m Nederpopmuziek uit de jaren tachtig SCHOUWEN-DUIVELAND 'Bloemen moeten eenheid vormen met het interieur' Gastronomisch trouwen Omgaan met verlies UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KI i Zuid-Amerikaanse wijnen in assortiment Gall Gall Programma Radio Schouwen-Duiveland LEZINGPROGRAMMA ALTERNATIEVE GENEESWIJZEN PARANORMALE MANIFESTATIE ZEELANDHALLEN-GOES SPORTSPONSOR dé krant van schouwen - duiveland! II Plantarium Padmos naar hoek MelkmarktA/errenieuwstraat WOENSDAG 5 MAART 1997 HlT [XTKA NIEUWSBLAD S ZIERIKZEE- In Nederland worden steeds meer Zuid-Amerikaanse wijnen ingevoerd. Het karakte ristieke continent komt ook meer en meer in de be langstelling vanwege haar uitstekende wijnen. bouwgronden en het zachte klimaat nam de wijnproduc tie een grote vlucht en ont wikkelde zich snel en profes sioneel. Dit gebeurde eerst in Chili waar de meest verfijn de wijnen van het wereld deel vandaan komen. Later volgden andere landen, zoals Argentinië dat inmiddels ge noteerd staat als nummer vijf op de wereldranglijst van wijnproducerende lan den. Een aantal van de Zuid- Amerikaanse wijnen gaat permanent deel uitmaken van het brede assortiment van Gall Gall. Het gaat om soepele, jong drinkbare wijnen. Daarom zet Gall Gall tot en met 29 maart Zuid-Amerika in het zonnetje tijdens de 'Zuid- Amerika weken'. Bij de Gall Gall filialen zijn dan de 'troetelkindjes' te koop van de beste wijnhuizen uit Chili, Brazilië, Argentini, Mexico en Ui*uguay. De Zuid- Amerikaanse wijnbouwge schiedenis begint in de 16e eeuw. Toen plantten missio narissen en de conquistado res aan de kust van de Stille Oceaan de eerste druiven- soorten. Dankzij goede land- ZIERIKZEE - 'Omgaan met verlies en rouw' is het onderwerp van twee bijeenkomsten in Zierikzee, waarbij het rouwproces centraal staat. Het betreft een initiatief van de commissie Vorming en Toerusting Gereformeerd en Hervormd. De avonden wor den gehouden in het Her vormd Kerkcentrum aan het Havenpark en zijn vrij toe gankelijk voor iedere be langstellende. De eerste avond is op dins dag 11 maart. Ds Emmy Lin- gen-Van Veen uit Haamstede houdt daarbij een algemene inleiding over het onder werp. Op woensdag 19 maart is de tweede bijeenkomst. Daar bij vertellen enkele leden van de commissie over hun eigen ervaringen en de ma nier waarop zij proberen om te gaan met verdriet rouw. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.45 uur. Advertentie en 8 en 9 MAART naast de gebruikelijke deelnemers van PARA NORMA, die u zal kunnen bezoe ken zullen er dagelijks verscheidene lezingen plaatsvinden zoals bijvoorbeeld: Hypnose en Chinese geneeskunde. Klassieke homeopathie, vaccinatie, risico's en alternatieven. Uitleg over helderziendheid en psychometrie-demonsiratie. Bandstemmen en geestelijke ontwikkeling. De mogelijkheden van homeopathie. Regressietherapie, "Dat je verleden je zo in de weg kan zitten". Grafologie. Stervensbegeleiding aan de hand van praktijkervaring. Huisinwijdingen en magie. Spirituele hulpverlening in het ziekenhuis. De Regenboogboom. Raëliaanse Beweging. Een ambassade om de buitenaardsen te verwelkomen. Praten met de dieren. Shiatsu en Tuina, Oosterse massagetechnieken. Bezoekersbrochure met een totaaloverzicht en aanvangstijden der lezingen op aanvraag verkrijgbaar: 0113-221020. Ter muzikale afsluiting zal op zondagmiddag na de Sjamanensessies met klank- healmg en Didgeriduworkshops in het beursrestaurant een miniconcert worden gegeven door "Anu en de Magiërs der Muzen", die bekend zijn geworden door de Moondance Vollemaanleesten. Openingstijden: zat. en zon. 10.00 -18.00 uur. Toegang: 12,50 p.p. incl. lezingen. Advertentie Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 Q KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. Nieuwe bandDoris Day en andere stukken V MOSSELTOCHT PHILIPPINE - Op initiatief van het Nederlands-Belgisch Wandelcomité wordt zater dag 15 maart vanuit het Zeeuw's-Vlaamse Philippine een Mosseltocht gehouden. Wandelaars kunnen kiezen uit de afstanden 7, 14 en 20 kilometer. Tussen 9.00 en 15.00 uur kan gestart worden bij Hotel au Port. Elke drie honderdste wandelaar krijgt een gratis mosselmaaltijd aangeboden. Voor nadere in lichtingen of aanmelding: te lefoon 003293735753. DARTSCOMPETITIE BROUWERSHAVEN - In eetcafé 't Swarte Schaep be gint vanavond, woensdag, een competitie darts. Aan de wedstrijden nemen steeds twee teams van zes mensen deel, die een horeca gelegenheid uit de regio ver tegenwoordigen. De wed strijd in 't Swarte Schaep begint om 20.30 uur. VROUWEN GOES - In De Dijk aan 's- Heer Hendrikskinderendijk 60 in Goes is woensdag 12 maart een kennismakings avond over de cursus 'Vrou wen op zoek naar zichzelf'. Het betreft een initiatief van de Praktijk voor neo-reichi- aanse therapie en actieve me ditaties. In tien bijeenkom sten gaan deelnemers door middel van adem- en li- chaamswerk, dans en spel op zoek naar zichzelf. De avond begint om 19.30 uur. Voor na dere inlichtingen of aanmel ding: telefoon 0113-216656. GASTGEZINNEN ZIERIKZEE - ASF Intercul- turele Programma's biedt vanaf augustus 130 buiten landse scholieren van vijf tien tot achttien jaar de mo gelijkheid een jaar bij een Nederlands gezin te verblij ven. Het idee hierachter is dat er meer begrip is voor verschil lende culturen. De jongeren logeren een schooljaar lang bij een gastgezin. Ze zijn af komstig uit landen als Ame rika, Brazilië, Indonesië en Thailand, maar ook uit lan den binnen Europa. Voor de jongeren die in augustus in Nederland aankomen zoekt ASF nog een aantal gastge zinnen. Ze regelt de reis, be taalt voor de verzekering en geeft het hele uitwisselings jaar ondersteuning. De jon gere gaat naar een gewone middelbare school, leert Ne derlands spreken en ervaart een jaar het leven in Neder land. Voor nadere inlichtin gen of aanmelding: telefoon 020-6269481. Plantarium Padmos biedt zo'n 25 verschillende soorten verse snijbloemen, die dagelijks wor den ververst. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - „Wanneer we klaar zijn met ons werk en de bloemen en planten staan mooi opgesteld in de winkel. Daar kan ik van genieten." Hoewel Henk Padmos uit Zierikzee, samen met zijn vrouw Elly Padmos-Huurling, al ruim dertig jaar een bloemen winkel runt, geniet hij nog dagelijks van de produc ten die hij verkoopt. Afgelopen vrijdag heropen de het echtpaar Padmos haar zaak in het pand op de hoek van de Melkmarkt/Verre- nieuwstraat in Zierikzee, en kele huizen voorbij de win kel aan de Melkmarkt waarin de bloemenzaak de afgelopen jaren was geves tigd. ,,Dat beviel ons niet meer zo goed en het huurcon tract liep af." Recreatief bedrijf Henk Padmos omschrijft de nieuwe locatie als een 'nood oplossing'. ,,We willen aan de Oudeweg een recreatief bedrijf opzetten waarbij bloemen een belangrijke rol spelen." De Zierikzeeënaar denkt daarbij aan een expo sitieruimte voor kunstwer ken, een terras en een bloe- menshowroom in de vorm van een huiskamer. ,,Ik wil graag aparte bloemstukken en bloemcombinaties laten zien in een omgeving waarin ze passen." Dat laatste vindt Padmos es- sencieel „Bloemen moeten functioneel zijn in de omge ving waar zij staan. Ze moe ten een eenheid vormen met het interieur." De plannen van het echtpaar Padmos kunnen alleen worden gere aliseerd wanneer de gemeen te Schouwen-Duiveland toe stemming geeft voor een dergelijk bedrijf aan de Ou deweg. „Daar wachten we op." Verse bloemen In de nieuwe winkel op de hoek van de Melkmarkt/Ver- renieuwstraat biedt het echt paar Padmos zo'n 25 ver schillende soorten verse snijbloemen aan, die door Padmos dagelijs worden ge haald op de veiling Westland of Aalsmeer. Het assorti ment omvat verder potplan ten en het echtpaar Padmos verzorgt ook bruidsboeket ten, rouwkransen en ander bloemwerk. SEROOSKERKE - 'Gastronomisch trouwen'. Zo omschrijft de eigenaar van restaurant-hotel De Schelphoek een nieuw arragement dat wordt aange boden aan mensen die trouwen of een huwelijksju bileum vieren. Paren, die hun huwelijk of huwelijksjubileum bij de Schelphoek vieren met een etentje voor alle gasten, kun nen zelf de gerechten uitkie zen die daarbij worden geser veerd. Tevens krijgen zij gra tis een culinair weekeinde voor twee personen aangebo den, waarin een champagne- ontbijt, een vier- en vijf gangendiner en een over nachting zijn opgenomen. 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). Drogisterij Kik uit Burgh-Haamstede heeft zich opnieuw voor een periode van drie en een half jaar verbonden als tenu esponsor van de B-junioren van sportvereniging DFS. De nieuwe tenues werden door de eigenaarvan de drogisterij L. Kik voor de zaak aan de Ring in Haamstede uitgereikt aan de voetballers. ZIERIKZEE - Sinds kort is Schouwen-Duiveland een nieuwe Nederpopband rijker. De naam van deze band 'Doris Day en andere stukken' spreekt niet al leen boekdelen over de soort muziek die deze band maakt, maar geeft tegelijkertijd een indicatie van de periode waaruit de nummers afkomstig zijn. Eind zeventiger en begin tachtiger jaren, een bloei periode van Nederlandstalige popmuziek, waarin onder meer de band Doe Maar zeer populair werd. De naam van de nieuwe groep is afgeleid van een ge lijknamige CD van deze groep. „De muziek die wij maken is herkenbaar en leuk om te spelen. Tegelijkertijd brengt het uitvoeren ervan ons een beetje terug naar onze eigen jeugd," leggen gitarist Arjen Zwart en bassist en achter grondzanger Roel Jansen uit Zierikzee uit. Met hun eigen jeugd bedoelen ze het eind van de zeventiger- en begin van de tachtiger jaren, toen Nederpopgroepen als Nood weer, Toontje Lager, De Dijk, het Klein Orkest, Doe Maar en 't Goede Doel keer op keer hits scoorden. „In de ze periode werd de basis ge legd voor de hedendaagse Nederpop, die momenteel weer populair is," aldus de muzikanten. Het zijn dan ook covers van deze bands die Doris Day zo authentiek mogelijk uitvoert, zij het soms met een knipoog. Bandleden Behalve Arjen Zwart en Roel Jansen, die samen met zan ger Ernst Pols de 'harde kern' van de band vormen, bestaat 'Doris Day en andere stukken' uit Henri de Bruin (drums), Niek de Groot (toet sen), Annie Gerretsen en An- nelies van de Waarseburg (beiden achtergrondzang). Regelmatig wordt het zeven tal bij optredens aangevuld met saxofonist Emiel. Kort geleden werd 'Doris Day en andere stukken' offi cieel gepresenteerd door middel van een try-out in café De Vlinder in Zierikzee. De meeste bandleden zijn echter al vele jaren bezig met muziek. Zij traden op tijdens festivals als Klomppop, Mos selrock en Beachpop, terwijl Roel Jansen met de Band X in het voorprogramma van het Klein Orkest speelde. „Eigenlijk spelen Ernst, Roel en ik al zo'n twaalf jaar samen. We deden in die pe riode talloze leuke dingetjes op het gebied van funkmu- ziek en traden op bij vele feestjes en partijen. Bij die laatste optredens ging de lol er wat vanaf omdat muziek maken steeds meer op werk ging lijken, inplaats van op een leuke hobby," aldus Ar jen Zwart. Tachtiger jaren muziek „Toen Roel en ik in Brogum naar een band luisterden die nummers speelde van Gary Glitter en The Sweet, dus muziek uit de negentiger ja ren, kwam bij ons het idee op om datzelfde te gaan doen met tachtiger jaren-muziek. Bij de oprichting van de band speelde ook een rol dat de groep Doe Maar heel pop ulair was toen ik voor het eerst ging stappen," aldus Arjen Swart. Tijdens het Anywavefestival van vorig Bassist en achtergrondzanger Roel Jansen en gitarist Arjan Zwart: „Veel mensen herkennen de muziek die wij spelen. (Foto: Marijke Folkertsma) jaar in het Zierikzeese jonge rencentrum Brogum, brach ten de drie muzikanten als try-out en in gezelschap van een andere drummer een op treden met Nederpopmuziek uit de beginjaren tachtig. „Het sloeg zo aan dat we be sloten door te gaan, hoewel we de band eigenlijk alleen hadden geformeerd om op Any wave te spelen," aldus Roel Jansen. Met de verandering van het repertoire besloot 'Doris Day' de hele aanpak van de oorspronkelijke band te ver anderen. „Hoewel de lol en het plezier bij ons voorop staan, willen we ook serieus muziek maken. Vandaar dat we ons meer dan vroeger be zighouden met zaken als PR en reklame. Als voorberei ding op de repetities sturen we de bandleden cassette bandjes toe met de nummers die we willen gaan spelen. Op de eigenlijke repetities, die om de drie weken plaats vinden, zetten we dan de puntjes op de i." De bandleden hebben inmid dels gemerkt, dat hun reper toire aanslaat. 'Te gek' „Als wij een zaalmanager of organisator opbellen voor een optreden reageren die vaak prettig verrast op ons repertoire. Daarbij wordt ge zegd dat men het 'te gek' vindt dat een band muziek uit de jaren tachtig speelt. Het opsturen van een demo blijkt dan vaak niet meer no dig. Er zijn inderdaad niet veel bands met dit repertoi re. De meesten spelen blues of rock. Bij optredens blijkt dat veel mensen de nummers die wij brengen heel goed kennen. Voor onszelf is dat ook fijn, want eigenlijk doen we niets liever dan inplug gen en spelen." Belangstellenden voor een optreden van 'Doris Day en andere stukken' kunnen con tact opnemen met Roel Jan sen, telefoon 0111- 417098.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3