ALDI informeertALDI informeertALDI informeert Crescendo reist door Europa Alex d'Electrique in 't Beest KERKBERICHTEN DINSDAG 4 MAART 1997 NR 261 40 7 Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Moerkapelle: A. D. Goijert te Bunschoten; te Nieuwendijk (toez.): C. van den Berg, kandidaat te Wad- dinxveen; te Wapenveld (tweede predikantsplaats): J. Veldhuijzen te Putten; te Wesepe: mw. A. E. I. Zaal, kandidaat te Utrecht; te Cu racao (Ver. Prot. Gem., Em- makerk): E. J. van Dalen te Klooster ter Apel (Klooster kerk) (part-time), die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Ernst: H. J. Catsburg te Kamerik; naar Ridderkerk (wijkgemeente Drievliet-Oostendam): J. van Dijk te Tholen; naar Kat wijk aan Zee (wijkgemeente Immanuël): A. Beens te Urk (deelgemeente De Bron), die bedankte voor. Hollandsche- veld (b.w.). Bedankt voor Gouda (wijk 5): J. Westland te Putten; voor Hoogeveen (wijk 2): J. L. Ravesloot te Sellingen. Toegelaten tot de evangelie bediening en beroepbaar: mw. F. van Hinten, Klaver straat 45, 5025 MC Tilburg; mw. G. J. Hollander-van den Berg, Mollemastraat 3, 7894 BD Zwartemeer; mw. V. E. Huls, Ei'wtenakker 4, 2723 VC Zoetermeer; J. Reehorst, Ab Meniststraat 24, 3191 AA Hoogvliet-Rt; A. Slinger land, Van der Helmstraat 227, 3067 HE Rotterdam; mw. J. Stómphorst, Lin- naeuslaan 63, 3571 TV Utrecht; G. van der Stouw, Hof van Sint Pieter 30, 6721 TS Bennekom. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Assen-Noord, Gouda en Rotterdam-Cen trum: K. de Vries t£ Ridder kerk. Christelijke Geref. Kerken Tweetal te Hilversum-Oost: H. Biesma te Amersfoort en dr. G. C. den Hertog te Lei den, Beroepen te Meppel: H. van den Heuvel te Dokkum. Bedankt voor Mijdrecht: B. Witzier te Utrecht-Centrum. Beroepbaarstelling: drs. M. Visser, D. Dekkerstraat 34, 3362 TD Sliedrecht, tel. 0184- 422296. Gereformeerde Gemeenten Bei-oepen te Aalburg: A. F. Honkoop te Wageningen; te Westzaan: M. Golverdingen te Groningen; te Aagtekerke: A. B. van der Heiden te Utrecht. Evangelisch Lutherse Kerk Bedankt voor Rotterdam (part-time): mw. drs. M. M. B. van der Meij-Seinstra, proponent te Zoetermeer. Nieuwerkerk (Zld) beroept ds. A. Bac NIEUWERKERK - De Gere formeerde Gemeente te Nieuwerkerk heeft een be roep uitgebracht op ds. A. Bac te Bodegraven. De gemeente Nieuwerkerk telt ruim 420 leden, die van Bodegraven circa 720. Ds. Bac, die geboren werd op 31 augustus 1940, is sinds 1981 predikant te Bodegra ven. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Woens dag 5 maart, 19.30 uur ds. A. v. d. Berg. 'Een reis door Europa'. Dat is het thema van de jaaruitvoering van fanfare Crescendo in het dorpshuis van Dreischor. Ook gitarist Dik de Koning en enkele leden van het Drum- en pipercorps Interscaldis verlenen hun me dewerking aan deze avond. Crescendo onder leiding van Ronald Slager opent de uitvoe ring. Met 'Friends for live' van Dizzy Strat ford. Vervolgens speelt zij 'Bonjour l'Europe' van Laurent Delbecq en 'El Paso Montenesa' van Kees Vlak. Dik de Koning speelt op gi taar onder meer 'Romanza', 'Bolero' en 'Ha banera'. Daarna is het weer de beurt aan de fanfare, die 'Sirtaki' in een bewerking van Renessenaar Henk Blom en 'Feuerfest polka' ten gehore brengt. Na de pauze vertolken en kele leden van het Drum- en pipercorps In terscaldis enkele old Scottish traditionals. Crescendo sluit de muzikale uitvoering af met 'Frère Jacques' en 'Schouwse Schetsen' van Henk Blom. Het bal na wordt verzorgd door Ad Hage- steijn. Het concert begint om 20.00 uur. (Foto: Joop van Houdt). 'Ribbenkast Ritme', de nieu we voorstelling van Alex d'Electrique, is donderdag 6 en vrijdag 7 maart te zien Po dium 't Beest in Goes. Het stuk begint met een scène waarin een man vertelt dat hij stomdronken in zijn auto stapte en nu met 160 km op de verkeerde weghelft spookrijdt. ,,Ik kom recht op u af. U rijdt ook 160. Denk dus vooral niet dat u mij kunt ontwijken." Daarmee symboliseert hij meteen de thematiek van deze voorstel ling: als we eraan gaan, maakt het uiteindelijk niet meer uit of je nu slachtoffer bent of dader. De anderhalf uur daarna vormen een flashback. De bestuurder is de ambassadeur van Soedan. Door zijn dronkenschap en zelfzucht is hij al lang de greep op zijn werk kwijtge raakt. Tropenjaren tellen dubbel bekent hij: hij accep teerde deze baan voor een vervroegd pensioen. Zijn mi litair attaché, die geilt op' spanning en geweld en aan wiens handen en geslacht let terlijk en figuurlijk bloed kleeft, (ont)regelt zijn zaken- en privéleven. De vrouw van de ambassadeur maakte hij tot zijn speeltje. Ongetwij feld is de attaché de verwek ker van haar zoon. Die jon gen is de enige nog die onschuldig scherp ziet en niet constant is afgeleid door egoïsme, spanning en ver driet. Terwijl de anderen hun tijd verdoen met het aan schouwen van de gebeurtenis van de eeuw. De voorstellingen in 't Beest beginnen om 20.30 uur. Alex d'Electrique metRibbenkast Ritme'. (Foto: Ron van der Wal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7