Onfuierp? Drukke Pasen rustig verlopen SD-nummers voor Bruse en Zierikzeese mosselkotters LEHri Groot onderhoud aan schuiven van kering Winnen is moeilijk voor Brouwershaven r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE LnO Inbraken "EEN MOOI STUKJE CULTUREEL ERFGOED" L dé krant van schouwen - duiveland! i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0)11-453535 DINSDAG 1 APRIL 1997 152e JAARGANG NR 26155 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Onverivacht zonnig paasweekeinde op Schouwen-Duiveland lokt veel toeristen RENESSE - Het - onverwacht zonnige - Paasweek einde is op Schouwen-Duiveland bijzonder rustig verlopen. Vooral de hotels kenden een goede bezet ting. Het leeuwendeel van de recreantenstroom kwam uit het oosten en hoewel het Paasweekeinde dit jaar vroeg viel was er voor de recreatieonderne mers geen reden tot klagen. Vrijdag kregen de VW's een forse stroom toeristen aan de balie en zaten de hotels al voor zo'n 90 procent vol. „Het is druk maar het zit niet vol." vat Mary Da lebout, directeur WV Schouwse Kust samen. Niet alleen Renesse was een popu laire bestemming maar ook in Haamstede. Brouwersha ven en Zierikzee meldden zich veel recreanten met vra gen bij de plaatselijke VW's. In Renesse kregen de WV- medewerkers vooral veel vragen over het transferium in aanleg. „Sommigen den ken dat daar flatgebouwen komen of zoiets. Het woord transferium zegt de meeste mensen niet zoveel en Duit sers kennen het al helemaal niet,," aldus Dalebout. Ook veel vragen kregen ze in Re nesse over het betaald parke ren. De parkeerautomaten staan er al, maar zijn nog niet in functie en dat riep, zo bleek, bij veel mensen de vraag op of er nu wel of niet betaald moet wórden voor de stalling van vier- of tweewie- Ier. Stoffig In Renesse was het behalve warm en zonnig ook stoffig. De reconstructie van de'Ho- gezoom is nog niet helemaal klaar en derhalve moesten de bezoekers van Renesse zo'n 100 meter door het zand. Op het stuk wat wel af is lag zaterdag nog veel zand en dat maakte al met al een wat rommelige indruk. Toch werd er bij de WV niet ge klaagd over de opgebroken straten. „De meeste mensen zijn juist vol lof. We krijgen complimenten over hoe Re nesse eruit komt te zien." Zowel in Renesse als Haam stede was veel vraag naar wandel- en fietsmogelijkhe- den. „Veel mensen komen bij ons geld wisselen, maar er was ook veel vraag naar fietsroutes," vertelt Tineke Deurloo van de WV in Haamstede. „Maar dat zie je toch steeds meer. Bij zo'n beetje een op de drie auto's staan er fietsen op het dak. Mensen zoeken naar meer sportieve vormen van recre atie." Aangenaam verrast toonden de bezoekers zich over het fraaie weer. „In Duitsland schijnt het een stuk kouder te zijn," aldus Tineke Deur loo van de WV in Haamste de. „Die staan er helemaal versteld van dat het hier zo lekker is. Ook in Brouwers haven was het druk tijdens de Paasdagen. „De terrasjes zitten hier aardig vol," aldus VW-informatrice Matty Bakker. Volgens haar is het weliswaar iets rustiger tij dens de Paasdagen dan in voorgaande jaren maar heeft dat meer te maken met het feit dat het Paasweekeinde dit jaar vroeg valt. „Je hoort weieens dat de belangstel ling voor Zeeland minder wordt, maar daar is hier niet zo veel van te merken hoor. Het-VW-kantoor in Zierik zee kreeg vrijdag de grootste stroom recreanten te verwer ken en zij kregen over het al gemeen vragen over accom modaties. „De meeste De terrasjes waren goed bezet. pensions, en bijvoorbeeld ook hotel Mondragon, zitten vol," aldus een medewerk ster van de WV-Zierikzee. Illegaal kamperen In de nacht van zaterdag op zondag werd door de politie Schouwen-Duiveland samen met Staatsbosbeheer gecon troleerd op illegaal kampe ren. Op Walcheren en Noord- Beveland werden in totaal 19 mensen bekeurd. Op Schou wen-Duiveland liepen 15 mensen tegen de lamp. De il legale kampeerders kregen een boete van 170 gulden. Tij dens de controle op illegaal kamperen werd een 18-jarige inwoner van het Duitse Ro- barth aangehouden wegens verboden wapenbezit. De Duitser had een Walther'P99 pistool bij zich. Na verhoor kon de Duitser naar huis. Het pistool werd in beslag genomen. Voor verboden wa penbezit krijgt de man een boete van 200 gulden boven op die van 170 gulden voor il legaal kamperen. Tijdens een ritje over het strand bij Renesse viel zater dag een 13-jarig meisje uit Essen van haar paard dat tij dens een draf plotseling stil ging staan. Het liep bij de val een hersenschudding op. Zij werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Zierikzee. Het paasweekeinde heeft dit jaar 900.000 buitenlandse toeristen naar Nederland ge trokken. Dat is weliswaar minder dan in 1996, toen Pa sen een week later viel, maar zo'n 50.000 meer dan ver wacht. Zeeland kreeg 200.000 gasten te verwerken. De dag jesmensen en toeristen die voor een paar dagen ons land aandeden, hebben voor in to taal 160 miljoen gulden be steed. Het aantal buitenlan- (Foto: Marieke Mandemaker) ders bedroeg vorig jaar 925.000. Het aantal Neder landers dat een vakantie in eigen land doorbracht was volgens de verwachting 350.000. Op de snelwegen is het tot maandagavond nog zeer druk geweest door terugke rende dagjesmensen. Om 22.30 uur stond de langste fi le nog op de A12 (Arnhem- Utrecht). Daar stond tussen Veenendaal en Bunnik lang zaam rijdend en stilstaand verkeer over een lengte van tien tot twaalf kilometer. Om 23.00 uur was de drukte voorbij. In 1997 worden de schuiven 22, 24 en 27 van de Roompot Advertentie NEELTJE JANS - De medewerkers van de dienst- kring Deltakust van Rijkswaterstaat beginnen van daag, 1 april, aan vervroegd groot onderhoud van een aantal schuiven inde Oosterscheldekering. aangepakt. Vandaag begin nen de werkzaamheden met het opvijzelen van pijler 27. Wanneer dat werk gereed is, begint het proefstralen. Volgens hoofd onderhoud van de kering H. Jeremiasse zeker geen routineklus. „Hoewel we hiermee erva ring hebben sinds 1993 blijft het spannend." In de komen de vier jaar moeten 21 schui ven worden voorzientvan een nieuwe beschermingslaag. Roest In 1998 worden vier schuiven behandeld, in 1999 vijf en in 2000 en 2001 elk jaar zes. Dat hoge tempo is nodig om te voorkomen dat de pijlers te erg worden aangetast door roest. De Andromeda Compacta, ook Lavendelheide genoemd, is een laagblijvend heester^e dat vanaf april prachtig roze bloeit. Van 4.95 voor RENESSE IAÓNE 20. 0111-461031 OEENINOSTtJOEN MA T/M VRIJ 00 It 00 UUR JAT »»»-)» 00 IJL)» M DECEMBER BURGH - In de nacht van za terdag op zondag ging het alarm af van een restaurant in Burgh. Toen de politie ter plaatse kwam waren de in- brkers reeds gevlogen. De deur bleek met grof ge weld opengebroken. De poli tie vermoedt dat de inbre kers door het afgaan van het alarm op de vlucht zijn gesla gen. Uit het pand wordt niets vermist. Vrijdagavond kreeg een wo ning aan de Hogeweg - even eens in Burgh - ongewenst bezoek. De inbrekers door zochten de complete woning en gingen er vandoor met sie raden en andere waardevolle goederen. De exacte omvang van de schade is bij de politie niet bekend. De 26-jarige ei genaar van de woning deed aangifte. Ook Zierikzeese vloot naar voormalige Bruse vluchthaven ZIERIKZEE - De dagen van de 'Bru 19' en de 'ZZ 7' zijn geteld. Binnen afzienbare tijd dragen alle Schouwen-Duivelandse mosselkotters de nummers 'SD 19' of 'SD 7'. Behalve de Bruinisser vissersche pen krijgt ook de Zierikzeese mosselvloot een nieu we stek: de voormalige Bruse vluchthaven. Dat blijkt uit het uitgelekte rapport 'Sleutels voor over morgen: een ruimtelijk-eco nomisch pre-concept', dat in opdracht van de gemeente en de Kamer van Koophandel door het adviesbureau Groe- newoudt is opgesteld. De voorgenomen verplaat sing van de Bruse mossel- vloot naar de vluchthaven was al bekend. Nieuw is dat ook de Zierikzeese vloot daarheen gaat verhuizen. In de vluchthaven komt plaats voor een vijftigtal schepen, enkele visfarms en de afge leide industrie. In de Zierikzeese haven komt na het vertrek van de mosselvloot ruimte voor de recreatievaart. De steigers bij de witte brug worden tot aan het Luitje doorgetrok ken. Ook de zandloswal wordt van steigers, water en electra voorzien. Voor Zierikzee zitten nog 65 ligplaatsen voor de recreatie vaart in het vat. Ook uit het nieuwe contingent van 400 ligplaatsen aan de Ooster- schelde zal Zierikzee een fors aandeel claimen. Bruine vloot De bruine vloot in Zierikzee mag eveneens uitbreiden. Behalve voor de schepen van de Zeeuwse Stromen zal er plaats zijn voor chartermaat schappij Hollandsche Ra ding, die momenteel alleen nog op het IJsselmeer vaart. Zierikzee wordt de vaste lig plaats voor de replica van het COC-schip 'De Bruyne Ster'. Dit voornemen sluit aan bij het uitbreidingsplan van de Museumhaven. De verhuizing staat aan het eind van dit jaar gepland. Bedoeling is dat de gehele Schouwen-Duivelandse mos selvloot bij aanvang van het mosselseizoen (juni 1998) is verzameld in de Bruse vluchthaven en is voorzien van de nieuwe boegtekens. Kosten De operatie gaat ongeveer 12,5 miljoen gulden kosten. De gemeente draagt 3,5 mil joen bij, de provincie één miljoen. Voor de overige acht miljoen wordt een be roep gedaan op een stimule ringsregeling van het rijk en verder via een public-private partnership op het bedrijfs leven. Volgens het rapport is over deze plannen al informeel overlegd met de voormannen van de mosselsector. Deze zouden niet afwijzend heb ben gereageerd, mits de over heden een bijdrage leveren in de integratiekosten van beide vloten. Daarbij wordt gedacht aan een te stichten 'Visserijhuis' in Bruinisse, vanwaaruit de belangen van de lokale schelpdiervisserij centraal kunnen worden be hartigd. Nader overleg Volgens een van de betrok kenen zou vanavond, dins dag, op neutrale grond nader overleg worden gevoerd tus sen mosselsector, gemeente, provincie en het bureau Groenewoudt. De bijeen komst wordt gehouden in het sport- en recreatiecentrum Westerschouwen aan de Kraaijensteinweg en begint om 21.00 uur. Binnen afzienbare tijd krijgen alle Bruse en Zierikzeese mosselkotters nieuwe nummers die beginnen met de lettercode 'SD' van,Schouwen-Duiveland. Vrij zijn is slechts een ander woord voor te kunnen groeien. Stapel Vrij zonnig HET WEER Vannacht helder en kans op een mistbank. Min. temp. omstreeks 3 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Overdag eerst zonnig, maar later van het noorden uit enkele wolkenvelden. Droog. Middagtemp. ongeveer 13 graden. Westenwind, zwak tot matig, rond kracht 3. 2 BRANDSTICHTING Brandstichting in huis organisator Stille Tocht in Den Haag. 3 BOTTER Aankoop botter De Gans dichterbij door financiële steun Stichting Renesse. 5 JUBILEUM Kinderboerderij De Punt in Zierikzee viert in juni het tweede lustrum. 8 BASKETBAL Basketballers Mevo '80 gaan met vertrouwen de nacompetitie in. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zierikzee in degradatiezorgen ZIERIKZEE - Brouwershaven, de eens zo trotse koploper van de vierde klasse B, kan niet meer win nen. ZSC was op paaszaterdag de vierde ploeg op rij die Brouwershaven punten afsnoepte. Net als in de eerste derby tussen de twee teams werd het een ge lijkspel, 3-3. Omdat Klundert wel won, heeft Brouwershaven nog maar een punt voorsprong op de grootste concurrent uit Brabant. Slechts drie partij en scheidt één van beide elf tallen van het kampioen schap. Waar het bovenin met de week spannender wordt, is het in de kelder van de vierde klasse B .al weken spannend. MEVO stond de laatste plaats af aan Hoede- kenskerke na een bijzonder nuttige overwinning op de nummer vier van de rang lijst, Unitas'30. De winst ging ten koste van Duive- land dat in Oosterland met 0- 3 van Smerdiek verloor. Door de nederlaag staat Dui- veland op een stek die 'recht' geeft op een promotie/degra datieduel met de nummer elf uit de vierde klasse A. Animator SKNWK behaalde een wei nig verrassende zege op Co- lijnsplaatse Boys, 0-5. Michel Flikweert en Jan-Jaap Pad mos maakten de goals, maar Wilco de Valk was de grote animator bij de Nieuwer- kerkse ploeg dat het kam pioenschap in de derde klas se A binnen bereik heeft. DFS leed in deze afdeling zijn eerste nederlaag in vijf wedstrijden, 4-2 tegen Wolf- aartsdijk. WIK dreigt in de grijze middenmoot te belan den na de 0-3 thuisnederlaag tegen Bevelanders. Bruse Boys stuurt aan op een moeilijk seizoenslot. De ploeg uit Bruinisse verloor in en tegen Kapelle met 2-1 en moet aanstaande zaterdag van SSV winnen om volgend jaar weer in de tweede klasse E te kunnen uitkomen. Zierikzee heeft in tegenstel ling tot Bruse Boys de degra datiezorgen niet meer in eigen hand. Gistermiddag verloor de ploeg op eigen veld van Patrijzen, een ande re degradatiekandidaat, met 1-3. Zierikzee blijft onderaan staan en moet in de laatste vier competitieduels zeker twee keer winnen om op een veilige plaats te komen staan. Sport op pagina 6, 7 en 8. (Veerhoek over Museumhaven) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 O KWARTAAL abonnement met automatische'afschrijving a 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving a 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving a 194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! 1 Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum:. Handtek. Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. ,-1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1