Actie gemeente tegen Super Gemeente wil 'De Boer-geld' voor verbetering van de N59 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zinloze fraude straft en verbant politieman Kristelijn moet zijn palen van strand halen ZIJN DE PLANNEN VAN ALDI DAN TOCH NIET ZO SUPER? dé krant van schouwen - du weiand Wethouder Veerhoek:Wij laten dit niet over onze kant gaan" Thoolse agent naar Winschoten Permanente houw van de haan Mogelijk vrije hushaan en verbetering kruispunten Foto-expositie bij VVV-Brouw Asselbergs commissaris Delta Nuts Aanrijding De Zeeuwse Stromen**** UIT JE DAK ZfftlKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 28 FEBRUARI 1 997 1 52e JAARGANG NR 261 38 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Iedere koopman prijst zijn waar aan. 2 ZIEKENFONDS WD-fractievoorzitter Bolkestein vindt dat het huidige ziekenfonds kan verdwijnen. 3 EERSTE WEEG JE De gemeenteraad wil wachten met inschakelen landschapsarchitect voor Eerste Weegje. 5 KUNSTSCHOUW Volgens Fred Kiel krijgt vierde Kunstschouw een hoger niveau dan voorgaande keren. 9 WIELRENNEN De organisatie is somber gestemd over het doorgaan van de Ronde van Midden-Zeeland Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Hij zou in december 1994 de Stichting Waarborgfonds Motorverkeer voor duizend gulden hebben opgelicht via een valse getuigenverkla ring. De agent reed op op 20 de cember met zijn privé-auto over de Oesterdam bij Ril land. Een hem tegemoetko mende vrachtwagen passeer de en volgens V. viel er ,,iets" van de vrachtwagen. Het gevolg was in ieder geval dat de grill zijn wagen was beschadigd. Thuis stelde hij samen met een vriend een verklaring op waarin de vriend als getuige optrad die alles had gezien. De agent maakte op het poli- tieburéau een zogenoemd re gistratieformulier en voegde daar de valse verklaring van zijn vriend bij. Op die manier incasseerde hij duizend gulden schade vergoeding. Dat de getuigenis van die vriend overbodig was omdat de vrouw van de agent ten tijde van de schade ook in de auto zat en dus evengoed als getuige zou kunnen optreden was hem volledig ontgaan. Deze „eenvoudige zaak" had volgens raadsman mr. P. Doedens van de verdachte ook mèt een transactie kun nen worden afgedaan. De of ficier van justitie was het daar roerend mee eens. „Maar het OM wil voorko men dat het publiek gaat denken dat dergelijke zaken in de besloten achterkamer tjes worden afgedaan of in een doofpot worden gestopt. En dus moeten politieagen ten voor het hekje verschij- Achterbuurt' De agent is inmiddels door de korpsbeheerder ontslagen en heeft Tholen moeten ver laten. Hij woont momenteel in Winschoten, naar eigen zeggen in een achterbuurt. „Ik ben voor de rest van mijn leven verbannen en ge straft". Uitspraak donderdag 13 maart. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement mei automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving a 102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden. ..Plaats: Geb.datum Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee Af en toe zon Vannacht af en toe regen. Minimumtemperatuur omstreeks 4 graden. Overdag nu en dan zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 10 graden. Zuidwestenwind, matig rond kracht 3, later op de dag aan de kust toenemend tot krachtig, 6. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland onderneemt actie tegen de komst van de Unigro-su- permarkt Super naar Zierikzee. Binnenkort gaat de gemeente om tafel met Chassy BV uit Middelburg, de eigenaar van het nieuw gebouwde bedrijfspand aan de Boerenweg waarin de Super samen met de Aldi in wil trekken. Heeft dat gesprek niet het ge wenste resultaat dan wordt aan Chassy BV een dwangsom opgelegd voor elke dag dat de Super open is. De gemeente Schouwen-Dui veland was overdonderd toen in regionale kranten plotseling advertenties van Unigro verschenen waarin gevraagd werd om personeel voor een in Zierikzee te ope nen vestiging van een Super. Die zou voordeurdeler wor den met de Aldi die van de Schelphoekstraat ging ver huizen naar het nieuwe on derkomen aan de Boeren weg. Volgens wethouder C. Veer hoek is dat 'voordeurdelen' in strijd met de verleende bouwvergunning. „Daarin staat duidelijk dat er ver gunning is verleend voor de bouw van een supermarkt. En niet voor de bouw van twee supermarkten." Veer hoek, en met hem het voltal lige college van b en w van Schouwen-Duiveland, het Midden- en kleinbedrijf, de ZOC en anderen, vindt dat de komst van de Super afbreuk doet aan het bestaande win kelaanbod in Zierikzee en derhalve ongewenst is. Voldongen feit Hij zag zich echter voor een voldongen feit gesteld. Op het moment dat bekend werd dat er in het gebouw aan de Boerenweg niet één maar twee supermarkten zouden komen was de bouw van het bedrijfspand al ver gevor derd. „Ik heb daar nog con tact over gehad met oud-wet houder Van Gastel en die zei dat hij zich 'beduveld' voel de," aldus Veerhoek. Hij voegt daar aan toe dat als het college gevraagd was om bouwvergunning voor twee supermarkten deze niet afge geven was. Veerhoek weet zich daarbij geruggesteund door het Stedebouwkundig adviesbureau BRO en het ministerie van economische zaken aan wie hij de kwestie voorlegde. Een gemeente staat in geval len als deze verschillende middelen ter beschikking. Het meest zware middel is intrekken van de bouwver gunning, maar zover wil Veerhoek liever nog niet gaan. „In dit soort zaken moet. je het evenredigheids beginsel toepassen. De sanc tie moet in verhouding staan tot de overtreding, aldus" de wethouder. Hij wil eerst met Chassy BV, de verhuurder van het pand, om tafel gaan RENESSE - Strandpaviljoenexploitant J. Kris telijn moet de drieëndertig heipalen op het strand bij duinovergang Kijkduin weghalen. Het college van b en w gaf gisteren, tijdens de raads vergadering in de Concert zaal in Zierikzee, een duide lijk antwoord op de vraag of er al dan niet permanent op strand mag worden ge bouwd. APV Het standplaatsenbeleid is geregeld in de algemene plaatselijke verordening (apv). Deze laat niet toe dat er iets wordt neergezet waar een bouwvergunning Expliciet voor is vereist, verduide lijkte wethouder C. Veer hoek desgevraagd. kwestie door het maken van een standplaatsennoti tie. De ondernemer uit Renesse verraste de gemeente met zijn recente intiatief tot permanente bouw. Het Wa terschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat bleken een tegengestelde opinie voor te staan. Het water schap geeft, als de bouw geen problemen oplevert voor de waterkering, toe stemming. Hij gaf aan dat het college van plan is meer duidelijk heid te scheppen over deze Het ministerie gaf expliciet te kennen geen permanente bebouwing te willen. Rijks waterstaat gebiedt dat pa viljoens in het wintersei zoen worden afgebroken. MIDDELBURG (ANP) - Officier van justitie mr. J. Groen heeft donderdag voor de rechtbank in Mid delburg een boete van duizend gulden en twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen een 34-jarige ex-politieagent uit Tholen. In het nieuwe pand aan de Boerenweg wil de Aldi gaan 'samenwonen' met de Super. Het college van benwvan Schouwen- Duiveland gaat proberen dat tegen te houden. (Foto: Marijke Folkertsma) BROUWERSHAVEN Fo to's van het inmiddels ges loopte gebouw van de HBS, later de RSG, aan de Man huisstraat in Zierikzee zijn de hele maand maart te zien in het kantoor van de VVV in Brouwershaven. Het gaat om foto's van M. Bakker-Midavaine, gemaakt toen het gebouw nog ge bruikt werd door onder an deren de Dag- en Avond Scholengemeenschap. Daar voor was het gebouw in ge bruik bij achtereenvolgens HBS en RSG. Tot 1988 werd les gegeven in het gebouw. In 1993 viel het pand inclu sief de fraaie glas-in-lood-ra- men ten prooi aan de slopers hamer. De expositie is van maandag tot en met zaterdag te bezich tigen van 09.00 tot 12.00 uur. stellen voor verbetering van de N59 naar buiten komt. Op korte termijn gaat er in ieder geval iets gebeuren met de bushalte aan 't Sas in Zie rikzee. Daar komt een com pleet nieuwe busplateau. De kosten van een half miljoen gulden worden voor negentig procent betaald uit 'De Boer- gelden'. De overige tien pro cent van de kosten komen voor gezamenlijke rekening van de gemeente Schouwen- Duiveland en streekver- voersmaatschappij ZWN- groep. ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs wordt namens de gemeente Schouwen-Dui veland lid van de Raad van Commissarissen van de Del ta Nutsbedrijven. Als gevolg van de gemeente lijke herindeling in Zeeland en Noord-Brabant zijn drie vacatures voor de Raad van Commissarissen ontstaan. De andere twee functies gaan vervuld worden door me vrouw A. de Bruijn, burge meester van de gemeente Veere en H. Klitsie, burge meester van Woensdrecht. ZIERIKZEE - Een 31-jarige inwoonster van Zierikzee is donderdag, tegen een gepar keerd staande auto in de Wie lingenstraat gebotst. De vrouw reed door de Wie lingenstraat in de richting van de Haringvlietstraat. Tijdens het rijden probeerde zij omgevallen goederen in haar auto recht te zetten. Ze reed achterop de auto van een 70-jarige vrouw uit Zie rikzee. zitten. „Ik wil eerst hun zienswijze horen." Chassy BV verhuurt het nieuw gebouwde pand, is derhalve eerstverantwoor delijk. „Alles wijst erop dat Aldi en Unigro steeds van plan zijn geweest om samen in een pand te gaan zitten. Chassy BV wist dat en had dat ook moeten melden," stelt Veerhoek vast. Over de hoogte van de op te leggen" dwangsom laat Veerhoek zich niet uit. „Maar het moet natuurlijk wel om een sub stantieel bedrag gaan. An ders werkt het niet." A. J. Verhulst van Chassy BV zegt de brief van de gemeente nog niet ontvangen te hebben.' „Als ik de krant niet gelezen had had ik van niks gewe ten." Volgens Verhulst is het 'voordeurdelen' van Aldi en Super niet in strijd met de verleende bouwvergunnin „Maai; do-gemeente, ii teert de vergunning lijk anders dan wij." Verder wil Verhulst inhoudelijk nog niet reageren. ZIERIKZEE - De provincie Zeeland krijgt de be schikking over twaalf miljoen gulden aan 'De Boer- gelden'. De gemeente Schouwen-Duiveland wil graag drie miljoen daarvan gebruiken voor verbete ring van de N59. Een vrije busbaan, verkeers lichtenbeïnvloeding vanuit de bus en verbetering van de verkeersveiligheid bij ver schillende kruispunten. Dat staat hoog op het verlang lijstje van de gemeente Schouwen-Duiveland. De ge meente, zo laat wethouder C. Veerhoek weten, mikt niet alleen op verbetering van de verkeersveiligheid, maar ook op een betere doorstro ming van het verkeer in het algemeen en het openbaar vervoer in het bijzonder. Het plan voor het realiseren van een nieuwe tracé voor de N59 is volgens Veerhoek op korte termijn niet te realise ren, maar hij vindt het niet verantwoord om nog langer te wachten met het aanpak ken van de weg. Hij wil dat de N59 over de hele lengte tussen Serooskerke en Brui- nisse onder handen genomen wordt. Voor verbetering van de route voor het openbaar vervoer zijn verschillende mogelijkheden. Beïnvloeding- Bussen kunnen uitgerust worden met het zogenaamde Vetag-systeem. Dat houdt in dat de chauffeurs vanuit de bus verkeerslichtinstallaties kunnen beïnvloeden hetgeen, de rijtijd bekort en de veilig heid ten goede komt. Om de problemen op het N59-ge- deelte tussen Oosterland en Bruinisse het hoofd te bieden zijn er volgens Veerhoek eveneens verschillende op ties. Een mogelijkheid is om op dat weggedeelte de parallel weg te gebruiken als vrije busbaan zodat de bus niet langer bij wegrestaurant De Poort van Zeeland de weg op hoeft te draaien, met alle ge varen van dien, om dan bij Bruinisse weer de parallel weg op te moeten zoeken. Aan die oplossing kleef ech ter het nadeel dat de veilig heid van de fietser op de pa rallelweg in het geding is. Een andere mogelijkheid is om een alternatieve route voor de bus door de polder te creëren. Welke kant het op gaat, is volgens Veerhoek echter nu nog niet te zeggen. Wel verwacht hij dat rijks waterstaat binnen drie maanden met concrete voor- Een vrije busbaan via de parallelweg is een van de mogelijkheden om de problemen voor de bus op de N59 tussen Oosterland en Bruinisse op te lossen. (Foto: Marijke Folkertsma) Het paviljoen naast de Zeeuwse Stromen mag dan tijdelijk zijn (medio juli 1997 is de nieuwbouw gereed), de sfeer is er niet minder om. Wie iets te vieren heeft met de familie, "de club" of de personeelsvereniging ontdekt de prettige en smakelijke arrangementen. Fantastisch eten (en meer) voor half geld. Dan kan je twee keer komen... Bel 0111 462040. Duinwekken 5. Renesse Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1