Spitsuur bij de belastingdienst Nieuw Aldi-supermarkt is vanmorgen geopend dier in het vizier IPe Speelse, lieve katten De Revival Jassband in 't Swarte Schaep Miss bikini, mister boxershort Peugeot Partner is de bestelauto van het jaar WOENSDAG 5 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. VOORKOM DIEFSTAL (UIT) AUTO'S V Pas ook op bij de verkoop van uw auto Voorkom dat tijdens de verkoop van uw auto deze bru taalweg onder uw neus wordt gestolen en eventueel wordt door verkocht. Dit is in het verleden al te vaak ge beurd. - Het belangrijkste papier bij de verkoop van uw auto is het kopie deel III. Bewaar dit dus nooit bij uw autopa pieren; berg het thuis goed op. Deel I en II moet u na tuurlijk wel bij u hebben. Op de achterkant van deel III staat wat u moet doen bij de verkoop van uw auto. - Al net zo belangrijk is het wijzigingsformulier motor rijtuigenbelasting: u heeft het nodig bij de aanschaf van een andere auto en wanneer u recht heeft op teruggave. Bewaar dit dus samen met het Kopie Deel III op een vei lige plaats. - Geef uw auto bij verkoop pas uit handen,wanneer alle zaken zijn afgewikkeld: de betaling,de overschrijving van het kenteken-bewijs op naam van de koper en de ontvangst van het vrijwaringsbewijs. - Ga altijd mee met de proefrit van de adspirant-koper. Zo voorkomt u,dat u de auto niet meer terugziet. En laat u ook niet met een smoesje de auto uit praten. Voor u het beseft heeft u het nakijken!! (Foto: Marieke Mandemaker) De katten Sammy en Saartje - broer en zus - in het dierenasiel in Zierikzee willen graag samen in één gezin geplaatst wor den. De zeven maanden oude, levenslustige katten zijn erg op elkaar gesteld. Zwart/witte Sammy en zwarte Saartje zijn geregeld met elkaar in de weer. Ze stoeien dat het een lieve lust is. De katten gaan graag naar buiten. Met honden kun nen Sammy en Saartje niet goed overweg, met soortgenoten zijn ze de beste maatjes. Belangstellenden die deze enthou siaste katten een goed thuis willen geven, kunnen contact op nemen met het asiel aan de Zandweg, telefoon 417013. Er zit ten 22 katten en vier honden. Elektronische aangifte uitgebreid. Voorrangsregeling vervallen ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De bekende blau we envelop lag weer op de deurmat: de aangiftetijd is aangebroken. Moet u ook vóór 1 april uw aangifte doen? Wacht dan niet tot het allerlaatste moment. De Belastingdienst biedt een heel scala aan hulp diensten en brochures die het invullen van de aan gifte makkelijker maken. Op sommige terreinen is de dienstverlening uitgebreid en verbeterd. Zo is de BelastingTelefoon voor particulieren in maart op maandag tot en met donderdag ook 's avonds be reikbaar. De Aangiftediskette is dank zij suggesties van gebruikers op verschillende punten ver beterd. Men stelt nu zelf zijn aangifte samen door de vra gen te selecteren die op de ei gen situatie van toepassing zijn. Bovendien kunnen part ners nu aangifte doen op één diskette. Veranderingen Op het gebied van de belas tingwetgeving is het één en ander veranderd. Allereerst is de voorrangsregeling ver vallen. De aangiften worden steeds sneller verwerkt. Daardoor is het aanvragen van voorrang, door het af knippen van het bekende hoekje op het biljet, niet meer nodig. Het hoekje be staat dan ook niet meer. Wanneer men voor 1 april aangifte doet, krijgt men voor 1 juli al bericht. Wanneer men aangifte doet met de diskette, hoeft men geen schriftelijke bijlagen, zoals bonnen, papieren en dergelijke mee te sturen. Al le gegevens kunnen op de dis kette worden invuld Alleen bij de papieren aangifte moe ten nog bijlagen worden meegestuurd. Omdat men wel de ingevulde bedragen moet kunnen aantonen, is het verstandig om bewijzen te bewaren. De Belasting dienst kan daar in een later stadium om vragen. Toelichting De Belastingdienst probeert het invullen van een aangifte makkelijker te maken. In de uitgebreide toelichting bij het aangiftebiljet, die ook op de aangiftediskette is opge nomen, komen vele fiscale onderwerpen aan bod. Ook staan daarin alle vaste be dragen en percentages, die bij het invullen van de aan gifte kunnen worden ge bruikt. Met behulp van de toelichting kan men in prin cipe de aangifte zelf invul len. De toelichting verwijst De belastingtelefoon kan in maart vijf dagen per week gratis worden gebeld. naar de brochures van de Be lastingdienst over diverse specifieke belastingonder- werpen. Uitgebreide informatie over diverse fiscale onderwerpen is te vinden in de serie bro chures van de Belasting dienst. In deze gratis brochu res worden ook veel voorbeelden gegeven, die bij het invullen van de aangifte kunnen helpen. De brochures zijn te bestellen via de bestel- lijn van de Belastingdienst. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. De bestellijn van de Belastingdienst is 24 uur per dag en zeven dagen per week bereikbaar via het gratis te lefoonnummer 0800-0043. Hier kunt u de brochures, het TJ-biljet en het T-biljet of het T-biljet op diskette bestel len. De Belastingdienst streeft er naar het aange vraagde materiaal binnen twee a drie werkdagen te versturen. Belastingtelefoon De BelastingTelefoon voor particulieren, de gratis infor matielijn van de Belasting dienst, wordt vooral in de aangifteperiode veelvuldig geraadpleegd. Iemand die belt wordt te woord gestaan door een deskundige en erva ren medewerker van de Be lastingdienst. De Belasting- Telefoon heeft de vijftig meest gestelde vragen met de bijbehorende antwoorden op een rijtje gezet in de brochu re 'Wat men zoal wil weten van de Belasting Telefoon'. Deze brochure is te bestellen via de BelastingTelefoon voor particulieren. De BelastingTelefoon voor particulieren is dit jaar voor het eerst ook 's avonds te be reiken. Het gratis nummer 0800-0543 is geopend van maandag tot en met donder dag van 08.00 tot 22.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Vanaf 1 april, is de Be lastingTelefoon voor parti culieren op werkdagen be reikbaar van 08.00 tot 17.00 uur. Informatie over de belasting aangifte kan ook via de per sonal computer in huis wor den gehaald. Het adres van de Internetsite van de Belas tingdienst is http:// wwv.be lastingdienst.nl. Verder is de Belastingdienst te vinden in de Digitale Stad (020- 6225222) en op VideoTex (06- 7400) Persoonlijke afspraak Als mensen er ondanks de toelichting, de brochures en de BelastingTelefoon toch niet helemaal uitkomen kunnen ze een afspraak ma ken voor hulp-bij-aangifte bij het belastingkantoor bij hen de buurt. Ze worden dan persoonlijkgeholpen met het invullen van het aangiftebil jet. Het is verstandig tijdig een afspraakte maken, in verband met de grote drukte in de aangifteperiode. De Peugeot Partner. De Revival Jassband. BROUWERSHAVEN - In 't Swarte Schaep in Brou wershaven wordt zondag 9 maart een jazzmiddag gehouden waarbij de Revival Jassband optreedt. Het evenement is van 15.00 tot 19.00 uur. De Revival Jassband werd in 1975 opgericht met muzikan ten afkomtig uit bekende jazzorkesten, waaronder de Dutch Swing College Band. Het orkest veroverde zich pijlsnel een vooraanstaande plaats in de Nederlandse dixielandwereld. In 1977 werd de eerste LP 'African Queen' uitgebracht. De doorbraak van de band volg de in 1978, toen de muzikan ten, samen met de Ameri kaanse klarinettist 'Peanuts Hucko', optraden in het ra dio-jazzprogramma 'Tros Sesjun' Er volgden optre dens tijdens de jaarlijkse North Sea Jazzfestivals en vele andere jazz-evenenten in binner*- en buitenland. De Revival Jassband was een van de eerste Westerse orkes ten die een grote toernee maakten door de Sovjet Unie. Een ander hoogtepunt was een optreden tijdens het New Orleans Jazz Herita ge Festival in New Orleans. Tijdens 'The Sacramento Dixieland Jubilee' in Cali- fornië kreeg de band een der de plaats toegedeeld. Het orkest wordt beschouwd als een van de meest toon aangevende dixieland-for- maties in Nederland. De Re vival Jassband wordt gevormd door Cees van den Heuvel (trompet), Bas van Gestel (trombone), Max Rod- rigues Nunes (bas), Eric Lan- nen (clarinet), Kuuk Griep (slagwrk) en Richard Endlich die het orekest leidt en banjo en gitaar speelt. Op hoek Grevelingenstraat/Boerenweg BINGO OOLTGENSPLAAT - De Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee houdt woensdag 12 maart een bingo voor alle 50-plussers van Oostflakkee. Dit evenement in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10 in Ooltgens- plaat begint om 13.30 uur. MAALTIJD DEN BOMMEL - De Stich- ting Welzijnswerk voor Ou deren Oostflakkee organi seert deze maand een aantal winterse maaltijden voor 55- plussers. Dinsdag 11 maart kunnen ouderen terecht in het Infocentrum in Oude- Tonge voor zuurkoolstampot met worst. Donderdag 13 maart staat in 't Westerlicht in Den Bommel adijvie- stamppot en een toetje op het menu. In 't Centrum aan de Van Weelstraat 10 in Oolt- gensplaat wordt dinsdag 18 maart erwtensoep of brood- garnituur met soep van de dag geserveerd. Ouderen kunnen om 12.00 uur aan schuiven voor de maaltijden. TE VEEL OP OUDE-TONGE - Een auto mobilist kreeg op de Provin ciale Weg in Oude-Tonge pro ces-verbaal omdat hij met te veel alcohol op een auto be stuurde. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. tiecentra, vanwaarult de producten naar de super markten worden gebracht. De winkels in Zuid-Neder land, waaronder Zierikzee, worden bevoorraad vanuit Best, met eigen vrachtwa gens van het bedrijf. Kostenbesparing is een be langrijk uitgangspunt bij Al- di. 'Niet besparen op de kwa liteit, maar op de kosten' is de filosofie. Dat heeft onder meer als gevolg dat geen en kele Aldi-vestiging is te vin den in het telefoonboek. Bespaard wordt ook door de bestellingen mee te geven met de chauffeurs die de ver binding onderhouden tussen de winkels en het distribu tiecentrum in Best. Behalve artikelen, die ook bij andere supermarkten lig gen, heft Aldi een aantal ei gen-merk producten in de winkel, waaronder koffie die wordt gebrand in een ei gen koffiebranderij in Duits land. De prijs van de koffie kan daardoor laag worden gehouden. Het hele Aldi-as- sortiment wordt steekproef- gewijs gecontroleerd op kwaliteit. In verband met de opening van de nieuwe zaak krijgen de klanten bij aan koop van boodschappen een bon waarmee ze in de zaak gratis koffie kunnen drinken met een vlaaipunt. ZIERIKZEE - „Toen ik de aankondiging van de Tro pical Pool Party in de krant las, dacht ik: Dat is een leuk initiatief. Daar stel ik gratis badkleding voor beschikbaar." De eigenaresse van Lingerie Diane Willie Hoogenboom- Kort ontving in haar winkel op de Dam in Zierikzee Miss Bikini en Mister Boxershort ofwel Marjolein Struyk en Ramon Koster. Zij behaal den die titel tijdens de mister en miss verkiezing die werd gehouden tijdens de Tropical Pool Party in het Zierikzeese zwembad Onderdak. De eer van de uitverkiezing viel hen reeds in het zwem bad ten deel. De praktische uitwerking daarvan vond plaats in de lingeriewinkel. Daar overhandigde me vrouw Hoogenboom de win naars de tegoedbonnen, die recht geven op een nieuwe zwem out-fit. De jeugdige winnaars bekeken in de win kel de nieuwe collectie bad kleding, die al grotendeels binnen is, maar maakten nog geen definitieve keuze. ZIERIKZE/MIDDELHARNIS - Een internationale jury van veertien vakjournalisten heeft de Peugeot Partner gekozen tot 'Van of the Year' 1997. De auto kreeg de onderscheiding vanwege zijn uitstekende laadcapaciteit, hoge mate van comfort en prima prestaties. De erkenning komt drie jaar nadat de Peugeot Boxer werd uitgeroepen tot 'Van of the Year'. In aanmerking voor de verkiezing van 'Van of the Year' komen lichte be stelwagens, die in het voor afgaande jaar nieuw op de markt zijn verschenen. De voertuigen worden op een groot aantal onderdelen kri tisch beoordeeld. Met een to taal van 69 punten eindigde de Peugeot Partner, samen met de Citron Berlingo, op een eerste plaats. In het Spaanse Vigo ging de Peugeot Partner in het voor jaar 1996 in productie, waar na hij in oktober in Neder land leverbaar werd. Naast de diverse bestelwagen-uit voeringen, met laadvermo gens tot 822 kilogram, zijn in middels ook enkele personenvarianten aan het gamma toegevoegd, waar van de luxueuze Break de meest recente is. Eind december verschenen wereldwijd al meer dan 23.000 exemplaren van de Peugeot Partner op de weg. In Nederland waren dat er ruim 1.750. De dagproductie bedraagt momenteel 230 au to's. Het staat nu reeds vast dat de Partner de groei die Peugeot de afgelopen jaren op de markt van lichte be drijfswagens boekte, een ex tra stimulans geeft. Marktaandeel Samen met de Boxer, de Ex pert en diverse van perso nenauto's afgeleide bestel wagens zorgde hij er voor dat het marktaandeel van Peu geot op de Europese bestel- wagenmarkt groeide van vijf procent in 1993 (57.000 auto's) naar 6,6 procent (92.000 au to's) vorig jaar. In Nederland werden vorig jaar 2.820 Peu geot bestelwagens geregis treerd. Een ruime verdubbe ling ten opzichte van 1995 toen 1.264 registraties geno teerd werden. De naam Aldi is een afkor ting van Albrecht Discount, een van oorsprong Duits be drijf. In bijna 25 jaar tijd bouwde Aldi zo'n driehon derd vestigingen op in Ne derland. In heel Europa heeft het concern duizenden vesti gingen. Het is daarmee marktleider in discounting. Het bedrijf koopt de levens middelen wereldwijd mas saal in bij grote producenten. Mede daardoor kunnen de prijzen voor de klanten laag worden gehouden. Standaardassortiment Alle Aldi discounts hebben hetzelfde standaardassorti ment van ongeveer negen honderd producten, waaraan een aantal regionale produc- De nieuwe Aldi-supermarkt op de hoek van de Grevelingenstraat en de Boerenweg, die van- ten is toegevoegd. Iri Neder- morgen werd geopend. (Foto: Marijke Folkertsma) land zijn vijf Aldi-distribu- ZIERIKZEE - Vanmorgen om 08.30 uur gingen de deuren open van de nieuwe Aldi-vestiging op de hoek van de Grevelingenstraat en de Boerenweg in Zierikzee. Het feit dat daar geen toespraken of offi ciële openingshandeling aan te pas kwamen past in de filosofie van het bedrijf: Geen opsmuk maar lage prijzen en goede kwaliteit. Aldi-Zierikzee was eerst ge- straat in Zierikzee. Omdat vestigd aan de Schelphoek- de beschikbare winkelruim te daar te krap werd, ver huisde het bedrijf naar een nieuw gebouwd pand met een vloeroppervlakte van duizend vierkant meter, en kele honderden meters ver derop. De directie van het moederbedrijf zoekt ook mo gelijkheden om in Middel- harnis en Dirksland Aldi- vestigingen te realiseren. De Aldi ip een discount su permarkt. Dat wil zeggen een eenvoudig ingerichtte winkel met een beperkt as sortiment levensmiddelen voor lage prijzen. De artike len worden in de winkel aan geboden in de dozen, waarin ze ook werden aangeleverd. Behalve reclameborden met aanbiedingen is in de super markt geen enkele versie ring of opsmuk. De Aldi is desondanks in trek bij het publiek vanwege de lage prijzen en de goede kwaliteit van de aangeboden artike len. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9