Van der Linde reddende engel 'Achterin af delingsvoetbal' Bruse Boys mikt op de periodetitel SKNWK verovert tweede periodetitel Gemengde gevoelens WIK na nipt verlies Menzo naar keepersdag Voshart schiet team naar Ahoy' MAANDAG 17 MAART 1997 NR 26147 Winst op Heinkenszand, 2-3 HEINKENSZAND - Het is de gewoonste zaak van de wereld aan het worden: de jaarlijkse periodetitel voor SKNWK. „We doen weer mee," doelt trainer Cees Willemse op de vierde achtereenvolgende deel name aan de nacompetitie, „maar liever niet." De geschiedenis is bekend. Het veroveren van de tweede periodetitel is slechts bij zaak voor de ploeg uit Nieu- werkerk. Willemse leek het alweer bijna vergeten nadat hij de met 2-3 gewonnen wed strijd van Heinkenszand analyseerde. Pas als laatste zei hij dat SKNWK die prijs weer heeft. Zo nonchalant als Willemse daar kond van deed, zo moei lijk kwam de zege op en in Heinkenszand tot stand. Tot tweemaal toe moest SKNWK een achterstand wegwerken. Met de aan zijn rug gebles seerde Kees-Jan van Nieu- wenhuijze op de bank en de afwezigheid van de met lies- problemen kampende Erwin Theunisse kwam SKNWK in de twintigste minuut achter. Hiervoor had Jan-Jaap Pad mos tot twee keer toe een ideale kans alleen voor de Heinkenszand-doelman la ten liggen. Jacky de Bruine zorgde voor meer rust binnen de gelederen door voor rust 1-1 te maken. Na de pauze bleef de thuis ploeg zich als een lastige te genstander ontpoppen. Het gemis van Theunisse, rust punt en schakel op het mid denveld, en de spanning elke week te moeten winnen, leek SKNWK op te gaan breken. De maker van het eerste doelpunt, Van Liere, zette zijn tweede. Met slechts een kwartier te spelen stevende SKNWK af op duur punten verlies. Goaltjesdief Wilco de Valk en weer Jacky de Bruine stelden de voordelige marge van drie punten op de grootste concurrent, Terneu- zense Boys dat zelf Zaamslag met 0-2 versloeg, toch veilig. Heinkenszand - SKNWK 2-3 (1-1) - 20. Van Liere 1-0, 35. J. de Bruine 1-1, 75. Van Liere 2-1, 77. De Valk 2-2, 84. J. de Bruine 2-3, gele kaarten: Van der Cingel (SKNWK). Opstelling SKNWK: Quik, Kikstra, R. de Bruine, Neele, Van Marle (55. S. Flikweert), Van der Cingel, J. de Bruine. Den Haan, De Valk, M. Flik weert, Padmos (70. Van Nieuwenhuijze). RILLAND-BATH - Bruse Boys-trainer Alexander van Keulen is een bescheiden man. „We kijken naar boven maar Arnemuiden is misschien te ver weg." Met nog vijf wedstrijden te gaan staat Bruse Boys, na de 0-2 winst op Rillandia, met zes punten achter stand op de koploper vijfde. Van Keulen kende één tegenslag, Johan Benard viel geblesseerd uit. De middenvelder kwam na ruim een half uur spel na een kopduel verkeerd terecht. Diagnose: botsplinters en een verrekte enkelband. Be nard is zeker enkele weken uitgeschakeld en Bruse Boys zal zich zonder hem moeten richten op het doel: winnen of overnemen van een perio detitel. „Wij richten ons op de tweede of derde plek. Ka- pelle en Arnemuiden hebben natuurlijk nu al een periode. Van mij mag Kapelle alles blijven winnen," sprak Van Keulen na de wedstrijd. De ploeg van Joost Folmer weet zich door het winnen van de tweede -periodetitel, vlak voor Bruse Boys, verzekerd van de nacompetitie. Rillan dia komt zover zeker niet. De ploeg lijkt uitgeblust en rijp voor degradatie. Bruse Boys speelde daarentegen een re delijk goede wedstrijd. In de eerste helft was de beste kans echter toch voor de thuisploeg maar Bosman miste voor open doel. Daar entegen raakte Jacob van den Berge namens 'Bru' de lat. Na rust scoorde Jacob van den Berge uit een voor zet van Peter Willemse 0-1. Na een actie van Tonnie van den Berge tekende Eric Ble- iji daarna voor de 0-2 nadat een schot van Leo Burgers in eerste instantie werd ge keerd. Na die goals speelde Bruse Boys de wedstrijd pro fessioneel uit. De wedstrijd van volgende week (thuis te gen WHS) is voor Bruse Boys, willen ze mee blijven doen voor een periodetitel, van levensbelang. Van Keu len: ,,We mogen in dit stadi um geen steken laten val len." Hetzelfde geldt echter voor de ploeg van Theo Moer land, de ex-trainer van Bruse Boys. Rillandia - Bruse Boys 0-2 (0-0) - 55. J. van den Berge 0-1 62. Bleiji 0-2. Opstelling Bruse Boys: Mul ler, W. van den Ouden, Van Dijke, Burgers, R. van den Ouden, Willemse (80. M. van den Berge), T. van den Berge, Benard (35. Hanzen), Van der Maas, J. van den Berge, Bleiji. KERKWERVE - Het verlies van WIK, 2-3 tegen de gradatiekandidaat Wemeldinge, heeft nog geen ca tastrofale gevolgen. Let wel, nog niet, maar gezien het programma van de laatste vijf weken en de bles- surelijst lijkt het streven, de derde plaats, een on haalbare zaak te worden. Niet alles zat de ploeg uit Kerkwerve het afgelopen weekeinde tegen. WIK had het geluk dat Wolfaarsdijk, de grootste concurrent voor de derde plaats die waar schijnlijk recht geeft op deel name aan de nacompetitie, met 3-0 van VCK verloor. WIK-trainer Peter van Poortvliet besefte dat ook, maar had er wel de pee in. „Je vergeet dus naar zes pun ten toe te gaan." En met vijf potjes op het programma was de derde stek een bijna honderd procent zekerheid geweest. Helaas, als en mits tellen niet, wel de pech tegen Wemeldinge. Het meest on fortuinlijk was Eric van de Sande, die dit seizoen van wege zijn werk toch al niet vaak in de basis van WIK speelde. De voetballer brak een middenvoetsbeentje en is uitgeschakeld tot het einde van het seizoen. Tot en met dit tijdstip moet de coach het eveneens zonder Gerrie van de Hoek en doelman Krijn Hendrikse doen. Alsof het niet genoeg is, ging Erik de Vlieger afgelopen week bij een training door zijn enkel. Ook hij kan even niet voet ballen. ,,Het zit WIK niet mee," laat Van Poortvliet zich eufemistisch uit. De wedstrijd tegen Wemel dinge kwam pas na een 0-0 ruststand tot leven. Twee van de drie vijandelijke treffers kwamen tot stand nadat laatste man Patrick de Broekert was ingeschoven en bijgevolg de rugdekking ach ter de verdediging was. Tam spel en trage omschakeling waren volgens Van Poort vliet de hoofdoorzaken van het verlies, de twee doelpun ten van Erik-Jan Kort ten spijt. De oefenmeester vreest een lastig competitieslot. „Iedere week lijkt het moei lijker te worden." De laatste vijf tegenstanders, DFS, Be velanders, SKNWK, Terneu- zense Boys en Heinkenszand, vormen inderdaad geen mak kelijk rijtje. WIK - Wemeldinge 2-3 - 57. 0- 1,62. Kort 1-1,72. 1-2,79. 1-3, 82. Kort 2-3, gele kaart: Stou ten (WIK). Opstelling WIK: Hendrikse, De Broekert, Kooman (74. Stouten), E. Ganzeman, Y. van dc Hoek, Rotte, Ver west. M. Ganzeman. Verha- ge. E. van de Sande (58. Wit tenberg), Kort. MEVO geeft zekere zege uit handen in duel met Alliance ZIËRIKZEE - Wedstrijden van MEVO zijn de afge- lopen twee competitieronden goed voor veel doel punten. Ze vallen alleen aan de verkeerde kant voor de Zierikzeese ploeg. Viel er vorige week weinig op de 5-3 nederlaag tegen Duiveland af te dingen, zater dagmiddag ontspon zich tegen Alliance een aantrek kelijke wedstrijd, waar de teller ook pas bij acht stopte, 4-4. En dan kwam MEVO op sportpark Den Hogen Blok nog héél goed weg. MEVO-Alliance was een wedstrijd met veel beslissen de momenten. Hèt moment, bij een 4-4 stand, was pas in de allerlaatste minuut van het degradatieduel in de vierde klasse B. Een zeer om streden penalty, die scheids rechter Van Kan uit Kerk werve toekende omdat MEVO-verdediger Leon Groenleer een keihard ge schoten bal per ongeluk te gen zijn arm kreeg, leek de Brabantse tegenstander drie belangrijke punten te bezor gen. Kas Gerdes, trainer van het Roosendaalse Alliance, gaf ruiterlijk toe dat de straf schop een cadeautje was. „Het was er geen. Maar als je hem krijgt, moet je hem af maken." Din Stoop, die zijn ploeg luttele minuten ervoor al naar 3-4 schoot, vond bij de pingel MEVO-keeper Jan van der Linde op zijn weg. De reddende engel, niet meer de jongste van het stel, stompte de bal met een ka tachtige beweging tot hoek schop. „Ik wist voor negen tig procent zeker dat de bal in die hoek zou komen," sprak Van der Linde. Met die hoek bedoelde hij op de lin kerhoek waarin Stoop mik te. Korte duur De blijdschap bij MEVO na het stoppen van strafschop was slecht van korte duur. De leidsman liet de corner voor wat die was en wees richting de kleedkamers. De voetballers konden zich wel voor hun kop slaan. Hoe kon den ze een 3-1 voorsprong na een uur spelen zo uit handen geven, vroegen ze zich ver twijfeld af. Teleurstelling overheerste. In de strijd om degradatie pakte de Zierikzeese forma tie geen punt, maar had het er twee verloren, was de al gehele conclusie. Doelman Van der Linde over de bizar re pot. „Je mag het niet weg geven. Uiteindelijk verlies je twee punten." Eelco Berre- voets, de maker van twee treffers en een beslissende assist, baalde stevig. „Ach teraf mag je blij zijn." Berrevoets doelde op het eer ste kwart van de wedstrijd waarin MEVO speelde met Alliance. Zo moeilijk was dat niet want buiten spits Kjalid Hazoum heeft het Roosendaalse elftal weinig voetballend vermogen en te weinig in huis om het een ploeg technisch en tactisch lastig te maken. Coach Ger des beseft dat ook. „We zijn dit jaar één van de mindere ploegen. Het draaide bij ons vandaag niet. Volgend jaar gaan we opnieuw opbou wen," hoopte hij op klasse- behoud. Dat zal voor zowel MEVO als Alliance een hele klus worden. Duiveland is door de 1-0 zege op rode lan taarndrager Hoedekensker- ke in de winning mood en heeft een gaatje van drie punten met MEVO geslagen en staat slechts een punt ach ter op Alliance. Niet verwon derlijk dus dat MEVO er na afloop flink de pest in had. Van een droevige stemming was in eerste instantie geen sprake. Eric Wijsman pikte na ruim tien minuten de bal aan de linkerkant op, be hield het overzicht en bracht Berrevoets in stelling. Die keek eens goed en schoot keurig langs Alliance-doel- man Stef Reemers binnen, 1-0. De vroege voorsprong gaf MEVO geen vleugels zoals dat vaak met ploegen wel ge beurt. Het verlamde de thuisploeg eerder. Het spel werd slordig, nonchalant, onnauwkeurig, het was "ge woon niet goed. Onbedoeld liet MEVO Alliance terug in de wedstrijd komen. Keeper ken was. En Van Lent waar schuwde zijn spelers bij 3-1: „Kom op, we zijn er nog niet!" Waar een aantal spelers bij deze stand Heikamp graag weer achterin hadden zien voetballen, pareerde Van Lent die kritiek. „We zijn op 3-1 gekomen door zo (Hei kamp op het middenveld, red.) te voetballen. Als je op 4-1 komt..." Tja, daar had de oefenmees ter gelijk in. Toch, rust en ze kerheid in de achterste linies had misschien verkozen moe ten worden boven doorgaan op dezelfde voet. Achteraf is het altijd makkelijk praten. Nou goed, tegen de tweede Roosendaalse treffer was misschien weinig te doen. Een afstandsschot van Rob Sprundel zoefde zo in de lin kerbovenhoek bij Van der Linde, 3-2. De gelijkmaker was te wij ten aan slecht uitverdedigen aan MEVO-zijde. De 3-4 van Stoop eigenlijk van hetzelf de laken een pak. Zo ver speelde MEVO dus een zeke re zege en stond het vijf minuten voor het einde met lege handen. Omdat Alliance de vierde treffer aan het vie ren was, trok MEVO nog een keer naar het vijandelijk doel. Volkeri legde keurig te rug op Eric Wijsman, die met links het mooiste doelpunt van de middag scoorde, 4-4 in de 85e minuut. In de laatste seconden zorgde keeper Van der Linde dat de vijftiende maart voor ME VO niet in een zwarte zater dag eindigde. Zijn redding was achteraf het enige licht puntje van de degradatie- dans tussen MEVO en Allian ce. Een typisch geval van héél jammer. MEVO - Alliance 4-4 (1-1) -11. Berrevoets 1-0,32. Hazoum 1- 1, 49. Berrevoets 2-1, 60. Vol keri 3-1, 73. Van Sprundel 3- 2, 78. Hazoum 3-3, 84. Stoop 3-4, 85. Wijsman 4-4, gele kaarten: Lambregts (Allian ce), scheidsrechter: A. van Kan (Kerkwerve). Opstelling MEVO: J. van der Linde, Heikamp, R. van der Linde, M. van Zwol, A. van Zwol (80. Kordic), Van der Wekken, Lasar (46. Van Vaardegem), E. Wijsman, Volkeri, Berrevoets. ZIERIKZEE - Stanley Menzo is de grootste trekpleister op de keep ersdag, die donderdag 1 mei in Zierikzee plaats heeft. De ex-doelman van Ajax, PSV en Oranje kreeg vo rige week eindelijk toe stemming om naar Zie rikzee af te reizen. Zijn huidige club, het Belgi sche Lierse SK, voelde er in eerste instantie niets voor Menzo een hele dag kwijt te zijn. Menzo krijgt op de keep ersdag, georganiseerd door Frans Hoek Promo tions in samenwerking met voetbalvereniging MEVO, gezelschap van Wilco Doeleman van MW. De keeper uit Drei- schor was vorig jaar op een dergelijk evenement in Veere al actief. Op de keepersdag krijgen jon ge goalies een kans hun kunsten te vertonen. De beste keeper wordt naar de landelijke finaledag afgevaardigd. DELFT - Dennis Voshart, vo rige week uitverkozen tot beste korfballer van het jaar, kan volgende week de enig resterende prijs op zijn toch al indrukwekkende palma res bijschrijven: winnen in Ahoy'. De korfballer uit Scharendij- ke plaatste zich gisteren met zijn team Deetos voor de na tional e zaalfinale. Voshart had met acht treffers een groot aandeel in de 25-21 zege op Blauw Wit. Deze tegen stander was vorige week in de laaste competitiewed strijd te sterk voor de ploeg uit Dordrecht. Door de winst was een beslis singsduel noodzakelijk ge worden omdat beide teams met een gelijk puntenaantal waren geëindigd. In de Delft- se Fortuna-hal nam Deetos dus wraak. De finale tegen PKC heeft aanstaande zaterdag in het Rotterdamse sportpaleis plaats. Zierikzee na verlies tegen BSC wederom hekkensluiter Van der Linde, hielp een handje mee. „Ik verkeek me zelf erop," reageerde de grij ze goalie op het mistasten bij een voorzet vanaf rechts. Achter Van der Linde stond Hazoum klaar om de bal sim pel in te koppen, 1-1. Omhelzing Na de pauze begon MEVO zo als in de eerste helft: fel, agressief en Alliance naar achter drukkend. Het resul taat was er naar. Berrevoets kopte de rebound van een prachtig genomen vrije trap van Jan Heikamp, weer te rug van een skivakantie, eenvoudig raak, 2-1. Dezelf de Berrevoets heette in de ze- stigte minuut de aangever voor een doelpunt van spits Jeroen Volkeri, die net als Heikamp vorige week tegen Duiveland ontbrak. MEVO kon zijn geluk niet op. Een voorsprong van 3-1, goed voetbal, het seizoen kreeg plotseling een positieve wen ding. MEVO-trainer Ed van Lent had in ieder geval rede nen genoeg om 'man of the match' Berrevoets bij zich te roepen en hem eens even flink te omarmen. Hoe triest kan het dan verlopen. De in nige omhelzing van speler en trainer werd gevolgd door een resultaat dat om te jan- De kleinere Marco van Zwol zet zijn lichaam keurig tussen de bal en een tegenstander van Al liance. (Foto: Marieke Mandemaker) ROOSENDAAL - Je zal als ploeg maar voorname lijk leunen op de verdediging. Op zich geen pro bleem, als je voorin dan maar weet te scoren. Zierik zee had tegen BSC (5-0) niets van dat alles. Achterin bleef slechts linksback Robbert Roggeband over eind. De rest faalde jammerlijk. Voorin kwamen al le spitsen ook al niet aan de bak. Zelfs een gekregen strafschop werd door John van der Have om zeep geholpen. Het bleek een cruciale misser op een cru ciaal moment te zijn. In plaats van in de 34e mi nuut van de wedstrijd op 1-1 te komen kwam BSC drie mi nuten later op 2-0. Einde ver haal, wedstrijd gespeeld! Koffers pakken en naar huis. Helaas, dat ging niet door. Het werd alleen maar erger. Zo erg dat er bij Zierikzee da nig zal moeten worden nage praat. De ploeg pakte als eni ge van de onderste vijf teams geen punt. De dreiging van het degradatiespook wordt met de week dnmenselijker. Op basis van het veldspel deed Zierikzee het tegen de oude nummer twee van de ranglijst zeker de eerste helft zo slecht nog niet. Toch, zon der Martin de Jonge (gebles seerd) en Jarno Vermeulen (geschorst) ontbrak het de ploeg aan balvaste spelers. Dat zag ook trainer Toon van Tiggelhoven. „Vooral Mar tin de Jonge werd gemist. Hij kan spelers sturen en zelf rustig blijven. De rest was nu teveel met zichzelf bezig." Een gebrek aan concentratie, te weinig overzicht en rust bleek de basis te worden voor wederom een klein Zierikzees drama. Plaaggeest BSC hanteerde van achteruit vaak de lange bal en gokte op de behendigheid en snelheid van vooral Rinaldo Matthijs- sen. Hij bleek een ware plaaggeest voor de Zierikzee se verdedigers. Zelfs een blinde kon zien dat tegen BSC defensief Zierikzee de zaakjes niet op orde had. Aanvoerder Marco Jonker kon het na afloop allemaal maar moeilijk bevatten. „Dit was bar en boos. Ach terin was het afdelingsvoet bal. En hoe dat nu kan na vo rige week? Toen was het ver dedigend goed. Nu durfden we het middenveld niet in te spelen. Marco (Saman, red.) en ik werden overgeslagen." De Zierikzeese aanvoerder had het bij het juiste eind. Geen enkele vorm van zelf vertrouwen bleek aanwezig bij Michel Winkels, Barry Hage en Peter van de Linde. In balbezit werd veelal het middenveld, waar Martin van der Schee ook al bedroe vend slecht speelde, overge slagen. Slechts Robbert Rog geband ontpopte zich als vormgever, liet opbouwend goede dingen zien en onder steunde zelfs de aanval. Op basis van techniek bleef de frêle voetballer probleem loos overeind. Probleemloos overeind bleef dus ook BSC, „Dat het zo ge makkelijk zou gaan had ik niet verwacht. Zeker niet omdat ze vorige week nog van Moerse Boys wonnen. Maar ik moet zeggen, het sco reverloop verliep gunstig voor ons," babbelde BSC- trainer Wim van Nijnatte na afloop na. Ook de trainer sprak recht. Al na exact negenenveertig tellen kon Zierikzee-keeper Jacco van der Schee vissen. Broertje Martin beging aan de zijkant van het veld een overtreding. Uit Khalid Didis vrije trap torende John Lambregts boven alle Zierik- zee-verdedigers uit. Kinder lijk eenvoudig en ongehin derd kon Lambregts de hoek uitzoeken. Zierikzee kreeg een uitgele zen mogelijkheid om langszij te komen. Robbert Rogge band onderbrak een BSC- aanval, speelde Marco Jon ker aan en die stuurde Patrick Roggeband weg. Roggebands voorzet werd, zo John van der Have, hier feestvierend, miste tegen BSC op een cruciaal moment een straf schop. (Foto: Marijke Folkertsma) oordeelde scheidsrechter Van de Linde uit Wemeldin ge, door BSC'er John Schrau- wen met de hand beroerd. Vanaf elf meter deed Van der Have alles fout. Zijn inzet, recht door het midden en met de snelheid die zelfs een F- pupilletje zou kunnen berei ken, werd gekeerd door Lars Akkermans. Dodelijk 'Het kan verkeren' zei Bre- dero ooit. En het verkeerde. Drie minuten later bleek bal verlies van Jan Heikamp do delijk. Met drie tegen één ging BSC op Van der Schee af. Niemand, maar dan ook niemand van de overige Zie- rikzee-verdedigers liep ook maar een stapje achter ze aan. Een lachertje wat zelfs doelpuntenmaker Didi nog de gelegenheid bood om eerst nog over het leer heen te jas sen en vervolgens de al lig gende keeper simpel het na kijken te geven. Langs de lijn kon Van Tiggelhoven, met de armen over elkaar en een sombere blik. slechts slikken. Na rust leek Zierikzee de eer ste minuten wat terug te wil len gaan doen. Dat was ook zo, alleen het vernuft om de Roosendaalse verdediging open te rijten ontbrak. De Brabanders zelf sloegen ech ter genadeloos hard toe en gaven Zierikzee een lesje in effectiviteit en doeltreffend heid. Weer een persoonlijke fout, nu van Peter van de Linde, stelde Mathijssen in staat met links de derde van de middag binnen te knallen. En ook nu weer, Hage, Win kels en Van de Linde keken slechts toe. Een minuut later omzeilde Mathijssen. op aan geven van Didi, de buiten- spelval. Van der Schee had geen antwoord op diens schuiver. Bij de 5-0 werd Winkels sim pel uitgespeeld door Mathijs sen. Mathijssen behield het overzicht, trok vanaf de ach terlijn terug en aanvoerder Mark Barendse maakte het drama voor Zierikzee com pleet. BSC neemt door de overwinning de koppositie over van Moerse Boys en staat goed in de tweede pe riode. Slechts een 4-0 over winning van Middelburg op Patrijzen kan de ploeg van Van Nijnatte nog van een feestje afhouden. Van feesten kan Zierikzee slechts dromen. Met nog wedstrijden tegen Sprundel, Patrijzen, Axel, Middelburg en twee keer Unitas'30 wacht Zierikzee een helse klus om te voorkomen dat het afzakt naar de vierde klasse. Aanvoerder Jonker is het zich maar al te goed be wust: „Nu wordt het moei lijk. Van die zes wedstrijden moet je er vijf winnen." Maar dan zal Zierikzee toch wat minder cadeautjes moe ten weggeven dan zondag middag tegen BSC. BSC - Zierikzee 5-0 (2-0) - 1. Lambregts 1-0, 37. Didi 2-0, 54. Mathijssen 3-0, 55. Ma thijssen 4-0, 76. Barendse 5-0, scheidsrechter: Van der Lin de (Wemeldinge). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Hage. Winkels, Van de Linde (67. Kommer), R. Roggeband, Heijkamp, Saman. Jonker, M. van der Schee (45. Van Beveren), Van der Have, P. Roggeband (79. Hendrikse).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7