Met Vrouwe Jannigje de Oosterschelde op Zierikzees stel wint hoge prijzen met tatoeages Jonge mode bij College Style 'Boekenier' nieuwe naam tijdschriftenspeciaalzaak Extra garantie bij nieuwe CV-ketel dier in het vizier Bep is mooie poés Zeilvloot De Zeeuwse Stromen bestaat vijftien jaar Aan De Zoom in Renesse Service Holland Warmte WOENSDAG 19 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD ZIERIKZEE - Ze heten 'Vrouwe Jannigje', 'Kieken dief' of 'Verwachting' en zien er nog precies uit als tientallen jaren geleden, toen ruige schippers en bootslui er vrachten mee vervoerden over de Zeeuw se wateren. Tegenwoordig bevinden zich vooral re creanten aan boord van de schepen van zeilvloot De Zeeuwse Stromen. Maar dat doet niets af aan het nostalgische, maritieme beeld van Zierikzee dat door middel van de schepen levend blijft. Dit jaar is het precies vijftien jaar geleden dat zes schip pers het initiatief namen om de traditionele zeilschepen van weleer een nieuwe func tie te geven. Dat resulteerde in de oprichting van zeil vloot De Zeeuwse Stromen. Een groep van vijftien tradi tionele zeilschepen die wordt gerund door het gelijknami ge charterburo dat is geves tigd aan de Zierikzeese Nieu we Bogerdstraat. De Zeeuwse Stromen biedt vaartochten aan op de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren, maar ook op het IJsselmeer, de Wadden, de Noordzee en de Oostzee. De tjalken, botters, kotters, klippers en hagenaars van De Zeeuwse Stromen stralen nog steeds de trotse fierheid uit die past bij het rijke koopmansverleden van Zeeuwse stadjes als Zierik zee. In de huidige tijd, waar in motorisch vervoer stan daard is geworden, bieden zij een bijzondere vrom van ont spanning. Zeilen met deze schepen betekent terugkeren naar de sfeer van het verle den en, met de wind in het ge zicht, ontspannen bezig zijn. Zelf het roer vasthouden en meehelpen met het bedienen van zeilen en zwaarden. Dat is mogelijk door middel van dagtochten, weekenden en meerdaagse huur van schepen. Ook verzorgt De Zeeuwse Stromen compleet verzorgde groepsdagtochten. Daarbij zijn een aantal vol ledig verzorgde dagarrange menten ontwikkeld. Actief meezeilen aan boord van de De traditionele platbodems hebben stuk voor stuk een eigen gezicht. grote zeilklippers kan wor den gekoppeld aan activitei ten als het bezoeken van de Stormvloedkering plus het nieuwe waterpaviljoen, een helicoptervlucht boven de Oosterschelde, het beklim men van de reservepeiler op Neeltje Jans of rondleidin gen door een van de exposi ties over de deltawerken, na tuurgebieden of historische Zeeuwse steden. De schepen van de Zeeuwse Stromen worden altijd ver huurd mét een ervaren schip per, die het water waarover het schip vaart kent als zijn broekzak en de verantwoor ding draagt. De traditionele platbodems hebben stuk voor stuk een eigen gezicht. Het zijn de beste schepen voor ondiep water, omdat ze een perfecte stabilitieit heb ben en weinig diepgang. In de sfeervolle interieurs is veel ruimte voor de passa giers. De afgelopen jaren werd het charterburo geconfronteerd met een stijgende vraag naar meerdaagse tochten voor scholen. De vaartochten bie den de leerlingen een aan trekkelijke combinatie van sportieve, actieve en educa tieve elementen plus trai ning van sociale vaardighe den. In verband met haar vijftien-jarig bestaan geeft zeilvloot De Zeeuwse Stro men in de periode van maart tot en met oktober van dit jaar allerlei kortingen op haar vaartochten en arrange-' menten. Omdat in de praktijk blijkt dat mensen moeilijk wijs kunnen worden uit de veel heid aan aan botenverhuur ders in het Deltagebied nam De Zeeuwse Stromen het ini tiatief om een compleet aan bod van allerlei soorten bo tenverhuur op te nemen in haar programma. Dat va rieert van de verhuur van traditionele zeilschepen tot motorboten, kano's, kleine sportvisbootjes tot open zeil boten. Ook sportvissen en sportduiken voor groepen op de Oosterschelde behoort tot de mogelijkheden. Zeilvloot de Zeeuwse Stro men is momenteel bezig met de voorbereiding van een compleet verzorgde cultuur historische stedentocht. Een zeiltocht waarbij steden met een roemrijk maritiem verle den worden aangedaan, zoals Antwerpen, Gent, Brugge, Vlissingen, Middelburg, Vee- re en Zierikzee. Hostess en gidsen begeleiden de gasten tijdens de cruise en verzor gen rondleidingen langs be zienswaardigheden. Naar verwachting worden de eer ste stedentochten gehouden in 1998. Zeilvloot De Zeeuw se Stromen is telefonisch be reikbaar via telefoonnum mer 0111-415830. ZIERIKZEE - De zwart-wit tatoeage op het lichaam van jongerenwerker Peter Roskam uit Zierikzee bleek goed voor een eerste prijs tijdens een interna tionale Tattoo Meeting, die werd gehouden in Dor drecht. Zijn vrouw Ramona Roskam behaalde een tweede prijs met haar tatoeage. Samen werden Pe ter en Ramona Roskam tijdens de meeting uitgeroe pen tot 'tattoo-echtpaar van de dag'. Zij bezochten het evenement land. Het evenement werd met een aantal andere jonge ren als vertegenwoordigers van het Zierikzeese jonge rencentrum The Pit. De Tat too Meeting werd georgani seerd door de Dordtse Tattoo Mick in samenwerking met de Tattoo Fanclub Neder- bezocht door ruim vierdui zend mensen, afkomstig uit vele Europese landen en de Verenigde Staten. De meeting stond helemaal in het teken van tattoo's, piercing en bodypainting. Zowel Peter als Ramona Ros kam beschouwen een tatoe age als een sierlijke aanvul ling op het lichaam. Een ma nier om uiting te geven aan bepaalde culturele gevoelens en zichzelf uiterlijk te onder scheiden. „Tatoeage wordt bij vele cul turen al duizenden jaren toe gepast, bijvoorbeeld de Mao ri's in Nieuw Zeeland en de Japanners," legt het Zierik zeese stel uit. „Meestal kies je voor een tattoo om ver schillende redenen. Maar het kan ook een gevoel zijn, dat soms moeilijk is uit te leg gen." In de loop van de jaren werden op de lichamen van Peter en Ramona Roskam de nodige tatoeages bracht, met name door Jan Born van Tattoostudio Vlaardingen. „Deze man is een artiest, een vakman. Dat is belangrijk, want als je be sluit om een tattoo te laten aanbrengen moet het wel goed en vakkundig gebeu ren," aldus Peter Roskam Het kostte Roskam weinig moeite om vanuit The Pit een groepje van zes mensen bij een te brengen voor een be zoek aan de meeting in Dor drecht. Nadat Peter en Ramona Roskam zich, samen met ruim vierhonderd ande ren, voor de desbetreffende wedstrijden had ingeschre ven moesten zij, als bij een modeshow over een podium lopend, hun tatoeages laten zien aan het duizenkoppige publiek en de jury. Ook veel fotografen en de lo kale televisie waren daarbij aanwezig. De jury bestond uit drie leden van de Tatto Fanclub Nederland, een tat- toeëerder en een van de ora- nisatoren. Zij kenden Peter Roskam de eerste prijs toe in de categorie black white, terwijl Ramona Roskam met een eigen ontwerp de tweede prijs in de categorie tribal (stam) in de wacht sleepte. De jury besloot de categorie 'the best tattoo of the day' te laten vervallen en om Ramo na en Peter Roskam tot het tattoo-echtpaar van de dag uit te roepen. „Hierna werden we door Rob Webster gefotografeerd voor het Europese tattooma- gazine Body Art. In dat blad komt een artikel over de meeting waarbij onze foto's komen te staan. Naast de eer, een fles wijn en een plaquet te met inscriptie behoort dat artikel min of meer tot de prijzen," aldus Ramona en Peter Roskam. Ze beschou wen hun succes ook als een leuke opsteker voor jonge rencentrum De Pit. UFO? MELISSANT - Een ne gentienjarige inwoner van Ouddorp nam 's avonds op de weg van Melissant naar Helle- voetsluis een UFO waar. De man beschreef het voorwerp als zilverkleu- - rig met felle lampen. EXCURSIE ROCKANJE - Op initiatief van het Zuidhollands Land schap wordt zondag 23 maart onder leiding van een gids' een voorjaarsexcursie door de Duinen van Oostvoorne gehouden. De deelnemers kunnen het prille voorjaar op zich laten inwerken. Knoppen botten uit, planten schieten de grond uit en zorgen voor een fris landschap. De eerste zangvogels zijn terug ge keerd van hun winterver blijf. De excursie begint om 10.00 uur bij het bezoekers- centruih Tenellaplas aan de Duinstraat 12 in Rockanje. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 010- 4135045. AANRIJDING ACHTHUIZEN - Bij een frontale aanrijding tussen een bedrijfswagen en een personenauto op de Achthui- zensedijk in Achthuizen raakten vier mensen ge wond. De bestuurder van de bedrijfswagen reed op de verkeerde weghelft. Hij kwam daardoor frontaal in aanrijding met een automo biliste. De gewonden die daarbij vielen werden door twee ambulances afgevoerd. CONTROLE MIDDELHARNIS - Aan het Beneden Zandpad bij de kruising met de Langeweg en op de Langeweg in Mid- delharnis hield de politie een algemene verkeerscon trole. Zeven (brom)fietsers werden op de bon geslingerd vanwe ge defecte verlichting of om dat ze geen verlichting aan hadden. Drie automobilisten kregen proces-verbaal we gens hetzelfde feit. Vijf men sen werden bekeurd voor het niet dragen van de autogor dels. Twee automobilisten kregen een bekeuring van wege een gladde band en het ontbreken van een spiegel. De controle werd gehouden is samenwerking met sta giaires van de Politieoplei ding Rotterdam-Rijnmond. RENESSE - Ze had vorig jaar reeds verbouwings plannen, maar wachtte met de uitvoering daarvan op de renovatie van de straten in het centrum van Renesse. Die werkzaamheden zijn nu bijna gereed en afgelopen vrijdag heropende ook Heieen Strik- Coomans haar tijdschriftenspeciaalzaak aan De Zoom in Renesse. Het betreft de voormalige 'Meneer Kees', een van de ruim honderd kleine winkels van het boek- en tijdschrif tenconcern Bruna. Geleide lijk aan krijgen al die 'Meneer Kees' winkeltjes een nieuwe inrichting en een nieuwe naam: 'De Boeke- Schuifpui De gedaanteverwisseling van de twaalf jaar oude win kel in Renesse begon begin januari, toen Heieen Strik de oude stellingen in de winkel begon te slopen. De afgelo pen weken werd de winkel voorzien van een nieuwe schuifpui waardoor de in gang meer op de kop van de zaak kwam te liggen. Het interieur kreeg een an der aanzien door wandbekle- ding, stellingen en een toon bank in blauwe en grijze tinten. Door een meer effi ciënte indeling van de ruimte kon het assortiment van de tij dschrif tenspeciaalzaak worden vergroot. Tijdschriften Het belangrijkse onderdeel van dat assortiment zijn de ruim 1200 verschillende tijd schriften, die ruim de helft van de winkelwanden in be slag nemen. De collectie om vat alle Nederlandse en een aantal buitenlandse tijd schriften. „We hebben bijna alles wat aan tijdschriften op de markt is en kunnen alles bestellen." Groot is ook de collectie wenskaarten in de Boeke nier, evenals de schrijfbeno digdheden, die nu zijn aange vuld met een groter assortiment kantoorartike len. In de winkel wordt ver der een collectie pocketboe ken verkocht, kalenders, te lefoonkaarten én zonnebril len. „Die zonnebrillen hebben ze bij andere Boekenierwinkels niet. Die zijn een recht streeks gevolg van het toeris me hier in Renesse, aldus Heieen Strik. De recreanten vormen ook een belangrijk deel van de klanten van de tijdschriftenspeciaalzaak, die in de winter alleen 's mid dags is geopend. „Het is heel gezellig om hier te werken. De mensen die in de winkel komen zijn meest al vrolijk zijn omdat ze va kantie hébben. Een aantal van hen komt jaarlijks terug naar Renesse. Dan komen ze even de winkel in om me de hand te drukken en te mel den dat ze er weer zijn. Heel leuk." Koffie Maar er zijn ook genoeg men sen uit de regio die de tijd schriftenzaak weten te vin den.Ter gelegenheid van de heropening van de tijdschrif tenspeciaalzaak werden de klanten vrijdag getracteerd op koffie en een gratis krant. Verder zijn een aantal spe ciale aanbiedingen van toes passing. Behalve een nieuwe naam kreeg de tijdschriften-speciaalzaak ook een nieuw interieur. (Foto: Marieke Mandemaker) College Style presenteert sportief-romantische mode. MIDDELHARNIS - Vrouwen die van sportief-ro mantische mode houden kleden zich steeds jonger. Bezochten moeders en dochters enkele jaren gele den vaak nog verschillende winkels, de laatste sei zoenen slagen zij meer en meer in dezelfde winkel. Dat is de ervaring van An en Jan Roukens van College Style in Middelharnis; de modezaak met eigentijdse kwaliteitskleding voor jon ge vrouwen. „Door deze ten dens hebben we nog ruimer ingekocht, waarbij we extra letten op een vrolijke, jeug dige uitstraling," aldus het team van de winkel aan het Beneden Zandpad in Middel harnis. De nieuwe voorjaars- en zo mercollectie van College Sty le heeft een waaier aan kleurmogelijkheden. Om toch een overzichtelijke win kel te creëren zijn de diverse tinten ondergebracht in groe pen, waardoor het combine ren aangepast kan worden aan de persoonlijk smaak. Ook wat betreft motieven en prints heeft de nieuwe collec tie voor iedere smaak een pasklaar antwoord. In de navykleurige mode zijn zo merse zeilapplicaties ver werkt. Ook ruiten en bloe men zijn bepalend voor het huidige modebeeld, hoewel deze het al diverse seizoenen erg goed doen. Nieuw zijn fantasiemotieven als wapen schildjes. Ook zijn er ook veel unitinten. „De actuele mode is echt combinatiekle- ding, en dan zijn unitinten ideaal om het beeld af te ma ken," aldus An Roukens. Accessoires zijn een steeds belangrijker onderdeel in het modebeeld. De damesmo dezaak heeft een breed assor timent sjaaltjes, tasjes en hoeden. „We zien een trend om accenten te leggen met sjaaltjes. Dat is logisch, want niets geeft een combi natie meer uitstraling dan een vrolijk of chique sjaal tje', vertelt Jan Roukens. College Style verkoopt merkkleding als Josephine Co., Claire, The Barn, Fal- lino, Elitair en Marie Theme. Van het nieuwe merk The Barn verwacht College Style veel. „De sfeer van deze kle ding houdt het midden tus sen romantisch en landelijk. En dat is nu net de stijl die veel vrouwen aanspreekt," aldus Roukens. t Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. VOORKOM DIEFSTAL (UIT) AUTO'S VI Registreer en doe aangifte Registreer merk en typenummer (eventueel ook serie nummer) van uw autoradio, cassetterecorder, speakers, autotelefoon en van andere waardevolle eigendommen. Dan kunt u bij aangifte een omschrijving van uw eigen dommen geven. Ook doet u er goed aan om een uniek merkteken op uw be zittingen aan te brengen. Gebruik daarvoor uw postcode en huisnummer. Doe altijd aangifte bij de politie Doe na diefstal in ieder geval aangifte bij de politie. Geef een zo goed mogelijke omschrijving van de gestolen goe deren met behulp van uw registratiegegevens. Denk niet: de politie kan toch niets doen. Het is belangrijk dat de po litie goed wordt geïnformeerd. De politie kan dan tijdig maatregelen nemen, zoals verscherpte surveillance in ge bieden waar veel uit auto's wordt gestolen. Waarschuw de politie als u iets verdachts ziet Ook doet de politie een dringend beroep op uw oplettend heid. Ziet u op straat iets verdachts gebeuren of ziet u mo gelijk een inbraak in een auto, ga er niet zelf op af met al le risico's van dien, maarbei de politie. Het bedrijf Holland Warmte in Numansdorp. (Foto: Egbert d'Hamecourt) NUMANSDORP - Een nieuwe cv-ketel is snel ge kocht, maar het komt voor dat mensen achteraf toch niet zo blij zijn met hun aankoop. Het bedrijf Hol land Warmte uit Numansdorp probeert dat te voor komen door mensen te attenderen op punten waar op ze kunnen letten bij aankoop van een CV-ketel en door een 24-uurs klachtenservice. Volgens het bedrijf is het van belang dat een CV-ketel wordt gekocht bij een VNI installateur die de consu- mentenvoorwaarden han teert, zodat de koper daar over zekerheid heeft. Het bedrijf moet tevens waar- borginstallateur zijn, zodat het zelf de gasleiding mag keuren. Dat is voor de consu ment goedkoper dan wan neer daarvoor het energiebe drijf moet komen. Verder is volgens Holland Warmte het VCA-certificaat van belang. Een gecertificeerd bedrijf neemt de nodige veiligheids maatregelen in acht en con troleert het gereedschap waarmee wordt gewerkt re gelmatig op veiligheid. Ten slotte is het volgens Holland Warmte goed om te letten op de service die een bedrijf biedt voor onderhoud en sto ringen. Naast de gewone on derhoudscontracten en een 24-uurs service, waarbij sto ringen altijd gratis worden verholpen, biedt Holland Warmte bij nieuwe CV-ke- tels een all-in contract. Daar mee is de koper tot twaalf jaar na plaatsing verzekerd van een goed werkende ketel zonder extra kosten. In het contract zijn namelijk alle onderdelen, voorrijden en ar beid opgenomen. Op Tweede Paasdag wordt in de zaak een show gehouden waarbij fabrikanten van CV- ketels hun nieuwste appara tuur presenteren. (Foto: Marieke Mandemaker) De vier jaar oude cyperse Bep uit het dierenasiel in Zierikzee is een mooie poes. Zij is atletisch gebouwd en heeft een prach tige tekening in de vacht. Bep is een lief en rustig dier, die het prettig vindt om aangehaald te worden. Dat beloont ze dan weer met kopjes geven. Bep gaat graag naar buiten. Als het maar even kan gaat ze de deur uit. Met honden kan de poes niet goed overweg, soortgenoten laat ze in hun waarde. Be langstellenden die Bep een goed onderkomen willen geven, kunnen contact opnemen met het asiel aan de Zandweg. Er zitten vijftien katten, vier honden en een fretDe poes Ramo na. die vorige week in de krant stond, is nog niet geplaatst

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 12