AH Drogisterij cd Kinderdagverblijf Petteflet groeit reeds uit zijn jasje laas J z HOLTY Zwemmen en dansen in tropische sfeer W. Bouwman en Zonen verhuisd De nieuwe D'N DIECK 'DECO HOME ZORGT ERVOOR DA T IK MOOIER WOON' cleco^x HOME m Voorverkoop TUINMEUBELEN SUN SHINE Wachtlijst door toenemend aantal aanmeldingen Tropical pool party in zwembad Onderdak Tijdelijk naar Nieuwe Haven 7 Deze week alleen bij Albert Heijn. Cft lentecollectie 15 5innen Oostdijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 Advertentie Een hoestdrankje voor de kinderen, een pijnstiller voor u zelf, Iets tegen wagenziekte en Iets tegen muggen. Pleisters en jodium. Homeopatische geneesmiddelen van A. Vogel en van VSM. Vitaminepreparaten en voedingssupplementen. Dingen voor uw hulsapotheekje en voor op reis... dit alles en nog veel meer vindt u in onze winkel, bij de speciale drogis terij. Wat u nodig hebt op dit gebied, neemt u gewoon mee als u toch boodschappen komt doen. Makkelijker kan niet Albert Heijn, Lange Nobelstraat 28, Zierikzee. In verband met onze jaarlijkse personeelsreis is ons kantoor a.s. vrijdag 21 februari om 16.30 uur gesloten LvO ijjjj: Jannewekken 11 Telefoon 0111 -45 35 35 Advertentie zie adv. pag. 8 -Tuin-Meubelcentrum J.A. v.d. Goeskade 49, GOES, 0113-227107 Advertentie ZIERIKZEE - „De behoefte aan kinderopvang groeit in snel tempo. Sinds vorige zomer hebben we een wachtlijst voor kinderdagverblijf De Petteflet. Daarop staan inmiddels tien kinderen." Voor direc teur van de stichting Kinderopvang Schouwen-Dui- veland R. Lutz is duidelijk dat de capaciteit van De Petteflet moet worden uitgebreid om te kunnen vol doen aan de groeiende vraag naar kinderopvang. Het bestuur van de stichting denkt daarbij aan een voor lopige voorziening in de vorm van een semi-perma- nent gebouw om de wacht lijst zo snel mogelijk weg te werken. „Zo'n unit mag vijf jaar worden gebruikt. In die periode kan dan een defini tieve oplossing worden gere aliseerd." Lutz denkt daar bij aan uitbreiding van het huidige onderkomen aan de Zierikzeese Scheldestraat, nieuwbouw op een andere lo catie of het betrekken van een ruimer, reeds bestaand gebouw. „Dat moet allemaal nog worden uitgekiend." Nul tot vier jaar In het Zierikzeese kinder dagverblijf, dat vijf dagen per week is geopend van 08.00 tot 18.00 uur, worden momenteel ongeveer 25 kin deren opgevangen in de leef tijd van nul tot vier jaar. De voorziening blijkt te vol doen in een behoefte. Ou ders, die allebei een baan buitenshuis hebben of stude ren, brengen hun kind één of meer dagen of halve dagen per week naar De Petteflet. De kinderen worden daar verzorgd door professionele krachten. Het aantal mensen dat ge- bruk maakt van de voorzie ning, die inmiddels vijf jaar bestaat, neemt gestadig toe. „Ik heb nog een demogra fisch onderzoek gedaan om na te gaan of dat te maken heeft met groei van de bevol king of het aantal kinderen op Schouwen-Duiveland, maar dat blijkt niet het geval te zijn." Lutz heeft daarom het idee dat het groeiende aantal aanmeldingen voort komt uit een een maatschap pelijke ontwikkeling, een mentaliteitsverandering bij grotere groepen van de be volking.. Geaccepteerd „Kinderopvang wordt steeds meer een geaccepteer de voorziening. Enkele jaren geleden speelde bij veel men sen nog het idee dat je je kin deren 'wegbracht' als je ge bruik maakte van een kinderdagverblijf. Tegen woordig is dat veel minder. In de praktijk blijkt dat mensen, die De Petteflet le ren kennen, direct 'om' gaan. Hun mening verspreidt zich via mond-tot-mond reklame, waardoor steeds meer ouders besluiten om gebruik te ma ken van kinderopvang." Behalve het kinderdagver blijf De Petteflet heeft de stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland in Zie rikzee ook de naschoolse op vang Villa Kakelbont. In Haamstede zijn een kinder dagverblijf en een naschool se opvang samen onderge bracht in gebouw Meneer de Koekepeer. Verder runt de stichting een Gastouderbu reau, dat bemiddelt tussen ouders die opvang zoeken voor hun kind en mensen die dat willen bieden in hun ei gen huis. Ongeveer veertig kinderen worden op die ma nier opgevangen. In de twee kinderdagverblijven van de stichting vinden ongeveer vijftig kinderen een deel van de week 'onderdak'. In de beide onderkomens voor na schoolse opvang ongeveer 25. Aanpassen aan behoefte De stichting Kinderopvang stemt haar beleid af op de be staande vraag naar kinder opvang op Schouwen-Duive land. ,,Wij creëren pas nieuwe voorzieningen, wan neer blijkt dat daar behoefte aan bestaat." Het bestuur van de stichting richt zich op uitbreiding van het kinder dagverblijf in Zierikzee om dat de mensen op de wacht lijst allemaal uit deze plaats komen of de directe omge ving. Volgens Lutz is inmiddels bij diverse bedrijven offerte ge vraagd voor een semi-perma- nent gebouw. „Het liefste zouden we zo'n gebouw naast de huidige Petteflet zetten, zodat de leidsters onderling direct contact kunnen hou den." Lutz denkt dat in het meest effectief is om de tijde lijke unit in te richten voor baby's. „Daaraan is momen teel de meeste behoefte." De capaciteit van de tijdelijke STRIPTEKENEN ZIERIKZEE - Bij Studio Le- jon in Zierikzee wordt van maandag 3 tot en met vrijdag 7 maart een vakantiecursus striptekenen gehouden voor kinderen van negen tot twaalf jaar. Zij kunnen dage lijks van 10.00 tot 12.00 uur terecht in de studio om onder leiding van striptekenares Lejon Troost-Vriens te teke nen. Elke ochtend staat een andere techniek centraal. Aaandacht wordt besteed aan het ontwerpen van een stripfiguur vanuit een vlek, het tekenen van mensenfigu ren en voorwerpen, het teke nen van stripgezichten en het opbouwen van de omgeving waarin het verhaal zich af speelt. Er wordt gewerkt met potlood, kleurpotlood en fineliner. Belangstellenden kunnen voor nadere infor matie of aanmelding contact opnemen via 420841. VALENTIJN ZIERIKZEE - Uit de leu ke en creatieve Valen- tijnskaarten die bij de re dactie binnen kwamen werden zeven winnaars gekozen. Het betreft de kaarten van S. van de Ent Sta tionstraat 12 Nieuwer- kerk, M. van de Sluis Wandeling 4 Zierikzee, J. van de Sluis Wandeling 4 Zierikzee, J. Bouma Grachtweg 3b Zierikzee, M. Dalebout Markt 8 Oosterland, M. Stouten- Knop Burgemeester van der Havestraat 42 Oos terland en R. Dorst-Dale- bout Oud Heiligeweg 43 Oosterland. Naar hen wordt een cadeaubon ter waarde van 25 gulden ge stuurd. Advertentie Kuipersweg 23-25 Middelburg f\\ De Roterlj 9-11 w Burgh-Haamstede Jfc 0118-626649 Q ui De Ui zorgzame verhuizers U sinds 1886! Momenteel verblijven in kinderdagverblijf De Petteflet bijna 25 kinderen. behuizing zou in vijf jaar kunnen groeien naar die van het definitieve onderkomen. Sponsoring Het bestuur van de stichting Kinderopvang voert ook ge sprekken met het gemeente bestuur van Schouwen-Dui veland, zonder wiens medewerking, zowel tijdelij ke als definieve uitbreiding niet mogelijk is. De kosten van een semi-permanent ge bouw bedragen naar schat ting van Lutz 50.000 gulden. Omdat de Kinderopvang Schouwen-Duiveland een stichting is mag ze geen winst maken. „Het is daar om moeilijk om financiële investeringen te doen." Be halve op de gemeente Schou wen-Duiveland wil Lutz daarom een beroep doen op grote bedrijven, om via spon soring het geld bijeen te krij gen dat nodig is voor een se mi-permanent gebouw. Volgens de directeur is het absoluut nodig dat het ge bouw er komt. „We moeten blijven voldoen in de behoef te aan kinderopvang. Het is niet prettig wanneer bij de bevolking het idee ontstaat dat het geen zin heeft contact op te nemen met de Petteflet omdat ze daar de komende twee jaar toch niet terecht (Foto: Marijke Folkertsma) kunnen voor kinderopvang. We moeten een goede voor ziening in stand houden, die toegankelijk is voor ieder een. Daarom moet de wacht lijst op zo kort mogelijke ter mijn worden weg gewerkt." De enthousiaste directeur laat weten dat zijn handen jeuken om aan de slag te gaan om dat alles voor el kaar te krijgen. „Er is vast een oplossing voor te vin den." TULPENACTIE BURGH-HAAMSTEDE - De Christelijke Gereformeerde Kerk in Haamstede houdt za terdag 22 februari een tul penactie. De leden gaan van af 9.00 uur de huizen langs in Burgh-Haamstede, Renesse, Serooskerke en Noordwelle om tulpen te koop aan te bie den. De opbrengst is voor de kerk. Advertentie ZIERIKZEE - De firma W. Bouwman en Zonen is verhuisd van de Nieuwe Haven 67-73 in Zierikzee naar de Nieuwe Haven 7. Op dit adres verblijft het bedrijf tijdelijk. Bouwman heeft de activitei ten in oliën en vetten en wa tersport- en scheepsartikelen van de hand gedaan. De firma concentreert zich nu op de professionele markt in sleepdiensten voor alle transporten en werken te water, verhuur van duw- sleepboten, pontons en pom pen, berging en ijsbreken en advies, bemiddeling en begeleiding in waterwer ken. Half maart verhuist hetbe- drijf van haar tijdelijke naar een definieve locatie. De Tropical pool party in het Zierikzeese zwembad Onderdak was vorig jaar zo'n succes dat het evenement op 22 en 23 februari opnieuw wordt gehouden. (Foto: Marijke Folkertsma) FASHION DAM 15-19, ZIERIKZEE „Ze moeten in de brugklas zitten of ouder zijn," aldus Kramer. De bezoekers kun nen zich aanmelden voor de verkiezing van mister Boxershort en miss Bikini, die in de loop van de avond wordt gehouden. Leden van de Reddingsbrigade Zierik- zee/Duiveland en personeel van het sportcentrum funge ren daarbij als jury. Een ander hoogtepunt van de Tropical pool party is een de monstratie aquatraining, die wordt verzorgd door bad meester Reedijk. De party duurt tot ongeveer 23.00 uur. Zondag 23 februari is iedere belangstellende welkom bij het evenement, dat die dag wordt gehouden van 12.30 tot 16.00 uur. De party omvat dan de drive-in show Fair- Fun. Naam Kramer en Reedijk zijn er van overtuigd dat het evene ment opnieuw een groot suc ces zal worden. „Tropical pool party' is zo'n schitterde naam. Daar moet je als jon gere wel heen." In de zwem- zaal is ruimte voor ongeveer 200 a 250 partygangers. „Vorig jaar werd ons al ge vraagd om maandelijks zo'n party te organiseren. Maar dat vinden we te vaak, dan wordt het een sleur. Een keer per jaar blijft het iets om naar uit te kijken." De Tropi cal pool party is mogelijk door inzet van ongeveer 25 vrijwilligers, die zorgen voor de inrichting van het zwem bad in tropische sfeer en een goed verloop van het evene ment. Aanbiedingen gelden t/m ?aterdag 22 lebnjart ai "Zolang de voorraad strekt De zwemzaal van Onderdak wordt voor het evenement aangekleed met palmbomen, Jamaicaanse regentonnen en parasols. Over het water wordt met behulp van staal draad een overkapping aan gebracht waarin onder meer lianen en gekleurde lampjes worden aangebracht. Tropische drankjes Een van de ramen, die het restaurant van Onderdak scheiden van de zwemzaal wordt geopend en omgeto verd tot een buffet, waar tro pische drankjes worden ge serveerd. Die kunnen worden gedronken op een terras, dat voor in het zwem bad wordt gecreëerd. In deze entourage wordt za terdag vanaf 19.00 uur de dri ve-in show Fair-Fun gepre senteerd. Behalve met muziek wordt daarbij ook gespeeld met licht. De Tropi cal pool party is zaterdag avond uitsluitend toeganke lijk voor jongeren van dansschool Kramer en intro ducés. ZIERIKZEE -„De tropische sfeer past perfect bij het water en de hoge temperatuur van een zwembad. We hebben op Schouwen-Duiveland geen subtropische zwemparadijzen, maar de sfeer in zwembad Onder dak gaat wel een beetje die kant op, met de glijbaan en de planten." Zaterdag 22 en zondag 23 februari is de tropische sfeer in het Zierikzeese zwembad com pleet. Dan wordt daar een 'Tropical pool party' ge houden. Het betreft een initiatief van de eigenaar van de gelijkna mige Zierikzeese dansschool O. Kramer en de beheerder van sportcentrum Onderdak M. Reedijk. Vorig jaar febru ari organiseerden zij voor het eerst een tropisch zwem en dansfeest in Onderdak. De animo daarvoor was zo groot dat het evenement op nieuw wordt gehouden, aan gevuld nieuwe onderdelen als een mister Boxershort en miss Bikini verkiezing en een demonstratie aquatrai ning. „Wanneer de reacties enthousiast zijn willen we jaarlijks een Tropical pool party organiseren." Advertentie Advertentie Genieten van smaak en een beetje extra fleurigheid. Dat kan met Bressot, het romige èn lekkere kruldenkaasje. Twee streepjescodes' van Bressot-produc- ten uitknippen en opplakken, slagzin afmaken en u maakt kans op een Planten- of bloemencheque, ter waarde van 10 gulden. 7500 Klanten kunnen winnen! De voorwaarden liggen in de winkel. Bressot kruidenkaas, Q /I Q kulp|e 150 gram .AOT" C-JVO NU met kans op een planten- of bloemen cheque ter waarde van 10.-.* iHHIHi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1