Uur van de waarheid nadert Ouwerkerk als verliezer uit ordinaire 'bokspartij' Uitvallen Simons doet meeste pijn Keurige zegereeks volleyballers MEVO ZSC alweer te sterk voor de nummer drie Scheidsrechter gaat z'n boekje te buiten Gehavend Dreischor lij dt terecht verlies V Verbeek geeft moed niet op MAANDAG 17 MAART 1997 NR 26147 9 Winst op Aalsmeer geeft Delta Sport recht op beslissend duel tegen EMM AALSMEER - De handballers van Nutsspaar- bank/Delta Sport versloegen in een sloom, traag en mak optreden tegenstander Aalsmeer 3,16-19. Naas te concurrent EMM uit Middelburg draaide het Haagse HEC een loer, zodat een derde en beslissen de confrontatie tussen de twee aartsrivalen de kam pioen van de tweede divisie C moet aanwijzen. „Wij hadden in de eerste plaats last van zenuwen. In de tweede plaats zijn wij zeer benadeeld door de scheids rechters. We speelden tegen negen in plaats van zeven spelers. Het afbraakhandbal van Aalsmeer werd op geen enkele manier bestraft. Onze les uit deze wedstrijd is dat we hebben moeten vechten voor de punten. Dat zal in het beslissingsduel ook nodig zijn," keek coach Alex de Brauwer van het Zierikzeese Delta Sport vooruit naar vol gende week. Dat het knokken was, blijkt uit de score die gedurende de hele wedstrijd gelijk opging. Delta Sport begon met de co ryfeeën op de reservebank. Peter Lefèvre, Bert de Vos en Ron Flipse mochten van De Brauwer hun zitvlees testen. Het overgrote deel van de veldspelers bestond uit aan stormende jeugd. Zij konden de kar niet trekken. Er wer den in aanvallend opzicht veel fouten gemaakt. De nor maal gesproken zeer doel treffende Erwin Schaalje miste gedurende de eerste tien minuten van de wed strijd kans op kans. Daarna kwam hij zeer sterk terug, al was het nog niet op het oude niveau. Miniem De Zierikzeese ploeg be werkstelligde ondanks alles een minieme voorsprong. Na een kwartier spelen was de stand 3-4. De heren van Aals meer waren langdurig in bal bezit. Het scheidsrechterlij ke duo had geen enkele intentie de volgens de spelre gels vereiste tijdslimiet in acht te nemen. gen. Zelf heeft ZSC nog kansen in zowel de tweede als de derde periode. Ook de derde stek aan het eind van de rit zou wel eens een hele belangrijke kunnen zijn. Perspectief ge noeg dus om er een lang sei zoen van te gaan maken. De vraag is wie dit ZSC af zal gaan stoppen. Tegen Chrislandia had ZSC met nog veel grotere cijfers kunnen en moeten winnen. Kommer; „Voordat de eerste er inzat hadden we al op 2-0 of 3-0 kunnen staan." Elen- baas, Van de Moezel en Jacco Heijboer verzuimden te sco ren. Met een pegel van af stand opende de laatste toch de score. Edwin van Oeveren zorgde voor de ruststand van 2-0. Heel snel na rust besliste ZSC de wedstrijd. Een steek- Ook de fysieke confrontatie schuwde de thuisploeg niet. Schoppen, slaan, trekken en duwen werden getolereerd. Het leidende duo gaf de thuispelende ploeg alle ruim te. Dit maakte terechte frus traties los bij de blauw-wit- ten. Door professionaliteit en de ervaring hielden ze het pass van Van de Moezel, Elenbaas rondde af en deelde zo in de eerste minuut van de tweede helft Chrislandia de doodsteek uit. Van Oeveren bekroonde een solo met zijn tweede treffer en Van de Moezel liet met de 5-0 de oren van de keeper suizen. ,,Hij heeft hem wel gehoord, niet gezien," oordeelde Kommer. ZSC - Chrislandia 5-0 (2-0) - 27. J. Heijboer 1-0, 44. Van Oeveren 2-0, 46. Elenbaas 3-0, 52. Van Oeveren 4-0, 68. Van de Moezel 5-0. Opstelling ZSC:Smits, Van der Have (60. J. W. Dorre man), B. Dorreman (75. De Voogd), Klaassen, De Jonge, L. Heijboer, Van Oeveren, J. Heijboer, Meganck (60. Mes- semaker), Elenbaas, Van de Moezel. hoofd koel en werd alles handballend opgelost. ,,Wij zullen afsnoepen wat er af te snoepen valt. We geven niks weg om een betere klas sering dan vorig jaar in de weg te staan," zo sprak de coach van de tegenstander vooraf. Delta Sport hielp de tegenstander in eerste in stantie ook bij de betere klassering van de tegenstan der. Verdedigend was het als een lek mandje. Ondanks het zeer primitieve spel van Aalsmeer kon er geen tegen stand geboden worden. Na twintig minuten was de stand 6-6. Zowel Aalsmeer als Delta Sport maakte geen „Dat is nu altijd zo tegen Jong Ambon," sloeg Jakkoo Brouwer, aan de kant van wege een bronchitis, zijn arm om de schouder van onderge tekende. Veel meer kwam er niet over zijn lippen, zijn ge zicht sprak boekdelen. Vra gende ogen. Moet dat pu? Voelen jullie je wel gezond? Houd toch asjeblieft op! Desalniettemin bleven de spelers van Ouwerkerk en Jong Ambon vrolijk verder boksen. 'Supporters' hielden zich evenmin onbetuigd. Te midden van de opstand, zo'n tien minuten voor het einde, vielen er een aantal rake klappen en schoppen. De scheidsrechter, Teileman uit West-Kapelle, hield zich af zijdig. „Als het eenmaal be gint, kun je maar beter weg blijven." Toen de gemoederen gesust waren, besliste Jong Ambon de wedstrijd alsnog met een penalty. Want met een straf schop was het allemaal be gonnen. Met een gemiste wel te verstaan. Daarom een po ging de zaken op een rijtje te zetten. Onderuit Pascal Dalebout, doelman van Ouwerkerk, haalde bij een 1-1 stand een aanvaller van Jong Ambon onderuit. De leidsman floot terecht voor een pingel vanaf elf me ter. Niet een speler maar de doelman van Jong Ambon, Wilfred Vreeke, zette zich achter de bal, maar zag zijn collega de inzet keren. Meteen na de redding zette Dalebout een aanval op op dat de andere doelman haas tig naar zijn hok rende en er dus kansen voor Ouwerkerk waren. Iemand van Jong 1 vuist. Doelpunten vielen om en om. Een minuut voor de rust misten beide ploegen kans op een voorsprong door een strafworp te missen. In de tweede helft (ruststand 10-10) werd het letterlijk en figuurlijk sterke wapen van Delta Sport ingezet. Peter Lefèvre, topscorer, moest potjes gaan breken. Hij werd echter met een vaste man op gezadeld. Zijn aanwezigheid binnen de lijnen werd voor de tegenstander als bezwaar lijk ervaren. Op iedere moge lijke manier werd hij, zij het onreglementair, afgestopt. Toch wist hij nog zes worpen met goed gevolg binnen te Ambon haalde Hans Schoon, die inmiddels de bal op het middenvel had, onderuit om te voorkomen dat Schoon de bal in een keer in het lege doel van Jong Ambon kon le pelen. Nog voordat de scheidsrechter geel had kun nen trekken, ontwikkelde zich- binnen tien seconden een knokpartij die zijn weer ga niet kende. En dat alle maal omdat Jong Ambon vreselijk over de rooie was vanwege een gemiste penal ty en mogelijk het verlies van twee punten. Na zo'n kleine tien minuten was het weer 'rustig', kreeg Jong Ambon heel snel erna weer een strafschop omdat gooien. Ook keeper Danny Wassink liet van zich spre ken. Op voor Delta Sport zeer belangrijke momenten keerde hij bal op bal. Dat gaf de ploeg meer vertrouwen. Het team nam een afstand van tweepunten, 13-15. Theatraal gedrag Mede door theatraal gedrag kreeg de thuisploeg het voor deel van de scheidsrechters aan zijn hand. Vier minuten voor het einde was de stand 14-17 in het voordeel van de Zierikzeeënaars. In principe kon en mocht er niks meer Youri Pankow ongelukkig hands maakte. Taniwel mik te wel raak, 1-2. In blessure tijd was Ouwerkerk hele maal een geslagen hond. Gert-Jan Kunst werkte een voorzet van Jong Ambon per ongeluk in eigen doel, 1-3. Tot de 1-1 en de rel was er zo gezegd niets aan de hand tus sen Ouwerkerk en Jong Am- bon. Trainer Jaap Goud was allang blij dat hij een behoor lijk elftal op het veld kon zet ten. Peter Bezemer, Jakkoo Brouwer, Bonne Brouwer, Erik-Jan van Dongen, Micha el Dalebout en John Hage za ten allen in de lappenmand. Van dit zestal is Bezemer er het ergste aan toe: de voet baller moet zes weken rusten vanwege een hernia. Jong Ambon dacht iets te makkelijk over de wedstrijd en liet Ouwerkerk komen. De thuisploeg wilde zich niet bij voorbaat neerleggen bij de suprematie van de koplo per uit de zesde klasse A en kwam gelukkig op voor sprong. Een vrije trap van mis gaan. Spectaculair was echter het einde. Aalsmeer kwam terug tot 16-17. Met een mooi, dubieus doelpunt van Jan Groenendijk kwam een eindscore van 16-19 op het bord. Het beslissingsduel wordt zeer spannend. Delta Sport staat in de underdog-positie. De formatie manoeuvreert zich hier niet zelf in, echter tegenstander EMM handelt met zoveel bravour dat het hier niet onderuit kan. EMM moet koste wat kost overgaan naar de eerste divi sie. Zelfs een brief naar de NHV (Nederlands Handbal- verbond) werd verstuurd. Doorgegeven werd, dat voor een promotie noodzakelijk toernooi met de overige kam pioenen van de vier tweede divisies, de Middelburgers niet kunnen spelen op de al vastgestelde data. „EMM profileert zich als zijnde de favoriet. Laat ze dat zijn dan. Het is voor ons gemoed niet verkeerd om als underdog te starten. On danks dat wij een psycholo gisch overwicht (twee over winingen in de competitie, red.) hebben, schijnen zij toch zonodig de boventoon te moeten voeren," aldus de succesvolle Belgische trainer in Zeeuwse dienst. Doelpuntenmakers Delta Sport: Schaalje 6, Lefèvre 3, De Vos 2, Flipse 2, Vleeshou wer 2, L. van Zwieten 1, H. van Zwieten 1, Groenendijk. Uitslagen tweede divisie C Achttiende en laatste speel dag: HEC-EMM 24-29, Thrif- ty/Aalsmeer 3-Nutsspaar- bank/Delta Sport 16-19, DWS-Roda'71 19-21, Hermes- Fides/Westlandia 18-19Her- cules-Snelwiek 19-20. Eindstand: 1. Nutsspaar- bank/Delta Sport 32, 2. EMM 32, 3. Snelwiek 25, 4. West- landia 20, 5. Aalsmeer 3 17, 6. Roda'71 16, 7. HEC 15, 8. DWS 13, 9. Hermes 7,10. Her cules 3. Pankow belandde via het been van Wouter van Marle, ook niet geheel fit, in het doel, 1-0. Pas twee minuten voor de rust kopte Jong Am- bon via Simon Taniwel de ge lijkmaker binnen, 1-1. De tweede helft bloedde dood. Met een punt leek ie dereen tevreden, tot dat ene moment toen iedereen buiten zinnen met elkaar op de vuist ging. In tegenstelling tot een 'echte' bokswedstrijd be moeiden supporters er zich ook mee. Goud: „Dat slaat toch nergens op." Ouwerkerk - Jong Ambon 1- 3 (1-1) - 25. Van Marle 1-0, 43. S. Taniwel 1-1, 80. M. Tani wel 1-2, 90. Kunst 1-3 (eigen doel), gele kaarten: Taniwel, Salawene, Titaley (Jong Am- bon), scheidsrechter: Telle- man (West-Kapelle). Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Verwest, Kunst, Schoenmaeker, Mannie (70. Schoon), Begeman, Van Vlies, Hillebrand, Pankow, Kenters, Van Marle. Toch kon Tiggelman, on danks het verlies, enigzins tevreden terugkijken. Na twaalf minuten wedstrijd moest zijn ploeg met z'n tie nen verder. Bram Blaken- burg ging voor de bal maar raakte de tegenstander. Rood werd zijn deel. „Een te zware straf," oordeelde Tig gelman. Gerechtigheid werd vervolgens Dreischors deel, de strafschop werd op de paal geschoten. Dreischor, zonder de gebles seerde De Jonge, geschorste Van den Bos (vier wedstrij den) en de wegens werk af wezige Vroegh, Schouwe- naar en Meintema, was daarvoor al op achterstand gekomen. Bij rust leidde de thuisploeg met 4-1. Voor Dreischor, met slechts elf voetballers afgereisd naar Tot het uitvallen van Simons stevende Zonnemaire op een gelijkspel af. Tot de twintig ste minuut verdeelden de thuisploeg en middenmoter de doelpunten mooi, 2-2. Voor Zonnemiare scoorden, inderdaad, Simons en Piet van de Kassteele. Halverwege de eerste perio de kwam Simons, na het pas seren van een tegenstander die daarop een blok zette, on gelukkig ten val. In eerste in stantie dacht iedereen aan een gebroken arm. Per bran card werd Simons naar het ziekenhuis afgevoerd, waar zijn elleboog in de kom werd gezet. De schrik zat er goed in bij Zonnemaire. Biervliet profiteerde meteen door de derde treffer aan te tekenen. Ondanks kansen van Marcel Schouls slaagde Zonnemaire er niet in het begeerde puntje te pakken. Biervliet maakte tien minuten voor tijd aan al le illusies een einde, 2-4. Kommer: „Iedereen heeft voor 110 procent voor een punt geknokt, maar je blijft met lege handen staan." Zonnemaire - Biervliet 2-4 (2-3) - 10. Simons 1-0, 11. 1-1, 15. Van de Kassteele 2-1, 20. 2-2,30.2-3,80.2-4. Zeeuws-Vlaanderen, scoorde Bayunga Tekadiamona. In de tweede helft liep Schoon- dijke uit naar 6-1. Patrick Berrevoets en Jaime Tiggel man verzachtten het leed voor Dreischor. „Iedereen heeft er keihard voor ge knokt vandaag," besloot Tiggelman hoopvol. Schoondijke - Dreischor 6-3 (4-1) - 8. 1-0, 20. 2-0, 24. Teka diamona 2-1, 30. 3-1, 37, 4-1, 53. 5-1, 56. 6-1, 58. Berrevoets 6-2, 83. Tiggelman 6-3v rode kaart: Blakenburg '(Drei schor). Opstelling Dreischor: Van de Zande, Verwest, P. van de Linde, Blakenburg, Pan kow, Van de Berg, W. van de Linde, Tiggelman, Tekadia mona, Regeer, Berrevoets. Opstelling Zonnemaire: Van der Wekken, Schenk, Stoel, M. de Vlieger, 't Hart (75. De Jong), Stouten, Van de Kas steele, Eijskoot, Schouls, Si mons (30. Fierens), Hart. ROTTERDAM - Na de inge calculeerde 3-0 (15-8 15-5 15- 10) nederlaag tegen HJPV 2 geeft coach Dirk Verbeek van de vollcvbaldames van WEA/MEVO'80 de moed niet De trainer is echter realist genoeg om te zeggen dat het behoorlijk pittig wordt om behoud in de tweede klasse D te waarborgen. „Er is best een klein wondertje voor no dig." Hoe het ook zij, de laat ste tegenstanders bieden wel hoop wat punten te pakken. Tegen de Rotterdamse tegen stander was winst zaterdag avond niet mogelijk omdat Marieke Kok, Esmeralda Schot en Mariska Peltenburg afwezig waren. Zierikzeese ploeg naar subtop SLIEDRECHT De volleyballers van WEA/ME- VO'80 zijn bezig met een keurige zegereeks. Van de laatste vijf wedstrijden won de Zierikzeese ploeg er vijf, waaronder een fraaie overwinning op de Ze bra's, de nummer twee van derde divisie F. De winst op dc nummer drie van de ranglijst, Sliedrecht Sport, was afgelopen zater dag ook een mooie. „Het moet af en toe eens meezit ten," verklaart aanvoerder Gerrit van Splunder de posi tieve lijn van de afgelopen tijd. „We kunnen nu vrijuit spe len," zegt hij kijkend met een blik op de stand. ME- VO'80 kan niet meer degra deren en de bovenste plaat sen zijn eveneens te ver weg. Van Splunder: „Dan wordt de druk automatisch minder. We richten ons nu op een leu ke plaats in de subtop." Tegen Sliedrecht Sport be gon MEVO'80 zonder coach Clemens van den Berg, die op vakantie was, maar met Joost Timmermans, Ralph Koper, Reginald Weber, Hans van Eijk, Arnaud de Graaf en Gerrit van Splun der in de basis. Op de tweede set na werd een goed en dege lijk gevolleybald. Het werd uiteindelijk 8-15 15-3 9-15 10-15. Ouwerkerker René Mannie geeft zijn tegenstander van Jong Ambon een onschuldig knietje. De wedstrijd zou later minutenlang uit de hand lopen toen het licht bij diverse spelers ^ven uitging. (Foto: Marieke Mandemaker) Beduusd keken de handballers van Delta Sport vorig jaar na het gelijkspel in de laatste wedstrijd van de competitie waar door de titel verloren ging. Gisteren dwogen ze een barrage tegen EMM af. Maar hoe de gezichten volgende week staan, is dan de grote vraag? (Foto: Joop van Houdt) Chrislandia met 5-0 teruggewezen SCHARENDIJKE - Wat Brouwershaven vorige week niet gelukte verwezenlijkte ZSC kinderlijk eenvoudig: winnen van Chrislandia. ,We hebhen een schitterende partij gevoetbald," sprak een trotse trainer Kees Kommer. ZSC is volop in de race voor het winnen of overnemen van een periodetitel. Ze ker na de klinkende 5-0 zege op de ploeg uit Heijnin- Koploper Jong Ambon heeft geluk aan zijde, 1-3 OUWERKERK - Eigenlijk zouden vechtpartijen op het voetbalveld uitgebannen moeten worden en is elke letter die erover geschreven wordt, er één te veel. Maar ja, er niet over berichten zou een vorm van waarheid verhullen zijn. Dus toch vertéllen dat Ouwerkerk en Jong Ambon onverdiend in 1-3 ein digde en dat er tegen het einde van de wedstrijd even flink met elkaar werd gebokst. Renesse protesteert bij KNVB GRAAUW - Voorop gesteld, Renesse verloor gis termiddag terecht met 2-0 van degradatiekandi daat Graauw, maar de manier waarop de scheidsrechter en de bestuursleden van Graauw zich lieten gelden, ging alle perken te buiten. Re nesse tekent protest bij de KNVB aan. Renesse-trainer Nico Kind („We hebben een leuke mo gelijkheid van Mischa van den Hoek gehad, daarna zijn we niet meer gevaar lijk geweest") had werke lijk geen goed woord over voor de taferelen die hij voorgeschoteld kreeg. Het begon bijvoorbeeld met Pe ter Bouterse die om een an dere bal vroeg omdat de wedstrijdbal te zacht - dat vonden velen met hem - was. „Je bent een oud wijf," beet scheidsrechter Seghers uit Hulst, tien kilo meter van Graauw, de laat ste man van Renesse toe. Spits Leon Bakker moest het ook ontgelden. „Als ik je kan pakken, pak ik je," hoorde Kind hem zeggen. Na afloop in de bestuurska mer van Graauw was Kind de gebeten hond. In gesprek met Radio Schouwen-Dui- veland, verhalend over de slechte leidsman, drongen vier bestuursleden erop aan de hoorn toch snel op de haak te gooien. Tot over maat van ramp zag Kind één van de bestuursleden het wedstrijdformulier in vullen. Voor alle duidelijk heid: dat behoort de fluitist te doen. Marco de Feiter, elftalbegeleider van Renes se, heeft protest bij de KNVB aangetekend. De brief wordt morgenavond op de training ondertekend door alle voetballers van Renesse. Na het verlies hebben Kind en Renesse de doelstelling voor dit seizoen een beetje bijgesteld. „We gaan het seizoen gezellig met elkaar uitvoetballen." De drukte van het kampioen moeten en kunnen worden schuift de ploeg hiermee van zich af. „Misschien gaat het alle maal wat te snel," zegt Kind. Renesse staat slechts vijf punten achter op koplo per Clinge, maar dat terzij de. Graauw - Renesse 2-0 (1-0) - 26.1-0, 90. 2-0 (penalty), gele kaart: Bakker (Renesse), scheidsrechter: Seghers (Hulst). Opstelling Renesse: Ver boom, Bouterse, Canters, Fennet (46. Kooiman), Rijn berg, Willemse, Van den Hoek, Wolters, Tak, Bak ker, Moerland. Rode kaart Bram Blakenburg SCHOONDIJKE - „Het was een terechte overwin ning. Niks op af te dingen," was Toine Tiggelmans conclusie na het aanschouwen van de wedstrijd Schoondijke-Dreischor. In een waar doelpuntenfes- tijn bleven de bezoekers met 6-3 aan de voor hun ver keerde kant van de score. Verlies Zonnemaire, 2-4 ZONNEMAIRE - Niet het 2-4 verlies tegen Biervliet, maar het uitvallen van Peter Simons deed de Zonne- maire-harten gistermiddag huilen. De spits viel uit met een elleboog uit de kom en is vier tot zes weken Uitgeschakeld. Waarschijnlijk einde seizoen. op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9