Blues in 't Beest NIEUWSBODE EXTRA CD-recensie Dansvoorstelling en workshop in SCC De Goote Forbidden Fruits Lezing Joep Luijckx Korenavond in de Grutterswei Lezing van Rozenkruisers in Zeeuwse Bibliotheek Speelgoed beurs in Bergen op Zoom Zangavond voor 't goede doel i WOENSDAG 4 MAART 1992 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrij dansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot woensdag 1 april Zierikzee Tentoonstelling etsen en gra fiek van Saskia Eggink. Corne- liastichting. Tot en met 28 maart Burgh-Haamstede Expositie olieverfschilderijen en pastels Mini van Iterson, Bewaerschole.- Dagelijks, be halve zondags, van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 4 maart Zierikzee Mini-instuif CJV Samen Ver der, kinderen vier tot en met zeven jaar. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Jaarvergadering UW. UVV- gebouw. 17.30 uur. Noordgouwe Thema-avond landbouwvereni- gingen Dreischor, Zierikzee en Zonnemaire/Noordgouwe in restaurant Van der Weijde. 20.00 uur. Bruinisse Commissie financiën. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Donderdag 5 maart Bruinisse Ruilavond postzegelvereniging G. J. Peelen in Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Vanaf 9.00 uur voor jeugdleden. Vanaf 20.00 uur voor andere leden. Vergadering adviescommissie abz. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 6 maart Zierikzee Vergadering Vereniging van Beroepsaalvissers. Huis van Nassau. 10.30 uur. Gebedsdienst. Wereldgebeds dag. Lutherse kerk. 19.30 uur. Bruinisse Jaarvergadering Algemeen Vissersbelang. Verenigingsge bouw Deestraat. 19.30 uur. Zaterdag 7 maart Zierikzee Komedie Lusten en lasten. Concertzaal. 20.00 uur. Concert Forbidden Fruit. Bro- gum. 22.00 uur. Ellemeet Strao-feest. Dorpsplein. 12.30 uur. Noordgouwe Jaaruitvoering Con Amore. Dorpshuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Oud papier actie. Gebouw Sa lem, Molenstraat. Van 9.30 tot 11.30 uur. Bruinisse Ruil/verkoopbeurs vogels. Jeugdherberg Stoof polder. 10.00 tot 12.00 uur. Maandag 9 maart Zierikzee Commissievergadering in stad huis. 19.30 uur. Dinsdag 10 maart Zierikzee Startavond plantenwerkgroep Natuur- en Vogelwacht. Vereni gingsgebouw. 19.30 uur. Voorlichtingsavond ouders van leerlingen hoogste groep basis school. RSG Professor Zee man. 20.00 uur. Woensdag 11 maart Burgh-Haamstede Ledenvergadering Oranjever eniging. Hotel Haamstede. 20.00 uur. Scharendijke Inzamelingsactie Stichting Mensen in Nood. De Putmeet. 19.00-20.00 uur. Donderdag 12 maart Zierikzee Krea-club kinderen zes tot twaalf jaar. Buurt- en clubhuis De Lichtboei. 13.30 tot 15.00 uur. Bekendmaking winnende logo werkgroep ontwikkelingssa menwerking. Stadhuis. 16.00 Vrijdag 13 maart Zierikzee Voorlichtingsbijeenkomst Eu rotransplant. Restaurant Mon- dragon. 19.30 uur. Kiekieres tegen Theatersport- groep Groningen. In Concert zaal. 20.00 uur. Oosterland Jaaruitvoering Schouwspelers met blijspel Rijtuig 1880. Oosterhof. 20.00 uur. Zaterdag 14 maart Zierikzee Dansfestijn ten bate van Greenpeace. Dansschool Jan vier. 12.00 tot 24.00 uur. Nieuwerkerk Klaverjasfestijn. Dorpshuis. Van 13.30 tot 18.00 uur. Dinsdag 17 maart Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 18 maart Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 19 maart Zierikzee Themabijeenkomst PCOB over servicewoningencomplexen Driehoek. 14.00 uur. Informatiebijeenkomst be taald parkeren in Vierschaar stadhuis. 20.00 uur. Bruinisse Ledenvergadering Rode Kruis. Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 21 maart Brouwershaven Zomerkleding- en speelgoed beurs. Blokkendoos. 9.30 tot 11.30 uur. Feestavond ASV Brouwersha ven. Tbnnenmagazijn. 20.00 Zaterdag 28 maart Ouwerkerk Oud papier ophalen. In de kern. Vanaf 9.30 uur. Dinsdag 31 maart Zierikzee Voorjaarsvergadering Zierik- zeese Ondernemers Centrale in Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 1 april Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Zaterdag 4 april Zierikzee Reünie personeel en oud- personeel Borrendamme. Be jaardencentrum Borrendam- me. 10.00 tot 16.00 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Flakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1. 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee. Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. ZIERIKZEE - Op zaterdag 7 maart treedt in Brogum de band Forbidden Fruit op. Deze formatie gevormd rond de zan geressen Suzan Mangar, Liza Saluteru en Juliana Makaloy speelt een mengeling van funk, folk en soul. Vooral live heeft de band aangetoond tot de top van Nederland te beho ren. Om 22.00 uur gaat de zaal open. Het concert begint om 23.00 uur. In de nazomer van 1990 vormen Suzan, Liza en Juliana een zangtrio genaamd Forbidden Fruit. Het doel dat zij met deze nieuwe band nastreven is om zo snel een goede live-reputatie op te bouwen. Deze naam had den zij al eerder bereikt in de tijd dat zij zongen in de band van saxofoniste Candy Dulfer. De drie zangeressen kunnen so wieso bogen op een schat aan ervaringen in andere groepen. Zo maakten Suzan en Liza deel uit van Candy's Funky Stuff 2, van Sue Chaloner's Soultrain en van het trio Girlstreet. Juli ana zong in 1989 in de band van Martino Latupeirissa en ver sterkte in 1989 en 1990 de gele deren van Candy's Funky Stuff 3. Met deze achtergrond heeft het damestrio reeds be wezen dat zij niet slechts teert op het goede uiterlijk en playback-kwaliteiten. Om goede live-muziek te ma ken is het uiteraard noodzake lijk dat Forbidden Fruit een uitstekende band achter zich heeft staan. Wat dat betreft hebben ook de bandleden hun sporen ruimschoots verdiend. Naar Zierikzee nemen de zan geressen de volgende muzikan ten mee: gitarist Arnold van Dongen (Lois Lane), bassist Frans Koenn (Lois Lane), drumster Eveline Carels (Can dy Dulfer), percussionist Mar tin Verdonk en Robert Pijnen burg (ex Borgers en Dulfer) die de keyboards bespeelt. Met de ze band als ondersteuning ho pen de zangeressén als echte podiumdieren Brogum in no ti me op de kop te zetten en de be zoekers een swingende avond voor te schotelen. Funky formatie Forbidden Fruit bezoekt Brogum. MIDDELHARNIS - Op don derdag 12 maart vindt in de 75- jarige Regionale Scholenge meenschap te Middelharnis de vierde lezing plaats in het ka der van het jubileum van de school. Mede dankzij de onder steuning van architectenburo Ad Gestel uit Middelharnis wordt een avond gehouden waarin de plaatselijke kunste naar Joep Luijckx zijn eigen werk laat zien en vertelt hoe het tot stand is gekomen. Luijckx werd in 1948 in Delft geboren en doorliep de Ko ninklijke Academie voor Beel dende Kunsten in Den Haag. Inmiddels is hij al weer heel wat jaren woonachtig op Goeree-Overflakkee waar hij niet alleen werkzaam-is als te kenleraar maar ook bij Nieuwe Tbnge galerie-atelier het Mandala-ei heeft. Aan het eind van de jaren '70 kwam hij in aanraking met een fotoclub en hij werd door het medium fotografie geboeid. Aanvankelijk fotografeerde hij landschappen en andere voor de hand liggende onderwerpen maar gaandeweg begon hij steeds meer op het beeld in te grijpen. Zijn fotowerk is de laatste tijd regelmatig op exposities en in fotobladen te zien. Joep is bo vendien een enthousiast spre ker, die bevlogen kan vertellen over techniek en achtergrond van zijn werk. ,In het eerste deel van de avond zal hij vooral zijn fotowerk toelichten, het tweede deel van de avond zul len dia's van hem worden ver toond en besproken. De school aan de Burg. Mijs laan 5 te Middelharnis is op 12 maart vanaf 19.45 uur open voor iedere belangstellende. Om 20.00 uur begint Joep zijn lezing. De toegang is gratis. OUDE-TONGE - Vier koren zijn uitgenodigd om vrijdag 13 maart een concert te geven in de Grutterswei in Oude-Tonge. Deze muziekavond begint om 19.45 uur. De zaal gaat een half uurtje eerder (19.15) al open. Vanuit Brouwershaven reist het Smalstads Gemengd Koor die avond naar Oude-Tonge af om daar enige vocale noten te kraken. Daarbij wordt het Brouwse gezelschap bijgestaan door de Apollo uit Nieuwe- Tbnge, Excelsior uit Dirksland en Advendo uit Ooltgensplaat. Behalve de vier koren zijn ook solisten uitgenodigd. De mez zosopraan Fiona Briant en de tenor Jack Breikers nemen de solo's voor hun rekening, ter wijl Sarita van der Steeg-van de Steenhoven en Nelleke Bruggeman-de Bonte de voca listen op de piano begeleiden. Het dirigentenstokje wordt- door L. M. Gebben en R F. C. v. d. Heyden ter hand genomen. Voor deze avond is een geva rieerd programma opgesteld met verschillende bekende werken. Zo prijkt een gedeelte uit Westside story op het pro gramma evenals een gedeelte uit de Zigeunerbaron en wer ken van good old Louis Arm strong. Ook moderne muziek ontbreekt niet. Wie verzekerd wil zijn van een plaatsje wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. MIDDELBURG - Het Rozen kruisers Genootschap verzorgt maandag 16 maart een lezing in de aula van de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Deze lezing over de twee natuuror- den begint om 20.00 uur. Voor veel mensen is het moei lijk te begrijpen dat wij ,,naar Gods beeld zijn geschapen" terwijl er van goddelijkheid en eeuwigheid op deze aarde geen sprake is. Alles is immers on derworpen aan de strijd om het bestaan. Meer begrip ontstaat echter als ontdekt wordt dat er twee natuurorden zijn. Naast het aardeveld is er nog een god delijk gebied van waaruit de mens in de oertijd is gevallen. De Rozenkruisers willen de weg wijzen naar dit verloren Vaderland. Na deze lezing van 16 maart volgt er op drie opeenvolgende maandagen een korte oriënta tiecursus. Deze worden even eens in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek gegeven en begin nen steeds om 20.00 uur. De eer ste oriëntatiebijeenkomst is gepland voor maandag 23 maart. Tijdens deze bijeen komst staat de leer der twee natuurorden op het program ma. Een week later (30 maart) is het thema mens, ken u zelf aan de beurt terwijl maandag 6 april de mens als micro-cosmos wordt behandeld. De drie avonden vormen een geheel, maar zijn ook afzonderlijk te volgen. Men kan zich voor deze bijeenkomsten opgeven via te lefoonnummer 01660-3268 of ook op de avonden zelf nog. LONDEN - In januari hebben de lijndienstmaatschappijen veertien procent meer passa giers vervoerd dan in januari vorig jaar. BERGEN OP ZOOM - Op ini tiatief van de MKM-club wordt op zaterdag 14 maart in Bergen op Zoom een speelgoedruil beurs gehouden. Het evene ment duurt van 10.00 tot 14.00 uur. De beurs vindt voor de 26e keer plaats in zalen Den Ronden aan de Rembrandtstraat 58. Verzamelaars uit Nederland en België komen met hun en mini aturen en het blikken speel goed dat ze dubbel hebben. Het gaat om duizenden stuks in di verse schalen, onder andere vrachtwagens, oldtimers, zieken- en brandweerwagens, tractoren, grondverzetmachi- nes politie- en legerwagens. Ook is er zeldzaam oud blik ken speelgoed en kunnen de bezoekers zelf oud speelgoed te koop aanbieden aan de verza melaars. THOLEN - Het jongerenkoor Psallite Deo uit Middelharnis treedt zaterdag 14 maart op in de Nederlandse Hervormde kerk in Tholen. De opbreng sten van dit concert dat om 19.30 uur begint, komen ten goede aan het werk van de Stichting Kom Over en Help. Een stichting die zich inzet voor hulp aan christenen in Oost-Europa. Psallite Deo dat onder leiding staat van Paul Kieviet is uitge groeid tot een jongerenkoor van 48 leden. Deze avond zul len de jongeren liederen ten ge hore brengen als „Als'ik kom tot U, Lead me Lord en Stilte over alle landen. Ze worden daarbij op het orgel begeleid door Bart-Jaap de Bakker uit Sommelsdijk. Het verbale gedeelte van deze avond neemt de plaatselijke predikant ds J. van Dijk voor zijn rekening. Tijdens deze avond wordt gecollecteerd voor het werk van de Stichting Kom Over en Help. Vorig jaar werd op Flakkee eveneens een actie gehouden ten bate van hulp aan christenen in de Sowj et- Unie, waarvoor de Oekrainse predikant D. M. Vinogradsky min of meer de contactpersoon is. Hij verdeelt de goederen vanuit zijn gemeente Zjitomir over verschillende plaatsen in de Sowj et-Unie. Inmiddels heeft deze hulp stichting ruim 160 ton voedsel getransporteerd en de komen de weken gaan nog eens acht transporten van elk 22 ton voedsel en kleding richting USSR, Albanië en Bulgarije. Een vast onderdeel van deze transporten vormen de bijbels en andere christelijke lectuur. Een medewerker van de stich ting, J. van de Berge, zal 14 maart aan de hand van eigen ervaring een en ander vertellen over het werk van de stichting. Behalve de collecte kan men de stichting Kom Over En Help ook steunen-door geld over te maken op giro: 3535181 of ban krekening: 16.10.04.555 te Hen drik Ido Ambacht. LISA STANSFIELD ARISTA/BMG ARIOLA Onlangs kwam op het Arista label van Ariola de nieuwste CD van Lisa Stansfield uit. Van dit album komen de hitsingles Change en All Woman af die duidelijk typerend zijn voor de nieuwe" Lisa Stansfield. Met dit album is ze een heel andere kant uitgegaan. De nummers hebben allen een vol wassen geluid en niet meer dat oppervlakkige zoals mis schien nog wel bekend is van All around the world. Deze CD bevat enkele mooie ballads met diepgang zoals Ti me to make you mine en Tenderly. Nummers waar je echt voor gaat zitten. Uiteraard geldt dat ook voor All Woman. Verder voornamelijk soulvolle opnames met een swingend geluid. Neem bijvoorbeeld It's got to be real, een fan tastisch swingnummer. Kortom Lisa Stansfield is met deze CD die simpelweg haar naam draagt verzekerd van een groot succes en terecht want dit album moet je gewoon hebben. Cinderella BRIELLE - Op zaterdag 7 maart brengt het dansge zelschap Opus One haar nieuwe produktie Visions Voices from a Storyteller in het Sociaal Cultureel Centrum De Goote. Een scène uit Visions Voices from a Storyteller. De voorstelling is gebaseerd op drie vertellingen van Roald Dahl: Prinses Ovaria, De stro per en de prinses en Dick Whit- tington en zijn kat. Deze verha len vormen de rode draad in de spannende, avondvullende voorstelling. De cheografie is in handen van Rob Brown. Ellington Voor de muziek koos hij onder andere Duke Ellington. Tévens heeft de componiste/tekst schrijfster Betty Arden een aantal nieuwe liedjes voor het ballet rond Dick Whittington geschreven. Acht dansers dan sen, zingen, tappen en vertel len deze voorstelling, waarin elementen van de jazz- en tap dans, maar ook klassieke en moderne dans terug te vinden zijn. Een vorm die nauw ver wantschap vertoont met de Amerikaanse dansmusical-tra- ditie, temeer daar de gezongen fragmenten een onverbrekelijk deel van de voorstelling uitma ken. Het is ongecompliceerd ontspannen bij deze dans voorstelling die geschikt is voor jong en oud. Voorafgaan de aan de voorstelling geeft de groep Opus One een workshop in De Goote. jazz-balletkleding is hierbij gewenst. Hier kun nen slechts een beperkt aantal mensen aan deelnemen. De workshop begint om 16.30 uur, de voorstelling om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Goote, Reede 2 en bij het VW-kantoor in de Ven kelstraat 1, beide in Brielle. Sponsor van alle dansvoorstel lingen in De Goote.is de firma Langeveld Wonen in Brielle. GOES - Liefhebbers van rhythm blues dienen zich vrijdag 6 maart onverwijld naar Goes te spot den. In 't Beest, podium voor muziek, theater, film en literatuur, spelen dan verschillende rhythm blues-bands. Als eerste wordt het podium vrijgemaakt voor de Juke joints. Onder het motto 'Maximum of rhythm blues spelen ze onder aanvoering van Peter Kempe al jaren in Nederland en vooral België. De tweede band van de avond is Honey the T-bones uit Finland. Na de blues van 22 Piste Pirko is dit Finse trio zonder meer een bewijs van de geheel eigen opvattingen omtrent roots-muziek uit het land van de duizend meren. Volgens de kenners dringen zich vergelijking n op met het oude Fleetwood Mac en bluesgiganten als Sonny Boy Williamson. Het concert in 't Berst begint om 22.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11