Bruinisse sluit Marcelo in armen VOETBAL Tolhoek leert MTB-snuf jes sch ij n werper Coach Jan Voshart verlaat All-Ready Vierde overwinning van Coltof MEVO'80 Inde I Koevermans op straat Evenaring clubrecord Van Gastel MEVO baart opzien met zege op Zebra's 6 I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'Ik vind de situatie van de kinderen in mijn land heel erg' BRUINISSE - PSV haalde hem uit Brazilië, de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Bruinisse haalde hem vanuit Eindhoven naar Bruinisse. Voor één middagje dan wel te verstaan. In sporthal de Vanger beleefden een vijftigtal jeugdleden van voetbalvereniging Bruse Boys misschien wel de middag van hun leven met de Braziliaanse PSV'er, Marcelo (23). Ruime zege in Vlissingen VLISSINGEN - De basketballers van Coltof ME- VO'80 hebben hun vierde zege van het seizoen be haald. Het Vlissingse Marathon werd afgelopen weekeinde met ruime cijfers verslagen, 48-80. De Werkgroep Ontwikke lingssamenwerking Bruinis se kiest ieder jaar een project om te steunen. Aan zo'n pro ject wordt vervolgens min stens een jaar lang op allerlei manieren bekendheid gege ven. ,,We zijn vanaf 1990/1991 bezig. Hiervoor hadden we een project in Sri- Lanka," aldus Henri Vogel, secretaris van de WOB. Na Sri-Lanka werd een nieuw 'goed doel' gezocht. Dat werd uiteindelijk, geïns pireerd door de Bruse Brazi liaanse Rita van der Velde en echtgenoot Ad, het jongens huis in Sao Gonzalo (Brazi lië). „In dat tehuis wonen on geveer dertig kinderen, van baby's tot zestien jaar. Ze krijgen daar scholing, opvoe ding en worden daar klaar gestoomd voor herintreding in de maatschappij," zet Vo gel uiteen. Mevrouw Van der Velde ging op familiebezoek in Brazilië en onderkende de noodzaak van de behoefte aan hulp. Vogel: „Rita nam foto's en videobanden mee. Haar plaatselijke deskundigheid In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Wim Kommer 'In de schijnwer per'. De trainer van Zonne- maire kon afgelopen zondag eindelijk juichen. Op eigen terrein versloegen zijn man schappen Volharding met 3- 0. Het was de eerste zege van de rode lantaarndrager van dit seizoen in de zesde klasse A. De drie punten hielpen Zonnemaire echter niet van de laatste plaats af. Naam: Wim Kommer. Geboren: 20 oktober 1947 in Dreischor. Woonplaats: Dreischor. Sport: Voetbal. Partner: Ja. Club(s): Dreischor en Zierikzee als speler, en Zonnemaire als trainer. Beroep: Werkleider sociale werk plaats Zuidhoek Hobby's: Voetbal. Laatste bock: Ik ben geen liefhebber van lezen. Favoriete sporten: Voetbal en vaak schaatsen kijken.. Tv-programma's: Alle sportprogramma's. deed ons besluiten dit pro ject op te starten." Vanaf be gin januari is de WOB dus daadwerkelijk bezig met het uitwerken van de plannen om geld in te zamelen en naamsbekendheid te geven aan hun gekozen doel. Vogel: „We hebben directe contac ten in Brazilië, een Neder lands echtpaar. En we weten dat het geld goed terecht komt. We krijgen subsidie van de gemeenten, houden een huis-aan-huis collecte, staan op de Bruse brade rieën, krijgen giften van de kerken en doen bijzondere acties." Twee brieven naar de PR-af- deling van PSV en twee per soonlijke telefoontjes naar Marcelo waren vervolgens voldoende om de Braziliaan se ster over te halen zijn me dewerking te verlenen. „Na dat Marcelo op vakantie was geweest, belde ik op en ver telde over ons project in Bruinisse. 'Ik zou heel graag meedoen' vertelde hij mij," vertelde Van der Velde vol trots. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode en Algemeen Dagblad. Muziek: Liefst Nederlandstalig. Eten: Lekker Hollands eten. Drinken: Biertje op zijn tijd. Uitgaan: Nee, niet meer. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Dreischor. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Oostenrijk, en we zijn gek van de Waddeneilanden. Geloof: Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Mensen die zich anders voor doen dan ze zijn. Slechtste eigenschap: Opvliegerig. Beste eigenschap: Eerlijk tegenover anderen. Mooiste sportmoment: Gepromoveerd als trainer bij Dreischor en Zonnemaire Vervelendste sportmoment: Dat ik van de aokter te ho ren kreeg dat ik vanwege een Ruim een half jaar na het eer ste contact was het zover. Af gelopen zaterdagmiddag 1 maart, zo rond kwart voor twee, arriveerde Marcelo. Met vrouw Alessandra (23), zoontje Marcelinho en twee nichtjes. Vanaf dat moment werd echt op bijna alle lede maten van de Bruse jeugd Marcelo's handtekening neergekalkt. De WOB had in samenwer king met de evenementen commissie van Bruse Boys een vijftal spellen uitgezet. Zo konden de Marcelotjes in spé hun vaardigheden tonen aan de echte ster. Marcelo zelf, en zeker ook de driejari ge Marcelinho, lieten ook wat van hun kunnen zien. Slalommen, blokjes om schieten, kegelen, een quiz en basketballen, overal liet Marcelo zijn gezicht wel even zien. Tussen de bezigheden door kreeg de Bruse jeugd uitleg over de situatie van de zwerf kinderen van Rio de Janeiro. In de sporthal was een door de tekenclub uit Bruinisse gemaakte decoratie neerge zet. Daarop was een slaap zaal van het jongenstehuis weergegeven. „Jullie zien knieblessure niet meer mocht voetballen. Ik was toen 22 jaar. Blessures: Zware knieblessure. Sportief doel: Van die onderste plaats af met Zonnemaire. Sportvrouw/sportman uit de regio: Peter van Vossen. Beste speler: Peter Simons. Slechtste speler: Zou ik niet kunnen zeggen. Grootste angst: Ik heb niet zoveel angst, ik laat alles op me afkomen. Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vrouw. Zierikzee: Wil ik niet veel over zeggen. Monsternederlagen: Poosje terug, 16-0 tegen Jong Ambon, heb ik slechte herin neringen aan. Winnen: Volgende week hoop ik tegen Dreischor KNVB district Zuid: Rommeltje, hopelijk spelen we volgend jaar in een ande re afdeling. Zonnemaire: Goede, fijne vereniging. Peter Simons: Fijne vent, altijd honderd procent inzet, fijne man om mee te werken. Voetbal op Schouwen-Duive- land: Niet zo hoog op het ogenblik, Nieuwerkerk is een uitschie ter, de rest is niet zo hoog staand. geen houten of stalen bedden maar bedden van beton. En daarnaast voor ieder kind een eigen kastje. Kinderen die eerst op straat gezworven hebben zijn daar heel trots op. Ze hebben iets van zich zelf. Neergezet met geld uit Nederland, uit Bruinisse," sprak Vogel de veelal jeugdi ge aanwezigen toe. Zwerversbestaan Marcelo zelf had geluk. Hij kende de ellende van het zwerversbestaan zelf, en in zijn naaste omgeving, niet. „Ik heb een normale jeugd gehad. Niet rijk maar ook geen echte armoede," ver taalt tolk Van der Velde Mar celo's uitlating. „Ik geef om kinderen en deze projecten vind ik erg interessant. Ik vind de situatie van de kin deren in mijn land heel erg. Onze regering geeft niet zo veel om de kinderen. Er wordt weinig aan hun toe komst gedaan." Sinds Mar celo in Nederland verblijft is het de tweede keer dat hij zijn medewerking verleent aan een dergelijk project. Na de sportieve activiteiten was het tijd voor de verlo ting. De derde prijs ging naar Jacoline Giljam. Zowel de tweede als de eerste, het leek bijna doorgestoken kaart, bleef in Braziliaanse handen. Met een wel heel erg sportief gebaar stelde Van der Velde de door haar gewonnen PSV- badhanddoek en origineel PSV-shirt nogmaals ter be schikking. Een luid applaus werd terecht haar deel. Re- nate den Engelsman profi teerde als eerste maar Jos Kik werd de grote winnaar. Hij kwam in het bezit van het PSV-shirt en trok het di rect aan. „Ja, dat moest maar het is wel een beetje raar. Ik ben voor Feyenoord." De door de WOB ingeseinde fotograaf kon daarna aan de slag. Tegen betaling gingen de jeugdleden en andere be langstellenden op de foto met het idool, af en toe ge flankeerd door zoontje Mar celinho. „Dat ventje lijkt echt veel op hem," sprak een voetballertje. Na een aantal vragen vanuit de WOB kreeg ook de jeugd de kans om vragen af te vu ren op de PSV'er. De vraag of PSV kampioen wordt, maar vooral Marcelo's antwoord („Dat is zeker"), werd met een luid 'boe' begroet. Wei nig PSV'ers onder de Bruse jeugd dus. Ter afsluiting schoot Marcelo nog op goal met om de beurt een jeugdlid tussen de palen. Een groepsfoto met alle jon gens en meisjes betekende het echte slot van een lange maar geslaagde middag. „Ik heb honger. Ik heb na de trai ning niks meer gegeten," re ageerde Marcelo blij toen hij het 'eindsignaal' hoorde. Aan de toekomst van de Braziliaanse straatkinderen wordt dus gewerkt. Maar waar ligt Marcelo's eigen toekomst? Gaat hij na Roma- rio en Ronaldo als derde Bra ziliaan van PSV naar Barce lona? „Dat is toekomst. Eerst heb ik nog een contract tot 2000 bij PSV. Daarna zien we wel. Maar eerst kam pioen worden. En de Cham pions League winnen." De Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Bruinisse heeft echter een ander doei. Zoveel mogelijk mensen op de aarde helpen. Daarbij kunnen zij alle hulp gebrui ken. Pupillen meisjes B: 1. Evelij- ne Bambelt 7.0, 0,95, 4,95; 2. Dominique Fluyt 6.0, 0,95, 4,26. Pupillen jongens A2: 3. Bart van Kralingen 6.9, 1,25, 8,69; 8. Joran Roggeband 6.9, 1,05, 7,34; 12. Tony Landegent 6.9, I,10, -5,35; 21. Erwin v. d. Wekken 7.6, 0,00, 5,95. Pupillen meisjes Al: 1. Glenn Letterie 7.0, 1,25, 5,32; 9. Peggy Vermeulen 7.1, 0,95, 3,35. Pupillen meisjes A2: 3. An- negreet v. d. Zande 6.7, 1,10, 5,53. Junioren jongens D2: 2. Si mon van Kralingen 6.9, 1,35, II,07; 10. Mathijs Heeres 6.8, 1,10,7,06. Junioren meisjes Dl: 7. Iris Kloet 6.6, 1,20,5,91. Junioren meisjes D2: 4. Ro- san d'Anjou 6.6, 1,20, 9,26; 5. José de Jonge 6.4, 1,20, 7,89. Junioren jongens C2: 1. Ma- rijn van Kralingen 5.6, 1,60, 13,05. Junioren meisjes Cl: 5. Kim Kloet 6.6, 1,35,6,12. gebruiken technieken op en van de fietsen, beschikbaar gesteld door test- en trai- ningscentre ATB-Zeeland van André Kort en Fitness en Fysiosport van Peter van de Zande uit Zierikzee. Buiten bij het Sport- en Re creatiecentrum Westerschou- wen werd nog een ander as pect van het MTB-koersen behandeld: de trial. Bronzen WK-medaillewinnaar Bas de Bever toonde met een maat zijn fietskunsten op een paar opgestapelde pallets. Hals brekende toeren werden meT applaus van de MTB'ers be groet. Daarna togen ze met Tolhoek de bossen in, een iets veiliger vorm van MTB. Het Schouwse team stond in Vlissingen geconcentreerd aan de start. Speler Paul van der Sneppen, zelf goed voot tien punten: „We hebben waanzinnig goed gespeeld." De formatie blonk tegen Ma rathon uit door keurig over te spelen en pas te schieten als er een goede mogelijk heid was. In dit speltype vond Robert Hoevens einde lijk weer eens zijn draai. Hij legde 27 punten in het mand je. Marathon stelde weinig tegenover de dadendrang van MEVO'80. Het Vlissing se team had slechts één spe ler van formaat in huis. „In jé eentje red je dat niet," al dus Van der Sneppen. De cadetten van MEVO'80 kende een minder prettige avond. Scheldesport was met 25-104 te oppermachtig. Voornaamste oorzaken van Het is geen geheim dat Vos- hart zijn ambities hoger reik ten dan die van het team. „Ik ben gekomen om te helpen, maar die hulp houdt ergens op," zet de coach met woor den zijn aanstaande vertrek kracht bij. Hij stoorde zich onder andere aan de matige trainingsopkomst. Op een se lectie van twintig mensen waren er meestal maar een zes tot zeven man. De afwezi gen hadden overigens goed verkoopbare argumenten, stelt Voshart met klem. Des alniettemin had er volgens hem meer trainingsarbeid verricht moeten worden. Maar twee keer in de week trainen bleek geen haalbare kaart. Voshart ziet het niet meer zitten door te gaan, ook al denkt hij wel dat de moge lijkheden van het team niet uitgegroeid zijn. „Een ander moet het er maar uithalen." Het vinden van 'die ander' zal naar de mening van Vos hart 'vrij moeilijk' worden. Misschien wel net zo moei- Aangezien de wedstrijden te gen de hoog genoteerde Ou- denbossche ploeg altijd veel spektakel bieden, werd ge dacht aan een zware wed strijd. Niets bleek minder waar. Clemens van den Berg had in deze wedstrijd de be schikking over zijn voltalli ge ploeg. Aangezien de Ze bra's, zijn 'oude' ploeg, geen onbekende is voor Van den Berg, had hij MEVO met een duidelijke opdracht het veld in gestuurd. De blokkering op de juiste plaats zetten en van meet af aan fel en gecon centreerd spelen. Hiermee zou MEVO zeker een kans hebben om de wed strijd in zijn voordeel te be slechten, zeker gezien de blessures die de nummer twee van de derde divisie F had en het niet 'draaien' van de ploeg door het ontbreken van wedstrijdritme. De basis van MEVO (Joost Timmer mans, Hans van Eijck, Peter Tern. Boys Al - Zierikzee Al 0-2; DFS Al - Vlissingen Al 2- 3; Zeeland Sport Al - SKNWK Al 1-0; SSV '65 Al - MEVO Al 3-4; 's H. Arends- kerke Al - Duiveland Al 8-0. Zierikzee BI - Vlissingen BI uitg.; SKNWK BI - Kloetinge BI 1-2; DFS BI - Noorman nen BI 3-2; Domburg BI - Zonnemaire BI 3-2; Duive land BI - SSV '65 BI 7-1; RCS B4 - Bruse Boys BI 1-5; Re- nesse BI - Zeeiand Sport BI 5-1; Zierikzee B2 - Patrijzen BI 4-4. Madese Boys Cl - Zie rikzee Cl 6-0; Renesse Cl - Yerseke Cl 4-1; Brouwersha- het verlies waren de persoon lijke fouten van Rudolf Me ijer en Reinout Ezinga, die beiden met vijf persoonlijke fouten naar de kant moesten, en het feit dat de Schouwse verdediging werd wegge speeld. Het vergaat de cadetten dus niet goed in de klasse waarin ze nu uitkomen. Wekelijks verliest de ploeg met grote cijfers. Er is wel een lagere afdeling maar hierin mag MEV0'80 niet spelen vanwe ge de bijna zeventienjarige leeftijd van Meijer. Doelpuntenmakers MEVO '80 (senioren): Hoevens 27, Radovanovicl2, Van der Sneppen 10, Loubert 9, M. Pi- kard 9, De Koning 7, J. Pi- kard 4, Scherpenzeel 2. Doelpuntenmakers MEVO '80 (junioren): Ezinga 14, M. Pikard 9, Meijer 2. lijk als het winnen van de laatste wedstrijd in de zaal competitie. Die ging afgelo pen zaterdag met 11-10 tegen het Goese Blauw Wit verlo ren. Met de gebruikelijke waslijst van blessures en af wezigen stonden de Zierik- zeese korfballers acht minu ten voor tijd nog voor met 7-9. Toch ging het mis. „Als ze a moesten doen, deden ze b," verklaarde Voshart, „simpeler kan ik het niet zeggen." De vertrekkende coach, die al in december te kennen gaf weg te willen, heeft andere aanbiedingen buiten Schou- wen-Duiveland op zak. V/ie, wat en waar maakt hij nog niet bekend. All-Ready heeft inmiddels zes personen ge sproken, waarvan er een paar in de markt zijn. „We moeten iemand vinden die de brug over wil komen," laat Wim in 't Veld namens de spelersgroep weten. De geï soleerde ligging van Schou- wen-Duiveland is volgens hem het tweede probleem. Langerak, Gerrit van Splun- der, Arnoud de Graaf en Reg inald Weber) startte goed. Vanaf het begin van de eerste set konden de Zebra's geen vuist maken en werd de ver dediging van hun volledig zoek gespeeld. MEVO won deze set overtuigend met 7- 15. Het tweede bedrijf was een kopie van de eerste set. Mede dankzij een goede ser vice en een sterke aanval werd ook deze set door ME VO gewonnen, 9-15. In de derde periode was con centratieverlies de oorzaak dat MEVO met 5-0 achter kwam. Na een time-out en het hervinden van de concen tratie was het gebeurd met de thuisploeg. Veelvuldig maakte MEVO gebruik van de 'gaten' die in de Zebra's- verdediging zaten. Tevens liet de mentaliteit bij ME- VO's tegenstander te wensen over en trok MEVO het be drijf met 8-15 naar zich toe. ven Cl - Duiveland Cl 7-1; Krabbendijke Cl SKNWKC1 uitgest.; DFS Cl - Wissenkerke Cl 8-3; ZSC Cl - Bruse Boys Cl afg.; Zierik zee C2-WÏKC1 5-2. Zierikzee Dl - Vogelwaarde Dl 5-1; Apollo Dl - MEVO Dl 6-1; Bruse Boys Dl - Colpl. Boys Dl 6-1; Luctor Dl - Zie rikzee D2 2-1; Wemeldinge Dl - SKNWK Dl 6-0; DFS Dl - Walcheren D2 2-1; Renesse Dl - Zierikzee D3 uitgest.; Dreischor Dl - ZSC Dl 2-7; Brouwershaven Dl - Zonne maire Dl 4-7; Duiveland Dl - DFS D2 8-3. OOSTERHOUT - Op de laatste mdoorwedstnjd van het atletiekseizoen, een driekamp, evenaarde Glenn Letterie het 21 jaar oude clubrecord van Jacolies van Gastel* bij het hoogspringen voor A-pupillen, 1.25 meter. In Oosterhout gingen naast de gebruike lijke persoonlijke records nog vijf clubrecords aan diggelen. De drie broers Van Kralin gen waren in de door Scorpio georganiseerde w;edstrijd goed op dreef. Ieder won een medaille. Marijn van Kralin gen was bij de C2-jongens op permachtig en haalde met een straatlengte goud. Bo vendien sprintte hij het clubrecord naar 5.9 secon den. Simon van Kralingen werd bij de D2-jongens tweede, ook met een clubrecord van 6.3 seconden op de sprint. Bart van Kralingen won brons bij de A2-pupillen en hij sprintte eveneens naar een (gedeeld) clubrecord. Het drietal won het kogelstoten in hun categorie, verklaar baar omdat hun vader werp- trainer is. De pupillenmeisjes B domi neerden hun categorie. Eve- lijne Bambelt werd eerste met een clubrecord kogelsto ten en Dominique, Fluijt tweede. Letterie werd eerste bij het hoogspringen in haar klasse en Annegreet van de Zande greep naar brons bij de A2-meisjes. Nick Kappe- tijn werd bij de B-pupillen keurig tweede. Uitslagen Pupillen jongens B (40 meter, hoog, kogel): 2. Nick Kappe- tijn 7.1, 0,95, 5,64; 2. Evert van de Zande 7.6, 1,05, 4,51. Zeeuwse wielrenner dag in Wester schouw en BURGH-HAAMSTEDE - Patrick Tolhoek, de beste MTB-coureur van Zeeland, was gisteren in Bos- wachterij Westerschouwen om de Zeeuwse, jeugdi ge belangstellenden de fijne snufjes van het MTB- fietsen bij te leren. Ruim twintig jongelingen lieten zich door Tolhoek instrueren. Het MTB-fietsen wordt steeds populairder in Neder land en dus ook in Zeeland. Dagen als gisteren, waarop Tolhoek ook het bedrijfsle ven warm maakt voor deze tak van de wielersport, heeft hij wel vaker. Zijn beroep wil hij er later niet van ma ken. Na zijn actieve loop baan hoopt hij meer dan de huidige twaalf uren op een juristenbureau te werken. Voorlopig heeft het MTB- fietsen zijn hart. Een sport waar iedereen, volgens Tol hoek, op zijn eigen niveau kan fietsen. „Je moet lef, durf, snelheid, kracht en uit houdingsvermogen hebben." hielde hij de jeugd voor. Tol hoek behandelde de op het parcours van Boswachterij Westerschouwen vooral de te I NEC verwijt trainer slechte resultaten NIJMEGEN (ANP) - Het bestuur van NEC heeft trainer Wim Koevermans op non-actief gesteld. Hem worden de slechte prestaties van de laatste tijd verweten. De Nijmeegse club verkeert „Dat was voor mij een grote in degradatie-gevaar, na ne- teleurstelling," bekende hij. gen keer op rij te hebben ver- „Ik heb altijd een open rela- loren. Technisch directeur tie gehad met mijn spelers. Leen Looyen neemt voorlo- Maar door de uitlatingen van pig de taken over. „Ik word hier niet vrolijk van," liet Koevermans maandagavond in het Sport journaal van de NOS weten. „Dit hoort bij het vak, maar het is niet leuk als je zelf aan de beurt bent. Toch blijf ik nuchter. Ik twijfel zeker niet aan mezelf." Na een kritisch verhaal in een voetbalweekblad, vorige week, was de lol er bij Koe vermans al grotendeels af. een aantal was het vertrou wen beschadigd. Ik ging daardoor de laatste dagen met tegenzin naar het sta dion." Koevermans is dit sei zoen de derde trainer die in de loop van de competitie wordt weggestuurd. Vorige week werd Hans Westerhof bij FC Groningen ontslagen. Cees van Kooten had de twij felachtige eer dit seizoen als eerste, bij RKC, te moeten vertrekken. De handtekening van PSV'er Marcelo, afgelopen zaterdag in Bruinisse, kwam bijna op alle ledematen terecht. (Foto: Marieke Mandemaker) Geslaagde afsluiting indoorseizoen Delta Sport BURGH-HAAMSTEDE - Jan Voshart legt zijn func tie als coach van het eerste team van korfbalclub All-Ready na twee jaar neer. „Ik heb er genoeg tijd en energie ingestopt." De Zierikzeese vereniging is met Vosharts opvolging bezig. OUDENBOSCH - Zonder al te veel moeite hebben de volleyballers van WEA/MEVO'80 de uitwed strijd tegen de Zebra's in ruim een uur met 0-3 naar zich toe getrokken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6