'Je zit in je capsule en moetje zien te redden' Concert B.B. King in Doelen Bedrijfskleding bij nieuwe winkel Baart Wearhouse HOL7Y deurloo intermeubel DROOMBANK - Kom kijken bij... UIT JE DAK Zeeuwse Stromen"" Nieuwe Mod omvmim EEN VOOR- De Zeeuwse Stromen"" Voorverkoop TUINMEUBELEN SUN SHINE PB VROUW VAN NU ROOFTHAARNIEUWE GARDEROBE BIJ WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 NIEUWSBLAD HÈT GRATIS NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-412946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond Watersportvereniging Zierikzee pakt onwetendheid op het water aan ZIERIKZEE - Watersport is vergelijkbaar met ruimtevaart: Je zit in je capsule en moet je zien te redden." Volgens A. Verkerk van de Watersportver eniging Zierikzee en nautisch docent A. de Bruyn uit Ouwerkerk, is die verantwoordelijkheid zo groot dat ze niet mag afhangen van slechts één per soon aan boord van een schip: de schipper. Toch blijkt dat in de praktijk vaak het geval te zijn. „Op het water is de emancipatie van de vrouw helaas nog ver te zoeken. Dikwijls is de man de macho die vaart, terwijl zijn partner of andere be langstellenden 'mee' varen zonder iets af te weten van de bediening van het schip, of de regels die op het water gelden. Dat houdt in dat een hachelijke situatie ontstaat als er wat opdoet met de schipper. Dan blijkt dat de opvarenden niet in staat zijn het schip naar een haven te varen en zelfs niet weten hoe ze hulpverlening moeten op roepen." Het feit dat veel mensen, niet gehinderd door enige kennis van zaken, op een zeilboot, motorjacht, surfplank of vis- bootje stappen om zich te verpozen op het water inspi reerde de evenementencom missie van de Watersportver eniging Zierikzee tot het organiseren van een basis cursus 'Pleziervaart'. Twee bijeenkomsten waarbij aan dacht wordt besteed aan ele mentaire onderwerpen als manoeuvreren, afmeren, wegvaren, varen door slui zen en bruggen en basisken nis van betonning, vaarre- glement en uitwijkregels. De cursus wordt verzorgd door De Kogge Nautische Opleidingen. Een van de twee instructeurs is oud-in specteur waterpolitie, De Bruyn, die als nautisch do cent ook regelmatig mee werkt aan Vaarbewijscur sussen. Een vaarbewijs is verplicht 'voor mensen die het water opgaan met een schip dat langer is dan vijf tien meter of.sneller kan va ren dan twintig kilometer per uur. Ruim tachtig pro cent van de recreatievaartui gen valt daar niet onder. Slechts een deel van deze mensen neemt vrijwillig het initiatief om het vaarbewijs te halen, weet De Bruyn. Schade en schande „De meeste mensen kiezen ervoor het varen in de prak tijk te leren. Zij worden met schade en schande wijs. Wat dat betekent weet iedereen die een kijkje heeft genomen bij de sluis in de N59 bij Brui- nisse. Watersporters leggen met de voorzijde van hun schip aan in de sluis, terwijl ze voor de wind komen aan varen. Ze hebben niet door dat hun boot in zo'n geval overdwars in de sluis komt te liggen. Of ze weten niet of de schroef van hun schip links- of rechtsdraaiend is, waardoor het achterschip precies de andere kant op draait dan ze hadden ver wacht." Situaties die volgens De Bruyn voorkomen kunnen worden als mensen beter voorbereid het water op gaan. „Negentig procent van wat watersporters moeten weten is theoretische kennis. De rest moeten ze in de prak tijk ervaren, omdat elk schip zijn eigenaardigheden heeft." De basiscursus Ple ziervaart is niet voldoende om alle theoretische kennis over te brengen die een wa tersporter nodig heeft, maar brengt de deelnemers wel een aantal elementaire feiten bij. Daardoor kan een bewust wordingsproces op gang ko men dat watersporters sti muleert om ook de tien les sen te volgen die nodig zijn om Vaarbewijs 1 te behalen. En wellicht zelfs de zeven tien lessen die tot Vaarbe wijs 2 leiden. De Bruyn is er van overtuigd dat mensen die regelmatig hun vrije tijd op het water doorbrengen daarvan een stuk gelukkiger worden. „Het aanklungelen aan boord van een schip door onwetendheid veroorzaakt veel stress. Met als gevolg daarvan slaande ruzie en soms zelfs echtscheiding. Mensen die deelnemen aan een vaarcursus verzekeren me vaak dat hun hobby daar door een stuk leuker is ge worden. Door kennis van de boot en de regels neemt het plezier in belangrijke mate toe en de stress af." De basiscursus Pleziervaart is niet alleen bedoeld voor mensen die 'mee' varen op een zeilschip of motorjacht, maar ook voor enthousiaste lingen die te water gaan op. een surfplank of een klein visbootje. „Ook zij kunnen terecht komen in een nauwe vaarweg waar ze worden ge confronteerd met vele ande re vaartuigen. Dan moeten ze toch weten welke voorrangs- regels op het water gelden." Belg Tijdens de basiscursus wordt Gebrek aan basiskennis op het water kan tot onverwachte en soms zelfs hachelijke situaties leiden. ook aandacht besteed aan het gebruik van een kompas, navigator, noodseinen en waterkaart. Verkerk weet uit de praktijk dat zelfs dat laatste niet overbodig is. „Sommige watersporters- gaan het water op zonder die attributen aan boord. Ik heb eens hulp verleend aan een Belg die net een heel duur schip had gekocht en vervol gens, zonder een waterkaart aan te schaffen, naar Zeeland voer. Toen ik hem voorbij voer riep hij mijn hulp in om dat hij niet meer wist waar hij zich bevond." Behalve voor 'beginnende schippers' is de cursus ook bedoeld voor leken, die zelf (nog) geen boot hebben, maar graag kennis willen maken de watersport. De Watersportvereniging Zierikzee biedt deze mensen eveneens de mogelijkheid om in de praktijk kennis te maken met de materie. Ze kunnen in het vaarseizoen meevaren met de boten die wekelijks op dinsdagavond deelnemen aan de wedstrij den van de Watersportver eniging Zierikzee. „Ze raken dan gewend aan de specifieke gedragsregels aan boord van een schip." Wastobbe Verkerk en De Bruyn zijn er- ■tfan overtuigd dat in de toe komst een EG-richtlijn van kracht wordt die het vaarbe wijs verplicht stelt voor alle mensen die in een recreatie vaartuig het water opgaan. „Nu kun je nog in een wa stobbe stappen en je gang gaan. Er is niets voorgeschre ven, met alle gevolgen van dien. In de toekomst zullen meer eisen worden gesteld. Niet alleen aan de kennis van de watersporters, maar ook aan de conditie van sche pen." De cursus Pleziervaart wordt op maandag 3 en 10 maart van 20.00 tot 22.30 uur gehouden in het clubhuis 'Drijf-Inn' van de Water sportvereniging Zierikzee. Belangstellenden kunnen voor meer informatie of aan melding telefonisch contact opnemen via 412247 STUDENTENKAART ZIERIKZEE - De Openbaar Vervoer (OV) studenten kaart staat de komende we ken centraal bij de voorlich ting die het Jongeren Advies Informatie Bureau (JAIB) geeft over studiefinancië- ring. Het JAIB laat jongeren we ten wat ze moeten doen bij verlies of diefstal van hun OV-studentenkaart en wat de financiële consequenties zijn van te laat inleveren van de kaart bij het beeindigen van de studie. Het JAIB-bu- reau is gevestigd naast de Dikke Toren in Zierikzee aan het Kerkhof Noordzijde 8. Jongeren kunnen er iedere dinsdag, woensdag en don derdag van 13.30 tot 17.00 uur terecht met al hun vragen. Op donderdag is het kantoor' ook geopend van 19.00 tot 21.00 uur. THEMAMIDDAG ZIERIKZEE - De ANBO af- deling Zierikzee houdt don derdag 27 februari een the mamiddag. A. de Jonge, afdelingshoofd Gezinszorg bij Oosterschelde Thuiszorg, vertelt wat deze stichting kan betekenen voor ouderen. De bijeenkomst in de Paternoster aan de Pater nosterstraat begint om 14.00 uur. Advertentie Het paviljoen naast de Zeeuwse Stromen mag dan tijdelijk zijn (medio juli 1997 is de nieuwbouw gereed), de sfeer is er niet minder om. Wie iets te vieren heeft met de familie, "de club" of de personeelsvereniging ontdekt de prettige en smakelijke arrangementen. Fantastisch eten (en meer) voor half geld. Dan kan je twee keer komen... Bel 0111 462040. Op donderdag 6 maart ZIERIKZEE - Hij is meer dan veertig jaar vrijwel onafgebroken op tournee en geeft ook nu, op 71 jari ge leeftijd, nog steeds zo'n 275 concerten per jaar. Alleen daarom al gaat B.B. King met recht als de 'King of the Blues' door het leven. Binnenkort vereert het Amerikaanse bluesfenomeen Nederland met een bezoek. Hij treedt met zijn B.B. King Blues Band onder meer op in De Doelen te Rotterdam op donderdag 6 maart. B.B. King, die ook wel de ambassadeur van de blues wordt genoemd, heeft het af gelopen jaar regelmatig van zich doen spreken. Een abso luut hoogepunt was de muzi kale bijdrage die hij leverde aan de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Atlanta. Televisiekijkers over de gehele wereld waren er getuige van dat B.B. King de blues verkondigde. Autobiografie Hij werkte mee aan de CD 'A Tribute To Stevie Ray Vaug- han', waarop ook Jimmie Advertentie Duinwekken 5. Renesse Als u binnen nu en twee jaar een nieuwe keuken nodig heeft, doet Hans Verkerk u deze week een spectaculair Half Geld aanbod! De nieuwste Kroon keukens van 1997 worden u ter introductie voor de helft van de door de leverancier aanbevolen advies prijs aangeboden! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Ontdek waarom 100.000 tevre den keukenkopers u voorgin gen. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! Vaughan, Eric Clapton, Bon nie Raitt, Buddy Guy, Dr. John en Art Neville zijn te horen. In november ver scheen van B.B. King de spraakmakende autobiogra fie 'Blues All Around Me'. Dit boek levert een verras sende kennismaking met de blueslegende op. De, op een katoenplantage in Itta Bene, Mississippi gebo ren Riley King, geldt als een van de laatste nog in leven zijnde grootheden die de blues sinds de vijftiger jaren populair maakten. Ook is hij de meest invloedrijke naoor logse vertolker van dit gen re. Vrijwel alle bluesgitaris ten en tevens vele rockgitaristen hebben ver klaard door B.B. King geïns pireerd te zijn. Enkele van hen zijn Eric Clapton, Jimi Hendrix, Slash, Stevie Ray Vaughan en James Hef field van Metallica. CD's Zijn hoofdzakelijk met con certafspraken gevulde agen da, die hem tot in alle uithoe ken van de wereld bracht, heeft B.B. King er niet van weerhouden een omvangrij ke discografie op te bouwen. Zo verscheen onlangs nog van hem de dubbel-CD 'How Blue Can You Get?', een ver zameling van zijn beste live opnamen uit de periode 1964 tot 1994. Opvallend groot is ook het aantal commercieel succesvolle nummers dat hij als bluesman op zijn naam schreef. Voorbeelden hier van zijn de 'millionsellers' 'The Thrill Is Gone' en 'Ever yday I have The Blues' en verder onder meer de klas siekers 'Sweet Little Angel', 'Rock Me Baby', 'You Upset Me Baby' en 'Why I Sing The Blues'. B.B. King spreekt met zijn bluesmuziek een opvallend breed publiek aan. Een ver klaring hiervoor is dat hij niet schroomt de grenzen van de traditionele blues te over schrijden. Zo zijn er in zijn repertoire duidelijke invloe den uit rock, soul, funk en jazz hoorbaar. Bovendien is de zanger/gitarist er meerde re keren in geslaagd een zo geheten 'cross-over' te ma ken waardoor een min of meer nieuwe markt werd aangeboord. U2 Een voorbeeld hiervan is zijn vruchtbare samenwerking met de Ierse popgroep U2, die in de hitsingle 'When Lo ve Comes To Town' resul teerde en B.B. King vele, met name jeugdige fans heeft op geleverd. Tijdens het B.B. King con cert, maken Magie Frankie Kaz Lux hun opwachting als speciale gasten. Magie Fran kie, die ook wel de 'Gangster of the Blues' wordt genoemd, en Kaz Lux, die te boek staat als een van de meest markan te talenten uit de Nederland se pophistorie, hebben sinds kort de handen ineengesla gen. Dit resulteerde in het met goud bekroonde album 'Eli'. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kunnen worden besteld via de Concertinfo lijn 0515-420510. 'King of the bluesB. B. King Hoek Sint Domusstraat/Nieuwe Bogerdstraat Zierikzee ZIERIKZEE - Overalls, door werk jassen, regenkle ding en veiligheidskleding. Het is allemaal ver krijgbaar in de nieuwe winkel voor bedrijfs- en vrije tijdskleding Baart Wearhouse. Baart Wearhouse is onderge bracht in het pand op de hoek van de Sint Domusstraat en de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee. Het betreft een initiatief van de 27-jarige A. Baart uit Noordwelle. Vorig jaar opende zij aan de Zoom in Renesse een soortgelijke winkel. Toen de kans zich voordeed om met de zaak te verhuizen naar Zierikzee aarzelde zij niet. „Voor een zaak in bedrijfs kleding is een seizoensplaats als Renesse niet zo interes sant. In de winter is het er erg rustig. Zierikzee ligt veel meer centraal voor mensen die bedrijfskleding willen aanschaffen." Het pand aan de Sint Domusstraat bood de jonge onderneemster een vloeroppervlakte van vijftig vierkante meter voor haar assortiment. Dat assortiment omvat on der meer veiligheidskleding, Advertentie Het "Voorproefje Arrangement" in het tijdelijke paviljoen. Voordelig en vorstelijk voorproeven, zien en ontdekken wat de nieuwe Zeeuwse Stromen allemaal te bieden heeft. Voor maar 25.00 per persoon! Snel reserveren dan maar... 0111 462040 Duinwekken 5. Renesse waaronder schoenen met sta len neuzen, koptelefoons om de oren te beschermen tegen harde geluiden van bijvoor beeld apparatuur en gelaats bescherming in de vorm van stof- zuurstof- en gasmas kers. Ook ligt bij Baart We arhouse een aantal veilig- heisbrillen. Uniformen In de nieuwe zaak zijn ver schillende soorten unifor men verkrijgbaar. Onder meer voor gebruik in zorgin stellingen, winkels, horeca gelegenheden en.zaken waar hygiëne een belangrijke rol speelt, zoals slagerijen. Voor zover A. Baart bekend is haar winkel de enige zaak op Schouwen-Duiveland die is gespecialiseerd in bedrijfs kleding. Bij Baart Wearhouse wordt ook vrije tijdskleding ver kocht. De onderneemster werkt incidenteel samen met haar broer, die in Rotterdam een soortgelijke winkel heeft. Ze runt de zaak in Zie rikzee grotendeels alleen. „Af en toe komt mijn moeder helpen." Baart Wearhouse is op werkdagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur en telefo nisch bereikbaar via 412720. AH MANAGER ZIERIKZEE - J. P. W. M. Dils is benoemd als bedrijfsleider van de Albert Heijn super markt aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee. Hij volgt G. Henning op, die om ge zondheidsredenen met zijn werkzaamheden moest stop pen. Dils was voorheen werkzaam als bedrijfsleider van de Albert Heijn super markt aan de Bisschopshoe ve irt Breda. Advertentie Tuin-Meubelcentrum J.A. v.d. Goeskade 49, GOES, 0113-227107 Advertentie FASHION DAM 15-19, ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1