Badmintonners volbrengen missie VOETBAL Zierikzees koppel winnaar van grandioos evenement In de sch ij n werper Kwiek verspeelt punt in Rotterdam U T L G N Personele problemen All-Ready nijpender BC Zierikzee speelt volgend seizoen na driejaar in landelijke klasse Ingecalculeerd verlies korfballers Derde nederlaag jeugd MEVO'80 x 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het eerste gemengde team van badmintonclub Zierikzee had afgelopen zaterdag alle reden tot lachen. Jolanda van Gronin- genMirelle van der Have, Frans Koopman, Patrick Feeleus, André Verloo en coach William van der Maas promoveerden naar de vierde landelijke klasse. /m.*-. MIDDELBURG - Eén van de aardige dingen in sport is een doelstelling. Nog mooier is wanneer de doel stelling langzaam in zicht komt. Het allermooiste is het doen slagen van de doelstelling. Vraag het aan de badmintonners van Zierikzee. Zij volbrachten af gelopen zaterdag in sporthal de Kruitmolen in Mid delburg hun missie: promotie naar de landelijke klasse. Het laatste deel van de mis sie kwam achteraf gezien erg eenvoudig tot stand. In de strijd om die ene promotie plaats naar de landelijke vierde klasse verpulverde het eerste gemengde team van BC Zierikzee, bestaande uit Jolanda van Groningen, Mirelle van der Have, Frans Koopman, André Verloo, Pa trick Feeleus en coach Wil liam van der Maas, Sinar met 7-1. Slechts het herendubbel ging traditiegetrouw verlo ren. ,,Dat is normaal," calcu leerde Van der Maas het ver lies al in. De beginfase van de tocht naar het beoogde succes ken de wat strubbelingen. BC Zierikzee, toch gestart als één van de ploegen voor een hoge klassering, kampt met motivatie- en mentaliteits problemen, een klein beetje tot ergernis van de altijd fa natieke Van der Maas. In een goed groepsgesprek werden de neuzen dezelfde kant op gezet en de lijn is na de praat sessie alleen maar stijgende geweest. Verloren, op het he rendubbel na dan, werd er niet meer. De weg naar suc ces hoefde slechts afgelegd te worden. Oké, er werd wel eens minder gespeeld, maar de punten werden gewoon gehaald. De eindstrijd had naast de gezonde zenuwen van zo'n spannende dag een histori sche druk waar de badmin tonners zich niet mee bezig hielden. De Zierikzeese sportvereniging had voor het laatste drie seizoenen terug landelijk gespeeld. Ook toen stond er een Van der Havet- je, Angelique, in. De oudere zus van Mirelle had gezel schap van Jacqueline Altena, Sander Mieliste en Hanco de Vos. En het was zelfs veer tien jaar geleden dat BC Zie rikzee een districtskampioen leverde. Hoog tijd om een dikke punt achter het verle den te zetten. Na het heren- en damesdub- bel, de twee eerste partijen van de promotiewedstrijd, bleek uit de reactie van de Si- nar-vrouwen dat BC Zierik zee wel moest gaan winnen. Eén van de tegenstandsters, Marleen Abrahamse, wenste Van Groningen en Van der Have na de 15-4 15-6 winst al vast veel succes in de lande lijke klasse. ,,Ik heb mijn best gedaan en niets cadeau gegeven. Ik vind het leuk dat je hier mag spelen. Ik speel voor mijn lol." Ploeggenoot (Foto: Marieke Mandemaker) Markus Hoff sloot zich in dergelijk bewoordingen na de winst in het herendubbel op Feeleus en Koopman bij haar aan. ,,De drang om te promoveren is niet groot. Winnen zou problematisch zijn. We hebben een dames probleem." Eigenlijk tweede De Middelburgse ploeg, met een gemiddelde leeftijd van rond de veertig jaar, stond tot eigen verrassing in de fi nale. Na telling van de set standen bleek dat niet Shut tle, de beoogde kampioen van de poule, maar Sinar meer punten overhield. Ko- bus Botman: ,,We hadden er niet op gerekend. We hadden eigenlijk tweede moeten zijn." Van Groningen vond, op de tonen van Alanis Morissette, ontspanning, teammaat Van der Have deed het met Pearl Jam, zoekend, hield zich een beetje aan de voorzichtige kant over de winstkansen bij de 1-1 tussenstand. ,,Het zou moeten kunnen lukken." Haar afwachtende uitspraak snoerde ze maar meteen zelf. Binnen het kwartier - langer zal het echt niet geweest zijn - veegde ze Abrahamse van de badmintonvloer, twee maal 11-0. Glimlachend: „Van William mogen we niet met 11-0 11-0 winnen." De trainer vindt dat je altijd een beetje respect voor de tegen stander moet hebben, laat hij gevraagd weten. Na de veegpartij van Van Groningen volgden de Zie rikzeese punten elkaar snel op. Verloo pakte Michael Vlug in twee sets in, Van der Have had weinig problemen met de met een schouderbles sure kampende Clara Lauw. Het vijfde en winnende punt moest op naam van Feeleus komen. Na winst in de eerste game zakte Feeleus ver terug. Een 5-10 achterstand leek te groot om het spel af te maken in twee sets. ,,Ik zat even in de stress of het wel terug zou komen," verklaarde hij. 'Het' kwam terug, Feeleus kon zijn normale systeem spelen en stuurde tegenstan der Botman elk hoek in waar hij maar wilde. Tien punten op rij zorgden voor game-, partij- en promotiewinst. Vreugde alom op de baan van Feeleus, terwijl op de baan ernaast Van der Have en Koopman hun laatste ge mengd dubbel plichtmatig afwerkten en even niet in het feestgedruis meedeelden. Te gen een muurtje in de sport hal pinkte Van Groningen stiekem enkele tranen weg. „Gewoon," snikte ze, „hier zijn we een heel jaar voor be zig geweest en als het dan lukt..." Feeleus: „Hier ging ik voor en hier ben ik voor geko men." Hiermee doelde hij op de reizen vanuit Delft die hij de laatste vijf weken maakte om op dinsdagavond te trai nen in Zierikzee. Hoogst waarschijnlijk is het zijn laatste jaar als student in Zuid-Holland en keert hij per direct terug naar Zee land. „Ik hoop dat hij slaagt," keek trainer Van der Maas richting toekomst. Die ziet er vrij goed uit. Het team blijft volgend seizoen bij elkaar. „Dit team wil su- pergraag. Hier leeft het echt. Mirelle en Jolanda zijn hard gegroeid, de jongens zijn rus tiger geworden." Het enige probleem zou zich voor kun nen doen als één van de da mes geblesseerd raakt. Een goede stand-in heeft BC Zie rikzee niet meteen. Maar voor Van der Maas kan het seizoen niet meer stuk. De Ouwerkerker is met BC Zierikzee èn Avanti, zijn an dere ploeg, gepromoveerd. „Dat maak je als trainer wei nig mee." Uitslagen BC Zierikzee - Sinar 7-1 - A. Verloo-M. Vlug 15-4 15-8, P. Feeleus-K. Botman 18-13 15- 10, M. van der Have-C. Lauw 11-5 11-6, J. van Groningen- M. Abrahamse 11-0 11-0, Fee leus/Koopman - Hoff/Bot- man 3-15 12-15, Van der Have/Van Groningen-Abra- hamse/Lau 15-4 15-6, Van der Have/Koopman - Hoff/Abra hamse 15-4 18-13, Van Gro- ningen/.Verloo - Lauw/Bot man 15-5 18-13. Overige uitslagen Klasse 4: Zierikzee 4- Pluumpje 4-4, Zierikzee 5- Marathon7 5-3. Vijfde Zierikzeesche Nieuwsbode-badmintontoernooi geslaagd In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op de ze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallende manier in het nieuws komen, worden uitgenodigd om op trefwoor den te reageren. Deze afleve ring staat Peter de Haan 'In de schijnwerper'. De spits van Brouwershaven zorgde het af gelopen weekeinde voor een stunt van jewelste. In de wed strijd tegen Alliance scoorde hij zeven doelpunten, een on gekend aantal. Voor zover be kend is dit uniek in de voetbal historie van Schouwen-Duiveland. De Haan voerde met de zeven klapper zijn seizoenstotaal op van twaalf naar negentien. Naam: Peter de Haan. Geboren: 23 december 1976 in Rotter dam. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Voetbal. Partner: Ja. Club(s): DHZ, DRL, DHZ, NRC Om moord, Zierikzee, Strijen, Brouwershaven. Beroep: Matroos. Hobby's: Merendeel voetbal, zaalvoet bal. Favoriete sporten: Voetbal, biljarten en beetje fit ness. Laatste boek: IJs. Schrijver: Tristan Jones. TV-programma's: Studio Sport en Jiskefet. Kranten/tijdschriften: Algemeen Dagblad, Revu, Panorama, Aktueel. Muziek: Van alles, van house tot klas siek. Eten: Spareribs en patat. Drinken: Biertje op zijn tijd. Uitgaan: Ja, Renesse en Rotterdam. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Zierikzee. Favoriete stad in Nederland: Rotterdam. Vakantie: Spanje. Geloof: Niet gelovig. Ik geloof in me zelf. Heeft hekel aan: Liegen. Slechtste eigen,schap: Ouwehoeren op het veld als het niet goed gaat met me. Beste eigenschap: Eerlijk. Mooiste sportmoment: Goal van Van Basten op EK'88. Vervelendste sportmoment: Dat het tegen Klundert niet doorging en ik er naast stond. Blessures: Weinig. Sportief doel: Kampioen worden met Brou wershaven. Sportvrouw/sportman uit de regio: Peter van Vossen. Beste trainer: Eddy Kiezenberg. Slechtste trainer: Van iedereen wat opgestoken. Scoren: Goed gevoel. Zeven keer scoren: Waanzinnig gevoel. Denk niet dat je het meer meemaakt. Kampioenschap: Zeker weten. Pim Potappel: Geweldig goede trainer. Leer veel van hem. Staat in het rij- f tje van beste trainers. Man heeft vertrouwen in me. Brouwershaven: Fantastische club. Grootste angst: Geen kampioen worden met Brouwershaven. Waar blijf je voor thuis: Voor een hele goede voetbal wedstrijd. Varkenspest: Houd ik me niet mee bezig, vind ik wel erg. Sportverkiezingen: Is leuk voor degene die wint. Winter in Zeeland: Erg koud. maar wel gezellig. Voetbal op Schouwen-Duive land: Moet beter kunnen, want met de kwaliteiten die er rondlo pen, moet er hoger gevoetbald worden Ron Michels was één van de twee publiekstrekkers tijdens het vijfde Zierikzeesche Nieuwsbode-badmintontoernooi. De speler gaf samen met Chris Bruil een flitsende demonstratie partij weg. (Foto: Marieke Mandemaker) BURGH-HAAMSTEDE - Het Zierikzeese koppel H. Schreurs/P. Coehoorn heeft afgelopen weekeinde de belangrijkste prijs op het Zierikzeesche Nieuwsbo de-badmintontoernooi, het herendubbel in de A- klasse, gewonnen. De winnaars van badminton club Zierikzee lieten in de fi nale van de vijfde uitvoering van het toernooi in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen J. van der Linde en F. Leclerc van het Bruse Net over 't Net achter zich. Van der Linde greep in het gemengd dubbel A ook naast de hoofdprijs. Met C. Koop man moest hij zijn meerdere erkennen in C. Hameetman en I. Rijnbrand, een koppel van BC de Kriekel. In alle andere klassen (B, C en D) werden de prijzen keurig over de recreatieve eilande- lijke badmintonners ver deeld. De badmintondemonstratie, voor het vierde achtereen volgende jaar al weer, werd deze keer door Chris Bruil en Atlanta-ganger Ron Michels verzorgd. De twee nationale topspelers maakten er een flitsende show van waarbij alle foefjes en kunstjes wer den uitgehaald. Leo Verseput, één van de or ganisatoren en zelf met E. van Burg winnaar van een gemengd dubbel B, sprak van een 'grandioos evene ment, standaard naar de laatste vier jaar'. „Het is te makkelijk aan het worden," doelde hij op de eenvoud waarmee problemen opge lost kunnen worden. Uitslagen 5e Zierikzeesche Nieuwsbo de-badmintontoernooi Herendubbel A: 1. H. Schreurs-P. Coehoorn (BC Z'Zee); 2. J. v. d. Linde-F. Le clerc (BC Net over 't net. Herendubbel B: D. de Oude- R. Klein (BC Net over 't net); 2. R. Lievense-H. Dikhoff (BC Noordgouwe). Herendubbel B: 1. T. Kam- minga-M. Kamming (BC Zwolle); 2. L. Dalebout-C. de Groote (BC Noordgouwe). Herendubbel C: R. Rogge-K. Winkelman (BC Oliver Bon gerd); 2. R. Westenhoeve-A. de Rijke (BC Poona). Herendubbel C: 1. J. v. d. Kassteele-D. Jonker (BC Noordgouwe); 2. J. Kommer- J. Vogelaar (BC Zonnemai- re). Herendubbel C: M. v. d. Gaay-B. Vrijenhoek (BC Oli vier Bongerd); 2. R. Verhage- M. Linse (BC de Kriekel). Herendubbel C: M. Breen-J. v. Wijk (BC de Kriekel); 2. L. de Hooge-J. Sies (BC DFS 55 Damesdubbel B: E. IJssel- stijn-K. Trouwborst (BC Oli vier de Bongerd); 2. M. v. Dam-I. Rijnbrandt (BC de Kriekel). Damesdubbel B: P. Campf- ens-S. v. Kampen (BC Olym pia); 2. M. v. Altena-M. v. d. Broek (BC 't Leeuwtje). Damesdubbel C: L. ten Brin- ke-A. Doejaarden (BCZonne- maire); 2. M. Orgers-J. Be- zuijen (BC de Kriekel). Damesdubbel C: J. Weeda-Y. Louwerse (BC ZSC); 2. J. Ver- seput-S. v. d. Sande (BC Noordgouwe). Damesdubbel C: M. Bijl-I. Versteeg (BC Olivier de Bon gerd); 2. J. Janse-A. Ritter- bex(BCDFS). Damesdubbel D: G. Kort-M. Rademaker (BC DFS); 2. L. de Bruije-T. Pimmelaar (BC DFS 55'). Mixdubbel A: C. Hameet- man-I. Rijnbrand (BC de Kriekel); 2. J. v. d. Linde-C, Koopman (BC Net over 't net). Mixdubbel B: P. v. Burg-L. Dekker (BC Noordgouwe); 2. E. Versteeg-E. IJsselstijn (BC Olivier de Bongerd). Mixdubbel B: J. Pollman-K. Trouwborst (BC Olivier de Bongerd); 2. L. Dalebout-J. Bolkenbaas (BC Noordgou we). Mixdubbel B: L. Verseput-E. v. Burg (BC Noordgouwe); 2. T. Kamminga-M. Kalden- berg (BC Zwolle/BC Noord gouwe). Mixdubbel B: R. v. Wens- veen-M. Bijl (BC Olivier de Bongerd); 2. J. Spier-H. Bra- ber (BC Noordgouwe). Mixdubbel C: F. Leclerc-S. v. d. Sande (BC Net over 't Net/BC Noordgouwe); 2. R. v. Aartijk-M. Nieuwenhuis (BC Poona). Mixdubbel C: D. Lugelse-A. d. Smit (BC 't Leeuwtje); 2. W. v. Achterberg-W. d. Valk (BC Oosterland). Mixdubbel C: B. Vrijenhoek- M. v. d. Gaag (BC Olivier de Bongerd); 2. L. de Bruijne-A. Ritterbix (BC DFS). Mixdubbel C: A. de Rijke-A. Kooiman (BC Poona); 2. M. v. d. Gaag-I. Versteeg (BC Oli vier de Bongerd). Mixdubbel C: T. v. Stuyven- berg-M. de Vries (BC Space Schuttle); 2. R. Westenhoeve- K. Rademaker (BC Poona/ BC DFS). Mixdubbel D: E. Dijst-M. Dijst (BC Dreischor); 2. R. Reymers-L. de Bruijne (BC Poona/BC DFS). KLUNDERT - Jan Voshart, coach van korfbalploeg All-Ready, had afgelopen zaterdag het verlies (18-7) tegen DSO ingecalculeerd. Op de steeds groter wor dende personele problemen had hij in het slechtst mogelijke scenario niet gerekend. Mocht alles tegenzitten, mist Voshart zaterdag in de be langrijke wedstrijd tegen di recte concurrent BKC zes korfballers: Peter Talen en Esther Snoek zijn op winter sport en Wouter van Marle en Wim in 't Veld zijn te gebles seerd om mee te doen. In hoe verre Patrick den Dekker (bijna hersteld van een ope ratie) en Debbie Voshart (blindedarm) inzetbaar zijn, is een vraagteken. Tegen het Klundertse DSO ging het tot halverwege de eerste periode goed. Toen de tegenstander de ballen in de korf deponeerde, kon All- Ready de score niet volgen. Tactische aanwijzingen voor en tijdens de wedstrijd had den evenmin effect. Voshart wordt er inmiddels een beet je moedeloos van. „Hoe ik het moet oplossen, weet ik allemaal nog niet. Het is wel frustrerend." Ondanks alle problemen heeft de Zierik zeese ploeg de promotie nog immer in eigen hand. „Het wordt moeilijk," weet Vos hart. Doelpuntenmakers AIl-Rea- dy: Snoek 3, Torensma 2, Van Tiggelhoven 1, Van Nieu- wenhuijze 1. SCHOOLSCHAAK ZIERIKZEE - Schaakvereni ging Zierikzee houdt mor genmiddag, woensdag, het jaarlijkse toernooi voor de schooljeugd. Aan het evenement, dat in de Theo Thijssenschool plaats heeft, doen 72 kinderen ver deeld over achttien teams mee. Voor de kampioen is een wisselbeker beschikbaar gesteld. De nummers twee en drie vallen ook in de prijzen. De winnaar van het school- schaaktoernooi wordt uitge nodigd voor het provinciaal kampioenschap op zaterdag 22 maart in Goes. ROTTERDAM - De volleybalheren van Kwiek heb ben afgelopen vrijdag tegen Alcazar/Erasmus ge lijkgespeeld, 2-2 (2-15 14-16 15-11 15-12). De Bruse ploeg haperde in Rotterdam na een 0-2 voorsprong. Coach Tonie van Breda, die van tevoren voor een punten- deling had getekend, toonde zich tevreden, maar hield toch een kater over aan de wedstrijd. Gevoelsmatig is het volgens hem 'prettiger' de eerste twee sets te verlie zen en dan een gelijkspel uit het vuur te slepen dan an dersom. Kwiek, vierde op de rang lijst, reisde met een magere bankbezetting naar nummer voorlaatst van de eerste klasse B af. Slechts tweede teamspeler Leen de Jonge ging als wisselspeler mee omdat René Giljam op skiva kantie was, Cees Mol met een enkelblessure kampt en Cees Arensman met het tweede speelde. De basisopstelling, bestaan de uit Michel Versaevel, Dirk-Michiel Roest, Erik van Breda, Michel Duivendijk, Eelco van Lenten en Tonie van Breda, raasde over de thuisploeg in de eerste perio de heen. Twee goede service beurten van Tonie van Breda en Versaevel brachten Kwiek simpel de winst. De tweede set met invaller De Jonge voor Roest ging stuk ken moeilijker. Op karakter bogen de Bruenaren een 14- 11 achterstand om in een 14- 16 setwinst. Het tweede deel van de wedstrijd tegen Alca zar/Erasmus was Kwiek ner gens te vinden. Van Breda: „We liepen achter de feiten aan. Het was over en slui ten." BURGH-HAAMSTEDE - De cadetten van basketbalclub Coltof MEVO'80 hebben ook de derde competitiewed strijd verloren. Dynamo'70 was afgelopen vrijdag in Sport- en Recre atiecentrum Westerschou- wen met 24-74 te sterk. Voor de jeugdploeg van MEVO waren met name Michel Pi- kard en Rudolf Meijer sco rend goed op dreef. Het af maken van blijft volgens coach Aart Loubert een pro bleem. Conditiegebrek was in de tweede helft de voor naamste zorg van MEVO te gen de tegenstander uit Mid delburg. Doelpuntenmakers Coltof/ MEVO'80: Pikard 12, Meijers 11, Boot 1. Zierikzee Al-AZW Al 5-0, Corn Boys Al-DFS Al afg., Dauwendale Al-SKNWK Al 0-5, Yerseke Al-MEVO Al 7- 2. Internos Bl-Zierikzee BI 5-0, Alliance Bl-SKNWK BI 8-1, SSV'65 Bl-Zonnemaire BI afg., Duiveland Bl-DFS BI 10-2, Dreischor Bl-Colpl. Boys BI 1-4, Renesse Bl-Bru se Boys BI 3-6, Zierikzee B2- Kapelle B2 1-8. Zierikzee Cl-RKTVV Cl 0-4, SKNWK Cl-Duiveland Cl afg., Brouwershaven Cl-Yer- seke Cl 4-2, ZSC Cl-Wissen- kerke Cl 0-10, MEVO Cl- Bruse Boys Cl 0-10, Zierikzee C2-DFS Cl 0-11. Arnemuiden Dl-Zierikzee Dl 7-1, Yerseke Dl-MEVO Dl 5-2 SKNWK Dl-Zierikzee D2 0-7, Bruse Boys Dl-Kloe- tinge D4 afg., DFS D2-Zonne- maire Dl 4-10, Dreischor Dl- Zierikzee D3 22-0, Brouwers haven Dl-ZSC Dl 2-5, Duive land Dl-Renesse Dl 5-3. Woensdagavondleaugue Bowling Renesse - Jan Piet Staal 0-4, Restaurant Zeelust - Bungalowverhuur de Kam 4-0, Restaurant de Wig - Eet café Marktzicht 2-2, Drogis terij Belladonna - Naamloos 3-1. Stand Belladonna, Renesse 39 J. P. Staal, Renesse 35,5 De Wig, Renesse 27 Marktzicht, Zierikzee 26,5 Naamloos, Haamstede 25,5 Bowling, Renesse 21 Zeelust Westensch. 20,5 De Kam, Renesse 9 Hoogste gemiddelde dames: Hilda de Bruijn 183. Hoogste gemiddelde heren: Jan de Romph 192. Donderdagavondleauguc Broodbanket De Jonge - Piz zeria Schovers 3-1, Schilders bedrijf - Alprokon 1 2-2, Camping Schouwen - Alpro kon 2 4-0, Taxibedrijf De Keijzer - Schipper Accoun tants 0-4. Stand Camping Schouwen, Renesse Bakkerij De Jonge, Renesse Alprokon I, Zierikzee Schipper Accountant, Zierikzee Schildersbedrijf J. Plandsoen, Renesse Alprokon II, Zierikzee Pizzeria Schovers, Renesse Taxi De Keijzer, Renesse Hoogste gemiddelde dames: Martha Schippers 201 Hoogste gemiddelde heren: Adriaan Hanse 202. 35 28 28 27 24 23 22 21 r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6