Bedrijfsbr Start bouw politiebureau Goes Eerste zomerse dag bepaalt straatbeeld LwO Ook ambulancepost langs de nieuwe N59 Winst Zierikzee houdt hoop levend ZIERIKZEESCHE eS NIEUWSBODE Blikschade bij aanrijding Mishandeling in Zierikzee Auto paar keer over kop VROUWEN- EN LENTEFEEST MULTICULTUREEL GEKLEURD? L dé krant van schouwen - duiveland! 2>O£S ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 01] 1-453550 MAANDAG 10 MAART 1997 152e JAARGANG NR 26143 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 Goedkeuring nieuwbouw Zierikzee op korte termijn verwacht GOES - De uitbreiding: en renovatie van het politie bureau van het district Oosterscheldebekken in Goes gaat na de zomer van start. Het ontwerp van architect Jaap Dulfer, van het Rotterdamse archi tecten- en ingenieursbureau Swinkels/Passchier/ Bonneur/Westelaken, is onlangs goedgekeurd. Be gin volgend jaar moet het nieuwe bureau klaar zijn. Het politiebureau aan de Valckeslotlaan in Goes vol doet al lange tijd niet meer. Er wordt zelfs gebruik ge maakt van mobiele kantoor units om alle medewerkers een plaats te bieden. Een si tuatie die volgens politie- voorlichter M. van de Vreug de „echt niet langer houdbaar" is. Het definitieve ontwerp van de nieuw- en verbouw kreeg onlangs groen licht van de bestuurders. Het .huidige bureau krijgt een flinke opknapbeurt. Daarnaast wordt er een nieu we vleugel aan het bureau gebouwd, waardoor de totale vloeroppervlakte ongeveer twee keer zo groot wordt. Het bureau krijgt een nieu we entree. Het streven is om in juni de aanbesteding rond te hebben. Volgens Van de Vreugde moet het gebouw begin volgend jaar klaar zijn. Gedurende de werkzaamhe den neemt de politie intrek in een ander gebouw in Goes. Ze heeft al een tijdelijke huisvesting op het oog. Er zijn echter nog geen defini tieve afspraken gemaakt. Van de Vreugde wil daar dan ook nog geen mededelingen over doen. Aanvankelijk was het de be doeling dat de politiemen sen, zo'n tweehonderd in ge tal, gewoon aan het werk bleven in het huidige bureau tijdens de nieuwbouw. Zij zouden vervolgens intrek ne men in het nieuwe gedeelte, waarna het huidige bureau gerenoveerd zou worden. Cellen Er komen geen cellen in het nieuwe bureau. Bij de peni tentiaire inrichting Toren- tijd in Middelburg komt een centrale cellenvoorziening voor de politie-districten bo ven de Westerschelde. Hier mee hoopt de politie zowel een stuk professionalisering in de arrestantenzorg te be werkstelligen als meer effi ciëntie bij het in bewaring stellen van mensen. Volgens Van de Vreugde wordt binnen enkele weken een besluit genomen over het voor-ontwerp voor het nieu- Een schets van het nieuwe politiebureau in Goes, met rechts in L-vorm het bestaande gedeelte en links de nieuwbouw. we politiebureau in Zierik zee. „Het voorlopige ont werp moet nog iets worden aangepast. Als het dan goed gekeurd wordt, krijgt het een definitief karakter. Ik verwacht dat dat over twee weken gebeurd." Net zoals in Goes voldoet ook het bureau in Zierikzee niet meer. „Dat het bureau niet is afgekeurd op grond van de arbeidsomstandigheden, komt alleen maar omdat de controlerende instantie van de nieuwbouwplannen op de hoogte was," zei J. de Boo van Uijen, hoofd Financieel economische bedrijfsvoering van de politie Zeeland, twee jaar geleden bij het bekend maken van de nieuwbouw plannen. Het bureau in Zierikzee komt aan de Julianastraat, tussen de Trambaan en de Zelkeweg. Voor dit bureau is tussen de twee en drie mil joen gulden uitgetrokken. Volgens de planning moet ook dit bureau begin 1998 in gebruik worden genomen. In totaal geeft de Zeeuwse poli tie ongeveer zestig miljoen gulden uit aan bouwwerk zaamheden. Er komen nieu we bureaus in Oostburg, Hulst, Terneuzen, Vlissingen en Middelburg. Twee auto's raakten zaterdagmiddag aanzienlijk beschadigd bij een aanrijding op de Dorpsstraat in Bruinisse. Vanuit de ze straat wilde een twintigjarige man uit Monster linksaf de Nieuwstraat inrijden. Hij verleende echter geen voorrang aan een 52-jarige man uit Bruinisse die met zijn auto uit de Burgemeester Hagelaan kwam. Vroeger liep de Dorpsweg rechtdoor over in de Nieuwstraat. Om het verkeer in het cen trum af te remmen is de verkeerssituatie enkele jaren gele den gewijzigd. De Dorpsweg buigt tegenwoordig af naar rechts en gaat over in de Burgemeester Hagelaan. Wie het centrum in wil rijden moet linksaf slaan en daarbij het tege moetkomende verkeer voorrang verlenen. (Foto: Jaap Jonker) Opmerking bestuur van GGD ZIERIKZEE - Een ambulancepost enkele kilo meters noordelijk van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis verbetert de paraatheid in de Kop van Schouwen en schaadt deze in zuidelijke rich ting niet. Dat vindt het dagelijks be stuur van de GGD Zeeland als het gaat om de meest ef ficiënte inzet van zieken auto's op Schouwen-Duive- land. Het GGD-bestuur meldt dat in de eindrappor tage van het ambulance hulpverleningsplan. Tweede verbinding De GGD denkt dan met na me aan de tweede Oost- Westverbinding op Schou- wen-Duiveland, de weg die in de toekomst mogelijk de N59 gaat vervangen als be langrijkste verbinding van Bru naar de kust. Het verkeer zou in dit plan vanaf Sirjansland via de Heuvelsweg in Zierikzee en de Delingsdijk aansluiting moeten geven op de Stoof- weg en het toekomstig pol dertracé. De gemeente Schouwen- Duiveland houdt vast aan het inrichten van een ambu lancepost in Haamstede. Dat is volgens haar beter dan een tijdelijke post op Neeltje Jans, zoals die nu gedurende het zomersei zoen wordt gebruikt. Goeree-Overflakkee Het GGD-bestuur noemt verder de mogelijkheid om ambulances van Goeree- Overflakkee in te zetten als versterking van de hulp verlening in het noorden van Schouwen-Duiveland. Daar zijn gedeputeerde sta ten het weer niet mee eens. Die regio hoort voorlopig nog bij Zuid-Holland en het is nog niet te overzien of en wanneer het bij Zeeland gaat behoren, aldus het pro vinciebestuur. Uitbaters niet blij met wegwerkzaamheden RENESSE - De van terras voorziene horecagelegen heden op Schouwen-Duiveland beleefden met het doorbreken van de zon gistermiddag het eerste hoogtepunt van dit jaar. Niet alle uitbaters konden van de drukte profiteren. Opgebroken wegen in ver schillende kernen zorgden voor de nodige overlast. De eerste voorjaarstekenen werden eerder deze week al gesignaleerd. De natuur maakt zich lang zaam op voor de zomer en dat is onder meer in de weilan den te zien. Lammeren genie ten, ongeacht hun huids kleur, van de stijgende temperatuur. Het weekend beloofde zo mers te worden, zo meldden de weerstations vooraf. Zon dag vroeg in de middag kwa men de gunstige weersvoor spellingen uit. De zon brak in alle hevigheid door, waar door weekendvierend Neder land toch nog even in T-shirts en korte broeken de straat en het strand op kon. Door en door warm was het nog niet. Dat leverde op de stranden een vrolijke mix van winter jassen, opgetrokken broeks pijpen en windschermen op. De horeca zette dit weekend massaal de terraszitjes bui ten. En niet zonder succes. „We hebben een gedeelte op gezet; zo'n zes of zeven tafels. Die zitten vol en we hebben ook voortdurend aanloop. Ook de trampolines en de speeltuin zijn in gebruik. Prima zo hoor. We zijn zeer enthousiast," zegt M. de Vries. Hij is chef-kok bij het Molenberg Restaurant aan de Hogeweg in Burgh-Haam- stede. Van de werkzaamheden aan de Hogeweg ondervond hij afgelopen weekend betrek kelijk weinig hinder. „De aanloop zal wel minder zijn dan normaal, maar wij zijn op zich nog redelijk goed be reikbaar." Anders is dat voor J. van Dongen, eigenaar van café-restaurant De West hoek aan de Weeldeweg. Ook hij had gisteren voor het eerst mensen buiten. Maar doordat zijn terras door werkzaamheden maar langs één kant te bereiken is, liep hij de nodige klandizie mis. „Passanten krijgen we nu dus niet. Alleen de mensen die hier toch wel komen, zit ten er. Zonde hoor, want er loopt zat volk rond hier. Ik hoop ook dat de nieuwe ge meente verstandiger om springt met het beleid. Want dit schiet niet op." Stoelen Het Caféetje aan de Zoom in Renesse had alle stoelen voor de deur gevuld. Eigenaar D. Hart: „Het eerste topweek- end. In januari en februari was het veel rustiger dan vo rig jaar, maar zo'n dag als vandaag maakt alles goed." Ook Het Caféetje heeft te kampen met een opgebroken weg. „Het verkeer kan hier niet meer verder en we heb ben veel stof. Maar ja, als het maar mooi wordt. Als het goed is, is dit een week voor Hemelvaart klaar." De werkzaamheden bij De Vries en Van Dongen moeten voor Pasen afgerond zijn. Beide ondernemers zijn scep tisch over deze planning. „Daar geloven we niets van. Nee, we hebben weinig hoop." Het jonge grut in de weilanden kondigt de naderende zomer overduidelijk aan. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Een 21-jarige inwoner van Zierikzee heeft bij een mishandeling zater dagnacht rond 2.00 uur op de Dam in Zierikzee verschil lende verwondingen aan het hoofd opgelopen. Dé man liep 's nachts over de Dam toen hij plotseling werd neergeslagen en geschopt. Dat leverde hem een gebro ken kies, een open wang aan de binnenzijde, een kapot oor en een gescheurde lip op. De jongen moest zich onder doktersbehandeling stellen. De politie heeft de zaak in onderzoek en wilde nog geen uitspraken doen over de ver dachten en hun motief. ALCOHOL ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val in Zierikzee is gisteren, zondag, om 21.00 uur een 52-jarige automobi list uit Colijnsplaat aange houden op verdenking van het rijden onder invloed. De man bleek drie keer meer te hebben gedronken dan toege staan. Zijn rijbewijs is inge vorderd. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van acht uur opgelegd. ZIERIKZEE - Bij een eenzij dig ongeval op de Weg naar de Val in Zierikzee gisteren, zondag, is een personenauto rond 11.30 uur enkele malen over de kop geslagen. De vijf inzittenden liepen lichte ver wondingen op. De auto reed in de richting van de Zeelandbrug en werd bestuurd door een 19-jarige inwoonster van Rockanje. Toen zij een voor haar rijden de auto probeerde in te ha len, raakte zij de macht over het stuur kwijt waardoor de auto in de berm terecht kwam. De auto sloeg een paar keer over de kop om vervolgens in een weiland tot stilstand te komen. De automobiliste en de inzit tenden - afkomstig uit Roc kanje, Oostvoorne en Rotter dam - zijn allen voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Zie rikzee. Daar bleek dat zij al leen wat lichte verwondin gen en kneuzingen hebben opgelopen. Na het onderzoek konden zij het ziekenhuis weer verlaten. De auto is to taal vernield. Al schijnt de zon ook nog zo mooi, ten laatste zal hij toch ondergaanI Heine Zonnig en zacht HET WEER Vannacht weinig bewolking en vooral in het kustgebied kans op een mistbank. Minimumtemperatuur omstreeks 5 graden. Overdag zonnig en zacht. Middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Wind uit uiteenlopende richtingen, zwak tot matig, kracht 3 of minder. 2 RENAULT Bij Renault Vilvoorde gaan 3.100 medewerkers in staking. 3 DISCUSSIE Discussie tijdens Internationale Vrouwendag: zorgtaken verdienen meer waardering. 5 VERGULDE SPELD Vergulde speld voor trouw lid Van Dixhoom bij Fanfarekorps Crescendo in Dreischor. 9 HANDBAL Handballers Delta Sport komen goed weg tegen HEC. Dit nummer bestaat uit 10pagina's Goed weekeinde Schouwse ploegen ZIERIKZEE - Zierikzee heeft een rampperiode van enkele maanden afgesloten. De ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven verraste gisteren vriend en vijand door niemand minder dan de koploper, Moer- se Boys uit Zundert, met 3-1 te verslaan. Dé zege op de Brabantse sa menstelling is zonder meer verdiend te noemen. De eer ste helft speelde Zierikzee op sportpark Den Hogen Blok een uitstekende partij voet bal waarin Moerse Boys niets te vertellen had. Doel punten van Jarno Vermeu len, John van der Have en Robbert Roggeband en een prachtige vrije trap van Moerse Boys tekenden al voor rust voor de eindstand. Het was de derde zege van Zierikzee van dit seizoen in de derde klasse C. Klassebe- houd is door de drie punten weer mogelijk geworden. Veel meer plezier viel er in het zondagvoetbal niet te be leven. Ouwerkerk en Renes se speelden gelijk tegen res pectievelijk Groede en Hoofdplaat. De derby tussen Dreischor en Zonnemaire ging niet door omdat er geen scheidsrechter was. De KNVB was hieraan schuldig. Het zaterdagvoetbal leverde veel overwinningen op. Bru- se Boys haalde uit tegen de rode lantaarndrager van de tweede klasse E, Seroosker- ke. Door onder meer drie goals van Jacob van den Ber ge werd het 6-1. Toch be draagt het gat met een degra datieplaats slechts vier pun ten. Voorsprong SKNWK behaalde een regel matige zege op en in Wemel- dinge, 0-2. Het behield als koploper in de derde klasse A drie punten voorsprong op Terneuzense Boys dat ook won. DFS was zowaar weer goed voor drie punten. Afge lopen zaterdag werd VCK slachtoffer van dé plotselin ge dadendrang bij DFS. WIK kan zich met een 2-0 overwin ning op Zaamslag op de der de plaats gaan richten, die aan het einde van de rit mis schien recht op nacompetitie geeft. De derby tussen Duiveland en MEVO eindigde in het voordeel van het elftal uit Oosterland. Het werd een doelpuntrijk streekduel, '5-3. Door dit resultaat deed Dui veland de laatste plaats in de vierde klasse A over aan Hoedekenskerke, dat niet in actie kwam. Sport op pagina 7, 8 en 9, Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97.00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-Zgironummer vermelden: ~i Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. oq zzn 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1