nda Ford introduceert de Galaxy 4x4 EXTRA Bedrukking van achtergrond versterkt effect borduurwerk Stemvormingscursus zangeres H. Wieringa i NIEUWSBLAD F Voor beginners of gevorderden Lanarte komt met nieuwe trend in borduurwerk WOENSDAG 12 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Soms doen zich problemen voor bij de aankoop van een nieuw artikel of een reparatieopdracht. Kennis over de regels en wetten die dan gelden kan ellende voorkomen. De Consumentenbond is een vereniging die de belangen van consumenten behartigt, ondermeer door het geven van voorlichting. Duizplig loopt u de spreekkamer van uw huisarts uit. Hij heeft u verteld wat er met u aan de hand is én welke behande ling volgens hem nodig is. Hij gebruikte allerlei Latijnse ter men en moeilijke woorden. Eerlijk gezegd begrijpt u er hele maal niets van, en de medicijnen die hij noemt, kent u ook niet. Wat voor risico's loopt u daar eigenlijk mee? Hebben ze geen nare bijwerkingen? Hoelang moet u ze gebruiken? En komt u dan van uw kwaal af? Hoe lang gaat dat duren? Maar ja, u bent geen dokter en hij heeft ervoor gestudeerd. U moet maar op hem vertrouwen, denkt u. U kunt toch moeilijk vra gen of hij het voor de tweede keer kan uitleggen? Jawel, dat kan wel. Als patiënt heeft u er recht op dat u wordt geïnformeerd over de voor- en nadelen van een medi sche behandeling, en zó dat u het snapt. Dat staat in de Wet op de Patiëntenrechten. Als u namelijk niet begrijpt wat u boven het hoofd hangt, kunt u niet goed uw toestemming voor de behandeling geven. En in diezelfde wet staat, dat de behandeling pas mag beginnen als u ermee akkoord gaat. Laat u zich niet onder druk zetten; u hoeft zich niet te haasten met uw beslissing. Vraag uw huisarts zijn behandeling in ge woon Nederlands voor u op te schrijven, zodat u er thuis nog eens rustig over kunt denken en eventueel met uw familiele den of vrienden bespreken. Komt u er niet uit, dan kunt u een andere dokter vragen wat hij ervan vindt. Het gaat tenslotte om uw gezondheid. Leden van de Consumentenbond kunnen hun consumen- tenvragen en -problemen voorleggen aan de Consumenten bond, Postbus 1000, 2500 BA Den Haag, telefoon: 070 - 445 45 45. Verder kunt u voor informatie, advies en hulp onder ande re terecht bij Bureaus Sociaal Raadslieden. Adressen en te lefoonnummers zijn in de telefoongids te vinden. De Ford Galaxy 4x4. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Ford introduceert vierwielaandrijving op de MPV Galaxy. Het 4x4- systeem wordt geleverd in combinatie met Fords CD-V6-motor, elektronisch gestuurde automatische transmissie, elektronische tractiecontrole en ABS. Tot en met vrijdag 14 maart Middelharnis Aquarellen, houtdrukken en kleine beelden van David Vandekop. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 15 maart Zierikzee Schilderijen Ilse van Loo. '/t Lange Üus. Tijdens win keltijden. Tot en met vrijdag 4 april Burgh-H aamstede Schilderijen C. Tieleman- Verton. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 11 april Middelharnis Schilderijen Trijntje Schoon en Jopie Vroegop. Croissan- terie Croissy, Beneden Zand pad 1. Van dinsdag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren croissanterie. Tot en met vrijdag 11 april Renesse Poolse paaseieren. Blikmu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 31 maart van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met woensdag 30 april Ouddorp ;Bomen in het landschap, fo- EIGEN BIJDRAGE MIDDELHARNIS - Oude- ren, zieken en gehandicapten die een beroep doen op wijk verpleging van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden gaan vanaf 24 maart dit jaar een eigen bijdrage voor de hulp betalen. Deze bijdrage bedraagt, af hankelijk van het inkomen minimaal vijf gulden per week en maximaal tien gul den per uur zorg. De invoe ring is het gevolg van de be slissing van het kabinet om de kosten van de gezond heidszorg te beperken. De nieuwe maatregelen gelden alleen voor cliënten die thuis /zorg ontvangen. Mensen die Vragen hebben over de nieu we bijdragenregelingen kun nen op werkdagen tussen 8.00 en 17.00 uur de Zorglijn bellen: 0181-626226 GEVONDEN MIDDELHARNIS - Bij het politiebureau in Middelhar nis zijn in de maand februari diverse gevonden» voorwer pen binnengebracht. In Middelharnis werden een gehoorapparaat, een ketting en een ring gevonden. In Sommelsdijk werd een hor- loge aangetroffen en in Oud- dorp werden schoenen ge vonden. Ook werden diverse sleutels binnengebracht. Ei genaren die bovengenoemde voorwerpen missen, kunnen deze ophalen bij het politie- 'bureau. VRIJWILLIGERS ZIERIKZEE/MIDDELHAR NIS - Philadelphia Vakantie weken is op zoek naar vrij willigers om tijdens vakantieweken deze zomer mensen met een verstandelij ke handicap terzijde te staan. De vrijwilligers tussen de 18 en 50 jaar begeleiden de va kantiegangers door onder andere naar hen te luisteren en op hun wensen in te spe len. Er zijn vakanties met een sportief en met een rustig karakter. Vrijwilligers moe ten deelnemen aan de Lei- dinginstructiedag op 10 mei. Voor nadere inlichtingen of aanmelding (tussen 10.00 en 12.00 uur): telefoon 030- 2363799. VERNIELINGEN MIDDELHARNIS - Zes kin deren uit Middelharnis heb ben vernielingen aangericht op het gemeentelijk opslag terrein aan de Molenweg. Zij gooiden ongeveer twintig lampen van straatlantaarns stuk. Verder beschadigden de kinderen het slot van een poort en maakten ze een gat in de omheining. Zij moesten ieder 25 gulden schadever goeding aan de gemeente be talen. to's van Tonnie Outermans. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag t/mvr. 10.00-17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 12 maart Sommelsdijk Informatiebijeenkomst voor aanstaande en voedende moeders. Sint Jorisdoel- straat 30. 20.00-22.00 uur. Middelharnis Informatie-, voorlichtings bij eenkomst en open huis. Regionale Scholengemeen schap Goeree-Overflakkee. Vanaf 19.30 uur. Begin cursus Stoppen met roken. Wijkgebouw Kruis werk. 19.30 tot 21.00 uur. Themabijeenkomst Eetpro blemen. Wijkgebouw Kruis werk. 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 13 maart Middelharnis Lezing Marjan Berk. Gemeenschapsbibliotheek. 20.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Open lesuur Keep Fit. Gym zaal Kolff van Oosterwijk straat 2.19.30 tot 20.30 uur. Ooltgensplaat Raadvergadering. Raadzaal. 19.30 uur. Lanarte is marktleider in Europa op het gebied van borduurwerk. De ontwerp- studio van het bedrijf oriën teert zich voortdurend op de nieuwe trends in woondeco ratie en vertaalt die in haar collectie borduurpakketten. De nieuwe collectie sluit aan op de hang van de consument naar behaagelijkheid. Het borduren van woondeco raties is tegenwoordig heel wat anders dan vroeger. Weg stoffige dessins, weg oubol ligheid en muffe kleuren. Vandaag de dag zijn de mooi ste wanddecoraties te bordu ren, afgestemd op de heden daagse woontrend. Het varieert van onderwerpen die nu actueel zijn, in kleu ren en composities zoals wij die nu waarderen tot ontwer pen van kunstenaars die op vele terreinen sfeer- en trendbepalend zijn. In de Lanarte studio zijn ef fecten ontwikkeld waarmee verrassende resultaten wor den bereikt. Zo worden van bepaalde dessins de borduur- stoffen eerst bedrukt met een aquarel-achtige struc tuur. Hierdoor onstaat een Vrijdag 14 maart Ouddorp Bloedafname-avond. Dorps tienden. 18.30 tot 20.45 uur. Stellendam Cursus SW6. Visserijschool. 13.00 tot 20.30 uur. Middelharnis Begin cursus Shantala baby massage. Wijkgebouw Kruiswerk. 09.15-11.15 uur. .Vergadering Waterschap Goeree-Overflakkee. Water schapshuis. 14.00 uur. Oude-Tonge Vierkorenconcert. Grutterswei. 19.45 uur. Ooltgensplaat Uitreiking diploma's zelf verdediging. 't Centrum. 19.30 uur. Zaterdag 15 maart Ouddorp Grote schoonmaak gebieden wildbeheereenheid De Stelle en Ouddorp. Vanaf café De Bonte Koe. 08.30 uur. Middelharnis Bachconcert Paul Kieviet. Hervormde kerk. 20.00 uur. Nieuwe-Tonge Zangavond. Nederlandse Hervormde Kerk. 19.30 uur. Oude-Tonge Dansavond Dance Fever '85. Grutterswei. 20.30 uur. Maandag 17 maart Middelharnis Bloedafname-avond. verbinding tussen borduur werk en borduurstof. De be drukking is niet overheer send, maar zo aangebracht dat de sfeer van het borduur werk wordt geaccentueerd. De achtergrond neemt door zijn raffinement niet de plaats in van het borduur werk, maar het is een aan vulling. Ruimtewerking Het gaat bijvoorbeeld om stoffen bedrukt met een ka der dat van donker naar licht verloopt in zorgvuldig geko zen tinten. Het resultaat is een enorme ruimtewerking. Andere stoffen zijn op een verfijnde manier voorzien van een uitgebalanceerde zeefdruk in craquelé- of fres- co-achtige structuur. Juist nu de Italiaanse invloeden zo uitdrukkelijk aanwezig zijn in de woonmode zijn de nieu we ontwikkelingen in bor duurwerk effectverhogend, functioneel en geraffineerd. In de Lanarte studio worden werken van kunstenaars uit de hele wereld vertaald in f Technische School. 18.30 tot 20.45 uur. Vergadering adviescommis sie ruimtelijke ontwikke ling. Gemeentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Kaartdag voor ouderen uit Oostflakkee. SWOO-Info- centrum. 09.30 uur. Dinsdag 18 maart Melissant Bloedafname-avond. Melis hof. 18.30 tot 20.45 uur. Middelharnis Vastenmaaltijd met brood en vegetarische soep. Gereformeerde kerk. 18.30 tot 19.15 uur. Ooltgensplaat Winterse maaltijd voor 50- plussers. 't Westerlicht. 12.00 uur. Woensdag 19 maart Sommelsdijk Voorjaarsmarkt. Verpleeg huis Samaritaan. 11.00 tot 15.30 uur. Middelharnis Gladiatorenmiddag. Zwembad De Staver. 13.30- 15.45 uur. Kussengevecht op loopmat. Zwembad De Staver. 13.30 tot 15.45 uur. Begin Stemvormingscursus- sen beginners en gevorderden. Expressiecen trum Totaal Expres. 19.00 en 20.30 uur. Paasbloemschikking. Land bouwschool. 20.00 uur. Oude-Tonge Lezing Henia Habous-Star over haar werk met Braziliaanse straatkinderen. De Bron. 20.00 tot 22.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 12 maart Zierikzee Informatie-avond van La uitgebalanceerde kruis- steekwerken. Daarbij is in zicht in kleur en de wijze waarop kleuren elkaar beïn vloeden in een kruissteek techniek, heel belangrijk. In meer dan zeventien landen worden de borduurpakket ten verkocht. In onze regio worden de Lanarte borduur pakketten onder meer ver kocht bij Textielhandel Van den Bos aan de Molenstraat in Bruinisse. Lijsten 'Gouden' lijsten om de bor duurwerken zijn weer hele maal in en geven het dessin een extra warme gloed. Het is een combinatie die het uit stekend doet, zowel in een klassiek als een modern in gericht interieur. Ook wor den houten lijsten gebruikt, waarbij de lak is doorge- schuurd zodat een krijtach tig effect onstaat. Ook passe partouts, soms dubbele, worden in uitgekiende kleur combinaties om de borduur werken gezet en vervolgens in lijsten. Behalve in telwerk zijn de Lanarte-dessins verkrijg baar op stramien. Dit bete kent dat het dessin is voorbe drukt op het stramien en dat het dessin niet hoeft te wor den uitgeteld. Heel aantrek kelijk voor mensen die moei te hebben met het uittellen op de fijne stof. Leche League aan de Mast gatstraat 90. 20.00 uur. Zonnemaire Vergadering Dorpsraad Zon nemaire in het dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 13 maart Zierikzee Verkoop door de Welfare in het Rode Kruis Ziekenhuis. 14.30 uur. Kennismakingsavond voor inwoners Malta, Kaaskens- water en Zuidhoek met colle- geb en w. MFC. 19.30 uur. Vrijdag 14 maart Zierikzee Jaarvergadering Vissersver- eniging Helpt Elkander. Huis van Nassau. 14.00 uur. Ex-dierentemmer Cees Schrage praat over zijn red der in het MFC. 20.00 uur. Oosterland Jaaruitvoering Oosterlands Fanfare. Dorpshuis Ooster hof. 20.00 uur. Zaterdag 15 maart Zierikzee Cursus 'Dromen een weg tot zelfkennis'. De Lichtboei, MFC. 10.00-16.00 uur. v Cabaret Mark van de Veer donk met 'Boem beng ka- bam'. Theater Mondragon. 20.00 uur. Theatergroep Wrang met 'Kwartet', Brogum Podium voor Muziek en Theater, 20.30 uur. Serooskerke Strao. Vanaf 12.00 uur. Burgh-Haamstede Klaver jas wedstrijd. Dorps huis De Schutse. 20.00 uur. Renesse Snoeicursus. Groenrijk Habo Renesse. 12.30 tot 16.30 uur. Brouwershaven Uitvoering van de Algemene Sport Vereniging Brouwers haven in het Tonnenmaga- zijn. 20.00 uur. Zonnemaire Harmonievereniging Nut en Uitspanning haalt oud papier op in het dorp en het buitengebied. Vanaf 09.30 uur. Dreischor Opening Streek- en land bouwmuseum. Goemans- zorg. 12.00 uur. Bruinisse Rommelmarkt Hervormde Gemeente. Industrieweg 7 en Dreef 10. 9.00-12.00 uur. Zondag 16 maart Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Dinsdag 18 maart Zierikzee Workshop Portretfotografie in de RSG Professor Zee man. 19.00 uur. Noordwelle Kennismakingsavond dorps gemeenschap met college b en w. Dorpshuis. 19.30 uur Woensdag 19 maart Zierikzee Boomfeestdag. Bijeenkomst ouderen NCVB in Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Bijeenkomst over thema Omgaan met verlies en rouw. Hervormd Kerkcen trum. 19.45 uur. Ellemeet Boomfeestdag. Scharendijke Boomfeestdag. Dreischor Boomfeestdag. Oosterland Bijeenkomst Crohn en Coli tis Ulcerosa Vereniging. De Poort van Zeeland. 19.30- 22.00 uur. De Ford Galaxy 4x4 heeft permanente aandrijving op alle vier de wielen, waarbij een centrale viscokoppeling zorgt voor de koppelverde ling tussen voor- en achteras. Onder normale rijomstan digheden wordt honderd pro cent van het aandrijfkoppel aan de voorwielen geleverd. Bij het wegrijden op een los se ondergrond of op een glad wegdek echter, verdeelt de viscokoppeling de aandrijf- krachten progressief over de voor- en achterwielen, al naar gelang de aanwezigheid van grip. De Galaxy 4x4 heeft als krachtbron een compact ge bouwde CD-V6motor, die dwars gemonteerd kan wor den op dezelfde plaats als de viercilinder lijnmotoren en daardoor even weinig in breuk doet op de voor passa giers en bagage beschikbare ruimte. De V6 onderscheidt zich door een hoog koppel, dat over een zeer breed toe- rèngebied beschikbaar is. Elektronische tractiecontro le is standaard op de Galaxy 4x4. Dit systeem maakt ge bruik van de ABS-senSoren aan de wielen om het begin van wielspin te onderkennen en dat tegen te gaan door middel van individueel bij- remmen van de wielen. De Galaxy 4x4 is uitsluitend le verbaar met een elektronisch gestuurde viertraps automa tische transmissie. Deze bak past zijn schakel- programma aan bij de rijstijl van de bestuurder. De Ga laxy 4x4 is op Schouwen- Duiveland verkrijgbaar bij Auto Adria in Zierikzee. Be langstellenden kunnne op Goeree-Overflakkee terecht bij garage Witvliet in Mid delharnis. MIDDELHARNIS - Wanneer daarvoor voldoende belangstelling bestaat worden in het Diekhuus in Middelharnis stemvormingscursussen gehouden voor beginners en gevorderden. De cursussen zijn een initia tief van expressiecentrum Totaal Expres en worden verzorgd door zangeres Her- ien Wieringa. Zij studeerde zes jaar zang.aan het Rotter dams Conservatorium, waarvan drie jaar klassiek en drie jaar lichte muziek. De eerste lessen van de cursus sen zijn gepland op woens dagavond 19 maart. De beginnerscursus heeft de titel 'Adem is klank'. Tij dens de lessen wordt aan dacht besteed aan een goede houding, lage buikademha ling, toonvorming en theo rie. Ook het uitbreiden van de stemomvang en volume; het gymnastiseren van de stem door zangoefeningen krijgt veel aandacht.,De cur sus is bedoeld voor mensen vanaf zestien jaar die graag zingen. De gevorderdencursus is voor mensen die in het verle den al aan stemvorming de den of zangles hadden en dat opnieuw willen oppakken. Behalve het zangtechnische gedeelte komen tijdens de lessen solo- en koorstukken aan de orde in verschillende talen. Beide cursussen om vatten zes lessen van ander half uur. Voor nadere infor matie of aanmelding kan telefonisch contact worden opgenomen via 0187-482187. POGING DIEFSTAL DIRKSLAND - Dieven heb- Ben van eéri bewoner van de Geldersedijk in Dirksland een auto proberen te stelen. Het voertuig werd ongeveer honderd meter van de wo ning van de eigenaar terug- gevonden. Portier- en con tactslot waren beschadigd. Advertentie bij Auberge Maritime! Mediterrane gerechten staan bekend om de gezonde Ingrediënten. Alles puur natuur De Italiaanse keuken hoort ook daarbij. En deze traditionele cucina Italiana is nu gearriveerd hij Auberge Maritime. Bijna de gehele maand maart (t/m 28 maart) staat; het Auberge Maritime SpcclaaLMenu In het teken van die Mediterrane Italiaanse keuken. Met weder om de specialiteiten van het land Pasu's bijvoorbeeld., Want Italiaans eten zonder pasta is als Oosters eten zon- rijst Maar u kunt uiteraard ook andere overheerlijke gerechten kiezen. De prijs voor dit Italiaanse SpcriaalMcnu is nog geheel volgens traditie 29,50 per persoon Kijk naar bel menu en u ANTI AASTO (voorgerecht) Carpaccio al tonno (carpaccio twn tonijn), of lasalata con funghl c formaggi (pastasalade met champ en prstn met lial t /AINCSTAA (soep) Minestra a la Genovese (mlnestnmrsocp) PIATTO FOATC (hoofdgerecht) Tagliatelle (etrrpasta In Uniterm met zrerruchtcn en een saus tan basilicum mom en knoflook), of Arista al forno (gemarineerde rarkensmllade pikante tomatensaus met mxrmarljn), of clramplgnons. errme fraiche i BEL 0111-412156 EN U ZIT TRADITIONEEL ITALIAANS AAN TAFEL AUBERGE MARITIME - NIEUWE HAVEN 21 - ZIERIKZEE Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 - 412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 AJ. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameversprelding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt deel uil van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220. Een eigentijds borduurpakket. De borduurstof is eerst voorzien een subtiele achtergrondbe drukking in fresco-structuur, waarna het dessin erop is geborduurd in kruissteek. BRUINISSE - Borduurstoffen bedrukt met een kleurenkader dat verloopt van donker naar licht of borduurstoffen die zijn voorzien van een zeefdruk in craquelé- of fresco-achtige stuctuur. Het zijn voorbeelden van een nieuwe ontwikkeling op het gebied van borduurwerk, die wordt geintroduceerd door Lanarte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10