Stap in de wereld die beleggen heet! 24 UUR SERVICE Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. f Rabobank Schouwen-Zierikzee 0111-418500 De Rabobank Schouwen-Zierikzee herkent u door: Rabobank ...BI,— Op al onze kantoren is een geldautomaat en chipknip oplader aanwezig alsmede bij de dorps huizen te Dreischor en Zonnemaire. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Nummer 8, februari 1997 een publikatie van Rabobank Schouwen-Zierikzee Havenpark 4 4301 CD Zierikzee telefoon 0111-418500 fax 0111-412962 Rabobank Actueel RENESSE/ZIERIKZEE De heer P. van de Waarsenbitrg (66), directeur/ondernemer uit Renesse. Keurig in het pak. Met enthousiast glimmende ogen vertellend over zijn stappen in de wereld die Beleggen heet. Pratend over de dag dat de beleggingsadviseur van de Rabobank hem benaderde om eens te praten over de mogelijkheden om het vermogen van de ondernemer nog verder uit te breiden. Hoe terughoudend hij toen was en hoe verbaasd hij reageerde toen 'zijn' adviseur René le Comte die eerste voorzichtigekeer toch al een winst van zesduizend gulden voor hem wist te boeken. Hoog tijd voor een gesprek met advies-nemer en advies-gever. Van de Waarsenburg is realistisch genoeg om in te zien dat het feit dat hij de eerste keer al direct winst maakte, een belangrijke fac tor is geweest in zijn beslissing om ermee door te gaan. 'Waarschijn lijk had ik meer terughoudend gereageerd als ik zesduizend gul den had verloren. Maar die eerste winst was ook doorslaggevend om in te zien dat er met het advies van René le Comte weinig mis is en dat ik aan hem in de toekomst een belangrijke steun kon hebben. Toen hij me kort daarna, in sep tember 1994, voorstelde om te gaan handelen in zogenaamde ter mijncontracten was ik dan ook zeer geïnteresseerd'. René le Comte'vertelt: 'E in aandelen biedt veel mogelijkhe den. Maar soms zijn er momenten dat het moeilijk is om de juiste aandelen te kiezen. Veel beleggers vragen zich af waarom de koers van hun aandelen stabiel bleef of zelfs daalde, terwijl de markt als geheel toch fors omhoog ging. Vandaar dat er op de beurs ook produkten zijn, waarmee de beleg ger kan inspelen op de trend van de gehele aandelenmarkt. Bijvoor beeld de FTI, een termijncontract op de AEX. De Nederlandse aandelenmarkt wordt weerspiegeld door de AEX, een index van de 25 grootste aan delen en graadmeter van de Neder landse effectenbeurs. Alle belang rijke sectoren van de Nederlandse economie zijn terug te vinden in deze Amsterdam Exchanges indeX: handel, industrie, trans port, bank- en verzekeringswezen. De fondsen (de bedrijven red.) die zijn opgenomen zijn leiders in de tak waarin zij werkzaam zijn. Je handelt niet echt in aandelen, maar speculeert over de stijging of dalirïg van de koersen van aandelen. De winst die hierbij wordt gemaakt, is voor een particulier belastingvrij'. De heer Van de Waarsenburg reageert hierop door te zeggen: 'De beurs wordt natuurlijk sterk beïnvloed door alles wat in de wereld gebeurt. Het hart van Jeltsin, de positie van Clinton en noem maar op. Op zich zijn de on zekere factoren groot, maar omdat René continu in contact staat met de financiële markten, heeft hij veel meer inzicht in het verloop van de markt dan ikzelf. Daarom weet ik dat ik veel meer kans maak op winst als ik hem raadpleeg voordat ik iets met de termijncon tracten ga doen'. René le Comte (l) en de heer P. van de Waarsenburg (r). Contact Het verschil tussen winst boeken of niet, ligt volgens de heer Van de Waarsenburg tussen wel of geen contact onderhouden met zijn Rabobankadviseur René le Comte. Sinds de eerste dag heeft hij bijna dagelijks contact met hem. 'In het begin was ik best nog een beetje voorzichtig, dus belde ik gewoon ter verzekering of alles goed ging. Nu bel ik René dagelijks omdat ik er zelf net zo mee bezig ben als hij; zij het dat hij natuurlijk op zijn schermen en monitors veel meer kan zien dan ik', aldus Van de Waarsenburg. Ondanks dat heeft de beleggende ondernemer zelf ook een televisie, vlakbij de kantoorruimte waar hij zit, laten plaatsen. Op die manier kan hij toch enigszins'zien hoe het staat met de koersen. 'Ik heb hem met opzet niet in mijn eigen kan toorruimte laten zetten, want dan zou ik continu op het scherm zitten letten'. Het kan zoals in elke vorm van beleggen ook wel eens mis gaan. 'Ik heb het gelukkig bijna nog niet meegemaakt, maar gebeurt het een keer dat er onver wachts iets gebeurt op dc markt, dan is er nog geen man over boord; dat risico hoort erbij. Ik voorkom "Als ik geen vertrouwen in René of in de Rabobank als zodanig had, zou ik hen natuurlijk nooit met mijn geld laten werken." De heer P. van de Waarsenburg dit eigenlijk bijna altijd door niet tegen de adviezen van René in te gaan. Daarbij heb ik een limiet gesteld waar ik nooit overheen kan'. Vertrouwen Hoewel hij wordt geadviseerd door René zegt de heer Van de •Waarsenburg te allen tijde het roer over te kunnen nemen. Vertrou wen is een belangrijk onderdeel in de relatie advies-gever en advies nemer. Deze stelling wordt door de ondernemer uit Renesse volmon dig beaamd. 'Als ik geen vertrou wen in René of in de Rabobank als zodanig had, zou ik hen natuurlijk nooit met mijn geld laten werken. Hoewel ik te allen tijde informatie kan verkrijgen over de stand van zaken, ga ik toch ook op vakantie en laat de zaken dan aan René over. Ik zou natuurlijk ook tijdens mijn vakantie kunnen stoppen, maar tot nu toe is mijn vertrouwen nog niet beschaamd en kreeg ik bij terugkomst van mijn vakantie altijd goede berichten'. Op de vraag of hij zonder de advie zen van de Rabobank-adviseurs niet meer geld over zou houden aan het einde van het liedje, omdat hij nu provisie moet betalen, heeft Van de Waarsenburg een bondig antwoord: 'Absoluut niet! Alles wat ik hen betaal verdien ik dubbel en dwars terug, omdat de kans dat ik winst boek door hun 'fingerspit- zengefühl' met de markt, veel gro ter is dan wanneer ik zelf de beurs, op zou gaan'. De heer Van de Waarsenburg is één van de vele klanten van Rabobank Schouwen-Zierikzee die gebruik maakt van de advies-service van de afdeling Beleggingen. Wilt u zelf ook eens^de stap zetten in de wereld die Beleggen heet? Bel dan eens vrijblijvend en vraag naar één van de twee adviseurs, René le Comte of Michael van der Hoeden. Ze staan u graag te woord en wie weet wordt u wel net zo enthousiast over beleggen als de heer Van de Waarsenburg. Het telefoonnummer is: (0111) 418515 of (0111)418510. Scherpe tarieven voor sparen en lenen Uitgebreid dienstenpakket op gebied van beleggen, verzekeringen en pensioenen Deskundige adviseurs Lokale betrokkenheid, al bijna 100 jaar Korte beslissingslijnen, waardoor snelheid is gewaarborgd Pro-actieve medewerk(st)ers De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet 'samenwerken'. Daar draait alles om bij onze bank. Wij staan midden in de samenleving en zijn een bank van mensen, vóór mensen. En kunnen door onze zelfstandigheid snel reageren en beslissen. Dat het bij de Rabobank om mensen draait, tonen we ook in ons beeldmerk. Liever tonen we dat, natuurlijk aan u, in de praktijk. Schouwen-Zierikzee t<- I ij - M m 550! 7 '1 H Chipknip F i.0 "-'ÉSti JJ Hoofdkantoor Zierikzee. Verder kantoren te: Renesse, Haamstede. Scharendijke. Brouwershaven. Nieuwerkerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 4