Koop Huis van Nassau te duur TltlNITtl DMMI1D 22 Maart Trinity V.I.P. Pas 28 Maart ranceParty Maatregelen tegen piramidespel nodig Van Geesbergen wordt full-time bestuurder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SI Reizigersprijs voor ZWN-groep JêqRS Gratis "ALLE WETHOUDERS MOETEN GEHANDICAPTENBELEID DRAGEN" Mislukte wisseltruc in supermarkt Schouwen-West voorbeeld voorEuregio Scheldemond •dé krant van schouwen - duiveland! Eenzijdig ongeval 2-^ - "bsio, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 21 MAART 1 997 1 52e JAARGANG NR 26150 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Speciale inkoop •501 517 •615 «881 nu deurloo t S <w slechts enkele dagen zolang de voorraad strekt Advertentie D Bi] een longdrink, cocklail A of bijbestelling van MO,- G (deze pas is persoonsgebonden) Persoonlijke ledenpas voor D jou voor seizoen '97 gratis! A (waarde ca. 25.-) A DJ IMWIO G UHDUGUll Dancers m/v Discotheque Trinity Renesse (H. Noordhoek, voorzitter werkgroep Toegankelijkheidsbevordering) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAALabonnementzonderautomatischeafschrijving a 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden ..Plaats: Geb.datum: Gemeenteraad Sluis-Aardenburg: SLUIS - Nederland moet het piramidespel ver bieden of in elk geval gemeenten de mogelijk heid bieden piramidebijeenkomsten te verbie den. De gemeenteraad van SIuis-Aardenburg heeft de Vereniging van Nederland se Gemeenten gevraagd hierop aan te dringen bij de verantwoordelijk minister. Ze wijst hierbij op de com motie rond het beleggings- spel in zowel buiten- als binnenland. Ook Sluis kreeg hiermee vorige maand te maken. Medewerkers van een pira mideorganisatie ontvoer den toen de bedrijfsleider van een concurrerende fir ma en gijzelden hem enkele uren. Beide organisaties hadden tegelijkertijd een bijeenkomst in de Zeeuws- Vlaamse plaats op touw ge zet. De bedrijfsleider werd onder druk gezet de bijeen komst van zijn firma te stoppen. Burgemeester C. van Liere verbood na de gebeurtenis sen de beide piramidebij eenkomsten voor die dag. Hij overwoog voor langere tijd een verbod in te stellen voor bijeenkomsten rond het beleggingsspel, maar dat bleek juridisch niet mo gelijk. Dat kan alleen als er overlast is. De gemeenteraad wil hier in verandering zien. Zeeuws-Vlaanderen is voor piramideorganisaties bij zonder aantrekkelijk. Ze trekken daar veel belang stellenden uit België en Frankrijk, waar het pira midespel verboden is. WEMELDINGE - Een onbe kende man heeft gisteren, donderdag, geprobeerd dui zend gulden rijker te worden met een wisseltruc in een su permarkt in Wemeldinge. De man kwam rond 14.30 uur binnen en kocht iets, waar voor hij met een briefje van honderd gulden betaalde. Hij kreeg wisselgeld terug. Daarna stelde hij de cassière voor om duizend gulden te wisselen voor briefjes van honderd gulden. Toen zij tien biljetten van honderd uit de kassa haalde, probeerde de man deze van haar af te pak ken. Door oplettendheid van het winkelpersoneel kreeg hij daar de kans niet voor, waar na hij de winkel is uitgerend. Het signalement van de man luidt als volgt: hij is 40 a 45 jaar oud, heeft een getinte huidskleur, een grote zwarte snor en zwart kortgeknipt haar. Hij droeg een groene halflange jas en een kaki broek. Hij sprak gebrekkig Engels. VERNIELING ZIERIKZEE - Een bewoner van een huis aan de Kreeft straat in Zierikzee werd woensdagnacht de dupe van baldadigheid. Aan zijn auto werden verschillende vernie lingen aangebracht, waaron der het afbreken van een rui tenwisser. Ook werd de vuilcontainer uit de tuin ge haald en de straat opge sleept, waarna de container werd leeggegooid. De bena deelde deed aangifte. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET0111-671875 Erkend LidV.E.B MIDDELBURG - Het Comité van Toezicht Interreg stemde woensdag in Middelburg, onder voorzitter schap van gedeputeerde L. Coppoolse., in met de toe kenning van 982.500 ecu aan het project 'revitalise ring kustgebied' van de provincie West-Vlaanderen. Het project revitalisering kustgebied is opgezet met als doel het toerisme in de Eure- gio Scheldemond, door aan pak van de kust, te stimule ren. Door een kwalitatieve opwaardering van de kust moet de stagnatie en de te- ruggang van het kusttoeris me worden tegengegaan. Schouwen-West en de pier in Blankenberge werden daar bij als voorbeeldprojecten aangehaald. De gebiedsgerichte aanpak Schouwen-West, met als mid delpunt het recreatief mi lieucentrum, toont volgens het Comité van Toezicht aan hoe door een herschikking van verschillende functies de troeven van de Zeeuwse kust - zoals rust, ruimte en groen - kunnen worden uitgespeeld om de aantrekkelijkheid van het kustgebied te verhogen. Pier Blankenberge laat zien hoe het opwaarderen van kenmerkende architectuur elementen in combinatie met de uitbouw van alle-weers- voorzieningen een positief effect hebben op het Vlaamse kustgebied. 2 ZAIRE Zaïrese opstandelingen vastbesloten einde te maken aan bewind Mobutu. 3 VEILIGHEIDSBELEID Gemeente Schouwen-Duiveland gaat een integraal veiligheidsbeleid ontwikkelen. 7 BEGROTING Wethouder Van der Salm wil niet veel woorden vuilmaken aan begroting gemeente. 9 HANDBAL Delta Sport overtuigd van winst op aartsrivaal EMM in strijd om kampioenschap tweede divisie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De dingen, die wij het duurst betaald hebben, stellen wij het meest op prijs. Tuvenalis HULST/ZIERIKZEE - De Producentenorganisatie voor de Nederlandse Mosselcultuur U.A. heeft mr. H. J. van Geesbergen uit Hulst benoemd tot secreta ris/penningmeester. Als gevolg van deze vaste aan stelling zegt de gemeentesecretaris van Hulst deze Zeeuws-Vlaamse gemeente gedag. Vanaf 1 november 1996 func- en Noord-Holland. In 1992 tioneerV Van Geesbergen werd Hans van Geesbergen reeds als secretaris van Zevi- lia van de provinciale staten bel, de Vereniging tot bevor- van Zeeland voor de WD. dering der Zeeuwse visserij- Zijn nieuwe functie brengt belangen. De toekomstige daarin geen verandering, full-time visserijbestuurder Met de benoeming van de op is sinds 1 juli 1986 gemeente- volger van directeur L. Lu- secretaris in Hulst. Voor die cas van het Mosselkantoor tijd werkte de in Zierikzee gaat de PO-mossel onafhan- geboren en getogen secreta- kelijk van het Produktschap ris in de provincies Friesland Vis opereren. «SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierilyeesche Nieuwsbode abonnêmentenadminlstratie, m Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. fin De Wieken wil uitbreiden met nieuwe zorgvormen Bewolkt HET WEER Vannacht opklaringen, overdag meest bewolkt en in de ochtend mogelijk wat motregen. Temperatuur vannacht rond het vriespunt, middagtemperatuur ongeveer 8 graden. Wind zuidwest, zwak, overdag matig, kracht 2 tot 3. ZIERIKZEE - De vraagprijs van 1,6 miljoen gulden voor het complex Huis van Nassau annex Snooker centrum op de hoek Lange Nobelstraat/Hoge Mo lenstraat in Zierikzee ligt een half miljoen boven het bedrag, dat de Stichting Woonzorg Nederland bereid is uit te trekken voor uitbreiding van het naastgëlegen zorgcentrum De Wieken. 'Zeeuwse Net grote stap in goede richting' De ZWN-groep werkt in het Zeeuwse Net samen met de NS. Een initiatief dat beloond werd met de Reizigersprijs. (Foto: Marijke Folkertsma) MIDDELBURG - De bereikbaarheid is verbeterd, er is een aansluitgarantie en er is alles aan gedaan om de reizigers op de hoogte te houden van de plannen. Dit bij elkaar was voor reizigersorganisatie Rover aanleiding om de ZWN-groep voor Het Zeeuwse Net te belonen met de Reizigersprijs 1996. De prijs werd gisteren in Middelburg uitgereikt. Het Zeeuwse Net is een sa menwerkingsverband tussen vervoersmaatschappij de ZWN-groep en de Nederland se spoorwegen. ,,Een grote stap in de goede richting," al dus de jury die daar wel met een bij meldt dat het alle maal niet van een leien dakje is gegaan. Het NS-plan om stoptreinstations in Zeeland te sluiten en de doorgaande trein naar Amsterdam in Roosendaal af te breken ging uiteindelijk van tafel, maar dat kostte heel wat moeite van gemeenten, bewoners, reizigers en Rover. Volgens de reizigersorganisatie heeft de trein nog toekomst in Zee land. In het Zeeuwse Net staan be reikbaarheid en aansluiting van de ene bus op de andëre en van de trein op de bus cen traal. De lijntaxi vervult daarbij een belangrijke func tie. „Bijna alle plaatsen zijn de hele week door bereik baar, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat," aldus de jury. Rover is ook zeer te spreken over de wijze waar op de ZWN-groep de inwo ners van Zeeland van infor matie over het Zeeuwse Net heeft voorzien. ,,ZWN vraagt ook om klachten en wensen door te geven. Daar kan het openbaar vervoer alleen maar beter van worden." Rover heeft zelf nog wel wat suggesties voor verdere ver betering. De aansluitgaran tie zou in de visie van de rei zigersorganisatie moeten worden uitgebreid en ook vindt Rover het een goed idee als er gecombineerde bus-trein-kaartjes worden verkocht. Rover zou het liefst zien dat na opening van de Westerscheldetunnel een voetveer tussen Vlissingen en Breskens gerealiseerd wordt. „Zodat de Zeeuws- Vlamingen een goede verbin ding met Walcheren hou den." SEROOSKERKE - Op de N57 bij Serooskerke vond van nacht, vrijdag, om 1.50 uur een eenzijdig auto-ongeval plaats. De bestuurder, een 22-jarige inwoner van Den Haag, hield tijdens het rijden zijn voer tuig niet onder controle. Hij kwam met zijn linkerwielen in de berm terecht, waarna hij het begin van de vangrail opreed. De automobilist bleef ongedeerd. Zijn auto moest worden weggesleept. 4 „Ik vind het bijzonder jam mer, dat de onderhandelin gen over aankoop van dat complex om financiële rede nen zijn afgebroken," zegt P. Markesteijn, directeur van De Wieken. Woonzorg Neder land, eigenaar van het zorg centrum, staat in principe achter zijn voorstellen tot uitbreiding van de activitei ten. De directeur constateert een grote behoefte aan ver schillende vormen van zorg op Schouwen-Duiveland en ziet mogelijkheden om daar vanuit De Wieken op in te spelen. Het aantal in de vier zorgcen tra in deze regio te verdelen plaatsen is gebonden aan een maximum. Dat maximum is inmiddels bereikt, volgens Markesteijn. Uitbreiding kan derhalve alleen via nieu we vormen van zorgverde- ling. „Daar ig behoefte aan en men is ook bereid daar voor te betalen," zegt de di recteur vol overtuiging en hij baseert zich onder meer op een wachtlijst van ruim 125 mensen. Tussen de huurprijzen, die gelden binnen zorgcentrum De Wieken en bijvoorbeeld een servicewoningen-com plex, zit naar zijn mening nog een grote groep ouderen, die behoefte heeft aan gedif ferentieerde vormen van zorg. Onderhandelingen Op basis van de uitbreidings- voorstellen van Markesteijn opende Woonzorg Nederland de onderhandelingen met Makelaardij Bij de Vaate, bij wie de verkoop van het Huis van Nassau/Snookercen trum in handen is. De vraag prijs van 1,6 miljoen gulden voor het totale complex bleek echter geen basis voor verdere onderhandelingen. „Die is voor Woonzorg Ne derland een paar ton, of om precies te zijn een half mil joen te hoog," aldus Markes teijn. Hij betreurt de patstel ling, maar zegt er ook begrip voor te hebben. Het complex zou met de grond gelijk ge maakt moeten worden om vervolgens op deze locatie een voorziening te bouwen, die aan alle hedendaagse ei sen voor zorgverlening op maat voldoet. De bouw van een dergelijke zorgvoorzie ning behoeft niet per se in de directe nabijheid van een zorgcentrum gerealiseerd te worden, maar kan - naar zijn mening - wel grote voordelen met zich meebrengen. Rampenplan In De Wieken zelf worden op het ogenblik werkzaamhe den uitgevoerd voor de aan leg van een tweede lift. Deze lift komt op de plaats waar nu het huidige dagverblijf is. Een nieuw gedeelte voor het dagverblijf wordt gecreëerd door een stuk richting tuin bij te bouwen. Voor de bouw van de lift moest donderdag Het Huis van Nassau annex Snookercentrum staat voor 1,6 miljoen gulden te koop. een gedeelte van de vloeren uit het gebouw worden weg gezaagd. Werk, dat bewoners en personeel veel overlast zou bezorgen. Derhalve werd besloten een 'rampen plan' in werking te laten tre den. Het aangename werd met het noodzakelijke ge combineerd, zo legt hoofd huishouding Bianca Tol uit. In De Wieken is het gebruike lijk, dat alle verjaardagen van de personeelsleden met één feestelijke bijeenkomst gevierd worden. Besloten werd daar deze 'evacuatie' voor te gebruiken en gedu rende een dag in Sportcen trum Onderdak te vertoe ven. Leden van het vrijwillige brandweerkorps Zierikzee assisteerden bij het vervoer van de bewoners met taxi busjes en personenauto's. In ongeveer drie kwartier wa ren de zestig bewoners en de medewerkers op de plaats van bestemming. De stemming in restaurant Onderdak bleek zeer geani meerd. De gehele dag door hadden de ouderen zicht op het schoolzwemmen in het naastgelegen zwembad. Er «werden diverse rondjes bin go gespeeld. De lunch bleek extra goed verzorgd en in de middaguren zorgde entertai ner Hans Monnee voor een vrolijke muzikale omlijs ting. De collectieve verjaar dag van het personeel werd aan het einde van de middag (Foto: Marieke Mandemaker) afgerond met een drankje en een hapje. Daarna werden de bewoners weer terugge bracht naar De Wieken, waar hard was gewerkt aan het ruimte maken voor de twee de lift. Markesteijn is blij, dat deze voorzieningen, waar al sinds 1989 behoefte aan is, er nu eindelijk komen. Hij hoopt dat ze op maandag 12 mei, de dag van de verpleging, offi cieel in gebruik worden ge nomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1