Modeshow in maritieme sfeer Buitenlands marktje PAAUWE SCHOUWEN-DUIVELAND SPORT AVONTUUR COTTAGE Lan<telijke schoonheid in eerlijk, Blue water boat show Open Huis in Israël Producten Centrum UW KRANT VAN r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 KARTING Programma Radio Schouwen-Duiveland massief hout SPORTSPONSOR r L dé krant van schouwen - duiveland! J WOENSDAG 26 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD ZIERIKZEE - Zelfs een matroos die het dek zwab berde en later zelf rondzwalkte op de maten van 'The dronken sailor' ontbrak niet op de modeshow, die werd gehouden in Theater Mondragon. Elf Zie- rikzeese bedrijven presenteerden via een attractief evenement het nieuwe modebeeld in dames-, heren en kinderkleding, badmode en lingerie, schoenen, brillen en juwelen. Dat gebeurde in een mari tiem decor van zeilen, visnet ten, landvasten en haven paaltjes. Plantarium Padmos gaf daaraan de fi nishing touch met een aantal plantenbakken. Zelfs lady- speaker Ilse Swint was uit gedost als kapitein. Deze en tourage sloot perfect aan bij de maritieme details in veel van de geshowde kledings tukken. Blokken De show was zeer afwisse lend omdat hij was opge bouwd uit 'blokken', waar bij steeds een bepaald bedrijf centraal stond. Sluis- mode Damesmode liet spor tieve en elegante kleding zien die vele combinatiemo gelijkheden bood. Dat kwam goed tot uiting, doordat steeds een aantal manne quins tegelijkertijd het podi um opkwam in kleding in een bepaalde kleurencombi natie, die onderling allemaal bij elkaar paste. De combinaties marine blauw en ecru en rood, wit en blauw speelden daarbij een belangrijke rol. Maar ook bruin in combinatie met bei ge is gebruikt in de elegante en sportieve damesmode. De effen, geruite en gestreepte stoffen werden verwerkt in korte strakke rokken, enkel- lange sluike rokken en wijd vallende blouses, vesten, T- shirts en jasjes. Zowel broeken met strakke, als wijde pijpen werden ge toond. Namens Lingerie Dia ne showden de mannequins van modellen organisatie bureau Souplesse de nieuwe lingerie- en badmode. Opval lend waren de badpakken in vijftiger jaren stijl met brede schouderbanden, kleine broekspijpjes en tailleband. Bikini's zijn er onder meer met taillebroekjes en in na drukkelijke kleuren als ma rine, rood, glimmend zwart en geel. Ook diérenprints zijn aanwezig in badkleding, compleet met bijpassende voile blouses of korte T-shirt jui'kjes. Luxe lingerie werd getoond in rode en marinekleurige kant en ecrukleurige zijde. Opvallend was een rode cor- selette met jarretelles en kousenbanden en een soepel vallende tailleslip met bij passende BH en hemdje. Nachtkleding en ochtendjas sen zijn er in alle modekleu ren. Kapper Marco Holm liet zich door de kleding die werd geshowd inspireren tot zeer fantasievolle kapsels, onder meer met een streng klimop erin. Slangemensen De brilmonturen van Coen Honig Optiek werden niet al leen op de gezichten van de mannequins getoond, maar ook verwerkt in kapsels. Uitgedost als 'zwarte slan genmensen' in een decor met discorook showden de man nequins ook complete stan daards met brilmonturen. Het komende seizoen zijn de zwart- en bruingevlamde Tijdens de modeshow werd ook de nieuwe bad- en lingeriemode gepresenteerd. Marco Holm verwerkte in het kapsel van een van de mannequins een streng klimop. (Foto: Marijke Folkertsma) monturen uit vroeger jaren weer 'in', evenals dungeran- de kunststofmontuurtjes in allerlei kleuren en jaren zes tig modellen met grote ronde monturen. De show werd ge stolen door de piepjonge mannequins, die de kleding van La Boom Kindermode presenteerden. 'Skatekle- ding', bestaande uit wijde T- shirts en broeken met bijpas sende petjes, gympies en rugzakjes in felle kleuren als oranje en blauw. Ook tuin broeken in denim of ruitstof in combinatie met sweaters met capuchon zijn favoriet. Daarnaast toonden de jeug dige mannequins lieve jurk jes in pasteltinten met stro kenrokjes en pittige tricot mini-hemdjurkjes en rokjes. Ook in de nieuwe kinderkle ding speelt het maritieme thema een rol. Dat was uiteraard ook het geval bij de collectie van zeil makerij 't Loefje, die vrij- etijds-zeil- en warmtekle- ding omvatte. Pullovers met openvallende kraag waarin rits of knopen zijn verwerkt. Korte broeken met ruimval- lende pijpen, spijkerbroe ken, bodywarmers. Behalve de blauwe spijkerstof zijn ook op het water felle kleu ren 'als marine, rood, geel en groen favoriet. Onder het motto 'voor elk vaarwater een andere lijn' toonden de mannequins en dressmen ook zeilpakken en water dichte salopettes, compleet met bijpassende laarzen, zuidwesters en Bretonse T- shirts. Nonchalance De Blauwe Winkel liet via de modeshow speelse en uitda gende mode zien, waarbij 'casual' ofwel nonchalance het'trefwoord is. Vrijetijds mode voor vrouwen én man nen bestaande uit gemakke lijk zittende broeken en lange losvallende pullovers en blouses in marine en ecru tinten, die onder meei- wer den., verwerkt in ruitmotie- ven.. X)e basiskleur marine werd ook gecombineerd met licht blauw en felle kleuren als oranje en blauw. Daarbij was duidelijk dat de kleding voor beide seksen steeds dichterbij elkaar komt. Ook mannen hullen zich in hun vrije tijd in felle kleuren. Opvallend waren de tuin broeken in blauwwitte ruit en denim en de herenbroeken met grote zakken aan de zij kant op kniehoogte. Straat mode uit de vijftiger, zesti ger en zeventiger jaren. Schoenen Bij alle kleding voor volwas senen droegen de manne quins schoenen van Verton Schoenen. Pumps met stevi ge, brede- of diabolohakken en instapschoentjes met klei ne of sleehakken, onder meer in felrood en met glimmende versieringen. Maar ook ste vige veterschoenen en 'kist jes'. Het schoeisel én de tas sen van Verton kregen aparte aandacht tijdens een flitsende presentatie op de maten van Herman van Veens succesnummer 'Opzij, opzij, opzij'. De sieraden van Juwelier Postma werden eveneens op een opvallende wijze gepre senteerd. In zwarte kleding gehulde mannequirls toon den de zilveren en gouden kettingen, ringen, armban den en horloges omgeven door discorook en voerden een klein toneelstukje op toen ze op het podium wer den 'beroofd' door twee boe ven met bivakmutsen. De nieuwe sieraden hebben veelal een strakke, geraffi neerde vormgeving. De opmaak van de manne quins en dressmen werd ver zorgd door parfumerie De Drie Zwaantjes. De elf Zie- rikzeese bedrijven presen teerden met de modeshow een boeiend spektakel. Des ondanks liet de publieke be langstelling te wensen over. Vele rijen stoelen in de Con certzaal bleven onbezet. SMARTLAPPEN KAPELLE - In De Vroone aan de Vereekestraat 74 in Kapelle wordt zaterdag 5 april het zesde Levenslied en smartlappenfestival ge houden. Aan het festival nemen der tien solisten en groepen deel. Zij brengen 24 liedjes ten ge hore. Een jury beoordeelt de prestaties. De toeschouwers kunnen bekend maken wie de publieksprijs wint. Stien uit Rotterdam zingt in de pauze enkele smartlappen. De avond begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. BODYGYM ZIERIKZEE - Delta Sport start in april met lessen bo- dygym voor mensen van alle leeftijden in de gymzaal aan de Mulockstraat 68 in Zierik- De training is elke maandag van 13.45 tot 14.45 uur. De eerste twee lessen zijn gratis en het meebrengen van klei ne kinderen is geen bezwaar. Voor nadere inlichtingen: te lefoon 416626. BOEKELIER RENESSE - De Boekelier is de nieuwe naam van de tijd schriftenspeciaalzaak aan de Zoom in Renesse, die tot nu toe bekend was als Meneer Kees. In een artikel over de heropening van de zaak in Het Extra Nieuwsblad van vorige week werd de nieuwe naam per abuis aangeduid als De Boekenier. GROENRIJK RENESSE - Tuincentrum Groenrijk Habo is ingericht in paassfeer. Behalve op de gebruikelijke dagen is het tuincentrum ookTweede Paasdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Bezoekers kunnen het groen- assortiment bekijken, dat de afgelopen tijd flink is uitge breid. Verder heeft het tuin centrum een collectie zwem baden voor in de tuin, bestrating en tuinhout. Er is een kadoshop, waar onder meer zelfgemaakte kaarsen en bloemstukjes worden ver kocht en materiaal waarmee deze artikelen ook zelf kun nen worden gemaakt. Mede werkers van het bedrijf kun nen adviseren over tuinaanleg en problemen op tuingebied. Op Goede Vrij dag, 28 maart, heeft het tuin centrum geen koopavond. ZIERIKZEE - In het kader van het festival 'Ge kleurd Schouwen-Duiveland' wordt zaterdag 12 april een buitenlands marktje gehouden in het cen trum van Zierikzee. Van 13.30 tot 16.30 uur zijn 'On der de Beuze' evenementen, die niet alleen attrac tief zijn maar ook het begrip bevorderen voor mensen met een andere cultuur. Een van de hoogtepunten is het optreden van de Intercul turele Kindertoneelgroep uit Burgh-Haamstede. Een groep kinderen van acht tot twaalf jaar, die op openbare basisschool de Kirreweie in Haamstede zitten. Behalve uit Haamstede zijn ze ook af komstig uit Iran, Afghani stan, Angola, Somalië, Egyp te, Frankrijk en Zaire. Een aantal van hen woont in het asielzoekerscentrum in Haamstede. Op initiatief van de stichting Vluchtelin genwerk komt de groep we kelijks bijeen in de Kirre- Tijdens een buitenlands marktje' in Zierikzee treedt de In terculturele Kindertoneelgroep uit Burgh-Haamstede op. weie om onder leiding van Karin Verseput uit Zonne- maire toneel te spelen. Aan vankelijk vormden de ver schillende talen een barrière binnen de groep, maar naar mate de kinderen elkaar be ter leerden kennen gingen ze elkaar steeds meer helpen. ,,De allochtone kinderen le ren heel snel Nederlands en er is altijd wel een Hollands jongentje of meisje bereid het een en ander toe te lich ten", is de ervaring van Kar in Verseput. Bij het'instude- ren' van een toneelstuk geeft zij veel ruimte aan de eigen fantasie van de kinderen. De kinderen leren enkele es sentiële zinnen uit het hoofd, maar een groot deel van het verhaal wordt geuit door middel van beweging en dans. Onder de Beuze nemen de kinderen het publiek mee op een wereldreis. Het toneel wordt afgewisseld met trom- melmuziek van de Afrikaan se percussiegroep Tjak N'do- la en een verteller van verre verhalen. Onder De Beuze wordt in het kader van het buitenlands marktje ook een knutselhoek ingericht. Be langstellenden kunnen er hun haar laten vlechten, hun handen laten beschilderen en hapjes en drankjes kopen. A dvprt.pnt.rp Scandinavisch grenen is op z'n mooist als je het in een milieuvriendelijke was zet. Dan komt de tekening van de natuurlijke structuur goed tot zijn recht. Kik meubel is een stuk met individuele kenmerken. Leven met zulke meubelen is puur wonen. Groen wonen, zo zou je het ook kunnen noemen, want planten en bloemen voelen zich eveneens thuis in een Cottage omgeving. aauwe in G° 12000I1V2 showroom Marconistraat 15, Goes Tel. 0113 -220840 BRUINISSE - 'Blue Water Boat show' is de naam van een vierdaags watersportevenement dat gedu rende het Paasweekeinde wordt gehouden in de jachthaven, van Bruinisse. Van vrijdag 28 tot en met maandag 31 maart wórdt in de jachthaven de complete collecte Hallberg Rassy zeil jachten getoond en een groot aantal occasions van ver schillende merken en forma ten. Visser Watersport biedt tijdens het evenement een compleet overzicht van de nieuwe watersportcollectie 1997. Het betreft watersport- kleding en toebehoren. On der meer de nieuwe collectie van Paul Shark truien, en Gaastra windbreakers en jacks. Ook wordt de nautische zo mercollectie van Red Green en het het nieuwe Bre tonse merk Mat de Misaine getoond. De zeilkleiding van Musto en Helly Hansen is op vele punten technisch verbe terd en volop verkrijgbaar bij Visser Watersport. Bezoekers krijgen bij aan koop van een schipperstrui een heupflesje Schipperbit- ter cadeau. De 'Blue Water Boat Show' is een initiatief van van Nova Yachting en De Valk Zeeland. Het evene ment is gratis toegankelijk. Het is alle dagen geopend van 10.00 tot 19.00 uur. ZIERIKZEE - Zijden shirts die in Galilea met de hand werden beschilderd, oorhangers met Israëli sche bloemen, Jeruzalem-kaarsen en sjabbat-kande- laars. Deze en vele andere produc ten vormen onderdeel van de collectie die wordt aangebo den in. het Israël Producten Centrum. Donderdag 27 maart wordt Open Huis ge houden in het centrum, dat is gehuisvest in een particulie re woning aan de Zierikzeese Driekoningenlaan 23. Het centrum is een initiatief van H. H. Deurloo. Zij zorgt ervoor dat het centrum in de periode van september tot en met april iedere laatste don derdag van de maand voor publiek is geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Twee keer per jaar verspreidt zij een catelo- gus, waarin nieuwe Israël- producten staan en houdt daaraan gekoppeld Open Huis. Op donderdag 27 maart zijn onder meer sieraden te zien die werden ontworpen door Joodse goud- en zilversme den. De nieuwe collectie om vat ook kinder T-shirts, be schilderd met afbeeldingen van de ark van Noach en vi deo's over het Heilige land. Bezoekers die in het centrum wat kopen krijgen gratis een muziekcassette waarop Is raëlische volksliedjes staan. Het Open Huis is van 12.00 tot 19.00 uur. Jeruzalem in zilver op een zogenaamde Jeruzalemstee.il be hoort tot. de producten die worden verkocht in het Israël Pro ducten Centrum. 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). Touwtrekvereniging Brutekracht uit Bruinisse is een van de jongste verenigingen die hetvissersdorp, rijk is. De'hoofd sponsors zijn Scheepswerf Van Duivendijk en Scheepstim- merbedrijf IJtama. Daarnaast krijgen de stevig gespierde Bruenaren financiële ondersteuning van een aantal bedrij ven en particulieren in de regio. Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik'wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving a 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving a 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving a 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving f 102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving a 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: ..Plaats: Geb.datum: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. Advertentie vrijdag '-s.m. CIOS, Zeeuwse Sportraad, NEBAS en Olympisch Steunpunt Zeeland bieden wij demonstraties, wedstrijden en tal van activiteiten om zelf deel te nemen zoals o.m.: 28 Eskimotoren Sportkleding en acc. Ligfietsen Tokkelbaan Fitness/Callanetics t/m maandan Inline skating Fiets Trial Reisorganisaties Abseilen Rolstoelen y Beach volleybal Fun Sumo worstelen Rolstoelbasketbal Klauterparcours Volksdansen Delta vliegsimulator Röhnrad Surfsimulator Handboogschieten Zitvolley maart Persluchtduiken Bungee running Wandklimmen Jeu de BoulesKoersbal en bowls demodagen met courante teams info: 0113 - 221020 ZEELANDHALLEN GOES

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3