterdag in de namiddag vergeleken wor den met Nederland - San Ma rino. Een matig niveau en éénrichtingverkeer richting het doel van de bezoekers. En zeker ook veel te weinig goals voor de thuisploeg. In de openingsfase werd een schot van Clement Rijnberg gekeerd door keeper Dennis Pieters en een kopbal van Le on Bakker van de lijn ge haald. Niet lang daarna moesten de bezoekers met tien man verder. Arwin van 't Westeinde haakte de door gebroken speler op het rand je van het strafschopgebied. Rood en strafschop. Protes ten waren nutteloos. Da niëls, die voor de derde ach tereenvolgende wedstrijd de ploeg uit Lewedorp floot, was gedecideerd. Uitgerekend Mischa van den Hoek, die Renesse laatste strafschop miste, belastte zich met het karwei. De met een vormcrisis tobbende vormgever faalde jammer lijk. Vanaf elf meter schoot hij meters naast. Van den Hoek speelde de rest van de wedstrijd voornamelijk te gen zichzelf. Dat deed trou- FotoMarieke Mandemaker) wens heel Renesse. De ploeg buitte, zoals zo vaak met elf tegen tien, de situatie niet goed uit. Was vooral in de beginfase Rijnberg nog op de linker flank bijzonder actief, daar na hield Renesse het veld niet breed genoeg. Alle aan vallen liepen via het drukke centrum, juist daar waar Le bo's meeste en sterkste spe lers stonden. Renesse, met de veertiger Bert van Keulen veel en goed in balbezit, kreeg voor rust handenvol halve en hele kansen. Doel man Pieters hield zijn ploeg op de been, al liet de afron ding bij Renesse erg veel te wensen over. Horeca Na rust kwam Lenny Wel bers in de ploeg voor Guido Willemse. Willemse was mis schien wel de .beste speler van Renesse in de eerste helft maar moest vanwege Pasen aan het werk in de horeca. Ook Wolters, Fennët en Moerland waren om die re den niet van de partij. Ver der is Jan Pleune nog steeds geblesseerd. Bij Renesse heeft men weinig goeds over voor de ongelukkige plan ning van de KNVB. Twee maal voetballen met Pasen terwijl men de week daar voor vrij was. Achteraf pak te het nfet zes uit twee alle maal nog goed uit. De tweede helft kende het zelfde spelbeeld als de eer ste. Een slechte vrije trap van Van den Hoek werd zo mogelijk door twee verdedi gers nog slechter verwerkt. De bal caramboleerde par does voor de voeten van spits Leon Bakker. Die tekende voor 1-0 en kreeg geel vanwe ge een opmerking richting te genstanders. Bakker: „Dus ik ben veldvulling, zei ik. Die gasten waren de hele wedstrijd al tegen me bezig." Bakker haalde dus zijn spor tieve gram. Uit een vrije trap van Van Keulen kwam Bakker daar na goed voor zijn man en kopte 2-0 binnen. Lewedorp se Boys kwam er sporadisch uit. Het schot van Fraanje, op de bovenkant van de lat, was het enige wapenfeit. Aan de andere kant deed Re nesse wel zaken. Bak kei- zorgde middels zijn derde goal voor een loepzuivere hattrick. Aan de 3-1, uit een strafschop, ging 'eine Sch- walbe' vooraf. De goal van Tom Huiskens was echter louter van belang voor de statistieken. Rake kopbal In de uitwedstrijd tegen Sluis betekende een rake kopbal van Mischa van den Hoek, vier minuten na rust en op aangeven van Clement Rijnberg, wederom drie pun ten voor Renesse. Kind: „5-0 of 6-0 voor ons was redelijk geweest. Maar er zat meer lijn in dan tegen Lebo." Tak, Van den Hoek en Rijnberg raakten het houtwerk. Om dat Clinge en Zeelandia afge lopen weekend twee punten verspeelden sluipt Renesse, samen met Hontenisse en met nog vier wedstrijden te gaan, weer terug naar de top. De doelstelling van Renesse mag dan zijn om vrijuit te voetballen met het vizier ge- RENESSE - Het voetbal veld van de Renesse is de afgelopen week opge sierd niet een extra dug out. Voor de pers wel te verstaan. Een primeur voor Schouwen-Duive- land. Tussen de twee gebruike lijke dug-outs is een der de opgesteld. Het pro grammaboekje voor de wedstrijd Renesse-Lewe- dorpse Boys vermeldde het reeds. Wij wensen ie dereen een prettige wed strijd en in het bijzonder de vertegenwoordigers van radio en schrijvende pers, die vanaf vandaag gebruik kunnen maken van hun eigen stekje 'Langs de Lijn', luidde de tekst. Een medewerker van deze krant wijdde de accommodatie in. Het pershonk, waaraan Nico Plandsoen afgelo pen week de laatste hand legde, bied plaats voor twee personen en is zeker in regenachtige tijden een uitkomst. Onder het motto 'goed voorbeeld doet goed volgen'? richt op het volgend seizoen, dit seizoen valt er misschien ook nog wel wat te halen voor de formatie van Nico Kind. Renesse - Lewedorpse Boys 3-1 (0-0) - 58. Bakker 1-0, 68. Bakker 2-0, 84. Bakker 3-0, 85. Huiskens 3-1, scheids rechter: A. Daniëls (Goes), rode kaart: Van 't Westeinde (LEBO), gele kaarten: Bou terse, Bakker, Welbers (allen Renesse), De Kok, De Ko ning van Lewedorpse Boys. Opstelling Renesse: Ver boom, Van de Stolpe, Bou terse, Canters, Willemse (45. Welbers), Van Keulen, Van den Hoek, Tak, Hoogerhuis, Bakker, Rijnberg. Sluis - Renesse 0-1 (0-0) - 49. Van den Hoek 0-1,gele kaart: Van de Stolpe (Renesse). Opstelling Renesse: Ver boom, Van de Stolpe, Ver weel, Willemse, Hoogerhuis, De Jonge, Van den Hoek, Tak, Plandsoen (45. Wolters), Bakker, Rijnberg. Ondanks ruime nederlaag tegen Smokkelhoek In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallende manier in het nieuws komen, worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Jan-Jaap Padmos 'In de schijnwerper'. De spits van SKNWK, die volgende week negentien jaar wordt, drukte afgelopen weekeinde zijn stempel op de wedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys. Met een hattrick had de jeugdige voetballer een belangrijk aan deel in de 0-5 zege. Het was zijn eerste hattrick in het eerste van SKNWK. Naam: Jan-Jaap Padmos. Geboren: 8 april 1978 in Nieuwerkerk. Woonplaats: Nieuwerkerk. Sport: Voetbal. Partner: Geen Club(s): Altijd SKNWK. Beroep: Eerstejaars PABO. Hobby's: Voetbal, zeilen. Favoriete sporten: Voetbal, basketbal. Laatste boek: Voetbal International. Schrijver: •Maarten 't Hart. TV-programina's: Nieuws, sportprogramma's, films. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, Al gemeen Dagblad, Voetbal In ternational, PZC. Muziek: Top veertig muziek. Eten: Lekker stukje vlees. Drinken: Cola, bier. Uitgaan: Doe ik meestal in Renesse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Domeinen. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Meestal naar Frankrijk. Geloof: Geen. Heeft hekel aan: Smerige overtredingen. Slechtste eigenschap: Heb ik niet. Beste eigenschap: Ik ben rustig. Mooiste sportinoment: Als het goed is, moet dat over vier weken gebeuren. Vervelendste sportmoment: Blessure aan mijn achillespees toen ik bij de Zeeuwse selectie kwam. Blessures: Meestal kleine dingetjes die snel genezen. Sportief doel: Kampioen worden met SKNWK. Sportvrouw/sportman uit de regio: Rachid Ben Meziane. Beste trainer: Cees Willemse en Gerard Olij- hoek. Slechtste trainer: Die heb ik niet. Tweede klasse: Hard werken om daar goed in mee te draaien. Waar blijf je voor thuis: Een mooie film, een goede voetbalwedstrijd. Grootste angst: Zou ik zo gauw niet weten. Lente in Zeeland: Heerlijk. Zomertijd: Even wennen. Voetbal op Schouwen-Duive- land. Soms erg aantrekkelijk. Voetbalvereniging Zierikzee: Daar zit mijn broertje, ook wel erg gezellig. Jammer dat het niet zo goed gaat. SKNWK. Hartstikke gezellig en op naar het kampioenschap. Grootste voorbeeld: Ronaldo. Scoren: Het mooiste wat er is, zeker als er veel publiek is. Ronald Scherpenzeel (8) ziet de bal langs zich heen gaan. De veel grotere Paul van der Snep pen kan ook weinig uitrichten tegen een pass van tegenstander Smokkelhoek. (Foto: Marieke Mandemaker) BURGH-HAAMSTEDE - De basketballers van Col- tof MEVO'80 gaan met vertrouwen de nacompetitie, in. Gezien de tegenstanders moet het volgens speler Paul van der Sneppen mogelijk zijn een goede klas sering te bewerkstelligen. De laatste competitiewed strijd, vrijdagavond in Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede, verloor de Schouwse basketbalploeg. Smokkelhoek, één van de beste ploegen in de afdeling, was met 44-65 te sterk. ME- VO'80 startte met Robert Hoevens, Aart Loubert, Paul van der Sneppen, Ljubisha Radovanovic en Martin Pi- kard in de basis en mocht heel even van een kleine voorsprong genieten. Gehaast De thuisploeg raakte op ach terstand omdat het te ge haast aanviel. Hiervan profi teerde Smokkelhoek en liep voor rust uit naar een voor sprong van achttien punten. Gaandeweg het duel kwam MEVO'80 er niet meer aan te pas. Van der Sneppen: „In zo'n wedstrijd komen de punten waarop flink ge traind moet worden goed aan het daglicht." De basketbal ler toonde zich wel tevreden over de verdediging. „Die staat als een huis." Over het sëizoen tot nu toe is Van der Sneppen pas na de winterstop te spreken. „We zijn een paar keer op ons bek gegaan," doelt hij op de eer ste helft van de competitie, „dan duurt het even dat je je zelfvertrouwen terugkrijgt. Na de winterstop ging het weer redelijk." Met de cadetten van de bas ketbalclub gaat alleszins re delijk. BV Souburg was vrij dagavond met 14-80 veel te goed voor de Schouwse juni- orenploeg. Doelpuntenmakers ME- VO'80: Hoevens 25, Pikard 11, Radovanovic 3, Van Donk 2, Rave 2, Van der Sneppen 1. KLEIDUIVEN 'S-HEER ARENDSKERKE - Kleiduivenschutter Adriaan van Damme moest zich afge lopen zaterdag met een twee de plaats tevreden stellen op het jachtparcours Luxarm in 's-Heer Arendskerke. In de klasse trap-A moest de schut ter uit Burgh-Haamstede M. Heeren uit St. Willebrord voor laten gaan. KORTGENE - Hoewel Nico Schouwenaar aan het begin en einde van elk seizoen wegens horecawerk niet voor Dreischor kan spelen, was de boodschap niet minder prettig. Met betraande ogen vertelde hij afgelopen week op de training dat hij niet meer mag voetballen. Zonder Schouwenaar won Dreischor met 3-6 van Cortgene. Een versleten heup noopt de pas 29-jarige speler te stop pen met voetballen en, be langrijker nog, zijn werk in de horeca. Trainer Toine Tig- gelman over de noodlottige Schouwenaar: „Het is een heel verlies, hij was een nut tige kracht voor ons." Dreischor was tegen Cortge ne de minst slechte van twee ploegen die op een hard en hobbelig veld nauwelijks tot goede acties kwamen. De Schouwse ploeg begon met vier corners en vijf. goede schoten sterk, maar zag het doelpunt aan de andere kant vallen. Na de gelijkmaker van Bayunga Tekadiamona, zette Patrick Berrevoets uit het tweede elftal het eerste van Dreischor op voor sprong. Berrevoets viel al snel in voor Lucien Vroegh die in de dertigste minuut met pijn aan zijn lies om een wissel vroeg. „Het zag er niet goed uit," aldus Tiggelman. De voorsprong werd voor rust met twee doelpunten uitgebreid. In de laatste mi nuut voor en de eerste mi nuut na de pauze kwam de thuisploeg weer dichterbij, 3-4. Dreischor, dat Peter van der Linde voor de tweede pe riode door doelman Bonne Meintema verving, maakte het daarna af. Berrevoets en Jaime Tiggelman maakten ieder hun tweede treffer, 3-6. Met de zege nam Dreischor revanche op Cortgene waar van het de thuiswedstrijd met 3-5 verloor. Cortgene - Dreischor 3-6 (2-4) - 22. Vos 1-0, 29. Tekadiamo na 1-1, 35. Berrevoets 1-2, 38. Tiggelman 1-3 (penalty), 42. P. van der Linde 1-4, 44. Vos 2-4 (penalty), 46. Loonstein 3- 4, 55. Berrevoets 3-5, 57. Tig gelman 3-6, gele kaart: P. van der Linde (Dreischor), scheidsrechter: A. Daniels. Opstelling Dreischor: Van de Sande, Blakenburg, Pan- kow, Uijl, Verwest, Vroegh (30. Berrevoets), Regeer, Tig gelman, W. van der Linde, P. van der Linde (46. Meinte ma), Tekadiamona. ZOUTELANDE - De Cl-juni- oren van DFS zijn als vierde geëindigd in de strijd om de Zeeuwse Strandvoetbal Cup in Zoutelande. Vorig jaar legde Renesse beslag op de hoofdprijs. De jeugdploeg uit Burgh- Haamstede verscheen giste ren niet wakker aan de start. De eerste poulewedstrijd verloor DFS met 4-1 van Ter- neuzense Boys, de latere, nieuwe kampioen van Zee land. Met Oranje Wit, Yerse- ke en RCS had DFS geen moeite op het weer uitste kend georganiseerde evene ment door voetbalvereni ging Meeuwen. Met drie zeges en een verliespartij fi nishte DFS als tweede in zijn poule. Met twee andere num mers twee, Meeuwen en Dau- wendaele, gingen de junio ren de strijd aan om de vierde plek. Met 5-5 tegen Meeuwen en een 5-1 zege op Dauwendaele werd de vierde plaats veilig gesteld. Een helft met tien spelers VLISSINGEN - Het blijft voor Zonnemaire een sei zoen vol kommer en kwel. Gisteren haakte doelman Erwin van der Wekken tijdens de warming-up af en moest veldspeler Marcel Schouls tussen paal en laat staan. Het telraam bleef slechts op 7-1 voor Zeeland Sport steken. Omdat Zonnemaire maar met elf voetballers naar Vlis- singen kon afreizen, moest de eerste periode met tien man afgewerkt worden. Met vereende krachten hield de gehandicapte samenstelling van trainer Wim Kommer de schade beperkt tegen één van de betere ploegen in de zesde klasse A, 3-0. Na rust beschikte Zonnemai re weer over de gebruikelij ke elf omdat Rien Waleboer, keeper van het tweede, met andere supporters in Vlissin- gen wilde komen kijken. Wa leboer werd meteen kleren en schoenen aangereikt en kreeg er vier om zijn oren. Maurice Hart scoorde na mens Zonnemaire tegen. De eerstvolgende competitiedu els treft Zonnemaire Ouwer- kerk tweemaal. Zeeland Sport - Zonnemaire 7-1 (3-0) - 20. Wisse 1-0, 35. De Graaf 2-0, 40. Heystek 3-0, 55. De Graaf 4-0, 75. Castelijn 5-0, 80. Castelijn 6-0, 82. Hart 6-1, 90. Castelijn 7-1, scheids rechter: A. van Brug. Opstelling Zonnemaire: Schouls (46. Waleboer), M. Hart, Schenk, De Vlieger, Stoel, Stouten, De Bilde, Eijskoot, Van de Kassteele, Volkeri. Schoondijke te sterk6-1 SCHOONDIJKE - Met een geflatteerde 6-1 neder laag heeft Schoondijke Ouwerkerk terug naar huis gestuurd. „Nogal vertekend," noemde trainer Jaap Goud de uitslag, „maar doelpunten maken de wed strijd uit." De eerste helft tegen Schoon dijke, één van de koplopers in de zesde klasse A, verliep alles crescendo voor Ouwer kerk. „Twintig minuten speel je ze van de mat," zei Goud wiens ploeg toch als eerste een treffer, al in de elf de minuut, moest incasseren. Een rakq knik van Jakkoo Brouwer bracht de stand voor rust in evenwicht. De tweede helft vond Goud absoluut geen afspiegeling van de gebeurtenissen in het veld. Vooral verdedigende en keepersfouten bliezen de score tot 6-1 op. Schoondijke - Ouwerkerk 6-1 (1-1) - 11. Steyaart 1-0, 44. Brouwer 1-1, 48. Steyaart 2-1, 55. Cornelis 3-1, 61. Reyk 4-1, 63. Reynaart 5-1, 77. Stey- aaert 6-1, scheidsrechter: D. Kersten. Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Verwest. Kunst, M. Dalebout, Van Vlies, Hil- lebrand, Begemann, Brou wer (60. Van der Meijden), Pankow, Van Marie, Van Dongen (46. Remeeus). Zierikzee Al - Heinkenszand Al 5-1, Vogelwaarde Al - DFS Al 2-2. Roosendaal BI - Zierikzee BI 4-1. SKNWK BI - RCS B2 0-4, SSV '65 BI - Zonnemaire BI 0-2, Noormannen BI - Duive- land BI 2-6, DFS BI - Dom burg BI 0-4, Kloetinge B2 - Renesse BI uitg. Zierikzee Cl - Middelburg Cl 1-1, Yerseke Cl - SKNWK Cl 6-2. SSV '65 Cl - Renesse Cl uitg., Bruse Boys Cl - Wis- senkerke Cl 13-0. Beker: Zierikzee Cl - Kloe tinge Cl 2-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 8