Lex naar wereldkampioenschap Alarmnummer is nu:l12 ontmoet elkaar UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Een eervolle vermelding voor fotograaf Leen Koper Jolanda Dijkman presenteert Hannah bindweefselmassage ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Programma Radio Schouwen-Duiveland Vanwege Dag van het winkelwerk' L dé krant van schouwen - duiveland! Schoonheidsspecialiste behaalt nieuw certificaat WOENSDAG 12 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). ZIERIKZEE - 'De Dag van het winkelwerk' is de aanleiding voor een besloten receptie waarbij tien tallen mensen, die in winkels in Zierikzee werken, elkaar kunnen ontmoeten. De bijeenkomst wordt 17.30 tot ongeveer 19.30 uur woensdag 19 maart gehou- en wordt ingevuld met een den in restaurant De Beuze. buffet en een 'aangeklede Het betreft een initiatief van borrel' een aantal winkeliers en de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC). Via de bij eenkomst wordthet winkel- jx. a\/FPIAQQFW personeel in de gelegenheid KL/W LKJ/\35ErN gesteld elkaar in informele sfeer te ontmoeten. ZIERIKZEE - In Sportcafé Onderdak aan het Groene- Ruim zestig mensen hebben weegje in Zierikzee wordt zich aangemeld voor het eve- zondag 16 maart een wed- nement. Het is voor het twee- strijd prijsklaverjassen ge- de achtereenvolgende jaar houden. De aanvang is om dat de "Dag van het winkel- 13.00 uur. Belangstellenden werk' op deze wijze wordt kunnen zich aan de bar opge- gevierd. ven of via telefoonnummer De bijeenkomst duurt van 413903. Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil éen: MAAND abonnement met automatisch© afschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatisch© afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie Antwoordnummer 12.4300VB Zierikzee. TECHN1KA10 GOES - In Hotel Terminus aan het Stationsplein in Goes wordt woensdag 19 maart de Technika 10 Onder- wijsdag gehouden. Deze dag wordt het project 'Techniek in het basisonder wijs in Zeeland' afgesloten en gepresenteerd. Twaalf ba sisscholen hebben kennis ge maakt met techniek in de klas. Het project 'Meisjes en techniek in het basisonder wijs in kleine kernen van Zeeland' is vorig jaar uitge voerd. De dag begint om 16.00 en duurt tot 20.30 uur. Voor nadere inlichtingen of aanmelding: telefoon 0118- 623475 DERDE PRIJS UTRECHT - De eigenaar van kapsalon Martin Hair uit Zierikzee, Marin van Aken, is tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor kappers geëindigd op de der de plaats. Het kampioenschap werd ge houden in de Jaarbeurs in Utrecht. Van Aken maakte gedurende twee dagen vijf kapsels. Daarbij kwamen verschillende technieken aan de orde, waaronder per manent, knippen en föhnen. Hij maakte onder meer een hardy; een klassiek, stijf kapsel, een draagbaar consu mentenkapsel en een ge structureerd kapsel. De Zie rikzeese kapper kreeg 778 punten voor zijn inspannin gen. Wendy van den Hoek uit Zierikzee, die eveneens bij Martin Hair 'werkt, werd tweede bij de leerlingenwed strijden die eveneens wer den gehouden in de Jaar beurs. ZIEKTE VAN CROHN OOSTERLAND - De afdeling Zeeland van de Crohn en Co litis Ulcerosa Vereniging houdt woensdag 19 maart een bijeenkomt in wegres taurant De Poort van Zee land bij Oosterland. Huis arts J. Flach, chirurg W. Rinsema en stoma-verpleeg kundige S. Smits verzorgen een inleiding. Indien ingrij pen onvermijdelijk wordt komt de crohn en colitis ulce rosa patiënt in contact met de chirurg. Een van de vele operatietechnieken wordt deze avond aan de orde ge steld, bijvoorbeeld het aan leggen van een (tijdelijk) sto ma. De bijeenkomst begint om 19.30 en duurt tot 22.00 uur. Voor nadere inlichtin gen: telefoon 0166-603834. RENESSE - Tijdens het Wereldkampioenschap voor Speurhonden, dat van 24 tot en met 27 april worden gehouden in het Deense Frederiksund, wordt de eer van Schouwen-Duiveland hoog gehouden door de bijna zevenjarige, Duitse herder Lex uit Renesse. Samen met zijn bazin Corry de Boer is Lex op dit moment hard bezig zich voor te breiden op het We reldkampioenschap. Lex, wiens volledige naam Lex-Lasso oet de Poeterie luidt, krijgt het volgens ba zin Corry niet makkelijk. Dit vanwege de ^deelname van de heer Ten'Have uit Varseveld, die bij de Neder landse voorselectiewedstrij den met zijn hond voor het derde achtereenvolgende jaar eerste werd, zij het met een slechts kleine voor sprong. Corry Den Boer werd met Lex gekwalifi ceerd als tweede. Wereldspeur<jler Daardoor is volgens de hon denliefhebster uit Renesse nu al sprake van een uitste kende prestatie van haar hond. Omdat aan het wereld kampioenschap in Denemar ken slechts 38 honden mogen deelnamen kan Lex nu al worden gerekend tot één van de achtendertig beste speur honden ter wereld. Zowel de Nederlandse voor selectie als het Wereldka- mioenschappen in Denemar ken worden georganiseerd en gecontroleerd door de Fe deration Cynologique Inter nationale (FCI). Een in Frankrijk gevestigde over koepelende organisatie die zich bezig houdt met de orga nisatie van wedstrijden en evenementen met speurhon den. De eisen die deze organi satie stelt zijn streng. De hond moet een stamboom hebben, mag niet gecoupeerd zijn, en wordt gecontroleerd op aanleg voor HD. Het dier moet een minimumleeftijd van twintig maanden heb ben. Spoor Daarnaast stelt de FCI zware eisen met betrekking tot de prestaties van de hond. Cor ry de Bruin: „Tijdens het kampioenschap wordt een tweeduizend passen lang spoor getrokken over een lengte van twee tweeën- eenhalve kilometer. Dit spoor bevat standaard zeven hoeken, waarvan twee scher pe en een halve cirkel. Ver spreid op dit spoor worden zeven voorwerpen gelegd, van verschillende materia len als leer, tapijt, rubber, vilt en hout. Deze voorwer pen moet de hond allemaal vinden." Het spoor zelf bestaat slechts uit de voetstappen van de spoormaker, meestal.op ver schillende ondergronden. De hond moet bij het volgen van het spoor dus uitsluitend af gaan op de geur van deze voetstappen. „Het spoor moet minstens drie uur oud moet zijn voordat de hond het mag gaan volgen (het zo genaamde uitwerken). Om de opdracht nog moeilijker te maken wordt een half uur voor de wedstrijd nog een ex tra vers, maar vals, spoor ge trokken. Het zogenaamde verleidingsspoor, dat het be staande spoor twee keer kruist. De hond dient bij het uitwerken echter wel het ou de spoor te volgen", legt Cor ry de Bruin uit. Puntensysteem Door middel van een sys teem worden punten gegeven voor de wijze waarop de hond het spoor uitwerkt en de verschillende voorwëtpen vindt. Een onafhankelijke jury bepaalt hoeveel punten een hond krijgt. Op basis van het puntentotaal wordt de winnaar vast gesteld. Bij het speuren van de hond is belangrijk dat de begelei der zo min mogelijk instruc ties geeft en zo weinig moge lijk hoeft aan te moedigen. De hond moet vanaf het be gin eigenlijk het hele werk zelf doen. „Het komt een en Corry de Boer en haar herdershond Lex bereiden zich voor op het Wereldkampioenschap speuren. (Foto: Marijke Folkertsma kele keer voor dat, als gevolg van de weersomstandighe den, geen enkele hond in het uitwerken slaagt. Ik heb dit één keer meegmaakt toen het spoor als gevolg van ij zei he lemaal werd weggewerkt tij dens de drie uur oud dat het 'oud' moest worden." Prestatiegericht Dat zowel Corry de Bruin als haar hond Lex veel plezier hebben in speuren, blijkt wanneer zij op een grasveld in Renesse demonstreren wat zij kunnen. Zonder pro blemen en zonder dat zijn ba zin iets hoeft te zeggen volgt Lex vol enthousiasme het spoor dat zij getrokken heeft, waarna hij blijft lig gen bij het leren etuitje dat Corry aan het eind van het spoor heeft neergelegd. „Ik werk al negen jaar met honden en die omgang is ver slavend. Bij Lex was direct duidelijk dat het een goede speurhond betrof. Wanneer alles dan zo goed gaat, krijg je het idee om je met anderen te meten. Zo ga je meedoen aan wedstrijden, eerst regio naal, dan provinciaal en daarna landelijk. Vroeger deed ik atletiek. Toen was ik ook erg prestatiegericht", verklaart Corry de Bruin haar deelname aan het We reldkampioenschap Tests „Vanzelfsprekend blijft het plezier dat de hond zelf aan het speuren beleeft boven aan staan". Overigens is Lex niet de enige hond, waarmee Corry de Bruin in de loop van de jaren bijzondere pres taties bereikt. „We hebben nog twee andere honden, die - hoog scoren bij de kwalifika- tietesten van de Internatio nale Prühfungs Ordnung (IPO). Bij deze testen worden de honden niet alleen beoor deeld op speurzin, maar ook op het appèl en het man- en pakwerk. Bij deze tests kun nen de honden verschillende niveaus bereiken", aldus de hondentrainster. Fokken De liefde voor honden van Corry de Bruin heeft er ook toe geleid dat zij van een deel van haar hobby haar werk gemaakt heeft. „Vroeger gaf ik ook trainingscursussen, maar tegenwoordig houden mijn man en ik ons vooral be zig met fokken. Daarbij stre ven we naar de afleveren van werkelijk goede honden met een sociaal karakter, die daardoor ook geschikt zijn voor de omgang met bijvoor beeld kinderen. Vanzelf sprekend laten we iedere hond door een dierenarts on derzoeken en door middel van een röntgenfoto contro leren op eventuele HD-aan- leg en andere afwijkingen", aldus Corry de Bruin. Het fokken van honden doet zij samen met haar echtge noot Sjaak, die net als zij een echte hondenliefhebber is. „En dat is maar goed ook, want als je een dergelijke hobby niet zou delen zou je door het tijdrovende karak ter ervan zo in een echtschei ding kunnen raken. Wat dat betreft is het echt een gezins- sport," lacht Sjaak de Bruin. Het echtpaar is blij met het feit dat boeren uit de omge ving Corry de Bruin in de ge legenheid stellen om op hun land te trainen. ZIERIKZEE - De Zierikzeese fotograaf Leen Koper is tijdens de DIPP-award wedstrijd van het Dutch Institute of Professional Photografhy onderschei den met een eervolle vermelding voor zijn fotogra fie in 1996. Koper stuurde vorig jaar in het kader van de wedstrijd ieder kwartaal twee foto's in voor de categorie sociale fo tografie. Het ging daarbij om huwelijk- en portretfoto's die de Zierikzeese fotograaf maakte voor zijn werk. De jury beoordeelde de in zendingen van Koper als be tere beroepsfoto's van gelijk matige kwaliteit. Koper ver diende er 53 punten mee, terwijl maximaal tachtig punten mogelijk zijn. Het was voor het derde achter eenvolgende jaar dat Koper deelnam aan de DIPP-award wedstrijd. „De eerste keer werd ik 37e, de tweede keer twaalfde en nu zesde. Mijn doel is om in de komende ja ren de top-drie te behalen," aldus de ambitieuze foto graaf. De Dutch Institute of Prossional Photography is een vereniging van beroeps fotografen, die zich inzet voor verhoging van het peil van de vakfotografie in Ne derland. Omdat te bereiken organiseert de DIPP jaar lijks een aantal seminars en de fotowedstrijd. ZIERIKZEE - Minister H.F. Dijkstal van Binnen landse Zaken presenteerde het nieuwe alarmnum mer 112. Sinds 1 maart vervangt dit nummer het tot nu toe gebruikte alarmnummer 06-11. De invoering van het nieuwe nummer is onderdeel van een operatie die ertoe moet lei den dat in heel Europa één en het zelfde alarmnummer kan worden gebruikt. Sinds 1990 bestaat er in Nederland één landelijk telefoonnummer 06-11 voor hulp in spoedeis ende situaties. Op grond van een besluit van de Europese Commissie wordt nu begon nen aan het uniformeren van de alarmnummers in alle lid staten. op den duur zal, waar dan ook in Europa, één en hetzelfde alarmnummer ope rationeel zin. Op het nummer na verandert er voor inwoners van Neder land in feite niets. De organi satie van de alarmcentrales blijft bi het oude en ook de hulpverlening blijft hetzelf de. Wie in Nederland 112 draait of drukt, komt binnen bij één van de alarmcentra les van 112. De melder ver telt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of ambu lancedienst. Vervolgens wordt het gesprek doorver bonden met de meldkamer van de desbetreffende hulp dienst. De invoering van het nieuwe nummer gebeurt in fases. Vanaf 1 maart tot 1 septem ber 1997 zijn zowel 112 als 06- 11 te bereiken. Vanaf sep tember 1997 zal via 06-11 alleen nog een antwoordap paraat te bereiken zin, met een boodschap die naar 112 doorverwijst. Op 1 maart 1998 zal worden besloten of het oude nummer definitief buiten werking kan worden gesteld. Dat gebeurt alleen als uit onderzoek blikt dat het nieuwe nummer voldoen de bekendheid geniet. Om de bekendheid van het nieuwe alarmnummer zo snel mogelijk op een hoog ni veau te krijgen wordt van maart tot mei 1997 een groot schalige voorlichtingscam pagne gehouden. Doel van de campagne die onder het mot to '112 Daar red je levens mee' wordt gehouden, is om in die periode voor het alarmnummer een bekend heid van 97 procent te reali seren. Daarvoor worden on der meer televisie- en radiocommercials ingezet, maar ook advertenties, in formatiefolders, abri's, tele foonstickers, posters en vlag gen. Het nieuwe alarmnummer is straks in heel Europa hetzelfde. Het resultaat hiervan is vol gens de schoonheidsspecia liste een natuurlijke facelift. De massage geeft de cliënt een ontspannen gevoel en zorgt ervoor dat de werkstof- fen van cosmetische produc ten beter worden opgenomen in de huid. Als massagestof gebruikt Jolanda Dijkman een huidherstellende 24-uurs crème. Een huid die in slechte condi tie verkeert wordt hierdoor aanzienlijk opgepept, waar door de huidbalans weer in natuurlijk evenwicht wordt gebracht. Ook probleemhui den kunnen met bindweef selmassage effectief worden behandeld. Bijvoorbeeld een atrofische of verslapte huid, een droge huid of een huid met lidtekens en acné. Vale huid Ook een vale huid gaat er aanzienlijk beter uitzien door een bindweefselmassa ge in combinatie met de Han nah 24 uurs crème. Jolanda Dijkman heeft een schoon heidssalon aan de Platbos- laan 2 in Burgh-Haamstede. Voor nadere informatie over de bindweefselmassage kan telefonisch contact worden opgenomen via 0111-653347. BURH-HAAMSTEDE - Schoonheidsspecialiste Jo landa Dijkman uit Haamstede behaalde het certifi caat voor Hannah bindweefselmassage. Zij maakte zich deze massagetechniek eigen via een speciale cursus. Het gaat om een bindweef selmassage van het gezicht, die is gebaseerd op de tech nieken van huidtherapeute Hannah Hakze. Hakze is ge specialiseerd in het reduce ren van brandwonden en lid tekens. Met de technieken die daarbij worden gebruikt ontwikkelde zij een bin dweefselmassage die de tota le doorbloeding van het ge laat stimuleert en verkleefde delen van de huid herstelt. Jolanda Dijkman voert een Hannah bindweefselmassage uit.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3