Nieuw voorstel nieuwbouw Aquadelta EKPLAAT GORDIJNSTOFFEN Mosselhandel biedt op 5.300 ton mosselen Zes maanden cel voor instructeur vliegtuig Donderdag duidelijk of bouw WOV mag starten D'N DIECK Vergadering GroenLinks Inbraak verstoord Vijftien mille subsidie KNF STREEKNIEUWS ^aeccN HOME VRIJDAG 28 MAART 1997 NR 26154 5 Raad stemt in met pro formaberoep BRUINISSE - Wethouder C. Veerhoek heeft een nieuw voorstel voorgelegd aan directeur A. Verha ren van Aquadelta Beheer inzake de nieuwbouw van het omstreden appartementencomplex in Brui- nisse. De gemeenteraad ging gisteren akkoord met het instellen van een pro formaberoep tegen het be sluit van gedeputeerde staten de hoogbouw op Aquadelta af te keuren. Donderdagmiddag had Veer hoek een gesprek met Verha ren en diens raadsman. Tij dens dit gesprek heeft de wethouder een nieuw voor stel voor invulling van het appartementenplan op tafel gelegd, tot stand gekomen na screening van het terrein. Dieper op de inhoud van dit plan ingaan wilde Veerhoek niet bij de raadsvergadering, omdat het om een interne zaak van Aquadelta gaat. Ook Verharen onthield zich op dit punt van commentaar. ,,Dat zou ik niet redelijk vin den naar het college toe. Daarnaast lijkt het me beter mijn kruit droog te houden," gaf hij desgevraagd aan. H. Coomans (WD) toonde zich verbaasd over het plot seling gelanceerde nieuwe voorstel aan de directie ,,We hebben bepaalde inspan ningsverplichtingen naar Aqua Delta toe, maar als er iets anders mogelijk is had ik dat graag eerder gehoord," luidde zijn commentaar. In het gesprek tussen Veer hoek en Verharen kwam ook de samenwerkingsovereen komst aan bod, die - zo meld de de wethouder aan de raad - door Aquadelta zodanig is uitgelegd dat de gemeente in beroep moet gaan. Verharen maakte eerder gebruik van het spreekrecht om dit stand punt te benadrukken. Hij verwees naar de goedkeu ring van de voormalige ge meente Bruinisse van de hui dige samenwerkingsovereen komst en het - met grote meerderheid - vastgestelde bestemmingsplan in juni 1996. Na eerdere fasen van informatie, inspraak en een zogenoemde pilotstudie hoogbouw Bruinisse. ,,Ikdoe dan ook bij deze een beroep op uw politieke verantwoor delijkheid en verzoek u in be roep te gaan tegen het besluit van gedeputeerde staten," aldus Verharen. Het gesprek tussen de ge meente en Aquadelta Beheer was een reactie op het nega tieve advies van de commis si e Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken (RO-EZ) om al dan niet in beroep te gaan. Naar aanleiding van de weerstand van enkele leden van de commissie werd be sloten opnieuw in gesprek te gaan. De uitkomsten van dit gesprek zullen in de volgen de vergadering van de com missie dinsdag 8 april aan de orde worden gesteld. Daarna zullen b en w een nieuw voor stel aan de gemeenteraad presenteren. Deze gang van zaken bracht zuid-»est west binnenaanzicht geveluitslag rr^xarTp^i T^r'i'^i i 11c noord-west noord noord-oost oost zuid-oost Een gezicht op het cirkelvormige appartementencomplex gezien vanuit de binnenkant. het college er toe voor te stel len een pro forma beroep in te stellen tegen het besluit van gs. Omdat de beroepster mijn voor de eerstvolgende raadsvergadering verstre ken is, was een noodgreep ge boden. Zodat je er nog eens goed over na kunt denken om dan volgende keer te beslui ten het beroep gemotiveerd te handhaven of in te trek ken," lichtte Veerhoek toe. Volgens hem heeft het pro formaberoep inhoudelijk geen enkele betekenis. „Ad vocaten doen in Nederland niets anders." Het voorstel van b en w be roep in te stellen, werd al leen door de collegefracties gesteund. J. van der Veer (D66), mevrouw H. de Vries (GroenLinks) en P. van de Meide (SGP) gaven aan het standpunt dat zij in hebben genomen tijdens de commis sievergadering te handha ven. Zij zijn tegen de hoog bouw en vinden dat het instellen van beroep dan ook overbodig. Bovendien maakt dit volgens hen wei nig kans, gezien de afwijzing van de hoogbouw van gs. J. Roukema (RPF/GPV) te kende aan tegenstander van hoogbouw te zijn, maar op zich niet tegen een facelift te zijn. A. van de Berghe (Pv dA) ging akkoord met het pro formaberoep, maar gaf direct aan niet in te stemmen met de hoogte van dertig me ter. Het appartementencomplex maakt deel uit van de op waarderingsplannen voor het recreatieproject Aqua delta. Het cirkelvormige ge bouw is in lagen opgebouwd, waarvan het laagste gedeelte - variërend van vijf tot bijna elf meter - grenst aan de naastliggende camping. Het complex biedt ruimte aan 95 appartementen en moet daarnaast ook als blikvan ger gaan fungeren. Volgens Verharen zorgt het hoogte-accent voor een ver rijking van het aanbod en differentiatie. NIEUWERKERK - Groen Links Schouwen-Duiveland houdt woensdag 9 april haar eerste algemene ledenverga dering in het dorpshuis van Nieuwerkerk. Heieen de Vries blikt terug op de eerste honderd dagen van de partij. Verder komen onder meer de bestuurssa menstelling en de begroting 1997 aan de orde. De bijeen komst begint om 19.30 uur. WESTENSCHOUWEN - Een inbraak in een woning aan de Hoge Hilleweg in Westen- schouwen is gisteren deels mislukt omdat de bewoners om 20.45 uur thuiskwamen. De bewoners waren 19.15 van huis gegaan. Toen zij te rugkwamen, zagen zij nog net een schim wegrennen. Uit het huis bleken diverse sieraden en een paar flesjes bier ontvreemd. In de tuin werden twee flesjes terugge vonden. De waarde van de sieraden is niet bekend. De benadeelde'is een 64-jarige inwoner van Westenschou- Kreamiddag en buitenlandse markt ZIERIKZEE - Tijdens het festival Gekleurd Schouwen- Duiveland is er van alles te doen voor jongeren. De eve nementen variëren van een Kreamiddag tot een buiten landse markt. Op woensdag 2 april kunnen kinderen van 13.30 tot 15.30 uur in de aula van het MFC aan de De Huijbertstraat in Zierikzee een video-band be kijken met daarop beelden van speelgoed gemaakt van afvalmateriaal. Tijdens de pauze kunnen kinderen hap jes eten uit verre landen, ge maakt door vrouwen van het asielzoekerscentrum in Haamstede. Woensdag 9 april wordt in de ruimte van SKW De Licht boei in het MFC een Kre amiddag gehouden. Deze be gint om 13.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Het is de bedoeling dat de kinderen speelgoed gaan maken uit afvalmateri aal. Vrouwen uit het asiel zoekerscentrum helpen daar bij. Zaterdag 12 april wordt onder de Beuze een buiten landse markt gehouden. Op die markt wordt het van afval gemaakt speelgoed ten toongesteld en is er kinderto neel, muziek, haarvlechters, hapjes uit verre landen, een verhalenverteller en een op treden van de percussiegroep Tak'n Djola. De markt be gint om 13.30 en duurt tot 16.30 uur. Prins Dingemanse hoogste bieder BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 17 tot en met 22 maart werden 23 ladingen mosselen op de veiling in Yerseke aangevoerd, met een totaal ge wicht van 5.347 ton netto. Dat is bijna 1.100 ton min der dan in de voorgaande week. Voor al deze Zeeuw se partijen werd een koopman gevonden. De gemiddelde tonnageprijs bedroeg 93,16 gulden per ton, ruim 13 gulden minder dan een week eerder. Prins Dingemanse betaalde het hoogste bedrag 122,99 gulden per ton voor een partij met een stukstal van 148 en een vleesgewicht van 20,1 kilo. De verzending was volgens opgave van het Mosselkan toor. België 2.912 ton, Frank rijk 3.464 ton, binnenland 1.397 ton en diverse landen 281 ton. De YE 74 en de YE 182 waren op maandag 17 maart de eni ge vaartuigen, die een partij tje mosselen aanboden voor verkoop. De YE 74 had in de Zand- kreek 196 nettotonnen gevist met een stukstal van 164. Vette Verhaert nam deze lading over. Het vleesge wicht bedroeg 20,1 kilo. Mieras schreef het hoogst in voor 260 ton van de YE 182, met een stukstal van 228. Tij dens de eerste veilronde op dinsdag ging 1.586 nettoton in kopershanden over. Drie partijen werden ingekocht door Prins Dingemanse, André Verwijs sleepte de overige twee ladingen in de wacht. De prijzen schommel den tussen 95 gulden en 123 gulden per ton. Verantwoor delijke aanvoerders waren de YE 83, de YE 161, de BRU 50 en de ZZ 3. In een tweede veilronde bleven er van de 1.200 brutoton slecht 684 ton netto over. De tarrapercenta- ges van de YE 96 kwamen ge middeld op 55 procent, ter wijl de YE 89 71 procent scoorde. De stukstallen va rieerden tussen 128 en 224, de vleesgewichten rond de 19 kilo. Woensdag 19 maart gingen zes ladingen onder de hamer. Voor de bijna 1.300 nettoton schreven drie verschillende kooplieden in. Mieras teken de voor 303 nettoton van de BRU 12 met een stukstal van 174. Het vleesgewicht hier van bedroeg 20,3 kilo. De YE 55 verscheen met een kleine partij met een stukstal van 166 en een vleesgewicht van 25,4 kilo. De tonnageprijs van alle partijen bleef bene den de honderd gulden per ton steken. Op donderdag gingen drie partijen in andere handen over, gevist door het trio YE 55, YE 74 en YE 83. Voor deze mosselen werden prijzen van 86,69, 81,99 en 99,00 gulden per ton gevoteer.d door res pectievelijk P D (twee par tijen) en Vette Verhaert. Vrijdag tenslotte gaven de YE 82, de YE 161 en de BRU 12 acte de presènce. Barbé tastte het diepst in de buidel voor twee partijen met een stukstal van krap 140 en een gemiddeld vleesgewicht van om en nabij de 21 kilo. 1 X P"\ 1 A A 'I I FOTO JOOP VAN HOUDT 1 1 1 Negendertig mensen hebben een gooi gedaan naar de cadeau bon, de beloning voor wie de juiste oplossing weet van het zoekplaatje. Alle inzenders hadden het bij het rechte eind. Op de foto is het Rode Dorp en de achterzijde van de huizen aan de Steiltjesstraat te zien. „Met het huis van mijn opa en oma," meldt een van de inzenders. Een ander meldt jaren in de Hofferstraat te hebben gewoond en daarom de huizen op de foto onmiddellijk herkend te hebben. „Dit was voor ons elke morgen bij het openen van de gordijnen van de slaapka mer het uitzicht." Uit de stapel goede inzendingen werd die van L. Duinhou wer, Kerkstraat 10, 4307 AP Oosterland getrokken. Hij/zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt boven staand Zoekplaatje heeft geschoten kan «zijn of haar oplos sing per brief of briefkaart opsturen naar de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. In zendingen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee gedepo neerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 2 april 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden. KLUIS GEKRAAKT ZIERIKZEE - Bij een bedrijf aan de Deltastraat in Zierik zee is in de nacht van woens dag op donderdag een kluis opengebroken. Uit de kluis zijn pasjes en cheques gesto len en een klein bedrag aan contant geld. Om het bedrijf binnen te komen is een raam geforceerd. WINKELDIEFSTAL ZIERIKZEE - Twee minder jarige jongens uit Renesse en Westenschou wen zijn giste renmiddag «betrapt toen zij snoepgoed en drinken wilde stelen bij Albert Heijn aan de Lange Nobelstraat in Zie rikzee. De jongens, dertien en veer tien jaar oud, namen produc ten mee ter waarde van elf gulden twintig. Zij zullen beiden via het Halt-project een straf krijgen opgelegd. LICHTBOEI ZIERIKZEE - Het plan van Sociaal Kultureel Werk de Lichtboei om in Zierikzee een Cultureel Eetcafé te be ginnen moet gerealiseerd worden in het MFC Zierik zee. En niet in het schoolge bouw aan het Jannewekken, zoals gisteren in deze krant werd gemeld. De Lichtboei beschikt al over ruimtes in het MFC. Bijkomend voor deel is dat het MFC beschikt over buffetfaciliteiten. MIDDELBURG - De Konink lijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF) afdeling Zeeland krijgt van de provincie voor dit jaar 15.000 gulden subsi die. De federatie ontvangt 7.500 gulden voor secretariaats- en organisatiekosten en even eens 7500 gulden voor dit jaar te organiseren activitei ten. De KNF kan bijvoorbeeld subsidie tegemoet zien voor reis- en verblijfskosten jury leden en docenten, huur slag werk, vleugel en geluidsin stallatie en aanschafkosten bladmuziek. HOORZITTING ZIERIKZEE - De plannen voor ontwikkeling van het bedrijventerrein aan de Straalweg bij Zierikzee ko men aan de orde tijdens een hoorzitting op dinsdag 8 april. De hoorzitting in Theater Mondragon begint om 19.30 uur. CJV-DISCO ZIERIKZEE - In de grote zaal van gebouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zierikzee wordt zaterdag 5 april een CJV-disco gehouden. De disco is bedoeld voor kin deren van 6 tot 15 jaar. Zij zijn welkom van 19.30 tot 22.00 uur. ZIERIKZEE Kleding inleveren Belangstellenden kunnen van maandag tot en met za terdag kleding inleveren bij het Leger des Heils aan de Poststraat 37 in Zierikzee. Deze wordt iedere donder dag verkocht in Sally's boe tiek aan de Poststraat 48. De opbrengst komt goede aan het werk van het Leger des Heils, zoals maatschappelij ke hulpverlening op Schou wen-Duiveland en hulpver lening in het buitenland. De kleding kan tussen 9.00 en 17.30 uur ingeleverd worden (op donderdag tot 20.30 uur). Songs of Praise Bij het Leger des Heils aan de Poststraat in Zierikzee kunnen belangstellenden zondag 6 april paasliederen zingen. Deze Songs of Praise staan vanaf 17.00 uur gepland. Voor nadere inlichtingen: te lefoon 417483. Thema-middag PCOB De Protestants Christelijke Ouderen Bond Schouwen- Duiveland houdt dinsdag 8 april een themamiddag over 'Leven en gezondheid' in het MFC aan de De Huybert- straat in Zierikzee. De firma J. de Boer, natuurproducten uit Elsloo, presenteert ver schillende gezondheidsarti kelen. De middag begint om 13.45 uur. Klaverjassen De Klaverjasclub Zierikzee houdt zaterdag 26 april een twaalf uurs-klaverjastoer- nooi in het Multi Functioneel Centrum aan de De Huybert- straat 35 in Zierikzee. Het toernooi begint om 9.00 uur. Aanmeldingsformulieren zijn te verkrijgen bij F. van Hemert: 413975. RENESSE Film In kamphuis De Dreef achter de Hogezoom in Renesse wordt vandaag, vrijdag, Je sus Christ Superstar ver toond. De film is vanaf 20.30 uur op groot scherm te zien. Na de vertoning kunnen be langstellenden onder leiding van ds. Piter Goodijk en Ka- rel Steur over de voorstel ling van gedachten wisselen. SCHARENDIJKE Reumafonds De collecte ten bate van het Reumafonds heeft in Scha- rendijke 880,40 gulden opge bracht. De inzameling is een initiatief van de plaatselijke ANBO. Dodelijk ongeval Midden Zeeland MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middel burg heeft donderdag een 33-jarige vlieginstructeur uit Den Haag veroordeeld tot negen maanden cel waarvan drie voorwaardelijk wegens dood door schuld en het doen verongelukken van een vlieg tuig. Verder mag hij twee jaar geen vliegles geven. De instructeur en een leer ling-vlieger vlogen op zater dag 14 oktober 1995 na een scala aan fouten met het vliegtuigje door een hangar op het vliegveld Midden-Zee land bij Arnemuiden. De 39- jarige parachutist R. Hooger- land uit Goes, die daar zijn valscherm zat te vouwen, werd door het vliegtuig ge raakt en overleed ter plaat se. De rechtbank veroordeelde de instructeur ook tot het be talen van een schadevergoe ding van 8600 gulden aan de weduwe van het dode slacht offer. Tegen K. was twee jaar en een lesverbod van zeven jaar geëist. De 37-jarige leer ling uit Delft, werd vrijge sproken. Tegen hem was een jaar gevangenisstraf geëist. Ook de vrouw van de leer ling-vlieger zat in toestel. De drie inzittenden kwamen er met lichte verwondingen vanaf. Het is de eerste keer dat in Nederland vliegers voor dergelijke feiten zijn vervolgd en veroordeeld. Bezwaarmakers voor Raad van State DEN HAAG (ANP) - Volgende week donderdag is er duidelijkheid of de aanleg van de tunnel onder de Westerschelde kan beginnen. Dat bleek gisteren, donderdag, bij de Raad van State in Den Haag bij de behandeling van de bezwaren tegen de beoogde tun nelbouw. Landbouwers uit Borsele en 's Heerenhoek protesteren tegen de komst van een ver keersweg naar de tunnel. De gemeente Borsele beloofde donderdag om uiterlijk dit najaar onderhandelingen over het uitkopen of ver plaatsen van landbouwbe drijven rond te hebben. De stichting Leefbaar Zee land wil het „ongerepte stil- tegebied" behouden. De aan leg van de toegangswegen zou het gebied verstoren. Door bezwaren bij de Raad van State in te dienen hoopt de stichting de tunnelbouw uit te stellen. De bezwaren richten zich te gen het bestemmingsplan „Westerschelde Oeverver binding" van de gemeente Borsele. De geplande tunnel moet Terneuzen en Ellewoutse- dijk met elkaar verbinden. Daarmee moet een perma nente oeververbing on'staan tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. Volgens de planning zullen in Terneu zen, mits de Raad van State daar toestemming voor geeft, de eerste werkzaamhe den beginnen. De tunnel moet in 2002 klaar zijn. De huidige veerboten zijn dan aan vervanging toe. De Raad van State doet op 3 april uit spraak. Advertentie combinaties met behang Deco Home heeft niet alleen stijlvol en kleurrijk behang, maar bovendien qua kleur en dessin perfect bijpassende gordijnstof fen. Voor een optimale aankleding van uw interieur legt u de basis met behang en bijbehorende gordijnstoffen. Oostdijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 'DECO HOME ZORGT ERVOOR DAT IK MOOIER WOON'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5