nda Hisschemöller Optiek in centrum Middelharnis ITRURRN ■CTCNI él Holty Fashion en linCHérie samen EXTÊ Haringvlietsluizen in klanken lichtspel NIEUWSBLAD Foto's Tonnie Outermans in Bezoekerscentrum Vernieuwing Expo Haringvliet Openingsreceptie en modeflitsen WOENSDAG 5 MAART 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met vrijdag 14 maart Middelharnis Aquarellen, houtdrukken en kleine beelden van David Vandekop. Gemeentehuis. Maandag tot en met vrijdag Van 09.00 tot 16.30 uur. Toten met zaterdag 15 maart Zierikzee Schilderijen Ilse van Loo. 't Lange Uus. Tijdens win keltijden. Tot en met vrijdag 4 april Burgh-Haamstede Schilderijen C. Tieleman- Verton. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 11 april Middelharnis Schilderijen Trijntje Schoon en Jopie Vroegop. Croissan- terie Croissy, Beneden Zand pad 1. Van dinsdag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren croissanterie. Toten met vrijdag 11 april Renesse Poolse paaseieren. Blikmu seum De Blikvanger. Dins dag en vrijdag 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 9 maart en maandag 31 maart van 12.00 tot 16.00 uur. Van donderdag 6 maart tot en met woensdag 30 april Ouddorp Bomen in het landschap, fo to's van Tonnie OAtermans. Bezoekerscentrum De Gre- velingen. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Toten met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen 'Anno- nym'. Kerkstraat 49. Maan dag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 5 maart Goedereede Lezing Engelse tuinen door B. Kous. Oostdam. 20.00 uur. Oude-Tonge Informatiebij eenkomst PAREL. Grutterswei. 20.00 uur. Donderdag 6 maart Dirksland Vergadering adviescommis sie algemene bestuurszaken en financiën. Gemeentehuis. 19.00 uur. Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Film Lang leve de Koningin. Diekhuus. 14.00 uur. Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.00 uur. Vrijdag 7 maart Dirksland Stroopwafelactie Amicitia. Huis-aan-huis. Vanaf 15.00 uur. Ledenvergadering buurtver eniging West. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Euro-Disneymiddag. Rabo bank. Langeweg:54. 13.00- 17.00 uur. Dubbelconcert Aphrodites Delight en Drawn Faces. Jailhouse. 21.30 uur. Maandag 10maart Middelharnis Vergadering adviescommis sie algemene bestuurszaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Begin cursus Natuurvriende lijk tuinieren Groei en Bloei. Diekhuus. 20.00-22.00 uur. Dinsdag 11 maart Oüddorp Informatiebijeenkomst voor aanstaande en voedende moeders. Rustburg44. 20.00- 22.00 uur. Sommelsdijk Lezing Romeinen op Goeree. De Doelen. Sint Joris Doel- straat 32. 20.00 uur. Middelharnis Vastenmaaltijd met brood en vegetarische soep. Gerefor meerde kerk. 18.30-19.15 uur. Voorlichtingsavond Oefen- groep voor mensen met hersenletsel. De Staver. 20.00 uur. Oude-Tonge Winterse maaltijd voor 50- plussers. Infocentrum SWOO. 12.00 uur. Woensdag 12 maart Sommelsdijk Informatiebijeenkomst voor aanstaande en voedende moeders. Sint Jorisdoel- straat 30. 20.00-22.00 uur. Middelharnis Informatie-,voorlichtings bijeenkomst en open huis. Regionale Scholengemeen schap Goeree-Overflakkee. Vanaf 19.30 uur. Begin cursus Stoppen met roken. Wijkgebouw Kruis werk. 19.30 tot 21.00 uur. Themabijeenkomst Eetpro blemen. Wijkgebouw Kruis werk. 20.00 tot 22.00 uur. Ooltgensplaat Bingo voor 50-plussers. 't Centrum. 13.30 uur. Donderdag 13 maart Middelharnis Lezing Marjan Berk. Gemeenschapsbibliotheek. 20.00 uur. Vrijdag 14 maart Ouddorp Bloed-afname-avond. Dorps tienden. 18.30 tot 20.45 uur. Stellendam Cursus SW6. Visserijschool. 13.00 tot 20.30 uur. Middelharnis Begin cursus Shantala baby massage. Wijkgebouw Kruiswerk. 09.15-11.15 uur. Vergadering Waterschap Goeree-Overflakkee. Water schapshuis. 14.00 uur. Oude-Tonge Vierkorenconcert. Grutterswei. 19.45 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Woensdag 5 maart Br ou wersh a ven Openbare ledenvergadering D66 afdeling Schouwen-Dui- veland. Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Donderdag 6 maart Zierikzee Lunchbijeenkomst 'Fiscale actualiteiten'. Restaurant Mondragon. 11.45 uur. Vakantie Bijbel Club. MFC. 13.30 tot 16.00 uur. Bruinisse Filmdag CJV. Clubgebouw Molenstraat. Vanaf 13.00 uur. Vrijdag 7 maart Zierikzee Workshop 'Glas en lood ma ken' van SKW De Lichtboei. MFC. 9.30-17.00 uur. Wereldgebedsdag in de Ka tholieke kerk. 19.00 uur. Zaterdag 8 maart Zierikzee Café Informatief viering Internationale Vrouwendag, MFC, 14.00 uur. Workshop 'Glas en lood ma ken' van SKW De Lichtboei. MFC. 9.30-17.00 uur. Vakantiefilms voor de jeugd in De Driehoek van het CJV. 14.00 en 19.00 uur. Kerkwerve Sportvereniging WIK haalt oud papier op (ook in Noordgouwe en Schuddebeurs). 9.30 uur. Scharendijke Straofeest. Vanaf 12.00 uur. Dreischor Jaaruitvoering Crescendo. Dorpshuis. 20.00 uur. Zondag 9 maart Zierikzee Concert Amsterdams Gitaar trio. Theater Mondragon. 15.30 uur. Haamstede Concert One Scotch, One Bourbon (country-blues). Muziekcafé Brandenburgh. 15.00 uur. Brouwershaven Concert Revival Jazzband. Jazzcafé 't Swarte Schaep. 15.00 uur. Maandag 10maart Zierikzee Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Stadhuis. 20.30 uur. Haamstede Algemene ledenvergadering voor Vorstenhuis en Vader land in Hotel Bom. 20.00 uur. Dinsdag 11 maart Zierikzee Vergadering adviescommis sie grondgebiedzaken ruim telijke ordening en economi sche zaken. Theater Mondragon. 19.30 uur. Bijeenkomst over thema Omgaan met verlies en rouw. Hervormd Kerkcen trum. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Voorlichting over betalings verkeer van de NVvH in De Schutse. 14.00 uur. Begin puppy-cursus. Terrein Werkhondenvereniging S.-D. Omloopsweg. 19.00 uur. Donderdag 13 maart Zierikzee Kennismakingsavond voor inwoners Malta, Kaaskens- water en Zuidhoek met colle ge b en w. MFC. 19.30 uur. Vrijdag 14 maart Zierikzee Jaarvergadering Vissers ver eniging Helpt Elkander. Huis van Nassau. 14.00 uur. Oosterland Jaaruitvoering Oosterlands Fanfare. Dorpshuis Ooster hof. 20.00 uur. BRAND OUDDORP - De opening van een nieuwe vestiging van accountantskantoor De Vries in Ouddorp ging niet door vanwege een brand in het pand aan de Hofdijkseweg waarin het bedrijf komt. De brand werd 's avonds ontdekt door een voor bijganger die rook uit het gebouw zag komen. De Ouddorpse brand weer, die via de eigenaar werd gewaarschuwd, trof volgens waarne mend brandweercom mandant J. van den Bok aan de achterzijde van net pand 'een bulkende rookpartij' aan waarin zich een brandende vuur haard bevond. De brand onstond volgens Van den Bok onder de trap in het pand, waarschijnlijk door kortsluiting. De brandweer had het vuur binnen een kwartier on der controle, maar de schade in het nieuwe be drijf is aanzienlijk. Mo menteel wordt alles uit gebroken, waarna de inrichting van accoun tantskantoor De Vries opnieuw kan beginnen. INBRAAK MIDDELHARNIS - De pas geopende Primafoonwinkel in het centrum van Middel harnis werd vorige week het doelwit van inbrekers. In de nacht van dinsdag op woensdag drongen onbeken den de winkel binnen door middel van braak. Zij gingen er vervolgens vandoor met tientallen telefoons, ant woordapparaten en autotele foons. De apparatuur verte genwoordigt een behoorlijke waarde. De dieven richtten een chaos aan in de nieuwe winkel. De technische re cherche van de politie stelt een onderzoek in. Getuigen die in voorgenoemde nacht wat verdachts hebben gezien in de omgeving van de win kel wordt verzocht contact op te nemen met de politie. STROOPWAFELS DIRKSL'AND/HERKIN- GEN - Muziekvereniging Amicitia houdt vrijdag 7 maart een stroopwafelactie in Dirksland en Herkingen. Leden van de vereniging gaan vanaf 15.00 uur de deu ren langs om stroopwafels te verkopen. Het is ook moge lijk om de wafels vanaf 15.30 uur af te halen bij het ge bouw van Amicitia aan de Nijverheidsweg in Dirks land. De opbrengst is be stemd voor het instrumen tenfonds. Marjan Hisschemöller (links) in haar nieuwe optiekzaak. (Foto: Marieke Mandemaker) MIDDELAHRNIS -In het centrum van Middelhar nis werden de deuren geopend van een nieuwe op tiekzaak. Eigenaresse Marjan Hisschemöller vestig de haar winkel op het adres Beneden Zandpad 9a, waar voorheen Foto Blankers zat. Het pand aan het Beneden Zandpad werd ingericht met zandgele tinten en blank gre nen meubels. Een groen ta pijt en veel groen van plan ten maakte er een aangename en warme winkel van. Aan de muren zijn gre nen wandstellages bevestigd waarin de verschillende bril monturen worden gepresen teerd. Optometrie Marjan Hisschemöller heeft zich na de vier-jarige dagop leiding optiek, inclusief een jaar stage, verder ontwik keld op het gebied van de ogen en het zien. In een aan vullende opleiding maakte ze zich optometrie eigen. Dit is een opleiding die dieper in gaat op verschillende oog ziekten. Daarna volgde Mar jan Hisschemöller een opleiding als contactlensspe cialist. Ze doet oogmetingen en kan iedereen goed advise ren. Voor de eerstkomende tijd heeft de opticien de be schikking over gekwalifi ceerd personeel. Kleine monturen De trend in brilmonturen schrijft voor dat kleine mon turen in de mode blijven. Bij Hisschemöller Optiek zijn verschillende monturen te koop. Dat biedt mogelijkhe den om een bril aan te schaf fen voor elk budget. Het stre ven van Hisschemöller Optiek is 'betaalbare kwali teit'. Ook contactlenzen en vloei stoffen vallen onder het as sortiment van Hisschemöller Optiek. Voor kinderen is in de winkel een aparte kinder hoek ingericht. Montuurtjes met leuke kleuren die het brildragen voor een kind wat vrolijker maken. Voor ieder jeugdige klant is er een pre sentje. Hisschemöller Op tiek wil door middel van ver schillende acties het publiek kennis laten maken met de nieuwe zaak. Een van die ac ties betreft een gratis paar maandlenzen. Omdat de laatste jaren veel ontwikke lingen zijn in de lenzenindus- trie, is het volgens Marjan Misschemöller het beste de stap naar lenzen te zetten met maandlenzen. OUDDORP - 'Bomen in het landschap' is de titel van een expositie van foto's, die werden gemaakt door natuurfotograaf Tonnie Outermans uit 's Heer Arendskerke. De expositie is van donder dag 6 maart tot en met woensdag 30 april te zien in Bezoekerscentrum De Gre- velingen in Ouddorp. Outer mans maakte vele foto's tij dens natuurtrektochten en vakantiereizen. De expositie omvat een selectie van dertig foto's hieruit. De fotograaf legt zijn onderwerpen zo na tuurlijk mogelijk vast, zon der trucages of filtertechnie ken. Op die manier wil hij anderen laten meegenieten van het moois dat in de na tuur is te zien. De tentoon stelling sluit goed aan op het natuurgebied Punt van Goe ree naast het Bezoekerscen trum, waar de eerste bomen momenteel beginnen uit te schieten. In het Bezoekers centrum is ook een perma nente expositie te zien over het Grevelingenmeer. De tentoonstellingsruimte ligt aan de Brouwersdam en da gelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. i STELLENDAM - Een electronisch gestuurd klank- en lichtspel. Daarmee wordt vanaf eind maart in Expo Haringvliet de bouw van de Ha ringvlietsluizen verteld in een begrijpelijk en fascinerend verhaal In de tentoonstellingsruim te nabij Stellendam wordt momenteel met man en macht gewerkt aan uitbrei ding en vernieuwing van de maquette over de bouw van de Haringvlietsluizen. De werkzaamheden om de sluizen te realiseren wer den grotendeels uitgevoerd midden op zee en namen veertien jaar in beslag. In alle delen van de wereld werd bewonderend gespro ken over de wijze waarop de sluizen werden ge maakt. Door de renovatie van de maquette, die nu bezig is, wordt het mogelijk de werkzaamheden aan de sluizen op duidelijke en in teressante wijze over te brengen aan het puibliek dat Expo Haringvliet be zoekt. Mensen uit alle windstreken (tot en met Rusland en Japan) krijgen na een druk op de knop in hun eigen taal een verhel derende en dynamische uit leg over. het hoe en waarom van het grootste sluizen- complex ter wereld. Het klank- en lichtspel wordt aangebracht door Moetwil Van Dijk uit Rotterdam, een bedrijf dat is gespecialiseerd in audio visuele presentatietechnie ken. Vorig jaar werd het ge bouw, alle technische installaties en het restau rant van Expo Haringvliet vernieuwd. De renovatie die nu plaats vindt is naar verwachting 28 maart ge reed, zodat het publiek met Pasen, bij de start van het nieuwe seizoen kan genie ten van-de attractie. bij Auberge MaritimeTp Dc Mediterrane gerechten staan bekend om de gezonde ingrediënten. Alles puur natuur. Dc Italiaanse keuken hoort ook daarbij. En deze traditionele cucina Italiana is nu gearriveerd bij Auberge Maritime Bijna dc gehele maand maart (t/m 28 maart) staat het Auberge Maritime SpcciaalMenu in het teken van die Mediterrane Italiaanse keuken. Met weder om dc specialiteiten van het land Pasta's bijvoorbeeld Want Italiaans eten zonder pasta is als Oosters eten zon der rijst Maar u kunt uiteraard ook andere overheerlijke gerechten kiezen. Dc prijs voor dit Italiaanse SpcciaalMenu is nog geheel volgens traditie 29,50 per persoon Kijk naar bel menu en u reserveert direct ANTI PRSTO (voorgerecht) Carpaccio al tonno (carpaccio can tonijn), of Insalata con funghi e formaggi (pastasalade met champ MINCSTIW (soep) 'Minestra a la Genovcse (minestronesoep) PI ATTO FOflTC (hoofdgerecht) Tagliatelle (elerpasta In lintvorm met zeevruchten en een tam van basilicum room en knoflook), of Arista al forno gemarineerde varbensroOadt met risotto en pikante tomatensaus met rozemarijn), of -i Fusilli (vegetarisch gerecht met champignons arme fraiche DOlCt (zoet dessert) Cassata ijs met toefje slagmom BEL 0111-412156 EN U ZIT TRADITIONEEL ITALIAANS AAN TAFEL AUBERGE MARITIME NIEUWE HAVEN 21 ZIERIKZEE TERKENBURG In het vorige artikel is helaas een letterfout geslopen (doormijn handschrift denk ik) namelijk 'kamerprijs' in plaats van 'hamerprijs'! Het was al niet zo'n gemak kelijk onderwerp, hopelijk geeft het nu wat meer duide lijkheid. Uit de reacties bleek dat er kennelijk nogal wat vragen over taxaties voor verzekering zijn. Ik wil daarom in de ze aflevering daar wat verder op ingaan. In feite zijn al uw roerende goederen van uw huisraad normaal op een inboedelverzekering gedekt. Indien er van geen onder verzekering sprake is zal de schade op basis van vervan gingswaarde geregeld worden, in het algemeen gespro ken. Ook uw schilderijen. De waarde van schilderijen is vaak moeilijker vast te stellen dan ander huisraad, waarvan de economische waarde vaak wat makkelijker is vast te stellen. In Nederland past men bij verzekeringen in beginsel het zogenaamde 'indentiteitsbeginsel' toe. Vrij vertaald wil dat zeggen dat u niet meer mag verzekeren als de waar de van de te verzekeren goederen, en u er dus geen be lang bij mag hebben dat u bij schade 'er beter van wordt'! Verzekert u toch meer dan noemt men dat bo venmatig. En samen met het begrip bedrog is die boven matigheid een reden voor verzekeraars om een schade of de hoogte daarvan, te betwisten, of af te wijzen. Om vóóraf problemen over bijvoorbeeld die bovenma tigheid te voorkomen, kunnen verzekeraar èn verzeker de gebruik maken van de mogelijkheid die het 'wetboek van koophandel' ons geeft, namelijk de mogelijkheid van taxatie. Dit is geregeld in de artikelen 274 en 275. Voor alle duidelijkheid dient u te weten dat elke verze keringsovereenkomst onderworpen is aan de regels van de wet. Ook de „kleine lettertjes" zijn niet door de ver zekeraar ontworpen om alleen zijn belangen (al lijkt het daar vaak op!) veilig te stellen, maar dragen allen rechtsgrond of regels. Deze rechtsgrond maakt het mo gelijk een geschil aan een rechterlijk oordeel te onder werpen. Indien dus bij een schade het vermoeden van een 'bovenmatige' schadeclaim ontstaat zal, indien de rechter wordt ingeschakeld, in principe twee dingen verlangen en/of eisen: 1. dat verzekerde de hoogte van zijn schadeclaim kan rechtvaardigen. 2. dat verzekeraar de bovenmatigheid van de schade claim kan bewijzep. Dit is de strekking van artikel 274 W.v.K. Om het risico van dit soort geschillen te voorkomen staat de wet toe om vooraf afspraken te maken. Men benoemt daartoe een deskundige die het te verzekeren object taxeert. De ze taxatie is voor beide partijen bindend, een zijn 'vaste taxatie'. Alleen (aantoonbaar) bedrog is, voor verzeke raar, een ontbindende factor. Om verschil van mening over het waarde-oordeel van de taxateur te voorkomen kiest men daarom meestal voor een beëdigde 'taxateur in roerende goederen', dus ook daadwerkelijk beëdigd! Alleen hieraan zal de rechter immers 'rechtskracht' kunnen ontlenen! Dit is de strekking van artikel 275 W.v.K. Is het u allemaal duidelijk Vast niet. Want wat is nu het beste, wat is de praktijk. Moet u nu verze keren op basis van het ené of het andere artikel. Is al leen een beëdigd taxateur maar goed, en wat zijn de voor- en nadelen Kortom, wordt vervolgd dus ZIERIKZEE - Vanaf de opening van Holty linCHé rie vorig jaar bestond tussen deze lingeriezaak en Holty Fashion een provisorische verbinding in de vorm van een tunnel, gemaakt van houten platen. Inmiddels is de verbouwing, waarmee beide zaken aan de achterzijde definitief met el kaar werden verbonden ge reed. Klanten kunnen nu heel gemakkelijk binnen door vanuit Holty linCHérie naar Holty Fashion lopen en omgekeerd. Het is ook moge lijk om even in het tuintje te zitten, dat aan de achterzijde tussen beide zaken ligt, om een kopje koffie te drinken. Om dat alles én de nieuwe voorjaarscollectie te presen teren wordt van donderdag 6 tot en met zaterdag 8 maart in beide zaken openings re ceptie gehouden. Iedere be langstellende kan een kijkje nemen in het verbouwde acn- terdeel dat Holty Fashion en Holty linCHérie verbindt. Mensen die in de modezaak of de lingeriezaak een aan koop doen krijgen koffie aangeboden in de nieuwe koffiehoek. Muzikant Joop Kort creëert door middel van live-muziek een gezellig sfeertje en iedere bezoeker krijgt ter gelegen heid van de opening een bij zonder cadeautje. Op donder dag 20 maart wordt in de modezaak Holty Fashion elk uur een modeflits gepresen teerd door mannequins. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice LnO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IM/VP adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman. 0181-315950 van 9.00- 17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 10