Liev rd LnO Gemeente Schouwen-Duiveland IgP 19 driekleur makelaars FIRMA HOOGERWERF Voor wie graag meer sfeer de vloer heeft binnenhuisadvies marijke berrevoets \\ULQ ORIËNTATIECURSUS ASTROLOGIE f UW ADVERTENTIE IN DE GEMEENTEGIDS 1997 SCHOUWEN-DUIVELAND WOENSDAG 5 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111- 452000 fax: 0111-452452 COMMISSIEVERGADERINGEN Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden De commissie Maatschappelijke Aangelegenheden vergadert maandag 10 maart in het stadhuis van Brouwershaven. Deze openbare vergadering begint om 20.30 uur. De agenda ziet er als volgt uit:: Opening Vaststelling verslag commissie van 10 februari Verslag vanuit gemeenschappelijke regelingen Portefeuille volkshuisvesting Ingekomen stukken en mededelingen Vaststelling huisvestingsverordening en conve nant woonruimteverdeling Rondvraag Portefeuille welzijn en cultuur Ingekomen stukken en mededelingen Informatie over ontwikkelingen Mondragon Vaststelling meerjarenprogramma restauratie monumenten voor het budgetjaar 2003 en later Subsidieverzoek toezicht meester Breetveltspeeltuin Rondvraag Algemeen Wat verder ter tafel komt Rondvraag Sluiting Commissie Grondgebiedzaken/ Ruimtelijke Ordening/ Economische zaken De commissie Grondgebiedzaken/ Ruimtelijke Ordening/ Economische zaken vergadert dinsdag 11 maart in theater Mondragon in Zierikzee. Deze openbare vergadering begint om 19.30 uur. De agenda vermeldt de volgende punten: Opening Commissie advieslijst vergadering 11 februari Mededelingen/ingekomen stukken - tweede herziening kom Oosterland - tweede herziening Riekusweel Bruinisse Informatie uit gemeenschappelijke regelingen Portefeuillehouders C.W. Veerhoek en G.J. van de Velde-de Wilde Ontwikkelen integraalvisie havengedeelte Oude Haven-Sas in Zierikzee Portefeuillehouder C. W. Veerhoek Vijfde herziening bestemmingsplan Buitengebied Brouwershaven (advies stedebouwkundige volgt) Tweede herziening bestemmingsplan Recreatieplan Aqua-Delta Bruinissé Bedrijvencentrum Zierikzee Artikel 19 WRO ten behoeve van aanleg rotonde Den Osse/bouw recratieschuur in Burgh- Haamstede Artikel 19 WRO J.P. Staal en behoeve van wijziging bestaand pand Lange Reke 21 in Renesse van woning naar detailhandel Bouw woning Burgemeester Hagelaan Bruinisse Voorbereidingsbesluit Groeneweegje 25 in Zierikzee Garantiesubsidie ten behoeve van toeristisch voetgangers- en fietsvervoer Burghsluis- Colijnsplaat Strandpaviljoens. KERNBEZOEK Burgemeester en Wethouders maken donderdag 13 maart kennis met de Zierikzeese wijken Malta, Kaaskenswater en de Zuidhoek. Het college neemt 's middags een kijkje in de mr Breetveltspeeltuin en ook is er een onderhoud met het bestuur van het Multifunctioneel Centrum. Vanaf 19.30 uur zijn de bewoners van deze wijken welkom in het Multifunctioneel Centrum aan de Huybertstraat 34 voor een gesprekje met het dagelijks bestuur van de nieuwe gemeente. FONDS VAN KAZERNERING Het Fonds van Kazernering werd in 1811 opgericht om de kosten van inkwartiering van Franse soldaten in Zierikzee te betalen. Nu wordt geld uit dit fonds gebruikt voor sociaal-culturele doeleinden. Organisaties kunnen uit dit fonds een tegemoetko ming krijgen voor sociale en/of culturele activiteiten in Zierikzee of voor activiteiten ten behoeve van de Zierikzeese bevolking. Aanvragen van een vergoe ding uit dit fonds moeten voorzien zijn van een omschrijving van de activiteit plus een financieel overzicht. Indien van toepassing is ook een reke ning over het afgelopen jaar gewenst. Aanvragen moeten voor maandag 31 maart zijn ingediend bij het Fonds van Kazernering, Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee. Nadere informatie is verkrijgbaar bij secretaris H. Uil, telefoon 0111 -454465 NIEUW ALARMNUMMER 1-1-2 Daar red je levens mee. Nederland kent een nieuw alarmnummer, 112. Dit nummer vervangt het bekende 06-11. Het is de bedoeling dat dit nieuwe alarmnummer op den duur voor alle Europese lan den geldt. MILIEUVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders zijn van plarr.een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, verande ringsvergunning volgens de Wet milieubeheer te verlenen aan firma C. Bal Zn., Noordstraat 16 in Bruinisse. Deze ontwerp-vergunning betreft de inrichting aan Molenstraat 1&7 en Weststraat 20 te Bruinisse Deze zijn in gebruik als aannemings- en scheeps- timmerbedrijf en doe-het-zelf-winkel; een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ver anderingsvergunning volgens de Wet milieubeheer aan J. de Bakker, Hogeweg 12 te Scharendijke. Deze ontwerp-vergunning betreft de inrichting aan Hogeweg 12 te Schareqdijke. Deze is in gebruik als fok- en vleesvarkenshouderij en akkerbouwbe drijf. De vergunningen zullen worden verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. INZAGE EN BEDENKINGEN Deze stukken liggen vanaf 6 maart tot en met 2 april ter inzage op elke werkdag tijdens werkuren, alsook op donderdagavond na telefonische afspraak (tel. 0111 - 452 243). Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-ver gunning kunnen tot en met 3 april 1997 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Dit verzoek dient tegelijkertijd met de schrif telijke bedenkingen te worden gericht aan burge meester en wethouders van Schouwen-Duiveland.. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 2 april 1997 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. ARTIKEL 19 WET RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat door MKB Adviseurs om Delft namens Bakkerij Verwijs en door P. Brouwer h.o.n. De Vleesmeesters een verzoek is ingediend om medewerking te verle nen aan de vestiging van een zogeheten versmarkt in het pand Haringvlietplein 6, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr 660. Dit verzoek is in strijd met het geldende bestemmingsplan Haringvlietplein, maar in overeenstemming met een gedeeltelijk in voorbereiding zijnde herziening hier van. Burgemeester en Wethouders zijn bereid aan het verzoek medewerking te verlenen met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Medewerking aan de verzoeken om medewerking kan pas worden verleend nadat Gedeputeerde Staten van Zeeland een verklaring van geen bezwaar heeft afgegeven. Deze aanvraag kan pas worden afgegeven nadat iedereen gedu rende de ter inzage-termijn in de gelegenheid is geweest zijn bedenkingen hiertegen in.te dienen. De ingediende verzoeken met de bijbehorende stukken liggen met ingang van 6 maart gedurende twee weken voor iedereen ter inzage in het gemeen tehuis. Gedurende deze periode kan iedereen zijn bedenkingen bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijk kenbaar maken. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Schoüwen-Duiveland maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 27 februari heeft besloten dat een her ziening van het bestemmingsplan Haringvlietplein wordt voorbereid voor het perceel Haringvlietplein 6, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 660. Genoemd besluit met bijbehorende kaart ligt met ingang van 6 maart 1997 in het gemeente huis, Laan van St. Hilaire 3 in Zierikzee, voor een ieder ter inzage en treedt op deze datum in werking. MELDING VAN VERANDERING Voor de volgende inrichtingen zijn meldingen van verandering van de inrichting ingediend: Fa. Bal Zn., Industrieweg 12 te Bruinisse, in gebruik als herstel werkruimte in een winterberging voor pleziervaartuigen; B.T.L. Uitvoering B.V., Industrieweg 16 te Bruinisse, in gebruik als brandstofpomp (diesel) en wasplaats voor motorvoertuigen. Deze meldingen betreffen een zodanige verandering van de inrichtingen, dat hiervan redelijkerwijs moet worden aangenomen, dat die geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroor zaakt. De betreffende stukken liggen vanaf 6 maart tot en met 2 april 1997 in het gemeentehuis ter inzage elke werkdag tijdens werkuren en op donderdag avond na telefonische afspraak (tel. 0111 - 452 243). MELDINGEN WET MILIEUBEHEER-AMvB's Bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland, dan wel bij de colleges van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeenten op Schouwen-Duiveland, zijn meldingsformulieren ingevolge de hiernavolgen de Wet milieubeheer-AMvB's ingediend: AMvB akkerbouwbedrijven Maatschap De Koeyer, Provinciale Straatweg 7, Brouwershaven; Joh. van de Waart, Gouweveerseweg 1Zierikzee. AMvB herstelinrichtingen motorvoertuigen G.W. Bijl, Hoogezoom 145, Renesse. AMvB horecabedrijven F.W.H. Lütgeman, Constantijnweg 10, Renesse, met betrekking tot Pizzeria "La Piazza", Lange Reke 10, Renesse. AMvB houtbewerkende bedrijven Bouwbedrijf Bom B.V., Burghseweg 80, Burgh- Haamstede, met betrekking tot De Roterij 21, Haamstede. AMvB opslag goederen Gemeente Bruinisse, Molenstraat 65, Bruinisse, met betrekking tot de brandweerkazerne, Dorpsweg 32a, Bruinisse. AMvB opslag propaan •A. van de Graaf, Noorddijk 3, Dreischor; G. Holtmans, Zwaardweg 7, Kerkwerve; R. van de Wekken, Schouwsedijk 1, Brouwershaven; J.P. Boot, Lokkershofweg 7, Noordwelle. De betreffende stukken liggen vanaf 6 maart in het gemeentehuis ter inzage elke werkdag tijdens kan tooruren. TER INZAGE LEGGING 1Recreatieplan herziening. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat met ingang van 6 maart in het gemeentehuis, gedurende een termijn van 6 weken ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 14 januari 1997, houdende de (gedeeltelijke) goedkeuring van het besluit van de gemeenteraad van de voormalige gemeente Bruinisse van 27 juni 1996, tot vaststel ling van het bestemmingsplan. Rekreatieplan, 2e herziening. Goedkeuring is onthouden aan een deel van de plankaart. Voor degenen die zich tijdig met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben gewend alsook voor belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zich tij dig met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten te wenden, bestaat de mogelijkheid om gedurende genoemde termijn van 6 weken tegen de goedkeu ring van het bestemmings-plan beroep in te stellen en eventueel een verzoek om voorlopige voorzie ning in tê dienen. Openingstijden: dagelijks van 9.00-16.00 uur donderdag aansluitend tot 19.30 uur (afdeling Sociale Zaken alleen in de ochtend en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak) Tevens bestaat gedurende deze termijn voor een ieder de mogelijkheid om tegen de onthouding van goedkeuring beroep in te stellen en eventueel een verzoek om voorlopige voorziening in te dienen. Een beroepschrift c.q. een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. 2. Beleidsvoorstel kleinschalig kamperen. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat op grond van afdeling 3:4 van de Algemene Wet Bestuursrecht, met ingang van 6 maart, gedurende vier weken de beleidsnotitie kleinschalig kamperen ter inzage ligt in het gemeentehuis. De gemeente raad heeft deze beleidsnotitie vastgesteld in de ver gadering van donderdag 27 februari. Deze notitie' komt voort uit de Wet op de Openluchtrecreatie, die 1 november 1996 in werking is getreden. Een afschrift van de ter inzage liggende stukken is tegen vergoeding van de kosten.mogelijk BOUWAANVRAGEN A. Aangevraagde bouwvergunningen en meldin gen bouwvoornemen (artikel 41 woningwet) dhr. Geldmacher, voor het bouwen van een garage Zeeland Village, Strand 71 te Scharendijke; dhr. Neukirchen, voor het plaatsen van een ber ging Zeeland Village, Strand 26 te Scharendijke; C. van Niewaal, voor het bouwen van een woning met garage Tuin 21 te Oosterland; Rabobank, voor het plaatsen van een tijdelijke noodhuisvesting Zeeanemoonweg 4 te Renesse; M.J. Kouwenberg, voor het bouwen van een woning met garageAkker 7 te Oosterland; B.A. Heezen-Stol, voor het bouwen van een serre 't Hoefje 6 te Bruinisse; A. Fase, voor het uitbreiden van een woning Burg. Gasthuisstraat 30 te Brouwershaven; Voetbalvereniging - Brouwershaven, voor het uit breiden van een kantine Tuinweg te Zonnemaire; Bouwbedrijf V.d. Velde, voor het bouwen van een woning met garage Nijvënheidsweg te Bruinisse; C. van Brink, voor het'gouwen van een woning met garage Korte Weststr^at 23 te Oosterland; G. Bolijn, voor het plaatsen van een tuinhuisje Noorsestraat 21 te Ouwerkerk; i. Verleende bouwvergunningen: C.A. van Hoorn, bouwen van een woning Torenweg 2 Te Burgh-Haamstede (verz. 20/02/1997); J. Saman, uitbreiden varv'éën garage Kloosterweg 41 te Schuddebeurs (vefz/26/02/1997); R.S. Renzelmann, verbouwen van een woning Elf Boompjes 61 (park Hoogerwerf) te Bruinisse (verz. 25/02/1997); Leo Lemsom b.v, veranderen van een bedrijfswo ning De Roterij 6-8 te Burgh-Haamstede (verz. 28/02/1997); J. Kik, verbouwen van een badkamer Molenweg 7 te Bruinisse (verz. 28/02/1997); Elenbaas Agr. Bedrijf, bouwen van een opslag loods Florfsweg të Kerkwerve (verz. 27/0271997); P.S. de Ronde, vernieuwen opbergruimte Hogezoom 114 te Renesse (verz. 27/02/1997); K. Keyman, bouw carport Leeuwenburg 24 te Oosterland (verz. 27/02/1997); L. van Strien, vergroten woning Schipperslaan 6 te Bruinisse (verz. 27/02/1997); R. en H. Schützeichei, bouw tuinhuisje Mytilus 25 te Brouwershaven (verz. 27/02/1997); dhr. Van Beaupain, bouw berging Noorwegenlaan 5 te Brouwershaven (verz. 27/02/1997); Fa. Bal Zn, verbouwen loods in doe-het-zelf zaak Weststraat 20 te Bruinisse (verz. 27/02/1997); Verleende bouwvergunningen met toepassing van art. 19 WRO jo. art. 50 Woningwet: N.A. Vaandrager, bouw woning Grevelingenstraat 22 te Sirjansland (verz. 27/02/1997); D.A. Molendijk, bouw woning Schelpweg 1 a te Ellemeet (verz. 27/02/1997); J.C. Visser/M.J. Bouwman, bouw woning Grevelingenstraat 20 te Sirjansland (verz. 03/03/1997; M. Schepers, bouw woning met garage Lange Blokweg te Zierikzee (verz. 28/02/1997); Positieve reakties op melding bouwvoornemen: Beter Wonen, bouw 'rolstoelberging 's Heer Lauwerdorp 13 te Zierikzee (verz. 27/02/1997); E. Scheele, bouw dakkapel Loensweg 23 te Nieuwerkerk (verz. 27/02/1997); J. de Jonge, plaatsen blokhut Den Domp 20 te Ouwerkerk (verz. 27/02/1997); VERGADERING DORPSRAAD De dorpsraad van Zonnemaire vergadert woensdag 12 maart in het dorpshuis van Zonnemaire. Deze vergadering begint om 20.00 uur. De agenda ver meldt de volgende punten: 1Opening. 2. Inspraak publieke tribune. 3. Bespreking verslag vergadering van 18 novem ber 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Vaststellen Algemene bepalingen verhuur dorpshuizen gewijzigde contracten. 6. Wegenonderhoud in de kern. 7. Parkeerproblemen en verkeersveiligheid in de kern. 8. Informatie door contactpersoon vanuit: - dorpshuis - gymzaal. 9. Wat verder ter tafel komt 10. Rondvraag 11Sluiting Artikel 18a Wet op de Ruimtelijke Ordening Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestem mingsplan) vergunning te verlenen aan: 1. R.H.L. Bertig voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Westerschouwen sectie E nr. 1600, Oude Haqenweg 12 te Burgh-Haamstede; 2. B.A. Heezen-Stoll voor het bouwen van een serre op het perceel kadastraal bekend gemeente Bruinisse sectie G nr. 880. 't Hoefje 6 te Bruinisse Dit plan ligt vanaf donderdag 6 maart 1997 voor een periode van 14 dagen ter inzage. Tijdens deze termijn kan iedereeen schriftelijk zijn bedenkingen indienen U KUNT ZICH AANMELDEN VIA l'EL.NUMMER: 011 3 249 249 NIEUWERKERK, Ooststraat 51 Statige, klassieke villa uit 1926 met garage, prach tige siertuin en schapenweitje. Totale grondopper- vlakte 3518 mc. Het huis verkeert in een goede staat van onderhoud en is voorzien van alle com fort. Gedeeltelijk dubbel glas en voorzien van c.v. Oplevering in overleg. Indeling: ruime hal/gang; living met open haard en parketvloer van 47 m2; studeerkamer van 12 m2; ruime woonkeuken van 21 m2 met alle inbouwap- paratuur en ouderwetse provisiekelder; bijkeuken; toilet; overloop; ouderslaapkamer van 16 m2; logeerkamer met balkon van 20 m2; logeerkamer van 12 m2; moderne badkamer met ligbad, douche, wastafel en 2e toilet; grote zolder van 70 m2. VRAAGPRIJS 495.000,- k.k. Havenpark 40 's Landskamer. Zierikzee Tel. 0111-416888 Carlstraat 1 Scharendijke Tel. 0111-671460 NVM MAKELAAR Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Lid STIBA Aangesloten bij Autorecycling Nederland met RDW vrijwaringsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 Met epilepsia vallen er gaten in je leven. Del 06 - 821 24 11(3ct/itun). H O IVI cn behaaglijk onder uw QI7£Q p voeten, sfeervol in uw woning. Dat is het 100% polyamide frisetapijt Smele uit onze collectie Home Decor. Zware kwaliteit, die geschikt is voor nagenoeg uw hele luns Leverbaar in 17 gloedvolle kleuren. 400 cm breed f.179,-p.str.mtr. 5 JAAR GARANTIE. St. Domusstraat 76 - Zierikzee -0111 -412345 ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen kleinschalige bouw bouwtekeningen- en aanvragen nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 0111-417299 06 5324 20 75 telefax 0111-414123 STICHTING organiseert Leer uzelf kennen d.m.v. uw eigen horoscoop Cursus te Vlissingen 's Morgens op zaterdag 5, 12 en 19 opril van 10.00 tot 12.00 uur Opgave en info: Johanna Deij, tel. 0118 -466725 Indien u nog niet gereageerd hebt op onze moiling of brochure maken wij u er hierbij op attent dat u nog t/m aanstaande vrijdag, 7 maart, in de gelegenheid bent uw advertentie aan ons toe te zenden of te reserveren. U kunt uw advertentie in een portvrije enveloppe sturen naar. LnO drukkerij/uitgeverij, Advertentie Gemeenfegids Schouwen-Duiveland 1997 Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee of reserveren, tel.nr. 0111-453540. Advertentiemateriaal dient uiterlijk maandag 10 maart in ons bezit te zijn. DRUKKERIJ UITGEVE R IJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5