Kunst en Eer durft uitdaging aan Mosselaanvoer loopt week met helft terug in Snelheidscontroles op drie plaatsen Janboel van de jamb Drie jubilarissen gehuldigd KERKBERICHTEN Aquamossel hoogste bieder Inbraak mislukt REISGIDS RUDY MAANDAG 24 MAART 1997 NR 26151 ZIERIKZEE - De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer in Zierikzee durft de uitdaging aan van een grensverleggend repertoire. Dat bewees dit muziek korps zaterdagavond in een tot de laatste plaats be zet Theater Mondragon met een gevarieerd concert in het teken van de jumelages met het Engelse Hat field en het Franse Saint-Hilaire-du-Harcouët. kanten stimuleert de muzi kale uitdaging met gretig heid aan te gaan. Voor de eerste maal trad Kunst en Eer naar buiten on der leiding van de nieuwe di rigent Hugo Verweij. Het programma dat onder zijn leiding werd ingestudeerd voor dit jaarconcert getuigt van durf en ambitie en prik kelt de muzikanten tot grensverleggende prestaties. Voormalig Kunst en Eer-lid Angelique Grinwis presen teerde de programma-onder delen. Het drukbezochte concert kreeg al een indrukwekken de start met 'Fanfare uit La Perie' van Paul Dukas in een bewerking van dirigent Ver weij. Het werd uitgevoerd door de kopergroep bestaan de uit vier hoorns, vier trom bones, vier trompetten en twee bassen. De daarna vol gende Dutch Ouverture bood een collage van bekende Ne derlandse liederen, waaron der het 'Wilhelmus' en 'Wilt heden nu treden.' De suite van Robin Hood van Frederic Curzon bestond uit drie gedeelten, respectieve lijk gewijd aan de Sherwood bossen, de maagd Marianne en de boogschutters, van wie Robin Hood deel uitmaakt. Het muziekstuk Quatre jours a Paris deed ervaren, dat een regenachtige dag •aanzienlijk kan verschillen van een dagje aan het strand. Dit muziekstuk kreeg een bruisende afronding met de voor Parijs zo kenmerkende can-can. Met Mercury van Jan van der Roost sloot Kunst en Eer dit eerste klassiek getinte pro- grammablok af en bevestig de nogmaals de indruk, dat dirigent Verweij zijn muzi- Jubilarissen Tussentijds was er ruimte voor de huldiging van drie jubilarissen. Wethouder van cultuur P. Berrevoets-Rin- gelberg spelde de zilveren KNF-onderscheiding op bij Bep van der Linden en Ko Rijn, beiden een kwart eeuw actief binnen de muziek. Joop van Geesbergen, veer tig jaar trouw verbonden aan het tamboerkorps van Kunst en Eer.kreeg door de wethou der de zilveren KNF-onder scheiding met diamant op de rever gespeld. Van Geesber gen toont zich een tamboer, die zich nooit uit het veld laat slaan en zich ook bij lan ge marsen weet te handha ven. Bep van der Linden be speelt in het Zierikzeese harmoniekorps de altsaxo foon. Verder verzorgde zij gedurende acht jaar de mu ziekbibliotheek van Kunst en Eer. Ko Rijn bespeelt de bes-bas. Hij raakte reeds op jonge leeftijd betrokken bij mu ziekkorps De Echo in Wilhel- minadorp, zette zich na zijn vestiging in Zierikzee volle dig in voor de korfbal en gaf tenslotte gehoor aan de op roep de gelederen van Kunst en Eer te komen versterken. Dat doet hij niet alleen muzi kaal maar op velerlei wijzen. Zo tekende hij ook voor het fraaie achtergronddecor za terdagavond in Theater Mon dragon met de skylines van Wethouder P. Berrevoets-Ringelberg feliciteert jubilaris Ko Rijn. Zierikzee en de beide jumela- gesteden. Het leerlingenorkest onder leiding van Adrie de Vos gaf een beloftevol optreden met onder meer de Mickey Mouse Mars, Only Love en Mexican Hat Dance. Respect dwongen de leerlingen af met de uit voering van de bepaald niet eenvoudige Suite 1500 van B. Schmidt in een arrangement van Jan de Haan. Na de pauze was het de beurt aan het tamboerkorps onder leiding van Cor Struijk. De combinatie van trommels en lira's leverde fraaie effecten. Het jumelagethema werd door tamboers niet gevolgd, maar met nummers als Gol den Oldies, Love and Marria ge, Expositie en Melody Mix 2, leverden zij wel een geva rieerde bijdrage aan dit jaar- concert. In het slotgedeelte koos het harmoniekorps voor een populairder en lichter reper toire. Dat werd ingezet met het bekende Chanson d'Amour op de wijze, zoals velen dat van de Manhattan Transfer kennen. Het muziekstuk From Hol land with love beleefde des tijds zijn première op de Brouwse Dag. Het betrof toen een opdracht van de stichting Conamus. Kunst en Eer bracht zaterdagavond een reprise in een arrange ment van Kees Vlak. Queen-successen De collage van Queen-succes sen vormde voor velen het (Foto: Marieke Mandemaker) hoogtepunt van de avond. Wederom bleek hoe num mers als Bohemian Rapsody en We will rock you genera ties overstijgen. Het jaarconcert werd beslo ten met een gezamenlijk op treden van harmonie en tam boerkorps in 'It's a long way to Tipperary'. Een overbe kende mars, die stimuleert tot applaus, maar die aan moediging had het enthou siaste publiek nauwelijks nodig. Een reprise van het can-can fragment gold als toegift. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Deventer: M. Oppenhuizen te Dedems- vaart; te Utrecht-West: P. D. J. Buijs te Veenendaal (Pniëlkerk); te Hilversum- Oost: dr. G. C. den Hertog te Leiden. Ds. J. Kareis bedankt voor beroep OOSTERLAND - Ds. J. Ka reis te Oudemirdum, heeft bedankt voor het beroep dat door de Gereformeerde Ge meente te Oosterland op hem was uitgebracht. De gemeen te Oudemirdum telt ruim 230 leden. Ds. Kareis, die gebo ren werd op 7 april 1936, is sinds 1991 predikant in Ou demirdum. Kerkdiensten Stille Week Dinsdag 25 maart Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: 19.00 uur dhr. D. Vos. Burgh: Zie Renesse. Renesse: 19.30 uur Avondge bed. Brouwershaven: Zie Zonne- maire. Zonnemaire: 19.30 uur Avondgebed. Noordgouwe: Zie Zonnemai re. Dreischor: Zie Zonnemaire. Gereformeerde Kerken Brouwershaven/Zonnemai- re: Zie Herv. kerk Zonne maire. Haamstede: Zie Renesse. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 19.30 uur Boete viering pastor Verdaasdonk. Dameskoor. Woensdag 26 maart Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: 19.00 uur ds. G. van de Pol, m.m.v. het kerkkoor. Burgh: 19.30 uur Boetevie ring in R.K.-kerk Haamste de. Brouwershaven: 19.30 uur Avondgebed Nicolaaskapel. Zonnemaire: Zie Brouwers haven. Noordgouwe: Zie Brouwers haven. Dreischor: Zie Brouwersha ven. Gereformeerde Kerken Haamstede: RK-kerk Haam stede. Brouwershaven/Zonnemai- re: Zie Hervormde kerk Brouwershaven. Rooms-Katholieke Kerk Haamstede: 19.30 uur Boete viering pastor R. van Brons wijk. BRUINISSE/ZIERIKZEE - In de week van 10 tot en met 15 maart werden 21 lading-en mosselen op de veiling aangevoerd, met een totaalgewicht van 6.401 ton netto. Dat is ongeveer de helft ten opzichte van de voorgaande week. Alle aangeboden partijen werden aan de handel ver kocht. De gemiddelde prijs bedroeg 106,76 gulden per ton, ongeveer negen gulden per ton minder dan een week eerder. Aquamossel betaalde met 129,99 gulden per ton het hoogste tonnagebedrag aan een kweker uit Yerseke. De verzending was volgens op gave: België 3.528 ton, Frankrijk 4.655 ton, binnen land 1.700 ton en diverse lan den 348 ton. Maandag 10 maart maakte de handel in Yerseke keuze uit 897 nettotön, aangeboden door drie vaartuigen. DeYE 83 loste 400 ton, de YE 38 vis te 239 ton en de BRU 4 (K. Verspoor) was goed voor 258 ton. De prijzen varieerden Bij de veiling in Yerseke kwamen 21 ladingen mosselen binnen. tussen 98 gulden en 11,25 gul den per ton. Op dinsdag verschenen ze ven vaartuigen met in totaal 1.880 ton. De inhoud van de ladingen schommelde per vaartuig tussen 146 ton en 423 ton. De stukstallen lie pen uiteen van 127 tot 163, bij vleesgewichten van 20 tot ruim 23 kilo. Woensdag verscheen de ZZ 6 (Gebr. Kouijzer cv) als enige aanvoerder aan de veiling met een lading van 385 netto- ton. Bij een stukstal van 127 kookte deze partij een vlees gewicht van 17,8 kilo. André Verwijs schreef het hoogst in. Vier vaartuigen gaven op donderdag acte de présence met een gezamenlijk aanbod van 1.374 nettoton. Uit de Hammen arriveerde de YE 83 met 408 ton met een stuks tal van 179. Het vleesgewicht bedroeg 18,5 kilo. Barbé bleek die dag de hoogste bie der. Tweede veilronde Tijdens een tweede veilronde meerde het trio YE 128, ZZ 3 (Firma Gebr. Schot-de Jon ge) en BRU 4 af. Gezamenlijk waren zij goed voor. 1.087 ton. Delta Mossel voteerde de hoogste prijs voor de mosse len van de BRU 4 met een stukstal van 138 bij een vleesgewicht van 16,7 kilo. Op vrijdag tenslotte waren de YE 161, de YE 30 en de YE 82 goed voor een totaalaan bod van 778 ton. Aquamossel sleepte daarvan twee partij en en Prins Dingemanse een partij in de wacht. WINKELDIEF BETRAPT ZIERIKZEE - Een 43-ja- rige inwoonster van Zie rikzee werd vrijdagmid dag betrapt toen zij een winkel in Zierikzee pro beerde te verlaten zonder haar boodschappen af te rekenen. Zij had bijna dertig gul den aan vlees bij zich. Omdat zij al eerder is aangehouden voor het zelfde vergrijp moet de vrouw voor de rechter komen. ZIERIKZEE - Bij snelheidscontroles zondag op drie verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland zijn in totaal 139 overtredingen geregistreerd. Tussen 10.10 en 11.50 uur was waarvan 22 een overtreding er controle op de Rijksweg begingen. Op de Weg naar de N59 bij Oosterland. Van de Val in Zierikzee vond contro- 690 passerende voertuigen le plaats van 14.10 tot 16.10 reden er veertien te hard. uur. Er werden 1140 voertui- Tussen 12.50 en 13.50 uur was gen gecontroleerd. Daarvan het de beurt aan de Seroos- bleken er 103 de maximum- kerkseweg bij Serooskerke. snelheid te overschrijden. De Vierhonderddertig automo- hoogst gemeten snelheid be- bilisten kwamen voorbij, droeg 127 kilometer per uur. BRAND GOES - In Goes is vrijdag nacht tot twee keer toe brand gesticht. Eerst zag de politie rookvorming in de Wijn gaardstraat. Daar aangeko men bleek het zonnescherm van een winkel in brand te staan. Een kwartier later zagen de zelfde politiemensen een brandende bromfiets tegen de gevel van een bankge bouw op de Grote Markt staan. Ze zagen kans het ver voermiddel van de gevel weg te halen en op straat te leg gen, waarna de brand is ge blust. De eigenaar van de bromfiets en de daders zijn nog niet bekend. DEN OSSE - In vijf wonin gen in Den Osse is in de nacht van donderdag op vrijdag in gebroken.Er werd beeld- en geluidsapparatuur gestolen. Ali Pank Hester Macrander met caba retsolo DriftV vrijdagavond Theater Mondragon, Zierik zeepiano: Geert Bremer. ,,Als ik mijn rijmschema's door elkaar gooi, schrijft de recensent van de regionale krant natuurlijk dat Ma crander een janboel van de jamben maakt. De cabare tière heeft het niet zo op re censenten: 'parasieten, die alles overschrijven.' Nou is Hester Macrander nogal een opgewonden standje. Haar programma heet ook niet voor niks 'Drift', dus zal ik haar maar gelijk geven. Ze rommelt in derdaad met rijmschema's en creërt soms een chaos aan teksten, maar daarin schuilt juist de kracht van haar pro gramma. Macrander heeft een 'kort lontje', windt zich overal over op en briest haar ongenoegen te hooi en te gras uit. Ze wil haar leven beteren en verzoekt het massaal op gekomen publiek haar af en toe vermanend 'rustig, rus tig' toe te roepen als ze weer door het lint dreigt te gaan. De zaal blijkt daar alert op te reageren. Een knappe ma nier om een band met je toe schouwers te scheppen. Vaart heeft 'Drift' hard no dig, meer dan Macrander voor de pauze vaak biedt. Di verse items worden te lang uitgemolken, terwijl sommi ge types weer net niet de uit dieping krijgen, die ze ver dienen. Macrander is zes maanden zwanger en blijkt met de fysieke kenmerken daarvan schaamteloos te kokketteren. Haar dikke buik vormt de basis voor spe cifieke grappen. Heerlijk na vrant bijvoorbeeld om haar in deze 'toestand' kronke lend haar hitsige momenten te horen bezingen. Netwerk Rood draadje in 'Drift' blijkt de strijd om een ar- beidsplek en alles wat daar bij komt kijken. Netwerken bijvborbeeld. Mannen kun nen dat volgens Macrander beter dan vrouwen, alleen omdat ze veel meer alcohol aankunnen. Dolkomische act levert haar relaas over het uitzendburo op. De cabarer tière heeft zich op dringend advies een 'sollicitatie-out fit' aangeschaft: rolsc sen, kort strak rokje, strak truitje in contras de felle kleuren en een dig staartje in het haar. zwangere buik doet de Tenslotte leidt al het ne ken en meekirren met d fen op het uitzendburea een baan in het th~ kauwgow-cleanster va schouwburg-stoelen. Z viseert ieder met een baan stevig op z'n ple" blijven zitten. .Omdat zelf leuk vindt natuu Het is toch niet zo dat sieloos zit te wachten VUT met een lidmaat van de vakbond op zak? Macrander heeft talent schikt over een vrolijk tige kop, die aan Jenny ans doet denken. Verde ze goed zingen en ben haar creatieve geest, lijke vondst immers o zak aardappelen voor j ste kind te laten doorga Beetja krampachtig 'Drift' als ze een act te gaat uitspinnen en oo' vele gedraai met het m decor draagt niet bij aa tempo van de voorste Met een flinke dosis ze tiek en een wat breder aan items, moet het Macrander lukken op ve woorde afstand te bl van haar 'ideaalbeeld' dr. Hogendiep, het prot van de succesvolle vrouw, minnares en moeder ineen. WESTENSCHOUWEN poging tot diefstal bij e permarkt in Westens wen in de nacht van vr op zaterdag is mislukt. Een buurman werd w van het alarm en ging poolshoogte nemen. Hi in de supermarkt een keiwagentje aan dat g gevuld was met sigaret ander rookwaar. De d waren gevlucht, verm lijk door de komst van lettende buurman. De naar kon nog niet zegg er iets uit zijn winkel gemist. Rudy Prager weet altijd op een opvallende manier in de krant te komen. Geen mens zou het in zijn hoofd halen, maar hij bedenkt zelfs een excursie naar de gemeenteraad. 'Voor velen is de raad een raadsel' sprak hij en sloeg vervolgens de Nieuwsbode aan de haak. U kon de opgavebon in de krant zien staan. Toen ik het las moest ik gelijk aan mijn oude school denken. De leraar staats inrichting vond het nodig dat middelbare scholieren iets van de politiek afwisten, dus bedacht hij een excursie naar de Tweede Kamer. Om het nog een beetje leuk te hou den mochten we na afloop een uurtje win kelen. Een enkele doorzetter heeft de Twee de Kamer een kwartier volgehouden. De een na de ander ging ondergronds en nam de kortste route naar MacDonalds. Als je leerlingen een afkeer van politiek wilt aan brengen moet je namelijk naar de Tweede Kamer gaan. In de hele zaal zaten zes men sen, één stond achter een lessenaar te ore ren, twee -zaten over hun vakantie te klet sen, een volgende las De Telegraaf en een laatste zat onbedaarlijk te geeuwen. Daarbij werd er voor ons gevoel alleen maar wartaal gesproken. En waarschijnlijk was dat gok zo. Ik vind dat Rudy Prager een riskant spel speelt. Natuurlijk valf in hem een edele ziel te ontdekken die niets liever doet dan de burger bij te brengen dat er meer dingen in de wereld gebeuren dan Ajax - Juventus. Rudy hoopt dat er een aantal punten aan de orde komt waar flink over gediscussieerd wordt. Maar hoe weet je dat nou zeker Meestal is de raadsvergadering een sisser van dingen die in allerhande commissies, kamertjes en wandelgangen allang bekok stoofd zijn. Stel dat zo'n vergadering geen flikker aan is. Wat heeft die dan op z'n hals gehaald Als de raadsleden niet willen meewerken flopt de hele boel. Zodra Rudy als politiek reisleider de zaal betreedt zullen ze zelf voor het nodige vuurwerk moeten zorgen. En als jeblieft geen gezeur over Verfijningsuitkerin gen, volbrengen van oud beleid' en ander ge-orakel waar een simpel mens niks van snapt. Als de Pragerianen in de zaal zitten moet ze ontdekken: 'Verrek, het gaat over mij.' de raadzaal moeten zaken naar vor komen die iedereen raken, dingen waar je morgens bij de kapper en 's middags tante op theevisite over kletst. En wat is d anders dan het gesprek van de week: Co missaris Veerhoek en zijn Super-strijd Als de burgemeester het dan aandurft om zeggen: Mensen, wat vinden jullie er Moet die Super nou weg of niet Kijk, zitten de Pragerianen op het puntje van stoel, want daar heeft iedere een mening over. 'De geschiedenis herhaalt zich' begint de PvdA. 'Gezeur toen de Hema kwam. mier toen Albert Heijn kwam. Gezever de Prijsslag kwam. En wie wil ze nou missen?' 'Hoe is het mogelijk dat je in grootste wijk van Zierikzee nergens een p- verse melk kunt krijgen' huilt de RPF vervo gens. 'Wat een toneelstuk' gaat D66 doo 'ledereen weet wel dat je die Super noo weg krijgt. Die jongens van Super zijn vr slimmer dan het hele college bij elkaar; 'Doe niet zo schijnheilig' roept Heieen d Vries pissig. 'De gemeente Zierikzee wi een jaar geleden allang dat die Super er z komen.' 'Veerhoek, houd nou toch op m Supertje pesten. Ben jij nou een liberaal schreeuwt Jos. 'Wij blijven fijn bij Alb~ Heijn' scanderen de wethouders Pia Daan. Maar in hun hart is niemand tegen Super want politici die denken een bo schap te hebben praten anders als ze z een boodschap moeten doen. Kijk, als het zo zou gaan zou er nooit m een excursie van Prager nodig zijn. Nu is h nog noodzakelijk dat de hoofdredacteur v de Nieuwsbode himself erbij moet zijn o voor de ondertiteling te zorgen. Gewo J omdat zelfs Veerhoek niet super is. Ja, die Rudy Prager weet op een origin manier de krant te halen. Is het niet met uil kuikens dan is het wel met raadsleden, daar een verband tussen bestaat? Dat ku nen de Pragerianen donderdag zelf vas stellen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5