Ploegen poetsen blazoen op VOETBAL In de schijnwerper Degradatie MEVO-dames na zoveelste verlies nabij Winnaar De Wilde vangt vijf botten Kwiek gooit roeit in eten van Rowido Scheidsrechter drukt stempel op wedstrijd e ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SKNWK verslaat Brouwershaven in strijd om Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee Ruud Dekker (rechts) is veel te laat om Wilco de Valk af te houden. Het schot van de SKNWK-spits ging naast. Wat later krul de hij een vrije trap er prachtig in. BROUWERSHAVEN - Brouwershaven en SKNWK stonden gisteravond op sportpark Onder de Molen in Brouwershaven fris tegenover elkaar. Beide kop lopers uit respectievelijk de vierde klasse B en de derde klasse A grepen de wedstrijd in poule 3 van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee aan om hun ge schonden blazoen van afgelopen weekeinde op te poetsen. Dat SKNWK met 0-2 won, zal niemand ver- Pim Potappel. trainer van Brouwershaven, sprak van een wedstrijd die wel gele gen kwam. Zaterdag had den we een rotgevoel en zon dag ook nog. Dat kun je nu van je afspelen." De recente geschiedenis is bekend. Het laatste competitieduel van Brouwershaven ging met 2-3 van grootste concurrent Klundert verloren. Over vier dagen wacht al weer een vol gende zware klus:'ZSC. Om alvast te wennen pos teerde Potappel Arjan Visser in de voorhoede als vervan ger van Peter den Haan, die er zaterdag niet bij is. De top scorer van Schouwen-Duive- land ontbrak gisteravond, net als zijn teamgenoten Marcel Duinhouwer, Martin Quist en John Jonker die al len werkverplichtingen had den. Potappel vindt Visser een prima speler, ook al om dat De Haan de laatste tijd moeite heeft het net te vin den. Potappel oogde tevreden. ,,Het was weer een echte pot," refereerde de oefen- meester aan het debacle te gen Klundert. ,,We zijn zeker niet weggespeeld en hebben op z'n tijd leuke kansen ge had." De trainer uit Stave- nisse vindt dat Brouwersha ven beter speelt tegen ploegen die ook de instelling hebben alles voetballend op te lossen. SKNWK onder vindt de laatste tijd als geen ander hoe het is om met te gengestelde speelwijzen in aanraking te moeten komen. Bij de Nieuwerkerkse forma tie, die jongstleden zaterdag tegen Heinkenszand een 3-0 voorsprong in vijf minuten verspeelde, bleef het rijtje afwezigen op drie steken: Sam Flikweert, Jacky de Bruine en Erwin Theunisse. De laatste is geblesseerd. Hierdoor verschenen Chris van Oudheusden, een voet baller uit het tweede elftal-in Nieuwerkerk, en A-junior Martijn Snijders in de basis. Beide spelers haalden een ruime voldoende. Van Oud heusden ruimde achterin keurig alles op en zat er slechts in de slotfase twee maal naast. Snijders paste vrijwel moeiteloos in de aan- valspatronen van SKNWK. Het klasseverschil tussen Brouwershaven en SKNWK was bij vlagen herkenbaar. Interim-coach Gerard Olij- hoek, de 'echte' coach Cees Willemse is door de week niet beschikbaar, zag een goed en degelijk SKNWK. ,,Het was niet altijd even sprankelend," sprak hij ook realistisch. Ondanks het klasseverschil In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Astrid Koole 'In de schijnwerper'. De korfbalster, woonachtig in Zierikzee, won zaterdag met haar club PKC de be langrijkste prijs van Neder land: de nationale titel in sportpaleis Ahoy'. Koole deed dit ten koste van Den nis Voshart uit Scharendij- ke. Hij verloor voor de twee de maal Ahoy'. Koole greep bij haar eerste optreden met een de macht en nam hier mee revanche op de vorig jaar verloren veldfinale van haar flloeg tegen DKOD, het oude team van Voshart. Naam: Astrid Koole. Geboren: 26 maart 1971 in Hansweert. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Korfbal. Partner: Werner Klaassen. Club(s): Zuidwesters, Swift en PKC Beroep: Directie-assistente. Hobby's: Voornamelijk sport, voor de rest blijft er weinig over. Favoriete sporten: Squash, korfbal, voetbal, en om te kijken vind ik volley bal ook wel aardig. Schrijver: John Grisham. TV-programina's: Over het algemeen sport en speelfilms. Kranten/tijdschriften: PZC, Dordtenaar, Zierikzee sche Nieuwsbode. Muziek: Tori Amos, Melissa Etheridge, Lenny Kravitz, dance en soul. Eten: Italiaans, Grieks, maar ook mosselen met friet. Drinken: Witte wijn en rode port. Uitgaan: Renesse, af en toe Zierikzee, ook wel eens in Vlissingen. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De stranden bij de vuurtoren in Burgh-Haamstede. Favoriete stad in Nederland: Zierikzee. Vakantie: Zonnig, maar wel actief. Geloof: Van origine wel ka tholiek. doe er niets aan. Heeft hekel aan: Roddel, achterklap, racisme. Slechtste eigenschap: Erg eigenwijs. Beste eigenschap: Spontaan, het positieve in dingen zien en ben een echte doorzetter. Mooiste sportmoment: Afgelopen zaterdag. Vervelendste sportmoment: Nog niet zoveel gehad, vorig jaar jaar veldfinale verloren tegen DKOD. Blessures: Praktisch nooit, maar wel even afkloppen. (Foto: Marieke Mandemaker) kreeg de thuisclub de aller eerste en bovenste beste kans. Al in de tweede minuut was een voorzet van Marcel Duinhouwer een ideale ma nier voor de meegelopen Re- my Lievense de score te ope nen. Hierna nam SKNWK het initiatief snel over, maar schoten van Wilco de Valk (tweemaal) en Kees-Jan van Nieuwenhuijze vonden niet hun beoogde doel. De topschutter van SKNWK, De Valk, bevestigde even la ter zijn naam en faam. Uit stand schoot hij een vrije trap, die SKNWK kreeg om dat Mark den Haan onderuit werd»gehaald, prachtig raak in de rechterbovenhoek. Veel stelde Brouwershaven er in de eerste helft niet tegen over. Pas in de veertigste mi nuut was de ploeg het ge vaarlijkst. Nadat SKNWK- doelman Eric de Bruine, ver vanger voor Leon Quik, al in geslagen positie lag, kon Vis ser de hoek uitzoeken. Mar tijn Neele voorkwam kop pend dat zijn ploeg met een gelijke stand de rust in moest. Rood De tweede helft was een stuk aantrekkelijker onder de lichtmasten van Brouwers haven. De thuisploeg drong wat meer aan met schoten van René Dalebout, Ruud Dekker en André Goud zwaard en de duels waren wat scherper en feller, soms zelfs te fel. Dalebout had bij het neerhalen van Van Nieu wenhuijze best rood mogen krijgen. De SKNWK'er was er door, alleen op weg naar het vijandelijke doel. De sluitpost van Brouwers haven, John van Mourik, had voor geel in aanmerking kunnen komen toen hij Peter van der Cingel bij het maken van de tweede Nieuwerkerk se goal met gestrekt been be naderde. Toch hiéld de Bruse leidsman Bruynes de 'scha de' tot een gele prent be perkt. Deze kwam op naam van Ruud Dekker omdat hij Jan-Jaap Padmos smerig van achteren pakte. Brouwershaven speelt in poule 3 van de ZN-trofee zijn laatste wedstrijd tegen Dui- veland. De Oosterlandse ploeg verloor eerder al met 5- 1 van SKNWK. De Nieuwer kerkse kampioensploeg in spe bereikten dus met de 0-2 zege op Brouwershaven al vast een klein prijsje: plaat sing voor de finalepoule. Brouwershaven - SKNWK 0- 2 (0-1) - 19. De Valk 0-1, 74. Van der Cingel 0-2, gele kaajrt: Dekker (Brouwers haven), scheidsrechter: M. Bruynes (Bruinisse). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Kristalijn (55. Van der Meer), Lievense, Hartog(61. Pankow), Kraaij- enbrink, C. van Splunder, Dekker, Dalebout, Goud zwaard, Visser, D. van Splunder. Opstelling SKNWK: E. de Bruine, Van Oudheusen, Neele, Roks (46. Van Marle), Snijders, R. de Bruine, Van Nieuwenhuijze, Den Haan, Van der Cingel, De Valk, Padmos. Zierikzeese volleybalheren verliezen met 1-3 Sportief doel: Met PKC de komende tijd zo hoog mogelijk zien te eindi gen en misschien Ahoy' weer een keer. Oranje is niet mijn streven. Sportvrouw/sportman uit de regio: Ga toch maar voor Dennis hè. Beste speler: Voshart op dit moment. Slechtste speler: Rob Middelhoek van Blauw Wit is de meest irritante spe ler. Ahoy': Zeker voor herhaling vat baar. Scoren in Ahoy': Vooral mooi als je je naam op het score bord ziet staan en supporters hoort juichen, maar niet het meest belangrijke. Dennis Voshart: Zijn kans komt misschien volgend jaar wel weer. Lente in Zeeland: Er komen altijd veel toeris ten, weer lekker als je over het strand kunt gaan en ter rasje kunt pakken. Waar blijf je voor thuis: Zou ik zo snel niet weten. Grootste angst: Als ik iemand die me dier baar is, zou verliezen. Eerste voetbaldode: Denk niet dht je kunt spre ken over voetbalsupporters. Het zijn mensen die willen vechten, heeft niets meer met sportte maken. Albanië: Wat daar allemaal aan de hand is, al die toestanden daar. Zierikzee: Woon er een jaartje, mooie plaats vind ik, bevalt me hier even goed als op Walcheren. ZIERIKZEE - Het degradatiegevaar komt voor de damesploeg van WEA/MEVO'80 steeds meer in zicht. In de thuiswedstrijd tegen koploper Intermez zo bood het Zierikzeese volleybalteam zaterdag wei nig tot geen tegenstand, 0-3. Volgens coach Dirk Verbeek worden de zorgen steeds groter, maar is er in theorie nog een kleine kans op lijfsbehoud. Gerrit van Splunder (links) en Reginald Weber van WEA/MEVO'80 staan klaar om te blok ken. (Foto: Marijke Folkertsma) van de voorgaande periode wenste. Met attractief spel en een grote werklust werd Rijnmond onder druk gezet. Dit leverde spannende ral ly's op die vooral voor het publiek leuk waren om naar te kijken. MEVO won deze set verdiend, 15-8. Rijnmond was toch enigszins overdonderd van het verlies. Aan het begin van het derde bedrijf nam MEVO wederom brutaal de leiding en had het beste van het spel. Helaas lukte het MEVO niet de con centratie te behouden. Dit gaf de tegenstander de kans terug te komen. Rijnmond zette een sprint in die MEVO niet kon bijbenen, 9-15. MEVO bleef goed tegenstand bieden maar verhinderde niet dat Rijnmond het aan vallende spel van de eerste set ging spelen. Naarmate de set vorderde, speelde MEVO beter en ging het er heet aan toe in het veld. Dit leverde Van Splunder zelfs een rode kaart op wegens aanmerking op de eerste scheidsrechter. De aanvoerder protesteerde terecht over een discutabele beslissing van deze leids man. Rijnmond maakte het na een spannend slot met 11- 15 af. De spelers van MEVO had den na afloop van de wed strijd een bespreking met het bestuur van de club over het huidige en komende seizoen. Van den Berg vond dat hij hier in eerste instantie niet bij hoorde te zijn. ,,De spe lers moeten ook de gelegen heid krijgen om hun mening te geven, zonder dat de coach erbij is. Als er zaken naar vo ren komen die mij aangaan, dan hoor ik dat wel." Van de Berg gaf wel duidelijk aan dat de uitkomst van het ge sprek bepalend is voor zijn eigen beslissing om al dan niet aan te blijven. Van te voren was er rekening gehouden met verlies tegen de geroutineerde koploper uit de tweede klasse D. Ver beek begon met Conny Pape- veld, Nardy Krabben, Es^ meralda Schot, Marieke Kok, Petra Jasperse en Mie- ke van der Post in de basis. MEVO startte met enthou siast spel en probeerde de te genstander onder druk te zet ten met de service en attent spel aan het net. Een loffelijk streven, maar Intermezzo trok zich er niets van aan. De concentratie aan MEVO-zijde verzwakte en onmiddellijk strafte de te genstander dit af, 9-15. Aan het begin van de tweede set was de organisatie in het ach terveld bij MEVO weg en werd de ploeg snel op achter stand gezet. MEVO verloor het geloof in eigen kunnen en zag de set snel met 4-15 verlo ren gaan. Ondanks het dubbele setver- lies begon MEVO met goed spel in de derde set. Inter mezzo liet er echter geen twijfel over bestaan waar voor het naar Zierikzee was gekomen: de winst. De da mes van MEVO zagen de bal len aan alle kanten aan zich voorbij gaan en moesten de set met 6-15 uit handen ge ven. Papeveld erkende na afloop dat degradatie bijna niet meer te vermijden is. „Aan het begin van het seizoen gin gen we er nog vanuit dat we onszelf zouden handhaven, maar het mag niet zo zijn." De belangrijkste reden voor een eventuele degradatie is volgens haar het gebrek aan routine en de onervarenheid van het team. Coach Verbeek bekeek het van een hele andere kant. „Ondanks het verlies heb ik een goed gevoel over deze wedstrijd. We hebben vooral in de eerste twee sets laten zien dat we toch enige tegen stand kunnen bieden." Over de nabije toekomst: „Ik zie, met het nodige geluk, nog steeds mogelijkheden voor handhaving in deze klasse." De herenploeg van MEVO kreeg eveneens de koploper op bezoek. Het ongeslagen Rijnmond is een moeilijke tegenstander. MEVO was echter toch gemo tiveerd aan deze wedstrijd begonnen. De laatste vijf wedstrijden waren goed ver lopen en wellicht zou MEVO de tegenstander een punt af handig kunnen maken. Cle mens van den Berg begon met Hans van Eijck, Onno Bal, Ralf Koper, Gerrit van Splunder, Joost Timmer mans en Reginald Weber in de basis. Rijnmond had dui delijk een overwicht aan het begin van de eerste set. Voor al blokkerend maakte ME VO geen vuist tegen de harde aanvallen van Rijnmond. Te vens produceerde de tegen stander harde sprongservi- ces waarmee de MEVO- verdedigers grote moeite hadden. In minder dan twin tig minuten werd het 3-15. De thuisploeg maakte Rijn mond in de tweede set duide lijk dat het geen herhaling Nuttig gelijkspel Kwiek-dames BRUINISSE - In sportzaal de Vanger liepen de ge moederen afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ervea, mede door toedoen van de scheidsrech ter, hoog op. Kwiek bleef echter in het heetst van de strijd volleyballen en sleepte een nuttig gelijkspel uit de strijd, 4-15 15-17 16-14 15-11. De leidsman haalde vooral in de vierde set de woede op zijn hals. Hij maakte steeds meer storende fouten in het nadeel van beide ploegen. Hierdoor ging het publiek zich nadrukkelijk met de wedstrijd bemoeien en voel de de scheidsechter zich ge roepen een persoon van de tribune te verwijderen. On danks deze onderbreking putte de thuisploeg er voor deel uit. Omdat de uitwed strijd tegen Ervea kansloos verloren werd, was Kwiek (Marjo Arensman, Henny van Liere, Louise Vleugel, Addy van der Zande, Janita van der Have en Marjan Polf- liet) gebrand op revanche. De Rotterdamse opponent zette Kwiek van meet af aan onder druk en zorgde ervoor dat de ploeg niet in haar spel kwam. Deze set verloor De Bruse ploeg vrij kansloos. In de tweede set bracht coach Peter Daver Lia de Keijser in het veld. Mede door haar ging Kwiek beter spelen. De ploeg kwam zelfs met 14-10 voor, maar was aan het einde niet zorgvuldig genoeg, 15-17 verlies. Kwiek bleef ver krampt spelen en leek op een nederlaag af te stevenen, wa re het niet dat de ploeg zich goed terugvocht. Het derde bedrijf werd na een span nend einde in het voordeel van Kwiek beslecht en de vierde periode won het zoals gezegd ook. Daver vond na afloop dat zijn ploe^ meer agressie in het spel had moeten leggen. „De tegenstander is beslist geen slechte ploeg en door gaans speelt Kwiek dan de beste wedstrijden. Met wat meer agressie had er meer in gezeten." De coach vond wel dat de scheidsrechter door zijn warrige optreden na drukkelijk een stempel op de wedstrijd had gedrukt. Overige uitslagen 3e klasse H: Kwiek 2-Kan- goeroes 2 3-0, WEA/MEVO'80 2-Kriekel 2-2, 3e klasse H Da mes: Kwiek 2-Kangoeroes 3- 0, Volley/AvdB-Kwiek 2 0-3, meisjes A topklasse: Kwiek- Ekspalvo 0-3, DVO-Kwiek 3- 1meisjes B poule C: Kwiek- Kangoeroes 3-0, meisjes B poule C: Kwiek-Avital 3-1. Tweede wedstrijd HSV Dreischor OUWERKERK - Met de vangst van vijf botten werd Wessel de Wilde winnaar van de tweede wedstrijd van HSV Dreischor, die meetelt voor het clubkam pioenschap van de hengelsportvereniging. Bij de ju nioren won Johan van der Velde met vier botten. Weinig wind en een stralende voorjaarszon begeleidden de. tweede wedstrijd van HSV Dreischor. Het parcours was afgelopen zaterdag uitgezet aan de dijk tussen het polder gemaal van Ouwerkerk en de pier bij Vianen. Toen om twaalf uur het start signaal klonk, waren de ver wachtingen hoog gespannen. Na het succes van de vorige wedstrijd hoopte iedereen op een herhaling van die goede vangsten. De vangst viel in het begin tegen, slechts een enkele vis werd er gevangen, verspreid over het parcours. Alleen Ko Vermaas had aan het eind van de eerste helft een draai van twee grote bot ten die samen 67 centimeter op de meetlat brachten. In de tweede helft ging het beter, vooral de laagste num mers van het parcours kon den in het laatste uur goed vis vangen. Vanaf de hoogste nummers moest men lijd zaam toezien hoe er door een tiental vissers toch nog een dertig botten gevangen wer den. Van de gevangen botten waren er maar vijf kleiner dan 25 centimeter, de groot ste was 44 centimeter en kwam op naam van Ko Ro- mijn. Uitslag: 1. W. de Wilde 152 centimeter, 2. L. den Engels man 135, 3. J. van der Velde 123, 4. R. de Jonge 121, 5. K. Romijn 113. Stand clubkampioenschap: 1. W. de Wilde 3 punten, 2. J. van der Velde 4, 3. L. den En gelsman 5, 4. K. Vermaas 10, 5. R. de Jonge 11. Puntendeling Bruse volleyballers BRUINISSE - Ondanks een gelijkspel in de thuis wedstrijd tegen het als tweede geplaatste Rowido bezorgde de volleybalheren van Kwiek de tegen stander een 'nederlaag'. De ploeg uit 's-Gravendeel ziet door dit gelijkspel (15-13 5-15 4-15 16-14) de pro motiekansen slinken. Kwiek speelde tegen Rowido vrijuit omdat er voor de Bru se ploeg weinig op het spel stond. Kwiek begon met Mi chel Versaevel, Dirk-Michiel Roest, Michel Duivendijk, Tonie en Erik van Breda en René Giljam in de basis. Hierbij dient te worden ver meld dat Giljam na een aan tal punten het veld moest verlaten met een enkelbles sure. Doordat coach Van Bre da maar de beschikking had over één reservespeler, werd hij gelijk beperkt in zijn wis selmogelijkheden. Het zestal moest de klus gaan klaren te gen een mat spelend Rowido. In de eerste set speelde Kwiek een soort 'vechtvol- leybal' waar de tegenstander niet echt een antwoord op had. In de tweede en derde periode werd er door de aan vallers van Kwiek niet meer gescoord. Rowido zette Kwiek nog extra onder druk met een harde service en won deze sets met ruime cijfers. De Bruse ploeg speelde in het vierde bedrijf beter. Met na me de middenaanval liep een stuk beter. Van Breda wa§ tevreden met het resultaat. „Met enige gepaste trots kunnen we straks misschien zeggen dat wij ervoor ge zorgd hebben dat de kans op promotie voor deze ploeg ge slonken zijn," aldus Van Breda. Tholense Boys Al - Zierikzee Al 3-7, DFS Al - Oostkapelle Al 1-2, SKNWK Al - Dau- wendaele Al 1-0, MEVO Al - Yerseke Al 2-6. Zierikzee BI - Dauwendaele BI 2-2Steen BI - SKNWK BI 2-1, Zonnemaire BI - SSV '65 BI 2-2, DFS BI - Duiveland BI 1-12, Colpl. Boys BI - Dreischor BI 2-1, Bruse Boys BI - Renesse BI 6-0. Alliance Cl - Zierikzee Cl 5- 0, Duiveland Cl - SKNWK Cl 7-3, Yerseke Cl - Brouwers haven Cl 2-4, Bruse Boys Cl - MEVO Cl 7-2, Wissenkerke Cl - ZSC Cl 10-1, DFS Cl - Zierikzee C2 9-0. Zierikzee Dl - Tern. Boys Dl 3-2, MEVO Dl - Yerseke Dl 2- 0, Zierikzee D2 - SKNWK Dl 9-2, Kloetinge D4 - Bruse Boys Dl 0-13, Zonnemaire Dl - DFS D2 8-2, ZSC Dl - Brou wershaven Dl 4-12, Zierikzee D3 - Dreischor Dl 0-11. Re nesse Dl - Duiveland Dl 5-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6