Tweede lustrum kinderboerderij 1*3 Geen Schouwse band naar finale Zeeuwse Belofte STREEKNIEUWS Veel belangstelling voor kinderpartijtjes en Doe-dagen Dodelijk ongeluk Te veel op Aanrijding Suikerpatiënt gered Diefstal Open huis in AZC Eerste exemplaar Open dag TV-Duiveland Vastgelopen Gekraakt ÉlSpnmi ERELID Juryvoorzitter:Muzikaal gezien zwakste voorronde' 1 5 DINSDAG 1 APRIL 1997 NR 26155 ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt in Zierikzee bestaat in juni tien jaar. De jubileumviering- - met onder meer een kinderbarbecue - wordt gecombi neerd met het jaarlijkse zomerfeest. De voorberei dingen voor de feestelijkheden zijn al in volle gang. Kinderen zoeken ijverig naar verstopte paaseieren. Het geitje bleef onverstoorbaar in het zonnetje liggen. (Foto: Marieke Mandemaker). Na een paar moeilijke jaren gaat het weer goed met de kinderboerderij. Sinds drie jaar wordt De Punt beheerd door het naastgelegen Dag verblijf Brugzicht en in die drie jaar is behoorlijk aan de weg getimmerd. Verschillen de hokken zijn inmiddels vernieuwd, het dierenbe- stand is uitgebreid en er zijn nog volop plannen voor de toekomst. „We gaan in ieder geval actie voeren voor een nieuw speeltuintje," vertelt Greet Schipper van de Kin derboerderij. „Het oude is dringend aan vervanging toe." De belangstelling voor de Zierikzeese kinderboerderij is de laatste jaren alleen maar toegenomen. Ruim 350 mensen zijn lid van De Punt en dat is weieens anders ge weest. „Het loopt als een trein," aldus Schipper. „Voor de Doe-dagen is altijd veel belangstelling. Vandaag ook weer met het paaseieren zoeken. Er zijn nu veertig kinderen binnen, maar er was veel meer belangstel ling. We hebben gewoon nee moeten zeggen." De Paas Doe-dag stond zater dag in het teken van geboor te. Nadat de kinderen de 120 op het terrein van de kinder boerderij verstopte eieren hadden gevonden werden ze naar de recreatieruimte van BROUWERSHAVEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 38-jarige T. Flasche uit Wuppertal bij een ongeluk in zijn vakantiewoning om het leven gekomen. De man viel van de trap en liep bij de val ernstig hersenletsel op. Het slachtoffer werd ver voerd naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam waar hij zaterdagmiddag aan zijn verwondingen bezweek. OOSTERLAND - Een 45-jari- ge inwoner van Oosterland werd zaterdag door de poli tie op de Unastraat in Nieu- werkerk betrapt op rijden onder invloed. Hij blies 395 microgram per liter terwijl 220 microgram per liter het toegestane maximum is. De man moet zich te zijner tijd tegenover de rechter verantwoorden voor zijn gedrag. Een 20-jari- ge inwoner van Pulheim (Did) had het nog bonter ge maakt. De politie hield hem aan omdat hij zonder helm op zijn scooter reed, maar liet hem ook maar even bla zen. De man bleek met 695 microgram per liter drie keer zoveel alcohol te hebben ge nuttigd dan is toegestaan. Het kwam de Duitser op een boete van in totaal 1450 gul den te staan. NOORDWELLE - Bij een on geluk op de Stoofweg bij Noordwelle raakte de auto van een 21-jarige inwoner van Yerseke beschadigd. De man reed over de Stoof weg in de richting van Zie rikzee en moest naar eigen zeggen uitwijken voor een overstekende kat. Die uit wijkmanoeuvre verliep niet naar wens. De man uit Yerse ke belandde met zijn auto in de sloot. OUDDORP - Een suikerpa tiënt uit Dreischor is eerste paasdag door de reddings boot Rien Verloop van het KNRM-station Ouddorp van het eiland Stampersplaat ge red. De man werd door een pas sant op de steiger in het Gre- velingenmeer aangetroffen en maakte een erg afwezige indruk, terwijl hij nog nau welijks aanspreekbaar was. Hij werd overgebracht naar de haven van Brouwersha ven. Daar kreeg de man sui ker toegediend. Brugzicht geloodst waar ze onder begeleiding paasei eren mochten schilderen. Een taak waar de kinderen zich met verve aan kweten. Zo enthousiast zelfs dat er meer beschilderd werd dan alleen de eieren. Aansluitend' was er een 'speurtocht' waar bij allerlei opdrachten moes ten worden uitgevoerd en vragen beantwoord die ver band houden met voortplan ting en geboorte. Verjaardagspartijtjes Op de Kinderboerderij wor den vier keer per jaar Doe- dagen gehouden, steeds met een ander thema. Daarnaast kunnen kinderen hun ver jaardagspartijtje op de Kin derboerderij vieren en van die mogelijkheid wordt steeds vaker gebruik ge maakt. „Veel van de kinde ren die dat gedaan hebben zie je dan vervolgens ook weer terug op de doe-dagen," al dus Schipper. Vorig jaar maakten 60 mensen gebruik van de mogelijkheid om op de kinderboerderij een kin derpartijtje te houden en het ziet er naar uit dat dat aantal in 1997 overtroffen wordt. „Dat het zo snel zou gaan hadden wij niet verwacht," aldus Schipper. Volgens haar is de sterk toe- Eerder werden voorrondes gehouden in De Piek in Vlis- singen en Porgy Bess in Terneuzen. In totaal werden uit 36 inschrijvingen vijftien deelnemers gekozen die mee mochten doen aan de voor ronden. Op 12 april mogen in 't Beest in Goes de Scale Mo dels (Goes), Namedropper (Goes) Mind Link (Terneu zen) met elkaar in de strijd gaan voor deelname aan de Grote Prijs van Nederland. Want dat is de beloning die de winnend finalist krijgt. De jury let bij het beoordelen van de prestaties van de bands op verschillende za ken: samenspel, compositie, instrumentbeheersing en po- diumgebruik. De optelsom daarvan mondt uit in een fi naal oordeel. Dettingmeyer spreekt liever niet van man co's bij de bands. „We geven als jury aan wat er beter kan. Het is de bedoeling dat de bands leren van het juryrap port. Niemand schiet er iets mee op als je bands alleen maar afkraakt." In Brogum betrad de Middel burgse formatie De Niro als eerste het podium. Een hecht spelende formatie volgens Dettingmeyer. „Het zat heel degelijk in elkaar. Maar vol gens ons niet goed genoeg voor een plaats in de finale." genomen belangstelling voor de kinderboerderij een be wijs dat de nieuwe formule - met het beheer door het dag verblijf - en de uitbreiding van het aantal evenementen een goede greep is geweest. „De kinderboerderij leeft in Tremor uit Heinkenszand maakte het zichzelf niet ge makkelijk. Hun optreden ging gewaagd van start met een nummer waarin een rol was weggelegd voor drie vio listes en een celliste. Wie daar de gevolgtrekking uit maakte dat men 20 minuten Iers getinte folk te horen zou krijgen kwam bedrogen uit. Nadat de strijkerssectie het podium had verlaten gingen de gitaren in de hoogste ver snelling1 en maakte de base drum overuren. Hoogst dy namisch allemaal maar in de visie van de jury nog niet rijp voor deelname aan de finale van de Zeeuwse Belofte. Det tingmeyer: „Het was inder daad ruig, maar niet strak. Dit was duidelijk een begin nende groep. Voor hun podi umpresentatie kregen ze weer wel goede punten." De Goese formatie Trachina probeerde met muziek geïns pireerd op die van de Cran berries en Smashing Pumpk ins - waar één nummer van gecovered werd - de jury van hun kwaliteiten te overtui gen maar slaagde daar niet in. Ook de verrichtingen van de Zierikzeese band No no Ego bleken niet goed voor een plaats in de finale. „Het is best een bijzondere band," Zierikzee. Dat merk je aan alles."April is door de Kin derboerderij uitgeroepen als actiemaand. Voor het nieuwe speeltuintje is 12.000 gulden nodig en dat willen de mensen van De aldus Dettingmeyer. „Maar ik zou het persoonlijk nou niet direct een belofte voor de toekomst willen noemen. Het deed mij een beetje aan muziek uit de zeventiger ja ren denken." Als laatste kandidaat verscheen zater dagavond in Brogum de Mid delburgse punkband Swind le op het podium. Net als De Niro een hechte eenheid van duidelijk goed op elkaar in gespeelde muzikanten. „Van de vijf bands die in Brogum speelden vond ik persoonlijk De Niro en Swindle het bes te.' Veel belangstelling Volgens Ton van der Repe, coördinator van De Zeeuwse Belofte, mag uit het feit dat geen van de vijf bands in Brogum de finale haalde niet afgeleid worden dat het niet goed gaat met de popmuziek in Zeeland. „Wat je vooral ziet is dat de diversiteit gro ter wordt. Een paar jaar gele den werd in Zeeland vooral blues-rock en rock gespeeld, maar dat is verleden tijd. Er zijn allerlei verschillende muzieksoorten vertegen woordigd in Zeeland." Wat de Zeeuwse popgroepen parten speelt is het gebrek aan goede podia. Van der Re pe noemt 't Beest in Goes, Brogum in Zierikzee en De Piek in Vlissingen als de eni ge drie behoorlijke poppodia in Zeeland. „In Middelburg zijn wel jongerencentra, maar die zijn te klein en in Zeeuws-Vlaanderen is er ei genlijk helemaal niets. Dat is een grote handicap." Punt zelf bij elkaar zien te krijgen. Van 1 tot 12 april wordt een gevulde koeken actie gehouden waarbij ge vulde koeken huis-aan-huis verkocht worden. Voor 19 april staat een rommelmarkt in combinatie met een verlo- RENESSE - Een 19-jarige in woner van München-Glad- bach deed bij de politie aan gifte van diefstal van zijn auto. De Duitser had zijn au to - een blauwe VW Golf met het kenteken MG-NM148 - ge parkeerd op de Hogezoom aan Renesse. BURGH-HAAMSTEDE - In het Asielzoekerscentrum (AZC) in Burgh-Haamstede wordt zaterdag 3 mei Open Dag gehouden. Het evenement wordt geor ganiseerd in het kader van het festival Cultureel Ge kleurd 1997, dat van 26 april tot en met 5 mei in Zeeland wordt gehouden. In Zierik zee wordt 11 en 12 april het festival Gekleurd Schou- wen-Duiveland gehouden, dat daaruit voort kwam. De Open Dag in het Asielzoe kerscentrum is, evenals alle andere activiteiten, van de festivals bedoeld om meer begrip te kweken voor men sen met een andere cultuur. Tijdens het evenement wor den rondleidingen verzorgd, zijn activiteiten voor kinde ren en worden buitenlandse hapjes en drankjes gepresen teerd. De Open Dag is vanaf 14.00 uur. BROUWERSHAVEN - In het stadhuis in Brouwershaven wordt vrijdag 4 april het eer ste exemplaar van het boek 'Het palet van hun leven' overhandigd aan burgemees ter J. Asselbergs. Het boek werd geschreven door J. van Elsacker-Ufkes uit Zierikzee. Na de officiële overhandiging wordt een re ceptie gehouden. De bijeen komst begint om 15.30 uur. NIEUWERKERK - Tennis vereniging Duiveland houdt donderdag 3 april een open dag voor kinderen tot en met 17 jaar. De open dag begint om 16.00 en duurt tot 18.00 uur. Kinderen die kennis willen maken met de tennissport zijn welkom op het tennis park aan de Stolpweg te Nieuwerkerk. Tennisleraar Theo Gorsse en zijn zoon Mi chel vertellen over het tennis en laten zien hoe het moet. Uiteraard mogen de kinde ren zelf ook een balletje slaan.Het is de bedoeling dat zij zelf sportkleding en gym schoenen meenemen. Geen schoenen met grof profiel of loopschoenen. De tennisver eniging zorgt zelf voor rack ets en ballen. ting op het programma. Op 26 april is het Nationale Kin derboerderijen-dag en op Ko ninginnedag - 30 april - staat de Kinderboerderij met een stand op de Oranjemarkt. Het tienjarig jubileum wordt zaterdag 20 juni gevierd. STELLENDAM - De boom- korkotter GO 7 'Jacob' vrij dag om 2.30 uur vastgelopen in het Goereese Gat. Een red dingsboot sleepte de kotter naar dieper water. ZIERIKZEE Bazaar Openbare basisschool Bin nen de Veste aan de Raam straat in Zierikzee houdt vrijdag 11 april een bazaar. Er is onder meer een rommel markt, house-party, levende jackpot en clowntje prik. Mensen die graag een gokje willen wagen, kunnen te recht bij het rad van avon tuur. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht door een restaurant in te richten. De bazaar begint om 16.00 en daurt tot 20.30 uur. Ondernemerskring De Ondernemerskring Schouwen-Duiveland houdt maandag 14 april een alge mene ledenvergadering in de foyer van Theater Mondra- gon in Zierikzee. Op de agen da staat een bestuursverkie zing. P. Schotte en J. Ribbens zijn aftredend en herkies baar. Wethouder C. Veer- hoek houdt een inleiding over 'het meenemen van de economische aspecten in de Structuurvisie voor Schou wen-Duiveland'. De verga dering begint om 20.00 uur. Klaverjasmiddag In het UW-gebouw aan het Kerkhof 3a in Zierikzee wordt woensdag 16 april een klaverjasmiddag gehouden waarbij prijzen zijn te win nen. Het gaat om een initia tief van de afdeling Schou wen-Duiveland van de Unie Van Vrijwilligers (UW). De wedstrijd begint om 13.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot en met vrijdag 11 april aanmelden voor deel name via 413136. HAAMSTEDE Reumafonds De collecte voor het Natio naal Reumafonds in de week van 17 tot en met 22 maart heeft in Haamstede, Burgh en Westenschouwen in totaal een bedrag van 2601 gulden opgebracht. NIEUWERKERK Modeshow Holty Fashion en Schoenmo de Van Oeveren hielden een voorjaarsmodeshow voor de dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Duiveland. Acht leden van de bond wa ren actief als mannequin. Goed draagbare en gemakke lijk te onderhouden kleding werd in verschillende maten geshowd. BRUINISSE Reumafonds De collecte voor het Natio naal Reumafonds, gehouden in de week van 17 tot en met 22 maart, heeft in Bruinisse 2368 gulden opgebracht. Bejaardensoos 'Door de duisternis naar het licht' was de titel van de paasliturgie tijdens de bij eenkomst van bejaardensoos Huize Gezelligheid in Brui nisse. De viering van het paasfeest werd geopend met het zingen van enkele verzen van psalm 98. Aandachtig luisterden de Bruse bejaar den naar het verhaal van de opstanding van Jezus Chris tus uit het graf. „De liturgie werd met gepaste liederen opgeluisterd en sprak ons al len zeer aan. Jezus' volbrach te werk blijft bestaan, Zijn werk gaat door," aldus presi dente mevrouw IJzelenberg - Olree. Na de lunch sprak de presidente een dankwoord, waarna werd afgesloten met het zingen van gezang 280. BROUWERSDAM - Een 36- jarige inwoonster van Bo- chelt (Duitsland) wachtte na bezoek aan het strand een on aangename verrassing. Haar aan de Brouwersdam gepar keerd staande auto bleek te zijn opengebroken. De die ven gingen er vandoor met de tas van de Duitse waarin on der meer paspoort en rij- en kentekenbewijs. No No Ego kwam bij het publiek prima over, maar is volgens de vakjury niet genoeg voor een plaatsje in de finale uan De Zeeuwse Belofte. (Foto: Marieke Mandemaker) HSSSIsh Doodmoe plofte ik in de stoel. Een dagje Amsterdam met een schare opgroeiend Tsjechisch geslacht gaat je-niet in je kouwe kleren zitten. En m'n Tsjechisch is ook ni'et meer wat het geweest is. Maar als een raket schoot ik uit m'n stoei toen ik de post in handen kreeg. In een grote enveloppe bleek een veelkleurige oorkonde te zitten. 'Mar- zas' bleek benoemd tot erelid van het 'Grootgenootschap der Pragerianen'. Waar schijnlijk na het weergaloze stukje van vori ge week heeft 'De Grootzegelbewaarder' zelf 'in zijn grote wijsheid' mij benoemd tot Erelid van deze, jawel!, geheime loge. U vraagt zich af wat Pragerianen zijn. Van dat geheim kan ik nu iets onthullen omdat ik besef dat ik zelf een van hen ben. Zoals Franciscanen moeten leven volgens de re gels van Sint Franciscus moeten Prageria nen leven volgens de leefregels van de heili ge Pragerius. Maar wie Pragerius en zijn spiegelbeelden kent weet dat bij hen ar moede, gehoorzaamheid en met name kuis heid niet hun sterkste punten zijn. Wat een Prageriaan wel aan deugden bezit kunt u aan mij zien. En dat is, beste mensen, moed, grote moed. Laat ik als voorbeeld geven een voorval dat ik eerder deze dag had meegemaakt. Na een lange busreis zouden we de onvermij delijke Amsterdamse grachtenrondvaart maken. De oudste brug, het smalste huis, het scheefste geveltje en andere onbenullig heden. De boot lag er al, maar we moesten een kwartier wachten voör de afvaart. De Tsjechische leidster kwam echter in paniek naar me toe. Er zou en er moest een toilet worden gevonden. Want een aantal Tsjechi sche jongedames was jeweetwel. In Neder land hebben we van alles, maar geen toilet ten op straat. De menselijke zwakheden buiten we commercieel uit. Je moet naar een restaurant gaan, pleegt daar een plas en je bent voor de vorm verplicht een kop koffie te nemen. De koffie wordt ingeschon ken. de winst wordt opgestreken en aldus wordt het afwateringsproces versneld op gang gebracht voor het volgende restau rant. Er was dus geen toilet, wel een restaurant. Maar wat voor één! Het Parkhotel met min stens zes sterren en zestig marmeren pie- spotten. Eén Tsjech had zich al erin ge waagd maar die zagen we zoevend de Prin sengracht in suizen. Eruit getrapt door de ober. Toen ontwaakte de ware Prageriaan in mij. 'Op naar het Parkhotel!' riep ik luid, nam zes dames bij de hand, schreed met mijn deftigste gezicht het ruisende restaurant binnen, en bestelde voor mezelf een kop koffie. 'Girls, moeten jullie niet eerst even een plasje plegen zei ik opvallend hard tegen m'n dochters. Na een minuut ging ik toch maar even op inspectie uit. Bij de toi letten was een rel aan de gang. De ober stond op het punt de dames een voor een in de gracht te lanceren. 'Ho!' bulderde ik. These are my children and I'm their father' want in een Amsterdams hotel wordt niet van je verwacht dat je Nederlands spreekt. 'Waar komt u vandaan?' ging het door in het Engels. 'Ik zit boven in de lounge'. De ober kwam dichtbij me staan en wees naar mijn borst. 'Dus u garandeert dat u voor ie dere dame bij mij een kopje koffie bestelt?' 'Yes, I do!' riep ik plechtig en gebood de dames naar het marmarium te gaan. Inmid dels was boven de bewakingsdienst al inge schakeld en kwam de ober strijdlustig bij mijn tafei staan om de bestelling van de dames af te wachten. Toen ze opgelucht boven kwamen keek ik op mijn horloge. 'Zes koffie' en maakte aldus mijn gelofte waar. 'Maar kunt u dat in vijf minuten nog voor elkaar krijgen Weet u wat, ik zal al vast mijn koffie wel betalen.' Bij de wisseling der gelden verklaarde de ober dat men in de luisterrijke geschiedenis van het hotel nog nooit zo'n hufter had meegemaakt. Ik stond op, nam een extra tientje en schreeuwde de man onbeschaamd woorden in het oor die men nog nooit had vernomen in dit edele hotel. 'Man, die meiden zijn hartstikke onge steld.' De man was ontsteld, zag het tientje en smolt ineen. 'Dank u zeer, meneer en ik wens u nog een prettige dag. Als laatste sprong ik trots in de ronkende rondvaartboot. Maar in plaats van applaus viel mij in de rondvaartboot algehele hoon ten deel. Het hele avontuur was voor niks geweest. Er was een gratis wc in de rond vaartboot. Het was het duurste kopje koffie ooit. Vijftien gulden voor geen enkele slok. Pragerianen hebben ook zwakke punten. Vaak gaan ze vergeefs in de aanval. Maar ze hebben wel een stukje voor de krant. Ha! ZIERIKZEE - No no Ego is er niet in geslaagd door te dringen tot de finale van popconcours De Zeeuw se Belofte. Schrale troost voor de Zierikzeese band is dat ook de andere vier deelnemers aan de derde en laatste voorronde buiten de boot vielen. „Muzikaal gezien was het de zwakste voorronde," vat jury voorzitter Herbert Dettingmeyer samen. 4 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5