Een nieuwe nieuw perspectief Lente en het gevoel van de jaren zeventig HErWtmiEUWSBLAD Een stapje terug in de tijd VOORJAARSBIJLAGE Zomerse contrasten 1 WOENSDAG 19 MAART 1997 De moderne vrouw heeft kleding nodig die past bij haar persoonlijke en drukke levensstijl. De trend van dit sei zoen, textuur en kleur, is terug te vinden in de nieuwe collecties. Sorbetkleuren Hete dagen vragen om zakelijke kleding dat bestand is tegen spanning, maar er toch mooi uitziet en koel is. Het antwoord bieden de zachte linnen mixstoffen, samengesteld uit een regenboogachtig palet van sorbetkleuren, seasfoam, ink, pistachio en paeony. Contrasterend en aanvullend zijn nauwslui tende, fijn gebloemde jurken en rokken van zijden georgette en doorschijnende viscose, herinnerend aan de chique van de jaren dertig. Het tijdloze zwart en "wit bieden een monoch room alternatief voor koele, comfortabele kleding. Kreukelviscose is de ideale, onder houdsarme stof voor rokken, jurken en tunie- ken, fantastische, onderling verwisselbare kledingstukken. Een opvallend detail is kettingsteek bor duurwerk en een bloemendessin met reliëf kruipend over jurken en rokken. Nonchalance Het ingeburgerde basiskledingstuk - de jurk - krijgt een eigentijdse Laura Ashley behan deling. Het silhouet is lang en aansluitend, glijdend over het lichaam, maar toch noncha lant of juist kort en eenvoudig. Kies uit parachute zijde in elkaar overlopen de lilac of pistachio tinten, comfort en raffine ment. Eenvoudige hemdjurken en tunieken worden opgeleefd door geborduurde randen, om- knoopriemen en subtiele splitten aan de zijkan ten. Accessoires Fijn gebloemde jurken en rokken van zijden georgette en doorschijnende viscose, herinneren aan de chique van de jaren dertig. Het kleurenbeeld is verblindend, van puur wit op wit tot krachtige exotische schakeringen van spice, cerise, toffee en deep aqua. Door het gebruik van nieuwe stoffen naast het herkenbare linnen en katoen, wil je de kleding niet alleen dragen, maar ook aanraken. Doorschijnende georgette met borduurwerk, kreukelviscose, doorschijnende zijden jac- quardstof, voile, glanzende lycra, zijden jersey en wafelviscose geven een eigentijdse kracht. Bewegingsruimte Fris, koel linnen komt nog beter tot zijn recht met grafische krijtstrepen en kleine ruitjes. Een perfecte schnitt geeft bewegingsruimte aan een voudige jurken; lange polostijl of korte, pittige hemdjurken. Prachtige, Greta Gabor-stijl broeken met wijde pij pen, koele wikkelrokken en jurken met knoopsluiting op de rug, bieden talloze comfortabele mogelijkheden. Helder, krachtig en verfrissend beschrijft de kleding uit de 'Summer Holiday Fun' het beste. Ruiten in lime/white, red/white en black/white zijn gebruikt voor hemdjurken, strakke bovenstukken en shorts, de basiskleding voor een geweldige zomergarderobe Soepel jersey, van goede kwaliteit, in lime, orange en jet, is gebruikt voor korte, nauwaansluitende hempjes en sexy zonnejurken met striksluiting, die aanvoelen als een tweede huid. Mooie accessoires zorgen voor inspiratie. Shawls, geverfd, gerimpeld, geborduurd en in prachtige kleur schakeringen geven een gevoel van individualisme. Kleuren leven steeds meer op, terwijl dessins karakter toevoegen. Scharlakenrode klaprozen zijn versti-ooid op helderwitte of gitzwarte stof met wafeleffect, terwijl bescheiden fruitdessins zijn terug te vinden op doorschijnende voile blouses. Tassen, enorme stro-tassen uit de jaren vijftig, schoudertas sen van raffia uit de jaren zestig en leren tassen met riempjes, die je eenvoudigweg moet hebben. Bedrukte shawl van viscose Monica (uit de collectie van Anne-Claire Petit). Shawls en pareo's die doen denken aan Hollywood en Italië van het grote witte doek uit de jaren dertig. Hoeden en baretjes stelen dit jaar de show op de straten, avenues en pleinen van de diverse grote steden in Euro pa, maar ook op de Ascot races. Kenmerkend zijn de vrolijke en heldere kleuren, zomerse contrasten en na tuurlijke materialen. De bijbehorende tassencol- lectie is zeer gevarieerd. Van elegant (Gina Lolobrigida) tot modern (Beatrix) en niet te vergeten sportief. Ecru tas en zijde/viscose ge borduurde shawl Sophie (uit de collectie van Anne-Claire Petit). Spigotty presenteert toppers van toen in de vorm van sierlijke espadrilles, soepele ballerina's en zonnige gympen. Lange sluike silhouetten met getailleerde jasjes en wijde sierlijke broeken. Filterdunne materialen en veel zwart-wit combinaties. Dit zijn enkele mode-kenmerken uit de jaren twin tig die je ook nu in veel variaties zult gaan zien. Spigotty heeft sierlijke canvas ballerina's met elastische kruisbanden op de wreef die perfect in deze trend passen. Dit geldt ook voor de luchtige muiltjes van leer of lakleer met een anderhalve centimeter hoog hakje. Ze zitten als pantoffels die je het liefst niet meer uit wilt doen, of je nu naar het strand gaat of naar het theater. Jaren vijftig De mode geïnspireerd op de jaren vijftig toont wei nig overbodige details. Korte truitjes, dito rokjes, smalle jeans, tuttige tvvinsets en poppige A-lijn- jurkjes. De schoenen die je hierbij draagt9 Kleuri ge ballerina's, vrolijke espadrilles, comfortabele gympen of soepele mocassins. Voor de 'warmvoetigen' onder ons zijn er gaasach tige basic-gympen. Supercool en optimaal voor de long-hot-summer-periode. 4 t Spigotty damescollectie met gympen in glanzende Ottoman-stof, gaasachtig of zonnig getint canvas. Het kan je zo maar gebeuren dat bij het zien van je nieuwe garderobe je gedachten teruggaan naar Londen in het begin van de jaren zeventig. De silhouettten van zowel mannen als vrouwenmode voor het voorjaar van 1997 zijn namelijk lang en slank. Het is de reflectie van het trotse maar ook speelse straat beeld van weggetikte tijden. De kleuren variëren van natuurlijke bruinen en beiges. Veel blauwschakeringen die harmoniëren met turkooise en citruskleuren zoals geel, limoen en oranje. Hier en daar zien we ook nog wel pastels. Safari en military look In bijna elke voorjaarscollectie ont dekken we kleding met 'koloniale in vloeden'. De safarilook heeft etnische invloeden waarbij opvallende zakken en schou derlussen passen. Vrouwenkostuums staan onder in vloed van militaire uniformen. Alle lengten Er bestaan geen grenzen aan de leng ten van de kleding. De roklengte va rieert van mini, midi tot maxi. De broeken zijn licht klokkend. Zoals in de vorige modecollecties al te zien was, worden de heupen en het blote middenrif van de jonge vrouw bena drukt. Het is een zeer vrouwelijke mode dit voorjaar. Strepen, ruiten, kleine grafi sche patroontjes maar ook tropische patronen bepalen het beeld. Overvloed en variatie, een kleurig bloeiende weide waar je naar eigen keuze kunt plukken met veel keuze, veel nieuwigheden en een heerlijke vrijheid om te kledingstukken combi neren zoals je dat zelf wilt. (Illustratie Hennes Mauritz).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 20