'Bomen en zintuigen' thema Boomfeestdag dier in het vizier puzzelrubriek Zierikzeese Helma Vis nieuwe eigenaar The Londoner in Goes Kaartdag in Oude-Tonge Ramona knuffelt graag Paaszangavond met mannenkoor jeduthun Presentatie zomermode in grote modeshow Scholieren op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakee planten 19 maart honderden bomen en struiken In Grote KerkZierikzee 1 In Mondragon op dinsdag 18 maart Eten in gezellig sfeertje WOENSDAG 12 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD DJ-COMPETITÏE DIRKSLAND - 'DJ Com petition 1997' is de titel van een wedstrijd waar aan talentvolle discjoc- keys van Goeree-Over- flakkee en Schouwen- Duiveland kunnen deel nemen. Het gaat om een initia tief van de lokale zender Radio Flakkee. Die biedt jong talent de mogelijk heid om zich te waar te maken via de presentatie van een radioprogram ma. De winnaar wordt inge schreven voor deelname aan de voorrondes van de Nederlandse dj-wedstrij- den en krijgt zijn of haar muziekmix op cd. Belangstellenden dienen naar Radio Flakkee een cassette-bandje in te stu ren met een mix van zelf gekozen muziek. Nadere informatie over de wedstrijd via tele foonnummer 0187- 603836. KORENAVOND OUDE-TONGE - In de Grut- terswei in Oude-Tonge wordt vrijdag 14 maart het traditio nele Vierkorenconcert ge houden. De koren die aan het concert meewerken zijn het gemengd koor Excelsior uit Dirks land, de gemengde zangver eniging Apollo en de Blue Stocking Singers, beide uit Nieuwe-Tonge en het Smal- stads Gemengd Koor uit Brouwershaven. De Blue Stocking Singers zijn vorig jaar augustus opgericht. Zij treden deze avond voor de eerste keer buiten Nieuwe- Tonge op. Kaarten zijn alleen aan de zaal verkrijgbaar. Het con cert begint om 19.45 uur. OUDE-TONGE - In het Info centrum aan de Bernhard- straat 27 in Oude-Tonge wordt maandag 17 maart een kaartdag gehouden voor ou deren uit Oostflakkee. Be langstellenden kunnen kla verjassen of jokeren. De kaartdag begint om 9.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 641344. Het christelijk mannenkoor Jeduthun ZIERIKZEE - In de Grote kerk bij de 'dikke toren' in Zierikzee is vrijdag 21 maart een Paaszangavond waaraan het Amersfoortse christelijke mannenkoor Jeduthun meewerkt. Het koor werd in 1982 opge richt met als doel het zingen van psalmen, geestelijke en vaderlandse liederen die overeenstemmen met Gods woord. Het koor heeft onge veer 150 leden en wordt ge leid door dirigent Cees het Jonk. De vaste organist van het koor is Arie Kortleven. Het koor treedt op in heel Nederland en bracht een aan tal CD's uit, waaronder 'Om die te doen uit dankbaar heid' en 'De sterre gaat stra len'. In Zierikzee brengt het koor vooral passie- en Paas- liederen ten gehore. Onder meer 't Is middernacht' en 'O. hoofd bedekt met won den'. Een aantal liederen wordt door Marco van de Toom begeleid op een con- 1 certvleugel, die in de kerk wordt geplaatst. Hierop wordt ook vierhandig ge speeld. Opbrengst De opbrengst van de zang avond is bestemd voor de bouw van veertig huizen voor Scavenger-gezinnen in India door de stichting Woord en Daad. De Scaven gers zijn mensen die aan de rand van de samenleving le ven en geen toekomstper spectief hebben. Ze mogen alleen eenvoudig werk ver richten, maar krijgen daar voor niets betaald. De Paaszangavond in de Gro te Kerk begint om 20.00 uur De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 26 februari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- C. Clement, Neptunusslaan4, Oude-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van 15,- Anneke Provoost, Hogezoom 163, Renesse De derde prijs: Een waardebon van 10,- E. Quant, Kievitstraat 4, Zierikzee De oplossing van de puzzel van 26 februari is: Een koude douche. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Het Extra Nieuwsblad, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jan- newekken worden gedeponeerd. De Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat ver meld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 21 maart in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 4. weversklos; 7. plaatsen bij een bepaald deel; 10. ruimte voor het verhitten van zaken; 11. honger; 12. bordspel; 14. ontwikkelings- vorm van een insect; 15. werktuig met een zuiger; 16. gras- of hooiland; 19. uiterst nauwkeurig; 22. gesloten, glazen veranda aan de voorgevel; 24. bitter vocht; 25. familielid; 27. dikke plank; 28. telwoord; 30. driezijdig, langwerpig geslepen glas; 31. beweegbaar deel van het lichaam; 33. om geving; 35. bepaald; 37. in het jaar; 38. herkauwer; 39. rimpeL, 40. ten be drage van; 42. grillige bochten in een rivier; 43. bezoekster; 44. deel van een geweer; 45. onontgonnen. Verticaal: 1binnenkomertje; 2. ineenstorting; 3. voorzetsel; 5. plan, sche ma; 6. steuntoestel; 8. zaakkundige; 9. plekje; 12. eetketel(tje); 13. drank; 17. plaat van een drukpers; 18. lijnrecht tegenover elkaar; 20. doodmoe; 21. onbep. vnw.; 23. deel van een jaar; 24. geknoei; 26. elektrische span ning bezittend; 27a. vooraf; 29. uitroep van vreugde; 32. groot van om vang; 34. windstreek; 36. slijk; 37. rampzalige leegte; 39. gehalmd gewas; 40. ettergezwel; 41kring om zon of maan; 42. hoogst begaafde wezen; 44. pers. vnw. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Bomen en zintui gen. Dat is het thema van de 41ste Boomfeestdag, die wordt gehouden op woensdag 19 maart. Op Schouwen-Duiveland worden op negen locaties bo men geplant. Op Goeree-Overflakkee zijn kinderen op vijf plaatsen actief met de spade. In totaal gaan op beide eilanden enkele honderden bomen en strui ken de grond in. Steeds meer scholen betrek ken de Boomfeestdag in hun lesprogramma om de jeugd respect voor de natuur bij te brengen. De Nationale Boomfeestdag is een goede manier manier om de betrok kenheid van kinderen bij de natuur in hun directe omge ving te versterken. Het plan ten van een boom of struik in de eigen omgeving is het hoogtepunt van de Boom feestdag. De afgelopen veertig jaar gingen op deze manier in Ne derland ruim twee miljoen bomen en struiken de grond in. De Boomfeestdag begon dit jaar al begin februari toen schoolkinderen in heel Nederland langs de deuren gingen om buxusboompjes te verkopen. Dit in het kader van de actie 'Een boom voor het leven', een initiatief van Unicef, de stichting Colom- bine, het ministerie van Ont wikkelingssamenwerking, Staatsbosbeheer, Albert He- ijn en de stichting Nationale Boomfeestdag. De actie is bedoeld om kinde ren bewust te maken van het feit dat een wereld zonder bomen niet leefbaar is en dat de natuur grenzen kent. De opbrengst van de verkoop van buxusboompjes wordt op 19 maart bekend gemaakt tijdens de nationale viering van de Boomfeestdag in Ma- durodam. Minister Pronk van Ontwik kelingssamenwerking ver dubbelt dit bedrag, dat ver volgens ten goede komt aan natuurprojecten in Tsjaad, Zaïre en Peru. Staatsbosbe heer heeft aangeboden om voor elk verkocht buxus- boompje een boom te planten in het 'Bos van Morgen' na bij Zoetermeer. Leerlingen van zeven Zierik- zeese scholen gaan op Boom- plantdag naar een terrein in de omgeving van de Nemag op het industrieterrein Zuid hoek in Zierikzee. Na het plantwerk nemen de kinde ren deel aan een educatieve wandeling, die wordt ver zorgd door de werkgroep Schoolbiologie van de Na tuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland. Educatief programma In Nieuwerkerk worden bo men geplant langs de Loens- weg door leerlingen van de twee basisscholen die Nieu werkerk rijk is. Leerlingen van de basisscholen Onder de Wieken en De Kirreweie in Haamstede gaan bomen planten aan de Appelmeet. Aansluitend is er voor hen een educatief programma. In Renesse worden bomen geplant aan de Mauritsweg en de Constantijnweg. De leerlingen van 't Stoofje uit Ouwerkerk gaan in die plaats bomen planten in de omgeving van de begraaf plaats. De leerlingen van de Dreister basisschool De Klimop gaan niet planten maar wilgen knotten en wel bij het Dijkwater in Sirjans- land. Basisschoolleerlingen uit Brouwershaven gaan bomen planten in de Boswachterij Westerschouwen. De leerlin gen van de Helcherseeschool uit Scharendijke en 't Meetje in Ellemeet planten geen bo men Zij gaan een kijkje ne- Al veertig jaar planten kinderen jaarlijks vol enthousiasme bomen en struiken in het kader van de Nationale Boomfeestdag. (Foto: Marijke Folkertsma) men in het bezoekerscen trum De Punt. Daar worden ze ontvangen door Staatsbos beheer. In Noordgouwe worden lin debomen geplant en de leer lingen van De Stove in Noordwelle planten samen één goudes op de begraaf plaats. De leerlingen van OBS De Schelphoek uit Se- rooskerke planten bomen aan de Huismeet in hun dorp. Goeree-Overflakkee In Melissant gaat leerlingen van de school met de bijbel De Regenboog en openbare basisschool Roxenisse om 9.00 uur aan de slag om twin tig esdoorns te planten aan de Plantaan. Kinderen van de christelijke basisshool Jo- han Friso in Herkingen plan ten vanaf 10.00 uur tien kas tanjes aan de Groene Kruisweg in hun woon plaats. In Dirksland bereikt de Boomfeestdag zijn hoogte punt om ongeveer 11.00 uur, wanneer leerlingen van de beide basisscholen uit die kern tien sierappels, tien sierperen en tien lijsterbes sen in de grond zetten aan de Bloemendaal in Dirksland. Alle leerlingen krijgen na af loop van hun werkzaamhe den een versnapering en een herinnering aangeboden. In de gemeente Goedereede spelen ook volwassenen een belangrijke rol bij de Boom feestdag. In verband met het zestig-jarig jubileum van de afdeling Zuid-Holland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP) biedt het provinciaal bestuur van de plattelandsvrouwen- afdeling de gemeente een boom aan. De boom wordt in de grond gezet door de presi dente van de NBvP-afdeling Goedereede-Ouddorp D. Hu- man-van der Slot en burge meester C, Sinke. Dat ge beurt om ongeveer 9.45 uur bij de bushalte aan de Tram- lijnweg in Goedereede. In de gemeente Middelharnis worden in het kader van de Nationale Boomfeestdag wel bomen geplant, maar niet op 19 maart. De bomen waren wat later in het seizoen door kinderen geplant op locaties in Stad aan 't Haringvliet en Middelharnis. In de gemeente Oostflakkee wordt al een aantal jaren geen Boomfeestdag gevierd. Volgens een woordvoerster van de gemeente komt dat vanwege gebrek aan belang stelling van de scholen voor het evenement. ZIERIKZEE - Theater Mondragon in Zierikzee staat dinsdag 18 maart in het teken van de nieuwe zomer mode. Vanaf 20.00 uur wordt een modeshow gehou den waarbij elf bedrijven uit Zierikzee de nieuwe voorjaar- en zomermode presenteren. Dat gebeurt door door acht tien professionele modellen van modellenbureau Soup lesse in Oost-Souburg. De show laat niet alleen dames- en herenmode zien, maar ook lingerie en badmode, kinder mode en watersportkleding. De kleding wordt gecombi neerd met de nieuwe schoen mode, brilmonturen en sie raden. De bedrijven die aan het eve nement deelnemen zijn Sluismode Damesmode, De Blauwe Winkel, La Boom Kindermode, Lingerie Dia ne, Coen Honig Optiek, Ver ton Schoenen, Juwelier Post- ma, zeilmakerij 't Loefje, Marco Holm Coiffures, par fumerie De Drie Zwaantjes en plantarium Padmos, die de aankleding van de zaal verzorgt. De modeshow begint om 20.00 uur. Kaarten zijn tevo ren verkrijgbaar bij de deel nemende zaken en, indien nog voorradig, voor aanvang van het evenement aan de zaal. De poes Ramona zit vanaf 20 november vorig jaar in het die renasiel in Zierikzee. De drie jaar oude schildpadkleurige viervoeter zal het dan ook prettig vinden als zij binnenkort wordt opgehaald door een nieuwe baas. Ramona woont niet graag samen met soortgenoten en honden. De poes kan zich zonder gezelschap van andere dieren prima vermaken. Bin- nenkat Ramona houdt van aandacht; ze knuffelt graag met het baasje. Ze is rustig en tamelijk eigenzinnig. Ramona gaat het liefst haar eigen gangetje. Belangstellenden die de karak tervolle kat een goed onderkomen willen geven, kunnen con tact opnemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 417013. Er zitten achttien katten en drie honden. De katten Sammy en Saartje, die vorige week in de krant stonden, zijn nog niet geplaatst. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters in de vakjes: 45, 10, 29, 34, 9, 43, 1138, 16, 7, 2, 18, 37, 24. (Foto: Marijke Folkertsma) GOES - Spijkerbroekuitstraling. Zo moet de sfeer van the Londoner in de Magdalenastraat in Goes ei genlijk worden omschreven. Toegankelijk voor ie dereen, lekker eten en dat in een losse sfeer. Geen stijve serveersterspakjes dus voor de nieuwe eige naar van the Londoner. Helma Vis uit Zierikzee wil gewoon een leuke stek creëren om eens een drankje aan de bar te drinken en een maaltijd te nuttigen. ,,Een goed bord eten voor een redelijke prijs." Begin februari ging the Lon doner over in andere handen namelijk die van Helma Vis. Een maand lang was het res taurant alleen in het week einde open, maar vanaf maart zwaaien de deuren zes keer in de week open. Hel ma: ,,The Londoner wordt nu eigenlijk gezien als een res taurant, maar van mij mag het een eetcafé worden, 's Middags een kopje koffie met een broodje en soep van de dag en vanaf 17.00 uur lek ker eten. Vispannetje, tour- nedos, slibtong of wat an ders". De naam en de uitstraling zijn hetzelfde gebleven. ,,De sfeer met al die Engelse din gen en dat bordeauxrode sprak mij wel aan. Het was liefde op het eerste gezicht." Helma weet ook waar ze aan begint, want ze heeft altijd in de horeca gewerkt. „Je zult hier geen goedkope troep aantreffen. Goed vlees, verse vis, verse groenten en een be hoorlijke drankenkaart, want 'dat hebben we niet'; daar houdt Helma niet van. Plannen voor de gezellige tent heeft de nieuwe eigena resse genoeg. Zo wil ze op donderdag voor een zacht prijsje een winkeliersmenu in elkaar draaien. „Als de winkel voor de avondver koop een uurtje dicht is, kun nen ze hier met z'n allen eten. Gezellig toch!" Voorlopig is the Londoner één van de drie restaurants die een aan de 'dinerkaartactie' meedoen. In drie restaurants krijg je het tweede, goedkoopste hoofdgerecht gratis. „Dat zijn leuke dingen voor de klanten. En de klanten, daar draait het om.'1 Nieuwe gezichten in The Londoner: rechts eigenaar Helma Vis en links de kok Rouven Bohg. (Foto: Anton Dingemanse)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9