Machteloze vertoning Zierikzee SKNWK gaat op cruciale momenten stevig tekeer Bruse Boys moet (weer) oppassen Seizoen van WIK goeddeels voorbij Wolfaartsdijk niet aan zegekar van DFS Mededegradatiekandidaat Patrijzen slaat in tien minuten toe HSD-jeugd geselecteerd Nieuwerkerkse ploeg spoelt wrange nasmaak vorige week weg DINSDAG 1 APRIL 1997 NR 26155 r f ZIERIKZEE - Het was een mooie dag, gisteren. Ty pisch zo'n dag om er eens lekker op uit te trekken. Vele dagjesmensen en mensen die je normaal nooit op een voetbalveld ziet vonden de weg naar sport park Den Hogen Blok om de plaatselijke attractie, Zierikzee, te aanschouwen. Het bleef bij kijken want het entreegeld werd er niet uitgehaald. Zierik zee schotelde een machteloze vertoning tegen een andere degradatiekandidaat, Patrijzen uit 's-Hee- renhoek, voor, 1-3. KAPELLE - „Het is ongelooflijk dat je met 27 pun ten op degraderen staat. Dat zie je in geen enkele an dere klasse," reageert Jacob Muller, doelman van Bruse Boys, op het feit dat de ploeg uit Bruinisse een raar jaar beleeft. Op paaszaterdag verloor het team terecht met 2-1 van Kapelle. Het degradatie spook kijkt weer om de hoek. Het negatieve resultaat maakte de Zierikzeese blik ken er niet vrolijker op. Hoofdschuddend, wanhopig en machteloos legden ze de korte afstand tussen het hoofdveld en de kleedka mers af, een weg waar geen eind aan leek te komen. Spits John van der Have arriveer de als eerste. Een blik in zijn ogen verried veel. Zijn verhaal. „Ik weet niet wat het is. Al hadden we tot volgend jaar gevoetbald, dan hadden we nog niet gewon nen. De wil is er wel. Er is toch hard gewerkt, maar we komen snel met 0-3 achter. We konden geen vuist ma ken. Kloten. De ene week is het alles, de ander is het niks. Zwaar kloten." Tot Frans Kommer die naast hem was gaan staan: „Nu wordt het moeilijk jongens. Zeven keer Zeeuws-Vlaande- ren," sidderde Van der Have bij die gedachte. Angstvallig Kijkend naar de ranglijst komt de toekomstvoorspel ling van Van der Have angst vallig dichtbij. Door de ne derlaag blijft de ploeg van interim-trainer Toon van Tiggelhoven onderaan in de derde klasse A staan. Het elf tal haalde uit achttien com petitiepartijen dertien pun ten. Beek Vooruit en Sprundel volgend dan met vijftien. Naar deze twee ploegen hoeft Zierikzee niet te kijken want de onderste drie vliegen eruit. Pas de negende plek op de stand is een veilige. Deze wordt momenteel ingeno men door Patrijzen en Vlis- singen, die allebei op acht ZIERIKZEE/GOES - Drie jeugdleden van Hockeyclub Schouwen-Duiveland zijn geselecteerd voor de Zeeuw se selectie. Sietske Ruitenbeek (meisjes A), Maurits Hohmann en Hans de Ruiter (beiden jon gens B) bevielen afgelopen vrijdag bij selectiewedstrij den in Zierikzee en Goes zo goed dat ze in april een paar keer met de Zeeuwse selectie mee mogen trainen. Afhan kelijk van hun prestaties kunnen ze uiteindelijk te recht komen in een selectie wedstrijd voor het hockey- district Zuid. QHet is niet de eerste maal dat HSD-leden voor de Zeeuwse selectie worden uit genodigd. Volgens voorzitter Hans Blom komt het bijna jaarlijks voor. In de geschie denis van de Schouwse ver eniging zijn uiteindelijk twee HSD'ers in Zuid be land. Bij de selectiewedstrijden van afgelopen weekeinde vielen Lieneke Hohmann, Nadine te Boekhorst, Sigrid Burg, Rene van Houten (al len meisjes A), en B-jongens Niels de Ruiter en Timo Edens af. Voor jongens A en meisjes had HSD geen kandi daten. GOLF BRUINISSE - T. en S. Zin- now hebben de openingswed strijd van golfclub Grevelin- genhout op hun naam geschreven. Het prachtige weer en de voortreffelijke condities van de banen wa ren afgelopen zaterdag de in grediënten voor succes. Aan het toernooi deden 124 spe lers op de grote baan en twaalf net beginnende gol fers op de kleine baan mee. Voorafgaande aan de prijs uitreiking maakte de voor zitter in een kort openings woord bekend dat zeer binnenkort het zeshonderd ste lid kan worden verwel komd. Uitslagen Grote baan: 1. T. en S. Zin- now 61 punten, 2. J. Esser en G. Kruithof 63, 3. E. en P. van Schouwen 67, 4. W. Noord- hoek en J. Linden 67 pt. 5. E. Keller en E. den Hollander 68. Kleine baan: 1. J. Zinnow, 2. M. v. Geer, 3. L. Christi- aansen. Longest drive heren: R. Thijssen, dames: E. van Neerbos, neary, heren: R. Thijssen, dames: J. van de Linden. tien punten staan. Zierikzee moet dus minimaal twee keer winnen van de laatste vier duels. Dit lijkt, of ster ker is, bijna onmogelijk. Coach Van Tiggelhoven had er na gisteren een hard hoofd in. „Er was geen ploeg aan het werk die voor zijn laatste kans aan het knokken was. Voor rust was er geen grein tje overtuiging. Ik heb ze ge zegd 'dat er als mietjes ingin gen'. Na drie goals verlies je de grip op het spel." Zierik zee verloor niet alleen de greep op het spel, maar ook de definitieve slag in deze competitie, net nu de ploeg de laatste weken een stijgen de lijn vertoonde. „Het is een bittere pil," sprak Van Tig gelhoven. „Daarom komt dit hard aan." De doelpunten van Patrijzen kwamen even hard of mis schien nog wel harder aan. Als mokerslagen legden ze Zierikzee lam en lieten ze de thuisploeg rondvliegen als machteloze vogeltjes, als aangeschoten wild. Het team uit Zeeuws-Vlaanderen sprong uiterst effectief met de kansen om en behaalde in de eerste twintig minuten een honderd procent score. Geknoei De eerste treffer kwam tot stand na geknoei op het Zie rikzeese middenveld. De bal werd naar achteren gespeeld en doelman Jacco van der Schee werd met de gevolgen opgezadeld. Een oplettende Hubert Rentmeester zette zijn voet ver buiten het straf schopgebied en liet de uitlo pende Zierikzeese keeper kansloos, 0-1 in de zevende minuut. Tien minuten later haalde een voetballer van Patrijzen de achterlijn, trok voor en de inlopende Romie Bek, hele maal vrijgelaten door de ach terhoede, mocht het zelfs in twee keer doen om Van der Schee voor de tweede maal te verschalken, 0-2. Vanaf de aftrap raakte Zierikzee de bal snel kwijt, de achterhoe de lette niet op en Ron de Vos maakte via de goalie en paal het derde doelpunt in ruim tien minuten. Dodelijker kan het haast niet. „Met Pa sen heb je paascadeautjes," ironiseerde Van Tiggelho ven. Johan Heikamp, links op het middenveld geposteerd, werd door Van Tiggelhoven geslachtofferd ten faveure van A-junior Thomas Vos. Met zijn hoofd naar beneden verliet Heikamp, die toch al geen denderend seizoen kent, goed pissig het veld. Alsof hij iets kon doen aan drie persoonlijke fouten. Nee, maar een oefenmeester moet iets doen in zulke af schuwelijke situaties. Ge zegd moet worden dat er van de zestienjarige Vos meer dreiging uitging. Al in zijn eerste minuut beproefde hij Patrijzen-doelman Rudy Blommaert met een goed ge mikte kopstoot. Van Tiggel hoven zijn uitleg: „Ik had ze er alle elf uit kunnen halen." Eigenlijk viel er er na de 0-3 weinig te beleven. Patrijzen hoefde uiteraard niet zo no dig meer en Zierikzee viel met de moed der wanhoop aan, maar creëerde zich am per kansen. De enige opwin ding was halverwege de coach Cees Willemse vanuit de dug-out de longen uit zijn lijf. De vroege voorsprong, een doelpunt van Flikweert in de tweede minuut deed hem allerminst Yustig wor den. De 3-3 van VCK stond als het ware nog op zijn voor hoofd gegrift. Willemse heeft zijn ploeg in een kleine drie jaar echter goed leren kennen want na de eerste treffer bracht SKNWK zichzelf onnodig in de problemen. Slechte pas ses, niet terugverdedigen, er te makkelijk over denken, maakten van de Nieuwer- kerkse voetballers geen spe lers die de indruk wekten over een paar weken kam pioen te zijn. „Hebben ze nog niet genoeg waarschuwingen gehad." sprak Joop Wandel. Ook de oud eerste elftalspe ler had 'VCK' gezien. De eerste goal van SKNWK viel op een prettig moment. Het klokje van de scheids rechter was de eerste minuut tweede helft toen de thuis ploeg een strafschop mocht nemen. Bij een corner werd Van der Have in de ogen van scheidsrechter Scherpenisse een doelpoging ontnomen. Aan de zijlijn waren de me ningen verdeeld. De spits zou zich hebben aangesteld, maar kreeg de pingel wel. Frans Kommer nam hem net als vorige week tegen Axel. In Zeeuws-Vlaanderen bleef Kommer koel als een kikker, gisteren schoot de langharige verdediger zo zacht als een watje. Achteraf zei Patrij zen-trainer Kees van de Lin de dat hij wist waar, in de linkerhoek, Kommer zou schieten. Laten we het maar op trainersgeluk houden, want Kommer mikte vorige week in de andere hoek. Toch redde Zierikzee in de net gepasseerd toen Flik weert met een koele schuiver de doelman van Colijns- plaatse Boys, Peter Quinten, versloeg, 0-1. Omdat Padmos (driemaal), Martijn Neele en Flikweert goede mogelijkheden ver prutsten, bleef de thuisploeg terecht hoop houden. Inval ler Michel van Aert had SKNWK een ferme, mentale tik kunnen uitdelen, maar rondde een gesmeerde com binatie van Colijnsplaatse Boys, drie meter voor doel man Leon Quik en in vrije positie, niet af. Nee, wat SKNWK in de eer ste helft liet zien, was niet best. Flikweert hielp zijn ploeg uit het dalletje door een vrije trap van Kees-Jan van Nieuwenhuijze vlak voor rust, dus een cruciaal ogenblik, krachtig in te kop pen, 0-2. Een minuut na de pauze sloeg SKNWK Colijnsplaatse Boys als het ware knock-out. Padmos maakte na een mooie aanval met Neele en Van Nieuwenhuijze de eerste van zijn drie treffers. De winst was toen eigenlijk al binnen want als je drie doel punten op zulke voor een te genstander fatale momenten maakt, ben je gewoon bin nen. En als een ploeg in de gradatienood verkeert, wat heb je dan te vrezen? Moeilijkere middag Toch had Flikweert een moeilijkere middag ver wacht. „Die mannen staan op degraderen, dan weet je het maar nooit." Over zijn ei gen seizoen is de spits tevre den. Scoorde hij vorig jaar slechts zes keer en gaf hij zes tien assists op De Valk, nu is hij meer afmaker met De Valk. Dit blijkt uit de cijfers. Flikweert staat na het afge lopen weekeinde op vijftien treffers en De Valk heeft er zestien. SKNWK scoorde er in totaal 53. „Het loopt vrij aardig," drukt Flikweert zich enigszins eufemistisch uit. laatste, officiële minuut de eer. Robbert Roggeband krulde een vrije trap prach tig met links langs de muur tegen de binnenkant van de paal, 1-3. Voor zulks schoons had zelfs de vijandige coach mooie woorden over. Het was een mooie dag, giste ren. Zierikzee - Patrijzen 1-3 (0-3) - 7. Rentmeester 0-1,17. Bek 0- 2, 18. De Vos 0-3, 90. R. Rog geband 1-3, scheidsrechter: P. Scherpenisse (Terneuzen). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Kommer, Hage, R. Roggeband, P. Rogge band, J. Heikamp (22. Vos), M. van der Schee (46. Hen- drikse), M. de Jonge, Ver meulen. P. van der Linde, Van der Have. Na de 0-3 van Padmos ging iedereen bij SKNWK op ei gen succes uit. Als een Nieu- werkerkse voetballer ook maar even in de buurt van het vijandelijke doel kwam, zag hij zijn medespelers niet meer staan en probeerde een graantje in de winst mee te pikken. Met iets meer over leg en overzicht had de score zo tot een nulletje of acht, ne gen kunnen oplopen. In deze overheersende fase speelde SKNWK gewoonweg goed en stuurde het Colijnsplaatse Boys van het kastje naar de muur met lekkere combina ties, driehoekjes en aanval len. De grootste kans was voor Peter van der Cingel die zijn handen voor zijn gezicht sloeg. Hoe kon hij de re bound voor een praktisch leeg doel na een knal van Van Nieuwenhuijze op de paal missen, vroeg hij zich af. Padmos stak nog twee keer zijn handen in de lucht. Hoewel hij steeds op de goe de plek stond, waren het doelpunten die iedereen had gemaakt. Makkelijk of niet, zijn hattrick mocht er zijn. „Dat is in het eerste nooit ge beurd, in de A's wel," glun derde Padmos. „Prachtig." Dit kan Padmos over een paar weken weer zeggen als SKNWK mogelijkerwijs kampioen wordt. „Het moet kunnen, maar is lastig," doelt Padmos op de minima le voorsprong van een punt op grootste concurrent Ter- neuzense Boys. Met Zaam- slag, WIK en Wolfaartsdijk in het vooruitzicht moet het inderdaad kunnen. Colijnsplaatse Boys SKNWK 0-5 (0-2) - 2. M. Flik weert 0-1, 45. M. Flikweert 0- 2, 46. Padmos 0-3, 72. Padmos 0-4, 82. Padmos 0-5, scheids rechter: P. Geel (Nieuw-Vos- semeer). Opstelling SKNWK: L. Quik, R. de Bruine. Neele, Kikstra, Den Haan, Van Nieuwen huijze (81. Van Marie), J. de Bruine. Van der Cingel, Pad mos, M. Flikweert (73. S. Flikweert), De Valk. „Vanaf het begin was het te slap," constateerde Muller vanuit de doelmond. „De in stelling was niet goed. We hadden nog geluk dat we met 0-0 gingen rusten." Na de pauze was Bruse Boys een kwartiertje de betere, hierna sloeg de thuisploeg in een van beide kanten slechte en rommelige wedstrijd in kort tijdsbestek toe.f Een kopbal van Leyten en een lobje van Den Dries brachten Kapelle drie be langrijke punten in de strijd om het kampioenschap in de tweede klasse E. Bruse Boys daarentegen moet volgende week van SSV winnen om zo goed als zeker te zijn van lijfsbehoud. Pas vijf minuten voor het einde van de reguliere speel tijd werd het een hectische slotfase door een treffer van Peter Willemse, zijn twaalf de van dit seizoen. Opeens geloofde het elftal van trai ner Alexander van Keulen er weer in. Muller: „De laatste vijf minuten was de instel ling beter dan de eerste 85." De plotselinge terugkeer van het heilige vuur resulteerde in blessuretijd in een treffer, die scheidsrechter Stange af keurde. De Kapelle-keeper liet zich door een voorzet van De WIK-coach kan de laatste weken steeds hetzelfde ver haal afdraaien. „Er is bles sureleed, we missen vijf ba sisspelers, belangrijke pionnen in het veld hebben hun vorm niet te pakken en de ondergeschikten gaan er in mee. Er is geen eenheid en de goals vallen te makkelijk (tien goals in de laatste drie duels, red.). Dan is het heel moeilijk om zo'n ploeg op de rails te zetten." Om herhaling van een derge lijk seizoen - gelukkig begin nen en ongelukkig eindigen - te voorkomen, denkt Van Poortvliet dat WIK buiten zijn eigen poorten moet kij ken en hopen dat er voetbal lers willen komen. In de wandelgangen zijn de namen van de Zierikzeese spelers Wilfred Nelissen en Leon Hendrikse (ex-WIK) geval len. Deze personen zijn ook de coach ter ore gekomen. „Ik hoop dat de geruchten be waarheid kunnen worden." Wie het ook worden, Van Poortvliet wil sowieswo har de werkers en spitsen aan zijn elftal toevoegen. Tegen Bevelanders liep WIK net als de laatste tijd tegen Coach Kees Joosse baalde stevig van het verlies. Slechts over spits Anco van der Linde en keeper René Brussé was de Middelburger te spreken. De rest verweet hij te slappen instelling. Waarom zijn ploeg het in Wolphaartsdijk ineens af liet weten, is hem een raadsel. „Misschien is het wel de spanning dat je over Colijns- plaat en Wemeldinge heen kunt gaan. Ik weet het niet. Daar moeten we van de week proberen achter te komen." Na een bijzonder slechte start vocht DFS zich in de slotfase van het eerste be drijf terug. Doelpunten van Van der Linde en Huib Nor- tier deden de hoop in de DFS- harten weer tot leven ko men. „Beter kun je niet gaan rusten," vond Joosse. Een goede kans van Arko Dekker was echter het laat ste wat de degradatiekandi daat uit de duinplaats te bie den had. Met twee goals in kort tijdsbestek pakte de Tonnie van den Berge verras sen en haalde de bal pas ach ter de doellijn weg. Pas na deze actie duwden twee Bru se spelers hem weg en dat was voor de leidsman vol doende om af te fluiten. Maar volgens vele aanwezigen, ook Kapelle-spelers beaam den dat, was er niets aan de hand. „Verdiend was het niet geweest," geeft Muller sportief toe. Met het verlies van drie pun ten raakte de Bruse forma tie, die al zonder John van Dijke en Johan Benard en met de gekwetste Erik Bleiji en Erwin van der Maas voet balde, Wladimir van den Ou den kwijt. Hij kreeg in een persoonlijk duel een gestrekt been tegen de onderkant van zijn voet aan. Een zware en kelblessure was het gevolg. Kapelle - Bruse Boys 2-1 (0-0) - 70. Leyten 1-0, 73. Den Dries 2-0, 85. Willemse 2-1, scheids rechter: J. Stange. Opstelling Bruse Boys: Mul ler, Th. van den Berge, W. van den Ouden (80. Bleiji), Burger, R. van den Ouden, Wilemse, T. van den Berge, Hanzen, Van der Maas (46. Witte), Webers, J. van den Berge. een vroege achterstand op. Strating verdubbelde hal verwege de eerste helft de el lende voor de thuisploeg, die met pogingen van Elmar Verhage en Maurice de Vlie ger het dichtst bij gevaar wa ren. Na de pauze waren het derde doelpunt van Bevelan ders, twee zachte schoten van Maurice Ganzeman en een kansje van Erik-Jan Kort de enige wapenfeiten. „Zoals je nu voetbalt, zal het zeker niet lukken," merkt Van Poortvliet over het vast houden van de derde plaats op. Met DFS, SKNWK en Terneuzense Boys als slotse- rie kon de oefenmeester - he laas voor WIK - wel eens ge lijk krijgen. WIK - Bevelanders 0-3 (0-2) - 8. Van de Zande 0-1, 22. Stra ting 0-2, 60. Van de Zande 0-3, gele kaart: De Broekert (WIK), scheidsrechter: L. Koedam. Opstelling WIK: T. Hendrik- se, M. Ganzeman, De Broe kert, H. van de Sancfe (55. Rotte), E. Ganzeman, Van den Hoek (70. Kooman), M. de Vlieger, Stouten, Ver west, Verhage, Kort. thuisploeg, dat de vorige twee competitiewedstrijden niet won, drie belangrijke punten waarmee het samen met WIK op de derde plaats van de derde klasse A staat, een stek die waarschijnlijk recht geeft op deelname aan de nacompetitie. DFS, dat zaterdag goede zaken had kunnen doen omdat Colijns plaatse Boys met 0-5 van SKNWK verloor, heeft de hoop op klassebehoud niet opgegeven. Joosse denkt vei lig te zijn als er van de laat ste drie wedstrijden (WIK. Zaamslag en Heinkenszand) twee worden gewonnen. Wolfaartsdijk - I)FS 4-2 - 8. 1- 0, 25. 2-0, 40. Van der Linde 2-1, 44. Nortier 2-2, 70. 3-2, 73. 4-2. Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande. Rijnberg, Jan sen, Verhage. Nortier, De Meij (55. Goudswaard), Dek ker, R. Brussé, Van der Lin de, Rotte (60. Hogenstein). ~'!WM Zierikzee-spits John van der Have werkte hard, maar werd ook vaak dwars gezeten. Een kans kreeg hij niet tegen Patrijzen, dat met 1-3 op sportpark Den Hogen Blok won. (Foto: Marieke Mandemaker) KERKWERVE - Het seizoen van WIK eindigt in een droevige stemming. Na de 0-3 nederlaag, zaterdag thuis tegen Bevelanders, dreigt de ploeg, beseft ook trainer Peter van Poortvliet, af te zakken naar een plaats in de grijze middenmoot van de derde klasse A. Michel Flikweert (SKNWK) springt omhoog omdat een tegenstander van Colijnsplaatse Boys meer oog voor zijn benen als voor de bal heeft. (Foto: Marieke Mandemaker) COLIJNSPLAAT - Het ziet er toch naar uit dat SKNWK de beste in de derde klasse A gaat worden. Werd er vorige week met goed spel 'slechts' gelijk gespeeld, zaterdagmiddag viel tegen Colijnsplaatse Boys geen enkele Nieuwerkerker uit de toon. Wilco de Valk was misschien wel de beste van de beste, maar bleef droog staan. De 0-5 (twee goals van Mi chel Flikweert en een zuivere hattrick van Jan-Jaap Padmos) zege was er niet minder fraai om. Wie SKNWK in Colijnsplaat heeft zien spelen, heeft zich ongetwijfeld afgevraagd waarom er tegen VCK twee dure punten waren blijven liggen. Padmos vroeg het zichzelf in elke geval wel af. „Als je deze wedstrijd weer ziet, had het vorige week niet gemogen," galmde de 3-3 te gen VCK nog een beetje in het hoofd van de blonde jon geling na. In hetzelfde koppie zat het in de eerste helft tegen Colijns plaatse Boys, een degrada tiekandidaat, evenmin snor. Vlak na het eerste doelpunt van Michel Flikweert kreeg hij de kans de wedstrijd in een vroegtijdig stadium te beslissen, maar faalde. „Het ging verkeerd," verklaarde Padmos zijn zwakke inzet. Hij raakte voor rust bijna geen bal meer normaal, na de pauze maakte hij zijn matige eerste periode meer dan goed, al waren het niet de moeilijkste kansen om te missen. Longen Voordat SKNWK het duel in Colijnsplaat naar zich toe kon trekken, schreeuwde WOLPHAARTSDIJK - Een collectieve off-day van DFS maakte een einde aan de prachtige zegereeks van de laatste vier weken. Wolfaartsdijk profiteer de met 4-2 van de slechte dag die de ploeg uit Burgh- Haamstede afgelopen zaterdag kende.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7