Buurtschap tegen komst wei 'Mijn zorg is om snel veilig hulp te bieden' Schuurtje volkstuin gaat in vlammen op q|@I^(?® uNAs,raaMo Oude Monsterkerk herboren Weinig interesse voor f ietshelmproef ouderen llQVQnSQ 75 jaar/1921-1996 'Kort verhaal, maar werkt perfect' Eenmansactie maakt eind aan probleem hondenpoep Permanentje in verdrukking Hoop gevestigd op nieuw gemeentebestuur Huisarts niet blij met boetes voor te snel rijden VRIJDAG 14 MAART 1997 NR 26146 ZIERIKZEE - Op het volkstuinencomplex Kaas- kenshof in Zierikzee is in de nacht van woensdag op donderdag een schuurtje in brand gestoken. Het was het tiende schuurtje dat ten prooi ging aan de vlam men. De schade bedraagt tweeduizend gulden. De voorzitter van de volks tuinvereniging, G. Vink, uit te gisteravond het vermoe den dat de brandstichters via het pad gekomen zijn langs de Schouwsedijk. Hij deed dat tijdens de kennisma kingsbijeenkomst van het college van burgemeester en wethouders, met een deel van de inwoners van Zierik zee. Voor Vink w;aren de brandstichtingen reden te vragen om dit pad in ieder geval niet te verharden. ,,Want juist in de hoek aan het einde van dit pad zijn de meeste schuurtjes in brand gestoken," aldus Vink. Door andere aanwezigen werd juist gevraagd om een ver harding van het pad. Dit om dat het nu zeer slecht begaan baar is. Een andere wens van de volkstuinvereniging is een verharding van een stuk berm van de Van Veenlaan ter hoogte van de ingangen van het volkstuinencom plex. Nu parkeren de tui niers hun auto in de berm. Maar daarbij staan de auto's ook gedeeltelijk op de weg. Dit belemmert de doorgang van het verkeer, waaronder tractoren en ambulances. Wethouder G. van de Velde- de Wilde zegde toe het par keerprobleem serieus te gaan bekijken. Het probleem van de brandstichtingen is volgens haar echter van een andere orde. ,,Dat heeft niet zozeer met het pad te maken, als wel met de mentaliteit van sommige mensen," aldus de wethouder. ZIERIKZEE - 'Nu is de maat vol', dacht Co Rijn drie weken g-eleden, toen hij zelfs zijn fuiken niet meer schoon kon maken op het grasveld aan de Zaagmolen in Zierikzee, zonder daarbij in de hondendrollen te stappen. Hij pakte emmer en troffel en ging aan de slag. Het veld is nu honden- poepvrij en inmiddels heeft de gemeente een spe ciale afvalbak met plastic zakjes geplaatst. De opruimdrift van Rijn le verde behalve 75 kilo hon denpoep ook veel reacties op van hondenbezitters. ,,Zij zeiden de poep wel op te willen ruimen. Maar pro bleem daarbij was, dat ze het niet weg konden gooi en. Toen ben ik naar de wet houder gestapt en heb ge vraagd om een afvalbak. Die staat nu op het veld," vertelde hij gisteravond na afloop van de kennisma kingsbijeenkomst van het college van burgemeester en wethouders met inwo ners van de wijk Malta in Zierikzee. Voor Rijn bete kende het plaatsen van de afvalbak echter niet dat zijn werk erop zat. Twee weken lang controleerde hij iedere dag het veld op uitwerpselen. Deze week deed hij dat nog maar tvtee keer. Meer hoeft volgens hem niet meer. ,,Er is nog maar één persoon met een hond die niet mee wil wer ken. Die zegt dat het college het maar moet doen, omdat hij hondenbelasting be taalt. Maar deze man wordt denk ik wel door andere hondenbezitters aangespro ken." Dat het veld schoon is, heeft volgens Rijn veel voordelen. De honden kun nen nu zelf lekker spelen op het veld zonder in de poep te trappen. Maar belangrij ker is het, dat kinderen ge bruik kunnen maken van het veld. ,,Het gebeurde vroeger wel eens, dat schoolkinderen zich bij ons kwamen wassen omdat ze onder de stront zaten. Dat is toch schandalig." Hij hoopt dat zijn voorbeeld el ders in de stad navolging vindt. „Ik zie het als een stukje verplichting van de burgers om met z'n allen het probleem op te lossen. Het is eigenlijk maar een kort verhaal, maar het werkt perfect," aldus Rijn. ZIERIKZEE - Slechts twee ouderen willen deelne men aan de f ietshelmproef van Veilig Verkeer Ne derland (VVN) voor 65-plussers in Zeeland. Het per manentje dat in de verdrukking komt en de angst om belachelijk gemaakt te worden zijn redenen om niet aan de proef mee te doen. Enkele bellers bleken arg waan te hebben en dachten dat WN met deze proef de helmplicht voor 65-plussers bij de overheid wilde beplei ten. Dat is volgens de organi satie geenszins het geval. Met deze proef willen WN en het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) alleen te we ten komen wat ouderen er van vinden om tijdens het fietsen een helm te dragen en of zij zich met helm veiliger voelen in het verkeer. De verkeersongevallenen fers van het afgelopen jaar' zijn voor WN en ROVZ aan leiding te zoeken naar wegen om de veiligheid voor oude ren te verbeteren. Ouderen op de fiets blijken zeer kwetsbaar. In 1996 waren zes van de negen dodelijke fiets- slachtoffers in Zeeland 65 jaar of ouder. Daarnaast worden volgens het ROVZ in Zeeland minstens vijftien fietsende 65-plussers met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. Blijvende geheugenstoornis, oog- en oorafwijkingen of ch ronische hoofdpijn zijn vaak het gevolg van een botsing of valpartij waarbij fietsende ouderen betrokken zijn. Veel ouderen worden hierdoor meer afhankelijk of minder mobiel. Herstel duurt vaak lang en de angst om opnieuw te vallen maakt dat de fiets een lange tijd in het schuur tje blijft staan. WN en ROVZ denken dat een fiets- helm de kans op dergelijk ernstig hoofdletsel bij oude ren verkleint. Om de proef door te laten gaan zijn tien kandidaten nodig. INBRAAK BROUWERSHAVEN - Op Port Greve in Brouwersha ven is de nacht van woensdag op donderdag weer ingebro ken in een bungalow. Uit de woning, eigendom van een inwoner van Capelle aan den IJssel, werd audio- en ge luidsapparatuur gestolen. Eerder deze week deden al zeven eigenaren van vakan tiewoningen op Port Greve aangifte van een inbraak. In de meeste gevallen kwam men binnen door een raam te forceren. Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 TECHNISCH 1N8TALLATIEBURO Brouwershaven 0111-691634 verkoop en reparatie Noorddijkstraat 8 De omwonenden zijn bang hun uitzicht kwijt te raken. BRUINISSE - Buurtschap Zijpe keert zich tegen de verplaatsingsplannen van Maaskant Shipyards naar de Veerhaven in Bruinisse. De exploitanten van restaurant De Vluchthaven en omwonenden willen de rust in hun omgeving bewaard zien. Hun hoop is gevestigd op het bestuur van de jonge ge meente Schouwen-Duiveland. ,,We waren zo kwaad en voelden ons zo machteloos tegenover de voorma lige gemeente Bru." De oude gemeente Bruinisse onderzocht al langer de mo gelijkheden om de havens opnieuw in te richten. Uit de haalbaarheidsstudie Vlucht-, Veer- en Vissersha ven kwam onder meer het plan voort de firma Maas kant naar de Veerhaven te verplaatsen. Daarmee zou den twee problemen direct zijn opgelost. De Veerhaven zou een nieuwe bestemming krijgen en Maaskant zou de zo noodzakelijke ruimte ver werven. Maar het gemeentebestuur had buiten de omwonenden gerekend. De bewoners van Zijpe, de Zuidweg, de Vluchthavenweg en de Rijks straatweg - gezamenlijk vor men zij het buurtschap Zijpe - voelen niets voor dit plan. „Het is zo'n mooi plekje hier. Echt uniek. En ook histo risch is het veel waard. Ten slotte vertrokken hier van daan vroeger alle bootjes als mensen van het eiland af gin gen. Het is zonde als dat ver dwijnt. Je betaalt natuurlijk ook een bepaalde prijs voor je pand omdat het vrijstaat en omdat je zo'n geweldig uitzicht hebt. Dat zou nu dan verdwijnen," verwoordt me vrouw R. Scheffer de gevoe lens die leven bij de omwo nenden. Scheffer is één van de eigenaren van café-restau rant De Vluchthaven en be woont de bovenverdieping van deze - volledig vrijgele- gen - horecagelegenheid. Rust Haar bezwaren hebben zo wel te maken met haar woon- (archieffoto) wensen als met haar positie als horeca-exploitant. Wat alle omwonenden gemeen hebben is dat zij bang zijn dat met de plaatsing van een werf in de Veerhaven de rust in hun leefomgeving verlo ren gaat. De Veerhaven wordt nu alleen gebruikt voor aquacultuur. De betrok kenen menen dat de plaat sing van een werf lawaai, ho rizonvervuiling en rommel oplevert. „Als het doorgaat kun je wel verhuizen, want dan ben je je rust kwijt. Ter wijl de meeste mensen juist om die rust hier zijn gaan wo- De rust en het uitzicht geven ook een meerwaarde aan ons bedrijf. Het is afgelegen en er hangt een unieke sfeer. Daarnaast bieden wij verse producten die we recht streeks onttrekken haven hier," aldus S Werkgelegenheid Volgens Scheffer 1? verplaatsing van M weinig voordelen voorspelt zelfs een effect op de werkje heid. „Uit een rappo Grontmij blijkt dat goed gaat in de repe tor. Extra werkgeli zit er zeker niet in. wij heel goed draaiJj al iemand vast in di- ben moeten nemen. groei door dan is I wel gunstig voor de legenheid." Gezien langstelling van wa en fietsende recreat een dergelijke ontw niet onlogisch. De van Maaskant om nenvaart aan te g; ken, wijst het buurt I „Geen enkel bin I hellingt op zout w daar hoeven ze niet I kenen." Buurtschap Zijpe tr I aan de bel bij het n meentebestuur. Zij onder meer de mod te onderzoeken de Maaskant bij de rei I ven te plaatsen. V I G. van de Velde - d< wethouder C. brachten een 1 kingsbezoek bij al' I ken partijen. Sche hebben een oriënt sprek gehad. Coi spraken zijn er niet Maar ik ben wel b nieuwe gemeente. .1 I idee dat zij er echt I kijken." Maaskant Shipyar middels ook bezoe nieuwe gemeentebj I had. Het bedrijf verplaatsen, maai! I alsnog niet aan de vastgepind. „Onz lang en smal en da; I effectief, dus wat ij I zou de Veerhaven tering zijn. Maar open voor alle alt I en suggesties," is van bedrijfsleider! I kant Shipyards Zwan. BOTSING BRUINISSE - Bij een bot sing donderdagmiddag op de N59 bij Bruinisse raakten twee auto's beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een 26-jarige inwoner van Oosterland wilde met zijn auto de N59 oprijden. Voor hem reed een 36-jarige inwo ner van Bergen op Zoom die hetzelfde wilde. De man uit Bergen op Zoom stopte om het verkeer op de N59 voor te laten gaan. De Oosterlander zag dat te laat en botste ach terop de auto van de Berge- naar. DIEFSTAL ZIERIKZEE - Een veertigja rige inwoner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn ATB- fiets. De fiets, van het merk Raleigh, was drie maanden oud. Het rijwiel stond ge stald aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee. ZIERIKZEE - „Collega's van mij ontwijken de ra darcontrole door binnenwegen te gebruiken. Ik doe dat niet omdat ik het te gevaarlijk vind. Maar zo word je bijna gedwongen om het toch te doen." Dat was het commentaar van een 45-jarige huisarts uit Bruinisse omdat hij tot twee keer toe beboet was toen hij onderweg was naar een spoedgeval en daar bij de maximumsnelheid op de N59 fors over schreed. De Bruenaar moest zich gis teren tegenover kantonrech ter mr. B. Doorewaard Boek hout verantwoorden voor De oude Sint Lievensmonsterkerk in Zierik zee ligt er als herboren bij. Dat wil zeggen, de contouren van de in 1832 doorbrand verwoes te kerk. Deze zijn door middel van keistro ken zichtbaar gemaakt in het maaiveld. En daarbij is het hele plein voorzien van een klinkerverharding in verschillende kleuren. Het enige dat nu nog rest is het verwijderen van de lage beplanting aan de noordzijde van de kerk. Aan deze kant wordt echter niet zo als aan de zuidzijde gras ingezaaid. Dit krijgt toch geen kans om te groeien in verband met het gebrek aan zonlicht. Begin november werd begonnen met het karwei, waarvoor de voormalige gemeente Zierikzee 581.000 gul den beschikbaar stelde. Bij dit bedrag was ook rekening gehouden met de afvoer van verontreinigdegrond. Dit is echter niet nodig gebleken. De grond wordt nu gebruikt voor de afdichting van de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg in Seroosl^erke. Volgens een me dewerker van de gemeente levert dit een voordeel op van meer dan een ton. (Foto: Marijke Folkcrtsma) het feit dat hij in mei 46 en in november 43 kilometer te hard had gereden. In mei, zo legde de Bruse arts uit, werd hij via zijn pieper opgeroe pen voor een spoedgeval. Een patiënt - lijdend aan sui kerziekte - was in coma ge raakt en had dringend medi sche zorg nodig. „Mijn vrouw riep me op via de pie per en dat doet ze alleen als het strikt noodzakelijk is." Hij legde de kantonrechter uit dat het in dit geval alle maal goed afgelopen was, maar dat het in coma raken levensbedreigend kan zijn als er niet snel ingegrepen wordt. De Bruse huisarts beschikt over een blauw zwaailicht dat hij in dergelijke gevallen gebruikt. Nu niet omdat hij de oproep kreeg terwijl hij over de N59 reed. Op de vraag van Doorewaard Boekhout of hij niet 'net als Kojak' het zwaailicht op zijn dak had kunnen zetten onder het rijden antwoordde de Bruenaar ontkennend. „Je moet er echt voor stoppen en daar heb je geen tijd voor als je naar een spoedgeval moet. Mijn zorg is om snel en veilig hulp te kunnen bieden." Code In november deed zich een vergelijkbare situatie voor. Zij het met één belangrijk verschil. Ook nu ging de pie per af, maar in dit geval gaf de code aan dat hij zijn prak tijk moest bellen en niet dat hij naar een spoedgeval moest. „Dat had ik niet ge zien," bekende de Bruenaar ruiterlijk. „Ik dacht dat ik naar een spoedgeval moest." Dus duwde de Bruenaar het gaspedaal dieper in. Hij werd geklokt op 123 kilome ter per uur waar 80 de maxi mumsnelheid is. Officier A. Flikweert was niet onder de indruk van het verweer van de huisarts. „U had ook een autotelefoon aan kunnen schaffen. Dan had u geweten of u naar een spoed geval moest of ni uw keuze dat nie] De officier eiste v treding in mei 5lJ voor die in noverr den boete. De ka toonde zich wat n de overtreding 1 klaarde Doorew hout de Bruena zonder oplegging Voor wat betreft ding in novemb hij conform de ei; ficier. Blackout Een 66-jarige ma werve moest vool rechter verschijl het in gevaar ty het verkeer. In o jaar veroorzaak een ongeluk op Weelweg-Heuve] Kerk werve. Hij de Weelweg de oversteken naar weelweg maar een over de Het derende auto - rang had moeté over het hoofd der van die autc ongeluk enkel ribben op. De Kerkwerver niets meer van h| herinneren, ma zijn fout. „Ik 1 stoppen." De een boete van Kantonrechter I Boekhout verlaj te, in verband i ciële positie naar 250 guldenl BEKEURIN OVERLAS! ZIERIKZEE - man uit Zierik morgen iets vc een bekeuring den wegens gel De man had de van zijn radio aan de Raves open gedraaid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3