Stuurgroep moet een integraal veiligheidsbeleid ontwikkelen Bij raad op de koffie Provincie interesse voor scholenterrein icvensQ 75 jaar/1921-1996 Jubilerend Visserskoor brengt tweede cd uit Grond Omroep Zeeland Televisie verontreinigd AGENDA Controle snelheid VRIJDAG 21 MAART 1997 NR 26150 Centrale huisvesting voordelig MIDDELBURG - Het college van gedeputeerde sta ten wil het terrein en gebouw van de Stedelijke Scholengemeenschap aan de Sint Pietersstraat in Middelburg aankopen. De provincie is van plan haar directies op één locatie samen te brengen. De gemeente Middelburg heeft de provincie als eerste de mogelijkheid geboden het terrein en het gebouw van de Stedelijke Scholengemeen schap aan de Sint Pieter straat aan te kopen. Door middel van nieuwbouw zou de provincie alle directies centrale huisvesting kunnen bieden. Voordelen van een gezamen lijke locatie zijn onder meer dat het heen en weer pende len, in weer en wind. tussen verschillende gebouwen ver leden tijd is. Ook ontstaat de mogelijkheid - door de situ atie van het terrein - om goe de parkeervoorzieningen te realiseren voor bestuurders, bezoekers en ambtenaren. Nog een pluspunt is dat ver schillende gebruiksruimten gezamenlijk kunnen worden ingevuld, zoals kantine, com puterruimte en ontvangsthal met receptioniste. De capaci teit van vergaderruimtes kan beter worden gepland, evenals de catering. En het personeel, zoals bodes en ser veersters, is makkelijker on derling inzetbaar. Met de nieuwbouw op het scholenterrein is 30 miljoen gemoeid. De verkoop van het gebouw het Groenewoud kan 6 miljoen in het laatje bren gen. De jaarlijkse lasten zul len ongeveer 10 procent van de investering bedragen. Binnen de huidige begroting en meerjarenraming is deze ruimte vooralsnog niet aan wezig, zo melden gs aan de commissie Algemeen Be stuur. Dekking zal gezocht moeten worden binnen de re guliere begroting en door eventuele verkoop van aan delen en/of aanpassing van het dividend. Bruse vissers zingen stress weg BRUINISSE - Het Bruse Visserskoor viert zater dag, morgen, het eerste lustrum met een jubi leumconcert in Jeugdherberg De Stoofpolder. Aan deze uitvoering naar aanleiding van het vijfjarig bestaan wordt medewerking verleend door zanggroep Kameleon uit Hazerswoude. De aanvang is 20.00 uur. Wat niemand in Bruinisse durfde te dromen is toch uitgekomen. Het 'slokkers koor', zoals het koor in de Bruse wandelgangen aan vankelijk werd genoemd, laat zich niet uit het veld slaan. Integendeel, dirigent J. Knuist weet zijn leden goed in toom te houden door afspraken te handha ven die in gezamenlijk overleg zijn opgesteld. Vol gens bestuurslid L. Ottens was dat ook nodig. „We zin gen ongedwongen, maar er zijn disciplines. Onze diri gent weet ons zo goed in be dwang te houden dat we precies zingen zoals het moet." Recentelijk zijn de leden van het koor met twintig nieuwe liederen begonnen om een tweede cd vol te zin gen. Het repertoire is uitge breid met onder meer enke le Engelstalige liederen. „Het lukt steeds beter om meerstemmig te zingen. El ke zaterdagmiddag zingen we in anderhalf uur tijd een stuk stress weg. Daarnaast geven we maximaal twee keer in de maand een uit voering." Teamgeest Uit de woorden van Ottens blijkt dat de goede team geest het toverwoord is om de bijna zestig leden weke lijks bijeen te krijgen. Hoe wel hij ook niet precies kan aangeven hoe het lukt, heeft hij daar toch wel een mening over. „We zijn nu zover dat een lid niet zo maar lid kan worden. Be langstellenden kunnen zich laten inschrijven als aspi rantlid om dan vervolgens na een stemtest, een goed keuring en het onderschrij ven van de reglementen tot de koorleden kan gaan be horen. Een lid dat twee keer niet heeft gerepeteerd, zingt gewoon niet mee tij dens de volgende uitvoe ring. Zo iemand krijgt niet de kans om de boel te ver pesten. Als je dat toelaat wordt het een ongeregeld zooitje en dat moet het juist niet worden," zegt Ottens die de vele optredens in de regio als uiterst positief heeft ervaren. Als het aan hem ligt zit er nog een uitbreiding van het ledenbestand in het ver schiet. „We streven naar meer leden. Daar wordt het koor kwalitatief alleen maar beter van. Bovendien stimuleert het anderen om naar de repetities te ko men, terwijl iemand die niet komt achterop raakt." In de praktijk blijkt deze stimulans goed te werken. Ottens is enthousiast over de sociale band onder de le den die hij als steeds ster ker ervaart. „Wij hebben ervaren dat je niet met z'n allen tegelijk kunt praten maar wel tegelijk kunt zin gen. Deze uitstraling wordt door het publiek gewaar deerd." OOST-SOUBURG - De grond aan de Kanaalstraat 60 in Oost-Souburg, waar Omroep Zeeland televisie uitzendingen wil starten, is verontreinigd door ge bruik van een benzinetank. De overdracht van het gebouw heeft daardoor vertraging opgelopen. Om roep Zeeland vraagt binnenkort een zendmachti ging aan. Met de gemeente Vlissingen is overeenstemming bereikt over de aankoop van een naastgelegen strook gemeen tegrond, dat ook vervuild is, voor 30.750 gulden. De vervuiling van de grond is in kaart gebracht en het provinciaal bestuur bereidt een saneringsplan voor. Overleg wordt wie de sane ring zal uitvoeren en hoe de kosten worden verrekend. Omroep Zeeland krijgt een lening van 350.000 gulden van Delta Nutsbedrijven over de voortgang van Om roep Zeeland Televisie. De aflossing van de lening dient voor 2002 plaats te vinden op de normale manier of in de vorm van diensten, waarbij gedacht kan worden aan re clame en/of sponsoring van programma's. Als de zendmachtiging van het Commissariaat voor de Media is afgegeven, vraagt Omroep Zeeland aan Noze- ma een zender te installeren. Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 UN Astraat 10 technisch installatieburo Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 VANDALEN ZIERIKZEE - Vandalen hebben tussen woens dagmiddag 12.30 en don derdagochtend 8.00 uur het hardhouten hekwerk rondom de peuterspeel zaal Kwibus aan de Mie- reweg in Zierikzee ver nield. De schade is nog niet bekend. Vrijdag 21 maart Zierikzee Mega-dance party SKW De Lichtboei (10-13 jarigen). MFC. 19.00-21.30 uur. Hester Macrander met haar cabaret-solo 'Drift', m.m.v. Geert Brever, piano. Theater Mondragon. 20.00 uur. Paaszangdienst Woord en Daad met mannenkoor Jeduthun. Grote Kerk. 20.00 uur. Sanne Wallis de Vries 'Blij je te zijn,' Brogum Podium voor Muziek en Theater, 20.30 uur. Dreischor Toneelavond Tot Nut en Genoegen. Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 22 maart Zierikzee Fancy-fair R.K. basisschool Sint Willibrordus. Van 10.00-14.00 uur. Infodag wonen. Rabobank, Havenpark 4. 10.00-16.00 uur. Open huis Studio Active. Wielingenstraat 19. Van 11.00 tot 15.00 uur. Workshop SKW De Lichtboei 'Ganzenei mooi maken met stof'. MFC. 13.30- 16.00 uur. Optreden muziekformatie 'Two-Two-Zero' café Old Dutch, 21.00 uur. Renesse. Inzameling oud papier door muziekvereniging Luctor et Emergo. De Dreef. 10.00- 11.00 uur. 'De grote versierder', To neelopvoering 'Op Drift', Dorpshuis Renesse, 20.00 uur. Bruinisse Diskjockeyverkiezing. Jeugdsoos De Pul. 19.45 uur. Optreden van het Bruinisser Visserskoor en het zang- en operettekoor De Kameleon uit Hazerswoude in Herberg De Stoofpolder, Boomdijk 21. 20.00 uur. Maandag 24 maart Zierikzee Openbare fractievergade ring van de PvdA in het ge meentehuis. Vergaderkamer 78. 19.30uur. Openbare vergadering Com missie Grondgebiedzaken, Ruimtelijk Ordening en Eco nomische Zaken, Theater Mondragon, 19.30 uur. Ledenvergadering ZOC in Theater Mondragon. 20.00 uur. Mattheüs Passion van J. S. Bach in woord en klank door koor Cantare en vrouwen koor Quodlibet. Nieuwe Kerk. 20.30 uur.. Burgh-Haamstede Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk. Van 19.00-20.30 uur. Haamstede Algemene ledenvergadering Voor Vorstenhuis en Vader land in Hotel Bom. 20.00 uur. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00-20.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Bij de fam. v. d. Linde, Baalpapenweg 2. Van 19.00-20.30 uur. Sirjansland Dansavond Nehalennia. Russische en Oekraïnse dan sen. Dorpshuis. 19.30 uur. Dinsdag 25 maart Zierikzee Openbaar tentamen muziek. RSG Professor Zeeman. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Paaslunch van de NVvH in de Schutse. 13.00 uur. Noordgouwe Schrijfochtend Amnesty International. Dr. Wortmanstraat 21. Van 10.00-12.00 uur. Oosterland Kennismakingsavond inwo ners met college b en w. Dorpshuis. 19.30 uur. Veiligheid is duurzaam product' Bij Scharendijke zorgden in het verleden jongeren voor overlast in een voetgangerstunneltje. Het tunneltje is inmiddels met hekken afgesloten. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat op een rijtje zetten waar op het eiland sprake is van onveiligheid. Vervolgens moet er een speciale stuurgroep komen die de gegevens die uit die inven tarisatie komen analyseert. Uiteindelijk doel is het opstellen van een integraal veiligheidsplan. Sinds het ministerie van bin nenlandse zaken kwam met de Integrale Veiligheidsrap portage zijn verschillende gemeenten begonnen met het opstarten van integraal vei ligheidsbeleid. Uit de rap portage blijkt dat een groot deel van de Nederlandse bur gers zich in zijn directe woon- en leefomgeving onveilig voelt. Schouwen-Duiveland is daar volgens het college van b en w geen uitzondering op. Aan de ene kant zijn er de concrete gevaren: het aantal verkeersslachtoffers stijgt, de criminaliteit neemt toe. Maar er is ook wat genoemd wordt de 'subjectieve onvei ligheid'. Mensen voelen zich onbehaaglijk zonder dat ze precies weten waarom. De gemeente wil dat de inwo ners van Schouwen-Duive land veiliger zijn en zich ook veiliger voelen. In de voor malige gemeenten Brou wershaven, Middenschou- wen, Bruinisse en Duiveland is er volgens b en w vooral sprake van problemen op het gebied van verkeersveilig heid. Ook in Westerschouwen spe len verkeersveiligheidspro- blemen.maar daar hebben de inwoners ook last van recre- atie-criminaliteit. In Renes se wordt geklaagd over over last door jongeren en ook voor Zierikzee leveren jeugd groepen soms problemen op. Stuk voor stuk hebben de voormalige gemeenten ge probeerd de problemen op hun grondgebied op te los sen. In Zierikzee bijvoor beeld werd een project ver slavingszorg opgezet en in Westerschouwen werkten ge meente, politie en diverse maatschappelijke instanties met elkaar samen om via 'be voegd teamwork' de proble men terug te dringen. Wat de gemeente Schouwen-Duive land nu wil is samenhang brengen in al die losse plan- Om dat voor elkaar te krij gen moet eerst geïnventari seerd worden. Die eerste fase zou in de periode februari tot mei haar beslag moeten krij gen. Tweede stap is het ana lyseren van de gegevens en dat is de tweede fase, ge pland voor mei-juli. Dat zou het werk van de speciale stuurgroep worden. Elk pro ject dat in het kader van de plannen opgestart wordt is de verantwoordelijkheid van een projectgroep die zich alleen met dat ene project be zig houdt. In augustus dit jaar moet de derde fase ingaan. Tijdens die derde fase moeten de puntjes op de i gezet worden en een integraal veiligheids plan geformuleerd. Voor het college staat daarbij voorop dat dat beleid niet tijdelijk maar permanent is. „Veilig heid is een duurzaam pro duct dat een continue aanstu ring en begeleiding behoeft De startnotitie Integraal Vei ligheidsbeleid komt woens dag 2 april aan de orde tij dens de vergadering van de commissie Algemeen Interne Zaken. De vergadering wordt gehouden in het stad huis in Brouwershaven en begint om 19.30 uur. De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland hijeen voor haar eerste vergadering - nog zonder burgemeester en wethouders - in november 1996. (Foto: Marijke Folkertsma) Jazeker, ik wil wel eens horen en zien wat de gemeente raad doet. Daarom ga ik donderdagavond 27 maart mee met de GRATIS EXCURSIE van SWK De Lichtboei en de Zierikzeesche Niieuwsbode. Ik spreek om 19.30 uur af in de bovenfoyer van Theater Mondragon in Zierikzee. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon Deze bon uiterlijk op dinsdag 25 maart opsturen naar: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. Afgeven op het kantoor aan het Jannewekken 11 mag ook. Sc/ de lood ofi de &ofóie! Politiek uitstapje SKW De Lichthoei en Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEE - Bij snelheids controles gisteren, donder dag, op drie verschillende lo caties op Schouwen- Duiveland werden 29 auto's geflitst. De hoogst gemeten snelheid was 113 kilometer per uur. Op de Vroonweg bij Haam stede was er controle tussen 10.30 en 12.00 uur. Van de 126 passerende voertuigen gin gen er tien te hard. Tussen 12.05 en 13.15 werd gecontro leerd op de Stoofweg bij Noordwelle. Van de 177 auto mobilisten trapten er acht te hard op het gaspedaal. Op de Nieuwe Kooiweg in Zierik zee vond er controle plaats van 13.30 tot 15.30 uur. Bijna zeshonderd auto's werden gecontroleerd. Elf bestuur ders reden te hard. ZIERIKZEE - Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei en deze krant organiseren voor volgende week don derdag, 27 maart, een uitstapje naar de gemeente raad. Onder de titel 'Op de koffie bij de raad' kun nen belangstellenden in Theater Mondragon hun gemeentebestuur vrijblijvend op de vingers kijken. „Ik word met enige regel maat door mensen aange sproken die iets vinden van het gemeen tebestuur," zegt Lichtboei directeur R. Prager. „Dan willen ze weten waarom iets zus of zo is beslist. Als ik dan antwoord dat ze dan maar eens een vergadering bij moeten wonen, blijkt er vaak een drempel te liggen. En waar een drempel ligt, ligt volgens mij een taak voor het sociaal cultureel werk om die te verlagen." Prager meent dat een georga niseerd bezoek aanleiding kan zijn voor een kennisma king met de raad. „Zeker, nu er na de herindeling span nende beslissingen genomen moeten worden, hoeft zo'n vergadering bepaald niet slaapverwekkend te zijn. Omdat ik de organisatie niet alleen bij De Lichtboei neer wilde leggen, ging ik op zoek naar een deskundige partner en kwam vanwege haar ken nis van onze lokale politiek terecht bij de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode," aldus-Prager. Hij en hoodredacteur T. van den Nouweland stelden een gezamelijk plan op en legden dat voor aan burgemeester J. Asselbergs en stafmedewer ker communicatie G. van Breugel van de gemeente. Beiden reageerden positief. Bestuurlijke openheid staat immers hoog in het vaandel van het nieuwe gemeentebe stuur. De gemeenteraad is het hoogste beslissingsorgaan van een gemeente. De raad vertegenwoordigt alle inwo ners. Het dagelijks bestuur van de gemeente, ook wel college van burgemeester en wethouders genoemd, doet de raad voorstellen. Die voorstellen zijn weer voorbe reid door de ambtenaren. De gemeenteraad kan ze goed- of afkeuren, maar ook wijzi gen. Aan het begin van de vergadering kunnen betrok ken burgers (kort) het woord voeren over een van de voor stellen op de agenda. Discussie De agenda van de raadsver gadering telt meestal tussen de twintig en dertig voorstel len. Een aantal daarvan geeft aanleiding tot discussie tussen de politieke partijen en het college of tussen de partijen onderling. Enkele andere voorstellen zijn for meel; ze moeten volgens de wet de raad passeren en wor den zonder discussie of toe lichting 'afgehamerd'. Bedoeling van het bezoek op 27 maart is om enkele agen dapunten waarover naar verwachtfng wèl wordt ge discussieerd goed te volgen. Uiteraard is de laatste dagen over deze voorstellen ge schreven in deze krant. Deel nemers aan het uitstapje krijgen deze artikelen en het officiële raadsvoorstel voor afgaand aan het bezoek uit gereikt. Hoofdredacteur T. van den Nouweland van deze krant licht ze onder het genot van een kopje koffie donder dagavond toe. Programma Het programma van 27 maart ziet er als volgt uit: De deelnemers worden om 19.30 uur ontvangen in de boven foyer van theater Mondra gon. in Zierikzee. Na wel komswoord, uitleg en koffie wordt om ongeveer 20.00 uur de raadszaal bezocht. Vanaf het balkon kunnen dan de beraadslagingen van onze vertegenwoordigers worden gevolgd. Na ongeveer een uur - de raadsvergadering is dan vermoedelijk nog bezig - is er in de foyer gelegenheid tot het stellen van vragen aan Prager, of Van den Nou weland. Vragen gericht aan raad of college worden zo spoedig mogelijk doorge speeld aan betreffende partij of bestuurder. Bon Belangstellenden voor 'Bij de raad op de koffie' wordt verzocht de bon bij dit arti kel in te vullen of telefonisch contact op te nemen met De Lichtboei op het nümmer 412075. De deelname is gra tis, maar reserveren is nood zakelijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3