Zesde beker Binnen de Veste Brons De Graaf in dubbelspel Aangeenbrug neemt voorschot op de titel Walraven middenmoter damstrijd hoofdklasse Namen op voetbalshirts Delta Sport grossiert in tweede noteringen Ronde van Nederland is 901 kilometer lang Badminton jeugd i BC Zierikzee haalt flink uit Lekkerkerk tweede op NK Twee ploegen van Zierikzeese school naar provinciaal schaakkampioenschap Tafeltennisser ziet terug op goed Nederlands kampioenschap JWöL ZATERDAG- EN ZONDAGVOETBAL Huishoudelijke schaakcompetitie Titelstrijd veldloopestafette DONDERDAG 20 FEBRUAR11997» NR 26133 7 j Judoka's van Geelhoed vallen in prijzen I HEERLE - Verschillende ju- J doka's van sportschool Geel- hoed zijn bij een internatio- naai toernooi in Heerle in de prijzen gevallen. René den Boer, Aart Bolle, Marianne van Dongen en Jacolies Moerland bereikten een eerste plaats in hun klas- i se met deelnemers uit Neder- j land, België en Engeland. Se- j raya Blom, NatasjaTHage en i Jerry de Haan werden twee- de in het Brabante Heerle. Sabine Huneman en Xander Nibbelink veroverden de derde plaats. Het toernooi i werd georganiseerd door judovereniging Garami. I i i l HULST - De badmintonjeugd van BC Zierikzee heeft afge- lopen zondag op het tweede J Grand Prix-toernooi in Hulst vijf eerste plaatsen behaald. Richard den Boer legde in de klasse jeugd 2 beslag op de eerste plaats bij het enkel- spel en werd met Richard Loos in het dubbel tweede. Eva van Zoest herhaalde de prestatie van Den Boer. Mi-- noe Mol stond haar terzijde in het dubbel. Loos werd eveneens tweede in de single van jeugd 3. Sie- be Enninga en Bart Stallaert wonnen het dubbel bij de jeugd 4. Amanda van der Maas was goed voor de hoofdprijs in het damesenkel i jeugd 5. In dezelfde klasse dubbelde zus Patricia zich j naar de overwinning met Su- I zanne Masclee. i f LISSE - Jan Lekkerkerk is op het NK veldlopen in :i Lisse tweede geworden ij in de categorie 70-75 jaar. De atleet van Delta t Sport legde de 9.400 me- ter afgelopen zondag af in 57.50 minuten. Aan de Nederlandse titelstrijd i over een licht glooiend parcours deden ongeveer 250 mensen mee. BADMINTON VLISSINGEN - Badminton: club Zierikzee doet zaterdag 22 februari met drie speel- Isters mee aan de districts- j jeugdkampioenschappen in Vlissingen. IMirelle van der Have, met haar team onlangs districts- kampioen geworden, doet imee in de categorie tot zes- tien jaar. Amanda en Patri- !cia van der Maas, leden van '.de Zeeuwse selectie, zijn in- geschreven voor de klasse tot Itien jaar. Het kampioen- schap wordt georganiseerd -door BC Marathon uit Vlis singen in samenwerking met de wedstrijdcommissie van het district. I ONTSLAGEN 1 EINDHOVEN (ANP) - Eerste divisieclub Eindhoven heeft i Patrick Deckers (25) op staande voet ontslagen. De speler liet maandagavond in het duel met Helmond Sport zijn bróek zakken en toonde zijn geslachtsdelen aan het publiek. Hij kwam tot zijn daad, nadat de 1 scheidsrechter hem de rode kaart had gegeven. Een groepje supporters van Hel mond Sport jouwde Deckers j uit. Volgens het bestuur van t' Eindhoven is de actie van de i speler onacceptabel. Ernstig wangedrag. ,,Het in het openbaar tonen van ge- slachtsdelen is bij de wet ver- boden. Het valt onder de schending van de openbare orde," aldus de lezing van het bestuur. Deckers heeft inmiddels de WCS in de arm genorhen. SPORTIEVA MIDDELBURG - De Zeeuw- se Sportraad heeft er onlangs een dochterorganisatie bijge- kregen, Stichting Sportieva. 1 Sportieva staat voor j Sport(ief), Innovatief, Eve- nementen en Activiteiten. De stichting houdt zich bezig j met de organisatie van sport(ieve) evenementen en activiteiten met of zonder be- geleiding voor bedrijveri, (sport-)organisaties, midden- standsverenigingen en ge- qaeenten. De nieuw opgerich- tè organisatie verhuurt aport- en spelmateriaal, van tennisbal tot luchtkasteel van Vlaamse Volksspelen tot zeskampspullen. Sportieva - beschikt ook over een voor gehandicapten aangepaste personenbus, een vrachtbus je en een boedelbak. Terwijl de spelers op het middelste bord al ver gevorderd zijn, worden op het eerste bord de stukken nog even rechtgezet. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het eerste team van Binnen de Veste heeft voor de zesde keer op rij het schoolschaaktoer- nooi van Schouwen-Duiveland gewonnen. Het suc ces, gistermiddag in de Theo Thijssenschool, werd gecompleteerd door het tweede team dat tweede Enerzijds was het niet ver rassend dat Binnen de Veste weer de eilandelijke titel strijd, waaraan twaalf scho- Beide ploegen plaatsen zich voor de provinciale kam pioenschappen die op 22 maart in Goes plaatshebben. len met achttien teams deel namen, op zijn naam schreef. Anderzijds is de basisschool zo'n beetje de enige op Schouwen-Duiveland waar in tegenstelling tot andere scholen geen schaakles wordt gegeven. Schaakvereniging Zierikzee krabde ook'even achter de oren. Immers, na de tweede trilogie op rij mag Binnen de Veste alweer een wisselbe ker in de prijzenkast bijzet ten. De schaakclub kan dus een nieuwe beker voor vol gend jaar bestellen. Het schaaktoernooi, dat om en om in de Theo Thijssen school en Binnen de yeste wordt gehouden, werd in de zoveelste - de organisatie denkt dat het ergens rond de twintigste editie was - uit voering al in een vroegtijdig stadium beslist. Na de vierde ronde stond Binnen de Veste I aan de leiding om die niet meer af te staan. In de laatste en negende ronde van zeven minuten speelde de glansrij ke koploper tegen hun eigen klasgenoten van het tweede team. De uitslag was zeer frappant, 4-0 voor Binnen de Veste 2. Boze opzet leek niet in het spel, er was eerder sprake van een solidariteits gevoel. Ellemeet, voor de ne gende ronde één van de kans hebbers om naar de Zeeuwse titelstrijd afgevaardigd te kunnen worden, was er ech ter niet blij mee. Ellemeet, Binnen de Veste 2 en de Springplank uit Noordgou- we eindigden met zes wed- strijdpunten op de tweede stek. De bordpunten gaven de doorslag. Eindstand: 1. Binnen de Ves te I (Zierikzee) 7 punten, 2. Ellemeet 6, 3. Binnen de Ves te II 6, 4. De Springplank (Noordgouwe) 6, 5. Onder de Wieken (Burgh-Haamstede) 5.5, 6. 't Stoofje I (Ouwer- kerk) 5, 7. De Oosterburcht (Oosterland) 5, 8. De Kirre- weie I (Burgh-Haamstede) 5, 9. Helchersee I (Scharendij- ke) 5, 10. 't Kofschip I (Zie rikzee) 4.4, 11. De Zonnewij zer I (Zonnemaire) 4, 12. De Zonnewijzer II 4, 13. De Klimop (Dreischor) 4, 14. 't Stoofje II, 15. De Schoener II (Brouwershaven) 3, 16. 't Kofschip II 3, 17. Helchersee II 2.5,18. De Kirreweie II2. HELMOND - Paul de Graaf is met Dave Cloots, een oude ploeggenoot van zijn vorige club Hotak'68 der de geworden in het dubbelspel bij de Nederlandse kampioenschappen tafeltennis voor B-licenties. In het gemengd dubbel reikte De Graaf het afgelopen weekeinde in Helmond tot de kwartfinale. De bronzen medaille van De Graaf, Zierikzeeënaar van geboorte, is een goede presta tie omdat de tafeltennisser vanwege studie en stage maar weinig aan trainingsar- beid toekwam. Bovendien is de gelegenheid om te dubbel met Cloots ook niet meer makkelijk omdat de 22-jari- ge De Graaf voor FVT Rot terdam uitkomt. Omdat De Graaf nu ook in het bezit van een B-licentie is, waren hij en Cloots in de eerste ronde vrijgeloot van wege vorige resultaten. Deze waren vooral gebaseerd op voorgaande jaren toen het koppel eerste, tweede en der de op het NK voor C-licentie- houders werden. Het tafeltennisduo trof in de tweede ronde Groot en Thijs- sen van Pecos. na verlies in de eerste game trok het kop pel de zaken met tweemaal 21-17 recht. In de achtste fi nale wachtten Gosselink en Vogelaar ze op. Tegen dit duo, dat het dubbelkam- pioenschap al twee keer ver overde, werd de eerste game 'weer ingeleverd. De Graaf en Cloots sloegen met 21-17 21- 16 terug. De kwartfinale werd een spannende ontmoeting met Rini Kaase en Jeroen Louws van het Middelburgse 't Zand. Hoe kon het anders zijn dat de eerste game naar de opponenten ging. Met de juiste tactiek, de ballen van Louws werden aanvallend hard ingeslagen, speelden De Graaf en Cloots zich naar de halve eindstrijd, 21-16 22-20. Voor de verandering won het koppel de eerste game van de tegenstanders Serano en Fe- lius van Swift. Met name Se rano ontwikkelde zich tot een afmaker. Na verlies van de tweede game hielden bei de koppels tot 17-17 in de be slissende game gelijke tred. Toen was de koek op en plaatsten Serano en Cloots zich verdiend voor de finale. Na om half elf 's ochtends te zijn begonnen - het was in middels kwart voor acht 's avonds - was de fut eruit. Avontuur Het gemengd dubbel met Liesbeth Geenen van ZTTC pakte, ondanks dat ze nog nooit samen hadden ge speeld, aardig uit en een avontuur dat strandde in de kwartfinale. Na een langdu rige en goede strijd tegen Erwin van Roovert (Cos- mos/TTVV) en Martine Geerts (Perfection) verloren De Graaf en Geenen in drie games, 19-21 21-14 18-21. Ook hier liet De Graaf zién wél ambitie te hebben nog eens wat verder in deze klasse te willen reiken. De Graaf begon het afgelo- peh weekeinde met het en kelspel. Het bleef bij één wedstrijd in de poule omdat de derde speler niet kwam opdagen'. Rob Sabajo (Am stelveen) bleek voor De Graaf een te lastige speler. Met op de forehand korte noppen werden de aanvals- slagen van De Graaf teniet gedaan. Met 13-21 en 17-21 .ging de winst maar Sabajo. Opdapks^de yroeg^ ,uitscha- kéring'keê^ De.Gra^f op éen goed kampioenschap. Met nog een ronde te gaan heeft Goesenaar Johnny de Leeuw één punt nodig om voor de zevende maal Zeeuws kampioen te wor den. Walraven moest het in de tiende ronde opnemen te gen Arjo Kousemaker uit 's- Gravenpolder. De Zierik zeeënaar was kansrijk, maar raakte in tijdnood het voor deel kwijt. Het werd remise. Chris van der Wielen profi- tegrde in de eerste groep van Paul de Graaf behaalde in het dubbelspel een fraaie derde plaats op NK tafeltennis voor B-li centies. (Foto: Marijke Folkertsma) Hfli Zaterdagamateuiii Res. 4e klasse 042 5e klasse A Res. 3e klasse 304 WAC-ZSC Peursum-LRC Dauwendaele 3-Serooskerke 4 Hoofdplaat-Clinge Alblasserdam 2-RCD 3 2e klasse E Kloetinge 5-DFS 3 Robur-Aardenburg Hardinxveld 2-Zierikzee 4 5e klasse 809 ZSC 2-Arnemuiden 5 Lewedorpse Boys-Hontenisse SSW 2-Zwijndrecht 3 Arnemuiden-WC'68 Meeuwen 4-Wissenkerke 2 Oostburg-Zeelandia Fluks 2-Veerse Boys 2 Oostkapelle 2-Kloetinge 2 Rillandia-AZW Renesse-Hulsterloo SKNWK-Zonnemaire Res. 5e klasse 061 Sluis-Graauw Res. 4e klasse 401 Arnemuiden-Veere 3e klasse A MEVO 3-GPC 4 6e klasse A Zld. Sport 3-Zeelandia 3 Juniorencompetitie Cortgene 3-MiddeIburg 5 Noormannen 2-Ouwerkerk 2 Heinkenszand-DFS Meeuwen 5-Veere 4 Biervliet-Cortgene Walcheren 3-Vlissingen 3 2e klasse A21 Zaamslag-SKNWK VCK4-Ritthem2 Ouwerkerk-Kwadendamme Jong Ambon 2-Luctor'88 3 Wolf.dijk-Wemeldinge Schoondijke-Jong Ambon Middelburg 4-Renesse 3 Serooskerke A1-ZSCA1 Res. 5e klasse 062 Volharding-Dreischor Renesse 2-Zld. Sport 4 4e klasse B Groede-Zld. Sport RCS 6-RCS 5 3e klasse 1AB SPS 3-SKNWK 3 Zonnemaire-N oormannen Klundert-Brouwershaven Bevelanders 4-Bruse Boys 5 Res. 5e klasse 501 Wemeldinge Al-SKNWK Al DSE-Smerdiek ZSC-Hoedekenskerke Res. 5e klasse 063 Res. 2e klasse 201 Zierikzee 5-Dreischor 2 3e klasse 1AC Lewedorpse Boys 3-Patrijzen 3 Res. 2e klasse 021 SSV'65 5-VCK 5 Steen 2-Breskens 2 Noormannen 3-Zonnemaire 2 's-H. Arendsk. Al-MEVO Al Hoedekenskerke 3-Yerseke 5 Vlissingen 2-Terneuzen 2 Zeelandia 4-Vlissingen 4 Nieuwland Al-Duiveland Al Veere 3-Krabbendijke 2 VVolf.dijk 4-Borssele 3 RCS3-Middelburg2 Ouwerkerk 3-RCS 7 3e klasse 1BC Dinteloord 2-Bevelanders 2 Kapelle 4-Oostkapelle 5 Axel 2-Luctor'88 2 Walcheren 4-Volharding 2 Dosko 2-Sluiskil 2 Kwadendamme 2-Jong Ambon 3 Res. 3e klasse 031 Zierikzee 2-HW24 2 Domburg Bl-Duiveland BI Zondagamateurs Damescompetitie 3e klasse 1BE Arnemuiden 3-Tholense Boys 3 Bruse Boys 3-WHS 4 3e klasse A Res. 3e klasse 301 3e klasse 803 Zld. Sport Bl-Zierikzee B2 SKNWK 2-MEVO 2 Middelburg-Zierikzee Zeelandia 2-Middelburg 3 Zld. Sport-Yerseke Bruse Boys Bl-Kloetinge B2 Res. 4e klasse 041 Vlissingen-Moerse Boys Zierikzee 3-Steen 3 Everstein-Papendrecht 3e klasse 1CA Beek Vooruit-Axel Patrijzen 2-Zld. Sport 2 Rillandia 3-Wolf.dijk 2 Virtus-Patrijzen Hontenisse 2-RCS 4 4e klasse 804 SKNWK Cl-Renesse Cl Bruse Boys 4-Kloetinge 4 BSC-Unitas'30 Lewedorpse Boys 2-BSC 2 Arnemuiden 4-Kruiningen 3 Sprundel-RCS Domburg 2-Robur 2 Wemeldinge-Stadspolders Duiveland Cl-SSV'65 Cl ZIERIKZEE - Hans Aangeenbrug heeft een voor zichtig voorschot genomen op de titel in de huishou delijke schaak competitie. Hij versloeg afgelopen maandag in de 21e ronde zijn enige overgebleven concurrent, Martin Krijger. De wedstrijd van de waar heid eindigde in een koude douche voor Krijger. Witspe- ler Aangeenbrug opende heel goed in het MFC, kort na de opening dacht Krijger lang na. Hij wist niet goed wat te doen: een pion verliezen of een slechtere stelling. Hij koos voor pionverlies, maar stond kort erop ook slechter. Zorgvuldig speelde Aan geenbrug zich naar de winst. Marnix den Boer had grote tijdsproblemen tegen Aad Bloom. Slechts één seconde voordat zijn vlag viel, kreeg hij Bloom door de knieën. Door deze prestatie steeg Den Boer naar de zevende plaats van het klassement. Uitslagen J. Aangeenburg - M. M. Krij ger 1-0; A. H. Brakel - A. M. van der Westen rem:; E. de Jonge jr. - J. Baris 0-1; H. Jukkenekke - J. A. J. van der Made 1-0; J. J. v. d. Nagel - J. Pannekoek rem.; M. den Boer - A. A. M. Bloom 1-0; J. Verduin den Boer - J. van Dalsen 1-0; J. J. Hoogstrate - S. J. Stoel 1-0; R. van der Ve- ken - C. P. Polderman 1-0; N. Kordes - P. van den Berg 1-0; H. Nelisse - J. Verkerk rem.; T. Brouwer - D. Doeswijk 1- 0; H. Bremer - J. Heiligers 1- 0; A. Bandsma - J. Bom 1-0; J. Luyben - A. van Wijngaarden 1-0; G. J. v. d. Waarden - C. van Eldik 0-1; P. J. Kramer - L. Oosters 0-1. Stand J. Aangeenburg M. M. Krijger A. H. Brakel J. Baris A. M. v. d. Westen E. de Jonge jr. M. den Boer J. A. J. v. d. Made J. Pannekoek H. Jukkenekke 883.83 870.50 645.67 630.67 618.50 581.50 563.50 562.50 554.00 521.83 ZIERIKZEE - Aart Walraven eindigt in de midden moot van het Zeeuws damkampioenschap in de hoofdklasse. De Zierikzeese speler staat met tien punten uit tien ronden op een zesde plaats. de onderlinge competitie van de damclub Zierikzee opti maal van een foutje in de opening van Adri Flikweert. De schijfwinst was voldoen de voor de zege. Kees Bakker verstevigde in de tweede groep zijn leiderspositie, want hij won na een mindere stand toch van Piet Kramer. De partijen Rinus van der Wielen-Jos de Wild en John Honig-Cor Boot eindigden in remise. QC-HJj&aad Us<-1 ZEIST (ANP) - Vanaf volgend seizoen mogen clubs in het betaald voetbal de namen van spelers op het shirt zetten. Vanaf het seizoen 1999/2000 stelt de KNVB vaste rugnummering in combinatie met spe lersnamen op het shirt zelfs verplicht. Door de combinatie van naam en rugnummers zijn de spelers vooral öp de televisie gemakkelijker te herken nen. In Duitsland, Engeland en Italië is het systeem al in gevoerd. Ook tijdes interna tionale wedstrijden staan steeds vaker de spelersna men in combinatie met een nummer op het shirt (Cham pions League, WK'94). De KNVB wil dat de clubs al vanaf komend seizoen met het nieuwe systeem begin nen. Verplichtingen jegens een rugsponsor kunnen wor den nagekomen door ver schuiving van de reclame-ui ting onder het rugnummer. De naam kan dan boven het rugnummer. VLISSINGEN - Delta Sport heeft bij het Zeeuws kampioenschap veldloopestafette gegrossierd in tweede plaatsen. De Zierikzeese ateletiekclub be haalde afgelopen weekeinde drie tweede plaatsen in Vlissingen. Het A-pupillenteam (Tony Landegent, Bouke de Jong, Bart van Kralingen en Joran Roggeband) verdiende op het zware en modderige par cours zilver. Hun tijd was 22.08 over 4.800 meter. De da- mesploeg, bestaande uit Greetje Smit, Mattie Lande- gent, Wilma Donk en Her- mien Roggeband, werd twee-* de in een tijd van 1.19.58 uur. De veteranenploeg (Eddy Smit, Rini van Dijke, Ab Heijboer en Jos Brands) fi nishten als tweede na 1.35.29 uur. Bij de senioren kwamen de Delta Sport-ploegen als derde, zesde en tiende over de streep. RIJSWIJK (ANP) - De Ronde van Nederland is dit jaar 901 kilometer lang. De rittenwedstrijd begint dinsdag 26 augustus in Tilburg en eindigt zaterdag 30 augustus in Landgraaf. Er zijn zes etappes. De zwaarste is, zoals het hoort, de laatste. Dan gaan de renners over heuvelachtig terrein van Venray naar Landgraaf, over een 'afstand van 240 kilometer. Vorig jaar won Rolf Sörensen van de Rabobank-ploeg de Ronde. Doordat de Internationale Wielrenunie de wedstrijd heeft opgewaardeerd (van 2.2 naar 2.1) verwacht de or ganisatie een sterk deelne mersveld. De Ronde van Ne derland staat nu op dezelfde hoogte als Parijs-Nice. Daup- hiné Libéré en de Ronde van Zwitserland. Er zijn meer UCI-punten te verdienen voor de werel dranglijst. Kregen in het ver leden de eerste twintig ren ners punten, dit jaar zijn dat de eerste vijftig in het eind klassement. De winnaar ont vangt 140 punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7