Gemeente Schouwen-Duiveland medewerker salarisadministratie m/v planten stoeien tuinplanten C.W. Jonker WOENSDAG 19 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAQ Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111 - 452000 fax: 0111-452452 Gem. rubriek 19/3/97 gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert donderdag 27 maart in theater Mondragon. Deze vergadering begint om 19.30 uur. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Bepaling volgorde stemming 4. Notulen raadsvergadering 27 februari 5. Lijst van ingekomen stukken 6. Bezoldigingsverordening Schouwen-Dui veland 1997 7. Benoeming raadsleden voor commissie GO 8. Delegatiebesluit 9. Regeling ambtelijke bijstand 10. Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden Schouwen-Duiveland 1997 11Verordening binnentreden ter uitvoering van noodverordeningen Schouwen-Duiveland 1997 12. Bedrijvencentrum Zierikzee 13. Klachtenregeling Schouwen-Duiveland 1997 14. Kwijtscheldingsbeleid 15. Verordening onroerende zaakbelastingen en tariefbepaling 16. Garanderen geldlening tennisclub Westerschouwen 17. Subsidieverzoek Mr. Breetveltspeeltuin Zierikzee 18. Huisvestingsverordening Schouwen- Duiveland 1997 19. Benoeming leden bestuurscommissie Zuidhoek 20. Meerjarenprogramma restauratie monumen ten 21. Krediet nulmeting Mondragon 22. Integraalvisie havengedeelte Oude Haven en Sas, Zierikzee 23. Instemming zienswijze aan Raad van State inzake beroepschrift Gewestelijke Raad voor Zeeland van het landbouwschap tegen besluit GS goedkeuring 5e herziening bestem mingsplan buitengebied Brouwershaven 24. Tweede herziening bestemmingsplan recre atieplan Bruinisse 25. Voorbereidingsbesluit rotonde Den Osse, Brouwershaven 26. Voorbereidingsbesluit J.J. Boeijesweg 45, Burgh-Haamstede 27. Voorbereidingsbesluit Lange Reke 21, Renesse 28. Voorbereidingsbesluit Burgemeester Ha- gelaan, Bruinisse 29. Voorbereidingsbesluit Groeneweegje 25, Zierikzee 30. Voorbereidingsbesluit Krabbendijke 18, Brouwershaven 31Bestemmingsplan Onder de Toren, Burgh- Haamstede 32. Garantiesubsidie toeristisch voetgangers- en fietsvervoer 33. Verder voorkomende zaken 34. Rondvraag 35. Sluiting De stukken liggen op het gemeentehuis en in de vestigingen van de openbare bibliotheken ter inza ge. Na opening van de vergadering kan het publiek het woord voeren over de op de agenda vermelde onderwerpen. Dit geldt niet voor agen dapunten die betrekking hebben op het doen van keuzen, voordrachten of aanbevelingen van per sonen. Wanneer u van het spreekrecht gebruik wilt maken, meldt u dit voor aanvang van de ver gadering bij de secretaris. Sprekers krijgen van de voorzitter maximaal 5 minuten het woord. vergadering commissie ggz ro/ ez De commissie Grondgebiedzaken Ruimtelijke Ordening/ Economische Zaken vergadert op 24 maart om 19.30 uur in Theater Mondragon, Zierikzee. De vergadering begint om 19.30 uur. De volgende punten staan op de agenda: 1Opening 2. Commissie advieslijst vergadering 11 maart 1997 3. Mededelingen/ingekomen stukken 4. Informatie uit gemeenschappelijke regelingen Portefeuillehouder C.W. Veerhoek 5. 2e herziening bestemmingsplan Rekreatie-plan, Aqua Delta, Bruinisse 6. Natransport Transferium Renesse Algemeen 7. Wat verder ter tafel komt 8. Rondvraag 9. Sluiting Het publiek kan per agendapunt het woord voe ren. De voorzitter kan per agendapunt de totale spreektijd voor de toehoorder die In de gelegen heid wordt gesteld over een agendapunt in te spreken en mee te spreken op ten hoogste 5 minuten stellen. inspraak /voorlichting subsidies De gemeenteraad wil in juni een nieuwe algemene subsidieverordening vaststellen. Deze verordening heeft betrekking op welzijn, volksgezondheid, sport en cultuur. De verordening geeft aan op welke wijze over subsidie-aanvragen wordt beslo ten, aan welke eisen de aanvragen moeten vol doen, welke subsidievormen er zijn, e.d. De verordening en de toelichting zijn momenteel in ontwerp gereed. Het college van Burgemeester en Wethouders wil in dit stadium het ontwerp toelich ten en de mogelijkheid van inspraak bieden. Op deze wijze kunnen belanghebbenden hun visie geven, vragen stellen en/of opmerkingen maken. Hun reacties kunnen dan bij de verdere vaststel lingsprocedure worden meegenomen. Deze pro cedure bestaat uit de behandeling van de con cept-verordening door de commissie Maatschappelijke Aangelegenheden op maandag 9 juni en door de gemeenteraad op donderdag 26 juni. De voorlichtings en -inspraakbijeenkomsten zijn: maandag 24 maart 1997: dorpshuis Bruinisse (in eerste instantie voor belanghebbenden afkom stig uit de voormalige gemeenten Bruinisse en Duiveland); dinsdag 25 maart 1997: dorpshuis Dreischor (in eerste instantie voor belanghebbenden afkomstig uit de voormalige gemeenten Brouwershaven en Zierikzee); woensdag 26 maart 1997: dorpshuis Burgh- Haamstede (in eerste instantie voor belangheb benden afkomstig uit de voormalige gemeenten Middenschouwen en Wester-schouwen). De bij eenkomsten beginnen om 20.00 uur. Naast een algemene toelichting is er gelegenheid om vragen te stellen. Geprobeerd is zoveel mogelijk instellingen en organisaties persoonlijk uit te nodigen. Zij die geen uitnodiging hebben ontvangen kunnen deze publicatie als zodanig aanmerken. Ook bestaat de mogelijkheid om schriftelijk te reageren. Deze reactie moet uiterlijk vrijdag 28 maart zijn ingediend. Een kopie van de ontwerp-verordening en ont- werp-toelichting (eventueel in groot lettertype) zijn op te vragen bij: Corina van der Vliet telefoon 0111-452122 en Jolanda Kastelein telefoon 0111 -452128. collegeprogramma Na behandeling in de gemeenteraad heb ben burgemeester en wethouders het colle geprogramma voor de periode 1997-2002 vastgesteld. U kunt dit programma aanvra gen bij de sector Externe Contacten/ Communicatie. Telefoon 0111 -452238. kernbezoek Het college van Burgemeester en Wethouders brengt dinsdag 25 maart een kennismakingsbe zoek aan Oosterland. Vanaf 17.30 uur ontmoet het college in dorpshuis Oosterhof vertegenwoordi gers van diverse verenigingen. Inwoners van Oosterland kunnen vanaf 19.30 uur kennismaken met burgemeester en wethouders. wet milieubeheer Alle (ontwerp-)vergunningen en meldingen liggen vanaf donderdag 20 maart ter inzage in het gemeentehuis. U kunt de stukken inzien tijdens kantooruren of donderdagavond ria telefonische afspraak. Telefoon 0111 -452243. A. Voornemen verlening milieuvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij: 1.van plan zijn een veranderingsvergunning krachtens de Wet Milieubeheer te verlenen aan N.V. Delta Nutsbedrijven in Middelburg, met betrekking tot de inrichting van A. van de Weijdeweg 6, Burgh-Haamstede, in gebruik als drinkwaterwin-, zuiverings- en pompinstallatie. De verandering betreft een ander proces van spoelwaterverwerking waardoor het bezonken slib afgevoerd en het schone spoelwater in de bodem geïnfiltreerd kan worden; 2. van plan zijn een oprichtingsvergunning krach tens de Wet Milieubeheer te verlenen aan Delta Indoor Karthal BV te Brouwers-haven, voor het oprichten en in werking hebben van een indoor kartbaan aan Delta-straat/Havenstraat, Zierikzee. De ontwerp-vergunningen, inclusief de te stellen voorwaarden ter bescherming van het milieu lig gen tot en met woensdag 16 april ter inzage. Gemotiveerde bedenkingen tegen een ontwerp- vergunning kunnen tot en met 17 april 1997 schrif telijk worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders. Wie schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Dit verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkin gen te worden gericht aan burgemeester en wet houders. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met woensdag 16 april 1997 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overi ge aanwezigen. b. Verleende milieuvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij: 3. een veranderingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan de heer A. L. van de Velde, voor het veranderen van een gemengd agrarisch bedrijf, Zuiddijk 15 in Schuddebeurs. De verandering bestaat uit een uitbreiding van de inrichting met een opslag plaats voor landbouwprodukten; 4. een oprichtingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan Landbouwbedrijf G. J. de Vlieger CV voor het oprichten en in werking hebben van een akker bouwbedrijf, Boogaardweg 2 in Zonnemaire; 5. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, veranderingsvergunning hebben verleend aan Fa. Gebroeders Van Ast, Zuidwal 1 in Brouwershaven, voor de jacht-winterberging inrichting, Oude Schouwsedijk 6 in Brouwershaven. De vergunningen inclusief de gestelde voorwaar den ter bescherming van het milieu liggen tot en met donderdag 1 mei ter inzage. Tot en met vrijdag 2 mei kan beroep ingesteld wor den bij de afdeling Bestuursrechtspraak door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht, dus op 3 mei 1997, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van eëh voorlopige voorzie ning. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlo pige voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage). C. Meldingen Wet milieubeheer AMvB's Bij het college van Burgemeester en Wethou-ders zijn meldingsformulieren ingevolge de Wet milieu- beheer-AMvB's ingediend: AMvB detailhandel Hermans Groep B.V. (Baarnsche Dijk 4, Baarn) voor de inrichting aan Deltastraat 16, Nieuwerkerk; •Bolle (Zuidwellestraat 14, Zierikzee) voor de inrichting die gevestigd, zal gaan worden in het plan Boerenweg, Zierikzee. VOORONTWERP-BESTEMMINGSPLAN BEDRIJVENTERREIN STRAALWEG Vanaf donderdag 20 maart ligt in het gemeente huis vier weken ter visie: het voorontwerp- bestemmingsplan Bedrijventerrein Straalweg. Aanleiding voor dit nieuwe bedrijventerrein vormt het gegeven dat het bedrijventerrein Zuidhoek nagenoeg geheel benut is. Daarom is besloten tot uitbreiding van het bedrijventerrein aan de Straalweg. Gedurende vier weken kunnen inwo ners, natuurlijke personen en rechtspersonen (belanghebbenden) op dit plan inspreken door schriftelijk of mondeling hun zienswijze in te die nen bij burgemeester en wethouders. Dinsdag 8 april is er in Theater Mondragon in Zierikzee een hoorzitting, waarbij het voorontwerp-bestemming- pslan wordt toegelicht en waarbij wordt ingegaan op reacties van het publiek. Afhankelijk van de reacties wordt bezien of aanpassing van het voor ontwerp nodig is. inzamelen afval In verband met Pasen worden maandag 31 maart geen afvalstoffen ingezameld. In plaats daarvan wordt dinsdag 1 april en woensdag 2 april ingezameld. Dinsdag 1 april wordt het vuil opgehaald in de wijken Renesse (geheel), Burgh, Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle en Burghsluis inclusief buitengebied. Woensdag 2 april komt de vuilniswagen langs in wijk 13: Serooskerkseweg, Lage- zoom, Pauwlijntjesweg. Armhoekseweg, Omloopsweg, Oude Lagezoom, Klooster- weg, Nieuw-Haamstede, Westerenban, Grevelingenlaan, Oosterscheldelaan en omgeving. In verband met deze afwijkende inzameltij den wordt u verzocht de rolemmer tijdig aan de weg/straat te plaatsen. De milieustraat en het overslagstation zijn maandag 31 maart gesloten. BOUWVERGUNNINGEN A. Aangevraagde bouwvergunningen en mel dingen en bouwvoornemens (artikel 41 van de Woningwet): bouwbedrijf v. d Velde, bouw woning Nijver- heidsweg te Bruinisse: bouwbedrijf Bom. bouw bedrijfshal De Roterij 21 te Burgh-Haamstede; Kon. Zeelandia. bouw grondstoffenmagazijn 's Heer Lauwerdorp/Havenstraat te Zierikzee; C. K. Goudzwaard, plaatsen tuinhuisje Heshuijzenstraat 5 te Dreischor; J. A. Mol, aanbrengen luifel Zandkreekstraat 1 te Zierikzee; Openingstijden: dagelijks van 9.00-16.00 uur donderdag aansluitend tot 19.30 uur (afdeling Sociale Zaken alleen in de ochtend en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak) F. L. Timmerman, aanbrengen luifel Zand-kreek- straat 3 te Zierikzee; P. Willems, aanbrengen luifel Zandkreek-straat 5 te Zierikzee; L. van Loon, aanbrengen luifel Zandkreek-straat 7 te Zierikzee; K. E. Schik, bouw woning met garage Tuin 8 te Oosterland; Peters Holland, wijzigen bouwvergunning d.d. 19-09-1995 De Lelie 9 te Scharendijke; L. D. P. v. d. Panne, bouw berging Leeuwen-burg 20 te Oosterland; Fa. Bouwman, verbouwen voorgevel Engelse Kade 5 te Zierikzee; H. Berghout, bouw woning met garage Tuin 6 te Oosterland; C. C. T. Rietberg, vergroten woning Klaproos- weg 9 te Burgh-Haamstede; M. P. Verkaart, verbouwen woning Lange St. Janstraat 1 te Zierikzee; J. L. C. Roggeband, bouw garage Kadeweg 12 te Zierikzee; W. B. Company, aanbrengen luifel Melkmarkt 8 te Zierikzee; H. Olree, bouw woning met garage Tuin 7 te Oosterland; Unigro NI, plaatsen vlaggemasten en bord Grevelingenstraat 7 te Zierikzee; J. Grinwis, bouw hondenhok Vlasstraat 14 te Bruinisse; J. Plandsoen, bouw dakkapel Hogezoom 134 te Renesse; A. van Oeveren, verbouwen woning Gracht-weg 10 te Zierikzee; J. Hanzen, bouw garage Nijverheidsweg 13 te Bruinisse; Beter Wonen, splitsen woningen in wooneenhe den Keetenstraat 9,13,17, 86 en Mastgat-straat 15 te Zierikzee; Bouwbedrijf V. d. Schelde, bouwen van 2 zomerwoningen Zeilweg te Scharendijke; B. E. M. Vastgoed, bouw winkelpand en woon ruimten hoek Hogezoom/Wilhelmina-weg te Renesse; B. Verleende bouwvergunningen: K. Maas, bouw bedrijfswoning en stalruimte Westerseweg 7 te Burgh-Haamstede (verz. 07/03/1997); D. Dijst, verbouwen horecapand Dorpsstraat 1 - 3 te Scharendijke (verz. 04/03/1997); J. Kik, verbouwen badkamer, Molenweg 7 te Bruinisse (verz. 28/02/1997); D. Kaptein, verbouwen schuur tot woning Nieuwstraat 8 te Oosterland (verz. 28/02/ 1997); N. A. Dambruin, veranderen zomerwoning en stallingsruimte Vertonsweg 6 te Burgh- Haamstede (verz. 04/03/1997); M. Moolenburgh, bouw stallingsruimte Hoo- genboomlaan te Renesse (verz. 14/03/1997). C. Positieve reakties op melding bouwvoorne men: G. Kleuser Weilandt, plaatsen tuinhuisje Ko-nij- nenburg 1 te Bruinisse (verz. 17/03/1997); C. Bolijn, plaatsen tuinhuisje Noorsestraat 21 te Ouwerkerk (verz. 17/03/1997). d. Verleende sloopvergunningen: J. M.Schiewold, slopen schuurtje Hoge Kerkstraat 14 te Nieuwerkerk (verz. 14/03/ 1997); A. A. Maljaars, slopen recreatiewoning J. J. Boeijesweg te Burgh-Haamstede (verz. 14/03/ 1997); J. A. de Looff, slopen recreatiewoning De Kure 17 te Burgh-Haamstede (verz. 14/03/1997) A. de Bruin, slopen recreatiewoning Scholder- laan 6 te Renesse (verz. 14/03/1997). Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten bezwaar indienen bij burgemeester en wethou ders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit schrifte lijk zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet ten minste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ingediend en de motive ring van het bezwaar. E. Voornemen verlening van vergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van: 1. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening/artikel 50, lid 5 van de Woningwet (vrijstelling geldend bestemmingsplan en voor uitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: Vastgoed voor het bouwen van een winkelpand en woonruimten op het perceel kadastraal bekend gemeente Westerschouwen sectie A nr. 325 en 880, hoek Hogezoom/Wilhelminaweg te Renesse; Bouwbedrijf De Lelie, voor het bouwen van twee zomerwoningen op het perceel kadastraal bekend gemeente Middenschouwen sectie A nr. 990, Zeilweg te Scharendijke. Deze plannen liggen vanaf donderdag 20 maart 1997 14 dagen op het gemeentehuis ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders, tegen zijn vermeld voornemen. Gemeente Schouwen-Duiveland De gemeente Schouwen-Duiveland is op 1 januari 1997 ontstaan uit samenvoeging van de zes voor malige gemeenten op dit „eiland". De gemeentelij ke organisatie bestaat uit een sector Externe Contacten, Maatschappelijke Aangelegenheden,' Grondgebiedzaken en Algemene en Interne Zaken, Deze laatste sector bestaat uit een Bedrijfsbureau en de afdelingen Bestuursondersteuning, Interne Faciliteiten en Financiën. Voor de afdeling Financiën zoeken wij een enthou siaste Het betreft een tijdelijke functie (van een half jaar) voor 18 uur per week. Uw werkzaamheden bestaan hoofdzakelijk uit: het beheren van de salarisadministratie verwerking van de salarisgegevens via de geau tomatiseerde administratie verwerking van periodieke afdrachten, jaarop gaven en declaraties Wij vragen van u: een opleiding op MEAO-niveau (of tenminste een HAVOA/WO-opleiding) minimaal twee jaar ervaring met genoemde werkzaamheden kennis van de salarisberekening, geldig voor de overheidssector Wij bieden u: een inschaling in de aanloopschaal 6 afhankelijk van opleiding en werkervaring minimaal 2.640,- en maximaal 4.003,- bruto per maand (gebaseerd op' een 36-uriger werkweek). Inlichtingen kunt u inwinnen bij de heer M. J. Leune, afdelingshoofd Financiën, telefoon 0111- 452340, of bij mevrouw P. J. Witte-de Rijke, perso- neelsfunctionaris A1Z, telefoon 0111-452307. Uw sollicitatiebrief ontvangen wij graag voor 1 april 1997. U kunt uw brief sturen aan de Gemeente Schouwen-Duiveland sector Algemene en Interne Zaken, t.a.v. mevrouw P. J. Witte-de Rijke, Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee onder vermelding van "sollicitatie" op de envelop. 'en vleest Hogezoom 180 4325 BJ Renesse Tel. 0111-461939 Fax 0111-462699 Restaurant D'Ouwe Schaeve zoekt voor het komende sei zoen IEMAND VOOR DE BEDIENING M/V Heb je ervaring? Ben je van nature vriende lijk, heb je hart voor onze gasten, ben je niet ouder dan 30 jaar, heb je kennis van de duitse taal. Dan ben jij degene die we zoeken. Bij gebleken geschiktheid ook voor buiten het seizoen. Tevens zoeken wij een afwas/keukenhulp voor alle voorkomende werkzaamheden. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk naar boven staand adres Hostellerie Schuddebeurs Donkereweg 35 4317 NL Schuddebeurs Tel. 0111-415651 Met SPOED gevraagd: KAMERMEISJE vanaf 16 jaar voor de vakanlie- periode juni, juli en augustus en/of oproepkrachten voor het schoonmaken van de hotelkamers voor één of twee dagen in de weekenden. Tevens zijn wij op zoek naar afwashulpen vanaf 16 jaar als oproepkracht en tijdens de zomer vakantie. Voor meer informatie vragen naar: Marjan Ezinga of Nicole Fleuren. Nu de narcissen buiten weer gaan bloeien gaan óók wfj weer met vanaf vrijdag 21 maart weer 'n grote sortering Maak uw tuin weer op z'n paasbest. Graag tot ziens bij: Wim en Yvonne Jonker Bloemisterij Hogezoom 20 Burgh-Haamstede Tel. Oil 1-651383

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10