Delta Sport grijpt weer mis Blunderende defensie nekt Brouwershaven in topper DFS lijkt het vege lijf te gaan redden Strafschop Kommer nekt Axel in slotfase WIK vooral mentaal naar een dieptepunt Nederlaag voor hockeyers HSD Veldkamp raakt sponsor kwijt Weinig nieuws in eredivisie bv Weer verlies tegen degradatiekandidaat 7 EMM verdiende winnaar in beslissingsduel om kampioenschap tweede divisie C VLISSINGEN - Twee minuten voor het einde gooide Delta Sport-trainer Alex de Brauwcr de handdoek in de ring. Sportief als hij was liep hij naar zijn EMM-collega Rob de Vos en feliciteerde hem met het behaalde kampioenschap in de tweede divisie C. Een minuut later volgde begeleider Theo de Loozc. Wat Delta Sport al vroeg in de twcee helft vreesde, kwam uit. Verliezen van aartsrivaal EMM, met pijnlijke cijfers, 17-24. Hoezo revanche na twee ver loren competitieduels? Zierikzee loot Hoek in beker AXEL - Een koele Frans Kommer bezorgde Zierik zee in de slotfase drie punten tegen het veel hoger genoteerde Axel. De verdediger schoot gisteren van af elf meter beheerst raak. De 0-1 zege hielp Zierik zee niet van de laatste plaats af, maar perspectieven om degradatie uit de derde klasse D te ontlopen zijn wel degelijk weer aanwezig. Buiten het veld was de 'vroe ge' handdruk van de twee coaches hèt moment van de wedstrijd, een beslissingsdu el omdat beide Zeeuwse ploe gen met een gelijk aantal punten na achttien competi tiewedstrijden op de eerste plaats van de ranglijst waren geëindigd. Door het verlies greep Delta Sport gistermid dag in de bijna uitverkochte Vlissingse sporthal Basken- burg voor het tweede achter eenvolgende jaar naast de ti tel in hun klasse. Liet de Zierikzeese ploeg het vorig seizoen met een gelijkspel op de laatste speeldag zitten, te gen EMM was een puntende- ling voldoende geweest om dat Delta Sport na de reguliere competitie over een beter doelsaldo beschikte, 111 om 107. Over kleine ver schillen gesproken. Binnen de lijnen waren de details feilloos op te sporen. Bij Delta Sport werd niet voldoende gescoord. Ener zijds door eigen falen, ander zijds door de uitblinkende EMM-doelman Remco Pot ter. Aan EMM-kant werd zeer goed verdedigd en had de ploeg in Erik Lijbers een schutter in huis die met name in de eerste helft bijna hon derd procent raak schoot. Persoonlijke strijd -De EMM-topschutter (in ^achttien duels 109 treffers) ging in de eerste periode een •persoonlijke strijd met Peter "Lefèvre, voor Delta Sport de beste scorer van het seizoen 1(112), aan. Het eindpunt van ZIERIKZEE - De hockeyhe- ren van HSD hebben de fraaie zege van vorige week op Liempde geen vervolg kunnen geven. Thuis verlooi de ploeg gisteren met 1-2 van Oudenbosch. Ondanks het verlies gaat het stukken beter met de Zierik zeese herenploeg. Waar voor de winterstop monsterneder lagen eerder regel dan uit zondering waren, vormt HSD tegenwoordig een com pact team. De komst van drie jongens uit Goes speelt hier zeker een rol in. HSD-doel- man Kenneth van Geer: „Ie dereen heeft weer een eigen plek." HSD keek tegen Oudenbosch op sportpark Bannink snel tegen een 0-1 achterstand aan. Door fraai te redden voorkwam de doelman van de tegenpartij dat Jeroen Gerritsen uit een strafbal scoorde. In de tweede helft, waarin het niet echt lekker liep aan HSD-kant, scoorde Brian van Geer wel uit een straf bal, 1-1. Slechts vijf minuten voor het einde bezegelde een winnende strafcorner het lot van de thuisploeg. HSD - Oudenbosch 1-2 (0-1) - 5. 0-1, 50. B. van Geer 1-1 (strafbal), 65. 1-2. Opstelling HSD: K. van Geer, Gerritsen, Bijdevaate, Heijman, B. Bouwens, Kroe- zeman, Zondag, Teulings, B. van Geer, P. Bouwens, Loe- ve. DEN HAAG (ANP) - Na het afhaken van het failliete Su perclub raakt schaatser Bart Veldkamp ook zijn tweede grote sponsor kwijt. Dr. Foots heeft besloten de financiële ondersteuning van zijn team ISST te stop pen. De tweede geldschieter kan het hoofdsponsorschap niet alleen dragen. Voor Veldkamp, die bij de komen de Olympische Spelen in Na gano voor België hoopt uit te komen, kwam het nieuws als een verrassing. De Hagenaar gaat op zoek naar nieuwe geldschieters. Het voortbe staan van zijn team is on danks de tegenvallers niet in gevaar. Ook de Canadees Ne- al Marshall en de voor Oos tenrijk schaatsende Neder lander Marnix ten Kortenaar komen voor ISST uit. elke aanval, zowel bij Delta Sport als EMM, was Lijbers ol Lefèvre. Lijbers was erop gehamerd bij Danny Was- sink, de keeper van Delta Sport, laag te gooien. ,,Dat lukte goed," zei hij achteraf. Uitgerekend tegen de Zierik zeese ploeg was Lijbers ein delijk op dreef. „Dat wilde dit seizoen nooit lukken. Nu dus wel." Hij maakte er der tien in totaal, Lefèvre negen. Het scorend tweetal bleef de ballen er als zoete broodjes ingooien, al moest Lijbers nog voor de pauze op zijn tel len passen toen hij er voor de tweede maal voor twee mi nuten tijdstraf uit moest. Driemaal is, voor alle duide lijkheid, einde wedstrijd voor een handballer. Lefèvre en de zijnen vergaten voor het rustsignaal EMM op vier goals achterstand te zetten. Dit was achteraf het begin van het einde voor Delta Sport. Na een 10-8 ruststand consol ideerde Delta Sport de voor delige marge, 11-9. Vanaf dit moment was de beer los bij EMM. In zeer kort tijdsbe stek werd Delta Sport weg gevaagd en stond het par does 12-18 voor EMM. Cruciaal was de redding van doelman Potter op een straf- worp van Lefèvre bij deze stand. Ook de rebound van de bonkige handballer, een lobje, keerde de EMM-goalie. De Middelburgse aanhang ging uit zijn dak. Het kon bij na niet meer fout gaan. De momenten die volgden deden Delta Sport helemaal de das om. Bert de Vos miste een makkelijke break-out en Potter keerde weer een 'pin gel' van Lefèvre. De Vos, trainer van EMM: ,,Dat gaf ons vleugels. Dat zie je aan de lichaamshouding." Psychologisch voordeel Voor de derde strafworp wil de Lefèvre niet meer eens op staan, Ron Flipse werd er mee belast. Zijn eerste zeven-meterworp was raak. Toen ook Fiipse zijn tweede miste, had EMM zo'n psycho logisch voordeel verkregen, dat de titel een kwestie van tijd was. ,,Als je niet scoort, kun je niet meer winnen," sprak De Brauwer later na het zien van zoveel gemiste kansen. EMM gaf de 12-10 voorsprong niet meer weg en eindigde zelfs met een puntje meer aan de eindmeet, 17-24. „Een duidelijke zaak," vond Delta Sport-aanvoerder Bert de Vos net mislopen van de titel. ,,EMM was als ploeg ge woon goed." Ploeggenoot Bert Nuyens sloot zich bij zijn teammaat aan. Moeilijk met de uitschakeling had hij het geenszins, Nuyens stond in het verleden wel voor he tere handbalhaarden. ,,EMM was de terechte winnaar van daag. Volgend jaar gaan we het weer proberen." EMM-doelman Potter had een beetje te doen met de Zie rikzeese samenstelling. „Ge zien de kwaliteiten hoort Delta Sport niet thuis in de tweede divisie." Van die me ning was zijn coach, De Vos, ook overtuigd. „Voor het Zeeuwse handbal zou het een goede zaak zijn als we ze weer tegenkomen." Helaas voor dat Zeeuwse handbal kan er maar één handbalpioeg door naar het promotieweekeinde (zondag 27 april) in Arnhem. Toch hebben EMM en Delta Sport dit seizoen aangetoond in de tweede divisie een klasse ploeg al zeventien weken lang de kop van de competi tie aanvoert. Zijn de andere elftallen zo slecht of kan Brouwershaven als enige de grijze middenmoot ontstij gen? Ondanks het matige spel scoorde Brouwershaven toch als eerste. Aanvoerder Remy Lievense haalde na een afge slagen corner geweldig uit, 1- 0 van een meter of twintig. Eigenlijk verdiende Klun- dert geen achterstand, maar goals tellen nu eenmaal. Na de pauze, de eerste perio de moet op een heerlijk lente zonnetje na snel vergeten worden, zette Klundert het betere spel om in goals. In ruim vijf minuten zette het Brouwershaven op achter stand. Perry Broere en Jelle Schaap profiteerden van fou ten in de achterhoede, 1-2. Potappel noemde de tegen- goals blunders. Wippertje apart te zijn. De Brauwer: „Als ze voor het seizoen had den gezegd 'jullie spelen een beslissingswedstrijd' had niemand ons geloofd." Volgend jaar krijgt Delta Sport een nieuwe kans om de titel te veroveren. Aangezien de spelersgroep incluis trai ner intact blijft plus het feit dat er meer jongeren worden ingepast, kan het alleen maar een nog mooier jaar voor de Zierikzeese sport worden. Doelpuntenmakers Delta Sport: Lefèvre 9, Nuyens 2, Schaalje 2, Flipse 2, De Vos 1, L. van Zwieten 1. Brouwershaven - Klundert 2-3 (1-0) - 24. Lievense 1-0, 47. Broere 1-1, 51. J. Schoep 1-2, 59. D. van Splunder 2-2, 70. P. Schoep 2-3, gele kaarten: En depoel (Klundert), scheids rechter: K. Witte (Vlissin- gen). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Lievense, D. van Splunder, C. van Splun der, De Haan (71. Visser), Kraaijenbrink, Kristalijn, Dekker, Quist, Dalebout (83. Dalebout), Goudzwaard. AMSTERDAM (ANP) - De eredivisie bv zal nauwelijks afwijken van de Premier League in Engeland. Clubs die degraderen dan wel pro moveren krijgen financiële ondersteuning. Voor het overige blijft de huidige promotie-en degra datieregeling in stand. Het aantal van achttien clubs in de hoogste divisie zal voorlo pig blijven gehandhaafd. Vandaag presenteert de werkgroep in de RAI in Am sterdam aan de voorzitters van de eredivisieclubs de de finitieve plannen. Het stre ven is de eredivisie bv met ingang van volgend seizoen in te voeren als vervanger van de huidige competitie. Eén van de verrassendste voorstellen betreft de strijd om de League Cup. Dat zijn bekerwedstrijden waaraan ook Belgische clubs deelne men. De bedoeling is dat de strijd in januari of februari is afgerond, opdat in de slot fase van de competitie de druk op de agenda van de clubs wordt weggenomen. De winst van de bv moet vooral komen uit de op brengsten van de rechtst reekse televisie-uitzendin gen. De rechten van samenvattingen liggen im mers de komende twee sei zoenen vast. K Het zat trainer Toon van Tig- felhoven weer eens tegen, 'ijdens de warming-up haakte spits Peter van Beve- ren af en in de wedstrijd werd de blessuregevoelige Michel Winkels aan zijn knie geraakt. Gevreesd wordt dat Winkels drie tot vier weken pit de roulatie is. Hij liet zich vervangen door Leon Hen- drikse. De tussenpaus moest dus gaandeweg nogal wat omzettingen plegen. Aanvankelijk keek Van Tig- gelhoven problematisch te gen het begin van de wed strijd aan. „Axel won elk duel en wij liepen achter de feiten aan. Een goede reflex van Jacco van der Schee, die de laatste weken goed staat te keepen, hield ons op de been." Verbazing In een van Zierikzee-zijde be tere tweede periode stuurde Van Tiggelhoven Kommer naar voren. „Ik ken hem al langer, ik weet wat hij kan," neemt hij de verbazing van Wederom zat echter een an dere eilandelijke ploeg DFS dwars. Liet WIK vorige week de punten aan mede degradatiekandidaat We- meldinge, nu snoepte Hein- kenszand drie punten van WIK af. Wat dat betreft zit het DFS dus niet mee. Met wedstrijden tegen achtereen volgens Wolfaartsdijk, WIK, Zaamslag en Heinkenszand lijkt nog niks verloren. Tegen Colijnsplaatse Boys speelden bij DFS- Herber Goudswaard en Ronald Braam weer in de basis. Zij vervingen Anco van der Lin de (geschorst) en Huib Nor- tier (werk). Joosse moest noodgedwongen schuiven. Goudswaard speelde laatste man, Jansen schoof door naar het middenveld en Arco Dekker bemande naast Rem co Rotte de spitspositie. Het pakte allemaal goed uit. Rotte (Joossé: „Remco mani festeert zich heel duidelijk. Ik vind het enorm knap. Het oogt allemaal wat minder Hoeveel fouten kan WIK nog maken om toch op de plaats die recht geeft op de overna me van een periodetitel te blijven? Zoals het er nu naar uitziet gaat WIK het zeker ook niet halen. „Blessure leed en vooral mentaal," geeft Van Poortvliet de oor zaken van het verlies tegen Heinkenszand aan. Naast de langdurig gebles seerden en de geschorste Ri chard Stouten moest Theo Wittenberg al na twee minu ten naar de kant. Geen pro blemen in de warmin^-up, wel na zijn eerste actie in de wedstrijd. WIK kwam het verlies niet meer te boven want twee minuten later kwam de thuisploeg op 1-0. Vooral verdedigend zat het niet goed bij WIK. Goal num mer één was een misverstand tussen De Broekert en Hen- drikse. Bij nummer twee dook Hendrikse bij een vrije trap onder de bal door en ook ondergetekende weg. Of het aan Kommer te danken was dat Hendrikse in de slotfase werd gevloerd, is moeilijk na te gaan. Volgens Van Tiggelhoven, hij stond ver van de situatie vandaan, was de pingel een cadeautje. Zierikzee-spelers en rapporteur spraken van een terechte penalty. Axel reageerde uiteraard uiterst verbolgen. Al met al komt Zierikzee de laatste week goed weg in Zeëuws-Vlaanderen. Vorige week werd HVV'24 uit de be ker gewipt. De volgende op ponent in de beker heet hoofdklasser Hoek. Ook uit Zeeuws-Vlaanderen. Axel - Zierikzee 0-1 (0-1) - 88. Kommer 0-1 (penalty), gele kaarten: Van der Have, Win kels (Zierikzee). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Hage, R. Rogge band, Kommer, Winkels (47. Hendrikse), Heikamp (46. De Jonge), M. van der Schee, Vermeulen, Jonker, Van der Have, P. Roggeband. maar het is enorm effectief") kopte uit een vrije trap van Jansen de 1-0 binnen. Co lijnsplaatse Boys drong wel aan maar keeper Brussé red de een keer fraai. Na rust toonde Dekker aan ook in de spitspositie uit de voeten te kunnen. Eerst scoorde hij op aangeven van René Brussé, daarna kreeg hij een penalty. Goudswaard verzilverde de elf metertrap. Joosse ziet het allemaal kleu rig in. „We kunnen nog vier de worden." Zover is het nog niet. Voorlopig staat DFS op de één na laatste plaats, een plaats die 'recht' geeft op rechtstreekse degradatie. DFS - Colijnsplaatse Boys 3-0 (1-0) - 21. Rotte 1-0, 62. Dekker 2-0, 70. Goudswaard 3-0. Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Goudswaard, Rijnberg, Verhage, Braam, De Meij, Jansen, R. Brussé, Rotte, Dekker (80. Radema ker). bij de derde en vierde treffer toonde de verdedigers geen enkel zelfvertrouwen. Aanvallend kon WIK ook al weinig zaken doen, ondanks kansen en zelfs ondanks een strafschop. Kort na rust schoot Elmar Verhage te zwak in. Pas na 3-0 deed de ploeg via Joost Rotte wat te rug. Selim bepaalde daarna de eindstand op 4-1. „On danks alles blijf je op de "der de plaats maar als je zo voet balt als vandaag, verdien je niks," wist Van Poortvliet maar al te goed. Heinkenszand - WIK 4-1 (2-0) - 4. Cappon 1-0, 20. Mohr 2-0, 70. Mohr 3-0. 74. Rotte 3-1, 84. Selim 4-1. Opstelling WIK: T Hendrik se, Y. van de Hoek (45. Koo- man), De Broekert, E. Ganze- man, H. van de Sande, M. de Vlieger. Verwest, M. Ganze- man. Wittenberg (2. Rotte), Verhage, Kort. Klundert maakt met winst competitie vierde klasse B weer spannend André Goudzwaard (rechts) van Brouwershaven en een speler van Klundert verkijken zich beiden op de positie van de bal. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - Ruud Dekker had geen flauw idee waarom het bij Brouwershaven zaterdagmid dag in de verloren topper (2-3) niet liep bij zijn ploeg. ,,We waren wel fanatiek, maar het ging gewoon niet." Ondanks de teleurstelling was de ex-MEVO- voetballer zeer bij zinnen. ,,Ik weet wel dat we een moeilijke tijd tegemoet gaan." Ook Pim Potappel, trainer van Brouwershaven, wilde niet al te lang stil staan bij de eerste nederlaag van zijn team in een officieel compe titieduel uit dit voetbalsei zoen. „Het is moeilijk in te schatten want we hebben nog geen tegenslagen ge had." Het directe effect is vanavond in de wedstrijd te gen SKNWK om de Zierik- zeesche Nieuwsbode Trofee merkbaar, de gevolgen op iets langere termijn zijn za terdag in de derby tegen ZSC meetbaar. Dan blijft het feit overeind staan dat het eerste verlies uitgerekend tegen Klundert, de enige medekandidaat voor het kampioenschap in de vierde klasse B, zeer onge lukkig uitkwam. Winst of ge lijkspel had Brouwershaven nagenoeg zeker de titel ge bracht want met vijf wed strijden op het programma geeft een ploeg, welke dan ook, een voorsprong van zes of negen punten normaal ge sproken niet meer weg. Door het pijnlijke verlies kwam Klundert, waarvan in de uit wedstrijd toen de eerste pe riodetitel op het spel stond simpel met 0-2 werd gewon nen, ineens akelig dichtbij. Drie punten op vijf potjes is niks. Een misstap van Brou wershaven en de strijd om het kampioenschap kan op nieuw losbarsten. Bastion Brouwershaven is het zich zelf, met een eventueel aan staand kampioensfeest, de laatste weken moeilijk aan het maken. Het zo stevige bastion vertoont scheurtjes. Twee gelijke spelen, de droogstaande topschutter Peter de Haan en persoonlij ke fouten nekken Brouwers haven. Vooralsnog zonder verstrekkende gevolgen. Er zal echter snel iets moeten gebeuren want als Brouwers haven blijft spelen zoals af gelopen weekeinde moeten ze op sportpark Onder de Mo len het ergste gaan vrezen. Het voetbal van Brouwers haven was niet goed. André Goudzwaard had in de ope ningsfase veel kunnen ver bloemen, maar twee leuke kansen waren niet aan hem besteed. De thuisploeg kon er geen gevolg aan geven en Potappel was de greep op zijn team kwijt. „Voetbal nu eens rustig in balbezit," schreeuwde hij Brouwersha ven toe. Het hielp niet veel. Brouwershaven was inder daad te onrustig. Je zou je bijna afvragen hoe deze Met hulp van Klundert-doel- man Leon de Ruiter vocht Brouwershaven zich langs zij. Een attente Dick van Splunder pikte een slechte uittrap van de keeper op, wachtte zijn volgende reactie af en schoot met een beheerst wippertje raak, 2-2 na bijna een uur spelen. Tien minuten later moest Brouwershaven afstand doen van zijn ongeslagen sta tus van dit seizoen. Vogelvrij op de vijf-meterlijn kopte Peter Schoep uit een corner van naamgenoot Jelle Schoep strak binnen, 2-3. Potappel antwoordde het doelpunt met een wissel. De Haan maakte plaats voor Ar jen Visser en -had vrede met de zet van zijn coach. „Hij moet er één van de drie uit halen. Je moet wat probe ren," legde de Schouwse top scorer uit. Vrede met het uiteindelijke resultaat had niemand bij Brouwershaven. Op het pro gramma staan Unitas (twee maal), ZSC, Duiveland en MEVO. Niet voor niets sprak Dekker van een moeilijke tijd. EMM-doelman Remco doel. Potter was tegen Delta Sport een vervelende sta-in-de-weg. Het schot van Ron Flipse trof evenmin (Foto: Marijke Folkertsma) Na vierde overwinning op rij BTJRGH-HAAMSTEDE - Als enige in de derde pe riode is het DFS van Kees Joosse nog zonder punt verlies. Hoeveel dit allemaal aan het eind van dc rit waard is, moet de komende weken blijken. ,,Op het ogenblik zijn we in vorm," meldde Joosse. De klin kende cijfers, 3-0 thuis tegen Colijnsplaatse Boys, bevestigden dat. HEINKENSZAND - „We zijn het helemaal kwijt," mijmerde een onthutste Peter van Poortvliet na de wedstrijd Heinkenszand - WIK (4-1). WIK zit vooral zichzelf dwars. In de race om de derde plaats be houdt de ploeg uit Kerkwerve echter een voor sprong van drie punten op Wolfaartsdijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7