Zelf huurwoning uitzoeken Dierenspeciaalzaak aan de Hogezoom bij Haamstede Super Van Kempen in Zierikzee geopend deurloo intermeubel Relaxfauteuil dartwedstrijd Kom kijken bij.... ALEX DE NIE OPTIEK Uitbreiding winkel Sluys Dieren Tuin 'We zijn prima aanvulling op de Aldi Nieuw systeem woningverdeling Beter Wonen slaat aan WOENSDAG 19 MAART 1997 Advertentie 't SitHirte Sduw\t vanavond in stadscafé De Banjaard tussen 'f Swarfe Schoep en Stadscafé De Banjaard, aanvang 20.30 uur 5 april in stadscafé De Banjaard Spaanse avond m.m.v. Los Embajadores Nieuwe Haven 23 Zierikzee met eenvoudig te verstellen zit- en rugstand In diverse kleuren leverbaar. Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel 0111-456161 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond BONTE AVOND ELLEMEET - Openbare ba sisschool 't Mêêtje houdt donderdag 27 maart de jaar lijkse Bonte Avond in het dorpshuis van Ellemeet. Leerlingen van de groepen één tot en met acht voeren een zelfgeschreven musical op. Dit jaar komt het circus Joepie Jeh op bezoek. De cir cusartiesten laten echter op zich wachten. De leerlingen van 't Mêêtje redden het cir cus door onder andere op te treden als gpochelaar, slan genbezweerder en buikdan seres. Tijdens de pauze wordt een verloting gehou den en na de onderbreking vindt een optreden plaats van ouders en leerkrachten. De Bonte Avond begint om 19.00 uur. SIMAVI ZIERIKZEE - De huis- aan-huis-collecte van Simavi wordt in de week van 24 tot en met 29 maart gehouden. De opbrengst wordt be steed aan kleinschalige hulp aan artsen, zieken huizen en andere medi sche instellingen in ont wikkelingslanden. Voor 550 gulden kunnen tien medische studieboe ken worden aangeschaft voor de opleiding van cli nical officers in Zambia. Om een middelgrote kli niek in India voor een aantal maanden van me dicijnen te voorzien is 1000 gulden nodig. De aanleg van een water voorziening in India kost 1500 gulden. Advertentie (EXCLUSIEVE MODEBRILLEN TOPMERKEN ra BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 V S MAANDAGS GESLOTEN y ZIERIKZEE - Advertenties waarin huizen te koop worden aangeboden zijn een gebruikelijk beeld in de kranten. Advertenties waarin huurwoningen worden aangeboden een stuk minder .Toch kunnen mensen die op Schouwen-Duiveland een huurwo ning zoeken sinds kort ook de krant 'uitpluizen'. Woningbouwvereniging Beter Wonen uit Zierikzee biedt haar vrijkomende huurwoningen iedere twee weken aan in een paginagrote advertentie in Het Extra Nieuwsblad. Woningzoekenden die daarop re ageren maken direct kans op een huurwoning. „Mensen moeten nu zelf ac tief zijn. Ze kunnen de huur woning uitzoeken die hen aantrekkelijk lijkt en bij hen past. Door de advertenties krijgen ze ook meer inzicht in het aanbod van huurwo ningen op Schouwen-Duive land," aldus A. Tange. Als hoofd verhuur- en bewoners zaken van Beter Wonen is hij direct betrokken bij het nieuwe woningverdelingsys- teem, dat de woningbouw vereniging toepast sinds I ja nuari van dit jaar. Helderder „De meeste reacties zijn po sitief. Veel huurders vinden dat de wijze, waarop wonin gen worden toegewezen,een stuk helderder is geworden. Vroeger moesten woningzoe kenden geduldig afwachten tot ze een woning kregen toe gewezen. Dat werkte vaak frustrerend, zodat woning zoekenden begonnen te lob byen, zielige verhalen ophin gen of urgentieverklaringen probeerden te bemachtigen. Nu zijn ze zelf actief betrok ken bij het toewijzingsbe leid." Die actieve betrokkenheid bestaat uit het bestuderen van en reageren op de adver tenties waarin Beter Wonen haar vrijkomende huurwo ningen beschrijft. Daarbij vermeldt de woningbouw vereniging ook welke leef tijd toekomstige huurders moeten hebben om voor een bepaald huis in aanmerking te komen, welk bruto inko men zij minimaal moeten hebben en hoeveel personen minstens in de woning moe ten gaan wonen. „Die voor waarden zijn gebaseerd op de individuele huursubsidie. Woningbouwverenigingen zijn wettelijk verplicht om goedkope woningen toe te wijzen aan mensen met een laag inkomen. Het inkomen moet bij de huur passen," al dus Tange. Controle Woningzoekenden die zich hebben laten inschrijven bij Beter Wonen krijgen, behal ve een toelichting op het nieuwe systeem, ook woon- bonnen, waarmee ze kunnen reageren op de huurwonin gen van hun keuze. Dat heeft alleen zin als de woningzoe kenden ook voldoen aan de voorwaarden. „Woonbonnen waaruit blijkt dat dat niet het geval is worden direct terzijde gelegd." Die contro le is gemakkelijk omdat op de woonbonnen én in het computerbestand van de wo ningbouwvereniging geboor tedatum, bruto maandinko men en andere relevante gegevens van de ingeschre vene staan. Om de twee weken biedt Be ter Wonen via haar adverten tiepagina ongeveer 24 huur woningen aan. In de week na het verschijnen van Het Ex tra Nieuwsblad komen bij de woningbouwvereniging steeds zo'n zestig tot tachtig woonbonnen binnen, waar mee gegadigden naar een wo ning dingen. De gegevens die daarop staan worden inge voerd in de computer, die vervolgens nagaat of de ge gadigden in aanmerking ko men voor de woning die zij graag willen hebben. Lag-e hypotheekrente Daarbij blijkt dat de animo voor goedkope huurwonin gen en huurwoningen in de binnenstad van Zierikzee groot is, terwijl voor de wat grotere en dus duurdere ge zinswoningen soms geen en kele woonbon wordt inge stuurd. „Door de lage hypotheekrente hebben veel gezinnen de afgelopen jaren het initiatief genomen om een huis te kopen. Het zijn vooral ouderen en jongeren die een huurhuis zoeken." Omdat Beter Wonen in haar bestand niet voldoende goed kope appartementen en klei ne woningen heeft voor die doelgroep is de nieuwbouw van de woningbouwvereni ging daar helemaal op afge stemd. Het komt dus regelmatig voor dat een heel stapeltje woonbonnen binnenkomt voor dezelfde woning. In zo'n geval worden de 'voorrangs- regels' toegepast. De compu ter vergelijkt de afstand woon-werkverkeer van ge gadigden die momenteel bui ten Schouwen-Duiveland wonen. Het verschil in huur subsidie op de oude en de mo gelijke nieuwe huurwoning. De huur van de woning die zij willen verlaten, de perio de dat de woningzoekende daar al woont en zijn of haar leeftijd. Bij dat alles is ook van belang of de gegadigde reeds in een woning van Be ter Wonen woont of voor het eerst een huis wil huren. Minder weigeringen De woningzoekende aan wie het huis wordt toegewezen, na afweging van al deze gege vens, krijgt daarvan, meest al binnen twee weken na het verschijnen van de adverten tie, bericht. Dat geeft hem het recht het huis van zijn keuze van binnen te bekij ken en vervolgens te beslis sen of hij het neemt. Volgens Tange is dat meestal het ge val. „Sinds de invoering van het nieuwe systeem voor wo ningverdeling hebben we aanmerkelijk minder weige ringen dan voorheen." Mensen die als woningzoe kende zijn ingeschreven bij Beter Wonen kunnen per ad vertentie woonbonnen instu ren voor drie huurwoningen die zij wel zien zitten en heb ben onbeperkt het recht wo ningen te weigeren, die ze na toewijzing en bezichtiging toch niet zien zitten. Volgens Tange hebben mensen die een huurwoning zoekendoor het nieuwe systeem een veel beter inzicht in de mogelijk heden. Delftse systeem „Ze kunnen bijvoorbeeld in de advertentie zien dat het aanbod van huurwoningen in Burgh-Haamstede mo menteel nihil is. Daardoor trekken ze zelf de conclusie dat ze nog even geduld moe ten hebben of dat ze gaan re ageren op een vrijkomende huurwoning in een plaats in de omgeving." Het nieuwe systeem van wo ningverdeling waarvoor Be ter Wonen koos, wordt door steeds meer Nederlandse wo ningbouwverenigingen toe gepast. „Het heet het 'Delft- se systeem' omdat Delft de» eerste plaats was waar het werd toegepast. Inmiddels wordt het systeem ook ge bruikt in grote plaatsen als Rotterdam en Utrecht en de len van Zeeland als Walche ren, Terneuzen en Borsele." Tange is na ruim twee maan den tevreden met het sys teem, dat in elk geval vijf jaar van toepassing blijft. „Daarna volgt een evalu atie." Tussentijds zijn wel kleine aanpassingen mogelijk. „Misschien is het wenselijk om elke week een adverten tie te plaatsen in plaats van om de twee weken. Wellicht moeten de inkomensgrenzen worden aangepast, die zijn gekoppeld aan woningen waarvoor weinig belangstel ling is." Hoofd verhuur- en bewonerszaken Beter Wonen, A. Tange:Huurwoning en in de Zierikzeese binnenstad en woningen piet een lage huurprijs zijn heel populair bij woningzoekenden.(Foto: Marijke Folkertsma lectie is hetzelfde gebleven, maar de keuze werd groter." aldus Mark van Sluys. Ter gelegenheid van de her opening van Sluys Dier en Tuin zijn een aantal speciale aanbiedingen van toepas sing. Via folders en adver tenties konden klanten ook deelnemen aan een verloting waarmee een waardebon van vijftig gulden werd uitgege ven. De dierenspeciaalzaak is aangesloten bij de Dolby organisatie, waardoor klan ten deze gelijknamige zegels kunnen sparen. Advertentie ZIERIKZEE - Een zeer uitgebreid assortiment le vensmiddelen, veel verse producten en service, waaronder het thuisbezorgen van boodschappen. Dat zijn volgens eigenaar Paul van Kempen de ster-, ke punten van Super Van Kempen in Zierikzee. De nieuwe supermarkt aan de Grevelingenstraat 7 in Zierikzee opende gisteren de deuren voor het publiek. Maandagavond konden be langstellenden reeds een kijkje nemen in de super markt tijdens een Open Huis. Ruim Super Van Kempen heeft een verkoopruimte van ruim 500 vierkante meter. De winkel, die is ingericht met blauwe en oranje tinten en essen- hout, heeft ruime looppaden waar het winkelend publiek elkaar niet snel in de weg zal lopen. Er ligt een ruim assor timent levensmiddelen waarin vooral de verse pro- dukten goed zijn vertegen woordigd. Het gaat daarbij om groen ten en fruit, kaas, brood, vlees en vleeswaren in vele verschillende soorten. Ook het assortiment levensmid delen is zeer divers. Volgens Van Kempen sluit zijn super markt hiermee perfect aan bij de Aldi discount markt, die onder hetzelfde dak is ge huisvest. Aanvulling „De Aldi Supermarkt en Su per van Kempen vullen el kaar aan. De Aldi heeft onge veer zevenhonderd artikelen voor een lage prijs. Wij heb ben de rest én heel veel verse produkten." Het derde ster ke punt van de nieuwe super markt: de service, wordt vorm gegeven door de bood schappen thuis te bezorgen van mensen die daaraan be hoefte hebben. Ook is het mogelijk in de supermarkt fotocopiën te maken of faxen te versturen. Super Van Kempen, maakt onderdeel uit van het Unig- ro-concern dat in Spanje, België en Nederland ruim 2600 supermarkten heeft, die de namen Spar, Super en Cir- cel dragen. De eigenaren van de supermarkten maken hun eigen keuze uit de levens middelen die gezamenlijk worden ingekocht. Zegels In de nieuwe supermarkt worden Rocks zegels en Su per koopzegels bij de bood schappen aangeboden. Ter gelegenheid van de opening wordt een super kaart actie gehouden waarbij vele we ken lang gratis artikelen worden gegeven op kaarten die worden uitgegeven bij el ke 35 gulden aan boodschap pen. Voor kinderen wordt een kleurwedstrijd gehouden. Bij de nieuwe supermarkt werken ongeveer dertig men sen, waarvan acht full-time. Belangstellenden konden maandagavond kennis maken met Super Van Kempen via een Open Huis. (Foto: Marieke Mandemaker) l -» f De winkel van Sluys Dier en Tuin werd twee keer zo groot dan voorheen. Van links naar rechts: Mark van Sluys, zijn broer Willem en Jolanda Franken. (Foto: Marieke Mandemaker) BURGH-HAAMSTEDE - Goudhamsters, cavia's, aquariumvissen, siervogels en degeoes; een soort woestijnratjes. Deze dieren zijn te zien en te koop in de nieuwe winkel van Sluys Dier en Tuin. Het tuin- artikelen- en hoveniersbedrijf aan de Hogezoom tussen Renesse en Haamstede werd uitgebreid met een grote dierenspeciaalzaak. Behalve kleine huisdieren wordt, op een verkoopopper vlakte vanl80 vierkante me ter, een uitgebreide collectie dierbenodigheden, dieren- voeding en hengelsportarti kelen aangeboden. De win kel kreeg de afgelopen weken via een ingrijpende verbouwing een heel nieuwe inrichting en werd twee keer zo groot. Het assortiment dierbenodigheden kon daar door aanzienlijk worden uit gebreid. Familiebedrijf De vernieuwing was het ini tiatief van Mark van Sluys en Jolanda Franken uit Brouwershaven. Zij namen de zaak begin dit jaar over van de vader van Mark: Jaap van Sluys. „Het is een echt familiebedrijf. We zijn de vierde generatie die de zaak voortzetten." Het begon alle maal in 1932 toen Jacob van Sluys vanuit een paardestal aan de Hogezoom bestrij dingsmiddelen ging verko pen aan de vele fruittelers, die indertijd actief waren in de Westhoek. Zijn zoon Willem zette het be drijf voort aan de Hogezoom 44, indertijd het verzamel punt vanwaar het fruit uit de Westhoek naar de veiling werd gebracht. Toen de fruit teelt instortte ging Willem van Sluijs behalve bestrij dingsmiddelen, ook zaden, plantjes en dierbenodigdhe- den verkopen. Zijn zoon Jaap breidde die activiteiten verder uit en zette ook een hoveniersbedrijf op. Dat «t laatste werd door de huidige eigenaar Mark van Sluys drie jaar geleden overgeno men. Huismerk Samen met zijn vriendin Jo landa Franken en zijn broer Willem van Sluys runt hij nu ook de tuinartikelenafdeling en de dierenspeciaalzaak. In de winkel wordt onder meer dierenvoeding aangeboden van het huismerk Dobey en het privat label Champ. „Producten van een hoge kwaliteit voor een relatief lage prijs. Alleen al het kat tenvoer neemt drie meter •wandruimte in beslag. In de winkel is ook een grote col lectie hengels en andere vis- benodigheden. Naast de nieuwe dierenspeci aalzaak is een oppervlakte van zeshonderd vierkante meter ingericht voor de ver koop van tuinartikelen. Het gaat daarbij om heesters, vaste planten, eenjarigen en attributen voor inrichting van de tuin, zoals vogelhuis jes en beelden. „De basiscol-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1