saman „Inhoud voorstel nader bekijken in commissie" Krappe raadsmeerderheid baant weg voor camping Eerste Weegje O 1 uw mm m mwmwtim »<y GEBOORTEKAARTJES? Herinrichting gemeentehuis Brouw Felle betogenveelvuldig interrumperen, maar onwrikbare standpunten 3 5 6 9 Leger des Heils overweegt sluiting peuterspeelzalen ZIERIKZEESCHE f'W NIEUWSBODE H dé krant van schouwen -duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 31 MAART 1992 148e JAARGANG NR 25129 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 klaarde moeite te hebben met enkele van de genoemde in vesteringen. Zo zag hij bijvoor beeld niet in waarom de stoe len in de commissiekamer, die nog niet zo lang in gebruik zijn, opnieuw gestoffeerd moe ten worden. Met de aanschaf van de vergaderinstallatie kon hij slechts dan meegaan als de- Het is de bedoeling dat de monumentale balie wordt gerestaureerd en verplaatst. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Enkele raadsleden toonden gisteren, maandag, wat problemen te hebben met het voorstel om akkoord te gaan met het ter beschik king stellen van een krediet voor de herinrichting van het stadhuis en voor enkele aanvullende werk zaamheden. De heer R. J. van der Wekken (CDA) zag niet de noodzaak in van enkele van deze werkzaam heden. De heer P. van der Meide (SGP/RPF/GPV) gaf aan vooral moeite te hebben met de dekking van de kosten. Uiteindelijk ging men akkoord met het voorstel van de PvdA om enkele onderdelen van het plan nader te bekijken in de commissie algemene en bestuurlijke zaken. Over de dekking van de kosten wordt nog gesproken bij de behandeling van de Voorjaarsnota. Met de totale herinrichting en aan passing van het gemeentehuis is een bedrag van 190.000 gulden gemoeid. In 1990 had de raad reeds geld ter beschikking gesteld voor de herinrichting van het oude stadhuis. Sinds die tijd heeft zich een aantal ontwikkelin gen voorgedaan die verdere in vesteringen noodzakelijk maakten. De tafels in de raad zaal moeten worden ver nieuwd, daarnaast dient een vergaderinstallatie te worden aangebracht en moet de notu- leerapparatuur worden ver nieuwd, de monumentale balie in de hal moet worden ge restaureerd en het gebouw be ter beveiligd. Moeite De heer Van der Wekken ver- ze eerst op proef zou worden geïnstalleerd. Collega-raadslid Van der Meide vroeg zich af of met name uit de reserve zonder bepaalde bestemming het be drag van bijna 40.000 gulden moest worden gereserveerd. VVD akkoord De heer M. C. J. Mol van de WD ging namens zijn fractie akkoord met het totaalplan, al zei ook hij dat voor de dekking misschien niet de gelukkigste vorm gekozen was. „Omtrent details kan in de verschillende commissievergaderingen wor den gesproken", aldus Mol, „in de raad moeten we de grote lij nen aanhouden". PvdA'er de heer A. de Vlieger stelde voor om de investeringen waarvan pas later is gebleken dat deze noodzakelijk zijn, eerst in de commissievergadering abz te bespreken. „Bij deze openbare vergadering kunnen ook de burgers hun mening ventile ren", aldus de sociaal democraat. In een korte toelichting gaf burgemeester L. N. Labruyère het belang aan van een goede vergaderinstallatie. Zowel voor de verstaanbaarheid van hetgeen gezegd wordt als voor de verslaglegging hiervan is nieuwe apparatuur noodzake lijk. Doordat de apparatuur al les opneemt wat er gezegd wordt kan de notulist dit in kantooruren in plaats van 's avonds op papier zetten. Om dat de hal dienst heeft gedaan als receptie en hier bijvoor beeld de uitgifte van paspoor ten is geregeld staat er nu een aantal bouwkundige voorzie ningen die niet stroken met het monumentale karakter van het gebouw. In oude staat „Door een verandering van de functie van de hal en de balie is het tevens noodzakelijk dat de ze in de oude staat wordt terug gebracht", zo verklaarde hij. Voor wat betreft de financie ring was er geen tijd genoeg om te wachten op het advies van de commissie financiën. Aangezien een eerdere verbou wing van het gemeentehuis ook uit de reserve zonder be paalde bestemming was be taald, vond hij het gerechtvaar digd dat uit deze post wederom een bedrag beschikbaar zou worden gesteld. Daarbij moest wel getracht worden om zo min mogelijk van deze post ge bruik te maken. De heer Van der Meide reageerde met de op merking dat er de eerste ver bouwing sprake was van diepte-investeringen en dat hij moeite bleef houden met het zonder noodzaak gebruiken van de post bijzondere bestem mingen. PvdA-raadslid De Vlieger stel de voor om in de commissie abz van maandag 6 april wat die per in te gaan op enkele in vesteringen waarbij hij de steun kreeg van de fractie van de WD. Burgemeester La bruyère gaf daarbij aan dat, om te voorkomen dat er hier mee weer veel tijd gemoeid zou zijn, de commissieleden dan wel het mandaat moesten krij gen om beslissingen te kunnen nemen. De raadsleden gingen akkoord met het voorstel de nu voorgestelde dekking als tijde lijk te zien zodat bij de behan deling van de Voorjaarsnota deze opnieuw kan worden be keken. ZIERIKZEE - Het hoofdstuk over de camping met tachtig tot honderd eenheden die Zierikzeeënaar M. Kloet aan het Eerste Weegje wil aanleggen is sinds maandagavond weliswaar weer uitgebreid met en kele alinea's maar is nog niet ten einde. Na een voor Zierikzeese begrippen heftige discussie tijdens de gemeenteraadsvergadering bleek dat de standpun ten van de Zierikzeese raadsfracties bleven zoals ze waren. VVD en CDA, samen goed voor een krappe meerderheid van zeven stemmen gaven ook maan dagavond weer groen licht voor een camping aan het Eerste Weegje. Hoewel op grond van de stand punten in de commissie ruim telijke ordening en industrie Wethouder J. Groen waar schuwde de raadsfracties voor het bedrijven van gelegen heidsplanologie. en de meningen binnen het col lege was te verwachten dat een krappe raadsmeerderheid geen problemen zou hebben met de aanleg van een camping aan het Eerste Weegje, met dien' verstande dat dit onder strikte voorwaarden en in overleg met de gemeente geschiedt. In een laatste poging om elkaar met argumenten te overtuigen ont wikkelde zich maandagavond een voor Zierikzeese begrippen nogal heftige discussie met daarin de nodige interrupties, gefronste wenkbrauwen en stemverheffingen. Gelegenheids planologie De eerste die de verbale aanval opende was wethouder J. Groen (PvdA) die. in tegenstel ling tot zijn collega-wethou ders P. de Rijke (CDA) en L. J. van Gastel (WD) een over tuigd tegenstander van een camping in dit open gebied tus sen Poortambacht en de oude binnenstad bleek te zijn. „Van meet af aan heb ik enorme moeite met dit plan om aan het Eerste Weegje een camping in te richten". De PvdA- wethouder maakte maandag avond nog maar eens haarfijn duidelijk dat dit plan haaks staat op de structuurschets Poortambacht-zuid en het be stemmingsplan voor Poortam bacht 9. In deze structuurschets is dit gebied immers ingepland als open ruimte waardoor het zicht op het silhouet van oud Zierik- W. F. Sprengelmeijer (SGP/ GPV/RPF) haalde fel uit naar het CDA die hij gelegen heidsplanologie verweet. zee bewaard blijft. Mocht de raad het verzoek van Kloet willen honoreren dan zou dat bovendien weieens een prece dentwerking kunnen hebben. Groen waarschuwde dan ook in alle toonaarden voor het be drijven van gelegenheidspla nologie. Met een dringend ad vies om als raad nog eens goed na te denken over het verlenen van toestemming voor een camping aan het Eerste Weegje hoopte de wethouder alsnog het CDA en de WD op andere gedachten te brengen. Zijn partijgenote M. R. de Jong-van Loo herinnerde de raad er aan dat deze indertijd unaniem akkoord is gegaan met de randvoorwaarden die in de structuurschets aan dit ge bied worden gesteld, zoals on der meer het zichtbaar blijven van het silhouet van oud Zie rikzee. De komst van een cam ping zou bovendien ook voor meer verkeersdrukte en over last kunnen zorgen voor de woonwijk. Iets dat later in de discussie door wethouder L. J. van Gastel werd gerelativeerd. Een camping is volgens de soci- aliste bovendien niet de juiste oplossing voor een in wezen agrarisch probleem; namelijk een stuk onrendabele grond. Een oplossing hiervoor moet in de agrarische hoek worden ge zocht vond De Jong-Van Loo. SGP/GPV/RPF-vertegenwoor diger W. F. Sprengelmeijer schaarde zich met zijn bezwa ren aan de zijde van de sociaal democraten. Ook hij toonde geen enkel begrip voor het be drijven van „gelegenheidspla nologie" zoals hij het noemde. Sprengelmeijer haalde daarbij ongekend fel uit naar het CDA die hij verweet altijd de mond vol te' hebben van het vermij den van deze gelegenheidspla nologie. Bovendien zou een an der agrarisch bedrijf (het be drijf van de gebroeders Koo- man) door deze camping wei eens in de knel kunnen komen. Niet loslaten randvoorwaarden Lijnrecht daar tegenover ech ter stonden CDA en WD. Een camping aan het Eerste Weegje betekent niet automatisch het loslaten van de randvoorwaar den uit de structuurschets. Mits de beplanting niet hoger wordt dan zo'n 2,5 meter blijft het zicht behouden. Zo'n toe ristische camping zou volgens C. Legemaate (CDA) bovendien vervolg pagina 2 C. Legemaate (CDA): ,,Een camping aan het Eerste Weegje kan de omzet van een aantal winkels verhogen Tussen óf en óf gaat nog menig steegje. Scheffel Af en toe zon HET WEER Af en toe zon en mogelijk een bui. Vannacht kans op een mistbank en minimumtemperatuur om streeks 4 graden. Middagtempera- tuur ongeveer 10 graden. Wind uit uiteenlopende richtingen, zwak tot matig, rond kracht 3. EENAKTERFESTIVAL Viet toneelgroepen uit Schouwen-Duiveland nemen deel aan het Zeeuws Eenakterfestival. GESLOTEN Het postkantoor in Brouwershaven werd gisteren ge sloten. MUZIEKFESTIVAL In Brogum vindt zaterdag een muziekfestival plaats waarbij Zuid-Hollandse bands centraal staan. VOLLEYBAL Het volleybal-herenteam Kwiek won opnieuw. Deze keer van Delphi Mevo '80. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Gemeentelijke subsidie moet hoger ZIERIKZEE - Als de gemeente Zierikzee niet bereid is om de huisvestings- en personeelskosten van het peuterspeelzaalwerk voor de volle honderd procent te subsidiëren dan overweegt de stichting Welzijns- en Gezondheidszorg van het Leger des Heils om in 1994 een dikke streep te zetten onder het peu terspeelzaalwerk in Zierikzee. Meerdere keren is vanuit de welzijnsafdeling van het Leger des Heils aangedrongen op het volledig subsidiëren van de personeels- en huisvestings kosten van het peuterspeel zaalwerk. Dit omdat het in stand houden van deze voorzie ning beschouwd wordt als een gemeentelijke taak. Veel ge meenten subsidiëren het peu terspeelzaalwerk volgens di recteur G. P. W. Jansen van de Stichting Welzij ns- en Gezond heidszorg van het Leger des Heils dan ook vollledig. De bij drage van de gemeente Zierik zee blijft hierbij echter achter. Basisvoorziening De gemeente Zierikzee erkent zonder meer het belang van de aanwezigheid van peuterspeel zalen binnen de gemeente. In de nota jeugd-en jongerenwerk wordt zelfs gesproken van een basisvoorziening. Dit heeft in de jaren '89/'90 geleid tot het verhogen van de subsidie voor het peuterspeelzaalwerk en het buurt- en clubhuiswerk in de Lichtboei. Voor dit jaar ver strekt de gemeente Zierikzee het Leger des Heils hiervoor een bedrag van zo'n 68.000 gul den. vervolg pagina 2 Advertentie Voor; sanitair gas- en waterleiding KONSTRUKTtUHS IHSUUATEUflS Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 55# Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. k f 45,— jaarabonnement t 179,— jaarabonnement met autom. afschr. 1 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~~l Dhr./mevr.. adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: SE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. GD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1