rr cl sl Infodag over wonen en woonhuisfinanciëringen ITAUAAN H€T€NI Human nieuw SGP-raadslid Passieconcert met Magister Cantat EXTRA NIEUWSBLAD Nieuwe Mazda 323 P op Voorjaarsshow Voeding en gezondheid HET Gemeenteraadsvergadering Goedereede In kerk Voorstraat Sommelsdijk ITAUAANS MCNU WOENSDAG 19 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met vrijdag 4 april Burgh-Haamstede Schilderijen C. Tieleman- Verton. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met zaterdag 5 april Ouddorp Versierde eieren van me vrouw De Voogd, 't Blaeuwe Huus. Maandag t/m vrijdag 8.30-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. Zaterdag 8.30-12.00 uur en 13.00-16.00 uur. Tot en met vrijdag 11 april Middelharnis Schilderijen Trijntje Schoon en Jopie Vroegop. Croissan- terie Croissy, Beneden Zand pad 1. Van dinsdag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren croissanterie. Tot en met vrijdag 11 april Renesse Poolse paaseieren. Blikmu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 31 maart van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met donderdag 17 april Herkingen Beschilderde paaseieren Van kwartel tot struisvogel. Theetuin De Bongerd. Dage- - lijks behalve donderdag. Tot en met woensdag 30 april Ouddorp Bomen in het landschap, fo to's van Tonnie Outermans. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 19 maart Sommelsdijk Voorjaarsmarkt. Verpleeg huis Samaritaan. 11.00 tot 15.30 uur. Middelharnis Gladiatorenmiddag. Zwem bad De Staver. 13.30-15.45 uur. Kussengevecht op loopmat. Zwembad De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Begin Stemvormingscursus- sen beginners en gevgrder- den. Expressiecentrum To taal Expres. 19.00 en 20.30 Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Paasbloemschikking. Land bouwschool. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Lezing Henia Habous-Star over haar werk met Brazili aanse straatkinderen. De Bron. 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 20 maart Goedereede Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Begin cursus seizoenschik king. Oostdam. 13.30 uur. Dirksland Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Algemene ledenvergadering Vereniging voor Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee. De kajuit Hernesseroord. 19.30 uur. Sportverkiezingen gemeente Middelharnis. Gemeente huis. 20.00 uur. Filmvoorstelling Dead man walking. Filmhuis. 20.00 uur. Oude-Tonge Vergadering adviescommis sie financiën. Gemeentekan toor. 19.30 uur. Vrijdag 21 maart Goedereede Bloedafname-avond. Oost- dam. 18.30 tot 20.45 uur. Dirksland Tropische Voorjaarsshow. Autobedrijf Cor Melissant. Van 09.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Concert Amsterdam Wind Ensemble. De Staver. 20.15 uur. Middelharnis Liederenavond Muziek school Goeree-Overflakkee. Diekhuus. 19.30 uur. Lezing prof. dr. H. G. Schmidt over humor en leed in het leerproces. SJeM-gebouw. 20.00 uur. Oude-Tonge Afscheidsreceptie P. de Vos. Grutterswei. 15.00-17.30 uur. Playback/showavond. Grut terswei. 19.30 uur. Zaterdag 22 maart Dirksland Tropische Voorjaarsshow. Autobedrijf Cor Melissant. 09 00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Passieconcert Kamerkoor Magister Cantat. Kerk aan Voorstraat. 20.00 uur. Middelharnis Workshop saxofonisten. Diekhuus. 09.30 tot 16.30 uur. Speelgoed- en lapjesbeurs. Gebouw peuterspeelzaal Pippeloentje. 10.00 tot 14.00 uur. Gladiatorenmiddag. Zwembad De Staver. 13.00- 15.00 uur. Den Bommel Concert fanfare-orkest EMM. Verenigingsgebouw Bommelstee. 20.00 uur. Maandag 24 maart Oude-Tonge Inleiding christelijke ge meentepolitiek. Hervormd Verenigingsgebouw. 20.00 uur. Dinsdag 25 maart Middelharnis Vastenmaaltijd met brood en vegetarische soep. Gereformeerde kerk. 18.30 tot 19.15 uur. Paasdrive klaverjassen. Café Zaayer. 19.30 uur. Oude-Tonge Bloed-afname-avond. Grut terswei. 18.30 tot 20.45 uur. Ooltgensplaat Bloed-afname-avond. 't Cen trum. 18.30 tot 20.45 uur. Woensdag 26 maart Oude-Tonge Bloemschikavond. 'Klub' Grutterswei. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 19 maart Zierikzee Boomfeestdag. Bijeenkomst over thema Omgaan met verlies en rouw. Hervormd Kerkcen trum. 19.45 uur. Ellemeet Boomfeestdag. Scharendijke Boomfeestdag. Brouwershaven Doe-avond NBvP. Tonnen- magazijn. 20.00 uur. Dreischor Boomfeestdag. Nieuwerkerk Verkoop van lingerie, nacht kleding en keukentextiel in de zaal van de kerk aan de Stationstraat van Stichting Verkoop Adullam Gehandi captenzorg van 19.30 tot 21.00 uur. Oosterland Bijeenkomst Crohn en Coli tis Ulcerosa Vereniging. De Poort van Zeeland. 19.30- 22.00 uur. Donderdag 20 maart Zierikzee Lezing 'Hoe gaan we van angst naar moed?'. De Licht boei, MFC. 19.30 uur. Bruinisse Voorlichtingsavond VVN-ac- tie 'Hart(d) voor je kind'. Peuterspeelzaal. 20.30 uur. Vrijdag 21 maart Zierikzee Mega-dance party SKW De Lichtboei (10-13 jarigen). MFC. 19.00-21.30 uur. Hester Macrander met haar cabaret-solo 'Drift', m.m.v. Geert Brever, piano. Theater Mondragon. 20.00 uur. Paaszangdienst Woord en Daad met mannenkoor Jeduthun. Grote Kerk. 20.00 uur. Sanne Wallis de Vries 'Blij je te zijn,' Brogum Podium voor Muziek èn Theater, 20.30 uur. Dreischor Toneelavond Tot Nut en Genoegen. Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 22 maart Zierikzee Fancy-fair R.K. basisschool Sint Willibrordus. Van 10.00-14.00 uur. Infodag wonen. Rabobank, Havenpark 4. 10.00-16.00 uur. Open huis Studio Active. Wielingenstraat 19. Van 11.00 tot 15.00 uur. Workshop SKW De Lichtboei 'Ganzenei mooi maken met stof'. MFC. 13.30- 16.00 uur. Optreden muziekformatie 'Two-Two-Zero', café Old Dutch, 21.00 uur. Bruinisse Diskjockeyverkiezing. Jeugdsoos De Pul. 19.45 uur. Optreden van het Bruinisser Visserskoor en het zang- en operettekoor De Kameleon uit Hazerswoude in Herberg De Stoofpolder, Boomdijk 21.20.00 uur. Maandag 24 maart Zierikzee Openbare fractievergade ring van de PvdA in het ge meentehuis. Vergaderkamer 78. 19.30 uur. Ledenvergadering ZOC in Theater Mondragon. 20.00 uur. Mattheüs Passion van J. S. Bach in woord en klank door koor Cantare en vrouwen koor Quodlibet. Nieuwe Kerk. 20.30 uur. LANDSKAMPIOEN STELLENDAM - Fanfa- reorkest De Hoop uit Stellendam werd voor de derde keer in haar be staan landskampioen. Het muziekgezelschap veroverde de titel tijdens het KNF-topconcours in Arnhem. De Hoop behaalde daar bij het zeer hoge aantal punten van ruim 173. Dat hield in dat vijf keer een tien werd gescoord en dertien keer een negen en een half. De eerste prijs werd dan ook begeleid door een onderscheiding van de jury. De muzikan ten uit Stellendam ver tolkten tijdens het con cours Composition VI11 van de Nederlandse com ponist Leon Vliex, een werk dat nooit eerder werd vertolkt op een con cours. Als inspeelwerk koos dirigent Arie Stolk voor de Overture for a new age van Jan de Haan. EEN LOOP SOMMELSDIJK - De organi satie van de Omloop van Menheerse heeft besloten de wedstrijd- en prestatieloop op woensdag 30 april te com bineren tot één gezamenlijke loop. Dit uit veiligheidsover wegingen voor met name de jeugdige deelnemers. De start is om 10.55 uur bij De JBtaver in Sommelsdijk. Voor nadere inlichtingen: telefoon 0187-485571. VERGADERING RPF OUDE-TONGE - De RPF- kiesvereniging Oostflakkee houdt maandag 24 maart haar jaarlijkse ledenverga dering in het Hervormd Verenigingsgebouw in Oude- .Tonge. C. Quist, oud-raads- lid voor de RPF in Middel- harnis, houdt een inleiding over christelijke gemeente- politiek. De vergadering be- gint om 20.00 uur BINGO DIRKSLAND - Buurtvereni ging West houdt donderdag 20 maart een bingo-avond in de Victoriahal in Dirksland. Er worden tien rondes en een 'superronde gespeeld. De aan vang is om 20.00 uur. INBRAAK MELISSANT - Bij een in braak in een bedrijf aan de Julianaweg in Melissant werd een geldkluis met in houd gestolen. De kluis werd op het terrein teruggevon den. Het geld was echter ont vreemd. 'Betekent overwaarde van ons huis dat we teveel hebben betaald ZIERIKZEE - Op initiatief van de Rabobank Schou- wen-Zierikzee wordt zaterdag 22 maart voor het vierde achtereenvolgende jaar een Infodag Wonen gehouden. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur kan iedere belangstellende terecht in het bankkantoor aan het Havenpark 4 in Zierikzee. De Infodag Wonen is bedoeld voor mensen die meer willen weten over bijvoorbeeld woonhuisfinanciëringen, het kopen of verkopen van een huis, verbouwingen en het benutten van de overwaarde met de woonmarkt, zoals een notaris, staan bezoekers te woord. van een woning. Hypotheek- en financiële ad viseurs van de Rabobank staan deze dag klaar om alle soorten vragen te beant woorden. Ook andere specia listen die te maken hebben Rekenwerk Tijdens de Infodag draait het om de thema's: 'Hoe de aan koop of verkoop van een huis kan worden gefinanciërd' en 'Meer doen met woonhuisfi- nanciëring'. Hypotheekadvi seurs kunnen uitrekenen tot Woonhuisfinanciëringen, kopen of verkopen van een huis, verbouwingen en het benutten van de overwaarde van een huis. Het komt allemaal aan de orde tijdens de Infodag Wo nen van de Rabobank Schouwen-Zierikzee. welk bedrag een hypothecai re lening afgesloten kan wor den. Of leggen uit hoe ie mand de overwaarde van zijn woning kan benutten voor de studie van de kinde ren. Een notaris beant woordt vragen over de hypo theekakte en geeft een toelichting op de rol die hij speelt bij de aan- of verkoop van een huis. Bezoekers worden feestelijk ontvangen met een hapje en een drankje en krijgen vrij blijvend antwoord op hun vragen. Iedereen die de Infodag be zoekt kan rekenen op een leuke attentie. Speciaal voor de kleintjes wordt een kin derhoek ingericht waar ze onder meer geschminkt kun nen worden. De Infodag Wonen is een ini tiatief van Rabobank Huis Hypotheekadvies. Het eve nement werd vier jaar gele den voor de eerste keer geor ganiseerd omdat bleek dat een groot aantal consumen ten met vragen rondliep over allerlei zaken die met wonen en woonhuisfinanderingen te maken hebben. Ook be stond veel onbegrip, bijvoor beeld over de aanvraag van een bouwvergunning. Om te voorzien in een betere voorlichting op het gebied van wonen en woonhuisfi nanciëringen, besloot Rabo bank Huis Hypotheekad vies te starten met een jaarlijkse Infodag Wonen. Klanten en niet-klanten van de Rabobank, bezitters van een eigen woning én huur ders; de Infodag Wonen is er voor iedereen. GOEDEREEDE - De opengevallen plaats van SGP- er A. van der Wende in de gemeenteraad van Goede reede wordt opgevuld door de 51-jarige T. Human uit Stellendam. Hij wordt tot raadslid benoemd tij dens de gemeenteraadsvergadering van 20 maart. Teun Human, akkerbouwer van beroep, is een geboren en getogen Stellendammer. Hij is getrouwd en vader van een zoon en een dochter. Human is sinds 35 jaar lid van de SGP. Hoewel hij geen praktische ervaring heeft als raadslid, is hij niet helemaal onbe kend met dit werk. Zijn va der was van 1966 tot 1978 raadslid van de toen nog pril le gemeente Goedereede. Er werd thuis veel gesproken over het reilen en zeilen in de gemeente. Human bleef al tijd politiek geïnteresseerd en bezoekt al vele jaren de vergaderingen van de steun- fractie van de SGP en de ge- t- meenteraadsvergaderingen. Human ziet Goedereede als een gemeente waarin veel omgaat, gezien de belangen van recreatie en visserij. Hij is van plan zich goed voor te bereiden en veel tijd te beste den aan de werkzaamheden als raadslid. Burgemeester C. Sinke no digde het echtpaar Van der Wende uit de raadsvergade ring van 20 maart bij te wo nen op de publieke tribune. Na afloop wordt de raadsle den gelegenheid geboden om officieel afscheid van Van der Wende te nemen. SOMMELSDIJK - De lijdenstijd van Christus staat centraal tijdens een Passieconcert dat zaterdag 22 maart wordt gehouden in de kerk aan de Voorstraat in Sommelsdijk. Het concert wordt verzorgd door het kamerkoor Magister Cantat onder leiding van Arie Eikelboom. Het koor zingt tijdens het concert uitsluitend a capella. De zang wordt afgewisseld met orgelbespelingen door Paul Kieviet. Op het pro gramma staat onder meer psalm 22 met een toonzetting van J. von Burck, psalm 130 in een bewerking van Hein- rich Schütz en 'Das Blut Jesu Christi' een motet van Jo- hann Michael Bach. De orgel- intermezzi van Paul Kieviet sluiten naadloos aan op de werken die het koor zingt. Het kamerkoor Magister Cantat ontstond in 1978 uit samenkomsten van oud-leer lingen van de 'Kweekschool met de Bijbel' in Rotterdam. Het .koor telt achttien zan gers en is erop gericht wer ken ten gehore te brengen uit de traditie van de Westeuro- pese kerkmuziek. Arie Ei kelboom was vanaf de op richting dirigent van het koor. Hij is docent kerkmu ziek en muziekgeschiedenis aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht en direc teur van het Nederlands In stituut voor kerkmuziek. Paul Kieviet is organist in de Nederlandse Hervormde Kerken en in Middelharnis en Sommelsdijk. Hij stu deerde orgel, kerkmuziek en muziektheorie en werkt als docent, dirigent, uitvoerend musicus en componist. Hij speelt tijdens het Passiecon cert op het historische Meere- orgel in de kerk aan de Voor straat. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn voor aanvang verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Advertentie bij Auberge MaritimeTT" Dc Mediterrane gerechten staan bekend om de gezonde Ingrediënten. Alles puur natuur. Dc Italiaanse keuken hoort ook daarbij En deze traditionele cucina I Italiana is nu gearriveerd bij Auberge Maritime I Bijna dc gehele maand maart (t/m 28 maart) staat het Auberge Maritime SpeciaalMcnu In het teken van die Mediterrane Italiaanse keuken. Met weder om dc specialiteiten san het land Pasta's bijvoorbeeld Want Italiaans eten zonder pasta is als Oosters eten zon der rijst Maar u kunt uiteraard ook andere overheerlijke gerechten kiezen Dc prijs voor dit Italiaanse fl SpeciaalMcnu Ls nog geheel volgens traditie 29.50 per persoon Kijk naar hel menu en u reserreeri direct ANTI PASTO (voorgerecht) Carpaccio al tonno (carpaccio uan tonijnof Insalata con funghl c formaggi (pastasalade met champ ei MINCSTRA (*>cp) Minestra a la Gcnovcsc tmlnesimnesoepi PIATTO fOATC (hoofdgerecht) Tagliatelle (eierpasSa In lintvorm mrt zeevruchten en een saus uan basilicum room en knoflook!, of Arista a) forno (gemarineerde varktnsroUade jj, mei risotto en pikante tomatensaus mei rozemarijn), of MWJCKI Fusilll (irgetariscb gerecht mei champignons, errme fraiche en Parmezaanse kaas) DOi.CC (roet dessert) Gassata Ijs mei toefje slagroom 3" >'5- W -> _t BEL 0111-412156 EN U ZIT TRADITIONEEL ITALIAANS AAN TAFEL AUBERGE MARITIME - NIEUWE HAVEN 21 - ZIERIKZEE Ld Bij autobedrijf Cor Melissant in Dirksland 'Mazda 323 P, de lang verwachte uitbreidng van de 323-lijn, is vrijdag 21 en zaterdag 22 maart te zien tijdens de Tropische Voorjaarsshow bij Autobedrijf Cor Melissant in Dirksland. DIRKSLAND - Tijdens de AutoRAI, begin februari in Amsterdam, werd de Mazda 323 P voor het eerst gepresenteerd in Europa. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 maart staat de nieuwe auto centraal tijdens de Tropische Voorjaarsshow die vrijdag 21 en zaterdag 22 maart wordt gehouden bij autobedrijf Cor Melis sant in Dirksland. Het publiek wordt tijdens de show verwend met een aantal exotische verrassin gen. Met de komst van deze 323 P, een driedeurs Hatchback, telt de Mazda 323-familie voortaan vier versies. De nieuwe 323 P is door zijn praktische gebruiksmoge lijkheden een ideale aanvul ling op het 323-gamma. De auto is te koop met een 1.3 li ter of 1.5 liter krachtbron. In mei of juni wordt de nieuwe 323 P ook leverbaar met een 2.0 liter 'non turbo' diesel motor. Ook in deze dieseluit voering zal sprake zijn van een LX en GLX, waarvan de uitvoeringsspecificaties ge lijk zijn aan die van de 1.5 li ter benzine-versies. Zoals elke moderne compac te middenklasser combi neert de 323 P bescheiden buitenmaten (lengte 4,03 me ter, breedte 1,69 meter) met een ruim interieur, waarin ook de achterpassagiers op vallend veel been- en hoofd ruimte hebben. De nieuwe hatchback-versie van Mazda heeft, vergeleken met de 323 Coupé, meer zicht rondom en een ruimere kofferbak van 304 liter inhoud. De bagage ruimte is optimaal toeganke lijk doordat de hoog op- zwaaiende klep precies op de bumper sluit waardoor de tildrempel verrassend laag In alle 323 P-versies is sprake van een LX- en GLX-versie, waarbij de uitrusting van het 1.3 LX-instapmodel al opvallend compleet is. Met standaard onder meer een bestuurders-airbag en stuur bekrachtiging. Comfort ver hogende zaken zoals in hoog te verstelbare koplampen, radiovoorbereiding inclusief twee luidsprekers, beker houders en brede banden worden standaard meegele verd. Tijdens de Tropische Voor jaarsshow kunnen belang stellenden de nieuwe wagen bezichtigen en desgewenst alle gewenste informatie krijgen over de nieuwe Maz da 323 P. Tijdens het evene ment zet autobedrijf Cor Me lissant ook alle occasions in het zonnetje voor een extra lage prijs. Ook wordt een aantal zonnehemels getoond van A. van de Groef BV en zonneschermen van Ansol zonwering. Bezoekers van de Tropische Voorjaarsshow worden ont vangen met tropische hapjes en drankjes. De show is vrij dag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Lezing natuurgeneeskundige in Oosterhof OOSTERLAND - 'U bent wat u eet'. Dat is het thema van een lezing die natuurgeneeskundige J. M. Bergsma uit Tilburg dinsdag 25 maart presenteert in De Oosterhof in Oosterlapd. Bergsma gaat tijdens de bijeenkomst in op het nut van voedingssupplementen, waaronder een aantal pro ducten die afkomstig zijn van bijen, bijvoorbeeld pro polis, pollenergy en koning- innegelei. Ze worden op een zuivere manier gewonnen door Vinco BV uit Tilburg. Voedingssupplementen kun nen worden gebruikt als aan vulling op de voeding, die tegenwoordig vaak onvol doende opbouwende stoffen bevat. Door dat hiaat kun nen lichamelijke klachten optreden als chronische ver moeidheid, zwaarmoedig heid, depressiviteit en ge brek aan weerstand. Volgens Bergsma kunnen veel van deze klachten worden verme den. Hij heeft in Tilburg een consultatieve natuurgenees kundige praktijk en werkt veel met voedingssupletie, eventueel in combinatie met phytotherapie en homeopa thie. Hij geeft via zijn lezing aan hoe door middel van kleine dingen veel verbeterd kan worden aan iemands gezond heid. De bijeenkomst is gra tis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 - 412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland Totale oplage 175.220

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 13